L Zuider-Hypotheekbank RIETEN ST0ELEN. Kantoor Ir. P. DIELEIAN, Autrichenpolder. 4 pets. Geldleening groot nog f 5,000,-, Een plis van Lotisico. Een twintigje. JMale, Bifit- en MsdijL" groot Sas van Gent. Bouwgronden te koop; Eenbandwisschen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Mslkvoedsel voor KinderenenZieken.f Advertentien. to BREDA. Ls. VAN WAESBERGHE-JAhSSENS te Biilst en te TerNeuzen. De Goedkoope Winkel, Noordstr. 70, Ter Neuzen. Opnieuw ontvangen de Agent J. J. D0NZE, DINGENIS THOLENS Az., 4 pets. Geldleening restant der leening ad 79,000,—. URINE-ORGANEN. - N1EREN. GEHEIME ZIEKTEN. L. IVERSD1JK, Boorakw., Biezeiinge. ZENUWZIEKTEN ZENUW ZIEKTEN De vrouw, die drie steken in het hoofd, een in den sckouder, en een in de hand had, geen van alle van gevaarlijken aard, werd verbonden en de gearresteerde dader, wiens toestand ten- gevolge van den ontvangen slag ernstig bleek, naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter ver- pleging opgenomen. Op een Dinsdag te Amsterdam gehouden efiectenveiling werden duizend aandeelen van de in faillissement verkeerende mijnbouwmaatscbap- pij Hermania te Brussel, elk groot 25 frs., verkocht voor een kwartje En 74 aan deelen van de Nederlandsche Electric Mi] te Amsterdam, ter oorspronkelijke waarde van 22,000 gingen voor f 14 van de hand. A*oensdagavond, omstreeks 9 uur, kwam een kind te Boskoop aanloopen met een kinder- petje, dat door een moeder onmiddellijk herkend werd als toebehoorende aan haar jongetje, een knaapje van i jaar. Spoedig ontdekte men dat het kind te water was geraakt en verdronken. Te Veendam is Woensdag het 3jarig zoontje van deg heer H. B., in het kanaal verdronken. Te Schiedam is, naar de Schied. Ct. meldt, de 22jarige ongehuwde grondwerker A. Maas, wonende te Wouw en werkzaam bij den aanleg van de verbreeding der spoorbaan Schiedam Rotterdam, door een zandtrein overreden en onmiddelljjk gedood. -Tijdens de bewoner voor een dag afwezig was, heeft de persoon, aan wien hi] het beheer over zijn bierhuis en proeflokaal te Rotterdam had overgedragen, het ongeluk gehad bij het vullen van een brandend petroleumstel brand te stichten. Het geheele perceel brandde uit. Drie leerlingen der normaalschool te Rhenen, namen Woensdag tusschen schooltijd een bad in den Rijn. Een hunner, eeD jongen van 16 jaar uit Leersum, die niet zwemmen kon, werd door den stroom medegevoerd en is verdronken. De spekslager W. S., wonende op den Goudschen weg te Rotterdam, heeft bij de po- litie kennis gegeven, dat zich Dinsdag in zi]n winkel vervoegde een jongen van omstreeks lGjarigen leeftijd, met verzoek een bankbiljet van 40 te wisselen. Dit weigerde hij, doch toen de jongen daarop dit bankbiljet te koop bood en er 35 centen voor vroeg, kocht hij het met het doel het in handen te krijgen en met het voornemen er daarna de politie mede in kennis te stellen, hetgeen. hij ook deed. Men denkt dat de jongen, die onbekend bleef, het bankbiljet gevonden heeft. Dit bankbiljet is thans bij de politie voor verder onderzoek. Bij het baden in de Wetering, is Woensdag- morgen te Leek verdronken een 15jarige zoon van K. van Leeuwen, aldaar. Dinsdagavond geraakte een zevenjarig jongetje te Lisse onder de stoomtram Haarlem Ueiden. Zwaar gekneusd werd de kleine opge nomen en na voorloopig te zijn verbonden, naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Bij aankomst aldaar was het ventje echter reeds overleden. Uit het krankzianigengesticht //Oud- Rosenburg" onder Loosduinen, waarheen hij sinds ongeveer drie maanden uit Medemblik was overgebracht, is thans ontvlucht Marius A. A. Brouwers, in 1905 door het Haagsche Gerechts- hof met bevestiging van een vonnis der Haagsche Rechtbank, ter zake van den bekeuden moord in de Scheveningsche Boschjes, ontslagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht. Eergisteravond 6 uur werd de verpleegde voor het eerst (bij den avond- maaltijd) gemist. Men vermoedt dat hij te on geveer 5 uur is oncsnapt. Er worden ijverige nasporingen gedaan ter opsporing. Misbruik van postzegels. Voor de Utrechtsche Rechtbank stond terecht een44jarige vrouw aan wie ten laste was gelegd dat zij een reeds gebruikte postzegel van het poststempel heeft trachten te ontdoen om dien zegel daarna weer als nieuw te gebruiken. Beklaagde had twee ODgestempelde gedeelten van 2 V2 cent postzegels bij elkaar geplakt en gebezigd als een ongebruikten postzegel van 2l/2 cent. Het O. M. eischte een dag hechtenis. Uit- spraak 9 Juli a.s. Men schrijft uit Apeldoorn aan het „Vad." Een weduwnaar, nog in de voile kracht des levens, was Dinsdag uit levensmoeheid in het Kanaal gesprongen. Hoewel in de bebouwde kom van het dorp, had niemand het blijkbaar gemerkt. Een paar meisjes van 13 en 7 jaar dochtertjes van schipper Ten Oaten, aan het spelevaren in de nabijheid, zagen iets drijvende en ontdekten, toen ze erheen geroeid waren dat het een man was, bewusteloos reeds. De oudste had den moed, hem bij den kraag te grijpen en toen het haar niet gelukte, hem in de boot te trekken, den man zoolang boven te houden, tot haar hulpgeroep werd gehoord. Toen die hulp kwam opdagen, werd de man op het droge gebracht en bleken de levensgeesten nog niet geweken. Geneeskundige hulp deed het overige. Zaterdagnacht geraakte een heer in gezel- schap van eenige zoogenaamde /nachtvlinders" in de Spuistraat in den Haag. Een van haar wist hem in een poort op het Spui zijn porte- monnaie met f 500 aan bankpapier en eenig vreemd geld afhandig te maken. Twee van de nachtvlinders gingen dadelijk met twee goede vrienden, een paar kwartjesvinders, die met haar in verbinding stonden, op stap. De portemon- naie werd op de Gedempte Gracht ontlast van het bankpapier en daarna in een rioolkolk ge- gooid. Nachtvlinders en kwartjesvinders togen 's morgens bijtijds naar Rotterdam, waar het bankpapier aan het postkantoor werd gewisseld. De kwartjesvinders kregen voor hun aandeel elk f 100. De nachtvlinders maakten van het overige geld goeden sier. De politie ging aan het speuren en de heer Dietz, commissaris der 2e afd. te 's Gravenhage, liet al spoedig nachtvlinders en kwartjesvinders opsporen, kreeg de nachtvlinders tot bekentenis en zooveel bewijs tegen de kwartjes vinders, dat zij vermoedelijk wegens heling zullea worden vervolgd. Deportemonnaie werd terug- gevonden in de rioolkolk en het vreemde geld door een geldwisselaar aan de politie terugge- geven. Het viertal is Dinsdag overgebracht naar het huis van bewaring. De verwoesting van het Alpendorp Zirl is door een tweede dergelijke ramp gevolgd. Het dorpje Sessach bij Salzburg is Woensdag- nacht door brand vernield. Het dorp bestond uit dertig huizen, een kerk en een school. De oorzaak van den brand is nog onbekend. De ramp te Zirl heeft nog twee offers gevergd. Twee personen, die bij den brand gewond waren, zijn in het ziekenhuis overleden. Er zijn nu in 't geheel tien menschenlevens te betreuren. In den Amerikaanschen staat Ncord-Caro- lina is een stemming gehouden over verbod van drankverkoop. Met een meerderheid van 50.000 stemmen is besloten, den handel in wijn, bier en gedistilleerd in heel den staat te ver- bieden. Den 7den April hadden 1255 plaatsjes in den staat Illinois zich uit te spreken over verbod van drankverkoop 1053 verklaarden er zich voor, waardoor 1500 drinkgelegenheden gesloten worden. In Michigan werd dienzelfden dag in 10 van de 14 counties, die aan de volksstemming deel- namen, voor het drankverbod partij gekozen. Drie toeristen uit Luzern wilden Zaterdag met een gids, van het station Eismeer van de Jungfrauspoor uit, het Monehjoch beklimmen \roolijk gingen zij op weg, maar toen zij nog maar een kort poosje klimmende waren, werd een hunner, majoor Jakob Weber, door een van den Eiger rollenden steen doodelijk aan het hoofd getroffen. Zijn reisgenooten droegen hem naar het station Eismeer, waar hij een paar uren later den geest gaf. Een 30jarige fotograaf uit Stuttgart is Zon dag op den Bosen Miirtschen, in het kanton Glarus, verongelukt. Hij was zonder gids. Een 29jarige juffrouw uit Zurich is Zaterdag- avond in de nabijheid van Arnden bij het plukken van alpenrozeu van een 120 meters hooge rots gevallen en dood opgenomen. Lemoine, de diamanttoovenaar, is te Com stans gepakt. In Oostenrijk bestaat er een model-boer- derij, waar men geen kippen of varkens fokt, maar ratten, muizen en Guineesche biggetjes. Een vrouw staat aan het hoofd van deze eigen- aardige kolonie en zij wandelt te midden der legioenen knaagdieren zonder de minste emotie. Deze loopen alien in vrijheid rond, terwijl er alleen een uitzondering gemaakt wordt voor eenige gevaarlijke ratsoorten. Deze origineele boerderij maakt uitstekende zaken zij voorziet de laboratoriums van Duitsch- land, Oostenrijk en Rusland van proefdieren voor wetenschappelijke doeleinden, en verkoopt gemiddeld duizend ratten per dag. -In het dorpje Almacellas (Katalonie) hebben ouders hun dochter 16 jaar lang gevangen ge houden in een schuur, door konijnen bewoond. Het meisje, dat thans 25 jaar is, kreeg geen ander voedsel dan gras en afval. Toen de zaak ruchtbaar werd en de dorpsrechter het misdadig echtpaar opzocht, ontkende dit pertinent. De man liet echter de boerderij onderzoeken, Sn toen de konijnenschuur geopend werd, kroop het meisje, geheel naakt, een geraamte gelijk, op handen en voeten in het uiterste hoekje van den stal. Haar bewegingen deden aan die der konijnen denken. Toen men haar eindelijk ver- loste, bleek het, dat ze slechts oijsamenhangende klanken kon uiten. De stumperd werd naar een ziekenhuis gebracht. De ouders, die thans in de gevangenis zitten, konden slechts met moeite tegen de woede hunner dorpsgenooten beschermd worden. DAGEN. Veorm. Nam. Zaterdag 4 Juli 5.11 5.30 Zondag 5 m 5.53 6.16 Maanaag 6 6.40 7.6 Dinsdag 7 7.36 8.6 W oensdag 8 n 8.38 9.11 Donderdag 9 u 9.43 10.15 Vrijdag 10 n 10.45 11.15 aat u door de Pink Pillen een vol- maakte spysvertering weergeven. Niet alleen zullen zy u goed uwe spyzen doen verteren, maar zy zullen u ook eetlust voor een volgenden maaltyd geven. Nu moet gy niet ge- looven dai om een goede spysverte ring te hebben, een voorldurend 8e" bruik der Pink Pillen noodig is. Neen. Gy neemt de Pink Pillen alleen gedurende eenige dagen, en dezen zyn voldoende om uw maag te herstellen en te versterken. Yerkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder. voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs 1,75 de doos, 9,per 6 doozeu. De DIRECT1E bericht, dat de op 1 Juli 1908 vervallen Coupons der 4 pCts en 31/i pCts JPandbrieven, betaalbaar zijn bij de Firma De Directie, E. J. M. DE BRUIJN. Mr. AUG. L. HEIJBROEK. H. YERHOEYEN, in Gal., Huish. Art., en gros en detail. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). restant eener leening van I0.C00,-, Het Bestuur van den AUTRICHENPOLDER maakt bekend, dat eene inschryving op bovengenoemde geldleening is opengesteld tot I Augustus 1908. De storting moet geschieden uiterlijk op 1 September a. s., tegen afgifte van aandeelen ad 100,—, die volgens plan van aflossing worden uitgeloot in hoogstens 45 jaren. Nadere inlichtingen geeft het Bestuur. C. VAN WAES, Dijkgraaf. H. KERCKHAERT, Ontvanger-Griffier. Westdorpe, 3 Juli 1908. De 388ste Staatsloterij neemt 27 Juli 1908 een aanvang. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, hebben dus nog tijd om eerst eens nauwkeurig te informeeren omtrent wijze van werken van „Lotisico". Wanneer men eenmaal goed begrijpt welke groote voordeelen bet bezit van een polis van Lotisico verschaft boven bet traditioneele .Twintigje", aarzelt men geen oogenblik er de voork.eur aan te geven om in plaats van op de gewone wijze, door het nemen van een polis van Lotisico aan de Staatsloterij deel te nemen. Uitvoenge prospectussen en alle gewenschte inlichtingen verstrekken gaarne Noordstraat 46, Ter Neuzen, en de Hoofd-Agent TER NEUZEN. WATERSCHAP Het Bestuur van het Waterschap ,/ABSDALE, RIET- EN WULFSDIJK" maakt bekend, dat ingevolge het plan, de inschrijving op de Geldleening ad fl. 25,500,— is opengesteld tot en met T&standzg 20 JuliJ903, des voormiddags 41 uur (Greenwichtijd), aan den koers van ten minste a pari. He storting moet geschieden voor of op 1 September 1908. Het plan der geldleening is bij den Ontvanger- Griffier van voornoemd Waterschap verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. Hulst, 25 Juni 1908. Het Bestuur voornoemd, J. SE1JDLITZ, Dijkgraaf. A. ROTTIER, Ontvanger-Griffier. kleine of groote perceelen, goed gelegen in de plaats en aan het kanaal te Sas van Gent. Gemakkelijke betalingsconditien. Adres bureau dezer courant Geneeskurffiig Gesticht teGENT, Spiegelsti aat 30, (bij St. Baafskerk). Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Woensdag en Yrijdag van 10V8 tot 121/, ure. Radicale genezing van Nier-Blaas ziekten, Troebel water en alle geheiane ziekten. voor koolzaad en karwijstrao te binden. Oogenblikkelijke leniging en volkomene geneziug, na weinige dagen, met de Poeders van liet Wit Kruis. Onder de zenuw- ziekten zijn begrepen Pijnhjke en verach- terde maandstonden, hoofdpyn, sciiele hoofdpijn (migraine), draafingen, zenuw- koorts, de hevigste tandpijn, scheuten m de tanden, hartkloppiny;en, slapeloosheid, ge- jaagdheid op de zenuwen, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de viou- wen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rheumatisme, flerecijn, jicht, enz. De wonderbare Poeders van liet *i it Kruis versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit un uitwerksel. Fr. 1,25 de doos; fr. 3,25 de drie doozen fr. 6,25 de zes doozen Hoofddepot: FR. TUYPENS, Apotheker, Scheikundige, Houtbriel 23, St. Nikolaas^ H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2