Ter Keuzensche Courant Gemengde berichten. MENGELWERK. Zaterdag 6 Juni 1908. No. 5157. IPIEIR/DIE BHiA-ID. Predikbeurten. Zondag 7 Juni 1908, le Pinksterdag. FETJILLETON. Maandag 8 Juni 1908, 2e Pinksterdag. TER NEUZEN, 5 Juni 1908. De buitengewone hitte dezer dagen eischte hier en daar slachtoffers. Te Stoppeldijk kwam een bejaarde vrouw 'savonds van 'haar aardappelakker, waar ze gewerkt hadze ging ongesteld naar bed en was binnen een paar uur een hj Te Ossenisse dronk een man tydens zqn veldarbeid zooveel, dat hij ziek naar huis ging, en stierf, toen hi) zich te bed had gelegi Onder Axel viel een meisje dood neer, dat te veel dronk, toen zij uitermate verhit, van haar werk thuis kwam. Axel. Voor deelneming aan het voorbe- reidendmilitair onderricht hebben zich alhier 31 jongelingen aangemeld. Axel, 3 Juni. In de heden gehouden ver- gadering van stembevoegde ingelanden van den polder uBeoosten- en Bewestenblij" werd het diikgeschot vastgesteld op J 2, 1,50, 1 en 0,50 per hectare. In beginsel werd aange- nomen een request van de IJzendijksche btoom- tramwegmaatschappij. Omtrent een request van den polder ;/Beoostenblij Benoorden om de helft bij d rage in de kosten voor den aanleg van een keiweg aan den Armendijit werd be- sloten, het vorig jaar genomen besluit te hand- haven om een derde bij te diagen. Tot gezworene werd herbenoemd de heer P. Dierick. Koewaclit. Ten verzoeke van den landbouwer Francies Blommaert alhier werd Donderdag- namiddag ten huize van den heer E. de V leesch- ouwer en ten overstaan van notaris Dregmans verkocht een woonhuis met schuur, erf, tuin en aanhoorigheden te zamen groot 10 aren en 50 centiaren. Kooper werd de heer Ih. de Smet alhier voor de som van 1125 gulden. Hulst, 3 Juni. Door den tuinman J. A. van de Walle alhier, zjjn weer zooals jaren her- waarts, de eerste nieuwe aardappelen uit den kouden grond gerooid. door AMO. 15) Aan den rand eener diepe inzinkmg, wier wandeu steil afliepen, hurkte hij goed verborgen neder en loerde rond. Hij wist, dat deze kom in den weg uitliep, waarop hij respi gisteren gezien had en vermoedde, dat deze in de na' bijheid een schuilplaats had. Hij was hier ge- komen met het doel die uit te vinden en zoo mogelijk te onderzoeken. De Verdenking was n. I. bp hem opgekomen dat Antonio aan den moord op Cesar medeplich- tig kon zijn, en bp kalmer nadenken had hij moeten erkennen, dat in dit geval achter Antonio een machtigere stond, wijl de geitenhoeder noch de middelen tot een reis naar Duitschland bezat, noch reden had Cesar te haten. Bi) het hem welbekende karakter van Antonio lag het ver- moeden voor de hand, dat deze zich als bravo had laten gebruiken om Cesar te dooden. er- daeht was de knaap in elk geval. Beppo wist, dat, wijl Antonio door de ontdek- king van zijn geheim verblijf gevaar dreigde, hij zich op het slimste moest voorbereiden en dat, zoo hij te vroeg gezien werd, een kogel uit een veilige hinderlaag aan zijn leven een einde maken kon. Hij ging derhalve met de grootste om- zichtigheid te werk. Urenlang lag hij roerloos onder de hem dekkende struiken, het oog naar den duisteren bergweg gericht, dien hij tamelijk ver overzien kon. Eindelijk werd zijn geduld beloond. Onder hem dook de gestalte van een man op en naderde. Spoedig herkende hij Antonio, die zorgeloos nader kwam en dan aan hem voorbij ging. Zoover hij kon, volgde hij hem met de oogen. Zonder zich te verroeren, vertoefde hij er nog geruimen tijd en maakte Het inslaan van den bliksem kan soms eigenaardige gevolgen hebben. Dat bleek Dins- dagmorgen toen te Haarlem de bliksemafleider op de kathedraal getroffen werd. Plotseling gingen daardoor nl. alle elektrische lichten in de kerk aan. Aan het kerkgebouw werd geen schade toe- gebracht. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat te Gebroek, bij Roermond, door een man uit een woonwagen een meisje van 14 jaar ontvoerd was. Bovendien nam de kerel een bedrag van 100 Mark mede. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bet meisje onverwachts weer bij haar moeder teruggekeerd. Door de oplettendheid van den machinist van een trein uit Hilversum werd Woensdag- morgen nabij het station Bussum een ernstig ongeluk voorkomen. Een landbouwer en diens echtgenoote wilden, niets kwaads vermoedende, daar de boomen omhoog stonden, met paard en karretje den spoorweg oversteken, toen de trein reeds zeer nabij was. De machinist, het gevaar bemerkende, wist nog juist. den trein voor den ovei;weg tot staan te krijgen. Woensdagmiddag is de 12jarige S. bij het baden in de Vecht aan het Nieuwe verlaat verdronken. Zijn kameraadjes waren niet in staat hem te helpen en konden ook zoo gauw geen hulp halen met het oog op de afgelegen plaats, zoodat zij zonder den verongelukten moesten terugkeeren. Een man te Sneek, die zich dikwijls schuldig maakte aan misbruik van sterken drank, werd Maandag in kennelijken staat naar het arrestantenlokaal gebracht. loen men hem den volgenden morgen in vrijheid wilde stellen, bleek hij overleden, vermoedelijk in den drank gestikt. zich dan gereed in de spelonk beneden hem af te dalen. Op eenigen afstand van zijn schuil plaats was een door den storm ontwortelden boom in de diept.e gestort, die met zijn worte- len nog in de rotsen vasthing. Toen hij zich overtuigd had, dat hij langs dezen naar beneden kon komen, draalde hij niet, de daling, die niet zonder gevaar was, te ondernemen. Na eenige minuten stond de behendige, ge- spierde man beneden. Zorgvuldig tuschen de struiken zich dekkend, sloop hij gebukt in de richting, van waar Antonio gekomen was. De bodem werd, als hij verder kwam, vochtig door het water van een kleine beek en in de door- weekte aarde werd zijn scherp, geoefend jagersoog spoedig voetsporen gewaar. Diepe stilte heerschte in deze afgelegen, eenzame bergkloof, slechts zeldzaam door een menschenvoet betreden. Trof hem hier een kogel, dan konden maan- den voorbijgaan voor zijn overblijfselen gevonden werden. Hij bespiedde opmerkzaam den met struiken bezetten rand der rotsen, maar niets verdachts bemerkte oog en oor. Dan schreed hijvoorwaarts de voetsporen na. Eenige honderden schreden had hij zoo afgelegd, als de sporen aan een rotswand eindigden en Beppo achter de struiken den donkeren ingang van een hoi ontdekte. Weder loerde hij naar alle zijden, dan ging hij, de haan van zijn twee- loopsgeweer gespannen, op het hoi toe. Het geweer op schot gereed trad hij binnen en zijn oog overvloog het inwendige. Hij zag een lig- plaats van droog gras, met eenige vellen bedekt, daarnaast een vuurplaats en in een wandspleet een kleinen voorraad brood en kaaser nevens lagen de overblijfselen van een voor kort ge- schoten reebok. Verder naar achter ontwaarde hij een lederen reistasch van modernen vorm waarvan de stalen beugels gaaptentot zijn verbazing vond hij daarnaast een handspiegel. Hij onderzocht de tasch. Zij bevatte een In het Casino te's Hertogeubosoh, alwaar Maandag, Dinsdag en Woensdag verkooping is gehouden van antieke schilderijen, meubels, porcelein enz., behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer Jos. Jassen, werd Woensdag een palmhouten heiligenbeeldje gemist (waarde van j 400), dat waarschijnlijk is gestolen. De photographie van het beeldje is in handen der politie. Strijd om een half varken De familie V. te Zeist had met een buurvrouw in gezamenlijk eigendom een varken. Te zamen zouden zij het vetmesten, te zamen zouden zij het oppeuzelen. Aldus hadden beide partijen gezworen. Doch ziet, wat vangt de vermetele familie V. aan Zij poogt bij nacht en ontij te verhuizen en laadt daarbij doodkalm het bewuste zwijn waarvan slechts de helft haar toekwam, op den verhuiswagen. Buurvrouw evenwel was ook niet van gisteren. Niettegen- staande de klok twee uur in den nacht wees, was zij op haar hoede, verscheen op het critieke oogenblik op het terrein der verhuis-operaties der familie Y. en gaf door dusdanige protest- kreten haar verontwaardiging lucht, dat de ge- heele buurt in hanssoppen en haastig omgeslagen doeken te hoop liep. En toen is daar in het holle van den nacht, ten aanhoore van alien, een compromis gesloten, waaibij vastgesteld werd, op gezamenlijke risico de vetmesting van den krulstraat voort te zetten. De Aero Club te Gent heeft Dinsdagavond een feestmaal aangeboden aan Henri Farman en aan den heer Archaeacon die zijn proefne- mingen zoo krachtig oudersteant. De burge- meester van Gent deelde mee, dat het dage- lijkscb bestuur der gemeente besloten heeft aan Farman, ter herinnering aan zijn verblijf te Gent, een medalje aan te bieden. Farman heeft zijn toestel naar Oostende ge- zonden waar hij misschien aan het strand zijn proefvluchten zal hervatten. Dinsdag is een der Amerikaansche vliegers Wright te Parijs aangekomen en eenige uren later naar het Westen van Frankrijk vertrok- ken, waar hij hoopt groote proefvelden te vinden daarna zal hij naar Parijs terugkeeren, om het ineenzetten bij te wonen van zijn aero- plaan, die te Parijs aangebracht is. Wilbur Wright verklaart dat de Fransche proefnemingen kinderspel zijn. De Fransche aeroplanen, zegt hij, kunnen niet vliegen als er wind is. De aeroplaan-Wrigt dank zij zijn »evenwicht-regelaar", trotseert de hevigste wiuden en vliegt tegen winden van 12, 15 en 20 mjjlen. De Yolkstribuun schrijft: ffEen erg spoorwegongeval is Maandag- morgen te 8^ uur gebeurd op 500 meters afstand der statie van Chenee van de scheiding der lijnen van Verviers en van Herve (Belgie). De expres-trein no. 66 voor Duitschland, welke ten 6 uur 13 nit Brussel vertrekt, om ten 8 uur 59 te Hervestal aan te komen, was juist de statie van Chenee voorbij en bevond zich aan de splitsing der lijnen van Herve en van Verviers. De trein was de naald voorbij, toen, men weet nog niet tengevolge van welke omstandig- heden, de laatste waggon op de lijn van Herve terecht kwam. Tengevolge der tractie, daar door op den voorlaatsten waggon teweeg|£bracht, sprang deze uit de rails en kwam tegen de kabien Saxby te botsen, welke geheel ver- nietigd werd. Vjjf reizigers werden gekwetst, twee hebben aan het hoofd erge wonden be- komen, hun leven is in gevaar. Tusschen de gekwetsten zou er een jongeling van Duitschen oorsprong zijn. De gekwetsten werden, na de eerste zorgen op de plaats van het ongeval bekomen te hebben in het gasthuis van Beyeren te Luik overge- bracht. Volgens een ander bericht zouden er 15 gekwetsten "zijn waarvan 2 doodelijk. Een Duitsche dokter, in den trein aanwezig, ver- leende de eerste hulp. Evenals in Berlijn heerscht ook in de Deen- sche hoofdstad een ware brandstichtingsepidemie. In enkele weken zijn 72 brandstichtingen voorge- komen, die een totale schade van 100.000 hebben aangericht. Op de aanhouding van de(n) dader(s) is een belooning van 2000 gesteld. Wei hebben eenige arrestaties plaats gehad, maar er kon den dader steeds slechts een of enkele brandstichtingen worden bewezen. Men is er wel van overtuigd, dat men hier met een georganiseerde bende van brandstichters te doen heeft. De brandstichtingen werken tevens aan- stekelijk, ook in Grondahl en in Aarhuis zijn zij voorgekomen. In den omtrek van eerst- genoemde stad stak een meisje een boerenwoning in brand. Zij werd daarbij betrapt en aange- houden. Gevraagd naar de drijfveer van haar daad, antwoordde zij, dat zij van de brandstich tingen te Kopenhagen had vernoraen en toen een onbedwingbare lust voelde om ook een huis in brand te steken. Drie jongens van 15 en 17 jaar vielen, even buiten het station Great Falls, in Montana (Ver. Staten), een trein van de Great Northern- lijn aan, en beroofden de passagiers. Voorzien van maskers en revolvers, wisten ze den trein op de helling van een steilen berg tot stilstand te brengen en bevalen den conducteur, in zyn hoed een collecte te houden, langs de verschil- lende waggons. Toen de man weigerde, schoten de heeren hem een kogel door den mouw. Hierop deed hij, wat men verlangde. De pas sagiers, buiten zichzelf van angst, gooiden honderden dollars in den hoed. Een hunner die trachtte te vluchten, kreeg een revolverschot door zijn been, dat later afgezet moest worden. Na volbrachte daad, lieten dejongelui den trein vertrekken. Ze bleven echter zoolang op 't terrein hunner heldenfeiten achter, dat de uit Great Falls ontboden politie hen op de plaast zelf kon arresteeren. Hixweiyksreis. Henry Griggs en zijn aardig vrouwtje, met wie hij pas twee uur getrouwd was, dachten dat ze op weg waren naar Scarborough. Ze hadden't mis. Door een vergissing waren ze op de verkeerde boot geraakt. Griggs kon het niet helpenhij had geen verstand van scbepen. Hoe kon hij het onderscheid zien tusschen een stoomjacht van 2000 ton en een kustboot van 3000 donker, nieuwmodische kleeding, ook voelde hij een beurs met goud en een klein boek. Hij draalde met het uitpakken van den inhoud, want hij vreesde, daardoor den holbewoners te verraden dat een vreemde hand in de tasch had omgewoeld. Na korte overlegging besloot hij intusschen toch, zich het boek toe te eigenen. Nauw greep hij daarnaar, als hij duidelijke voetstappen voor het hoi vernam verrast zag hij naar een schuil- hoek om en vond dien verder. naar den achter- grond in een uitspringende rotswand, waarachter hij zich geheel verborg. Overigens vreesde hij, met den buks in zijn hand, niets van een enkelen man. Antonio trad binnenBeppo kon hem niet zien, maar hoorde hem. Halfluid zeide de aangekomene tot zich zelf//Er blijft niet anders overik moet weg, ieder talmen kan mij noodlottig zijn. De kerel heeft mij zeker herkend. Ik wou, dat hij mij voor bet geweer kwam." Hij stond dicht bij den luisteraar, maar keerde hem den rug toe. Beppo hield den adem in, want waar hij in een open ontmoeting den knaap niet vreesde. daar hield hij het voor ge- raden, hem vooreerst zijn eigen weg te laten gaan. Antonio Crespi stak den spiegel, die Beppo op- gevallen was, in de reischtasch, sloot haar en ging, eenige voor den verborgene onverstaan- bare woorden mompelend, heen, de tasch mee- nemend. Beppo bleef nog een poos luisteren en vertrok dan eveneens. Tot nu toe had Beppo steeds de gedachten ver van zich gezet, dat Fernando della Pesca op de een of andere wijze bij d'Ornano's dood be- trokken kon zijn. Maar Antonio was Fernanda's vertrouwde dienaar, daarbij de zonderlinge reis van den eersten naar Sardinie, eindigende in een geheim verblijfhouden in de bergen, en de gelijktijdige afwezigheid van den jongen della Pesca. Zou Eleonora met het instinct der wraak toch gelijk hebben Het berouwde hem thans de reistasch met haar ganschen inhoud niet te hebben meegenomen. Hoe lang is Antonio afwezig geweest Waar was hij Op Corsika of waar anders Dat kon men te weten komen en daarbij moest de geheime politie helpen. z/Het hoi van den vos kennen wij nu, eu zijn huid willen we thans ook hebben," mompelde Beppo, terwijl hij zijn weg naar het kasteel Ornano vervolgde. Daar hij zich, om niet de verdenking te wekken dat hij als verspieder kwam, niet te dikwijls op het gebied der Pesca's durfde vertoonen, liet hij twee dagen voorbijgaan, voor hij zich weer aan de grenzen er van liet zien, den derden dag echter hield hij het niet langer uit, en maakte zich gereed, om in de osteria van het dorp zoo mogelijk gewaar te worden, of Anfouio zich vertoond had. Hij vermeed de straat en sloeg den weg door de wouden in, aldus Nuova Corte omgaande, om het van den anderen kant te betreden. Antonio hield voortdurend zijn gedach ten bezig. Terwijl hij op het smalle pad tusschen eeuwen- oude eiken liep, zag hij een herder, die lang- zaam met gebogen hoofd hem naderde. Het was Antonio. Daar de aankomende hem niet zag, had Beppo tijd zich te herstellen en de kalmte voor een onbevangen ontmoeting te win- nen. Ofschoon het hem door iedere zenuw trok, ging hij bedaard verder, tot hij den man tot op twintig schreden voor zich had. Toegerust met al het tooneelspelerstalent van den Italiaan drukten zijn gebaren de aangenaamste verras- sing uit, toen hij riep //Antonio, benjp het? Nu, bij mijn ziel, het doet mij genoegen, dat ik je nog kon zien, voor ik het eiland den rug toekeerEn op den verschrikten man toe- tredend, stak hij hem met goed gespeelde harte- lijkheid de hand toe. (Wordt vervolgd.) VAN Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5^ u., leeskerk. Oud-Ciereformeerile gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5| u., leeskerk. Lnknal ,,Kl»en-l«aJiaer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5| u., dhr. J. J. Kenae. Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Sas van Gent. Hulst. Uervnrmde Herk. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 9 u.. geen dienst. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u. en 2 n., Ds. G. v. Dis. 9 u Ds. E. Raams en 2 u., Ds. B. Raams, H. Doop. In beide diensten collecte voor de zending. 9} u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. Gereforineerde KerUeii. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. v. d. Berg. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. E. H. Broekstra. B. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Karap. Zaamslag A. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. B. 9 u. en 2 u., leeskerk. Hoek. 9 u. en 2 u., leeskerk. Hervonntle Herlt. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz van Axel. Axel. 9 u., leeskerk. Zaamslag. 9 u., Ds. G. v. Dis. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, collecte v. d. zending. Gereforineerde Iierhen. Ter Neuzen. 9 u., Ds. J. v. d. Berg. 9 u., Ds. E. H. Broekstra. 9 u., Ds. R. v. d. Kamp. 9 u., Ds. R. Hamming 9 u., leeskerk. 9 u. Ds. D. Pol van Vlissingen. Axel A. Zaamslag A. B Hoek. Gereforineerde Gemeenle (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. Oud-Gcreformeerile gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., leeskerk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 9