KINDER-! MEEL. usvlijtientooDsti Donderdag 6 Augustus Landbouwlesseu Het Kantoor van Mr. ADRIAANSE. Mr. P. DIELEMAN. Nienwe voile Hell. HARE Opeuhare Verkoopiug Openlare Verkoopiug Oponbare Verkooping. good gewasseu HAVEH, AANBESTEDING. Zeeuwsch Landbouwblad. Telegrafische berichten. Handelsberichten. Advertentien. Ls. van Wacsberghe-Janssens, „ln't belang der Landbouwers" 47,100 KG. Superphosphaat met 18 pCt. of 61,300 14 pCt. ep 7,800 Lijnkoek. Heden ontvangen A. LEUNIS, Tholensstraat 26. van eene zeer groote partij PLANKEN enz. Firma P. J. VAN DE SANDE, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Mel kvoedsel voor Kinderen ent ^ieken.j T. van Borssum Waalkes Jr., om 12 uur v.m, gesloten zijn. W00NHUIS met SCHUURTJE, 9 HECTAREN Woensdag 12 Augustus a.s, verschijnt het derde nummer van het Landbouwwerktuigen, enz., enz. Op hefc eiland Sylt, prov. Sleeswijk Hol- stein, was iemand aan het baden, toen hij eensk'aps wegzonk en niet weer bovenkwam. Het badpersoneel deed geen enkele poging otn den badgast te helpen. Een student uit Praag zwom naar de plaats, waar de drenkeling was gezonken, dook hem op en bracht hem aan land. Maar het was te laat. De dood was reeds ingetreden. De student zakte van inspanning in elkaar. De menigte was woedend over de houding van hat badpersoneel, dat geen hand uitstak en volstrekt niet geschoold was op mogeiijke onge- lukken. Er waren geen reddingsmiddelen by de hand. De bad-iuspecteur moest de vlucht nemen. Daarop trokken de badgasten naar het huis van den burgemeester, die hun beloofde proces-verbaal te zullen opmaken. De badgasten eischten een telegrafische mededeeling aan het ministerie en de sluiting van het bad tot dat er reddingsmiddelen aauwezig waren. Zij be- legden daarna een protestvergadering. De opwinding is er niet beter op geworden nu de student, die zoo moedig gekleed te water sprong. zwaar ziek is geworden van de gewel- dige krachtsinspanning. In de rue Lauzan te Parijs werd door een werkman die 's morgens vroeg naar zijn werk ging, het lijk .van een man gevonden. De ongelukkige, die naar schatting 30 jaar oud moet zijn, was vermoord. In zijn borst telde men niet minder dan 14 dolksteken. Deiden- titeit van het lijk is nog niet vastgesteld. Men vond op het lijk een brief, geadresseerd aan mevr. Morel, rue Dauphin no. 4 te Parijs, maar bij onderzoek bleek, dat in de rue Dauphin geen dame van dien naam bekend is. Tevens werden op het lijk getuigschriften gevonden, afgegeven door een fabrikant van photografie- toestellen en door een fabrikant van gummi- poppen. In beide getuigschriften stond vermeld dat de arbeider Gustaat Morel bij deze patroons gedurende een zekeren tijd had gewerkt. Men neemt evenwel de mogelijkheid aan, dat de moordenaar deze getuigschriften in den jaszak van zyn slachtoffer heett gestoken om de politic op een dwaalspoor te leiden. //Ik zit hier goed en ga liever niet weg," zeide een diet tot den directeur der gevangenis te Brussel welke hem kwam zeggen dat zijn tijd van //zitten" uit was. //Maar ik kanje niet hier houden, ik mag niet, want je tijd is uit," antwoordde de directeur. Doch de dief hield aan en zeide dat hij in 1905 in de Vlaanderenstraat juweelen had gestolen en dat hij voor dit feit nog niet gestraft was. De directeur ging het aan de rechterlijke overheid vertelien en daarmee zal de Iiefhebber, al is het maar tijdens het •onderzoek, nog op kosten der belastingbetalers gehuisvest blijven. Middelburg, 5 Aug. Heden werd alhier aan het gebouw van het Provinciaal bestuur aan- besteed het makeu en inhangen van een paar ijzeien buitenvloeddeuren voor de Oostschutsluis te Ter Neuzen. (Raining 7500; Hiervoor werd ingeschreven door deheeren: N- V. Kloos en Zonen te Kinderdijk voor f /328,G. J. Balkenstein Sr. te Ter Neuzen voor 6998, Penu k Bauduin te Dordrecht voor j 6985,— en De ries Robbe Go. te Gorinchem voor /6180,— 1 biljet was van onwaarde. s Graveuhage, 5 Aug. Het vertrek van den heer De Reus, onzen Minister-resident te aracas, wordt vertraagd door moeilijkheden met de reisgelegenheid hierheen, zonder Vene zuela aan te doen. Intusschen bestaat er alle kans dat de heer De Reus 11 dezer de reis hierheen zal kunnen aanvaarden, hetzij over ilartiniwue, hetzij over Barbados. In beide gevallen kan hij ongeveer 23 Aug. in Europa worden verwacht. s Graveuhage, 5 Aug. Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslag verleend als voor- zitter van de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Oostburg de heer A. Mijs, en is als zoodanig benoemd de heer J. Zeger, ontvanger der registratie aldaar. Gerlijn, 5 Aug. (Partic). De ballon van Zeppelin is van middag 3 uur bij Echterdingen door onweder overvallen, uit-zijn ankers los- gereten en uit elkaar gespat. Verscheidene personen zijn gewond Zeppelin zelf niet, maar deze is troosteloos. ZEETIJDINGEN. Van 3 tot en met 4 Aug. a Van 3 tot en met 4 Augustas werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 47 afgeschutdoor de Westsl. 6 op en 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 6 Augustus 7.38 8.10 Vrijdag 7 8.47 9.23 Zaterdag 8 10.1 10.39 Zondag 9 11.14 11.47 Maandag 10 12.15 Dinsdag 11 0.43 1.8 Woensdag 12 1.33 1.57 Hulst, 3 Aug. 1908. te TER NEUZEN. Inzenders hebben het recht de TEN- TOON8TELLING te bezoeken a 10 cent, mits zij op Zaterdag 8 Aug. a. s., tusschen 10 en 4 uur, aan de afiFuitloods afhalen het bewijs als inzender, alleen met dit bewijs kan de toegang a 10 cent worden verleend. Het uitvoerend Comity. zal de WlflSKEL van Zij die wenschen deel te nemen aan de te Sluiskil, Ter Neuzen en Zaamslag worden verzocht zich voor 20 Aug. op te geven aan de heeren W. D1ELEMAN, F. C. Z0NNEVIJLLE en P. LE FEBER te Axel, en voor Sluiskil ook aan den heer D. J. DEES. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN, is, tot nader bericbt, geopend des Woensdags en des Vrijdags van 91/2—1 uur. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken Eftaandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. Advocaat en Procureur, te Middelburg, is elken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij L'EcluseMaho. VEREENIGING te ZAAMSLAG. Het Bestuur van bovenstaande vereeniging zal, op Donderdag 20 Augustus e. k., des namiddags om S1/^ uur, ten huize van 0. P. be Regt te Zaamslag, traehten aan te besteden, de levering van Aanbestedingsvoorwaarden te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging. Het Bestuur, D. DEKKER Fz., Voorzitter. E. J. DE KLERK, Secretaris. Dinsdag en DonderdagVersche visch. te OTHENE. Notaris Tan der Moer, zal op Don derdag 20 Augustus IS08, des namiddags te 3 uur, in de herberg van C. E. Goethals bij Otbene, voor CHRISTIAAN DE GRAAFF, koopman aldaar, in het openbaar verkoopen Een sedert enkele jaren uieuw gcbouwd verder toebehooren en erf aan den dijk tusschen Zaamslag- en Nieuw Othenepolder, gemeente Zaamslag, kadaster sectie G deel ongeveer groot 74 centiareu van nommer 1100, door den verkooper bewoond. Betaling koopsom 6 weken. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding 1 October 1908. te WALSOORDEN. De Notaris JE. B. Dumoleyn te Honte- nisse, zal ten verzoeke van het Bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap WALSOORDEN, op Donderdag 6 Augustus 1908, des namiddags een uur, in het openbaar verkoopen 12000 Meter PLANKEN, geschikt voor bouw- gerief, gediend hebbende aan de kleikisting van den Wilhelmuspolder. Een DAGKEET, groot 10\ M2. Eene partij HASTEN PALEN en eenige KRU1WAGENS, alles zich bevindende op het materialenplein te Walsoorden, ge meente Hontenisse, alwaar te vergaderen. De Notaris E. B. JDumoleyn te Honte nisse, zal ten verzoeke van den WelEd. Heer J. A. VAN ROMPU te Ter Neuzen, op Zater dag 8 Augustus 1908, des namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen in den Koningin-Emmapolder, aan den Louisadijk, gemeente Clinge, verdeeld in koopen. Te vergaderen ter plaatse. Door den Bouwkundige L. DE BRUIJNE, te Ter Neuzen, zal namens zijn lastgever op Zaterdag 8 Aug. 1908, des nam. 7 uur, in het cafe van den heer F. Diei.eman, te Hoek, (buurt de Knol), worden aanbesteed Het bouwen van een WOON- 11UIS op den dijk, tusschen den Loven- en Nieuw Neuzenpolder te Hoek (buurt Boeregat). 'Bestek en teekening liggen van af heden ter inzage in het bestedingslokaal. Plaatselijke aanwijzing 1 uur voor de aan- besteding. Meest geschikt blad voor H.H. adverteerders op het gebied van Wordt in 3000 exemplaren over geheel Zeeland verspreid onder de leden der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. Inzending van advertentien tot 11 dezer bij De Uitgeefster, TER NEUZEN. Hulst. Huwelijks-aangiften. 17 Jul Aloijsius Fran ciscus- de Bniyn oud 30 j„ jm. en Johanna van den ?u(j 22 Juli. Carolus Franciscus Heirman, Ss Johanna Maria de Smit, oud 24 j., id. R .A1, L®>;°'.i. oud 30j.,jm. (van Herbeumo'nt, Kelgie) en Celestina Maria Cecilia Verlinden, oud 22 i. id Geboorten. 17 Juli. Janneke Aaltje, d. van Klaas Uekker en van .Tanneke Kouwe. 18 Juli. Pieter Johan nes en Ludovieus Francies, zonen van Jan Francies an bwaal en van Johanna Petronella Picavet. Jan rrancies en Alphonsus, zonen van Aloijslus de Blok en van. Sophie Marie Mortier. 19 Juli. El'isa Petronella, n. van Petrus Johannes Strijdonk en van Elisabeth Maria Lauwereijs. 23 Juli. Johannes Jacobus Philippus Ludovieus, z. van Joseph Ambrosius Meersschaert en van Karolina Godeliva Schopman. 26 Juli. Anna Louisa Amelia, d. van Leonardus Marinus Baart en van Maria Johanna den Tenter. 30 Juli. Nathalia Maria, d. van Josephus Carolus Blommaert en van Rosalia Geensen. Overlijden. 16 Juli. Maria Virginia van Stevendaal, oud 39 j., echtg. van Jacobus van Vooren. 18 Juli. Angelus Aernaudts. oud 85 j., echtg. van Maria Theresia van de Moere. 23 Juli. Alphonsus de Blob, oud 5 d., z. van Aloijsius en van Sophie Marie Mortier. 27 Juli. Petrus Johannes Volleman, oud 30 j., z. van Ambrosius en van Carolina Francisca Reijns. Clinfe. Huwelijks-aangiften. 29 Juli. Joachim Maria Louwmans, oud 39 j., jm. (van Sneek) en Elisa Joanna van der Heijden, 33 j., jd. Huwelijks-Voitrekkingen. 22 Juli. Juliaan van den Brande, oud 28 j., jm. en Fiorina Maria van de Voorde, oud 19 j. j.d. Geboorten. 26 Juli. Antonetta Maria, a. van Petrus Josephus van den Branden en van Stephania Mingeroet. 27 Juli Amanda Julia en Veneranda Angelina, dochters van Eduardus Alphonsius Hofkens en van Maria Pieternella Prudentia Clarijs. Overlijden. 31 Juli. Theopkiel Joseph van Schepen- dom, oud 23 m., z. van Florent en van Maria Amelia Viaeminck. Kraanw. Huwelijks aangiften. 3 Juli. Alphonsus Roels, oud 23 j., jm. en Cornelia Maria Mar.gnus, oud 24j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Alphonsus Roels, oud 23 j., jm. en Cornelia Maria Mangnus, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Petrus Franciscus, z. van Petrus Ivens en van Apolonia Cecilia van Trappen. Elza Maria, d. van Petrus van Damme en van Julia Louisa van Leaven. 19 Juli. Geertruida Stephanie Marie, d. van Alphonsus Bernardus Martens en van Hortensia Maria Breijaert. 29 Juli. Valentina Scholastica, d. van Petrus van Laar en van Apolonia Meerschaert. 31 Juli. Jan Francies August, z. van Petrus Augustinus Schillemans en van Ulaiie Maria Steijaert. Overiijden. 5 Juli. Alphonsus Penguet, oud 3 m., z. van Alouisius en van Louisa Cornelia van Daalen. llengstriijk. Overlijden. 17 Juli. Francies de Busser, oud 87 j., wedn. van Sophia Catharina Poltliet. 19 Juli. Rosalia Mahu, oud 6 m., d. van Carolus Lu dovieus en van Catharina Roctus. 25 Juli. Anpa Maria Colleta Smits, oud 76 j., wed. van Johannes van Steene. Honfeoisse. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Alphon sus Hoefeijzers, oud 25 j., jm. en Maria Coleta van Jole, ond 26 j., jd. Petrus Andriessen, oud 30 j., jm. en Emelie Konijzer, oud 22 j., jd. 24 Juli. Alphonsus Baart, oud 26 j jm. en Maria de Dalie, oud 23 j., jd. Geboorten. 26 juli. Paulina Pbiiomena, d. van Pieter Augustinus Maas en van Louisa de Vree. 27 Juli. Alo ijsius Cornelia, z. van Jacobus de Yijlder en van Mari- anna lonk. 28 Juli. Maria Apolonia Catharina, d. van Jacobus Johannes Verhagen en van Maria Anthonia Johanna Michielsens. Overlijden. 25 Juli. Desire Aloijsius de Rijk, oud 6 m., z. van Petrus Alphonsius en van Maria Stoel. Ossenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Alphonsius Dophemont, oud 46 j., wedn. en Anna Maria d'Haan, oud 41 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Anna Maria, d. van Josephus Bouchaut en van Maria Louisa van Moorten. 24 Juli. Emilius Petrus, z. van Jacobus Sponseiee en van Isabella Cecilia Jakobs. 28 Juli. Paulina Catharina Maria, d. van Jacobus du Bois en van Louisa Maria Koene. Overiijden. 26 Juli. Rudolf Gerardus de Kort, oud 3 m., z. van Augustinus en van Dorothea van den Bosch. ■'Hilippinv. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli. Johannis Willem Frederili van Nieuwenhoven, oud 31 j., jm. en Elisabeth Pieternella Maria Hulst,oud 27 j jd Geboorten. 19 Juli. Andre Leonardus, z. van Fran ciscus Lauret en van Maria Johanna van Hurck. 23 Juli. Julma Maria, d. van Achilles van Wijnsberghe en van Marie Louise Nuijtinck. 25 Juli. Omer Tbeo- phile Nicolaas, z. van Pieter J. v. d. Hemel en van Elisa M. van Schingen. 29 Juli. Franciscus, z. van August S. Bonte en van Emma Rammeloo. O S VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Q Eng. s.s. i Jem idem Eng. s.s. idem Eng. s.s. Nederl. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. idem Noor. s.s. idem Deen. s.s. Duit. s.s. Eng. s.s. Eng. 3msch. Voor Ter %'euzeu i River Lagan i2272Londen Fulmar .3593 Liverpool Cairnavon 4502 jSt. Petersb. Van Ter Itieuzen Skinningrove 1460 Skinning Cedarwood I 1815 iMiddlesbor. Voor <iteut i Sea Gull Oberon La Flacdre Emden F. W. Stuart Atlas Richard Austa Occident Serula Mary Ann 2763 2549 2146 2226 713 3768 3063 3167 2302 3927 463 Londen Amsterdam Middles bor. Goole Sunderland Riga Drontheim Antwerpen Windau Manchester Par Van Cent Zweed. s.s. Rosa i 2659 Deen. s.s. Peter Willemoes 5166 Eng. s.s. Emden j 2226 Middlesbor. Methil Goole stnkg. ijzer hout ledig idem stukg. ledig erts stukg. ledig hout erts ledig hout stukg. pijpaarde ledig idem stnkg. s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge, s.s. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Narva voor Gent, s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. HELENA vertrok 4 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. tt H n Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,25, Rogge f 8,75, Wintergerst fZornergerst Haver /7,50, Erwten Witte boonen f Bruine boonen f Duivenboonen fPaardenboonen f 9,25, Boekweit/ Lijnzaad Koolzaad Aardappeis f 4. Boter per kilo 1,30. Eieren per 26 stuks f 0,95. Ter weekmarkt waren aangevoerd 6 stuks Rnndvee en 42 varkens waarvan verkocht 2 stuks rundvee en 25 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3