Kantoor Ir. P. DIELEIAN, Huismoeders moeten dit niet overslaan „Excelsior", Afd. Axel. Openbare Vergadering MIMAHmiSCflOOl Sigarenh.and.el echthollahdsch de teste 2 cts S®ren' BEDDENNIAGAZiJN ^eeren- en Kapokbeddee, Qoop. c$oom6ot@rfa6riefi tXontenisse NAAR ZUID-AMERIKA El GEN KULP" Y0RSTEL1JK PAAR, de teste 2l/3 ctsSigaar. J. de Smidt«Pothovsn, Prima R00MB0TER, mtslnitend onder Rijkscontrole a 1,50 per K.b. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Oit is te onthouden. Advertentien. HlllI Spreker JAC. L. A. 0E IANGE. voor HULST en Omstreken. Landbouwers-Vereeniging pS.m. 21000 Kg. Superphosphaat, 14700 Thomasslakken, 15200 Kainiet, 7400 dubb. gez. Katoenzaadmee!. J. M. DE VOS. - Zaamslag. DE RDIJTER GROOTE SORTEBEING Wollen-,Chitsen- en Moltondekens. Oiterst eoncurreerende prijzen. Levering franco. TIE KLOOSTSaZAlSTDS noteert tot nader bericht: De Directeur P. J. It. BAMSTE. Een spookhuis in Hull. De Engelsclie bladen doen zonderlinge verhalen omtreut een spookhuis te Hull. Er was een vrouw in dat buis gestorven, en den nacht na de begrafenis lioorden de achtergebleven bloedverwanten her- haald kloppen, weldra gevolgd door het links en rechts door de kamer vliegen van potten en pannen. Er werd politie geroepen, en nau- welijks was een der bobbies binnen, of er vloog een braadpan rakelings langs zijn hoofd. Zelfs een priester werd er bij gehaald, maar deze kon van de zonderlinge voorvallen in huis geen verklaring geven. Theekopjes en glazen werden van de tafel gelicht met een onzichtbare hand en elders neergesmeten. Rorstels en ander gerei maakten excursies door de luckt. Een dappere buurman had zieh besehikbaar gesteld om een nacht in het spookhuis door te brengen, maar na een paar uur kwam hij er, doodelijk van streek en wit als een doek, weer uit. Alleen voor een politieagent, die op de Olym- pische spelen een prijs heeft gehaald voor worstelen, zwaar gewicht, schijnen de geesten respect gehad te hebben, want zij hielden een poosje op met gooien. Heel Hull spreekt over niets anders dan over het spookhuis in de Sykes street. Om een vliegproet van Wilbur Wright bij te wonen, begaf zieh Maandag de vriend van den Amerikaanschen vlieger Walteau, met zijn nickt, de gravin Wat-ens, per automobiel, van Parijs naar Le Mans in de nabijheid van het oefentex-rein sloeg de auto omde chauffeur was op slag dood, de gravin is levensgevaarlijk gewond. Een rentenier uit Porcheresse, nabij Dinant, de heer Margot, reed Zondag per automobiel naar Maredsous. Op den afhellenden weg van Ciney naar Dinant brak de rem. De heer Margot wilde in den kleigrond rijden, om op die manier de auto te doen stoppen, doch botste met groot geweld op een muur. De heer Margot en vier dames, waaronder zijn vrouw, werden uit het rijtuig geslingerd. Hij zelf kon dadelijk opstaan, doeh zijn echt- genoote had zulke erge wonden aan de borst en het hoofd, dat zij weldra bezweek. Haar zuster had wonden aan den schouder en klaagde over inwendige pijnen de twee andere dames hadden eenige schrammen. Dat groote afmetingen, gepaard met groote snelheid, de zeevaardigheid van een schip in hevig stormweer sterk verhoogen, werd 011- langs ondervonden door het stoomschip ,/Lusi- tania". Op een zijner reizen had dit zeer slecht weer, zoodat de steven nu en dan wel 50 voet rees en daalde. Toch bleek het mogelijk, schrijft de /Scientific American", het schip met een snelheid van 23 mijlen in de woedende golven te jagen, dank zij de quadruple turbines van 70.000 paardekracht. Alleen nam het voordek zooveel water over, dat daardoor schade aan dek werd geleden en de vaart werd verminderd, hetgeen echter voor volgende reizen door eenige wijziging en versterking niet meer noodig zal zijn. Maar de kracht van den golfslag blijkt, als men bedenkt, dat van de stuurbrug, 70 voet boven water, eenige stutten werden verbogen en op verscheidene plaatsen gespleten. Ongevaarlijke militairen. Het is nog een oud gebruik dat vorstenkinderen van in de prille jeugd, officier worden. De kleine grootvorst Alexis van Rusland, de kroonprins, is reeds als 4jarig kind achtmaal kolonel en eenmaal generaal, alsmede ridder der Andreasorde. De kleine prins van Asturien, kroonprins van Spanje werd als eenvoudig rekruut ingelijfd. De moeder hield hem bij die plechtigheid op den arm en de zuigeling droeg het soldaten- uniform der gardeZijn livret vermeldt het volgende Ongehuwd, lezen noch schrijven. De handteekening is vervangen door een kruis terwijl in de kazerne het bed, de plaats en de wapenen opgesteld werden in geval de rekruut naar zijne compagnie zou komen. De Italiaansche kroonprins, die ook 4 jaar oud is, als de Russische, heef't nog geen dienst genomen, terwijl zijn vader van jongs af officier was op eene torpedoboot. De Pruisische prinsen treden op lOjarigen ouderdom als luitenant in het le garde-regiment. Voor de Engelsche prinsen is de leeftijd 14 jaar, als zij leerling der militaire school worden. De zouen van den prins van Bulgarije, Boris en Cyriel, die 17 en 18 jaar oud zijn, verrichten nog heden geen militairen dienst. Niettemin is prins Boris kolonel van drie Bulgaarsche regimenten, Strenger is het in Montenegro. De oudste prins, die 17 jaar telt, is nog onderoffieier, de andere, een 15jarige prins, nog simpel soldaat. De kleinneef van Koning Carol van Roemenie, die ook 15 jaar oud is heeft wel den rang van officier en draagt bij gelegenheid een uni form, doch in het dagelijkseh leven is hij kadet en geniet geenen voorrang. Zijn jongere broeder, prins Nikolaas draagt daarentegen reeds de uniform van luitenant. Die zuigelingen en kinderen zijn dus wezen- lijk officieren der wieg DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Sept. 2.50 3.10 Zondag 13 3.31 3.51 Maandag 14 4.11 4.31 Dinsdag 15 ,t 4.52 5.11 Woensdag 16 5.33 5.56 Donderdag 17 6.20 6.46 Vrijdag 18 7.19 7.57 Hiermede wil mej. Bajot zeggen dat de Pink Pillen zoo krachtig zijn dat zij de bloedarmoede en de algemeene zwakte genezen, terwijl men voort gaat met werken. Het is duidelijk dat, zoo de zieke rust nam, hij eenige dagen vroeger zou genezen zijn, maar het is altijd slecht voor hen die werken, hunne plaats te verlaten, zelfs voor weinige dagen. z/Sedert langen tijd leed ik aan bloedarmoede, schrijft mej. Bajot van Lesteny, in Belgisch Luxemburg. Ik leed veelgeen hevige pijnen, maar doffe, stekende pijnen. Ik was verplicht mij rekenschap te geven van den slechten staat van mijn gezondheid, want ieder oogenblik van den dag gevoelde ik mij onwel. Des morgens by het ontwaken, scheeu het als had ik het hoofd in een ijzeren ring gesloten op de hoogte van het voorhoofd en ik gevoelde mij alsdan zeer vermoeid, om zoo te zeggen vermoeider dan des avonds te voren, bij het te ruste gaan. Terwijl ik mij kleedde had ik draaiingen in het hoofd en was ik verplicht, om niet te vallen, my aan de meubels vast te houden. Gedure de mijn werk deden die zelfde duizelingen, met suizingen gepaard, zieh nog gevoelen en dan was mijn gezicht als 't ware verduisterd door een zwart scherm waarop zieh schitterende punten bewogen. Vervolgens kreeg ik krampen in de maag, werd mijn spijsvertering slecht en veroorzaakte mij walgingen en een gloeienden dorst. Elken dag had ik schele hoofdpijn die niet voor den nacht verdween. Ik was altijd bleek en had geene krachten meer. Ik moest een groote kracht inspannen om met werken voort te gaan onder zulk een gezondheidstoestand. Ik ben er toe kunnen komen mijn werk niet op te geven, dank zij de Pink Pillen. Die goede pillen hebben mij ontzaglijk veel goed gedaan. Van af den dag dat ik begonnen ben die te gebruiken heb ik mij veel beter gevoeld, het scheen mij dat mijne krachten in mij weer- kwamen en iederen dag vond ik en vond men dat ik er beter uitzag. Dank zij de Pink Pillen zijn mijne kwalen verdwenen en is mijn bloed armoede genezen. Nu ben ik heel wel." De Pink Pillen hebben altijd voldoening gegeven aan de personen die arm bloed hebben, eveneens aan ben wier zenuwen verzwakt zijn. Zij zijn onvermijdelijk om een aantal ziekten te bestrijden die verschillend van aanzien zijn, maar die een en dezelfde oorzaak hebben bloedarmoede, algemeene zwakte, zenuwuit- putting, onregelmatigheden der vrouwen, bleek- zucht bij jongemeisjes, maagkwalen,verschietende pijnen, die alien ontstaan uit de slapte en de slechte samenstelling van het bloed. De Pink Pillen bestrijden op bijzonder krachtige wijze de neurasthenie, zoo dikwijls voorkomend uit overmatig werken en ook uit verdriet. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs 1,75 de doos, 9,per 6 doozeu. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). Mejuffrouw BYLAART, Zuid-West Buitensingel 93, te 's-Gravenhage schrijft ons Met groote dankbaarheid kau ik U melden dat uwe Sanguinose mij uitstekend geholpen heeft. Door de zorgen voor mijn groot gezin was ik zeer verzwakt Ik was gedurig moe had veel pijn in de lenden en ook dikwijls hoofdpijn. Eenige flesschen Sanguinose zijn voidoende geweest om dit alles te overwinnen. Ik kan uwe Sanguinose aan alle verzwakte huismoeders aanraden. Mej. BYLAART. De Sanguinose (Viuum Sanguinosum, in vacuo) is een beproefd versterkiugsmiddel een zuiver plantaardig tonicum. Het versterkt uw bloed, versterkt uw zenuwen, wekf; den eetlust op overwint vermoeidheid, lusteloosheid, benauwdheid, pijn in rug en lenden, hoofdpijn en slapeloosheidkortom alle verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Prijs per fl. 1,50; 6 fl. 8,12 fl. 15, Ter Neuzen bij Van Overbeeke-Leunis en Van Borssum Waalkes, Axel, Joz. de Feijter. Yereenigiug van Oudleerl. der Landb. eursussen in Z. V. 0. D. Onder nadere goedkeuring zal dozen winter vanwege deze afd. een cursus gegeven worden in het landmeten met denkettlng. Zij, die hieraan deelnemen willen, gelieven zieh aan te melden bij het Bestuur of bij den heer Zonnevijlle te Axel v66r 1 Oct. a.s. Namens het Bestuur, L. DE FEIJTER Sz., Voorz. F. DEKKER Pz., Seer. Ter Neuzen, September 1908. te HGEK op Zaterdag 12 September, des avonds te 7 tire, op de bovenzaal van den heer C. Bakkbb. Onderwerp Misseghers van Koewacht onschuldig veroordeeldwie is de moordenaar. Entrde 5 cent. DEB AT VRIJ. Namens het Bestuur van bovengenoemde school wordt bekend gemaakt, dat de inschrijying van nieuwe leerling en, voor den winter- cursus beginnende in October 1908, is opengesteld van I tot en met 18 September e. k. Het toelatings-examen zal plaats hebben den 23en September d. a. v. des avonds ten 6 ure in de Ambachtsschool. Zij, die als leerling wenschen te worden toe- gela'ten kunnen zieh daartoe aanmelden bij den Directeur aan het gebouw der Ambachtsschool alle werkdagen van 8 tot 12 ure voor- middags en van half 2 tot 5 ure namiddags. Ma 18 September worden geen SeerSingen meer aangenomea. Namens het Bestuur voornoemd, H. G. BURGERS, Directeur. te HOINTENISSE, zal aanbesteden op Zaterdag 19 Sep tember 1903, 's namiddags 5 ure (spoor- tijd), bij E. J. van Leuven te Kloosterzande, de levering van Voorwaarden te verkrijgen bij den Secretaris J. F. BUIJSROGGE, te Kloosterzande. Minzaam aanbevelend. TER NEUZEN. Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. VAN BEES en R. StHEELE Hzn. met de stoomschepen van den Koninklijken Hollandschen Lloyd. Eerstvolgende vertrekdagen voor Fassagiers wan Amsterdam naar Rio de Janeiro, Santos, RHontewideo *en Buenos-Ay res s.s. „ZAANLA5SD" Oct. s,s. RIJNLAND" J ^ow. s.s. AUSTELL AND" - 8 Dec. Voor nadere inlichtingen wende men zieh tot den Koninklijken Holla schen Lloyd, 131 Prins Hendrikkade, Amsterdam. Mejuff. Leontine Bajot. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2