BKElkKA Kantoor Mr. P. DIELEIAN, Bekwame Metselaars L. J. F. VAN DALEN, Dinsdag 8 Sept. 1908, Wodstrijden in Gtijs Haar meer11 KINDER-) M EEL. A. MASQUELIER, is heden, Zaterdag, niet te consulteeren. HIPPOS" Inleg' 5© cent. Advertentien. Tandarts, voor HULST en Omstreken. op Yogelpik, Poppengooien, Ringrijden met hindernissen en Lepel- en Eirijden voor Dames. Pprijs8; 2cprijs/6; Telegrafische berichten. Breda en Ter Neuzen. Melkvoedsel voor KinderenenZiekenJ Db Onderlioge Boerenbrandwaarborg Maat" de heer AOR. WOLFERT, QR00T INTERNATIONAAL 3e ,j 4 i 4' 2 D R I E R 1J W I L E N. Men schrijft Het centraal-bureau van weldadigheid, op 25 Mei j. 1. te Utrecht opgericht, is dezer dagea, onder directie van den heer P. H. Hooft Graaf- land, aldaar, met zijn arbeid begonnen. Het bureau streeft naar een goede regeling van den geldelijken steun aan christelijken {arbeid in Nederland, en hiermede als vanzelt naar de vervanging der bestaande (kostbare en ondoel- matige) wijze van collecteeren door een geor- ganiseerd stelsel van inzameling. Hiertoe wordt het geheele land verdeeld in districten, waarin correspondenteu en collectan- ten worden aangesteld. Yerzoekt nu een aan- gesloten vereeniging om geldelijken steun, dan doet het centraalbureau, nadat het de deugde- lijkheid en noodzakelijkheid der aanvrage heeft onderzocht, voor dat doel collecteeren in de verschillende districten, totdat het benoodigde bedrag bijeen is. Door het centraalbureau wordt van die collecten voor algemeene onkos- ten een jaarlijks door het bestuur te bepalen percentage ingehouden. Dit wordt zoo laag mogelijk berekend. In iecier geval zal een veel grooter bedrag, dan thans het geval is, aan het beoogde doel ten goede komen, daar reis- en verblijfkosten, gidsloonen enz. vervallen. Donderdagmiddag hebben dieven hun slag geslagen bij J. Noldus, te Nispen. Toen zijn woning een tijdje onbewaakt stond, hebben ze zich meester gemaakt van verschillende gouden en zilveren sieraden. Het huisje, dat nog tot de kom van het dorpje behoort en gelegen is aan den grooten straatweg naar Esschen, was een halt uurtje onbeheerd gelaten, daar man en vrouw eenige aardappels gingen halen, op het land, dat tegen het huisje aangrenst, en toen zijn de dieven langs het achterdeurtje, dat niet op slot was, binnen gekomen en hebben alles ten onderst- boven gehaald het bed lag op den vloer en de kast was opengebroken en daaruit was ont- vreemd al het goud van de vrouw met nog eenig kleingeld, het overige geld hadden de menschen zoo goed verstopt, dat de dieven het niet hadden kunnen vinden. Het is een buitengewoon brutaal stukje, daar er op den weg naar Esschen altijd zoo'n druk verkeer is van voetgangers en karren, maar niemand heeft ze weer gezien, zoodat het moeilijk zal zijn voor de politie ze op te sporen. Woensdagnamiddag is er ook nog ingebroken bij den arbeider J. Michielsen, Klokberg te Nispen. Toen man en vrouw uit werken waren, hebben dieven zich ook door braak toegang weten te verschaffen tot het woonvertrek, maar zij hebben niets van hun gading weten te vinden. Een nest inbrekers Den laatsten tijd worden de gemeenten in westelijk Noord-Brabant bij herhaling veront- rust door inbraken. Dit blijkt volgens een bericht in de N. R. Ct. het werk van een min of meer georganiseerde bende, die zetelt op het z.g. Heike onder Etten-Leur en Rucfen. Moeten meestal afgelegen hoeven het ont- gelden, ook worden de brutaalste stukjes uit- gevoerd in de kommen der gemeenten, o. a. vlak nabij een marechaussee-kazerne. De heeren komen met hun drieen of vieren, met zwart gemaakte gezichten, op kousen slui- pend door de woningen, zijn goed- gewapend eu wie er waagt te schieten, kan er zeker van zijn dat er teruggeschoten wordt. Eietsen wor den gebruikt en de brutaalste stukjes worden vertoond, een geweer bij een bed weggenomen, de bewoners opgesloten of bedreigd, sloten uitgezaagd, de huizen doorzocht en de buit wordt nimmer achterhaald. Ze schijnen er een goed spionneerings-verken- ningssysteem op na te houden, weten daardoor veelal wie meer geld dan gewoonlijk in huis heeft, b.v. wegens verkocht vee en worden nooit gesnapt. Bij een notaris is binnen een jaar al 3maal inbraak gepleegd, echter steeds zonder succes. Niet alleen echter meergegoeden, zelfs kleine boertjes en arbeiders moeten het outgelden als er maar wat te halen is. Niet alleen geld, ook de gouden en zilveren lijfsieraden der boerinnen en allerlei zaken in natura zijn welkome buit. Een pastoor die te gast was bij een collega van een naburig dorp, kon er aan het dessert genieten van de den vorigen nacht uit zijn tuin, gestolen perziken, die cadeau waren gegeven, zonder hatuurlijk melding te maken van de herkomst. Men ziet dus, dat het hierbij niet aan humor ontbreekt Wanneer zal er een einde komen aan de tyrannie dezer moderne Bokkenrijders De op nieuwe grondslagen heringerichte Wilhelminavereeniging te Antwerpen, onder eere-voorzitterscbap van den consul-generaai der Nederlanden, wil naar de correspondent der N. R. Ct. schrijft den geboortedag onzer Koningin wederom door een kinderfeest vieren. Ditmaal gebeurt het in den Dierentuin, waar de kleineu allerlei prettigs zal wachten. Het hoofdbestuur dezer vereeniging, wier doel blijkens de statuten is //de liefde voor Koningin en Vaderland bij de te Antwerpen wonende Neder- [anders levendig te houden", geeft zich veel moeite 01ri een eensgezinde viering van alle landgenooten verkrijgen. Gedempt blijkt nu wel de bron van twist, en oude veeten zijn vergeten. De nieuwe statuten zijn aan den echt Noord- en Zuid- Nederlandschen zin, om zich in groepeerin- gen te verdeelen volgens aard en neiging, tege- moet gekomen door vrijheid te laten onderaf- deelingen op te richten. Valt het weer nu mee, dan zal er groote vreugde heerschen in den tuin op 31 Augustus e. k. Aan boord van het stoomscbip Kron- prinzessin Cecilie, van den Norddeutschen Lloyd, hebben valsche spelers of die er voor uitgemaakt worden een Duitsch jongman, zoon van een rijken vader, een goede vier duizend gulden afgewonnen. Het verlies werd betaald met cheque's op een New-Yorksche bank. De Duitscher liet echter met draadlooze telegrafie de bank waarschuwen, zoodat de kaartspelers bij de aanbieding van de cheque's het schip kwam Dinsdag aan gevaugen genomen zouden worden. Dinsdagavond, omtrent 7 uur, zoo lezen wij, is er in den omtrek van Geneve, een bestuur- bare luchtballon waargenomen. De ballon had den vorm van een lange sigaar. Hetluchtgevaarte kwam van den kant der Alpen, richtte zich aanvankelijk naar den berg Saleve, scheen toen stil te staan. Een rood licht schitterde achter den ballon, ging uittoen flikkerde een wit licht. Men zag een schroef er snel bij draaien. Daar rees het luchtschip vlug, maar daalde weer even vlug. Een uur lang verrichtte het ver- volgeus allerlei bewegingen, ondanks den fellen wind. Toen werden de lichtwerpers gedoofd en het gevaarte verdween in den nacht. Men weet niet, waar dat geheimzinnige schip vandaan kwam, noch welk het is, noch waar het is gebleven. Kort geleden heeft men elders ook zoo'n ge vaarte in de lucht gezien, of meenen te zien. De luchtschepen zitten nu eenmaal, overdrachte- lijk gesproken, in de lucht. Dat werkt op de verbeelding. Men herinnert zich, hoeveel lucht- ballons en vreemde verschijningen de Boeren kort voor en na het uitbreken van den oorlog met Engeland, in de lucht zagen. Men zal zich herinneren dat de groote brand van den houtstapel in den Ferdinandus- polder bij Antwerpen samenviel met de werk- staking in de haven. Daarna volgde nu een geschil tusschen de eigenaars van verbrandestapels, endeverzekeraars, welke laatste staande hielden dat de brand was aangestoken door oproerige benden. Het geschil werd onderworpen aan twee scheidsrechters, die het niet eens konden worden, wie er verantwoordelijk was, ofwel de verze- keraars, of wel het openbaar bestuur der geraeente. Er werd dus een derde arbiter beuoemd, Sam "Wiener, en deze heeft nu uitspraak gedaan en zich verkiaard voor de verantwoordelijkheid van de verzekeriugsmaatschappijen. Yalt nu nog te bezien of deze zich bij die uitspraak zullen neerleggen en niet in beroep gaan bij het beroepshof te Brussel. Het betreft hier een geschil van 4 millioen en, //gesproken van het standpunt der belasting- betalers", is het, zegt het Hand. v. Antw., na- tuurlijk te hopen dat de clausule der polissen, die schade gedurende de onlusten of oproer be treft en die door de verzekeraars was ingeroepen, niet in aanmerking kome. 't Zou ons leelijk op de maag vallen als de stadskas die kleinig- heid zou moeten betalen. 's Gravenhage, 28 Aug. Bij Kon. besluit is op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend aan den heer D. J. Oggel, als burge- meester van Axel. ZEE T 1.1 I)1N (4 Id N. Van 26 tot en met 27 Aug. Van 26 tot en met 27 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 26 binnenvaartuigen op- en 47 afgeschut door de Westsl. 3 op en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,82a. Engelsch per 12,12. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigd onze m'eening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw de wed. J. Gram, Middenlaan 137a te Breda meldt ons Voordat ik Foster's Rug- pijn Nieren Pillen begon in te nemen, heb ik vijftien jaren lang gesukkeld met een aanhou- dende en stekende pijn in het smalle gedeelte van den rug, dik wij Is strekte zich deze pijn uit tot in de schouderbladen en linkerzij. Ik had veel last van hoofdpijn en ik gevoelde mij 's morgens bij het opstaan zoo duizelig, dat ik mij moest vasthouden, wilde ik niet omver vallen. De urine had een donkerbruine kleur en ver- spreidde een onaangename lucht. Ik gevoelde mij ten laatste zeer zwak en moedeloos, en daarbij kwam dat mijn eetlust gaandeweg minder was geworden. Ofschoon ik verschillende be- handelingen voor mijn ziekte had ondergaan, was ik hiermede niet veel verder gekomen. Uw pillen daarentegen hadden reeds dadelijk een gunstigen invloed op mijn gestel. De pijnen werden met den dag minder en toen ik vijf doozen gebruikt had, waren al de kenteekenen mijner ziekte verdwenen. Ik gevoelde mij dan ook tegenover andere lijders verplicht, de wel- dadige werking van Uw Pillen bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Onthoudt de naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat U niets anders in Uw banden stoppen. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. t e Z w o 11 e, stelde, door het overlijden van haren agent de heer M. Verbrugge te Ter Neuzen, in diens plaacs als zoodanig aan voor Ter Heuzen, Haek en omgeving Burgemeester te Hoek, tot wien men zich voor het sluiten van verzekeringen gelieve te wenden. De Directeur, JASPER WARNER. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den tweeden Woensdag van iedere traand te spreken bij Mej. E. VAN LEEU WAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzoneier steSse! voor h4 recht maken van seheef gegroeide kinderen. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). gevbaagd bij den heer1 PAN NY. Zich te vervoegen bij den Ondei'baas VAN PER VEER. Namens het Bestuur van bovengenoemde school wordt bekend gemaakt, dat de inschrijving van nienwe leevlingen, voor den winter- cursus beginnende in October 1908, is opengesteld van i tot en met IS September1 e. k. Het toelatings-examen zal plaats hebben den 23en September d. a. v. des avonds ten 6 ure in de Ambaehtsschool. Zij, die als leerling wenschen te worden toe- gela'ten kunnen zich daartoe aaumelden bij den Directeur aan het gebouw der Ambaehtsschool alle werkdagen van 8 tot 12 are voor middags en van half 2 tot 5 lire namiddags. Na IS September* worden geen ieerlingen meer aangenomen. Namens het Bestuur voornoemd, H. G. BURGERS, Directeur. Yereeniging van Oud-Leerlingen van Cursussen in Paardenkeunis. VERGADER1NG van bovengenoemde ver eeniging op Zate»*dsg 5 Septemben 39(5@9 des namiddags 5 uur hij den heer Visser, //Hotel Oentraai" te Ter Neuzen. OnderwerpHouden van Cursussen en hot lioudeu van Iczingen tegen het a. s. wiuterseizoeu. met medewerking van de Muziekgezel- schappen ELK NAAR ZIJN KRACHTEN van Hoek, CONCORDIA van Axel, EIKELS WORDEN BOOMEN van Westdorpe, HAR MON IE van Biervliet en YLUG EN BLIJ van Assenede. Yoor iedere wedstrijd zijn de prijzen terwiil voor de Pameswedstrijd Luxe- en Knnstvoorwerpen worden beschik- baar gesteld. 1 pn voor de grootste club van ID, miustens personen. voor de verstkomende club ID.van miustens l<> personen. Gratis verloting van toegestaan door Burg, en W etli. van Hoek. De Nieuwe London doet het grijze haar binnen enkeledagen verdwijnen, maakt het glansrijk en zacht en is on- schadelijk voor de huid. Prijs 85 cent de flacon en /l,50 de dubbele flacon. Yerkrijgbaar te Ter Neuzen bjj D. DE'VOS, coiffeur. JB.ulM H.fvf- WARNIER, Sas van Gent H. GO- VAERT en Westdorpe CH. DE MCL. ■VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen i 27 Eng. s.s. Eildon 3760 Middlesbor. ijzer idem River Thames 1 2242 Londen stukg. Van Ter Neuzen 26 Eng. s.s. River Lagan 2272 |Londen stukg. Voiir Went 26 Eng. s.s. Coaster 762 Harwich ledig 27 Eng. sch. Annie Jones 301 Charlestown pijpaarde Eng. s.s. Warkworth 1 1862 New-Castle stukg. idem Giralda 1 3112 Archangel hout Duits. s.s. Mathilde 3154 Lovisa idem Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. idem Otto 2367 Hull idem t ail Weut t 26 Zweed s.a. Nautilus 4569 Nenfahrw. phosph. Eng. s.s. Liberty 3055 Goole stukg. idem Truro 2367 Hull idem idem Sea Gull 2763 Londen idem 27 Kus. s s. Gen. Zimmerm. 4398 Boness ledig ■Eng. s.s. Ousel 3633 Liverpool stukg. idem Tadorna 1 3730 Manchester idem s.s. HARALD vertrok 27 dezer van Blyth naar Kroonstad. s.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Methil voor Kroonstad. s.s. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.s. HELENA wordt heden te Kroonstad verwacht. 11 Felekfeest,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2