Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. De Goedkoope Winkel, H. YERHOEVEN. Handelsberichten. Ls. van Waesberghe-Janssens. Ministerie bij het kantongerecht te Oostburg, tegen een vonnis van dat kantongerecht waar- bij R. F., 18 jaar, zonder beroep te Middelburg, was ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het buiten noodzaak berijden met een rijwie van de klinkerstraat te Schoondijke, zijnde het tot voetpad bestemde trottoir, getegen naast den rijweg van een rijksweg, in strijd met art. 42 der Alg. Politieverordening dier gemeente. Het ontslag van rechtsvervolging berustte op de stelling, dat volgens artikel 6 der Motor- en Rijwielwet, rjjkswegen niet voor rijwielen gesloten mogen worden verklaard.' Daartegen voerde de ambtenaar van het 0. M. nu aan, dat een klinkerstraat welke is een trottoir, niet is een rijksweg. De Hooge Raad achtte het feit in elk geval niet strafbaar, omdat de verordening niet voor- schrijft de door art. 8 der Motor-en Rijwielwet geeischte aanduiding van het gesloten verklaard zijn der wegen door waarschuwingsborden. Het middel kon dus niet tot cassatie leiden. Provinciate Staten van Zeeland. De begrooting voor 1909 van de provinciate inkomsten en uitgaven bedraagt 851,328,54. Daaruit blijkt, dat de begrooting sluit met eene beschikking op het batig slot der reke- ning over 1907 tot een bedrag van 50,000. De uitkomsten van dezen dienst zijn gunstig geweest, in hoofdzaak doordat minder is ge- bruikt yoorsubsidie spoorboot 4900, tege- moetkoming calamiteuze polders 45,000 en onvoorziene uitgaven 20,800 samen 70,700. Op verschillende andere posten is meer ont- vangen of minder uitgegeven dan de raming waardoor het mogelijk was, uitgaven o. m. voor de Provinciate bibliotheek (ongeveer f 5,300) en voor de ontvangst van H. M. de Koningin (ongeveer 7000) te dekken, terwijl niettemin een batig saldo van ongeveer f 70,000 nu reeds met vrij groote waarschijnljjkheid kan worden aangenomen. Ten aanzien van den provincialen stoom- bootdienst op de ester-Schelde wordt eene nadere regeling voorgesteld, ten gevolge waar- van het in de begrooting voor dien dienst voorkomende cijfer meer de werkelijke uitgaaf voor de Provincie weergeeft, dan tot dusverre het geval was. De begrooting voor den stoombootdienst op de Wester-bchelde A lissingenTer Neuzen is voor 1909 geraamd op ontvangst f 122,340 en uitgaven 149,340, aldus een kwaad slot aan- toonende van 27,000. Dit kwaad slot wordt veroorzaakt door de teruggaaf aan de provincie van rente en ailossing der voor de schepen uitgegeven kapitalen ad 31243,55. Voor de lijn WalzoordenVlake worden de ontvangsten in 1909 geraamd op 20033 en de uitgaven op 32333, kwaad slot 12300. Ook hier is een postuitgetrokken van f 2434.79 voor rente en aflossing van uitgegeven kapitalen. In 1907 hebben de ontvangsten op de lijn Vhssingen Breskens—Ter Neuzen bedragen in totaal 1 10,586,791/2, w. o. aan passagiersvracht J 72,265,60, goederen, rijwielen en vee/ 22,497, brieven en postpakketten f 12000. De uitgaven bedroegen 112,521,8072, aldus den dienst een kwaad slot doen seven van 1935,01. Voor de lijn HansweertVlake waren de ont vangsten f 20,414,01, waaronder aan passagiers- vervoer 12,818,50, goederen, vee en rijwielen 5109.35 posterijen 2000. De uitgaven bedroegen 24,633,45 7S, het kwaad slot is dus 4224,421/2. (led. Staten stellen voor in "l909 te heffen 39 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde eigendommen 31 opcenten voor idem gebouwde eigendommen 25 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. De begrooting voor 1909 bedraagt in ontvang en uitgaaf 851,328,24 met een post onvoorzien van 10,385,28 7elP bii Arnhem is Maandagavond eene bijna 60jarige gehuwde vrouw die veel misbruik van sterken drank maakte, in de jenever gestikt. Een omstreeks 60jarig oud varensgezel, thans tapper te Dordrecht heeft de vorige week, waarschijnlijk bij ongeluk, uit een flesch met loog gedronken, waardoor hij zich inwendig zoodanig verbrandde dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Na een vreeselijk lijden is hij daar Maandag aan de scvoteen overleden. 00 Overleg van een hond Men schrijft uit Bennebroek Hoe de honden bij het opsporen en vancen van wild een overleg toonen, dat de grootete vei hazing wekt, bewees de fox-terrier van den beer v. d. L. alhier, bij het bemachtigen van egels, dieren die niet gemakkelijk te hanteeren zijn. Ziehier, hoe lorn het aanlegde, om deze scherp bewapende viervoeters te bemachtioen Aan het bijten in den stekeligen bal waagt hij zich na een eerste kennismakiug met de scherpe pennen niet meereen hond ruikt nimmer aan den kant, waar hij zijn neus eens heeft gebrand Daarom graaft hij, zoodra een egel door hem is opgespoord, in een ommezien een groot gat om den vijand heen, tot door ondermijning de grond waarop hij als een bal ineengerold de aanvallen van den hond afwacht, plotseling instort. De schrik doet den egel zijn lichaam uitstrekken, rnaar dan heeft de fox het beest al bij den kalen snuit te pakken en doodgebeten. Triom- fantelijk brengt Tom zijn prooi vervolgens naar huis. Zaterdagavond is te Aalten de knecht van den paardenhandelaar S. door een openstaand luik van den zolder naar beneden gevallen. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Maandag- morgen is hij overleden. Onder Scheemda (Gr.) is Zondag het 7jarige kind van den werkman v. d. L. ver- dronken. Veelbelovende spruit Te Kaatsheuve) was een 6jarig zoontje van den laudbouwer De B. in de nabijheid van een varkenshok aan het spelen en riep hij het knor- rende varken toe, te zwijgen. Toen het wezenloos dier aan dit bevel geen gevolg gaf, werd het ventje zoo driftig, dat het een riek nam en het dier dood stak. Dezer dagen overleed te Utrecht een dame, die met twee harer zusters samenwoonde. Familieleden van buiten de stad, verkeerden in de veronderstelling, dat de bewuste dame na haar dood een sommetje na zou laten, dat onder de naaste bloedverwanten moest worden verdeeld. Toen hun nu het overlijdensbericht onverwacht bereikte, spoedden zij zich naar Utrecht, waar bleek dat er voor hen niets te verdeelen viel. Men herinnerde zich toen, dat de dame in quaestie zich destijds eens had uitgelaten op een voor de zusters minder vlei- ende wijze bracht die uitlatingen in ver- band met het onverwacht overlijden en dit feit weder met het ontbreken van een te erven kapitaaltje en vond het, al deze omstandig- heden te zamen beschouwd, daarom raadzaam de politie met dit sterfgeval in kennis te stellen, omdat men, hoe vaag ook, een vermoedenhad, dat de dame geen natuurlijken dood was ge- storven. De politie heeft toen de zaak onderzocht, met dit resultaat, dat hoegenaamd niets ver- dachts kon worden geconstateerd, geneeskun- digen hebben verklaard, dat de dood is inge- treden als gevolg van een beroerte en iedere gedachte aan een andere noodzaak kan worden buitengesloten. Ook de quaestie van het niet aanwezig zijn van geld is opgelostde dame leefde van een lijfrente, waarmede de familie niet bekend scheen te zijn, die waarschijnlijk dacht dat kapitaalrente haar inkomen vormde. Het fluitende raadslid te Rozendaal heeft in de Vrrjdag voortgezette vergadering opnieuw sluiting ervan noodig gemaakt. Op dezelfde manier als Donderdag maakte de beer Van Wely het onmogelijk behoorlijk de zaken te behandelen. Eerst nam bij onmiddellijk, nadat de verga dering geopend was, zonder verlof te vragen het woord en begon den voorzitter te interpel- leeren. Hij deed verschillende vragen, en als die niet beantwoord werden zou hij weer beginnen te fluiten. Aan die toezeggiug gaf hij gevolg toen de voorzitter den secretaris verzocht voor- ezing te geven van het punt dat aan de orde was. De voorzitter maande hem aan het gefluit te staken en sloot, toen dit niet hielp, de zit- ting, na de aanwezige rijks- en gemeentepolitie verzocht te hebben proces-verbaal van het voor- gevallene op te maken. V leeschetende slakken. Het Vaderland schrijttHet is bekend dat onze slakken planteneters zijn, dit is aan geen twijfel ou- derhevig, wij hebben er in elken tuin en op elken akker jaar in jaar uit de voorbeelden van, Jat zij echter ook vleesch eten ontdekte ik verleden week bij toeval. Op een landweg viel mijn oog op het lichaam van een muis, dat aall verpletterd was, de kop was er geheel af, en toen ik keek wat voor soort van muis dit kon zijn, bespeurde ik een aardslak, die er vlak bij was. Door mijn komst kon het dier gestoord zijn en ik hield mij dus stil. Weldra kwam er beweging in en nu zag ik dat hij zich te goed deed aan de muis. Om mij goed te over- tuigen. trok ik de doode muis een eind weg. Onmiddelijk trok de slak haar voelers in en lield zich stil, om echter spoedig ze weder uit te steken en er naar alle richtingen mede rond te kijken (op de voelers zitten de oogen) tot zij de muis ontdekte en er heenkroop. Nog eens herhaalde ik dit spelletje en trok ditmaal le muis verder weg. Na een poos in alle richtingen de voeler-oogen te hebben bewogen, ontdekte zij de muis weder en school er terstond op af. Er was geen twijfel aan dat de slak zich re goed deed, want haar kop verdween geheel in het bloederige lichaam van de muis en daar bleef zij smullen zoolang mijn waar- neming duurde. In de Zwaanhals te Rotterdam liep Maan- dagnamiddag bet gerucht, dat de voerman W. v. S., een man van 52 jaar, wonende aan den Zwaanhals, die des nachts gestorven was niet overleden was, zooals algemeeti gedacht werd, tengevolge van drankmisbruik, waaraan hij zich meermalen schuldig maakte, rnaar aan de ge- volgen van een hem toegebrachte verwonding. Toen dit gerucht ter oore der politie kwam, begaf een commissaris van politie zich met een inspecteur dadelijk naar de woning van den overledene, en bij schouwing van het lijkwerd al spoedig zichtbaar een steekwond in de linker- borst, die, zoo meende een ter hulp geroepen geneesheer, mogelijk den dood had kunnen veroorzaken. Bij het verhoor der huisgenooten, dat nu volgde, werd den commissaris medegedeeld, dat de overledene, een man die zwaar dronk, van Zaterdag at voortdurend aan den drank is ge weest was hij thuis dan sarde, sloeg en dreigde hij zijn vrouw, de 53jarige J. B. En terwijl de commissaris dat aanhoorde, trad eensklaps de vrouw van den overledene, de 53jarige J. B. voornoemd, naar voren en deelde mede dat zij haar man de verwonding had toegebracht. Het was geschied gisterenavond omstreeks half tien, toen hij weer onder den invloed van drank thuis kwam. Zij stond brood te snijden, toen hij ineens een stoel opnam en haar hier mede dreigde te slaan. Om dit te vrorkomen weerde zij hem af met de hand waarin zij het mes hield en trof hem daarbij in de linkerborst. Na deze verklaring is de vrouw gearresteerd en naar het politiebureau in de Lange Toren- straat overgebracht. Het lijk van den verslagene is voor de ge- rechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis ver- voerd. Een Berlijnsche pbotograaf was door de tentoonstelling te Stuttgart aangeworven om de bekroonde dieren te photographeeren. Maar toen men van een stier een beeltenis nemen wilde, ontsnapte 't dier aan de handen zijner geleiders, verbrijzelde het toestel en diende den photograaf een hoornstoot in den rug toe. Diens toestand is ernstig. Zondag was er te Ruppertshem in den Taunus een boschfeest. Twee vrachtaufo's van een Frankfortsche brouwerij brachten er bier heen. Op den terugweg vroegen een aantal wandelaars uit Frankfort en den omtrek, of zij mee mochten rijden. In de eerste auto namen twaalf in de tweede achttien menschen plaats. Op een steilen weg reed de eerste auto goed en wel door de bocht maar de tweede auto reed tegen een kruis aan den weg op, kantelde en werd geheel vernield. Van de inzittenden waren een man en een vrouw op slag dood, een jonge man kreeg ernstige inwendige kwetsuren en bezweek bij zijne overbrenging naar het zieken huis. De bestuurder schijnt in de bocht te hard te hebben gereden. De toestand van eenige zwaar gekwetsten is zorgwekkend. Eene Parijsche courant noodigde onlangs de lezers uit op te geven, welke uitvindingen en wetenschappelijke ontdekkingen zij als de beste en zegenrijkste beschouwden. Aan deze prijsvraag namen 403,057 personen deel. Elk der ingekomen antwoorden had de waarde van een stem. Er kregen de locomotief 275.197, de aardappel (als uitvinding 273.655, de vac- cinatie tegen de pokken 274.227, de genezing tegen hondsdolheid 242.837, de suiker 191.706, de telefoon 145.185, de petroleum. 144.883, de naaimachine 131.475 en eindelijk de zeep 117,817 stemmen. Daarmede is dus de locomotief als winnares uit den wedstrijd der uitvindingen te voorschijn getreden. Slakken vangen met bier. Een paar jaar geleden lazen we, schrijft het Hbl. van Antwerpen, in het Fransch tijdschrijft „Le petit Jardin" een bericht van iemand, die 's avonds een bierglas, waarin zich nog een weinig bier bevond, in den hof in het gras had laten staan. Den volgenden morgen zat het glas tot aan den rand toe vol slakken. Hij beproefde munt te slaan uit de opgedane ervaringen en plaatste 's avonds op verschillende punten van den tuin een beetje bier. En het succes was groot. Toen we dit lazen, was het te laat om het na te doen, maar verleden jaar hebben wij 't be- proefd en met goed gevolg. lederen morgen hadden we een paar schoteltjes vol slakken en een aantal kroop er omheen, die waarschijnlijk vanwege het kroegbezoek in kennelijken staat waren. Wij hebben op die wijze de laatste slak wel niet gevangen, maar toch een kolos- sale en zeer merkbare opruiming gehouden. We kunnen het middel dus aanbevelen en het is nu de tijd om het vast in de gedachten te nemen. CORRESPONDENTIE. Naar aanleiding van onze correspondentie in no. 5163 van dit blad, betreffende het ingezonden stuk van H. over het te vroeg geopend zijn der Axelsche brug, schrijft H. ons dat hij geen rij- wiel bij zich had, zooals wij meldden. Bij nadere informatie bleek ons, dat wij onzen zegsman hieromtrent hadden misverstaan en de opmerking van H. dienaangaande dus juist is. Dat doet echter niets af aan de overige op" gaven omtrent de door de dienstdoende ambte- naren geconstateerde tijdstippen, en men wees er ons bij vernieuwing op dat, indien H., zooals hij beweert, werkelijk 8 minuten voor hetver- trekuur van den trein voorde geopende Axelsche brug gekomen was, hij ook via het voetbrugje over de Oostsluis nog tijdig het station had kunnen bereiken. Ondertusschen zijn orders gegeven aan het bedienend personeel der brug om, binnen de grenzen der bestaande bepalingen, de brug zoo kort mogelijk voor het vertrekuur der treinen te openen. Men deelt ons mede dat het lid //Van Wely", waarvan sprake is in het bericht omtrent den Roosendaalschen gemeenteraad, niet is de beer Karel van Wely, lid der firma G'ebr. Van Wely, sigarenfabrikanten, ,doch de heer Eug. van Wely, leerlooier aldaar. Red. Hulst, 29 Juni 1908. Z JS JET IJ H> IIV Gr E IV. Van 29 tot en met 30 Juni. a Van 29 tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigen op en 22 afgeschutdoor de Westsl. 16 op-en 18 afgescnut. Positie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam1. Donderdag 2 Juli 3.58 4.15 Vrij dag 3 4.34 4,52 Zaterdag 4 5.11 5.30 Zondag 5 n 5.53 6.16 iVlaanaag 6 6.40 7.6, Diusdag 7 7.36 8.6' Woensdag 8 8.38 9.11 Voor de bewijzen van belang- stelling, ondervonden in de week van 21 Juni, zeggen ondergeteekendeu liartelijk dank. J. DEES Az. G. DEESVan Lieb®.' Zaamslag, 30 Juni 1908. Noordstraat 70, Ter Neuzen, in GALANTERIEN, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, enz. enz. ygT Vraag steeds Uwe bons voor een Gulden aan bons den stuk prima Toilet Zeep, voor 10 Gulden bons wordt twintig cent terugfoetaald. Minzaam aanbevelend, H. VERHOEVEN. Gal., Huish. Art., en gros en detail. Nieuwstraat No. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags en des Donderdags, geopend van 9l/21 uur). Sluit prolongaties en beleeningen op ef- fecten. Middenprijs per loO K.G. Tarwe f 9,25, Rogge f 8,50, Wintergerst fZomergerst Haver f 7,75, Erwten 11,50, Witte boonen Bruine booneu Duivenboonen /10,2a, Paardenboonen f 9,—, Boekweit Lijnzaad f Koolzaad Aardappels 4.50. Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks f ,95. Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks Rundvee en g6 varkens waarvan verkocht 10 stuks rundvee en 7 varkens. 3 3 a VL.AG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter lieuzen i 29 Deen. s.s. Aggersborg 3986 St. Petersb. hout 30 Eng. s.s. Tadorna 3730 Liverpool ijzer Van Ter Keuzen 29 Eng. 3m8ch. Imogene 536 iKingslynn phosph. Voor Went 29 Eng. s.s. Don 2658 Goole stnkg. idem Cornhill 2548 Hull idem Duits. 8 3. Mercur 4064 Riga hout Eng. 3msch. Hplly How 356 Plymouth pijpaarde 30 Ned. s.s. La Elandre 5716 New-York petrol. Deen. s.s. Vordingborg 3884 Riga stukg, idem Rask 2852 idem boat idem Alex. Shukoff 4696 St. Petersb. idem Eng. s.s. Ronan 3391 Leith stukg. Van Went s 29 Eng. seh. Amy 378 Sunderland phosph. 30 Eng.3msch. Jubilee 535 Gr. Yarm. macadam Duits. zeel. Zukunft 1902 n/d reede tot ledig orders s.s. HA 11 ALU in lading te St. Petersburg voor Brugge, s.s. JENNY in lading te Blyth voor Kroonstadt. s.s. RICHARD in laiiing te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. HELENA van St. Petersburg naar Ter Neuzen, passeerde 30 Juni s avonds 10 uur Brunsbuttef. it H h ii ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3