liUKIHOi*. Kanloor Ir. P. D1ELEMAN, goede raao. Merinos Saijet. A. MASQUELIER, Advertentien. Moogwatergetij te Ter Neuzen. JACS DE KOK, Ter Neuzen. Onweer. Dinsdagnamiddag werden de 50jarige G. Staal en zijn 24jarige zoon Hendrik, land- bouwers in de Maten, te Ter Apel (Gvon.) door den bliksem getroffen en gedood. Den vader waren de kleeren bijna gebeel van het lichaam geseheurd. Dinsdagnamiddag is de bliksem in de woning van den landbouwer Geurts, te's Hee- renberg, gestagen. Man en vrouw werden beiden getroffen de man is verlamd, de vrouw kreeg onbeduidende kwetsuren. Brand werd er niet veroorzaakt. Dinsdagmiddag is door het inslaan van den bliksem het huis van den heer Bolder te Etten, bp Terborg, geheel afgebrand. Het vee kon gered worden. Huis en inboedel waren verzekerd. Te Giesbeek werd Dinsdagavond de vrouw van den paardenknecht van Amerongen, op de pannenfabriek aldaar, die met haarkindje op de schoot zat, door den bliksem getroffen. Moeder en kind werden op slag gedood. De woning verbrandde geheel. Her meteorologisch instituut aan De Bilt heeft aan het U. D. het volgende meegedeeld Onder de talrijke, zware onweders die het voorjaar van 1908 kenmerken, zal dat van den^af- geloopen nacht waarschijnlijk een van de hevigste blijken. Buitengewoon talrijk en krachtig waren de electrische verschijnselen schrijver dezes, even na 12 uur per rijtuig uit Utrecht naar De Bilt terugkeerende, telde, alleen langs het fort rijdende, reeds 40 malen weerlicht en bliksem. Nauwkeurige berichten over den omvang der bui in het geheele land zullen eerst heden en morgen binnenkomen de opteekening der zelf-registreerende instrumen- teu aan De Bilt zijn echter op zichzelf reeds de moeite waard bescbreven te worden. De barometer, reeds den geheelen dag on- rustig, steeg omstreeks half 12 in den nacht in een kwartier tijds 2 m.M., terwijl in den zelfden tijd 10 m.M. regen vieldeze bui werd ingeleid met een windstoot die 17 meter per secoude (dat is voile stormkracht) bereikte. Daar een tweede onweersdepressie ons land nog niet geheel voorbijtrok, is de afkoeling na de bui op het oogenblik alleen in het Westen bemerkbaar. Vooral in het Zuiden en Oosten des lands, waar reeds van gisterenmorgen onweer weid gemeld, schijnt de bui hevig te zijn ge- weest. Maastricht meldde hedenmorgen 39 m.M. regen. Vermoedelijk zullen nadere mededee- lingen omtrent dit onweder volgen. Een tribune gestolen. Te Heenvliet werd dezer dagen feest gevierd, waarvoor een tribune was opgeslagen. Nadat deze weer was afgebroken, werd het hout op een stapel gelegd, maar toen de eigenaar het wilde weghalen, bleek een ander hem te zijn voor geweest. Aan- gifte werd daarom gedaan bij de Justitie, die een onderzoek instelde, waaruit bleek, dat het liout per schip was vervoerd, vermoedelijk naar Dordrecht. Werkelijk was het daar aange- komen met een vaartuig, liggende in de Spui- haven, nabij de V riesebrug, dat een kermistent aan boord had, en nadat het door den eigenaar herkend was, werd het Donderdagmiddag door een rijksveldwachter uit Heenvliet in beslag genomen. De schipper beweerde het hout van een hem onbekend persoon te hebben gekocht, maar niets te weten van een trapladder en een lantaarn, die eveneens vermist werden. Bij een doorzoeking van zijn vaartuig werden die voor- werpen daar echter verstopt gevonden van de ladder was daartoe zelfs een stuk afgezaagd, zoodat er genoegzaam termen schijnen aanwezig te zijn. om tegen den schipper een vervolging in te stellen. Nabij Overijsche, op de grens der ge- meente Waver, vonden de dorpsbewoners aan den voet van een helling een groote automobiel in stukken liggen en daar naast twee mannen, waarvan de een dood was en de ander nog ademde. Zij riepen de hulp in van personen, die zij in de verte in een andere auto zagen voorbij rijden. Deze naderden en, na lang pogen kon de nog levende zijn naam doen kennen. Uit nadere inlichtingen is gebleken dat den nog levende Piarro Burtillon heet, dat hij zijn gezel even als hij chauffeur van beroep, enkel bij zijn voornaam, Jan kende en dat het onge- luk gebeurde door een te korten draai in groote snelheid te willen nemen. Een derde persoon, de ingenieur L. van Brussel eigenaar van de automobiel werd ook gekwetst, maar minder erg, zoodat hij door personen, die in een andere auto zaten, kon worden meegenomen. De justitie heeft den naam van den gedoode later opgespoord. Men meldt aan de Tijd uit Roermond, dat Woensdag bij het luchten, uit de gevan^e- nis aldaar is ontvlucht Jansen uit Blitterswijk, gedetiueerd, als verdacht van- frauduleus bank- roet. Hij is spoorloos verdwenen. Het mocht de politie te Rijswijk gelukken op den Noord weg onder Wateringen te over- vallen en in arrest te nemen zekeren M. Q., oud 29 jaar, geboren te Londen, en thans' wonende te Amsterdam. De man was bezig met valsch kaartspel met een 4tal handlangers en begon juist een Delftsch koopman uit te kleeden. De politie te 's Gravenhage heeft een aan- vang gemaakt met het uitvoeren van een maat- regel, om op krasse en afdoende wijze te trach- ten de Residentie te zuiveren van een bende kwartjesvinders, hoofdzakelijk uit Rotterdam en Amsterdam daarheen gekomen. Voor een proeflokaal aan de Gedempte Gracht, waar deze heeren nu en dan samenkomen, werd Woensdagochtend een aautal politieagenten in uniform geposteerd, die in opdracht hadden, elk der kwartjesvinders, die zich op straat be- gaf te vergezellen en hem steeds ter zijde te blijven. Verliet dan ook een van hen de her- berg, dan zag men aanstonds een politieagent zich van de overigen verwijderen en met den kwartjesvinder schouder aan schouder verder gaan. De noodige maatregelen waren genomen om te voorkomen, dat den agenten hun geleide zou kunnen ontsnappen. Ging er een een her- berg of een huis binnen, de politieagent wachtte geduldig totd&t hij er weer uitkwam. Men hoopt op die wijze deze ongewenschte bezoekers van de Residentie, die vooral tijdens het badseizoen hier en op Scheveningen hun slag trachten te slaan, tot het verlaten van de stad te noodzaken. Op de Gedempte Gracht wekte dit optreden van de politie heel wat opzien, zoodat de me- nigte, die voor het proeflokaal samenschoolde en het geval druk besprak, herhaaldelijk tot doorloopen moest worden aangemaand. De reizigers van den D-trein, die 5 u. 55 uit Dresden vertrekt en 4 u. 14 te Amsterdam moet aankomen, zijn gister aan een groot gevaar ontsnapt. Tusschen Ibben- biiren en Rheine liep, terwijl de trein door een wissel ging een der wagens uit het spoor. Daar men juist voor den wissel had gestopt, was er niet veel vaart, zoodat de andere rijtuigen in het spoor bleven en de reizigers met den schrik vrij kwamenzij konden ongedeerd overstappen in den restaura- tiewagen en een 3e klas-rijtuig, die het voorste gedeelte van den trein vormden. Met moeite gelukte 't, het restaurierijtuig los te maken van den gederailleerden waggon, die schuin over twee sporen stond en deze geheel versperde. Te Rheine werden twee nieuwe rijtuigen aangekoppeld en den trein kon met een uur vertraging zijn weg vervolgen. Te Amsterdam kwam men met drie kwartier vertraging aan. Aan de haven te Vaalwijk geraakte een jongetje, dat op de in beweging zijnde tranj wilde springen, er onder, hoofd en borst werden verpletterd en het kind is onmiddellijk overleden. Gistermorgen reed een jongen op de Leidsche gracht te Amsterdam op de kleine steentjes met zijn Sets een dame aan. Een heer, die dit zag, gaf den jongen zoo'n harden duw, dat hij midden in de gracht terecht kwam. Omstanders kwamen den jongen te hulp en brachten hem vrij spoedig op het droge. In het kreupelhout van het Stadtwald nabij Keulen heeft men een daar woonachtigen knaap, Jacob Hammer genaamd, 9 jaar oud, verworgd gevonden. De jongen had bij het tennisspel in het bosch als baljongen 1,20 M. verdiend en om hem daarvan te berooven, heeft men hem vermoord. De moordenaar, vermoede lijk een landlooper, is nog niet gevonden en de politie heeft voor zijn aanhouding een beloo- ning van 1000 mark uitgeloofd. Te Keulen is men in twee gezinnen on- gerust over de verdwijning van drie meisjes. Vrijdag verdween een meisje van negen jaar en Zaterdag een kind van twee jaar, dat 's ochtends met een nieuw kindermeisje was uit- gestuurd. De politie doet al haar best, maar heeft nog geen spoor kunnen vinden. De 37jarige arbeider M. Yenema, van Glanerbrugge, geraakte Vrijdag te Dinslaken (Duitschland) met paarden op hoi, waardoor hij van den wagen viel. Hij kreeg ernstige hoofdwonden en is Zaterdag overleden. De man, die weduwnaar was, laat een jeugdig kindje na. Yolgens de Daily Telegraph zal dadelijk na den stapelloop van het slagschip Saint Vin cent, die 10 Sept. a. s. op de werf te Ports mouth zal plaats hebben, de kiel gelegd worden voor een nieuw slagschip van het Dread-nought- type, hoewel de snelheid en de tonnenmaat van het nieuwe schip grooter zullen zijn. Ook de bewapening zal nog worden uitgebreid. Het eigenaardige van het schip zal echter zijn, dat het geen schoorsteenen zal krijgen, daar de wijze van voortbeweging van het schip, die natuurlijk geheim wordt gehouden, zulks over- bodig maakt. Volgens de raming zal dit zeekasteel onge- veer 31 mill, gulden kosten. In een beestenspel in den Volksgarten te Munchen heeft het publiek extra genot voor zijn geld gehad. Een leeuw kwam bij een worstelwedstrijd in verzet en viel de vrouw aan, die met hem in de kooi was. De temster gaf het dier een slag tegen den muil en wist zich los te wringen, maar kwam toch geheel bebloed uit de kooi. En nu nog 't allermooiste nadat door een behoorlijke hoeveelheid reclame het publiek daarvan was verwittigd, werd den vol- genden avond het gevaarlijke nummer in de leeuwenkooi herhaald. Want anders, zei de dierentemster vooraf tegen het publiek, zou de leeuw merken dat ik baug voor hem was. Een voorspelling die uitkwam. Mevr. Duegne, de weduwe van een ambtenaar, die te Parijs van een klein pensioen moest leven, vulde haar inkomsten aan door zich als kaart- legster te vestigen. Het geluk was met haar en de zaken gingen goed, zoodat zij weldra 500 francs had overgespaard, die zij geborgen had in een lade der tafel, waaraan zij haar voorspellingen deed. Op zekeren dag kwam een keurig gekleede jongedame haar raadplegen, ten einde met haar hulp een blikin de toekomst te slaan. Mevr. Duegne voorspelde haar, dat zij weldra op onverwachtp wijze in het bezit van een som geld zou komen, maar dat dit bezit voor haar toch onaangename gevolgen zou hebben. Kort nadat de bezoekster weg was, vermiste de kaartlegster haar portefeuille met 500 francs. Zij deed aangifte bij de politie en wees haar laatste bezoekster als de vermoedelijke dievegge aan. Deze was spoedig gevonden, werd gearresteerd en men vond het gestolen geld nog bij haar, zoodat de voorspelling van mevr. Duegne in alle opzichten was bewaarheid. Uit Dusseldorp wordt gemeld, dat daar het gezin van den deurwaarder Siewers ziek is geworden, na het gebruik van Hollaiidsche kaas. De deurwaarder zelf is al bezweken. Er is een onderzoek ingesteld. Te Aix-les-Bains schoot zich een 19jarige Russische gravin dood, die met haar man voor korten tijd uit Odessa daar was aangekomen. Haar man was in de speelzaal gegaan en zond haar van daar twee brieven, die ze beiden beantwoordde. Na het schrijven van het tweede antwoord schoot ze zich een kogel door het hoofd. Te Berlijn heeft men Dinsdag twee meis jes, van 10 en van 4 jaar, die samen zonder toezicht een bad namen, verdronken in de kuip gevonden. Het record op de piano. De k'ranten uit de Vendee (Frankrijk) melden het bericht van een nieuw record, gemaakt door een Belgischen pianist Victor Kerrels, chefd'orchestre in een cafe-concert te Roche-sur-Yon. Een Engelsch pianist Hellings beroemde zich er op onlangs gedurende twee-en-twintig uren aan een stuk piano gespeeld te hebben. Victor Kerrels heeft dat record glansrijk ge stagen door van 4 uur in den namiddag te spelen tot den volgenden avond-middernacht, d. w. z. gedurende 30 achtereenvolgende uren. Eenige koppen thee met wat eieren waren voldoende om den slaap en de vermoeidheid te bestrijden en Kerrels eindigde de seance met de Marseillaise, onder luide toejuichingen van het publiek. Kerrels houdt dus het record op de piano (niet wat de qualiteit, maar wat de quantiteit betreft). Noodlottige kamergymnastiek. Emile Taglioni, de directeur van het Langham-hotel te Parijs, werd dood op zijn karner gevonden, verworgd door een spierversterker, in welks riemen hij verward was. Hij was gewoon zich altijd des avonds te oefenen en eerst den volgenden morgen vond men zijn lijk. Te Chicago was zekere Herman Billik wegens 5voudigen moord ter dood veroordeeld en zou Zaterdag worden opgehangen, toen de terechtstelling eensklaps werd opgeschorst en een nieuw proces tegen hem zal worden op touw gezet. Een groote menigte bevond zich in de omgeving van de gevangenis, toen het vonnis zou voltrokken worden en deze uitte luide bij valskreten bij het vernemen, dat een nieuw onderzoek was bevolen. Tusschen Eckner en Fiirstenwalde zijn 2 kinderen- op nogonverklaarde wijze uit een land- verhuizerstrein gevallen. Het waren jongensvan 8 en 4 jaar en zij waren met hun moeder uit Polen op reis naar Amerika, waar de vader, Jeserski genaamd, al gedurende een jaar werkt. Het on- geluk gebeurde bij nacht, terwijl alle passagiers in den trein sliepen. Een hunner ontwaakte en bemerkte, dat het portier open was en toen men daarna een onderzoek instelde, werden de 2 jongens vermist. Ook de moeder had niets van het voorgevallene bemerkt. Te Fiirsten walde verliet zij den trein en daar deed men nasporingen. Een baanwachter had de 2 kna- pen gevonden. De jongste was al dood, de oiidste die de ruggegraat gebroken had, stierf kort daarop in het ziekenhuis te Fiirstenwalde. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 20 21 ,22 23 24 25 20 Juni 6.4 7.8 8.19 9.31 10.35 11.36 0.2 6.36 7.43 8.56 10.5 11.9 12.26 Myn grootvader zaagde hout, Iederen dag een uur lang. Aan die uitmeentende oefening schreef hy het toe altyd eetlust, een goede spysvertering en een goeden slaap te hebben. Hy vermeed zoo, zeide hy, pynen en verstopping. Ik, die niet den tyd heb hout te zagen, gebruik de Pink Pillen, en het resultaat is het zelfde. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 de doos, 9,-— per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, W est- kolkstraat en bij Joh. de Roos, K 157. V lasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. iMelkvoedsel voor KinderenenZieken., Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN EEEU WAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voortniddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. Aflvocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des 1 ays Bas (Nieuwstraat). Nieuwe sorteering „Amerikaansche ¥E2L!GHEiOS Scheermessen en gewoon model Scbeerniesscn. Haarsnij machines. Alles met Garantie. WenscJit men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen; gebruikt dan O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2