A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Viaanderen. AANBESTEDING. N*. 5174. Gemengde berichten. Zaterdag 18 tluli 1908. 48e Jaargang. I BBBSTE3 BLAD. aanbesteden: Binnenland. Landbouwberichten. ABONNEMENT: Per drie maanden'binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/3 en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 2 5. ADVERTEN TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. de Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. De Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, maken bekend dat zij op tiffaandacg den 27 iuSi 1908, des voor- middags om 11 uur, op het gemeentebuis zullen de levering en verwerking van 5720 Lessiensche-Keien, 3300 Gres-Keien, 410 M2. harde Waalklinker (Straatklinker), 95 M. gebouchardeerde Borduursteenen, 60 M. cement-ijzeren Buizen van 15125 c.M. middellijn, 20000 K.G. fljne Macadam 2/o, benevens eenige verdere werkzaambedeu voor aanleg en vernieuwing van straten in de gemeente. (Raming /2400, De aanwijs zal geschieden op den dag der aanbesteding des voormiddags uur. te bekomen ter waar ook verdere Set bestek is van heden gemeente-secretarie ad f 1, inlichtingen verstrekt worden. Sas van Gent, den 15 Juli 1908. De Burgemeester, P. WABTERS De Secretaris, F. STUBBE Het Hof heeft, ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin, met ingang van heden den rouw aangenomen, wegens het overlijden van Hare Hoogheid de hertogin Johann Albrecht van Mecklenburg, Prinses van Saxen Weimar Eisenach, voor den tijd ran 6 weken en wel 4 dagen zwaren rouw, 12 dagen middelbaren rouw en 4 weken lichten rouw. Z. K. H. Prins Hendrik is van Het Loo naar Schwerin vertrokken, teneinde de begrafenis van groothertogin Johann Albrecht van Mecklenburg bij te wonen en daar bij tevens H. M. de Koningin te vertegenwoordigen. TER NEUZEN, 17 Juli 1908. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot gezworene van den Van Lijndenpolder, de heer A. Dekker Fz., te Zaamslag tot gezworene van den Pierssenspolder, de heer H. van Doeselaar, te Hoek in het bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke tot dijkgraaf de heer F. W. Dek ker en tot gezworene de heer G. Tollenaar, beiden te Hoek in het bestuur van het waterschap voor de Nol tusschen den Koude- en den Lovenpolder, tot voorzitter de heer W. Geelhoedt en tot lid de heer M. Drabbe, beiden te Hoek tot gezworene van den Willem III polder, de heer J. de Putter, te Zaamslag tot gezworene van den Nieuw-Othenepolder, de heer L. Butler, te Zaamslas: tot gezworene van het waterschap Groot- en Klein Baarzande, Jf. B. Govaert te Groede. Woensdagnamiddag werd te Ellewoutsdijk, in het cafe van de wed. J. v. d. Hage door het bestuur van het waterschap /Ellewoutsdijk" aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram- en steenglooiing- werken, benevens eenige steenbestorting en het herstel en onderhoud van duikers en suatiesluis van het Waterschap. Laagste inschrijver was de heer Jan de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 2,900 aan wien het werk is gegund. Sas van Gent. Wegens den voortdurenden achteruitgang van onze veemarkt, die reeds langen tijd alleen door eenige groothandelaars in vee, zoogenaamde voortverkoopers bezocht werd, hebben de veekoopmans De Keghel, Geirnaert. Baecke, De Meij, Wittevrongel, Blankert, Aude- naerde, De Vos, Blomme, Verbiest, Willems, De Guchtenaere, Van de Voorde en Verstraeten, onderling besloten van af Dinsdag aanstaande hun vee niet meer des morgens, maar eerst des middags ter markt te brengen, om te verkoopen na aankomst van den middagtrein uit Gent. Hierdoor stellen zij vele Gentsche slagers, die wegens hunne zaken pas des middags van huis kunnen, in de gelegenheid de markt te bezoeken en te koopen, en dan niet meer genoodzaakt zullen ziju uit de 2e of 3e hand te koopen. Algemeen wordt verwacbt dat door dezen maatregel wanneer zij gestand blijf't, een groot aantal slagers de markt zal bezoeken en ook meer vee zal aangevoerd worden, wat de vroegere levendigheid van onze veemarkt zal terugbrengen. Sas van Gent. De Union Sucriere die hier als ontbonden geacht werd, is thans weder herrezen. Een paar aangebleven bedienden waren met het controle-kantoor verplaatst naar Gent. Deze zijn nu deze week teruggekeerd om het oude kantoor weer te betrekken, zoodat daarin met de aanstaande campagne de vroegere bedrijvigheid weder zal terugkeeren. Koewacht, 17 Juli. Door den Raad dezer gemeente werd heden benoemd toe onderwijzeres aan de openbare school te Oude Molen mej. E. Ceelaert te Zundert. Koewacht. Dinsdagavond werd ten huize van den heer M. van Nieulande eetie algemeene vergadering gehouden van werkende-, eere- en conti'ibueerende leden der fanfaremaatschappij z/De Eendracht". Het doel der bijeenkomst was het verkrijgen van een vast lokaal, waar voortaan alle repetities, vergaderingen en bijeenkomsten kunnen gehouden worden. De heer Ch. Swartelee stelde voor aan zijn huis de noodige veranderingen te laten aanbren- gen, mits voor minstens 10 jaar daar het lokaal gevestigd worde en tegen eene jaarlijksche ver- goeding van f 12,50. Na uitvoerige bespre- kingen werd ten slotte besloten op het voorstel van den heer Swartelee in te gaan en er het lokaal voor 10 jaar te vestigen, tenzij er van de zijde der fanfare ernstige klachten den lokaalhoudei mochten komen. Daarna werden eenige ingezetenen als con- tribueerende leden toegelaten. Woensdag werd ten huize van den heer E. de Vleeschouwer de jaarlijksche vergadering gehouden van de ingelanden van den Oud- Beoosten- blijpolder. De rekening over het vorige dienst- jaar werd zonder hoofdelijke stemming goedge- keurd, waarna de begrooting over 1908/09 werd vastgesteld. Op het voorstel van het Bestuur wordt aan de stoomtram Hontenisse-Selzaete eene subsidie verleend van elf gulden 'sjaarsgedurende 20 jaren. Definitief wordt thans besloten een keiweg aan te leggen in de Koestraat en in de Klap- straat, welke allernoodzakelijkst werd geacht. Als gezworene wordt herbenoemd de heer Th. Persijn alhier. tegen De Minister van Landbouw vestigt er de aandacht van de boschbezitters op, datdenon- vlinderplaag hier te lande voorkomt onder de gemeente Alphen (N.-Br.), en dreigt zich uit te breiden dat betreffende den nonvlinder en zijn bestrijding vanwege het Staatsboschbeheer is uitgegeven een vlugschrift, dat op franco aanvraag gratis verkrijgbaar is bij den inspecteur der Staatsbosschen en -ontginningen te Utrecht dat de rupsen van den nonvlinder zich thans verpoppen, en de vlinder binnen enkele dagen, en althans in de tweede helft dezer maand, te voorschijn komtdat het aanbeveling verdient, indien de aanwezigheid van den nonvlinder in het bosch wordt waargenomen, daar van on- middellijk kennis te geven aan den inspecteur der Staatsbosschen en-ontginningen te Utrecht. Dinsdagavond werd de 67jarige LI., couran- tenbesteller te Vlissingen, op den openbaren weg op het z. g. eiland vermoedelijk door eene beroerte getroffen. Door de politie per brancard naar zijne woning vervoerd bleek hij bij aan komst reeds te zijn overleden. Het vermoeden, dat de toevoer van olie in den welput, van den heer C. J. K. te Arne- muiden weldra geheel zou ophouden, is niet bewaarheid, want de olielaag is weer belangrijk toegenomen. Geen kooplustDe commissie voor openbare feesten te Gouda, die zich had voorgesteld op 31 Augustus een historischen optocht te houden had eene vergadering belegd, waarin een groot aantal nog niet vervulde rollen aan de meestbiedenden zoudenworden //verkocht Er bleek echter zoo weinig lust tot koopen te zijn, dat van de uitvoering van het plan niets zal kunnen komen. Woensdag is ter hoogte van het fort Loevestein op de Waal door een windhoos het ijzeren scbip van den schipper Troost, van Zalt- Bommel, omgeslagen en gezonken, waarbij een kindje vau 3 maanden is verdronken. Het scheepje van 36 last was geladen met cokes. Een tweejarig dochtertje van schipper Van Os viel Dinsdagmiddag in de Zuidwillemsvaart te Maastricht over boord en verdronk. Het lijkje werd opgevischt. Aan de bekomen brandwonden overleed Woensdagochtend het5jarig zoontje van den heer Van Vuren te Maastricht, dat Maandag door het spelen met lucifers zich ernstig brandde. Woensdagnacht te 12 uur ongeveer ont- stond er brand in de boerderij van den heer W. Schrijver te Vorchten (gem. Heerde.Geld.). Huis, schuur, een paar hooimijten en bijna al 't huisraad werden een prooi der vlammen. Ongeveer 300 kippen, 14 varkens en een hond kwamen in de vlammen om. Assurantie dekt de schade. Op bevel van den officier van justitie te Utrecht, wordt door de politie te Barneveld streng onderzocht of het in brand gerakeu vaa het 13jarig dochtertje van den ploegbaas v. d. B. aldaar, ook aan nalatigheid der ouders moet worden toegeschreven. Het arme kind, inmid- dels reeds overleden, werd namelijk door haar ruoeder gedwongen, 's avonds te half twaalf toen de ouders reeds te bed waren, nog kousen te stoppen, bij welk werkje de brandende petro- leumlamp over haar lichaam gevallen is. Woensdagmorgen is aan den Broekhoven- schen Weg, te Tilburg, het lijk gevonden van den 74jarigen K., die door overmatig gebruik van sterkeii drank den dood heeft gevonden. Naar men meldt heeft Dinsdag een com missie van drie hoofdambtenaren op last van den Minister van financien een onderzoek inge- steld naar de ambtelijke verhouding van den inspecteur en de ambtenaren der belastingen te Tiel. Te Amsterdam loopen jongens rond, die er aardigheid in schijnen te hebben, wandelaars metjeukpoeder te werpen. Zaterdagavond althans hebben een paar dames in de Dam- straat dit ondervonden. Terwijl zij rustig liepen te wandelen, werd een harer, een ongeveer 20jarig meisje, door een opgeschoten jongen met dergeiijke stof in 't gelaat geworpen, zoo dat zij, dol van de jeuk, zich naar een apotheek heeft begeven, om zich te laten behandelen. Doordat het meisje er vlug bij was, zal zij geen nadeelige gevolgen vau deze baldadigheid ondervinden, maar anders kunnen naar men beweert, de gevolgen, vooral wanneer men er mee door blijft loopen, soms zeer onaangenaam zijn. De paarden der Haarlemsche paardentram krijgen zoo nu en dan een uur rust en weten zich dan handig achterstevoor te dringen in de daarvoor bestemde remise in de Rozenstraat. Gisteren was een paard een beetje dwars. In plaats van in zijn drong het met zijn bij een bewoonster van tot grooten schrik van ,/i-ustcel" in de remise derriere de gang in de Roozenstraat en de vrouw des huizes de achterkamer binnen, waar bet beest een kast vernielde, de vazen tot gruis wierp en een paar stoelen onbruikbaar maakte. Men had heel wat moeite om bruintje duide- lijk te maken, dat hij aan den anderen kant der straat thuis behoorde. Herhaaldelijk kwam het in den laatsten tijd voor, dat op de algemeene begraafplaats te Maastricht bloemen van de graven werden gestolen. De marechaussee, die een wakend oog hield, betrapte dezer dagen een man op heeterdaad, die bezig was op de graven groeiende geraniums uit te trekken en op te bergen. Tegen den grafschenner werd proces-verbaal opgemaakt. Een proces om een bijenzwerm. Op het oogenblik wordt tusschen twee ijmkers uit Corle (gem. Winterswijk) een eigenaardig proces ge- voerd. Het betreft n. 1. het eigendomsrecht bijen. De een beweert, dat de komen is. De deze een Salomo's uitspraak een zwerm die bij zijn buurman is zijn stal afkomstig op meuwe zwerm, aanvliegen, van rechter zou bij kunnen toepassen. Immers, in de ijmkerwereld heet het, wanneer men de koningin van eenen zwerm dood maakt, dat de zwerm dan naar den ouden korf terugkeert. Op die manier zou de rechter zich ook kunnen overtuigen van de j-uistheid der beweringen. Van belang is hierbij zeker het proefschrif't, waarop de heer Hildebrand uit Apeldoorn de vorige week gepromoveerd is, n. 1. over het eigendomsrecht op bijenzwermen. Dinsdagavond is in het gasthuis te Tilburg overleden, de 17jarige Goirlenaar Snels, die in den avond van Zondag 14 J uni bij gelegenheid van kermis, te Hilvarenbeek in den bovenarm was gestoken. De andere Goirlenaar v. H., die terzelfder gelegenheid een diepe steekwonde in de rug bekwam, is gedeeltelijk hersteld, maar nog zeer invalide, naar de ouderlijke woning teruggekeerd. Of hij ooit geheel genezen zal, kan niet met zekerheid worden vastgesteld. (N. T. C.) De commissionair in diamant Bruinvels, die met 30,000 aan diamanten verdween, is tailliet verklaard. Zooals bekend, is hij te Londen gearresteerd. Vrijdag hebben zich twee der benadeelden naar Londen begeven om te trachten, den voort- vluchtigen commissionair op te sporen. Zij slaagden er in, de verblijfplaats van Bruinvels uit te visschen. Nadat zij zich eenigen tijd verdekt hadden opgesteld en op een afstand deli handel en wandel van B. hadden gadege- slagen, besloten zij, nadat zij zich vergewischt hadden dat B. zich nog in heft bezit van een groot deel der diamanten moest bevinden, korte metten te maken. Zij wisten zich in het bezit te stellen van vijftieu pakjes diamant, 8000 waarde vertegenwoordigeiul. plus 100 papier- geld. B. was in het bezit van f 200, doch uit medelijden liet men hem in het bezit van 100. Op een half lot in de Staatsloterij werd mede beslag gelegd. Met dezen buit be- gaven de heeren zich naar het Londensche parket, teneinde de waarde in het bezit van de bevoegde autoriteiten te stellen, doch daar werd hun meegedeeld, dat uitlevering niet kan volgen, daar B. voor dit feit door Engeland niet aan de Nederlandsche justitie kan worden over- geleverd. Het //Haarlemsch Ilagblad' meldt dat de ware vrouw van Jut nog te Haarlem gezond en wel vertoeft. Als dat zoo is, kan het niet anders of hier moet een naamsverwisseling in het spel zijn, als g'evolg van het gebruik of misbruik van een bijnaam. Een feit is t m- tusschen dat de vermoorde bij alle bewoners, die haar kenden en vooral bij het reizend volk, dat haar herberg bezocht, bekend stond als wde vrouw van Jut" en dat zich Zaterdagmorgen dan ook het gerucht verspreidde, dat //de vrouw van Jut" vermoord was. TER SEIIZEKSCHE COIIRAST I>it blad verschijnt naamlag-, Woensdnt?- en Vrijdayavoinlnitgezonderrt op Fee§tdaseB. bij de M.-tBiHF. #e Ter Keuzen. o O O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 1