a Bericht van Instel. DEKRIET, Openbare Verkooping Een MEDELEZER gevraagd voor de Advertentien. Cafe „De Gentenaar", V 0 LKSLOGEME N T. A. BOERENINSPAN en zoo voorts, als C. VRUCHTEN TE VELDE, namelijk: Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. is uw ziekte gelijk deze? zal geen voortgang hebben. MOSSELS uit de schelpen, AUGUST ELIGEEST-YAN HEUYERSWIJN, i JAC« DE KOK - Ter Neuzen. Eerste en tweede soort B. Huisraad: ker en de deskundigen werden met de noodige plechtigheid de zegels verbroken. Een groot vel papier kwam voor den dag, met het opschrift in aikke letters //Het geheim am echte diamanten te vervaardigen." En daaronder stond „Neem koolstof, kris- talliseer die, onderwerp ze aan voldoende druk- king en gij hebt diamant Dat was alles. De deskundigen verklaarden dat het een goede mop was, alleen Mr. Poittevin yond er geen aardigheid in en Wernker, die deze mop met een millioen betaald heeit, zal den goedgeloovi- gen rechter wel allesbehalve vriendelijk hebben aangekeken. Wel verklaarde Mr. Poittevin, dat nu het recht tegen Lemoine in alle ge- strengheid zijn loop zou hebben en de oplichter desnoods bij jverstek veroordeeld zou worden, maar voorloopig is Lemoine uit het gedrang. Hij heeft zich zijn vrijheid uitmuntend ten nutte gemaakt om niet zjjn proefneming, maar zijn vlucht voor te bereiden want achteraf vernam men. dat hij alles wat er aan waarde in zijn hotel was, siuk voor stuk per automobiel heeft weggebracht en dat hijzelf niet zooals zijn bediende vertelde Dinsdagavond, maar reeds iviaandag vertrokken is. Men kan hem nu wel bij verstek veroordeelen, maar daarmee heeft men hem nog niet en voor Wernker is dit een schrale troost. Van uitsiel komt afstel. De volgende tragi-comedie, toont hoeveel beter de Neder- landsche Don Juans het hebben, die het met hunne liefdesverklaringen niet al te nauw nemen. Een jury in het Richmond County (Amerika) gerecht stona aan miss Meyerson een schade- vergoeding toe van 1250 dollars uit te betalen door Harry Addis, omdat deze haar niet in den beloofden tijd huwde. Hij had het geld voor de witte-broodsweken met spel verloren. Miss Meyerson woont in New Brighton, zij is een mooie brunette van 23 jaar en vooral bekoorlijk. Op de getuigenbank klaagde zij, dat Addis die ambtenaar is op het hoofdpostbureau in Manhattan, reeds ten tweede male het huwelijk verschoven had. ij hebben elkaar al leeren kennen op de school in Brooklyn." zeide ze, „en hidden toen al van elkaar terwijl we ook later aan elkaar trouw bleven. Harry beloofde mij eindelijk in de vorige Augustus te trouwen, maar toen de tijd kwam, verontschuldigde hij zich met te ze&Sen> dat hij in iinancieele moeilijkheden verkeerde. Ik liet hem gevangen nemen en in de Raymond str. gevangenis opsluiten. Toen verzoenden wij ons weer. Bij mijn advocaat onderteekende hij een contract, dat hij mij op den 31sten Maart zou trouwen. Op den 6en Maart kwam hjj echter bij me en zeide, dat het huwelijk uitgesteld moest worden, omdat hij al zijn geld met spelen verloren had. En nu, nu wil ik hem niet meer hebben, al bracht hij een millioen mee." Te Runbeke bij Kortrijk zaten vier kin- deren in een strooien hutje te spelen. Een van hen had lucifers gevonden, en het gevolg was dat het hutje in brand vloog. Twee voorbijgangers zagen de vlammen en haalden de kinderen er uit. Alle vier hadden brand- wonden een jongetje van drie jaar zoo erg, dat hij dadelijk stierf, een ander van vier jaar, van dien aard dat hij den volgenden ochtend overleed. Te Londen is een merkwaardig muziek- korps aangekomen, bestaande uit 80 man en samengesteld door den rjjken Mexicaan Rooch. De leden zijn twee jaar lang geoefend voor hun taak. Er behooren 10 danseressen, vijf zangers en zangeressen bij. De voor te dragen muziek staat steeds in verband met historische feiten en worden gespeeld onder vertooning van een panorama, dat een beeld gee ft van de plaats, waar het feit plaats had. De troep voert zeven van die panorama's met zich. De concerten worden in Queen's Hall gegeven. Middelburg, 19 Juni. Hedenmorgen is het tjalkschip »Dwaal, ik wacht u," geladen met hout, liggende aan den Seisdam alhier, door onbekende oorzaak gezonken. Later is het schip door pompen weder boven water gebracht. De lading is verzekerd, doch het schip niet. s Gravenhage, 19 Juni. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Al'melo de heer H. W. oilenhoven van Daalen, notaris te Sas van Gent. INGEZOSDEli STPKKEN. Mijnheer de Redacteur Vergun mij er op te mogen wijzen, aan welke verrassingen men bloot staat als men zich be- geeft naar den trein tot vertrek naar elders. J. 1. Donderdag dacht ik mij met den trein van 6.35 v.m. naar Hulst te begeven, doch kon tot mpn spijt daaraan geen gevolg geven, omdat, toen ik aan de brug over het kanaal, te 6.27 kwam, deze geopend vond, om een schip door te laten. Naar mij werd medegedeeld moet de de brug 20 min. voor het vertrek van een trein gesloten zijn en kan weder geopend worden, 5 minuten voor het vertrek. Het station is te voet van de brug af, voor iemand die naar een trein gaat in 5 minuten makkelijk te bereiken, per velo zelfs binnen 2 minuten. Het is daarom zonderling te noemen dat te rer Neuzen de brug, niet even als elders in Zeeland, gesloten kan blijven tot op het tijdstip van vertrek der treinen, in ieder geval acht ik het wenschelijk dat de brug, zooals thans ge- beuide niet te vroeg wordt geopend waardoor groote teleurstelling wordt voorkomen. De overheid hiermede belast, wordt bij deze beleefd verzocht hieraan de aandacht te stjhenken. U dank zeggende enz.. H. ler Neuzen, 18/6 '08. Mijnheer de Redacteur I Mag ik een plaatsje verzoeken voor het onderstaandewaarvoor mijn dank. Tentoonstelling voor huisvlijt. Zoo af en toe hoort men ,/komt er nu nog iets van die huisvlijttentoonstelling" „wat is dat nu eigenlijk" ,/ik heb ook wel iets, maar t is de moeite van 't inzenden niet waard" sommigen schijnen niet op de hoogte te zijn van t geen ingezonden kan worden en hebben de desbetreffende circulaires niet begrepen anderen vinden het de moeite niet waard zich er voor in te spannen. Tot opheldering kan het volgende dienen Alle ingezetenen van Ter Neuzen en om- streken boven de 12 jaren worden uitgenoodigd de vruchten van hun arbeid in te zenden zij kunnen van hun voornemen kennis geven aan den secretaris van het uitvoerend comite den heer .1. C. Heijblom of aan ondergeteekende. De mededinging is geheel kosteloos. Er worden uitgeloofd prijzen in geld, medailles en diploma's. De inzenders kunnen de door hen vervaar- digde voorwerpen te koop stellenieder die zulks verlangd vermeldt bij de inzending den gevraagden prijs. Daar er waarschij.nlijk eene verloting zal ge- houden worden voor een liefdadig doel, zullen verschillende voorwerpen voor dat doel kunnen worden aangekocht. Geen inzending wordt toegestaan dan op naam van den vervaardiger, tenzij de inzending wordt afgestaan ter opluistering dus buiten mededinging. Men kan inzenden Voorwerpen vervaardigd van geschaafd hout, van gesneden hout, figuurzaagwerk, (in hout en metaal), houtversiering (schors. mos, enz.), snij- werk in carton en leer, enz., boetseerwerk, knoop- werk, teeken- of schilderwerk op verschillende grondstoffen, vlechtwerk (ook in metaaldraad), nuttige en fraaie handwerken, in 't algemeen voorwerpen bestemd voor huiselijk gebruik tot versiering, als ook kinderspeelgoed enz., portret- standaards, eierrekjes, messen- en vorkenbakken van sigarenkistenbout. Laat men zich niet door schroomvalligheid of verkeerde vrees weerhouden, het is immers onverschillig welk werk men heeft gemaakt mits het slechts als huisvlijt is vervaardigd. Laat niemand zijn handwerkjes achterhouden. Zegt niet ,/ik heb het nog nooit gedaan" of ,/ik kan het niet," probeert het, wie weet hoe goed gij het er afbrengt. Alle vrouwelijke handwerken, vervaardigd door vrouwen of meisjes uit iederen stand, mogen mededingen naar de prijzen. Nogmaals ,/iedereen kan inzenden." Ter Neuzen, Juni 1908. T. VAN BORSSUM WAALKES. Voorzitter uitvoerend Comite v/d Huisvlijttentoonstelling. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,975 a 48, Engelsch per 12,— 12,—. ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 Juni. a Van 17 tot en met 18 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 40 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 13 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zoo ja, dan zal dit geval uit Zeveubergen U helpen. De heer J. Nagelkerk, Lange Noordstraat 860 te Zevenbergen, meldt ons Ik ben gaarne bereid U hiermede de guustige uitwerking inede te deelen die Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mijn veertienjarig dochtertje gehad hebben. Door het gebruik van twee doozen is zij geheel genezen van een bevige, stekende pijn in den rug en lendenen. Voorheen klaagde zij tevens over hoofdpijn en duizelingen zij was steeds vermoeid en bad zeer weinig eetlust. Ofschoon wij haar reeds veel geneesmiddelen hebben laten innemen, was alles tot nu toe te- vergeefs geweest. Uw Pillen daarentegen hebben buitengewoon gewerkt want thans klaagt zij nergens meer over, terwijl ze haar eetlust ook geheel teruggekregen heeft. Uit dankbaarheid zal ik de goede hoedanigheden Uwer Pillen alom bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad wor den in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt tranco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een- of 10,voor zes doozen. Getrouwd J. J. DOORENBOS, Gemeente-bouwmeester, EN C. A. M. SCHEELE, die, mede namens de familie, hun liartelijken (lank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 17 Juni 1908. Voor de vele blijken van belang stelling, bij mijn 25-jarig jubileum ondervonden, betuig ik aan alien mijn liarte- lijken dank. A. HUINEMAN, Ter Neuzen. Arr.-Deurwaarder. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Grootmoeder, Mej. de Wed. M. L1NDHOUTvan Wijngaarden, be tuigen wij onzen liartelijken dank. Wed. J. LEUNISLindhout. D. B. LEUNIS. Ter Neuzen, 19 Juni 1908. De VERKOOP van het WOON- HUIS te Ter Neuzen, bewoond door de Wed. Ant. Leunis, DE EIDDEJi, Notaris. met I Juli a. s. Adres bureau van dit blad. Bij de Vrijdag 12 Juni 1908 gehouden provisioneele veiling van ONROERENDE GOE- 1) F.ItEN der weduwe en kinderen AUGUST DE SMET, te Terhoie, gemeente Hontenisse, zijn dezelve ingesteld als volgt KOOP I op 4000, KOOP II KOOP III Samen 810,-. 500,—. 5310,-. VERBL1JF op Donderdag 2 Juli 1908, des voormiddags IOl/s wurter her- berge van Jan de Potter, te Terhoie. Notarissen DUMOLEYN en DAEY OUWENS. Gebakken en Ingelegde PALING, MOSSELS, BIEFSTUK, PATTATES FRITES, HESP, KAAS, KOFFIE, BOTERHAMMEN. Alle Woensdagen en Zaterdagen aan zeer concurreerende prijzen. Nieuwediep No. 112, bij de Roomsche Kerk te Ter Neuzen. S Messen en Scliaren, uitgebreide collectie. Groote verscheidenheid Dames- en Heerenraesjes. f Zakvouwscliaren, Kurkentrekkers, Cliampagnetaugen. -:- -:- -:- te bekomen, in groote ^n Meine parti/en tegen concurreerenden prijs bij P. KALIS Cz. en C. KALIS Pz. te Puttershoek bij Dordrecht. te ZAAMSLAG. Noteris Van der Moer zal op Dinsdag 23 Juni 9903, des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van den heer W. F. DEKKER, landbouwer te Zaamslag, op de door hem be- woonde hofetede in den Zaamslagpolder, in het openbaar verkoopen 1 bruine Merrie, 8 jaar, met veulen, 1 Merrie (vos) 5 jaar met veulen, 1 twee- jarige. goed gedresseerde, Looper, 1 Jaarling- paard. 3 baatgevende Melkkoeien, 2 Kalve- ren, 3 Loopvarkens, 1 Varken dik van biggen, 6 puike Biggen, 60 Hoender3 en Hanen, Hond met hok, 2 Menwagens met ijzeren assen en rongen, Treemkar op veeren met kussen, Sjees op veeren met tuig, 2 ijzeren en 4 houten Eggeu, Slede, Rolblok, Zwingen, Lemoen, Wagenlichter, Ploegen 1 Zeeuwsche, 1 Sax, 1 aardappel, 1 twee- schar en I ijzeren, Zaaimachine, Snijmolen, Peeenmolen, ,IVindmolen, Geeselst^en, Beetenrieken, nieuwe Ladder, Mestrieken en Vorken, Handwiedmachine, 2 cementen Water- en 3 Varkensbakken, Teeltnin, Melk-, Tarwe-, Gerste- en Meelzeetten. 25 Graanzakken, Graanmaat, Gareelen, Paar- dentuig en Netten, Zaadkleed, Draagkleeden, Zeisen, Vleeschblok, Karnmachine, 3 Room- tonnen, Boterbak, 2 Melkbussen, Stroo, Klaverhooi. Eikenhouten Kabinet, 3 Kachels, eenige Stoelen, Tafeltje, Pecroleumstel, Spiegel, tweeloops Achterlaadgeweer. Koopen tot en met /3,contant. 1 hectare 7 aren of 2 gem. 120 roeden Vlas. 2 73 6 39 Rogge. 1 33 h 68 centiaren of 3 gemeten Weihooi in den Aandijkepolder. Clinge. Huvrelijksaangiften. 6 Juni. Petrus Jo hannes Blommaert, oud '25 j., jm. en Clementina Schud- dings, oud 25 j., jd. 10 Juni. Eduardus de Guchte- neire (van Hulst), oud 29 j., jm. en Sidonia Maria Josepha Weemaes, oud 23 j.,jd. 12 Juni. August Burm, oud 30 j., jm. en Leonie Maria Jouret, oud 33 j., jd. Geboorten. 29 Mei. Irraa, d. van Carolus Ludovicus Uitdenhouwen en van Marie Leonia van den Braaden. 31 Mei. Maria Leontina, d. van Cijrille Ludovicus Weemaes en van Veneranda Angelica Hageman. lJuni. Marie Louise, d. van Aloijsius Vincke en van Maria Frederica Vertenten. Eiisa Magdalena, d. van Petrus Bruggeman en van Joanna Meerschaert. 3 Juni. Eugenie Seraphina, d. van Petrus Franciscui de Roeck en van Maria Cecilia Lievens. 4 Juli. Angela Maria, d. van Aloijsius Weemaes en van Maria Blondina Stevens. 6 Juni. Maria, d. van Carolus Ludovicus Janssens en van Rosalia de Vos. Elisa, d. van Petrus Moens en van Maria De Later. s Overlijden. lJuni. Clementina Maria van Ombergen, oud 1 j., d. van Franciscus en van Maria Slefania de Wolf (overleden). 2 Juni. Anna Catharina van den Bosch, wed. van Pieter Johannes de Bruijn. Ht-ngsid LGeboorten. 11 Juni. Cesarina Maria, d. van Ludovicus Smits en van Louisa Maria Heijman. Overlijden. 7 Juni. Louisa Bogaart, oud 8 m., d. van Leonardus en van Barbara der Weduwe. Xiiiililorpe. Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Oscar Joseph de Coninck, oud 25 j., jm. en Maria Slock, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Franpois Bernardus, 7.. van Melanie Marie Michiels. 9 Juni. Amedee Josephz. van Josephus DominicusReijnebeauen van Elisa Clothilda Aerts. Overlijden. 11 Juni. Amedee Joseph Reijnebeau oud 2 d., z. van Josephus Dominicus en van Elisa Clothilda Aerts. a cS Q VLAG. NAAM. Ms. Van en naar. Lading. Voor Ter Weuzen i 17 Ned. s.s. Waterland 1435 New-Castle kolen 18 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. 1 Jul Ter Semen 17 Eng. s.s. River Lagan 2272|Londen stukg. lunr (Jent 17 Belg. s.s. Martha 1849 Goole kolen Eng. s.s. Arizona 1704 idem idem Deen. s.s. Peter Maersk 3826 St. Petersb. hout Eng. s.s. Edie 2930 Goole stukg. Deen. s.s. F. M. Werner 4691 Sundsral hout Eng.3msch. Ocean Wave 421 Charlestown piipaarde 18 Deen. s.s. Alice 2740 Riga h. vl. Noor. s.s. Forto 3046 Narva hout Kus. s.s. Gen. Zimmerm. 4398 Riga stukg. Eng. s.s. Sea Hound 3l 85 Londen idem idem Equity 2635 Goole idem Deen. sch. Doris 481 Abo hout Van Cueist 17 Noor. bark Ellen 1824 Aruba ballast idem Lilla 3186 Eernandina idem Eng. s.s. Ravonia 1989 Londen ledig idem Don 2658 Goole stukg. idem Cathorne 3248 New-Castle ledig idem Sea Gull 2763 Londen stukg. 18 idem Cornhill 2548 Hull idem idem Portslade 1681 Bleyth ledig Noor. s.s. Barbro 2572 idem idem Eng. s.s. Arizona 1704 Goole idem 8.s. HARALD vertrok 16 dezer van Blyth naar Kroonstadt. s.s. JENNY in losaing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD vertrekt heden van Blyth naar Kroonstadt. s.s. ELISABETH vertrok 17 dezer van Seam Harbour naar Kroonstadt. s.s. HELENA in lossing te Kroonstadt. ■siSt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6