Moor Ir. P. DIELEMAK, CLINGS. 14 Juni a. s. SEANCE DE BiUARD Aanbesteding GEI2TT. Electrische tereiding Advertentien. Firma P. J. van de Sande, a. s. Zaterdagavond 13 Juni, 8 uur, HOTEL CENTRAAL, het bouwen van een Schuur, aanbesteden: van Verven iu alle kleureu ia bussen. Eng. Vernissen en Lakken. Ripolin en Japanlakken. •Firma Gebr. Ribbens, Hoesten. Haescbbeid. in den Grooten Sint Nicolaas. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De Pink Pillen genezen een welbekenden geldopkaler. VH. ONTVANGEN LEON GOFFARD van Brussel, Het uitvoeren van eenige strand- en oeverwerken bij Everinge. huis, nog voor dat over de surseance-aanvrage was beslist, van den eenig beheerenden ven- noot, een cireulaire ontvingen, waarin leed- wezen werd betuigd over bet feit, dat aau de aanvrage om surseance ruchtbaarheid was ge- geven -alsof de wet dit niet eiscbtdat van insoliditeit van de zaak geen sprake was en dat zij was omgezet in een naamlooze vennoot- schap met een raad van bestuur voor de nood- zakelijke controle. In dien raad heeft onder meer zitting genomen een dansmeester, die even weinig van bankierszaken weet als bij veel weet van //polka's en //mazurka's". En de goegemeente wordt dan verder blij gemaakt met de mededeeling, dat voor de nieuwe zaak gezocht wordt naar een kapitaalkraebtig directeur. Ik zal er verder maar niet3 meer van zeggen. Wie in de residentie tegenwoordig geen stuk brood meer weet te verdienen, wordt commissio- nair in effecten. Ik vertel geen gekheid, want bet is b.v. van vrij algemeene bekendbeid, dat nog niet iang geleden twee kellners bier een baukiershuis hebben opgericbt en thans de redactie voeren over een door hen uitgegeven financieel blad. Onder dergelijke omstandigbeden verbaast hier niemand er zich meer over, dat dagelijks jammerkreten worden geboord van //kleine luyden", die hun lieve duitjes zien verdwijnen in de zakken van //gewetenlooze financiers". De vorige week overleed te Dordrecht bet 6jarige zoontje van P. P. D., aan de Jacob Catsstraat No. 58. Nadat bet lijkje was be- graven. sehijnen er vermoedens te zijn gerezen, dat die dood geen natuurlijke oorzaak bad en beeft de justitie bet noodig geoordeeld het te laten opgraven en ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis te laten overbrengett. Yolgens gerucht zou daarbij werkelijk gebleken zijn, dat er aan vergiftiging moet worden ge- dacbt. Het lijkje is sedert opnieuw begraven. In verband daarmee is een nader ouderzoek ingesteld, waarbij zou zijn gebleken, dat buiten medeweten der ouders op het leven van het knaapje een verzekering was gesloten, zoodat er geldelijke redenen kunnen hebben bestaan om bet op de een of andere wijze uit de werelc te helpen. De persoon, die bedoelde verzekering moet hebben gesloten, zekere A. V., een man van 41 jaar en zelf vader van een talrijk gezin, werd door de justitie opgespoord en Dinsdag ten buize van een bloedverwant aan de Yoorstraat gearresteerd om vervolgens in voorloopig arrest naar het huis van bewaring te worden overge- bracht, onder verdenking van vervalsching der ge- neeskundige verklaring van overlijden, ten einde het verzekerde bedrag te kunnen innen. Ookmoet bewuste persoon op het leven van nog drie kinderen van het gezin D., eveneens buiten medeweten der ouders, een verzekering hebben gesloten, zoodat ook hun leven ernstig gevaar zou hebben geloopen. Het onderzoek duurt voort. De Zuid-Limburger Koerier, een te Heer len verschijnend blad, deelt mede, dat zijn uit gever, de heer W. D. Wehrens, bij de justitie een klacht heeft ingediend over het feit, dat hij na een twist met den veldwachter De Faber door dezen meegesleept is naar het politiebureau, dat hem daar bevolen is in een hoek te gaan liggen en dat hij daarna met een gummistok afgeranselc is, waarvan de verwondingen door twee arisen geconstateerd zijn en die van dien aard waren, dat hij terstond naar bed moest. De redactie verklaart, dat haar reeds herhaal delijk klachten over mishandelingen op het politie bureau te Heerlen bereikten en dat haar uitgever er nu zelf ondervinding van heeft opgedaan. Voorts plaatst de redactie het volgende bericht //Van dit blad hebben wij een exemplaar gezonden aan de verschillende Ministers en Kamerleden, o. a. H.H. Troelstra, Van der Zwaag, Van Kol, Bolsius, Nolens enz. Aan den gouverneur onzer provincie, de H. officier van justitie, kantourechters en andere autoriteiten. Weer is in Engeland een moord op een kind gepleegd, gelijkende op den moord onlangs te Louden ontdekt. Het gebeurde nu bij Black- moor, een gehucht op de grens van Hampshire en Surrey. Een meisje van tien jaar was Maandagmorgen door haar grootmoeder, bij wie ze inwoonde, om een boodschap naar een winkel uitgezonden. Zij kreeg een shilling in een oude beurs mee. Een uur later vonden twee jougens haar aan den weg in de struiken. Zij was dood en lag in een plas bloed. Zij had een steek in den hals en vele andere steken. De beurs, waarin eenige stuivers die zij in den winkel had teruggekregen, lag nog bij haar. Aan het bloed in den omtrek en andere dingen kon men zien, dat er een worsteling was ge weest. Sporen van mishandeling waren er overigens niet aan het kind. De moordenaar had alleen willen moorden. Het kind in Londen is op dergelijke wijze omgebracht. Als verdacbt van den moord te Blackmoor is een soldaat gevangen genomen. In de buurt ligt er nl. een kamp. Onder de schoolkinderen van de Ber- lijnsche voorstad Schoneberg heerscht een haarziekte, microsporie, die zich zoo snel van het eene kind op het andere kind overplantte, dat de overheid zeer doortastende maatregelen heeft genomen. De dokters onderzoeken alle schoolkinderen en wie met de kwaal behept is of een verdachte hoofdhuid heeft, wordt in een ziekenhuis afgezonderd en mag niet op school komen. De schoollokalen, waarin zulke kinderen ontdekt worden, hun huizen en al hun hebben en houden wordt ontsmet. Een cycloon heeft ernstige verwoestingen aangericht in de Amerikaansche staten Nebraska en Kansas, waar een 12tal kleine steden veel geleden hebben en aan den landbouw aanmerkeiijk schade is toegebracht, terwijl 6 menschen zijn omgekomen. Aanhoudende regens hebben de Canadeesche rivieren Belly en Oldman buiten haar oevers doen treden. De overstrooming heeft tal van bruggen weggeslagen, huizen doen instorten en op verschillende plaatsen het verkeer gehee' gestremd. De misdaad in de rue de la Pepiniere te Parijs. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Parijs opnieuw een moord gepleegd. Het slachtofier is de 77jarige rentenier Auguste Remy, die een hotel bewoonde aan de rue de la Pepiniere, dat uitkwam op de boulevard Haussmann. Hij woonde met zijn vrouw, zijn zoon George, 37 jaar, een neef van 16 en een nicht van 11 jaar, weezen, die hij als kinderen had aangenomen. Het dienstpersoneel bestaat uit 10 personen, waarvan 7. 3 manuelijke en 4 vrouwelijke, inwoonden. Meviouw Remy was Zaterdag met haar neef en nicht en haar kame- nier naar het kasteei Annel te Longueil in het departement der Oise vertrokken, waar zij de Pinksterdagen zou doorbrengen. Zaterdag- avond had de heer Remy verscheidene vrienden te dineeren gehad, die tot halfelf gebleven waren. Daarop begaven hij en zijn zoon zich naar hun slaapvertrekken. George bewoont de benedenverdiepingen aan de zijde van den boulevard Haussmann, de slaapkamers van den heer en mevrouw Remy bevinden zich op de 2e verdieping, naast elkaar. Zondagmorgen om halfnegen kwam een der bedienden den heer Remy wekken en door dezen bediende werd de misdaad ontdekt. De oude man lag, in zijn nachtgewaad, midden op den vloer, door een bloedplas omgeven. Het eerste wat men deed, nadat de bediende alarm had gemaakt, was een dokter roepen, maar deze kon slechts den dood constateeren. waarop de politie ontboden werd. De heer Remy had 4 messteken en het mes, waarmee hem die waren toegebracht, lag naast het lijk, maar dit kon geen spoor aan wijzen, want 't was in huis weggenomen. Blijk baar was de grijsaard in zijn slaap overvallen en had de moordenaar hem den eersten steek toegebracht, terwijl de heer Remy te bed lag, want ook de lakens waren bebloed. Waarschijn- lijk is de getroffene toen uir het bed gesprongen en op den grond verder afgemaakt. Een kast in de slaapkamer was opengebioken evenals een in de slaapkamer van mevrouw Remy, waar men eenige ledige etui's van kostbaarheden vond. Men kon nog niet constateeren wat er gestolen was, dit geschiedde eerst door mevrouw Remy, die telegrafisch van het gebeurde in kennis gesteld, met de eerstvolgende gelegen- heid naar Parijs terugkeerde. Volgens haar worden uit de kasten 1000 a 1500 francs ver- mist, het juiste bedrag moet worden meege- deeld door het Credit Lyonnais, waar de heer Remy Zaterdag geld gehaald had. Bovendien is er voor 23,000 francs aan ju- weelen verdwenen. Men heeft nog niet kunnen ontdekken, hoe de misdadiger(s) is (zijn) binnen- gekomen, want nergens zijn sporen van braak gevonden en niemand der bewoners van het hotel heeft iets bemerkt. Zooveel is zeker, dat de moordenaar met de ligging van het huis en de gewoonten der bewoners volkomen op de hoogte moet zijn geweest. Alle bedienden zijn strong in verhoor genomen, maar op nie mand hunner rust eenige verdenking. Het geheim der diamanten. Lemoine zou Dinsdag aan den rechter van instructie, Mr. Poittevin te Parijs, een diamant hebben moeten leveren, door hem gemaakt, teneinde te bewijzen dat hij inderdaad het geheim had ontdekt om diamanten te vervaardigen, maar hij is er niet in geslaagd. Zijn verdediger heeft nog 8 dagen uitstel voor hem gevraagd om de proef te hernieuwen, maar de rechter van instructie weigerde. Thans zal Jules Werner, op wiens aanklacht Lemoine dezen winter wegens oplichting werd gearresteerd, voor den, rechter van instructie worden gedagvaard en in zijn tegenwoordigheid zal hetcouvert worden ge- opend, dat het geheim der uitvinding moet bevatten en dat dan door een commissie van deskundigen zal worden onderzocht. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Juni 0.40 1.— Zondag 14 1.19 1.40 Maanaag 15 2.1 2.21 Dinsdag 16 2.43 3.4 W oensdag 17 3.28 3.51 Donderdag 18 n 4.14 4.41 Vrij dag 19 5.6 5.34 De heer Joseph Kuhn, 46 jaren, 84, Vlaan- derenstraat te Brussel, een welbekenden geld- ophaler, had een heel slechte maag geerfd. Hij had er zich altijd over te beklagen gehad, en het is eerst van den dag dat hij zich met de Pink Pillen heeft behandeld, dat hij er wil van had. De maag is een werkelijken maker van geluk of van ellenden, naar gelang zij niet of wel ziek is. De zieke maag wordt welvarend gemaakt op een zeer eenvoudige wijze, die bestaat in het ontsmetten en versterken van den grooten regelaar van het gestel, dat is te zeggen het bloed. Zoodra dit ontsmet en versterkt is, gevoelt de maag zich verlicht, zij begint te herleven, herneemt hare functies. verteert, en het lichaam ondervindt weldra geen de minste ongesteldheid meer. De heer Kuhn, die zoo goed door de Pink Pillen genezen is, heeft ons gezegd dat die Pillen hem waren aanbevolen door Mevrouw Steinken, 2, St. Fransstraat te Brussel, van wie wijindertijddemerkwaardigegenezingmeedeelden. Altijd uitmuntend gezond. Wij stonden er op Mevr. Steinken, weer te zien. Zij heeft ons gezegd dat zij niet opge- houden had gezond te zijn sedert het reeds verwijdevde tijdperk toen wij haar getuigenis hebben openbaar gemaakt. Hare genezing, zeide zij, is volmaakt duurzaam geweest. De Pink Pillen bezorgen deugdelijke en duur zame genezingen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwaleu, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 de doos, 9,per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt ^erkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilid, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Advocaat eu Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). Ter Neuzen. door den beroemden artist Markt. Ter Meuzen. Wiegenegenmocht zijn 300 IB®. Duitsche Grint van 2 tot 6 c.M., te leveren aan den polder BORSSELE in de maand Juli 1908, vrij in de haven te Borssele, gelieve zijn inschrijvings- biljet in te leveren bij den Ontv.-Grifiier J. Been- HAKKER voor 20 Juni 1908. De Dijkgraaf, C. MOL Az. De Bouwkundige J. WISSE Jz. te Zaamslag, zal op Zaterdag 20 Juni, des namiddags 3 urein het Cafe bij W. Dieleman Senior te Axel, trachten met bij levering van bouwstoffen op een terrein gelegen aan bet „Buitenwegje" te Axel. Bestek en teekening ligt ter inzage in boven- genoemd Cafe. PLAATSEL1JKE AANWIJS een uur voor de besteding. Het Bestuur van het Waterschap ELLEW.OUTSDIJK zal op IHaan- dag 22 Juni 1908, des namiddags J uren, in het cafe van de Wed. J. van der Hage te Ellewoutsdijk, Aanwijs op den dag der besteding des voormid- dags 10 uur. Samenkomst in Everinge bij dijkpaal 14. Het bestek is van af 9 Juni a.s. te bekomen bij den ontvanger-griffier tegen betaling van f 1. Het Bestuur voornoemd, J. BRUGGEMAN, Dijkgraaf. E. A. VAN DER BENT, Ontvanger-Griffier. TER NEUZEN. De Hoesttabletten van Apotheker BOOM, gemaakt van Emserzout, zijn het beste huisireneesmiddel tegen Hoesten, Heeschheid en Verkoudheid. Slijmlosmakend. Prijs per doos 35 cent. Overal verkrijgbaar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Axel hij H. VAN DIXHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMS. Te Hulst bij VERWILGHEN— VAN DER HOOFT. Huis Al). CLAEYS, Statiestraat 79, St. Nicolaas (Waes), is bekend als het beste, soliedste en goedkoopste huis voor de Heeren die hun kleederen op ma,at willen gemaakt hebben. STOFFFN van eerste hoedanigheid. Tevens groot assor tment van KINDEBCOST UMFS, vanaf fr. 3,25 tot fr. 25,—. Gemaakte Heerencostumes, vanaf 13,50, 15,50, 19, 25, 32 tot 38 fr. Alsook Zij den liuchen, Pelerines en Blouses voor Dames, aan ongelooflijk lage prijzen. Boven- en OnderroJcJcen voor dames vanaf fr. 5,25 de rok. Huis van vertrouwen. Vaste prijzen. Sint Nicolaas, 79 Statiestraat. De heer Kuhn. (Photo. Gunter, Brussel). FESTIVAL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2