Gelegenheid tot Dansen. BEBGPLAATS w FIETSEB, "bubgerlijke stand. Geen verwonderiug te Ter Neuzen. Advertentien. Eerste Nederl. Onderl. Paarden en Veeyerz. Mij. Onderlingo Wedstrijd, ten voordeele van het Instramentenfonds, Harmonie ST. CECILIA, Hontenisse. Telegrafische berichten. DANKBETUIG1NG. Zondagsschool „SA!V3UEL" „De Vereenigde Werklieden" op Zondag 6 Sept. 1908, ia den tuin yan den heer JOZ. DE FEIJTER. Zondag 6 September e. k., Groot Internationaal Wielerfeest te HOEK op 8 Sept. a. s. Op 8 September a. s. in de Smederij van C. GEELHOEDT te HOEK. dellijk de woede der Prairie-bewoners, die na een wilden vreugdedans hun huttea in 't park weer opzochten, om daar in vroolijke opwinding alles kort en klein te slaan. Maar bij die ontspanning werden zij verrast door de inmiddels ontboden afdeeling gendar merie, die het nitgelaten clubje Roodhuiden in- pikte, en het geheele geselschap naar het politie- bureau bracht. waar het thans kan na-peinzen over de onaangenaamheden eener Westersche beschaving. Branden. Te Dax moesten Maandag en Dinsdag groote feesten plaats hebben, waar- onder een stierengevecht. In den nacht van Zaterdag op Zondag evenwel is de arena af ge- brand en geheei vernieid. De nabijstaande gebouwen der prefectuur en der normaalschool werden mede een prooi der vlammen. De ramp is aan kwaad willigheid toe te schrijven.' Een man is verrast op 't oogenblik dat hij de deur der stallen waar de stieren stonden, openbrak. Men is aanstonds aan het herbouwen der arena begonnen. Te Yerez de la Frontera is een groot wijndepot af'gebrand. Twee menschen kwamen in de vlam men om, 25.000 flesschen sherry werden vernieid. De brand duurde den geheelen nacht. De vlammen, die huizenhoog opsloegen, vertoonden een schitterende kleurenmengeling. Te Boedapest is een vat benzine, terwijl het in een huis werd gedragen, ontploft, doordat de drager er mee omver viel en de benzine door zijn pijp werd aangestoken. Het huis is voor een groot deel ingestort. Twee jonge meisjes werden gedood, acht menschen zwaar gewond. Te New-Orleans heeft Zondag j. 1. een hevige brand gewoed in de oude Fransche wijk. Een groot aantal warenhuizen, winkels, ateliers enzoo- voort, werden door het vuur vernieid, dat eene schade aanrichtte van bijna 4 millioen gulden. Te Saragossa vloog Zaterdagavond een lucht- ballon, die vanuit een der parken werd opgelaten, in brand en kwam terecht in een groote houtzagerij. Hoewel onmiddellijk de soldaten uitrukten om den brand te blusschen, nam deze, tengevolge van den heerschenden wind, in een minimum tijds een ontzettenden omvang aan. Verscheiden personen werden gewond, ook kwamen er eenigen in de vlammen om. De materieele schade moet enorm zijn. Villabewoners en vacantie-menschen in het kleine Fransche kuststadje Carqueiranne zijn eergistereu hevig verschrikt door het neer- vallen van eenige granaten in de onmiddellijke nabijheid hunner optrekjesde projectielen w&ren afkomstig van de batterijen in het fort Repentance bij Toulon, die met scherp op een drijvend doel schotenhet schijnt dat eenige granaten over het doel heen vlogen en op de tegenover gelegen kust te land kwamen, waar ze den bewoners een oogenblik de ongewenschte emoties van een werkelijk bombardement ver- schaften. De Spaansche regeering heeft onlangs maatregelen genomen ten-einde zoo spoedig mogelijk al het valsche geld, dat sedert jaren in Spuuje in omloop was, aan de circulatie te onttrekken. Gedurende het tijdsverloop van twee weken, dat men had vastgesteld om de z.g. douros sevillanos door echte muntstukken van een gelijk bedrag te vervangen, heeft het publiek niet minder dan voor dertig millioen pesetas van deze valsche of twijfelachtige stukken van 5 pesetas ingewisseld tegen de stukken, welke wettelijk aangemunt waren voor het afkondigen van de wet van 1903, waarbij in de toekomst van de verdere aanmunting van stukken van vijf pesetas werd afgezien. Het genoemde be- diag van 30 millioen pesetas is aanmerkelijk hooger dan het cijfer, dat indertijd door den Minister van 1 inancien Sanchez Bustillo ge- noemd werd als het vermoedelijke bedrag, dat aan domos seviiltmog zou worden ingeleverd. De Minister meende nl. dat de hoeveelheid der in te wisselen douros een bedrag van ongeveer twaalf millioen pesetas niet zou te boven gaan. an 25 Augustus jl. af is men nu, overeen- komstig de aanschrijvingen van den Minister, weer tot denzelfden toestand van voor 10 Augustus jl. teruggekeerd, in zoover nl. dat de regeering weder de aanneming van vijf peseta-stukken, die wettelijk zijn aangemunt, tot zekere hoogte verplichtend stelt. Intusschen belet zulks niet dat een leder, zoowel de Bank van Spanje als de regeenugskassende spoorweg- en tramweo-- maatschappijen, gebruik maakt van het recht om elk niet wettelijk aangemaakt of verdacht stuk eenvoudig te weigeren. Middelburg, 4 Sept. Door Gedep. Staten van Zeeland is heden bepaald dat de aanstaande uajaarszitting der Provinciale Staten zal worden geopend op Dinsdag 10 November a. s. Medemblik, 4 Sept. De beruehte Frans Rosier is hedennacht weder uit het krankzin- mgengesticht, waarin hij werd verpleegd, ont- snapt. Op het laatste oogenblik wilde een bewaker hem grijpen, doch diens poging was te vergeefs. Rosier verdween in de duisternis. t erschillende der meest bekende rechercheurs zoek'en thans Noord-Holland af om hem weer te vatten. Men seint ons nader Rosier schijnt zijn vlucht reeds lang te hebben voorbereid en schijnt daarvoor verschillende medeverpleegden in den arm te hebben genomen. Er werd gisterenavond in het gesticht een feestje gehouden. Bij het naar hunne eel brengen der verpleegden begonnen een aantal hunner twist te maken tegen een bewaker, zooals later bleek vermoedelijk met het doel om de aan- dacht van den bewaker af te leiden van Rosier, die ook bij die groep was. Deze maakte daarvan aanstonds gebruik en sloeg een ruit in, waarna hij door de ©ntstane opening kroop. De oppasser zag spoedig wat er gebeurde en schoot toe om Rosier te grijpen. Hij kreeg diens jas beet, doch de vlugge Rosier gleed uit zijn jas en liet dat kleedingstuk achter in de handen van den bewaker, die hem zelf in de duisternis zag verdwijnen. Uit de ontdekte bloedsporen leidt men af, dat Rosier bp het stuk slaan der ruit zich aan de hand heeft verwond. Na zijn vlucht uit het gesticht is hij de gracht over gezwommen en heeft zijn bovenkleeren uitgetrokken, welke hij aan den walkant liet liggen. Half ontkleed is hij daarop de woning van een arbeider binnengedrongen waar hij een pak kleeren stal en daarna zijne vlucht voortzette, Amsterdam, 4 Sept. Hedenmiddag ontstond in de Frederikstraat 32, bij de familie Kalsun welke op een bovenhuis woont, brand. De moeder die naar beneden was gegaan om eenige inkoopen te doen had de deur achter zich gesloten, haar twee kinderen alleen boven- latende. Deze schijnen tijdens hare afwezigheid met vuur gespeeld te hebben, want plotseling zag men de vlammen uit het huis slaan terwijl men de kinderen om hulp hoorde roepen. De brandweer was spoedig ter plaatse doch toen zij de woning binnendrong vond zij beide kinderen door den rook gestikt op den grond liggen. Het oudste knaapje had zich nog in een deken gerold. New-York, 4 Sept. De New-York Herald verneemt dat President Castro geneigd schijnt om de goede diensten van Engeland aan te nemen ter bijlegging van het geschil met Nederland. VERBETERING. Het verslag der vergadering van den gemeente- raad te Hoek, opgenomen in ons vorig nummer, was ten deele onjuist. Omtrent de benoeming van een wethouder gelieve men dat te lezen als volgt Met 4 stemmen werd herbenoemd de heer F. Kaan 1 briefje was bianco. KOERS YAN HET GELD. B'elgisck per 100 fr. 47,775 a 47,80. Engelsch per 12,12. ZEETIJDINGEN. Van 2 tot en met 3 Sept. Van 2 tot en met 3 September werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschutdoor de Westsl. 3 op en 11 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Natuurlijk niet, dit is slechts een geval meer. De heer W. Verstrepen, Nieuwe Haagdijk 39 te Breda, meldt ons Met genoegen wil ik U de genezing mededeelen van rnijn vierjarig dochtertje, die gedurende bet laatstejaardelastige gewoonte had om 'g nachts kaar bedje nat te maken. Attent gemaakt op de vele genezingen in dergelijke gevallen bekomen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen liet ik hiervan een doosje komen. Zij hebben ook mijn kind geheei van dit ongemak genezen, terwijl haar eetlust na het gebruik van Uw Pillen veel verbeterd is. Uit dankbaarbeid zal ik Uw Pillen zooveel mogelijk aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- sfaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Mogelijk zal men U een ander geneesmiddel te koop aanbieden met de bemerking //even goed" of //juist hetzelfde". Gij vergist U wan- neer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander geneesmiddel voor de nieren //evengoed" of z/juist hetzelfde" als Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel'a f 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. Heden overleed tot onze diepe droef- heid onze geliefde Echtgenoote en Moeder NAATJE BLOK, in den leeftijd van 62 jaar. Allen die haar van nabij hebben gekend zullen beseifen hoe zwaar ons dit verlies valt. Ter Neuzen, 2 September 1908. K. FONTEIJN en Kinderen. Op den 2 Sept. 1908 werden wij! diep getroffen, doordat onze geliefde Zoon en Broeder LEV. DE MUL, 1 varende aan boord van de modderbakken, door een noodlottig toeval is overboord gestagen en verdronken. Allen die hem gekend hebben zullen met ons beseffen wat wij in hem verliezen. Moge de Heere ons sterken in deze beproeving. Uit aller naam, J. DE MUL en Familie. Ter Neuzen, Sept. 1908. Den tweeden September werd door den Heere onze -beminde Vriend en Broeder LEVINUS DE 33 U L, in den nog jeugdigen en hoopvollen leeftijd van 25 jaar, op eene noodlottige wijze uit ons midden weggenomen. De hoop dat de Heiland hem tot zich nam zij ons aller troost. Namens de Chr. Jongel. Vereen. //Bidt en Werkt", Zondagsschool //Samuel", Knapenvereen. //Joas", Meisjes vereen. z/Maranatha", en Zangvereen. //Mirjam", B. N. v. DUKE, Voorz. J. BUURMAN, wd Sec. Ter Nenzen, 4 Sept. 1908. Ondergeteekende betuigt zijn liartelijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Spruitenburg en aan Zuster Van Duinen voor de kundige en zorgvuldige behandeling en lief- derijke verpleging van zijn dochtertje in het Ziekenhuis alhier. Ter Neuzen, 4 Sept. 1908. F. W. VAN DER HOOFT, handel in Bouwstoffen. Gevestigd te 's Gravenhage. Dir. J. FOLKERTS. Aau bovengenoemde M'j en haven Inspectenr den heer W. v. Tatenhove, Ter Neuzen, beting ik mijn dank voor de flinke uitkeering van mijn gestorven paard. Aan alie Paarden- en Veehouders kan ik deze Mil bijzonder aanbevelen. J. A. DONZE*Jz. Ter Neuzen, 26 Aug. '08. Wegens plaatsgebrek wordt a.s. Zonddg 6 September de lijst derleerlingen van boven genoemde Zondagsschool GESLOTEN. Het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorz. B. VAN DER VEER, Seer. op Zondag 6 Sept. a.s., des nam. van 35 uur, weer dienende. MUZIEKGEZELSCHAP te TER NEUZEN. \s nam. 5 uur ENTREE 10 ct., kinderen zonder geleide 5 ct. te GROENENDIJK, des nam. 5 uur. HET BESTUUR. DE HERBERGIERS. F. DE KRIJGER. Clinge. HuweJijks-aangiften. 25 Aug Eduman Marie Joseph Weemaes, oud 28 j., jm.en Emma Marga- retna Smet, oud 26 j., jd. Hu welij ks-vol trekkingen. 19 Aug. Willem de Vet (van Oud- en Nieuw-Gastel), oud 23 j., jm. en Maria Josephina de Beijn, oud 20 j., jd. Leo van den Bergh 'j11 .77, recht), oud 27 j., jm. en Emma Maria Pauwels, oud 22 j., jd. 21 Aug. Joannes Baptista Pieters, oud 2' J., jm. en Johanna Catharina de Wilde, oud 25j. jd. Geboorten. 15 Aug. Anna Maria, d. van Josephus Amandus Feyen en van Maria Sillivi de Kever. 19 Aug. Celina Sylvia, d. van Leonardus Wiilaert, en van Nor- tancia Philomena Segers. 23 Aug. Bernardus, z. van hrancies Haulez en van Eugenia de Vos. 24 Aug. ni^>e'rus' z° van GiUis Prancies Hagemans en van Ehsa Bleijenberg. 30 Aug. Madaleine, d. van Rochus Verleij en van Maria Ludovica Stylenaan. Overlijden. 17 Aug. Emma Maria de Puysseleyr, oud 3 d., d. van Josephus en van Silphia van Dorsselaer. zi Aug. Petrus Ferket, oud 11 m., z. van Johannes hranciseus en van Cornelia Buijs. Oraauw. flu welijks-aangiften. 7 Aug. Bernardus uoddaert, oud 57 j., weduwn. en Amelia Fraukevijle, 01 j dl A' wed" 21 Au§' Petrlls Cornelia Schelfhout, oud 37 j., jm. en Apolonia Staai, oud 37 j., jd. 22 Aug. DesnA yan Huffel, oud 30 j., jm. en Rosalia Durinck, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Bernardus God- daert, oud 58 jweduwn. en Amelia Frankevijle, oud Si wed. J Geboorten. 1 Aug. Franciscus Ludovicus, z. van Ludovicus Franciscus Daalman en van Anna Maria de 3 Uug- Julma Christina, d. van Pieter Asselman en van 1 aulina van Denderen. 4 Aug. Petrus Dingenus Andreas, z van Jacobus Bernardus Stijaert en van Sophia Maria Aereecken. 22 Aug. Cam'illus Jacobus, z- ,,van,. JetlUS e. Bakker en van Apolonia van Belle. Overlijden. i Aug. Maria Anna Fruijtier, oud 67 i. echtg. van Jan Francies Hofman. 19 Aug. Pieter August,mis Bogaert, oud 65 j., echtg. van Johanna leyne. -9 Aug. Een als levenioos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Augustus van de Keer en van Paulina Petronella Cecilia Boerjan. Honleniise, Huwelijks-voltrekkingen. 29 Aug. Petrus de Bakker, oud 31 j., jm. en Eugenia Charlotta Neve, oud 38 j., jd. Geboorten. 20 Aug. Josephus Antonius, z. van Lonstantinus Pouwels en van Dorothea Pauweis 24 Aug Bernard Alphonsus, z. van Johannes Eggermont en van Maria Louisa Eggermont. 25 Aug. Josephus Maria, z. van Eugenius van Damme en van Carolina Bruggeman. 27 Aug Maria Emma, d. van Adolf Ferdinandus van He sland en van Maria Elodia Flos. 30 Aug. Maria Melania, d. van Petrus Constantinus Jonkheijm en van Maria van Troost. 31 Aug. Dina Wilhelmink Jeleintje, d van Johannes de Feijter en van Janna de Bruijne. Aug. Gustaaf, z. van Andreas Ghisleen Tliijs en van Maria Felicita Mortier Overlijden. 19 Aug. Adriaan Mannaart, oud 80 j., echtg. van Maria Catharina van Dorsselaer. 23 Aug. Johannes van Dorsselaer, oud 80 j., weduwn. van Paulina Migom. 24 Aug. Aloijsius Cornelis de Vijlder, oud 4 weken, z. van Jacobus en van Marianna Vonk. Anna Catharina lan der Hooft, oud 77 j., wed. van Livinu8 Everaerd. Kcewacht, Hu welij ks-aangiften. 1 Aug. Adol- P U8«n Vit,n Laere' oud 36 j-'jm- en Amelia Maria Borm, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Aug. Emile Eduardus Vermeire, oud 33 j., jm. en Rosalia van Avermaete, oud 26 j., jd. 10 Aug. ConstantinusCerilus van Remoortere, oud 29 j., jm. en Emma Maria Behiels, oud 25 j., jd. 12 Aug. Leo Bernardus Fermont, oud 33 j., jm. en Leonia Maria van de Bilt, oud 28 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Aiphonsus Maria, z. van Aloij sins de Blok en van Fredrica van Hecke. 3 Aug. Hubertus Alphonsus, z. van Francois Hypolyte Suy en van Coralie Marie Zwartele. 11 Aug. Alphonsus Maria, z. van Josephus de Nijs en van Leonia Maria de Jonghe. 16 Aug. Alphonsius Josephus, z. van Theophilus de Guchteneire en van Melania Josephina Rombaut. 18 Aug. Irma Maria Coleta, d. van Alphonsius Ongenae en van Emerencia Maria Polies. 20 Aug. Clothildis Ludovica en Germana Clementina, dochters van Cesar Bernardus David en van Josephine Marie Breijaert. 23 Aug. Ber tha Maria Seraphina, d. Franciscus de Guchteneire en van Apolonia Piron. '25 Aug. Pieter Jurianus, z. van Herman Joost van Ree en van Amelia Stephania van Ombergen. 30 Aug. Petrus Eduardus, z. van Alphonsus van Megrooten van Josephina Lippens. 31 Aug. Paulus, z. van Petrus Antonius Aper en van Maria Louisa de Block. Pliilippiue. Hu welij ks-aangiften. 27 Aug. Jo- hannis Bernardus van Hurk, oud 48 j., weduwn. en Polina Rammeloo, oud 56 j., jd. Overlijden. 11 Aug. Korbertus Rammeloo, oud 7 w., z. van Pieter en van Alice Pieters. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Eng. 8.8 idem idem Eng. 8.3, idem idem Eng. 8.8. idem Dnits. a.s. Zweed. 8.8. Eng. s.s. idem Belg.s.traw. Eng. s.s. idem Duits. 8.8. Eng. a.s. idem idem idem Voor Ter Seuien 1 Trent River Thames Astrologer Van Ter Keuien i ''41 Goole 2242 Londen 25-80 Middlesbor. The Countess River Lagan Trent 1767 Guernsey 2272 Londen 1341 Goole Voor (tent Nell Tea Serula Herz Joh. Albr. Irma Warkwortb Otto Alphonse Sea Hound Don 1402 Goole 3927 Manchester 3852 Riga 4969 St. Petersb. 1862 New-Castle 2367 Hull 508 Ostende 3085 Londen 2658 Goole kolen stukg. ijzer ledig stnkg. jledig kolen stukg. hout idem stukg. idem ledig stukg. idem Van «»ent Noor. s.s. Dnit. 8.s. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Frieda Hematite Mercey Truro Sea Gull La Flandre Orn Royal Cheapside Hafarsfjord Echo Mathilde 1455 Stolpemunde phosph. 2043 Middlesbor. 3570 Goole 2367 Hull 2763 Londen 1980 E. Hartlep. 4184 Repola 4097 Blyth 3447 Seaham 4723 Leith 2719 Antwerpen 8154 Alloa V nor ielzaele I Alchymist 1079 |Sunderland ledig stnkg. stnkg. idem ledig idem idem idem idem idem idem ledig Eng. s.s. s.s. HARALD in lossing te Kroonstad. s.s. JENNY vertrok 1 dezer van St. Petersburg naar Ter Nenzen. s.s, RICHARD van Methil naar Kroonstad passeerde 4 dezer des n. m. 1 uur Skagen. s.s. ELISABETH in lading te Seaham Harbour voor Kroonstad. «.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. v

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7