s Landbouwlessen Advertentien. Eerste Nederl. Gnderl.Paarden-en Veeverz.Mij. Telegrafische berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DAN KBETUIG I N G. G. F. P. Y. d. PEIJL-y. d. HAVE. Te Nieuw-Hellevoet is Zondagmiddag een elljarig zoontje van Kap, wonende aan den \\estdijk bid de Jiwak verdronken. Hij was daar op het strknd met zijn broertje en drie vriendjes aan het iwemmen, toen hij eensklaps in de diepte schoot en door den sterken stroom werd meegevoerd. Pogingen tot redden moehten niet baten. Een 21jarige fongeling te Gent heeft zich in afschuwelijke omstandigheden verminkt. Hij ging naar zijn kamer, sneed zieb met een schoenmakersmes een oor af, poogde zicb bet rechteroog uit te halen, sneed zich neus, tong en nog andere lichaamsdeelen af en bracht zich verscheidene diepe sneden in de armen toe. Hij bleek aan godsdienstwaanzin te lijden. Ondervraagd, verklaarde hij door al die lichaamsdeelen gezondigd te hebben en dat Goc hem dergelijke straf opgelegd had. Het slaehtoffer van dit drama werd, uitgeput door bloedverlies, in wanhopigen toestand naar het gasthuis overgebracht. Het vonnis van de rechtbank te Brussel schrijft de door het Belgische schoolschip in 1906 geleden schipbreuk aan een onbekende oorzaak toe, maar stelt verder vast, dat de commandant niet de juiste maacregelen heeft genomen om de sloepen te water te brengen, waardoor zijn erfgenamen verantwoordelijk zijn tegenover de families der leerlingen. Drie bandieten hebben in een plaatsje nabij Boston veel ontsteltenis teweeggebracht. Ajj drongen een kroeg binnen, schoten een be- zoeker dood, wondden twee andere en trachtten vervolgens de kas met revolverschoten te ope- nen. Een der bandieten werd gegrepen, de beide anderen ontvlnchtten. Den volgenden dag keerden ze tegen den avond terug en begaven zich naar het politie- bureau, naar men vermoedt, om hun makker te bevrijden. Het volk liep te hoop en wilde de mannen grijpen, waarop deze met hun re- volvei's op de dichte menigte vuurden. Een man werd gedood, anderen bekwamen schot- wonden. Ten sfotte weken de bandieten naar de begraafplaats. Nu rukten vijfhonderd politie-agenten aan ■en omsingelden de stelling. Den geheelen nacht werd deze belegerd en in den ochtend ging men tot den aanval over. De beide bandieten weigerden zich over te geven zij schoten als razenden. Aan het gevecht kwain eerst een eina, toen een der bandieten doodgeschoten en de andere gevaarlijk gewond en buiten gevecht gesteld was. Een zinnelooze, die reeds herhaaldelijk werd opgesloten, telefoneerde uit Baden-Baden aan den politiecommissaris van Karlsruhe, dat hij den commissaris van Metz was en hij met een aangeduiden trein naar Karlsruhe zou komen. om een misdadiger op te sporen, aan wien hij zijn eigen naam gaf. Hij vroeg daar om de hulp van de stedelijke politie. De commissaris in eigen persoon haalde den vreemden collega aan bet station af, zwierf met hem drie dagen lang door de stad, door- zocht alle schuilhoeken om den misdadiger te vinden, stelde zich in het hotel borg voor den collega van Metz, die naar zijn zeggen te weinig geld had meegenomen, en hield hem ook in den vrijen tijd gezelschap. Eersc na vier dagen wekte de opgewonden hooding van den valschen commissaris, die dikwijls den indruk maakte alsof hij geweldio- edronken was, achterdocht bij een ondergeschik- ten politieagent. Men telefoneerde naar Metz en kreeg tot antwoord dat men het slaehtoffer was geworden van een zinnelooze. Door een Zwitser, Antonin Deletrain ge- naamd, is een uitvinding gedaan, waardoor "de ilauwe afgewerkte benzinedamp, welke altijd door auto s wordt achtergelaten, niet langer de lucht verpest. Hi] brengt doosjes in den handel die met een of ander parfum gevuld zijn en hangt deze op in de gasolietank, waardoor de mtgeblazen damp gedurtnde een rit van 100 kilometers geparfumeerd wordt. Het hoofdbe- standdeel is een nieuwe soort carburite, waar- ^ehoudenSam6aStelling d°01' hem WOrdt 8eheim Zondagavond om 10 uur zouden 2 mijn werkers afdalen in denSt.Bernardsput, behoorende tot de kolenmynen van Gilly, Belgie, waar zij eenige herstellmgen hadden te doen. Zij waren nog slechts 2 a 3 meter beneden de oppervlakte, toen de kabel brak en de bak een diepte van 650 meter viel. Terstond werd een nieuwe kabel aangebracht, maar het werd 12 uur eer men kon afdalen. Men vond beneden den bak vernield en de menschen geheel vermorzeld. «eiden waren huisvaders. De gendarmen van Hamont (Belgisch Limburg) onderzochten de papieren van zekeren Van Hi., leurder-stoelenmaker. De man had een ind meer dan op zijn boekje was ingeschreven. Als uitleg verklaarde hij ,1k heb te Roermond van een onbekend persoon dit tweejarig kindje van het vrouwelijk geslacht geruild voor koop- r?,, te; waarde vijf gulden. Hoe het nd heet, waar het geboren is of ingeschreven, heb ,k met gevraagd. Ik heb dien koop gedaan omdat het kind honger en nood had en ik er medelijden mee gevoelde." Die uitlegging werd niet geloofd en de rijks- veldwachters hebben den man aangehouden daar hij geen bewijsstukken of geboorteakte van't kind kon toonen. Van den winter verdween ten huize van gravin Wartensleben te Berlijn een paarlsnoer ter waarde van 125,000. Een kamenier der gravin werd als verdacht van den diefstal gearresteerd, maar moest wegens gebrek aan bewijs weer in vrijheid worden gesteld. Thans, bij een verbouwing van het huis der gravin, heeft men het kleinood teruggevonden. Het was in watten gepakt, in een gat van een muur geborgen, dat weer was dichtgemetseld. De kamenier is opnieuw gearresteerd en heeft nu bekend. Een vreeselijken nacht hebben in het Engelsche kolenbekken 60 arbeiders doorge- bracht. In de mijn Highhouse, nabij Auchin- leck, brak kort voor het afdalen van de nacht- ploeg, brand uit in het gedeelte, waar de kolen gezeefd worden. De vlammen sloegen hoog op en 60 mijnwerkers, die in een dieper gelegen galerij aan den arbeid waren, zagen zich den uitgang afgesneden. Allen waren genoodzaakt den nacht in de diepte door te brengen van alle gemeanschap met de bovenwereld afgeslo- ten. Eerst na een krachtsinspanning, die 22 uren duurde, gelukte het, het vernielend ele ment meester te worden, dat een schade van 300,000 heeft aangericht. Spoedig werd toen verbinding met de afgesloten mijnwerkers ver- kregen. In den namiddag bracht men de eerste geredden boven. Zij waren bewusteloos van de slechte lucht, die zij hadden ingeademd, maar verder waren zij ongedeerd. Een menigte menschen verdrong zich om de plaats waar de mijnwerkers werden afgelaten en opgehaald. Toen de eerste geredden aankwamen en daarbij tevens het bericht vernomen werd ,allen ge- red", ging uit die menigte een oorverdoovend gejuich op. De Takshond. Graaf Van Bijnen is op zijn landgoed gekomen voor zijn gewoon zomerverblijf. En de bevolking heeft, als alle jareu, gelegen- heid zich te verheugen in de weelde en den rijkdom, die de grafelijke familie om zich ver- spreidt en waar van heel de bevolking van het andgoed evenzeer als van de omliggende dorpen let profijt heeft. Want de grafelijke familie heeft vaak gasten en nog al eens geeft zij een feest, waaraan, zij let op eenigen afstand, al wat om en in het andgoed woont, deelneemh Jozef Moser komt weer als iederen zomer dagelijks op het kasteel om te hooren of mevrouw de gravin of mijnheer de graaf ofde jonker iets uit de stad noodig hebben. Het vertrouwde, eerlijke mannetje is de gunsteling van den graaf. voor zoover het boodschappen letreft. Hij heeft immers voor des graven vader al in de stad allerlei commissies mogen doen. Op een morgen ontvangt de graaf Moser zelf. Hij heeft een zeer moeilijke' opdracht maar Ik weet Moser, dat ik het je kan over- laten, nietwaar zegt hij. Moser lacht gevleid en antwoordt Daar kan de heer graaf zeker van zijn. De graaf geeft hem verschillende boodschap pen op, behoeffen voor een te geven avond- feest en moeizaam noteert Moser ze in zijn boekje. En dan moet je ook voor mevrouw de gravin een tackel koopen, Moser. Best meneer de graaf, u kunt er op rekenen, een dackel. W at wil meneer de graaf besteden voor een dackel. Nou, ik denk dat je voor tien of twaalf gulden toch wel een mooien tackel zult kunnen krijgen. Maar meneer de graaf! roept Moser in hoogste verbazing. Dat meent u niet. Voor tien of twaalf gulden, dat is toch niets voor mevrouw de gravin Die moet toch een mooien goeien dackel hebben. Zoo'n dackel moet je toch kunnen presenteeren. En 't is een groot onderscheid of men een dackel noodig heeft, bij voorbeeld voor mijn vrouw of zelfs voor de mevrouw van den rentmeester, dan voor me vrouw de gravin. 7 Nou, tis goed Moser, je kunt ook wel vijftien gulden voor den tackel besteden, maar dan moet je ook zorgen, dat je een bijzondermooie meebrengt. Och, mijnheer de graaf, hoe bedoelt u nou, vijftien gulden. Wat is in den tegen- woordigen tijd vijftien gulden voor een mooien goeien dackel, een dackel eerste fclas. Vijftien gulden is toch niets voor een prachtigen dackel. Nee' mijnheer de graaf U zult op z'n minst twintig gulden moeten betalen Voor minder dan twintig gulden is niets geschikts voor mevrouw de gravin te krijgen. Gelooft u mij, mijnheer de graaf! Ga dan je gangzegt de Iandedelman om er een eind aan te maken. In 's hemelsnaam dan, twintig gulden. Maar geen cent meer hoor,. ik geef niet meer dan twintig gulden voor een tackel. Mijnheer de graaf kan er op rekenen, dat ik iets uitgezochts meebreng Moser noteert de order ip zijn boekje. Maar dan, in plaats van weg te gaan, blijft hij staan, aarzelt. Wel, wat is er nu nog Moser 't Geld heb ik je toch al gegeven. Waar wacht je dan nu nog op z/Neemt u me asjeblieft niet kwalijk mijn heer de graaf, vergun me nog een woordje, zegt Moser met een verlegen lachje. Ik wou u vragen, as 't niet te onbescheiden iswat is dat eigenlijk voor iets, een dackel Middelburg, 29 Juli. Heden werd alhier aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur aanbesteed a. het maken van meerstoelen, beveiligings- werken, dukdalven, aanlegsteiger en geleidings- werken ten behoevevan de werken tot verbetering van het kanaal van Ter Neuzen (raining 161000). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren W. A. Verbrugge te Gouda voor 159700, A. Medaets en H. de Clercq te Ter Neuzen voor 156000, J. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge voor f 155000, A. W. Groot te Hintham (Ros- malen) voor 152940, M. J. van Hattum te Bever- wijk en W. Blankevoort Gz. te Haarlem voor 152000, W. Uitslager te Amsterdam voor /148682 en W. F. Staal te Almelo voor/148000. b. het maken van een basaltmuur langs de oostzijde van den westelijken kanaalarm te Ter Neuzen (raming f 6000). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren A. Tholens Dingz. te Ter Neuzen voor 5790, G. J. Balkenstein Sr. te Ter Neuzen voor f 5654, J. van Drongelen te Hoek voor f 5620, J. Wolfert te Hoek voor 5600, R. Ver- schelling te Ter Neuzen voor 5540 en G. J. Balkenstein Jr. te Ter Neuzen voor 5487. Hulst, 27 Juli 1908. ZEETIJDINGEN, Van 27 tot en met 28 Juli. a Van 27 tot en met 28 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op en 25 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 2 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. \IUIES INK ERSONNES Ales In ons Huis behoren wy altyd een doos Pink Pillen te hebben als vogelverschrikker tegen de ziekten. Wy moeten die pillen nemen zoodra wy ons niet zoo sterk, niet zoo welvarend gevoelen als wy zyn moesten. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpyn, zenuwpynen, rheumatiek, neurasthenic. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs f 1,75 de doos, 9,per 6 doozeu. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen zilveren armband en een notitieboekje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 30 Juli 3.6 3.23 Vrijdag 31 H 3.38 3.55 Zaterdag 1 Augustus 4.11 4.27 Zondag 2 4.45 5.1 Maandag 3 n 5.19 5.38 Dinsdag 4 5.58 6.19 W oensdag 5 a 6.43 7.9 Op a.s. Zondag 2 Augustus hoopt onze geliefde Vader JACOBUS VERPOORTEN, zijn 50sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wenscH van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, C. VERPOORTEN. Hoek, 30 Juli 1908. Geboren T E U N A, dochter van JAC. VAN DE REE, Arts. F. C. VAN DE REE—de Wolff. Ter Neuzen, 27 Juli 1908. Het K A N T O O R van den Gemeente- Ontvanger zal Vrijdag a. s. slechts zijn geopend des voormiddags van 9 tot 11 uur. Ter Neuzen, 29 Juli 1908. De Gemeente-Ontvanger, J. A. KLAASSEN. Zij die wenschen deel te nemen aan de te Sluiskil, Ter Neuzen en Zaamslag, worden verzocht zich vo6i* 20 Aug. op te geven aan de heeren W. D1ELEMAN, F. C. ZONNEVIJLLE en P. LE FEBER te Axel, en voor Sluiskil ook aan den heer D. J. DEES. gevestigd te 's-Gravenhage. Gaarne beveel ik bovengenoemde Mi) en haren Hoofdagent den heer W. van Tatenhove aan, om de uitbetaling van mijn onteigend paard. A. THOLENS Dz. Ter Neuzen, 22 Juli '08. Gaarne betuig ik mijn dank aan de Onder- linge Boeren Brandicaarborg-Maatscliappij, ge vestigd te Zwolle, voor de zaakkundige opname en spoedige uitbetaling der door mij geledene brandschade. P. DE PUTTER. Landbouwer, (Zaaidijk). Axel, 4 Juni 1908. voor Betonwerk, Draineerbuizen, Vloer- en Wandtegels levert aan concurreerende prijzen. Handel in Bouwmaterialen Kalkblusscherij »De Hoop", Stationsweg. Ter Neuzen. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,25, Rogge f 8,75, Wintergerst fZomergerst Haver 7,75, Erwten Witte boonen f Bruine boonen f Duivenboonen fPaardenboonen f 9,Boekweit_/" Lijnzaad fKoolzaad fAardappela f 4. Boter per kilo f 1,25. Eieren per 26 stuks f ,95. Ter weekmarkt waren aangevoerd 10 stnks Rtindvee en 37 varkens; waarvan verkocht 7 stuks rundvee en 22 varkena. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. 27 27 28 Eng. s.s. Eng. s.8. Deen. s.a. Eng. s.s. idem Duit. s.s. Eng. s.a. Deen. s.s. idem Noor. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. Nederl. s.s. Duits. s.s. Van Terleuiem Cattersty I 1390 iSkinningr. Voor Oenti Truro 2367 Hull Holland 2999 Christiana. Humber 2895 Goole Tadorna 3730 Manchester Hector 2469 Riga Pluto 3582 Cardiff A. F. Hoffding 4792 Upsola Jena Bang 4368 Riga Haforafjord 4723 idem Van Gent t Redwood 3475 |Bonegs Holfdan Euterpe Paul Podens edig atukg. hout stukg. idem hout kolen hout idem stukg. ledig phosph. idem jledig 3694 Libau 2541 Memel 2358 Blyth s.s. HARALD wordt heden te Kroonstad verwaeht. s.s. JENNY van Fredrikshamn naar Ter Neuzen passeerde 27 dezer des n. m. ten 7 unr Blseneur. s.s. RICHARD van Blyth naar Kroonstad passeerde 27 dezer des n. m. 4 uur Skagen. s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. Op onze akkers zetten wy een vogelver* •chrikker om te verhinderen dat de vogels het zaaigraan komen opeten. OUR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3