GALANTERIEN—HUISHOUDELiJKE ARTIKELEN—EN GROS Mode-Academie. Ls. m WaesliergliB-JanssBns iDstitint Van Liisclioien, t Mr. P. DIELEMAN. Mr. ADRIAANSEr 2 Burgerwoonhuizen aVERHOEVEN, Noordstraat 70, Ter Neuzen. 'KINDER* MEEL.j Advertentien. gesloten zijn. Een MEDELEZER gevraagd voor de Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. [Melkvoedsef VMf Kinderen enZiekenj DAN B E T U 1 G I N G. Het Kantoor van te TEH NEUZEN Tegen I Juli: kleedingstukken en het kerkboek van zijn over- leden vader. Op den weg naar Zevenhuize, waar hij het Leekster bootje naar Groningen wilde nemen, reed hem t een fietser aehterop. Het was een mededeelzame fietser, die terstond een praatje begon over het weer en belangstellend vroeg waar de reis naar toe ging. Op zijn antwoord dat het Leekster bootje het voorloopige doel van zijn toeht was, verzekerde de fietser bijna vroolijk verbaasd, dat ook hij juist met dat bootje naar Groningen wilde reizen en dus best den zak, die bij het warme weer zeker lastig te dragen was, voor op de fiets naar de Leekster boot kon brengen. De maaier nam dit vriendelijke aanbod gretig aan en weldra was de fietser, met de bagage stevig voor op het rijwiel gebonden, uit° het gezicht verdwenen. Bij de boot gekomen, was er van den hulp- vaardige echter geen spoor te ontdekken. En ondanks alle nasporingen is de zak niet terug- gevonden. De arme maaier moet zwaar boeten voor zijn lichtgeloovigheid Een 47jarige weduwe te Hoei, wiens man vroeger een lot van 150,000 frank gewonnen had, had aan den 3ljarigen gendarme Biard beloofd met hem te trouwen, op voorwaarde dat hij van zijn arnbt als gendarm afzag. Biard deed dit en zocht een plaats van verzekerings- agent. Maar intusschen had de vrouw kennis gemaakt met een anderen jongeman. zoodat zij eenige dageu geleden haar gendarm den bons gaf. Deze kon het niet verkroppen en Zaterdag namiddag begaf hij zich naar de woning zijner. oud-geliefde. Kort nadien hoorde men schoten. De buren snelden naar boven en vouden beiden badend in hun bloed. De vrouw was licht ge- kvvetst aan de wang, doch Biard zal de wonden, die hij zich zelf toebracht niet overieven. Een Aipendorp vsrwoest. Door de sehuld van spelende kinderen is een gansch Alpendorp, het den reizigers in Tirol welbekende Zirl, een prooi der vlammen ge- worden. Zondagmiddag begon de brand in het oostelijk deel van het dorp door de onvoor- zichtigheid van kinderen. die een vuurtje hadden aangelegd. Er woei een stevige oostenwind en het duurde niet lang of het vuur verspreidde zich over het gansche dorp. Tegen den avohd waren reeds een kleine 200 huizen in den asch gelegd. Alle hotels, het postkantoor, hetraad- huis en de pastorie zijn tot den grond toe afgebrand. Alleen de kerk bleef gespaard. Veertien honderd menscheu zijn dakloos. Het aantal dooden bedraagt zes en dat der gewonden twaalf, doch verscheiden personen worden nog vermist. Twee grijsaards vonden hun dood in de vlammen. De aangerichte schade beloopt 1,200,000 kionen, waarvan 000,000 kronen door verzeke- ring is gedekt. De hulp-comite's, die zich in alleiijl gevormd liebben, mochten, reeds allerlei gaven ontvangen, zoowel kleeren en levens- middelen als contanten. Het dorp Zirl ligt aan den linkefoever van de Inn en telt 1700 inwoners. Op een paar minuten van het dorp bevindt zich de 1113 meter hooge rotswand, die een zekere vermaard- heid_ heeft wegens het avontuur van keizer Maximiliaan in 1484. De Keizer gleed boven op de rots nit en was bijna van de steilte ge- vallen, als hij zich niet aan een vooruitsteken- den punt had weten vast te houden. Een gemzenjager redde den Keizer uit zijn neteligen toestand. Zirl is een geliefkoosd oord voor toeristen, die, van Innsbruck komende, den 2550 meter Imogen Solstein plegen te bestijgen. In de onmiddellijke nabijheid van het dorp verheft zich de Kalvarienbero-. een dame, die te Parijs in de rue laylor woont en Blanche Delavigne beet, is een moordaanslag gepleegd. Een man was in haar kamer doo gedrongen en had getracht haar met een scheermes den bals af te snijden. Op haar hulpgeroep snelden ecbter de buren toe, ketgeen den moordenaar verhinderde zijn snood plan ten uitvoer te brengen. Hij vluc-htte maai nam een kistje met juweelen mee, die op een waar.de van 80.000 francs geschat worden De dame is zwaar gewond naar het hospitaal gebracht, maar er bestaat nog alle hoop haar. te ledden. Zij had den moordenaar herkend als den acrcbiat rschernadoff, die zich ook riiatel noemt en in een der Parijsche specia- uteitentb eaters optreedt. Kort na het plegen van zijn daad werd de acrobaat in een cafe in een der Parijsche voorsteden gearresteerd. Hij had de gestolen kostbaarheden nog bij zich. Zondag heeft men in Zuid-Duitschland verschrikkelijk onweeren gehad. In het geheel werden er 18 personen gedood door den bliksem, die ook veel schade deed aan huizen en boomen. In Bamberg heeft het Zaterdag geweldige stukken ijs gehageld. Straten en tuinen lagen een voet hoog onder den hagel. Tegelijkertijd heeft de bliksem schade aangericht. De meeste telefoongeleidingen zijn vernield. In New-York is het versmachtend heetde drukkende atmosfeer maakt de warmte nog onverdraaglijker. Tal van gevallen van zonne- steek kwamen voor. Honderden menschen slapen in de parken. In het garnizoenstadje Zittau kregen drie jonge luitenants na een diner het idee om een laatste glas champagne te drinken boven op den kerktoren. Voorzien van flesschen en glazen klommen ze naar boven, en trokken weldra de aandacht, zoodat zich aan den voet van de kerk een groote menigte verzamelde, die veel schik in het geval had, totdat de luitenants de leege champagneflesschen en de glazen tusschen de menigte in, op de steenen Jieten stuk vallen. Toen wilde men hen te lijf, en de politie moest worden opgeroepen om het drietal een veiligen aftocht te verzekeren. De militaire overheid heeft nu een onderzoek gelast. Te Berlijn heeft men eindelijk een brand- stichter gepakt. Het is de nachtwacht Joseph Sytkowski, die in dienst was van een cooperatieve vereeniging van huis- en grondeigenaars in het hooge Noorden van Berlijn. Nergens kwamen er zoovele zolderbrandeu voor als iy zijn wijk, in de laatste maanden 25, waaronder ettelijke groote branden, die alle tusschen twee en vier uur's nachts uitbraken. Sytkowski had herhaal- delijk een premie gekregen voor het eerste brand- alarm, en de vereeniging, in wier dienst hij was, had hem menigmaal voor zijn ijver in het ont dekken van branden rijk beloond. Defijneneus, dien Sytkowski voor brandlucht had, verschalte hem een aardigen duit aan bijverdiensle, waarmee hij, na van zijn nachtdienst uitgeslapen te zijn, goede sier maakte. De politie kreeg ten slotte argwaan, en toen er voldoende aanwijzingen voor zijne schuld bijeen waren, liet zij hem Zaterdag, in hechtenis nemen. Er was namelijk den 8sten dezer weer brand geweest in een stal in de Soldiner Strasse. Het dadelijk ingestelde onderzoek van de brandcom- missie bracht uit, dat de brand alleen gesticht kon zijn van een erf uit, waar eenige kwade waakhonden rondliepen. Sytkowski moest op dat erf. om de zooveel uren, zijne aanwezigheid aangeven op e,en controle-klok en de honden kenden hem zoodoende goed en sloegen niet voor hem aan. Dezen brand, en een anderen die veertien dagen van te voren op dezelfde plaats uitbrak, had de brave nachtwaker het eerst ontdekt en aan de brandweer gemeld. Bij een'huiszoeldug te zijnent heeft men o. a. een stuk van een broek gevonden, overeen- komende met een ander stuk, dat, met petroleum gedrenkt, dienst had gedaan, om een van de branden in het Noorden aan te steken. Achteraf is uitgekomen, dat er een groot aantal kleine brandjes in de wijk van den nachtwacht zijn voorgekomen, die zoo spoedig gebluscht werden, dat de politie en de brandweer er niet in gemengd werden. De brandstichtingen te Berlijn zijn met de aanhouding van den nachtwaker Joseph Sytkowski nog niet opgehouden, want sedert Zondag, terwijl de man in verzekerde bewaring was, zijn er weer 3 brandstichtingen voorge komen onder de gewone vdrschijnselen. De branden zijn nog tijdig gebluscht, maar de brandstichters vond men niet. 'sGravenhage, 24 Juni. Tweede Kamer. Na een zeer uitvoerig debat is met 54 tegen 13 stem men verworpen een door den Minister Idenburg bestreden voorstel van den heer Tyde- man, om aan den gewezen kapitein Asselbergh, overeenkomstig diens verzoek, een maximum pensioen te verleenen. Kapitein Asselbergh had als miiitair attache bij den boerenkrijg in Zuid-Afrika, door het drinken van vergiftigd water typhus gekregen, uit welke ziekte hij een stijf been had gehouden, dat hem ongeschikt maakte voor den militairen dienst. Bij de behandeling van het ontwerp tot toe- kenning van een renteloos voorschot voor den aanleg en de exploitatie van een spoorweg IlontenisseSelzaele kondigde de heer Patijn eene motie aan tot uitstellen der behandeling van het ontwerp, teneinde de Minister nader zal kunnen overwegen eene aansluiting van den tram met Westdorpe en Sas van Gent, aangezien zonder die aansluiting de voorgestelde tram nadeelig voor Nederland is. De heer Hennequin sloot zich hierbij aan. De heer Fruytier bestreed uitstel. AANBESTEDING. Op Donderdag 9 Juli 1908, des voormiddags 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van I. Het maken van den bovenbouw voor eene electrische centrale te Ter Neuzen, met rioleering, bestrating en omheining, een en ander behoorende tot de werken voor de verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen. (Raming 42,500), II. Het verhoogen van de beide havendijken en van de buitenwaterkeering van het kanaal door Zuid-Beveland, met bijkomende werk- zaamheden te Wemeldinge. (Raming 6400, Hulst, 22 Juni 1908. ZEETIJDINGEN. Van 22 tot en met 23 Juni. Van 22 tot en met 23 Juni werden laugs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op en 33 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 5 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 25 Juni 11.36 Vrijdag 26 0.2 12.26 Zaterdag 27 0.49 1.9 Zondag 28 1.30 1.50 [Vlaanaag 29 2.9 2.27 Dinsdag 30 n 2.47 3.4 Woensdag 1 Juli 3.22 3.39 Aan alien, die van hunne belang- stelling blijk gaven, bij de verkiezing van den Gemeenteraad, mijnen dank. JAC. VAN DE REE, Ter Neuzen. Arts. Voor de vele blijken van belang- stelling en deelneming, ons betoond bij het afsterven onzer geliefde Moeder, betuigen wij bij dezen onzen hartelijkeu dank. Namens de Familie, A. J. TAZELAAR. Ter Neuzen, 23 Juni '08. De Heer en Mevrouw TETTERODE- EIJKE te Zierikzee en de Heer en Mevrouw EIJKE-VAN DER SWAN ta Ter Neuzen, zeggen hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de geboorte hunner dochter en kleindochter JACOB A JOHANNA. De ondergeteekende betuigt, bij deze zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling op den 19 dezer ondervonden. B. VAN HECKE. Hoek, 24 Juni 1908. Ondergeteekende betuigt zijnen welge- meenden dank aan de v Onderlinge Veever- zekeringsmaatschappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaiing van zijn gestorven paard. Fa. DE JONGE. Boschkapelle, 22 Juni 1908. GEVESTIGD eene inrichting waar grondig onderwijs wordt gegeven aan JJmnes in het maatsiemen, knippen en ver- vaardigen van Dames- en ICsndep- costumes enz., onder leidiug van Mej. J. VAN HENG E L, ten huize van dhr. P. A. M1ELEN, hoek Tholensstraat, Ter Neuzen. Prospectus op aanvraag en gratis aldaar verkrijgbaar. zal Zaterdag 12 IT Juni VLISS1NGEN. Speciale opleiding met succes voor Machiu. leerliug Hellevoetsluis, surn. Staatsspoorwegen, surn. der Post, en Telegr., Adsp.-Opzichter Telegrafie, Klerk P. en T., IlijkspostNpaarb., Rijksverzekeringsb., de 4 eerste klassen van een Sjarige It. H. B. S. De 1 Sept. aanvangende Handelscursus, de eenige in Zeeland, omvat naar keuze der leer- lingenBoekkouden, Handelscorresp. in vreemde talen, Bekenen, Handelsrecht, Producten, Staathuishoudkunde, Scheikunde, Stenografie, Type-writer, enz. Aangitte van leerlingen voor 20 Juli. Prospectussen op aanvraag. J. H. v. LIN8CHOTEN. met Juli a. s. Adres bureau van dit blad. Advocaat en Proeureur, te Middelburg, is elken ZATERDAG persoonlijk te AXEL te spreken, bij L'EcluseMahu. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken Maandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. TE HUUR, bij "VV. VERLINDE, Schoolweg No. 13. Deze Woonhuizen zijn ook te koop- o l'iiilippine. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Charles Louis van Hijfte, dud 26 j., jm. en Julia Moens, oud 19 j., jd. Geboorten. 14 Juni. Arnold, z. van L. C. Cornelis en van M. F. Rammeloo. 15 Juni. Bertha Maria Ma thilda, d. van J. F. Taalman en van S. M. de Poorter. Overlijden. 9 Juni. Petrus Johannes Brouwer, oud 18 m., z. van A. J. en van P. Wolfert. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,25, Rog^e f 8,75, Wintergerst 9,50, ZomergerstHaver 7,50, Erwten J 11,50, Witte boonen f Bvuine boonen f Duivenboonen fPaardenboonen f 9.BoekweitJ" Lijnzaad K'oolzaad f Aardappels f 4.25. Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks f,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 28 stuks Rundvee en 47 varkens waarvan verkocht 21 stuks rundvee en 14varkens. VLA.G. NAAM. MX Van en naar. Lading. 22 22 22 Eng. s.s. Eng. s.s. idem Zweed. s.s. Voor Ter IVeuzen i Hummersea I 1525 ISkinningr. ruw ijzer hii Ter Xenien Ronan 3391 Duinkerken stukg. Trent f 1341 Goole ledig Rosa j 2654 Burntisland idem I'nor (pietit i 3593 'Manchester 2548 Hull Goole Riga 2658 4431 stnkg. idem idem idem Eng. s.s. Fulmar idem Cornhill idem Don Deen. s.s, Rosenborg Van (mc-iit 22 Deen. s.s. Peter Maersk 3826 Sunderland ledig s.s. IIARALD in lossing te Kroonstadt. s.s. JENNY vertrekt heden van Ter Neuzen naar Blyth. s.s. RICHARD van Blyth naar Kroonstadt, passeerde 23 dezer Elseneur. s.s. ELISABETH wordt heden te Kroonstadt verwacht. s.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. f i/ ii MP—IMMil'H'I Mi WMF 111 4 JI iLt I'P. XiMH ^«Tmrraa£mgsaL3w^np»i rva*

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3