te vlaggen. Oproeping Gevraagd Openhare Verkooping. Openhare Verkooping. Een WOGNHUI3, Verslag uit Goes. Advertentien. Koloniale waren, Tabak, Sigaren, Koffie, Thee en aanmante artikelen. „De Vereenigda Werkiieden", op Zondag 9 Aug. 1908, en een groote partij SPAAMOERS, Huishoudelijke Goederen ais MENGELWERK. Nieuw Circus van Gent. 275 M. FACEEL, 3500 iUTSAARD De juiste oorzaak van de ontploffing schijnt niet vast te staan. Twee monteurs, die zich in het schuitje bevonden, toen de ballon zich losrukte, verzekeren, dat de motor in geen geval schuld aan de ontploffing draagt. Die moet veroorzaakt zijn hetzij door de wrijving met den grond, hetzij doQr de wrijving van een paar touwen. Een ander bericht spreekt er evenwel van, dat men juist bezig was iets aan den motor te soldeeren. Nog een andere lezing meldt, dat een der sshuitjes door den hevigen wind in de hoogte geheven werd en bij het terugvallen op den groDd den motor deed ontploffen. Een aautal soldaten hield den ballon vast, zij werden door den wind mee in de hoogte gedragen en toen de ontploffing plaats had, evenals de twee monteurs gekwetst. Als men nagaat, dat er rond den ballon naar schatting 40 50,000 menschen verzameld waren kan men van geluk spreken, dat er niemand gedood is. Het aantal gekwetsten is nog niet met zekerheid bekend. Graaf Zeppelin was er zelf niet bij. Hij kwam echter spoedig ter plaatse en zag in stomme berusting wat er nog van zijn werk was overgebleven het was niet veel, want de hevige wind had de weinigeover- blijfselen nog her- en derwaarts verspreid. Hij schijnt zich echter spoedig hersteld te hebben, want toen het publiek hem, nadat hij zich had teruggetrokken in zijn hotel, verlangde te zien en een der omstanders op hartelijke wijze de deelneming van alien vertolkt had, zei de graaf dat hij met frisschen moed weer aan het werk zou gaan. Men sprak hem over inzamelingen, die gehouden znllen worden. Dat zal wel niet noodig zijn, zei Zeppelin, want het rijk zal mij wel de hand toesteken. Later keerde Zeppelin naar Friedrichshafen terug. Men moet eerbied hebben voor de energie van den zeventigjarige, die na vele mislukte pogingen eindelijk het einddoel van zijn zoeken gevonden meende te hebben en nu eigenlijk weer van voren af aan beginnen kan. Een pleister op de wond is wel, dat hem juist Woensdag de 500,000 mark ter beschik- king zijn gesteld, die op de rijksbegrooting voor 1008 is uitgetrokken als schadeloosstelling voor zijn langdurigen, opofferenden en schep- penden arbeid aan den bouw van bestuurbare luchtschepen. Van alle kanten wordt den graaf deelneming betuigd met de ramp. De Koning en de Ko- ningin van Wurtemberg waren onder de eersten die hem een telegram stuurden. De menschen in friedrichshafen, die van de ramp hoorden, hadden tranen in de oogen. De slag wordt door al wat Duitsch heet gevoeld. De Kol- nische Zeitung heeft dadelijk een inschrijving geopend voor een nieuw luchtschip en heeft zelf de lijst met 2000 mark geopend. Fenix moet nit zijn asch berrijzen Be edeimoedige reddei*. Al de inwoners van het dorp begaven zich dien middag naar de hoeve der weduwe Chava- non, die op korten afstand van de kerk ge- legen was. Het was daar verkooping na inbeslagneming een te zeldzame gelegenheid, om. niettegen- staande 't medelijden door den toestaud°der weduwe verwekt, zich niet een buitenkansje te gunnen. Op de binnenplaats der hoeve, waar de dorpelingen verwai d dooreen woelden, verscheen de weduwe Chavanon. Zij zag er nog jong uit, ternauwernood vijf en dertig jaren. Zij droeg een armzalig kleed van kale stof en haar voeten staken in groote klompen. Vier kinderen, even eflendig gekleed als zij, volgden haar schuchter, haar by den rok vasthoudend. Zij droeg een ander op den arm. Toen zij de menigte ontwaarde, die de bin nenplaats vulde, boog zij het hoofd en ging dicht bij de tafel van den deurwaarder op een omgekeerden kruiwagen zitten. De boeren sprakec stil met elkander. Geen hunner. die de weduwe goeden dag wenschte. De deurwaarder en zijn klerk kwamen op hnn beurt aangestapt. De naatn vau den deurwaarder was Housseaux. Hij was een vroolijk, rondborstig en vrijgevig man. Hij groette links en rechts, ging achter de tafel naast zyn klerk zitten, sloeg een lederen bneventasch open, waaruit hy een wit papier nam, fluisterde eenige woorden aan het oor van zyn klerk en, na verscheidene slagen met een ivoren hamer op de tafel te hebben gegeven verzocht hij stilte. Wij verkoopen in de eerste plaats het landbouwgereedschap, zei hij luid. Wij hebben hier een houten egge met acht rijen tanden, een weinig versleten. Is er een kooper voor 10 gulden?Niet,?Voor 5 gulden? Voor 4 gulden? Voor 8 gulden? Voor 2 gulden Een boer gaf een teeken met het boofd dan nog een en weer een andere. De egge werd toegewezen voor 2 gulden. Men verkocht vervolgens de ploeg, den rol, de kar op twee wielen. En dat alles steeg niet hooger dan 20 gulden. Toen van den hoek uit, waar zij zich met haar kroost bevond, begon de weduwe Chavanon te jammeren. Wij gaan over tot het vee, sprak de deurwaarderwie wil er een vaars voor 20 gulden De vaars vond een kooper 'en zij werd van dichtbij gevolgd door drie koeien en het paard. Hoeveel hebben wij al vroeg de weduwe Chavanon, met bang gemoed. De klerk telde de getallen op. Tweehonderd veertig gulden 50 cents. Dit deed de weduwe Chavanon uitroepen Hoe is 't mogelijkgij hebt dus met elkaar afgesproken van mijn ongeluk uw voor- deel te maken Tweehonderd veertig gulden voor 't beste, wat mijn hoeve bevatte. Is er dan geen mededoogen meer te vinden in het dorp Dat is niet mooi, hoor. Misschien kent gij mijn geschiedenis niet. Welnu dan, luistert Toen Chavanon gestorven was gingen de zaken nogal redelijk goed, ten bewijze daarvan de koe, de mooie Janette, die ik den volgenden winter kocht en die nu in hatiden van Pier Jorgeais is overgegaan voor achttien gulden Maar de kleinen werden ziek door de mazelen, eerst Jan, dan Anneke, dan Marietje en dan de anderen ook nog. De geneesheer kostte veel. Mijn beurs was bijna ledig, toen ik op mijn beurt een ribbenvliesontsteking kreeg tengevolge van een kou, gevat bij het verzorgen van mijn kleinen des nachts. Men bracht mij naar het gasthuis terwijl men de kinderen in een gesticht brachtIk bleef daar twaalf weken en toen ik terugkeerde, eischte de eigenaar betaling van twee maanden aehterstallige pacht. Ik begon te schreien. Men nam alles in beslag en ziedaar, mijn meubelen alleen zouden vol- doende wezen, om den eigenaar schadeloos te stellen. Met het overige geld van den verkoop zou ik ergens anders opnieuw kunnen beginnen. Gij zoudt nochtans dergelijke afschuwelijkheden moeten beseffen. Wij gaan over tot de meubelen, onderbrak Housseaux, die tot nu toe beleefd de alleen- spraak der weduwe had aangehoord. Het is een wiegeen wieg van wilgenhout met het volledige beddengoed10 gulden de wieg. Er is een kooper voor 10 gulden. De weduwe Chavanon richtte zich op met samengeperste lippen en haar blik dwaalde angstig over de menigte. Iemand merkte op, dat de kooper, door Housseaux bedoeld, niemand anders kon wezen dan de weduwe in persoon en hij votid het schandalig, dat de weduwe eenig geld van haar schuldeischers verduisterde om de wieg barer kinderen terug te krijgen. 10 gulden. Aan 10 gulden. De wieg, riep de deurwaarder Niemand meer Ik sla toe. Zijn hamer viel bijna op de tafel neer, toen een stem zich verhief10 gulden vijftig. Men keerde zich om De man, die daar bood, was vader Aumignon, een oude zonderling, bekend om zijn eigenaardige handelwijzen, maar die versleten werd voor een man, die een klein fortuin had De weduwe Chavanon bekeek haar tegen- stander een oogenblik en zei daarna met weeke stem Elf gulden Veertig gulden wierp vader Aumignon tegen. De hoop boeren drong dichter rond te tafel en schonk meer aandacht. Veertig gulden vijftig. Zestig gulden. De weduwe Chavanon stiet een schorren kreet uit. Vloek over u, vader Aumignon In die wieg daar heb ik en later mijn kinderen geslapen Een moeder kan de wieg harer kinderen niet laten verkoopen Hoort gij Deurwaarder, ik bied zestig gulden vijftig. Men had op de binnenplaats der hoeve een muis kunnen hooren loopen, zoo stil was het Twee honderd gulden, sprak vader Aumignon ongestoord. Een snik welde op uit de borst der weduwe. Haar verschrikte kinderen hingen aan haar rokken en riepen Moeder Zij tastte in het rond en de klerk schoot toe, denkende dat zij in onmacht zou vallen Maar, aan de wieg vastgeklampt, weerde zij met een gebaar den jongen man af. Twee honderd vijftig gulden, mompelde zij als bij toeval. Drie duizend gulden, verklaarde vader Aumignon, met een afdoenden vuistslag op de tafel. Witter dan marmer leunde de weduwe Chava non tegen den muur Housseaux blikte haar ondervragend aan. Hij hief den hamer omhoog. Drie duizend gulden. Wij zeggen drie duizend gulden De wieg voor drie duizend gulden Geluk er mee. Een doffe slag klonk. De hamer was gevallen. Toen steeg er een afkeurend rumoer rondom vader Aumignon op. De daad, die hij daar verrichtte, scheen zoo eerloos te zijn, dat de minst nauwgezette tusschen de boeren zich niet kon onthouden zijn meening te luchten. De oude man verontrustte zich echter daar over echter niet. Hij naderde de tafel en telde er het geld op neerdan aangezien het gedrang hem van achter met vijandelijke bedoeling aan- stootte, draaide hij zich om Is de verkooping openbaar, ja of neen Heb ik het recht te koopen wat mij goeddunkt en met mijn koop te doen wat ik wil Een gemor antwoordde hem. Nu, 't is goed Zwijg dan Deur waarder, ging hij voort, zich tot Housseaux wendende, geef aan de weduwe de wieg, die ik daareven kocht. Het ding is nog geen vijftig stuivers waard, maar ik zal het geuoegen hebben het die ongelukkige aan te bieden. Ik heb gezegd. Goeden avond, schoften, die gij alien zijt. Hij drong door de menigte en verdween, de boeren verbaasd en de weduwe Chavanon van geluk bewusteloos tusschen den hoop geld en de wieg achterlatende. Groote Cinematograaf Pathe. Buitengewone vacantie-voorstellingen door de beroemde Pathe Company" vanParijs. Zondag 9 Augustus a. s., om 3 ure, eerste dagvoorstelling. Nieuwe lichtbeelden. De laatste olvmpische spelen in L onden. ZliE I lJDlNGiEN. Van 5 tot en met 6 Aug. Van 5 tot en met 6 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 45 afgesci.ut; door de Westsl. 18 op en 3 afgeschut. Positie der Sto omschepen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver- trouwbaar voor elke aaudoening der nieren of blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slape- loosheid, veelvuldig urineeren, waterachtigezwel- lingen, heupjicht, lendenjicht en zenuwachtig- heid, zij genezen graveel, steen, waterkwalen en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw Chr. Kant, Westerstraat 233 te Goes, meldt onsHet is thans reeds ruim vier jaren dat ik aangedaan was met een nier- ziekte, waardoor ik onophoudelijk pijn in den rug en lendenen had. Steeds gevoelde ik mij erg vermoeid, loom en afgemat, vooral 'smorgens wanneer ik opstond en elk oogenblik had ik duizelingen en hoofdpijn. De urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en veroorzaakte mij veel last, zij was immer vuil, troebel en liet veel bezinksel na. Alle middelen hier tegen aangewend, brachten mij geen stap verder en ik begon mij te verontrusten dat mijn ziekte ongeneeslijk was, wat mij zeer mismoedig en neerslachtig stemde. Tot mijn geluk maakte ik echter kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen eD dit was mijn redding, want reeds na een paar dagen kon ik een groote verlichting waarnemen en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, kende ik mijzelf niet meer. De pijn was zoo goed als geheel wep' de urine weer helder en mijn geheele gestel flinker. Om echter zeker te zijn volkomen te zullen genezen, zal ik nog eenigen tijd met Uw geueesmiddel doorgaan en zal dit ten alien tijde gaarne aaubevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer gij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke— Leunis, Westkolkstraat. Toezen- ding geschiedt tranco na ontvangst van post- wissel a 1,75 voor een of 10voor zes doozen. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,825 a 47,85. Engelsch per 12,H 12,—. Namens het nitvoerend Comite worden de ingezetenen beleefd ver zocht gedurende de tentoonstelling HET COMITE. WBB&SS?* Ondergeteekende bericht door deze dat zy op heden een WI^ISCEL heeft geopend in Door een nette bediening, gepaard aan billijke prijzen hoopt zij zich de gunst waardig te maken. Wed. C. HAMELINK VERSLUIJS. Ter Neuzen, Aug. 1908. Noordstraat 81. van de bekende en onbekende schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den heer J. J. KOLIJN, overleden te Ter Neuzen 2L September 1907, tot het nazien der rekening en verant- woording van het beheer der erfgenamen en zoo geen verzet plaats heeft tot het ontvangen hunner vorderingen, voor zoover de baten toereikend zullen zijn. Die rekening zal worden afgelegd in de herberg 's Lands Welvaren aan de Noordstraat te Ter Neuzen op Woensdag 12 Augus tus SSCBSj des namiddags 2 ifire, en gedurende acht dagen te voren ter inzage liggen ten kantore van den Notaris P. DREGMANS te Axel. door het. Muziekgezelscliap des avonds 5 ure, in den tuin van den heer Joz. de Feijteu, alleen toegankelijk voor leden en donateurs. Een persoon die door eenig lickaamsgebrek of door gevorderden leeftijd geen zwaren arbeid meerkau vemehten, woor eenig licht werk. Adres F.VH. VAN DER PEIJL, Slager, Ter Neuzen. De Notaris P. Dreg marts te Axel, zal ten verzoeke van den heer EDEMON!) DE RUUTER, houthandelaar te Sint Laureins, op Woensdag den i9 Augustus 1SOS, des namiddags ten 2 live, verkoopen alles liggende aan den binnendijk tusschen den Nieuw- en Oud Westenrykpolder ge- meente Hoek, in de nabijheid der hofstede van den heer V. Coktvriendt. Verdeeld in koopen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven W1LHELMINA GOOSSEN, Wed. Jacobus van Wijck overleden aldaar, in het logement ffhet Gulden Vlies" te Axel, op Oonderdag den 20 Augustus i9G8, des namiddags ten 1 are, verkoopen SCHUIJR, ERF en TUIN, in de Korte Weststraat en uitkomende in de zoogenaam- de Brakken te Axel, kadaster sectie G nummer 932, groot 3 aren 71 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom, zijnde 1 maand. Grondlasten geheel 4,16 van 1 Juli j. 1. voor den kooper. Dadelijk daarna aan voormeld huis de volgende Tjg Chiffonniere, Bureau, Lessenaar, 2 Tafel- kastjes, 2 Pluimenbedden mettoebekooren, 3 Tafels, 2 Klokken, Stoelen, Wekkers, Marmerblad, Prenten, Spiegel, Lampen. Kachel, koperen Doofpot, Wasckbekken, Kleerkist, Metselaarsgereedschap, Ladders, Planken, Stijlen, Koper-, Blik-,lJzer-,Glas-, Geleierd- en Aardewerk. Haard-, Wasch- en Keukengerief, enz. enz. A a S a VLA.G. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Semen i 6 Eng. s.s. Eildon 3760 Middlesbor. ijzer Ion Ter Seusen 6 Eng.3msch. Pearl 407 Ipswich phosph. Woor lieiil 5 Duit. s.s. Dryade 5187 Lovisa hout Deen. s.s. HaraldKlitgaard 5091 Windau idem Zweed. s.s. Carma 2994 Narva idem Noor. bark Levaka 1519 Aruba guano Eng. barge Soothern Belle 243 Londen zout 6 Eng. s.s. Wark worth 1862 New-Castle stukg. Noor. s.s. Dagrun 3072 Narva hout Eng. s.s. Cottingham 1425 Goole kolen Deen. s.a. Tuborg 4753 Riga stukg. Eng. s.s. Otto 2367 Rull idem idem Don 2658 Goole idem Vau («eni 5 Deen. s.s. Peter Maersk 3826 Blyth ledig idem A. F. Holfding 4792 idem idem Eng. s.s. Liberty 3055 Goole stukg. idem Truro 2367 Hull idem idem Sea Gull 2763 Londen idem Belg. s.s. La Flandre 2146 Goole ledig 6 Eng. s.s. The Countess 1767 Middles bor. scorries Duits. 8.8. Jonas Sell 2039 Boneas ledig Deen. s.s. Kroonpr. Freder. 4634 Granaem. idem 8.8. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge. 8.8. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Narva voor Gent, s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voorTerNetizen. s.s. HELENA vertrok 4 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7