Gemengde berichten. Internationaal Wielrijdersfeest te Ter Neuzen. des petits tambours", trommelmarsch, gecom- poneerd door den heer Jan Morks, directeur van het Middelburgsch Muziekkorps de kleine tamboers werkten mede. De mooie Markt is voor de uitvoering van een dergelijk nummer een prachtige gelegenheid een gedeelte was afgezonderd voor de executanten, het grootste gedeelte was voor het publiek ge- sloten, dat in grooten getale aanwezig was. Aan eerie goede uitvoering van ensemble nummers zijn uit den aard der zaak heel wat moeilijkheden verbonden en meestal laten zij veel te wenschen over. De heer Morks zal we tevreden zijn, de uitvoering, waaraan, behalve het jongens-korps, 382 personen medewerkten, liep uitstekend van stapel. Zij werd onder groote stilte aangehoord en na afloop klonken er luide toejuichingen, waarvoor de heer Morks dankte. Direct daarna werden de banieren in de Kegel baan der bovengenoemde societeit gebracht, ter beoordeeling door dejury voor den Ranierwedstrijd. Deze bestaande uit de heeren C. W. D'huy I'.P.z., C. J. W. Nuys en W. J. Schiitz, kende den eersten prijs, een zilveren medaille, toe aan het vaandel van //De Vereenigde Vrienden" van Sas van Gent. Voor den tweeden prijs, een bronzen medaille, kwamen in aanmerking de vaandels van //Con- stantia van Leur, //Vlijt en volharding" van Etten en //Euphonia" van Goes. De prijs zou bp loting worden toegewezen. Daarna begonnen de uitvoeringen der ver- schillende muzieknummers in de kiosken op de Markt en in den Buitentuin, welke laatste welwillend door commissarissen was afgestaan, terwijl de toegang voor het publiek vrij was. In het Schuttershof had de marschwedstrijd plaats. De jury voor dezen wedstrijd bestond uit de heeren L. P. Kriens, directeur, Breda A. Lijsen, muziekleeraar, Middelburg; Jan Morks, directeur Middelburgsch muziekkorps. Hoewel het eigenlijke festival na den middag geeindigd was, werd de feestvreugde den geheelen avond voortgezet. Het was overal in de stad zeer druk, niet het minst op de Groote Markt, waarzich een in prettige stemming verkeerende menigte bewoog. Daar werd door //St. Gaecilia" uit Vlissingen een concert gegeven. In den tuin van het Schuttershof was het ook buitengewoon druk het Middelburgsch muziekkorps had daar de zorg voor het muzibale gedeelte op zich genomen. Een vuurwerk in den tuin van het Schutters- hot besloot de officieele feestelijkheden, doch op de straten bleven de feestklanken nog lang weerklinken. De vereeniging //Uit het VolkVoor het Volk" mag met genoegen op dit festival terug- zien. Het is, dank zij het schoone weder, uitstekend geslaagd. Honderden vreemdelingen bewogen Tzich door de straten en vooral de ueringdoenden zullen zeker een goeden dag gemaakt hebben. De uitslag van den marschwedstrijd is als volgt(afdeeling harmonie) le prijs, verguld zilveren medaille met diploma, //Vlijt en Vol harding te Etten, 2e pr., groote zilveren medaille met diploma, //Euphonia" te Goes3e pr., kleine zilveren medaille met diploma, //Kunstmin" te s Gravenzande 4e pr., bronzen medaille met diploma, //Constantia" te Leur 5® pr., diploma, //St. Gaecilia" te Vlissingen. ik ken zijn hart en weet vooraf dat hij u in zijne slee mee zal nemen onder de vermomming onzer eigene kleederdracht. Ook al ontmoet gij onderweg Russische soldaten, of dat men aan de grensposten uw slede onderzoekt, be- hoeft gij voor niets te vreezen. Het hangt slechts van u af, behouden in China aan te komen." //China de vrijheid fluisterde Bolislav op driftigen toon. z/Ja, zoo gij alles doet om te herstellen." 0 dat zal ik. Wees daarvan verzekerd." Ramanott verpleegde hem op zoo zorgzame wijze, dat hi) wezenlijk reeds na verloop van een paar dagen door de hut op en neer kon gaan en zich meer en meer rekenschap begon te geven van de naderende bevrijding. z/Het zal mij onbeschrijfelijk goed zijn, nog eenmaal onbekommerd adem te kunnen halen," zeide hij op eenen morgen, dat hij aan den ingang der hut den blik liet glijden over de in de zonnestralen glinsterende sneeuw ,/ik heb het aan u alleen te danken, dat ik buiten Siberie sterven zal. Mijn laatste gedachte zal dan ook wezen u te zegenen voor al uwe toewijding." z/Gekheidriep Alex op ruwen toon, teneinde zijn aandoening te verbergen. ,/Gij zijt ziek geweest. dat spreek ik niet tegen maar wie denkt er op uw leeftijd reeds aan heengaan •/Ik draag den dood in mij om." //Gij zult volkomen herstellen in een zacht klimaat, en zoodra wij Europa bereiken, breng ik u naar het zuiden over." (Wordt vervolgd). (Afdeeling fanfare)1« prijs, verguld zilveren medaille met diploma, //Voorwaarts" te Koude- kerke en //Scheldegalm" te Hansweert2e pr., groote zilveren medaille met diploma, ,/Eendracht maakt Macht" te Serooskerke(W.) 3e pr., kleine zilveren medaille met diploma, //Euterpe" te Heinkenszand 4e pr., bronzen medaille met diploma, //Excelsior"teMidd'elburgen //ExAsior" te 's Heer Arendskerke 5e pr., diploM, ,/de Vereenigde Vrienden" te Sas van Gent. Hoek. Door Ds. K. Oussoren te Baarland is voor het beroep tot predikant bij de Geref. Kerk alhier, bedankt. Zaamslag, 15 Aug. Heden hield de schiet- vereeniging tot verhooging van 's lands weerbaar- heid haar eerste prijsschieting, met den volgenden uitslagC. J. van Vessem le prijsW. de Visser 2e pr.J. A. van Fraeijenhove 3e pr. P. de Pooter 4e pr. J. de Vos 5e pr. W. Segeler 6e pr.M. Dees 7e pr.H. Moens 8e pr.C. J. Haak 9e pr.A. Schieman 10e pr. J. Schieman lie pr. p. van 4e Velde 12e pr. F. Schieman 13e pr.J. van Cadzand 14e pr. en J. Baveko 15e pr. De behaalde punten waren naar voormelde omschrijving ll1/,,, 19, 20, 221/,, 231/2, 24, 24*/,, 26Vs, 34, 38V,. 4^ 44^ 45,51(551 Door geringe opkomst der leden, konden 4 prijzen niet worden uitgereikt, hierover zal nader worden beschikt. Axel, 16 Aug. Door A. v. G. alhier is bij de politie aangifte gedaan dat hij Vrijdagavond door rijks-politie (een onbezoldigd rijksveld- wachter en een brigadier der marechaussee) gaande langs een dijk is aangehouden en mis- handeld. Hij heeft zich, met een wonde aan het hoofd onder geneeskundige behandeling gesteld. Zaterdag werd alhier het vijfde internationaal wielrijdersfeest gehouden. Dit had onder gunstige omstandigheden plaats. Het weder der laatste dagen voorspelde niet veel goeds, doch Zaterdag liet het niets te wenschen over. Al was de deelname aan den wedstrijd van elders niet zoo groot als het vorig jaar, zoo bezochten toch talrijke vreemdelingen van elders onze stad. Dit kwam ook zeer ten goede aan dehuisvlijt- tentoonstelling, die een zeer druk bezoek had. Tegen 11 ure was geannonceerd de uitvoering der kunstrijders, de 3 French, welke het aan het bestuur gelukt was voor dezen dag te engageeren. Door late aankomst van den trein waren de artisten voor het optreden niet tijdig gereed. Het publiek, en dat was talrijk, kon zich amuseeren met het gadeslaan der voorbe- reidende maatregelen terwijl een 12tal leden van het muziekgezelschap ,/De Vereenigde Werklieden" op verdienstelijke wijze de stemming er in hield. Toen de uitvoering aanving, bleek terstond dat de artisten, 2 heeren en een dame, hun wiel meester waren. Hetgeen zij te zien gaven op de tandem en rijdende op een wiel, zonder stuur als anderszins, was werkelijk interessant en hier nieuw. Een verrassende toer was de laatste verrichtingeene salto mortale door de medewerkende dame op de fiets. De verschil- lende verrichtingen werden dan ook door de toeschouwers zeer toegejuicht eu hadden alge- meenen bijval. Alleen was het velen, die graag meer goeds gezien hadden, wel wat kort. Des namiddags arriveerde met de verschillende reisgelegenheden een groot aantal vreemdelingen. Aan het station werd, met het muziekgezelschap //De vereenigde werklieden" ontvangen Axels' muziekgezelschap //Concordia", dat getrouw ons feest komt opluisteren. Gevolgd door een aantal wielrijders trok de stoet door verschillende straten, waarna de wedstrijden op de Markt aanvingen. Op de Markt had plaats het ringrijden met hindernissen, waarbij een nieuw uitgedachte hindernis het den rijders, vooral de langzame rijders, niet gemakkelijk maakte al de ringen te bemachtigen. V andaar moesten de deelnemers rijden naar de Nieuwstraat, waar op het Kazernepad de wed strijd in Vogelpik plaats had. Verder had aan de Westkolkstraat het carri- catuurrijden plaats en in het Nieuwediep het ringwerpen. Deze wedstrijden hadden ten aanschouwe van een groot publiek plaats en werden door de aanwezige muziekgezelschappen opgeluisterd. In de Nieuwstraat had voorts nog plaats de wedstrijd voor dames, waarvoor, door omstandig heden, in plaats van vlaggetjes rijden gekampt werd door het werpen van pijltjes naar 3 schijven. Nadat alle wedstrijden waren afgeloopen werd op de Markt in tegenwoordigheid van een zeer talrijk publiek de tweede uitvoering gegeven van //de 3 French", welke uitvoering hetzelfde verloop had als des morgens. Hierna werden namens de wielerclub door den burgemeester aan de beide muziekgezel schappen fraaie zilveren herinneringsmedaiiles uitgereikt. Vervolgens had in het //Hotel Centraal" de verloting van het rijwiel en de uitreiking der prijzen plaats. Er werden voor de wedstrijden 412 deelnemers ingeschreven. De premie van 10 voor de grootste club (minstens 15 personen) werd toegekend aan //Simplex" vanZaamslag, dievoorde verstkomende club (minstens 10 personen) eveneens f 10, aan z/De Scheldebroeders" van Swijnaerde. Het luxe-rijwiel, uit de fabriek der Gebr. Kaan te Hoek, dat onder de deelnemers werd verloot, viel ten deel aan de houdster van no. 292 mej. Carolina Fermont te Sluiskil. Fan de wedstrijden, waarvoor elk 5 prijzen van 5 tot 1 waren uitgeloofd, was de uitslag als volgt Ringrijden: le A. Waelput te Zuiddorpe 2e P. Heijman, Westdorpe 3e A. Kieboom te Westdorpe 4e P. Geelhoedt te Zaamslag 5e J. Bannier te Ter Neuzen. Fogelpik: le Jos. Kerckbaert te Stoppel dijk; 2e A. Baart te Koewacht3e A. Dhaene te Westdorpe; 4e Hubert de Meijer te Ter Neuzen; 5e J..de Bel te Krabbendijke. Carricatuurrijden le Joseph Kindt te Bosch kapelle2e Carolina Fermont te Sluiskil3e J. Bannier te Ter Neuzen4e F. Herman te Boschkapelle5e Jacob Leenhouts te Ter Neuzen. Ringwerpen: le Ad. de Vuijst te Swijnaerde 2e A. Dhaene te Westdorpe3e A. Snap te Zaamslag 4e Cor. de Smidt Gz. Ter Neuzen 5e Lijntje Gijsel te Ter Neuzen. Dameswedstrijd le Elizabeth Drost te Ter Neuzen 2e Carolina Fermont te Sluiskil. Na afloop der wedstrijden verspreidden de talrijke toeschouwers zich door de stad. Vooral in de lokalen waar gedanst werd, was het zeer druk. Het feest mag goed geslaagd heeten, ook dank zij de medewerking van de b.eide muziek gezelschappen, die het op flinke wijze opluis- terden. Vooral mag aan het gezelschap van Axel dat zich daarvoor een belanglooze reis getroost een woord van lof niet worden ont- houdeu. De verschillende neringdoenden maakten door het drukke bezoek goede zaken en er bleek weder uit, dat het Wielrijdersfeest veel vertier in de stad brengt. De wielrijdersclub die voor de vijfde maal zoodanig feest organiseerde, mag met voldoening daarop terugzien. Per anonymen brief werd de politie te Gouda in kennis gesteld van een permanenten diefstal van kaas uit een pakhuis van den heer Ev groothandelaar in kaas aldaar. In dat schrijven werden de namen genoemd van twee knechts, die daarop door de politie in verhoor werden genomen en bij het lezen van den brief bekenden reeds gedurende langen tijd zich schul- dig te hebben gemaakt aan diefstal van kaas, die ze verkochten aan kleine winkeliers. In het pakhuis is van deze diefstallen nooit iets bemerkt, wat te begrijpen is, daar geregeld p. m. 50,000 K.G. worden verwerkt. De beide knechts, die huisvaders ziju van een groot gezin, zijn onmiddellijk ontslagen, terwijl de politie procesverbaal opmaakte. Midden op den dag werden de kazen bij tientallen tegelijk per kar door de beide personen vervoerd doch dit viel natuurlijk niet op en niemand, die ze wel eens zag rijden, heeft ooit aan diefstal gedacht. Het N. v. d. D. deelt het volgende mede Toen het de aandacht had getrokken dat in de Bad- en Zweminrichting te Amsterdam telkens fietsen werden gestolen, werden twee recher- cbeurs op een verborgen plaats in de nabijheid van het fietsenrek opgesteld, die ten slotte den dader op heeterdaad betrapten. Zij zagen dat hij met een oude fiets kwam, en bij het heen gaan een nieuwe, betere uitzocht en daarmede vertrok. De rechercheurs volgden hem tot op straat en namen hem toen mede naar het politie- bureau op het Singel. Aldaar bleek, dat de aangehoudene, een twintig jarig jongmensch, de zoon was van een der Amsterdamsche rechters. De politie waar- schuwde den vader en het gevolg was dat deze aan het bureau kwam, vergezeld van den sub- stituut-olficier van justitie Mr. W. J. van Dam. Nadat het proees-verbaal was opgemaakt werd de aangehoudene per rijtuig eerst naar het Paleis van J ustitie en van daar naar het huis van bewaring gebracht, waar hij voor den rechter- commissaris Mr. G. T. J. de Jongh werd ge- leid en in voorloopige bewaring werd gesteld. Een bevel van voorloopige aanhouding is, zooals men weet, slechts gedurende zes dagen van kracht. Na het verstrijken van dien termijn moet de rechtbank in de zaak gekend worden. De officier van justitie kan echter, als hij meent dat daarvoor termen zijn, voor dien tijd een voorloopig gearresteerde weder vrij laten. Mr. Van Dam heeft gemeend, dat die termen hier aanwezig waren en wel om de volgende reden. Terwijl het jongmensch gevangen zat heeft zijn vader de fiets aan den eigenaar doen terugkomen en van dezen een verklaring gekregen, dat hij geen vervolging wenschte. Tevens werden de vroeger verdwenen fietsen, welke door den zoon in verschillende banken van leening beleend waren, voor rekening van den vader gelost en eveneens aan de rechthebbenden teruggebracht, die alien een dergelijke verklaring afgaven. Op grond dus, dat geen schade was geleden en de benadeelden niet op vervolging aandrongen, is de dader in vrijheid gesteld. Vrijdagavond om halfacht reed te Amster dam een rijtuig langs de Prinsengracht. Plotseling opende de inzittende het portier eu sprong te water. De koetsier, daarin bijgestaan door eenige burgers, mocht er na veel moeite in slagen den man weer op het droge te brengen. De drenke- ling was echter volkomen bewusteloos. Per brancard werd hij naar het binnengasthuis vervoerd. Het bleek iemand uit de provincie te zijn. Hij is overleden zonder bij kennis te komen. Zijn identiteit is nog niet kunnen worden vastgesteld. Een bezoek van dronkaards. I11 het groote Heerenhuis van den heer Hoyer, direc teur van de bierbrouwerij d'Oranjeboom, dat door afwezigheid van de familie onbewoond was en te Rotterdam gelegen is in de stille deftige wijk van de Parklaan, is daqig huis gehouden door vier beruchte kerels, echte likkebroers. Zij deden alsof zij thuis waren en ledigden een aantal flesschen champagne en andere fijne merken. Een zelfs sliep er zijn roes uit, twee nachten, door het gebrnik van krachtige wiskey. Door een toeval kwam de politie achter dit ongewenscht bezoek en rekende achtereenvolgens het 4tal in. In de vestibule vond men een mand vol goud- en zilverwerk, die gereed stond om vervoerd te worden. De Hollandsche kapitein B. van het stoomschip Nord is Donderdagavond te Bremen over boord geslagen en verdronken. Vrijdag- middag was het lijk nog niet gevonden. Te Oploo (gera. St. Antonis) N.-B., heerscht de typhus in zoo erge mate, dat er reeds een negental lijders bezweken zijn, en er nog een betrekkelijk groot aantal lijdende is. Aan de Kolnische Zeitung wordt uit het Rijnsch-Westfaalsche gebied geschreven, dat de verkoop van Hollandsche groente daar een aan- merkelijken oinvang heeft gekregen. Het grootste gedeelte van de versche groente, die op de groote weekmarkten te Essen, Bochum, Gelsen- kirehen, Dortmund, Mtilheim en Duisburg wordt aangeboden, is van Hollandsche herkomst. Dat komt niet, omdat die groente beter of goed- kooper is, zegt de berichtgever, maar omdat de Duitsche warmoezeniers niet in de behoefte kunnen voorzien. Het is daarom noodig, meent hij, dat West-Duitschland zich nog veel meer op den groentebouw gaat toeleggen. Het Hand. v. Antwerpen deelt mee dat Woensdagnacht, tegen 2 uren, voor de schuil- haven R. Y. C. B. nabij die stad een jacht is gezonken. Volgens genomen inlichtingen is het een jacht van Rotterdam, dat Woensdagnamiddag eerst was aangekomen en dat door den duivel, die in het water woelde, lek is geslagen en gezonken. Aan boord bevonden zich drie heeren en een scliipper, die door het rumoer zijn wakker ge- worden en opgestaan, nog juist bij tijds om zich te redden. Alle vier z§n naar Antwerpen vertrokken en men kent tot nu noch den naam van het jacht, een kotter van 15-16 ton, noch den naam van den eigenaar of de opvarenden. ]n de FranschBritsche tentoonstelling Shepperd Bush, Londen, werd Vrijdag een be- stuurbare luchtballon, toebehoorende aan den Amerikaan Lovelace, gevuld. De luchtschipper ontdekte eeu kleine scheur in het buiten- omhulsel, en gaf aan zijn helpster, miss Hill bevel de schade te herstellen. Maar terwijl zij ermee bezig was, en Lovelace zich verwijderde voor andere werkzaamheden klonk er plotse ling een ontploffing. Het dak van het gebouw, waarin het luchtschip stond, werd opgelicht. en in de omgeving werd alles vernield. terwijl de ballon zelf vlam vatte. Een zestal werklui, die bezig waren met het versieren van het terrein, werden zwaar ge- wond, een zoo ernstig dat hij kort daarna overleed. Bovendien hoorde men het gekerm vau miss Hill, en na eenig zoeken vond men haar onder het brandend doek van de tent. Juist toen men haar vreeslijk verkoold lichaam vond, bezweek ze. Een man, die met een ladder bij maar niet tegen den ballon stond, werd een ei'nd weggeslingerd, en ontsnapte zoo als door een wonder aan den dood. Over de oorzaak van de ontploffing weet men nog niets te zeggen. Missehien heeft een onv'Oorziehtig toeschouwer een lucifer aange- stoken voor een sigaar. Over het heele ten- toonstellingsterrein voelde men een schok. Elk jaar leest men in dezen tijd van veroiftiging door paddestoeleu. 1 e Altona is Vrijdag het gezin van een kassier na het gebruik van paddestoelen ziek geworden. Een jonge* van dertien jaar is al bezweken, de vier andere zieken verkeeren in levensgevaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2