m ZWARTE BESSEN. Opeatiare Ifrplign Verloopiog. Openbare Verkooping. Verkooping. G eopend EEN WOONHUIS, Op ooderzoek. Advertentien. Vereenigde Werklieden op Zondag" 5 Juli 1908, in den tuin m den heer JOZ. DE FEIJTER. Een magazijn in alle soort BOUWMATERIALEN, m-, Hearen- en Damesfietsen, 49 aren of I gemet 30 roeden BOUf LAND, en Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. R0TTIER C«. -YLIE0IKYAIGERS 'sGravenhage, 3 Juli. Tweede Kamer. De Oorlogsbegrooting is aangenomen met 65 tegen 15 stemmen, nadat de heer Borgesius namens velen zijner partijgenooten verklaard had, dat, hoewel het beleid van den Minister Sabron lynrecht indruischt tegen hetgeen zij op defen- siegebied wenschelijk achten, zij toch voor de begrooting zullen stemmen, echter alleen omdat deze begrooting slechts een credietwet is en er over een paar maanden weder gelegenheid is met^ de Regeering van gedachten te wisselen. Voorts werd aangenomen het wetsontwerp betreffende toekenning eener vergoeding aan voormalig bezoldigd schutterij personeel dat 10 jaren dienst had. Voor hen met 5 jaren dienst zal de Minister nog eene tijdelijke gratificatie overwegen. Ook is aangenomen eene reorganisatie der arbeidersinspectie, door aanstelling van een hoofdinspeeteur. V oorts is aangenomen het icetsonticerp waavbij als vjettelijlce tijd icordt bepaald de, Amster- dumsche tijdregel/ing, nadat de Minister Heemskerk onaannemelijk had verklaard het amendement De Visser, tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd. De Kamer is hierna op reces gescheiden. ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 2 Juli. a a Van 1 tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 17 binnenvaartuigen op- en 14 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 6 afgeschut. JPositie der StoomscJiepen. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdEen omslagdoek, een doosje met eenig geld, een horlogeen een armband. Rechthebbenden vervoegen zicb aldaar. AANBESTEDIH G. Op Woensdag 29 Jul! aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg, van bet maken van meerstoeleu, beveiligings- werken, dukdalven, aanlegsteiger en geleidings- werken ten beboeve van de werken tot verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen. Raming 161,000. Eenige inwoners van Vlissingen kunnen U zeggen waar het te vinden is. Tudien gij lijdt aan de een- of andere jeuking der buid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aambeien dan zoekt ge natuurlijk naar verlichtiug. Een aantal inwoners van Vlissingen hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Lees dit De heer Ph. Roos, Korenstraat Iv 76 te Vlis singen, meldt ons Sedert geruimen tijd had mijn vierjarig zoontje een hevige uitslag in bet gezicht, welke het gevolg was van dauwworm waarvan het arme kind veel had te lijden, daar het somtijds erg jeukte en buitendien zag bet er alles behalve aaDgenaam uit. Verschillende middelen hiervoor aangewend bleven te vergeefs docb nadat ik Foster's Zalf'gedurende vijf dagen had toegepast kon ik absoluut niets meer van den uitslag bemerken en ik kan dan ook deze voorti'effelijke zalf met vertrouwen voor derge- lijke huidziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven- staande waar is en machtig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt, Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt dezelfde soort die de heer Roos gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den beer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of f 10, voor zes doozen. Heden ontvingen vvij heL voor ons zoo smartelijk bericbt van het plotseling overlijden te Lerwick (Engeland) van onzen geliefden Zoon en Broeder CORNELIS PIETER DE BLAAIJ, in den ouderdom van ruim 16 jaren. Wed. D. DE BLAAIJ en Kinderen Ter Neuzen, 3 Juli 1908. Heden overleed tot ons aller droefheid, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom LEON E 1^1 I E L, in den bloeienden leeftijd van ruim 19 jaar. Ter Neuzen (Sluiskil), 2 Juli 1908. J. F. REMER1J. IL REMERIJ—Van Hecke. P. E. REMERIJ. M. E. REMERIJ—Van Meir. F. R. REMERIJ. ajSHMS*** Door bet vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg van den 1Q Juli 1908, op het verzet tegen de eenige nitdeelingsli/jst in het faillissement W. VERLINDE- BL1EK te Ter Neuzen ge- wezen, heeft dit faillissement een einde ge- nomen. De Curator, A. C. A. JABOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat te Middelburg. v MUZIEKGEZELSCHAP te TMIi NEUZEN. 's nam. 5 uur, T E K 0 0 P de opbrengst van >0 struiken. Te bevragen bij C. DE VISSER, Drieweg, Zaamslag. gelegen te HONTENISSE (Walsoorden). A1 onze bouwmaterialen worden geleverd onder garantie als voldoende aan de Alge- meene Voorschriften voor werken »onder bebeer van het Departement van Waterstaat., Handel en Nijverheid. Concupreerende prijzen. Onder beleefde aanbeveling, Hontenisse (Walsoorden), 3 Juli '08. van Apotheker Boom. Prijs per doosje 25 en 50 ct. Deze Pillen bevorderen de geregelde ontlasting, verdrijven de gal en zuiveren het bloed. Overal verkrijg baar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Axel bij H. VAN D1XHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMS. Te Hulst bij VERWILGHEN VAN DER HOOFT. JAC- UE sCOEl, Tec Neuzen. - Deurwaarder Huineman zal op Zafec- dag 4 Juli 1908, des namiddags ten ,3 nre, aan het woonhuis van den beer J. J. VERLINDE, Mr. Srnid, te Zaamslag aan den Reuzen- boek, publiek verkoopen Eikenhouten Bureau, eiken- houten Linnenkast, Kast, 2 Spiegels, 12 Stoelen, Taf'els, Kisten, Lampen, Petr.-Comfoor, Kachel, Ketels, Potten, Pannen, Geieierd- en Aarde- werk, alsmede eenige van bekende merken. Koopen tot en met f 3,cont",nt. te Q8!E©EGE^. De Notarissen Van der Moer en Dreg- mans, zullen op Hs*ijdag IT Juii £908, des namiddags te 2 uur, voor d e erven ADRIAAN BAKKER, in het openbaar ver koopen Ongeveer 26 aren (175 Roeden) ROGGE, 78 „(lGem. 225,, HAVER, (2 25 TAR WE, „(1 AARDAPPELEN, (1 60 Roeden) KOEBEETEN. 93 41 53 Alles wassende op landen behoorende bij het door genoemden erflater bewoond ge- weest zijnde boefje, buurt Driewegen, Ter Neuzen. De Notaris P. Dregmans te Axelzal ten verzoeke van de Erven P. F. DE RIJLKE en M. C. VAN LAERE, in leven echtelieden, krachtens verleend Rechterlijk bevel bij P. Braeckman te Zuiddorpe op Pondecdag den 16 Juli I3G3, des namiddags ten 1 ure, verkoopen ScJiunr, Aanhoorigheden en Erf, te Zuiddorpe, kadastraal aldaar bekend in Sectie B nummer 1420 groot 2 aren 80 centiaren, Laatst door genoemden De Rijcke bewoond geweest. K 0 0 P 2. in den Varempepolder, gemeente (Iverslag, kadaster Sectie A nummer 482. Dit bouw- laud is in mondelinge pacht bij Adole van Laere tot 24 December 1908 voor 23 per jaar. Te aanvaarden of in bet genoc der huur bij de betaling der koopsommen. Betaling koopsommen binnen eene maand. Onkosten 8 binnen 8 dagen. IV Axel. Huwelijks-aangiften. 18 Juni. Leendert Pieter Bakker, oud '23 j., jm. en Pieterr.ella Janna van den Broeke, oud 19 j., jd. '22 Juni Adriaan Abraham Sujpen, oud 46 j., weduwn. en Maria Elisabeth Lin- schoien, oud 28 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Hendrik Wolfert ^VaJ1 ^joe'£)< ou<t 25 j., jm. en Hohanna Maria Koster, oud 24 j., j.d. Anthonie de Putter, oud 24 j., jm. en Catharina Christina van Hermon, oud 24 j., jd. Marinus Boeiie, oud 23 j., jm. en Catharina Bareman, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Krina en Janneke, dochters van Gerard van Espen en van Leuntje den Bqer. Maria Delphina, d. van Theophilus van Rattingen en van Isabella Seraphina van Goethem. 20 Juni. Aagtje, d. van Pieter Dieleman en van Neeltje van Langeveide. 25 Juni. Johannes Jan, z. van Willem Jansen en van Johanna Helena Stoffels. George Honord, z. van Alphon- sius Bracke en van Leonia Maria Ongenae. '26 Juni. Dingenis, z. van Pieter Cornelis van Bendeoem en van Elisabeth Riemens. 27 Juni. Maria Martha, d. van Abraham Moes en van Aagtje Debora Naeije. 29 Juni. Krina, d. van VVillem Deij en van Pieterneila Catharina Hollebek. Santina Janneke, d. van Pieter Jan Verpoorte en van Cornelia Wolfert. 30 Juni. Cornelis Jan, z. van Andries van Drongelen en van Elisabeth Neeltje van Bendegem. Overlijden. 19 Juni. Adriaan van Langeveide, oud 15 m., z. van Pieter en van Catharina Verstraten. 20 Juni. Catharina Dekker, oud 9 m., d. van Jacobus en en van Maatje de Putter. 21 Juni. Krina en Janneke van Espen, oud 4 d., dochters van Gerard en van Leuntje den Beer. 24 Juni. Karel Faas, oud 2 w., z. van Levinus en van Susanna Riemens. Hosclikapelle. Geboorten. 2 Juni. Petrus Fran ciscus, z. van Gilles Jacobus Michielsen en van Marie Louise d Hont. lb Juni. Atina Maria Apolonia, d. van Gerardus Verbraken en van Anna Maria Kouijzer. Overlijden. 25 Juni. Alphonsus Mel, oud 18 j., z. van Johannes en van Cornelia Kroes. Clinge. Huwelijks aangiften. 26 Juni. Juliaan van den Brande, oud '27 j., jm. en Fiorina Maria van de Voorde, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Petrus Johannes Blommaert, oud 25 j., jm. en Clementina Schudding's, oud 25 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Petrus Aloijsius Marie, z. van Benignus Aloijsius Ferket en van Louisa Maria Freijser. 19 Juni. Marie, d. van Augustus van de Vijver en van Emilie Marie de Bruijne. 20 Juni. Maria Leonie, d. van Johannes Franciscus van Gassen en van Emma Mane Boenne. 21 Juni. Leonardus Franciscus, z. van Angustinusi Seghers en van Maria Louisa Grandsard. 2b Juni Gustaaf, z. van Nicolaas de Wilde en van Barbara de Koning. Pharailde, d. van Petrus Franciscus de Galu we en van Eliza Claus. '27 Juni. Gustaaf Petrus, z. van Franciscus van Overloop en van Maria Philomena yan Laere. Overlijden. 17 Juni. Franciscus Verstraelen, oud 1 m., z. yan Ferdinandus en van Philomena Bracke. '28 Juni. Constantia van Cauteren, oud 38 j., echtg. van Alphonsus d'Hooghe. Norbertus Johannes Bogaart, oud 1 m., z. van Ludovicus Franciscus en van Johanna Rijk. liraauw. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Alphon- sus van Daalen, oud 29 j., jm. en Mathilde Mattheiissen, oud 31 j., jd. J Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juni. Alphonsus van Daalen oud '29 j., jm. en Mathilde Mattheijssen, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Aloisius Cornelis,z. van Theodo ras Bogaerten van RosaliaHoofman. 7 Juni. Irena Maria Josephs, d van Gilles Picavet en van Philomena van de Keer. 9 Juni. Cornelis Hendricus, z. van Johannes herdinandus V erbruggen en van Maria Vermeire. 18 Juni. Gijsbiecht Johannes, z. van Josephus Johannes Buiis- rogge en van Maria Cornelia van Kampen. 21 Juni Rene Petrus Emmanuel, z. van Emmanuel Buiisrogge en van Louisa Kegelaer. 22 Juni. Johannes Antonius, z. van Antonius Dutree en Apolonia de Waal. Overlijden. 1 Juni. Maria Isabella Rosalia de Kort, oud2j„ d. van Honore en van Rosalia Scheers. 11 Juni. Ludovicus paalman, oud 78 j., echtg. van Apolonia Hotman. 13 Juni. Alphonsus Theodorus Kouijzer, oud 6 w., z. van Jacobus en van Anna Maria Paulina Burm. 19 Juni. Maria Louisa de Bilde, oud 20 j.,S|d van Adnanus en van Rosalia Bracke. 22 Juni. Philo- mina Dorothea van Daalen, oud 32 j., echtg. van Emilie Steijaert. n.*8",* Huwelijks-aangiften. 25 Juni Gharles Clement Alexander de Mul, oud 28 j., jm. en Maria Victoria Emilie Coene, oud 25 j., jd. 29 Juni. Eduaid Francies Lammens, oud 25 j., jm.'en Julma Maria van de Winckel, oud 18 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 27 Juni Lodewijk Gregorius Kenique, oud 36 j., weduwn. en Maria Louisa de Vrieze, oud 31 j., jd. Geboorten. 26 Juni. Bertha Madeleine, d. van Grego- rms Leon van der Steen en van Valentine van Acker. 29 Juni- Reinniera, d. van Reinnier Stouthamer en van Bertha Hendnka Johanna Dootjes. 30 Juni. Johannes Eduardus, z. van Lodevicus Colpaert en van Angelina Anna Maria Mobach. Hengstdljk. Overlijden. 19 Juni. Leonardus Bogaart, oud 32 j., echtg. van Barbara der Weduwe. Hoek. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Jacobus Uurink, oud 21 j., jm. en Tanneke Donze, oud '21 j., jd. Jacobus Cornelis Roose, oud 22 j„ jm. en Johanna Maria Neeltje Zegers, oud 20 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juni. Willem de Blaeij, oud '20 j., jm. en Sara Nijssen, oud 18 j., jd. 17 Juni. Jacobus Durink, oud 21 j., jm. en Tanneke Donze, oud 21 j., jd. 18 Juni. Jacobus Cornelis Roose, oud 22 j., jm. en Johanna Maria Neeltje Zegers,<oud 20 j., jd. - Geboorten. 2 Juni. Cornelia, d. van Jacobus van Es en van Cornelia de Bree. 4 Juni. Maria, d. van Marinus van Tatenhove en van Cornelia de Footer. 6 Juni. Catharina, d. van Jacobus de Blaeij en van Franfoise Maas. 13 Juni. Suzanna, d. van Leendert Dieleman en van Adriana van Hoeve. 21 Juni. Pieter, z. van Jan Andries Meertens en van Sara Johanna Cornelia Wolfert. 24 Juni. Cornelia, d. van Levinus de Blaeij en van Adriana de Feijter. 25 Juni. Catharina Cornelia, d. van Pieter de Jonge en van Johanna de Bruijne. 29 Juni. Jacob, z. van David Scheele en van Janna Dieleman. 30 Juni. Elizabeth, d. van Cornelis de Witte en van Tanneke Vercouteren. Overlijden. 1 Juni. Pieter Leijs, oud 76 j, weduwnaar van Anna Johanna D'Hondt. 2 Juni. Willemina Cornelia yan Tatenhove, oud 65 j., echtg. van Jacob van Drongelen. 12 Juni. Catharina van Tatenhove, oud 69 j.. wed. van Jan Donze. 21 Juni. Cornelis Geelhoed, oud 84 j., weduwnaar van Neeltje van Wijck. WG lansteen Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juni. Cijrillus van Dorsselaer, oud 29 i.,jm. en Leonia Savooii, oud 26 j., jd. Geboorten. 20 Juni. Maria Colleta, d. van Carolus Ludovicus Buijs en van Delphina Maria d'Hooge. 22 Juni. Emile Theophile, z. van Desiderius Verstraeten en van Mathilde Steijaert. 24 Juni. Johannes Baptist, z van Carolus Ludovicus de Maat en van Rosalia van der Walle. 25 Juni. Anna Maria, d. van Charles Louis Cijrillus d'Hooghe en van Eugenia Pierssens. '26 Juni. Camillus en Fanciscus, zonen van Josephus Pauwels en van Maria Leonia van Haver (beiden won. te Antwerpen). Overlijden. 23 Juni Andreas de Bakker, oud 6 m., z. van Johannes Baptist en van Nathalia Maria Colman. 26 Juni. Carolus Ludovicus Heyman, oud 73 j., echtg. van Julia Francisca de Rechter. Hoewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Eduardus Mattens, oud 40 j., jm. en Bertina van Megroot, oud 31 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Irma Eugenia Augusta, d. van Pharai'lda de Beule. Maurice Emile, z. van Pieter Joannes van Damme en van Josephina Catharina Breyaert. 7 Juni. Alma Josephina, d. van Augustus Naessens en van Justina Angelina Huugens. Augustus Wynacdus, z. van Alphonsus de Paepe en van Coralia van der Bilt. 8 Juni. Rene August Alois, z. van Aloijsius Pijl en van Stephonie van Mossevelde. Rend Cyrile, z. van Petrus Woumans en van Marie Heyninck. 16 Juni. Josephina Maria Louise, d. van Adolf Verstraeten en van Maria Annaert. '20 Juni. Florimond, z. van Leonardus Saman en van Sophia de Block. 24Juni. Eveline Lucie Joanna, d. van Aloysius de Bock en van Florentia Velleman. 29 Juni. Theodulus Ludovicus, z. van Josephus Ver- schelden en van Maria Ludovica Ringoot. Overlijden. 4 Juni. Alphonsus de Block, oud 22 j., z. van Petrus en van Christina de Block. 14 Juni. Maria Julia Cappaert, oud 88 j., wed. van Pieter Borgts. Maria Louisa Josepha Baert, oud 5 j d. van Henricus en van Pharailda de Caluwe. 15 Juni. Josephine Ger- maine van Waesberghe, oud 10 m, d. van Josephus en vau Leonia Vlyminck. 29 Juni. Rend Aloys Adam, oud 6 j., z. van Petrus en van Maria van der Sijpt. Stoppeklijk. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Petrus Angustinus Warrens, oud 35 j., jm. en Julia Augusta van Leuven, oud 26 j., jd. Geboorten. 19 Juni. Arthur Alfons Dominicus, z. van Joseph Marie Breijaert en van Ludovica Clementina de Bruijne. Overlijden. 19 Juni. Alexander Lansue, oud 71 j., echtg. van Cornelia Reus. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 18 Juni. David Jacob de Blaaij (van Ter Neuzen), oud '23 j., jm. en Suzanna Hamelink, oud "20 j., jd. 27 Juni. Ferdinan dus van de Velde (van Sas van Gent), oud '26 j., jm. Maria Nathalia Selis, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Prudent Hendri cus van den Abeele, oud 25 j., jm. en Louisa Maria Janssens, oud 21 j., jd. Gebooiten. 18 Juni. Cornelis Martinus, z. van Go- verd Schooff en van Pieterneila Kesteloo. 22 Juni. Edumondus, z. van Constantinus van Dam en van Maria Schelfhout. 24 Juni. Albri Carolus, z. van Ca- milus de Bouver en van Camilla Leonia van Bastelaere. 29 Juni. Arthur Honore Seraphinus, z. van Petrus Dumez en van Maria van Bastelaere. Overlijden. 17 Juni. Emerentia Jeanetta Bogaert, oud 49 j., echtg. van Modestns Casteels. 30 Juni. Ar thur Honore Seraphinus Dumez, oud 1 d., z. van Petrus Dumez en van Maria van Bastelaere. Kaaznslaif. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Simon Buiize, oud 22 j.. im. en Aarlje Lensen,' oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Levinus, z. van Jan de Putter en van Pieterneila de Putter. 21 Juni Hebrina, d. van Jan Frederik de Jonge en van Jacomina Jacoba Dieleman. 26 Juni. Johannes Jacob, z. van Leendert Willemsen en van Maatje Maria de Wilde. "27 Juni. Jacomina Eliza beth, d. van Krijn Leendert de Kraker en van Neeltje van Hoeve. Kuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni' Oscar Joseph de Coninck, oud 25 j jm. en Maria Slock, oud 24 j., jd. Overlijden. 22 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Antonius Franciscus Gijsel en van-Justina Seghers. o a VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Xer Neuzen i 2 Eng. s.s. River Scheldt 2199 jLonden stukg. I an Xer Keuzen i 1 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londea stukg. Vuur 4-ent i 1 Deen. s.s. Ansgar 3811 Archangel h. vl. 2 Eng. s.s. Cedat Wood 1815 Middles bor. erts idem Gipsy 1795 Cardiff kolen Rus. s.s. Graf Schuwaloff 4995 Riga stukg. Belg.s.traw. Pecheries a Vapeur X 399 Ostende ledig Eng. s.s. Sea Hound 30t 5 Londen stukg. Ian Geul 1 Eng. s.s. Pluto 3582 Duinkerken ledig idem Don 2658 Goole stukg. idem Sea Gull 2763 Londen idem 2 Deen. s.s. Vordingborg 3884 New-Castle ledig Ned. s.s. La Elandre 5716 idem idem Eng. s.s. Cornhill 2548 Hull stukg. Belg. s.s. Belgica 2773 Stettin phosph. Eng. s.s. Ousel 3633 Liverpool stukg. s.s. HARALD vertrekt heden van St. Petersburg naar Brugge, s.s. JENNY vertrok 3 dezer van Blyth naar Kroonstadt. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 2 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. HELENA in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6