Oproeping Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Ten voordeele van Ter Neuzen. Advertentien. DANKBETUIGING. Te Dublin wordt een beleedigingsproces gevoerd, waarbij de hoogste Iersche aristocratie betrokken is. Als klager fungeert the honou rable Alexis Roche, een vijftigjarig edelman, die van sir Fimothy O'Brien, wegens beleediging een schadevergoeding van 3000 pd. st. eischt. Het gebeurde op de vossenjacht. De beide heeren, die tot dusver vriendschappelijk met elkander omgingen, kregen over een kleinigheid ruzie en sir O'Brien maakte van de gelegen- heid gebruik, om in tegenwoordigheid van getuigen de tegenpartij toe te schreeuwen r/Gtij zijt een leugenaar, een zwendelaar, een dief. Gij leeft reeds meer dan twintig jaar van bedrog." Pogingen van derden, om de zaak in der minne te schikken bleken vruchteloos. Sir O'Brien beweert, met uewijzen te kunnen staven dat mr. Roche zieke paarden opzettelijk voor gezond verkocht. Als slachtoffers van deze bedriegelijken handel noemt hrj behalve zich- zelf, ook den graaf van Listowel en de her- togin van Sutherland. Merkwaardig vonnis. Het hooggerechts- hof te Leipzig heeft vonnis gewezen in een zaak, waarin het reizend publiek belang zal stellen. Een vrouw was komen te vallen bij hetuit- stappen uit een waggon, die voorbij het perron was doorgereden en dus niet op de gewone plaats stilstond. De vrouw brak haar enkel, waardoor ze voor haar leven invalide werd. Zij diende bij de spoorwegmaatschappij een eisch in tot toekenning van een lijfrente. De maatschappij weigerde, zeggende, dat de vrouw zelf de schuld was van haar ongeluk, daar zij bij het uitstappen niet voorzichtig genoeg was geweest. De zaak diende achter- eenvolgens in alle instanties. Ten laatste besliste het hooggerechtshof ten gunste van eischeres. Het bof was van oordeel, dat de maatschappij verplicht was alle mogelijke maatregelen te nemen, waardoor een ongeluk kon worden voor- komen. In het onderhavige geval waren geen voldoende maatregelen genomen. De vrouw had nl. van een hoogte van 70 centimeter boven den begaanbaren grond moeten afstappen en die afstand was veel te groot. Als de waggon tengevolge van een verzuim in den dienst of anderszins te ver was doorgeredan, dan had men de reizigers moeten waarschuwen en hun den noodigen tijd voor uitstappen moeten geven. Eischeres werd dus in 'tgelijk gesteld en de maatschappij werd veroordeeld tot toekenning eener lijfrente en in de kosten van het proces. De apachen van Parjjs hebben een eigen rechtspleging, zooals men weet. Onlangs heeft nu op de Parijsche vestingwerken bij den Boule vard Ney zulk een veem plaats gehad. Een lid van de bende werd beschuldigd, twee mede- plichtigen verraden te hebben. De beklaagde was met touwen aan een boom gebonden, doch ontkende. Een apachenvrouw trad als getuicre a charge op en vertelde hoe ze gehoord had, dat de beklaagde twee politiedienaren op het spoor van de apachen had gebracht. Het von nis luiddeden dood door den kogel. Men maakte den man van den boom los, blind- doekte hem en bracht hem achter de vesting- gracht, waar het vonnis direct zou uitgevoerd worden. Op het laatste oogenblik verscheuen even wel een aantal politieagenten, die na een hevig gevecht de apachen op de vlucht dreven en den veroordeelde bevrijdden. In een boschje bij Munchen is het lijk gevonden van een vrouwspersoon met een diepe steekwond. Bij het lijk lag een groot keuken- mes. Het bleek een 23jarig dienstmeisje te zijn, dat den vorigen avond met haarbeminde, een sergeant van de luchtscheepvaartafdeeling! uit wandelen was gegaan. Deze had het meisie reeds vaak bedreigd met den dood. Na den moord heeft hij zich door een spoortrein laten overrijden. Zijn lijk is gevonden. Yruchten. De aardbei komt bijna overal in't wild voor, maar de groote soorten zijn afkomstig uit Yirginie en Chili. De iiamboos behoort thuis in de gematio'de luchtstreek en in Azie. De abrikoos, die al voor 2000 jaren aan de Grieken bekend was, heeft China tot vaderland evenals de perzik. De kersen komen van de Kaspische zeezij stammen af van de vogelkers en van Prunus Cerasus. De tweehonderd soorten vail pruimen, die thans bestaan, komen af van wilde prunus in Anatolie, den Kaukasus en Turkije. De mira- bel komt uit Perzie. De wilde peer komt in de gematigde lucht streek en West-Azie algemeen voor. evenals de wilde appel (Pirus malus). vi)S schijnt uit Syrie te zijn gekomen, om met te spreken van 't Paradijs! De ktuisbes heeft haar vaderland in midden Europa, Kaukasus, Himalaja en Atlas, de aalbes ook in Noord-Rusland, Mandsjoerije, Japan en Noord-Amerika, de zwartebes in zuid- Europa, Himalaja en Japan. De okkernoot komt uit Perzie en noord- lndie, de sinaasappel uit China, en de •citroen uit Indie. Laatstgenoemden zijn in de 4e en de 14e eeuw naar Zuid-Europa over- gebracht. Belasting voor gehuwden en ongehuwden. Engeland is het eerste land, dat de onbillijk- heid wil erkennen en, zoo mogelijk ook wil opheffen, dat een man met een gezin op gelijke wijze, in de belastingen bijdraagt, als de on- gehuwde man, of als het gehuwde paar zonder kinderen. In ons belastingstelsel komt de vraag wel voor aan belastingplichtigen of, en hoeveel kinderen er in het gezin zijn doch van merk- baren invloed op de te betalenbelastingpenningen is deze belangstellende fiscale vraag blijkbaar niet In het Engelsche Lagerhuis overweegt men een afzonderlijke belasting op elk huwbaar individu, ongehuwd en gehuwd, terwijl een premie, in den vorm van vermindering van den aanslag, zal worden toegestaan aan ouders voor elk kind onder.de 14 jaar. Minister Lloyd George had tegelijkertijd eep belasting-ontwerp in de pen, om aan belas ting te heffen van vrijgezellen hetgeeu in vele omstandigheden als een billijke boete aan de gemeensehap beschouwd mag worden. Doch dezer dagen kwam ons in de Engelsche bladen onder de oogen, dat de Minister van financien zijn ontwerp toch maar niet heeft ingediend, en wel minder uit overweging, dat het niet practisch zou zijn, dan wel, dat men hem er mee in het ootje zou nemen. Planteneter en vleescheter. Dagen lang heeft de vraag ,/Yleesch of Vruchten gansch Kopenhagen en een aanzienlijk deel van het overige Denemarken in spanning gehouden. De overtuigde vegetarier ingevolge proeven aan den eigen lijve, Breckvoldt, daagde nl. alle door hem verachte vleescheters der Deensche hoofdstad uit tot een loopwedstrijd Seelaud om, prat gaande op zijn innige overtuiging, dat hij van dag tot dag, zich voedende met bananen en water, aan kracht en uithoudingsvermogen won. Politiken, het bekende dagblad, loofde 100 kronen uit voor (Jen winner en nu kwamen er eenige vleescheters, onder wie de 21jarige handelsbediende Conrad voor den dag. De weg was ruim 350 K.M. lang van Kopenhagen op Koge, Koraor, Kallundberg, Rostilde, Hel- singor naar Kopenhagen. De start was een nationale gebeurtenis. Wielrijders voorzagen in den controledienst. De vleescheter liep 's nachts en rustte overdag, de vruchteneter deed 't precies andersom, ook al weer op grond van zijn overtuiging, dat de dag voor den arbeid is. Twee en een halven dag bleven de lui zoo ongeveer gelijk's nachts kwam Conrad flink voor, terwijl Breckvoldt sliep en overdag haalde Breckvoldt op, terwijl Conrad uitrustte. loen gebeurde er iets vreeseljjks voor alle vruchtenetende Kopenhagenaars en Denen Breckvoldt, die 43 jaar oud is, nam te Kallund3- borg, halfweg ongeveer, de trein naar Kopen hagen, wel nog frisch en monter, maar met gezwolleu en gewonde voeten. De vleeschverslinder liep door en volbracht den marsch in vijf dagen met een gemiddelde snelheid van 70 K.M. per dag. Bij zijn aan- komst te Kopenhagen richtten zijn vrienden en mede-vleeschverslinders een biefstuk-baccha- naal aan en de vereenigde vleeschhouwers van Seeland, om wier hachje 't zoo'n beetje ging, vereerden hem een zilveren eerebeker In een buitenlandsch blad lezeu wij de sombere voorspelling dat er wederom een koning dreigt onttroond te worden Men stelle zich echter gerust. Het zal een vreedzame onttroning worden; geen staal zal flikkeren, geen revolver knallen, geen bloed vloeien het zal slechts de onttroning zijn van Koning Eduard als mode-koning Dat Eduard VII inderdaad de Koning der mode was, weet iedereen voor wien kleedij nog iets meer dan lichaamsbedekking alleen beteekent. Een nieuwe pan talon voor den Koning van Engeland was binnen een week door alle Londensche dandies naar snit en kleur geimiteerdeen nieuwe vorm van hoed voor Z. M. werd onmiddelkjk door elke fashionable hoedenfabriek nagemaakt, zeker als ze was van goede afname een nieuwe koninklijke das was een evenement in de mode-werelden waar de Koning stond of ging in het openbaar kon men zeker er van zijn tal van coupeurs in zijn onmiddellijke nabijheid te vindeu, die met argus- oogen snit en kleur van het koninklijk costuum iu zich opnamen voor spoedige reproductie. Kouing Eduard was ongetwijfeld een mode- Koniug. Doch aan alle heerlijkheid komt helaas een eind. En zoo ook, naar het schijnt, aan King Edwards mode-glorie. Dezer dagen is het hem- zelf allertreurigst duidelijk geworden hoe zijn ster aan het tanen is. De Koning droeg bij gelegenheid van een tuinfeest een zwarte rok, zwarte pantalon, groen vest, een groene das met lila figuurtjes en een groene anjelier in het knoopsgat. Een pracht van een costuum zooals men ziet en daarbij //noch niedagewesen." Len week verliep en nog was er niemand gezien met een zwarten rok, zwarte pantalon enz. Het moest ten slotte den Koning zelf wel opvallen. ,/Vindt men," zoo wendde hij zich tot een Engelsch aristocraat uit zijn omgeving z/zwarte kleeding met een groen vest en das ook niet bijzonder fraai //Zeker, Sireantwoordde de hoveling. //Maar waarom draagt niemand het dan z/Omdat niemand het waagt, uwe Majesteit," luidde het antwoord van den gladden hoveling. Maar de Koning was er niet tevreden mede en met de woorden//Tot nu toe heeft men zooveel beleefdheid tegenover mij niet in acht genomen wendde de vorst zich ontstemd af. En vraagt men nu waaraan Koning Eduard zijn onttroning als modekoning te danken heeft Een onttroning, die, het zij tusschen haakjes opgemerkt, over de Parijsche mode- huizen groote blijdschap heeft gebracht Koning Eduard heeft zich den laatsten tijd te veel met de politiek bemoeid en zijn mode- rijk veronachtzaamd. Daarvoor werd hij door den Franschen gezant Cambon //de grootste der diplomaten genoemd." Hij is de Koning der diplomaten geworden in plaats van Koning der mode. Of hij er minder om is Door Z. M. den Koning van Belgie is de reddingsmedaille 2e klasse verleend aan de heeren J. Bootsgezel, visscher, te Breskens, en J. F. de Somer, matroos-roeier. Yiissingen, 24 Juli. De mailboot Koningin Wilhelmina is hedenmorgen bij mist nabij Queensborough in aanvaring gekomen met een baggermolen. De mailboot bekwam daarbij eenige averij, doch kon de reis vervolgen. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag, 5 Augustus 1908, des voor- middags tea 11 ute, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het vernieuwen van het Kettinghoofd en van paalwerken aan de Rijkszeeweringen te Yiissingen. Raming J 20.850. 2. Het roaken en inhangen van een paar ijzeren buitenvloeddeuren voor de Oost- schutsluis te Ter Neuzen. Raming f 7500. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,823 a 47,85. Engelsch per 12,12, ZEETIJDINGEN. Van 22 tot en met 23 Juli. a o Van 22 tot en met 23 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op en 41 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 2 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een bliur. Mejuffrouw A. Vroonland, wonende Been- houwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesuk- keld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgdook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijne kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik 's morgens opstond, was ik reeds vermoeid. Yerschillende malen was ik hiervoor reeds onder behandeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk dat ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen be kend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen it reeds eene groote verlichting bekwam. JVadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerk ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met Uw Pillen doorgaan en hoop U binnen kort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en macbtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Waterzucht). Deze geraarlijke kwaal dient te worden toegescbre- ven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed dat doorgedrongen is tot iu het weefsel der huid en dat eigenljjk had moeten worden uitgedreven door de iiltreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vroonland gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekenicg van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, Toezen- ding geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Ondergeteekeuden betuigen hunnen liartelijkfen dank voor, de vele be- wijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van hunnen geiiefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, Pietee. Uit aller naam, Ter Neuzen, 24 Juli 1908. P. BINDERS,, Voor de zoo talrijke en warhie blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig geiiefden echtgenoot, vader en schoonvader, wij len Mr. J, G. van Deinse, betuigen wij onzen hartelij ken dank. J. S. YAN DEINSEVan Deinse, Nijmegen. Mr. J. F. VAN DEINSE. S. W. YAN DEINSE— ^'oor zeer talrijke be wij zen van belangstelling, ondervonden bij ons huwelijk, zeggen wij, ook namens wederzijdsche familie, hartelij k dank. CH. DE MUL- Coene. Westdorpe, 22 Juli 1908. Gaarne betuig ik mijn dank aan de Onder- linge Boeren Brandwaarborg-Maatschappij, ge- vestigd te Zwolle, voor de zaakkundige opname en spoedige uitbetaling der door mij geledene brandschade. P. DE PUTTER, Landbouwer, (Zaaidijk),, Axel, 4 Juni 1908. van de bekende en onbekende schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den heer J. C. J. KOLIJN, overleden te Ter Neuzen 21 September 1907, tot het nazien der rekening en verant- woording van het beheer der erfgenamen en zoo geen verzet plaats beeft tot het ontvangen hunner vorderingen, voor zoover de baten toereikend zullen zpn. Die rekening zal worden afgelegd in de herberg 's Lands Welvaren aan de Noordstraat te Ter Neuzen op Woensdag 12 Augus tus 1908 en gedurende acht dagen te voren. ter inzage liggen ten kantore van den Notaris P. DREGMANS te Axel. O Hoenaclil. Hnwelijks-aangiften. 2 Juli. Eduardus van Laere, oud 26 j., jm. en Anna Maria van Santberghen, oud 20 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Alfons Joseph, z. van Aloysius Buys en van Leonia Vermeiie. 4 Juli. Ludovica Maria, d. van Aloysius de Vos en van Maria Janssens. 9 Juli. Marie Antonette Cyrille, d. van Ernestus J. M. Dierick en van Antonia D. M. Konings. 13 Juli. Orphelia Mathiide, d. van Theodorus Vercouteren en van Leonie Marie de Sehepper. Overlijden. 2 Juli. Maurice Antoon Boon, oud 3 md. z. van Augustus M. en van Prudentia van Overloop, Kuiddorgre. Geboorten. 1 Juli. Hermina, d. van Aloysius Coppieters en van Emma de Craene. Overlijden. 5 Juli. Hijpolitus Franciscus Steel, oud 78 j., echtg. van Sophia Mannens. p p VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Weuzen t 22 Eng. s.s. Ronan 3391 Middlesbor. ijzer idem River Scheldt 2199 jLondenJ stukg. Van Ter 1'emen 22 Eng. s.s. Trent 1341 Goole ledig idem The Marchioness 1660 idem idem idem River Lagan 2272 Londen stukg. Voor t*ent 22 Eng. s.s. Gracie 3609 New-Castle kolen Belg. s.s. La Flandre 2146 Goole idem Deen. s.s. Kronpr. Louise 5215 St. Petersb. hout Zweed. s.s. Commerce 1806 Libau idem 28 Belg. s.s. Martha 1849 Goole kolen ting. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. idem Alcoi 1551 Goole kolen Ned. s.s. Euterpe 2541 Rotterdam ledig Van <4ent s 22 Eng. s.s. Ancient Briton 2838 Yarmouth ledig idem Cito 2319 Hull stukg. idem Sea Gull 2763 Londen idem idem Humber 2895 Goole idem Rus. s.s. Natalie 4956 Grimsby ledig 23 Deen. s.s. Ove Gjedde 4034 New-Castle idem idem Rosenborg 4212 Blyth idem Zweed s.s. Saga 4305 Emden idem Eng. s.s. Serula 3927 Liverpool stukg. idem Gracie 3609 New-Castle ledig Van Selzaete 22 Eng. sch. Coaltar 720 |Lissabon creos'oot s.s. HARALD vertrok 23 dezer van Blyth naar Kroonstad. s.s. JENNY vertrekt heden van Kredrikahamn naar Ter Neuzen. s.s. RICHARD vertrok 24 dezer van Blyth naar Kroonstad. s.s. ELISABETH van Howdon Dock naar Kroonstad passeerde hedennamiddag ten 4 uur Elseneur. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. BrOUERIUS VAN NlDEEj, Middelburg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7