A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaandoren. Aanbesteding. Donderday: 18 Juni 1908. UITSLAG VERKIEZING7 DRANK WET feuilleton. Be iagel Binnenland. 48° Jaargang. Qnveiligheid Vaarwater. aanbesteden: ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/s en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, 1 ostdirecteuren en Brievenbushouders. elefoon No. -5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. ADVERTENTIEN: Van l«tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Burgemeester en Wethouders van CLINGE (Zeeland) zullen op Dinsdag SO Juni 1908, des middags 1 ure. lokale tijd, in het havenhuis aan den zeedijk van den K. o n i n g i n Emmapolder, bij enkele inschrijving het aan de gemeentehaven maken van Keibestratingen en het plaatsen van 180 M\ houten leuning met eenige bijkomende werken en bijlevering van alle materialmen en met het onderhoud tot 31 December 1908. Aanwijzing op den dag der besteding'smorgens 9 ure 1. t. Bestekken verkrijgbaar vanaf Dinsdag 16 Juni 1908 bij den Gemeente-Secrecaris tegen den prijs van dertig cent per exemplaar. HAMIXG f 3100,— Clinge, 9 Juni 1908. D. VERCAUTEREN, Burgemeester. 0. K1EBOOM, Secretaris. door AMO. Den tweeden dag na Fernando's komst meldde zich de oude Thomasso bij Eleonora aan, en deze liet hem in haar kamer komen. Als ze alleen waren, zei hij „Ik wou je nog eenmaal vragen, of je meening ten opzichte van Fernando della Pesca niet veranderd is." z/Neen", zei ze. //Het is goed, ik zal thans tot hem zeggen //Hoed je en God mag den kogel leiden". Deze waarschuwing ,/Hoed je moest naar Corsicaansch gebruik beslist aan de voltrekking van de bloedwraak voorafgaan, zij kondigde den strijd aan. De aldus gewaarschuwde ant- woordde //Ik hoed mij". En dan hadden ge- weer of dolk vrij spel tusscben de tegenstanders. Sedert eenige dagen had Beppo zich niet aan Eleonora laten zien, verwonderd was zij dus, nu hij thans onaangemeld en in levendige op- gewondenheid in haar kamer kwam. //Wat is er vroeg ze, hem aanziende. Met kwalijk bedwongen hartstocht zei hij z/Luitenant Fernando della Pesca wacht buiten en verzoekt signora Eleonora te mogen spreken". Als door een gloeiend ijzer aangeraakt, sprong TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Rivierenwet. De heer Van Nispen heeft eenige wijzigingen aangebracht in de door hem ingediende amen- dementen. Het nieuw art. 7bis, door hem voorgesteld, zal nu luiden De volgens deze wet te verleenen vergunuing kan tot wederopzegging, voor een bepaalden tijd en zonder voorbehoud van opzegbaarheid, worden verleend. De verguoning wordt alleen geweigerd en de tot wederopzegging verleende vergunning alleen opgezegd, indien dit noodig wordt ge- oordeeld op gronden aan het openbaar rivier- of stroombelang ontleend. Behalve eenige (door den Minister in over- weging gegeven redactiewijzigingeu) stelt hij voor, 3 van het nieuw door hem voorgestelde art. 11 bis als volgt te lezen //Voor het geval, dat na opzegging of intrekking der vergunning op last van het Rijk of van Rijkswege opruiming heeft plaats gehad, wordt, indien het bezwaar geheel of gedeeltelijk gegrond wordt gevonden, aan den belanghebbende de door hem geleden schade geheel of gedeeltelijk vergoed. Zooals artikel 25 1 is geredigeerd, zal den gerechtigde tot het oeverland, ook indien hij zijn aan de lijn der begroeiing greuzend terrein niet en bloc maar in gedeelten gebruikt of laten gebruiken, een uitweg kunnen worden toegewezen. Dientengevolge bestaat de moge- lijkheid, dat van eenige zijner perceelen directe ze op en staarde hem met wijdgeopende oogen aan. Haar oor moest zich vergist hebben, dat was niet mogelijk. z/Wie wacht buiten //Fernando della Pesca". Een siddering trok door haar lichaam en zij zette zich neder. In haar oogen brandde een wereld van haat. De beide maunen zagen haar zwijgend en vragend aan. Voor een uur had Fernando della Pesca, slechts door een dienaar vergezeld, te paard het kasteel verlaten en was naar het dorp gereden. Herders en boeren, de geweren op den rug, liepen op hem toe,/Wat wil je, Fernando della Pesca V" riepen zij. //Ga niet verder, de bloedwreker wacht u onderweg Hij gebood hen ruimte te maken en zei z/Rustig, mannen. Ik rijd naar het kasteel Ornano". z/Wij vergezellen je riepen ze. Maar hij wees ze streng terug en bedreigde ieder, die hem volgen wilde, met zijn toorn. Onwillig bleven de mannen achter, hem onge- hoorzaam te zijn waagde niet een. Op het gebied der d'Odnano's werd Fernando met verbaasde en dreigende blikken ontvangen, maar onbekommerd reed hij op het slot toe. Eenige mannen liepen hem na en uit bet huis traden eenige gewapenden, toen hij nader kwam. Met treurig, ernstig gelaat stond ook Beppo voor de deur en zag hem naderen. toegang, gelijk weleer, tot de rivier of den broom onmogelijk zal worden. Ter voorkoming van dit bezwaar heeft de heer Duynstee een amendement ingediend. Het dcbat over de Rivierenwet wordt voortgezet en wel over de gewijzigde amen- dementen van den heer Van Nispen, hiertoe strekkende, dat de Ministerieele vergunning noodig om in winter- en zomerbed van een rivier te bouwen, te planten enz., alleen gewei gerd mag worden of daaraan de voorwaarde van opzegbaarheid mag worden verbonden, op gronden aan het openbaar rivier- of stroom belang ontleend. Voorts beoogen de amen- <|ementen het mogelijk maken van administra- tieve revisie door den Raad van State ingeval van weigering of opzegging van vergunningen. De Minister wil het amendement betreffende de vergunning overnemen, maar blijft beslist bestrijden de revisie op den Raad van State als een novum in onze wetgeving. De heer Limburg beveelt de amendementen- Van Nispen warm aan, wegens hun preventieve werking, waardoor geen vergunning zal worden geweigerd of ingetrokken dan nadat de belang- hebbenden deugdelijk zullen zijn gehoord. Zonder stemming worden nu alle amende- meuten-Van Nispen goedgekeurd. Na eenige verdere beraadslaging, waarbij de heer Duynstee zijn amendement intrekt, wordt het debat gesloten. De eindstemming zal op een nader te bepalen dag plaats vinden. Registratiebelastingen en Zegel- recht effecten. Aan de orde komen de wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling der wetten betreffende de registratiebelasting en verhooging van het Zegelrecht op sommige effecten. De heer Treub, erkennende dat door de salaris regeling van de onderwijzers de uitgaven voor het onderwijs gestegen zijn, kwam er desniette- ruin tegen op dat de Regeering de indiening der onderhavige ontwerpen voornamelijk grondt op de stijging der onderwijskosten. Verschil- lende andere oorzaken dragen daartoe evenzeer het hunne bij. Spr. zet zijn bezwaren uiteen en acht de noodzakelijkheid van de voorstellen nog niet aanwezig. De Minister van Financien ver- dedigt het standpunt der Regeering. De Minis ter schat de opbrengst van de voorgedragen verhoogingen op I1/, millioen, waarmee ongeveer de kosten van de jongste salarisherzieningen bij het onderwijs zullen gedekt worden. Intusschen geeft de Minister gaarne toe, dat Toen Fernando bij hem was, zei hij //Jager Castrucci, wil je zoo vriendelijk zijn, den luite- nant della Pesca bij uw meesteres aan temelden Beppo zag hem opmerkzaam aan, knikte dan en ging binnen Zwijgend en met donkere blikken stonden de mannen om den ruiter, die onverschillig in den zadel zat en in 't geheel niet op hem lette. Binnen stonden thans Tomasso en Beppo voor Eleonora en wachtten haar bevelen. z/Wat zou jij doen, Beppo?" vroeg zij, ,/jij bent Cesar's broeder." z/lk zou Fernando hooren." z/Laat hem dan komen." Beppo ging en Eleonora trok een blinkenden dolk uit haar kleed en legde dien naast zich op tafel. Dan richtte zij haar koortsig glazen- de oogen naar de deur. Deze ging open en met vasten tred kwam Fernando della Pesca bin nen. Hij was van slechts middelmatige grootte, maar zijn gestalte was zeer evenredig en edel gevormd. Zijn gebruind gelaat was niet schoon, maar de flinke nog jeugdige trekken droegen den onmiskenbareu stempel van eerlijkheid en openhartigbeid. Onder het breede voorhoofd blonken koene oogen, en de vormen van mond en kin teekenden hartstochtelijkheid en vastbe- radenheid. Binnentredend in de zekere houding van den voornamen man, kromp hij toch zicht- baar ineen, toen zijn blik op Eleonora's bleeke, verwrongen trekken viel. Aantal stemmen in district 1 (raadzaal) II (Sluiskil) 111 (Java) Totaal. het niet uitsluitend de onderwijsnovelle der vorige Regeering is, die de verhoogingen veroorzaakt heeft, maar dat ze ook in andere omstandigheden haar oorzaak vinden. Tegenover het optimisme van den heer Treub, dat de middelen wel beter zullen gaan vloeien in de tweede 'helft van dit jaar, stelt de Minister met evenveel recht zijn pessimisme, dat 't niet zoo zal zijn. De Minister is voorneinens, de verhoogingen omstreeks Januari e.k. in te voeren. De Minister stelt nog in uitzicht, dat de financieele plannen der Regeering nog voor de verkiezingen van 1909 bekend zullen worden. Zonder stemming wordt het ontwerp be treffende de verhooging van het registre*''recht aangenomen. Regeling van werkzaamheden. Besloten wordt op de agenda nog verschillende wetsontwerpen te plaatsen voor het zomerreces, dat vermoedelijk 3 Juli zal ingaanook op verzoek van den heer Drucker, de wettelijke tijdregeling, als er voldoeude tijd overblijft. TER NEUZEN, 17 Juui 1908. UITSLAG der stemming voor een lid van den Gemeenteraad te Ter Neuzen (vacature M. ^erbrugge) op 16 Juni 1908. Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Geldige stemmen Jac. van de Ree W. van Tatenhove Pz. 845 633 26 607 294 313 203 144 6 138 77 61 424 328 11 317 174 143 1472 1105 43 1062 545 517 De volstrekte meerderheid bedraagt 532. Gekozen de heer JAC. VAN DE REE. Het uitgeven van het //Zeeuwsch Land- bouwblad", orgaan der maatschappij tot bevor- dering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, onder redactie van den heer G. A. Vorsterman van Oyen, te Aardenburg, is opgedragen aan de firma P. J. van de Sande, alhier. Het eerste nummer zal den tweeden Woensdag der volgende maand verschijnen. (Zie achterstaande advertentie.) Haar oog was met de uitdrukking van doode- lijken haat op hem gevestigd. Nadat hij zijn schrik over haar vergramd uiterlijk overwonnen had, boog hij met de kalme hoffelijkheid van een man der wereld. Met zachte, maar doordringende stem vroeg zij z/Wat wil Fernando della Pesca van de we- duwe van Cesar d'Ornano z/Signora", zei hij met zijn diepe stem, in volkomen kalmte, //ik kom u mijn deelneming betuigen." Werkelijk voegde ze hem toe, en onuit- sprekelijke hoon lag in haar stem. z/Ik was in Engeland en Schotland en heb eerst voor weinige dagen, na mijn terugkeer in Frankrijk, van den plotselingen dood van Cesar d'Ornano kennis gekregen. Het uiteinde van d'Ornano heeft mij diep ontroerd." //Zoo zei ze op denzelfden toon als tevoren, z/en Fernando della Pesca komt mij dat zeggen z/Ik vervul daarmee een plicht jegens u, sig nora, en", voegde hij er veelbeteekenend bij, z/jegens mij zelf". Zij stond op, steeds de fonkelende oogen op hem gericht en haar magere hand speelde met den dolk. //Je beklaagt zijn einde jij die hem haatte als de duisternis het licht haat jij beklaagt hem moordenaar ("Wordt vervolgd.) JVEUZE C ft ft R A A T en VriJri»S»vond. uUgMondrnl op F'eeNtda^en. l»ij de Flrmn P. J. VAX UK SAX UK #e Ter Meuzen. vm^IfCe!'er e!> Wethouders der gemeente TER Nhl Zr.N maken bekend, dat een afschrift van het proees-verbral verroeidende den uitslag der op 16 Jani 1^08 gehouden stemming ter verkiezing van 6en lid van den Gemeenteraad, is aangeplakt en voor een ieder ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt. Ter Neuzen, 16 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. v. d. HOEK, L". Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter ken- nis van zeevarenden dat schietoefeningen zullen worden gehouden op 19 en zoo noodig op 20 Juni van het fort ERFPRINS, en 1». gedurende dezen zomer op de plaat NOORDLAND in het zeegat van Z1ERIKZEE. Inlichtingen omtrent deze schietoefeningen kunnen door belanghebbcnden worden verkregen ter gemeente- secretarie. Ter Neuzen, 17 Juni 1908. De Burgemeester voornoemd, P. MOES, L°. Burgemeester. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter open bare kennis, dat op 13 Juni 1908 bij hen is ingekomen een afschrift van een aan Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland gericht ver- zoeksckrift om vergiinniug voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeergasten van Ma.Hu.V ANHEUVERSWIJN, echtgenoote van A. Eligeest, van beroep herbergierster, wonende alhier, voor de linker- en middenachterkamer van het perceel plaatselijk gemerkt 112 en gelegen aan het Nieuwediep. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekend- making kan een ieder tegen het verleenen dezer ver gunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, 16 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 1