W. v. TATENHOVE Pz. CLING E. 14 Juni a. s. INKEY BRAND Liberale Kiesvereeniging „DE VRIJHEID," W. VAN TATENHOVE Pz. KINDER- MEL. Advertentien. 1 An en if Telegrafische berichten. HandelsbericSiten. Vergadering Yan alle Oud-leerlingen van Cursussen in Paardenkeunis, Maakt de koekepan als een spiegel. Zal Uw vaatwerk doen glinsteren. Slijpt de messen blank en scherp zonder krassen. Monkey-Brand is een onmisbaar artikel in de huisbonding. TER RETJZER. 3e pr. bronzen medaille en 2,50 J. Cove te Axel en 4e pr. 2,50 A. de Koeijer te Ter Neuzen. No. 7. Internationale wedstrijd voor merries (koudbloed) en het best aan de hand voorge- bracht. Eischen en prijzen als bij 6. 6 deelnemers. le pr. J. Geense te Axel. 2e pr. (uitgeloofd door den beer F. Hombach) K. Wijna te Axel, 3e pr. J. Cove te Axel, 4e pr. B. C. Puijlaert te Zuiddorpe. No. 8. Internationale wedstrijd voor vierspan merries (koudbloed). oor dit interessant blijkende nummer waren 5 deelnemers uitge- komen, met paarden die er mogen zijn. Om aan de hand 4 paarden nevens elkaar te ge- leiden, zoo, dat ze als soldaten in het gelid blijven, is nog iedereens werk niet. Een der concurrenten meende dat alleen wel te kunnen, de anderen bleken niet zoo op eigen kracht te vertrouwen en waren met hun tweeen. De jury, als voor 6 en 7, kende de prijzen toe aan: le pr., zilveren medaille en 8, B. C. Puijlaert te Zuiddorpe, 2e pr. 10, L. van Dixhoorn te Axel, (uitgeloofd door den heer I. Hombach), 3e pr., bronzen medaille en 4, F. Dekker Fz. te Ter Neuzen, 4e pr. 4, K. ijna te Axel. De jury was over deze vierspannen zeer tevreden waarom de heer Hombach nog een tweeden vierden prijs beschik- baar stelde welke werd toegekend aan P. Dekker Pz. te Axel. No. 9 was het defile der prijswinners in de thans afgereden afdeeliDgen. 'Hierin konden, met het oog op den vergevorderden tijd, niet alien uitkomen, daar met vele paarden in ver- schillende nummers was meegedongen en dus de tijd voor aanspannen ontbrak, Ondertusschen was het muziekgezelschap //Concordia" van Axel, directeur de heer C. Minjon, op het terrein gekomen en veraange- naamde het verblijf door hare opwekkende tonen. Maar niet alleen was dat gezelschap op het terrein aanwezig, ook een talrjjk publiek was toegestroomd. Het aantal dergenen dat aanwezig was, kan veilig op ruim 3000 geschat worden. Ook de tribune was thans goed bezet. Nu kwam een nummer aan de beurt dat in ruimeren kring belangstelling en ook deelnemers voud, nl. no. 10: Ringrijderij te paard. Daar- voor waren 18 deelnemers. Veel succes in bet nngen steken hadden ze niet, tot groote hilariteit der toeschouwers, die zich vermeidden in de vergeefsche pogingen der ruiters om hunne paarden bij de palen waaraan de ringen hingen te brengen. De meeste rossinanten bleken van die bevlagde palen niets te moeten hebben en bleven maar het liefst op een grooten afstand. De jury, bestaande uit de heeren Cruyl, burgemeester van Assenede, G. de Clercq Lz. te Selzaete en B. C. Ysebaert, deelde na afloop mede, dat de prijzen waren behaald als volgt le pr. dubbele toom Em. van Haelst te Kiel- drecht, 2e pr. stijgbeugels G. van Driel te Axel, 3e pr. een paar sporen A. Oppeneer te Axel, 4e pr. een rijzweep C. Michielsen, Zaamslag, 5e pr. een mondstuk B. L. Ysebaert te Axel, 6e pr. een mondstuk A. Cappon te Axel. No. 4, waarvoor in den voormiddag slechts 1 deelnemer was opgekomen, werd thans met toestemming der jury en het bestuur nog eens overgereden. De uitslag was dat voor vier- wielige rijtuigen de le pr. 10 werd toegekend aan A. Wiemes te Axel, terwijl L. Wiemes den hem reeds toegekenden 2en pr. behield. No. 11. Internationale wedstryd voor vier wielige rijtuigen bespannen met 2 paarden, toebehoorende aan landbouwers en particulieren. Eischen als bij 4. Jury dezelfde als voor i. 3 deelnemers. le pr.eene zilveren medaille aan G. de Clercq Lz te Selzaete, 2e pr. 6 L. van Dixhoorn te Axel, 3e pr. 3 aan J. L. Jurrij te Ter Neuzen. No. 1_. W edstrijd voortweewieligerijtuigen, bespannen met 1 paard. Eischen als bij no. 4. Jury als bij no. 4. 18 deelnemers. Dit was een interessanten kamp. Het bleek dat de jury hier een uiterst lastige taak zou hebben, om de prijzen naar verdienste toe te kennen, daar verschillende allerliefste wagentjes werden voorgebracht. Het rondrijden dezer wagen tjes, meest bezet door dame en heer, was ook voor het publiek zeer animeerend en de voer- lieden bleken over het algemeen goed de stuur- manskunst machtig te zijn. De uitspraak was le pr. 6, B. L. IJsebaert te Axel, 2e pr. f 4, P. Vael te St. Jansteen, 3e pr. 2,50 I. de Feijter Wz. teAxel. Door het bestuur werd nevens deze prijzen aan den heer H. de Maessehalck te St. Nicolaas een extraprijs toegekend van 5. No. 13. Wedstrijd voor reclamerijtuigen, toebehoorende aan grossiers of winkeliers. 3 deelnemers. Hierin kwamen uit de bekende wagen van den heer Adr. van Herp te Ter Neuzen, de nieuwe wagen van de bierbrouwerij de Halve maan te Hulst en eene wagen ingericht door den heer J. de Kraker te Axel, waarop deze reclame maakte voor zijne wagenmakerij. Alles wat voor het maken van een rij- of'voertuig uoodig is, wel-d op dezen wagen uitgevoerd. i De jury, bestaande uit de heeren P. de Bruijne, F. Kaan e^ P. Esselbrugge, besliste dat de ie P®"* f gSO toekwam aan J. de Kraker, 2e pr. 4 aan A. Wauters te Hulst en de door het bestuur uitgeloofde extraprijs, 3, aan Adr. van Herp. Belangwekkend was weer het nu volgende ringsteken met rijtuigen voor dame en heer. De heeren, voerlieden, moesten bet de met hun rijdende dame mogelijk, of gemakkelijk maken, de ringen te steken. Jury als bij r.o. 10. Hiervoor waren 18 deelnemers. De le pr. een gouden dameshorloge, viel ten deel aan den heer en mej. H. Kips-Noens te Koewacht, 2e pr. een gouden ring aan mej. M. Puylaert te Zuid dorpe en den heer Em. Ysebaert te Brussel, 3e pr. een zilveren armband aan mej. Eug. de Milliano te Watervliet en C. J. Vael te Hon- tenisse (Hooghuis), 4e pr. een zilveren horloge- ketting aau mej. M. v. d. Bilt en den heer E. van Haelst te Kieldrecht, 5e pr. een zilveren flacon mej. M. Dekker en den heer P. Dekker te Axel, 6« pr. een zilveren broche aau den heer en mej. Alf. Misseghers-Noens te Koewacht, 7e pr. een zilveren vingerhoed aan mej. Jac. Dees te Zaamslag en den heer J. Geensen, ter wijl voor de dame die de minste ringen had bemachtigd een particuliere prijs (souvenir de Brussel) was beschikbaar gesteld. Deze viel ten deel aan mej. Corn van Dixhoorn Phd. te Axel, die gereden had met den heer G. Dees Gz. te Hoek. Als No. 15 volgde thans eierrijden, waarvoor 20 deelnemers voorkwamen. De eisch was, met het rechterwiel van het tweewielige rijtuig zooveel mogelijk eieren stuk te rijden. Men denke nu niet dat de eieren hier vermorst werden want de inhoud der eieren was reeds lang verorberd en op het grasveld werden niet meer dan ledige schalen neergelegd. Het bleek nog al een heele toer om met het rechter rijtuigwiel zoo'n eiererscbaal te verschalken. De jury voor deze afdeeling bestond uit de heeren P. de Bruijne, F. Kaan en P. Esselbrugge. De prijzen vielen ten deel als volgtle pr. een Swan vulpenhouder aan H. Plasschaert te Koewacht, 2e pr. een zilveren horlogeketting aan L. van Dixhoorn te Axel, 3e pr. een porte- monnaie aan J. A. Donze te Ter Neuzen, (2e en 3e pr. bij loting), 4e pr. een sigarenkoker aan P. Vael te St. Jansteen en 5e pr. een sigarenpijp met zilver gemonteerd aan E. van Haelst te Kieldrecht (4e en 5e prijs bij loting). Nu kwamen nog twee nummers die niet de minste van den dag waren. No. 16. Hard- draverij voor koudbloed en no. 17 id. voor warmbloed paarden. Voor de eerste kwamen 9 en voor de tweede 8 paarden uit. De jury werd gevormd door de heeren E. Buijsse, D. van Doesselaar en A. de Koeijer. Voor no. 16 moest de baan van 650 M. tweemaal worden afgereden, dravende. De le pr. een dubbele toom, werd gewonnen door P. Cortvriendt te Ter Neuzen in 2 min. 81/* sec., de 2e door A. Cortvriendt te Ter Neuzen in 2 min. £H/2 sec., de 3e een paar sporen door K. Wijna in 2,20y3 min., de 4e pr. een rijzweep door J. Cove te Axel in 2,21 min., de 5e pr. door. J. Hamelink te Axel in 2,243/4 min. en de 6e een toom door J. Snap te Zaamslag in 2,271/2 min. In de 1/e afd. moest de baan driemaal wor den afgereden en was de uitslag als volgt le pr. een dubbele toom C. J. Vael te Honte- nisse (Hooghuis), in 3,04i/3 min., 2e pr., een paar stijgbeugels door Em. Ysebaert te Brussel in 3,7s/4 min., 3e pr. een paar sporen door Em. van Haelst te Kieldrecht in 3,88/4 min. en 4e pr. een toom K. Wijna te Axel in 3,10y4 min. Het was inmiddels reeds laat geworden en het publiek had reeds voor een groot deel het terrein verlaten. Met een korte toespraak, waarin hij alien dankte die iets hadden bijgedragen tot het slagen van het feest, waaraan misschien nog wel gebreken kleefden, doch dat over het al gemeen een goed verloop had gehad, reikte de voorzitter aan de overwinnaars de prijzen uit. Van wege het Z.-B. stamboek en de Vereeni- giug van Oud-leerlingen van landbouwcursussen is in de prijzen elk 25 bijgedragen. Het bestuur, dat zich den geheelen dag zoo druk had geweerd, kon thans eenige rust nemen, voor zoover de leden niet elders woonden en plan maakten om hunne haardsteden op te zoeken. Men toefde nog eenigen tijd, waarvan de secretaris, de heer Zonnevijlle gebruik maakte, om hulde te brengen aan den Voorzitter, voor zijn krachtige werkzaamheid bij de inrichting van dit feest. De Voorzitter vond hierin aanleiding om er op te wijzen dat de werkzaamheid van een man een dergelijke onderneming niet kan op touw zetten, wanneer hij daarin niet goed wordt ge- holpen. In het bijzonder heeft hij de hulp ondervonden van den secretaris, iemand buiten den landbouw staande, maar ook van vele anderen, die hij, voor zoover nog aanwezig, daarvoor dank zeide. Het programma was te 11 ure aangevangen, om 9 ure des avonds was het geeindigd. Het feest mag werkelijk goed geslaagd heeten. Aanmerkingen zijn er wel te maken. 't Duurde te lang, het programma vergde te veel tijd en er was wat veel pauze tusschen sommige num mers. Misschien zijn er meer op- of aan merkingen. Het bestuur zal de eerste zijn, om te beamen dat er nog wel wat ontbrak. Het heeft echter het voornemen, z'n voordeel te doen met de opgedane ondervindiug, denkende hierna beter. We meenen, dat men over het algemeen te vreden kan zijn met dit eerste concours-hippi- que. Noch aan deelname, noch aan belangstelling van de zijde van het publiek heeft het ontbroken. 's Graveuhage, 10 Juni. Tweede Kamer. De heer Blooker zal later interpelleeren over de vischhal-quaestie te lJmuiden. Bij het beautwoorden der redevoeringen van de heeren Helsdingen, Passtoors, Nolting en anderen over slechte werklieden-toestanden bij 's Rijks- instellingen, noemden de Ministers van Oorlog en Marine veel onjuist of overdreven in die betoogen. Voorts verwezen zij naar het doqr een Staatscommissie in te stellen onderzoek. Rotterdam, 10 Juni. Wegens het afgeloopen Pinksterfeest werd Dinsdag geen Graanbeurs gehouden. Men noteertTarwe per 100 kilo 9,25 a f 10,Essex 10,a f 10,80 en per hectol. f 7,a /8,25. Rogge /6,a /6,50. Gerst 5,25 a 5,50. Haver /*3,80 a /4,50 en per 100 kilo f 7,25 h f 7,85. Boonen en Erwten grootendeels opgeruimd. B u i t e n 1. Gran en. Rogge per 2100 kilo 198Gerst Zwarte Zee 150 a f 154 Amerik. Mais f 155 Odessa 142 per 2000 kilo. M e e 1. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,75 a f 14,25; le soort inl. en Belgisch 12,75 a f 13,25; Prima Amerik. patent 14,25 a 15,—; le soort 13,25 a /13.75 2e soort Bakers f 12,a 12,50 Prima Duitsch 13,a 13,50 le soort f 12,50 a f 13,Extra Hong, f 18,50 a 19,50; Inl. en Duitsehe Roggebloem 12,25 a /13,50 per 100 kilo. Aardappelen. Oude goede van 2, a f 3,80 per mud. Bote r pry zen in vaten 48 a 52 stukken 65 a 70 cents. Eieren versche f 3,25 a /3,30. Belegen 2,70 per 100 stuks. Zoetemelksche- en Leidsche Kaas als voren. Dinsdag waren op de Veemarkt circa 1800 Runderen, 450 Kalvereu, 100 Schapen, 650 Varkens, 200 Biggen. Runderprijzen 58 a 72 Stiffren 56 a 66Kalveren 75 a 95Schapen 46 a 50 Varkens 42 a 46 cent per kilo Runderen per stuk 145 a f 260 Biggen 8 a 13 Fokkalveren 16 a 20 nuchtere /8a 12. V 1 a s. Seizoen afgeloopen. Karwijzaad 231 3 a 24 per kilo. Petroleum onveranderd loco 12,20 per kilo. Kotfie gewone soorten Java 35y3 cent Santos 24 cent per halve kilo. Beetwortelen-Suiker Ter Neuzen, 10 Juni. Eieren per 26 stuks 0,77'/3. Boter 7, K.G. 0,50. Hulst, 9 Juni 1908. Melkvoedsel vocr KinderenenZieken. Op 23 Juni e. k. hopen onze geliefde Ouders, Behuwdouders en Grootouders de Heer A. H. DE YRIES, (oud Hoofd eener school te Zaamslag) Mejuffrouw M. S. LE1JSENNAAR. wonende Agatha Dekenstraat 371, Amsterdam, hun 50jarig huwelijksfeest te herdepken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Middelburg, Ter Neuzen, Zaamslag, Amsterdam, 9 Juni 1908. De Heer en Mevrouw TETTERODE Eijke, geven kennis van de geboorte hunner dochter JACOBA JOHANNA. Zierikzee, 6 Juni 1908. Heden overleed na een kortstondig doch smartelijk lijden onze geliefde Echtgenoot, Yader, Behuwd- en Grootvader, de Heei* PIETER MOENS, in den ouderdom van ,71 jaar en 6 maanden. Wed. P. MOENSvan Hoeve. M. RINDERS—Moens. J. C. RINDERS. C. BERWALDMoens. A. F. BERWALD. H. MOENS. F. DREGMANS—Moens. J. J. DREGMANS. M. E. VAN STR1EN—Moens. M. VAN STR1EN. F. MOENS. Ter Neuzen, 5 Juni 1908. welke een diploma behaald hebben, op Zaterdag (3 Juni a. s., des namiddags om 5 nur, bij den heer P. Koole te Axel. Definitieve oprichting eener Yereeniging. Komi alien. DE COMMISSIE. ^0 stemming voor den Ge- meenteraad op a. s. Oinsdag, wordt dringend aanbevolen de heer Ter Neuzen. DE VRIJE KIEZERS van Driewegen. WEDER NIEUW Bij de stemming voor lid van den Gemeenteraad op Dinsdag 16 Juni (vacature M. Verbrugge) beveelt bovengenoemde Vereeniging met warmte aan haren candidaat Alle kiezers worden beleefd uitgenoodigd ter stembus te gaan en op genoemden candidaat hunne stem uit te brengen. HET BESTUUR. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,50, Rogge f 8,50 Wintergerst 8,50, Zomergerst Haver 7,50, Erwten 11,50, Witte booneo f 12,Bruine boonen 13, Duivenboonen fPaardenboonen f 9,Boekweitf Lijnzaad Koolzaad J Aardappele 4. Boter per kilo f 1,06. Eieren per 26 stuks f— ,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 8 stuks Rundvee en 29 varkenswaarvan verkocht 3 stuks rundvee en 9 varkens. EN FESTIVAL M J t MARK maakta 1 VLOERZ J w - -•-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2