Kantoor ir. P. DIELEMAN, 1Tu¥oer1j^^ KINDER- Advertentien. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Melkvoedsel voor KinderenenZieken.j ZANDSTRAAT n°. 10, Stokpaardjes-LelienmeSk-Zeep Een ambtenaar uit den omtrek van Breslau vernam dezer dagen dat hij in de Pruisiscbe staatsloterij 1000 mark had gewonnen. Dit buitenkansje belette hem evenwel niet een hulp- toelage te vragen aan zijn bestuur. Tegelijker- tijd schreef hij aan de directie der loterij, om zoo spoedig mogelijk in het bezit te komen van zijn 1000 mark. Ongelukkig vergiste hij zich in de enveloppe en eenige dagen later ontving hij van de Bres- lauer regeering een schrijven, waarin men hem geluk wenschte met zijn winst en het loterij- briefje terugzond, „dat hij wel zou noodig hebben." Den volgenden dag liet de directie der loterij hem weten dat hij een dwaling had begaan, maar dat zij, tot bespoediging der zaak, zijn vraag om een hulptoelage rechtstreeks aan het bevoegd bestuur had overgemaakt. Lemoine, de zich noemende uitvinder van het geheim om diamanten te maken, heeft aan den rechter van instructie te Parijs aiweer een uitstel voor het uemen van zijn proef gevraagd, doch de procureur der republiek, die meende, dat er nu al lang genoeg was gedraald, heeft verklaard, dat Lemoine uiterlijk 9 Juni het bewijs voor de waarheid zijner beweringen moet geleverd hebben, zoo niet, dan wordt hij weer gearresteerd en gaat de vervolging wegens op- licbterij door. Te Petersburg heeft een duel plaats gehad tussehen prins Murat Napoleon, officier in het lijfgarde-cavalerie-regiment van den Czaar, en de gebroeders Paul en Iwan von Plehn, beide marine-officieren. Paul von Plehn was adjudant van grootvorst Cyril, aan boord van de #Petro- pawlowsk," die voor Port Arthur in de lucht vloog, en werd evenals die prins gered. Prins Murat schijnt zich op een wijze over de Russische marine-officieren te hebben geuit, die Paul von Plehn als een beleediging moest opvatten. (let duel had plaats op het landgoed van prins Beloserski, adjudant van den Czaar. De politie poogde het te verhinderen, doch de prins joeg de agenten weg met de mededeeling, dat zij op zjjn landgoed niets te maken en niets te ver- bieden hadden. Prins Murat schoot Paul von Plehn in de dij onmiddellijk daagde Iwan von Plehn den prins uit, en werd in de borst gewond, zoo, dat zijn toestand ernstig is. Te Parijs staan veertien individuen terecht, op beschuldiging eenige maatschappijeu van levensverzekering te hebben opgelicht. Zij volg- den een in Frankrijk meermaleu toegepast middel gezonde personen door den geneesheer der maatschappij te laten onderzoeken en de polis te doen stellen ten name van //minwaardige levens," zooals de meer practische dan kiesche nomenclatuur luidt. Dan werd een weinig premie betaaid en zeer veel aan verzekerd kapitaal opgestreken. Er is ook een dokter bij de zaak betrokken, zekere Dr. Lacombe, wien door de schavuiten opgedragen was, op de verzekerden het oog te houden en als zij stierven, een certi- ficaat op te stellen dat bij de maatschappij geen achterdocht kon wekken. Doch zelfs in Frank rijk duurt zoo'n spelletje maar kort. Voor welk bedrag de maatschappijen zijn opgelicht is nog niet bekend. In een van de buitenwijken van Parijs hebben ontaarde ouders hun dochtertje Suzanne op schandelijke wijze gemarteld en verwaarloosd. Buren ontdekten het kind, uitgehongerd, vol litteekens .en geheel met onrein overdekt, in een koffer liggen. De politie werd gewaarschuwd en spoedig had men maatregelen genomen om het kind naar elders over te brengen. De buren hadden vernomen van den toestand waarin het kind gevonden was, en spoedig verzamelde zich een groote massa menschen voor het huis. Toen de ouders door de politie uit hun huis werden gehaald, drong het publiek met woest geweld op. Men wilde de beide wreedaards te lijf. Tussehen de politie, die de arrestanten moest beschermen, en het publiek ontstond een wild gevecht. De agenten moesten hun sabel en revolver trekken om de woedende menigte in bedwang te houden. Men wierp met steenen, stukken flesch enz. Men liep de arrestanten na tot aan het naaste politiebureau, dat een uur lang letterlijk belegerd werd. Vijf agenten werden gekwetstook de beide ouders kregen kwetsuren. De vrouw was zelfs zoo toegetakeld, dat men haar nog niet heeft kunnen verhooren. Dr. Craft Carroll te New-York heeft een nieuw geneesmiddel uitgevonden, waarmee hij het spreekwoord wil weerleggen, volgens hetwelk fftegen tering geen kruid gewassen is. Hij heelt zooveel vertrouwen in zijn wetenschap, dat bij daarvoor zijn eigen leven in de waag- schaal stelt. Bij heeft namelijk een landlooper, die bij het Leger des Heils onderdak had, met tuberkelbacillen ingeent, waartoe de man zich vrijwillig had aangeboden. De medische faculteit heeft geprotesteerd tegen deze proefneming op een mensch, maar als antwoord daarop heeft thans een dame te Baltimore zich eveneens aangeboden om door Dr. Carroll eerst met tering besmet en daarna genezen te worden. De dokter heeft hierin toegestemd, terwijl hij verklaarde, dat hij binnen 2 maanden zijn patienten zal genezen. Sterft een hunner, dan zal Dr. Carroll wegens manslag vervolgd worden. Een minister-moordenaar. Wellicbt her- innert men zich nog het feit, dat in de politie- prefectuur te Beigrado twee broeders, beiden officieren, zonder vorm van proces werden dood- geschoten. Reeds toen ging het gerucht, dat dit op bevel van hoogerhand was geschied, ofschoon van Regeeringswege werd verklaard, dat de beide officieren, die zich in arrest be- vonden zich hadden verzet. De justitie, die nu de zaak heeft onderzocht wees als eenige schuldige van het gebeurde den Minister van Binnenl. Zaken Nastas Petrowitsj aan. Deze had nl. het bevel tot den moord op de beide broeders uitgevaardigd. De premier Pasjistj, zoo werd ook ver- meld, is vermoedelijk betrokken bij een samen- zwering tegen de Montenegrijnsche Regeering en nu blijkt de Minister van Binnenlandsche Zaken zich aan een zoo zwaar misdrijf als het bovenstaande te hebben schuldig gemaakt. Dergelijke feiten zeggen meer dan lijvige boekdeelen over de treurige toestanden in dezen Balkan-Staat. De Fransche //vlieger" Delagrange heeft Zaterdagmorgen vroeg te Rome opnieuw een zeer welgeslaagden proef'tocht met zijn vlieg- toestel gedaan, ten aanschouwe van vertegen- woordigers van luchtvaartgenootschappen en vele autoriteiten. Na honderd meter over den grond te hebben afgelegd, begon Delagrange te vliegen. Hij vloog met verwonderlijke gemakkelijkheid tien malen de Piazza d'Arne rond, op een hoogte van 4 tot 7VS meter. Het toestel bleef in de lucht gedurende 15 minuten 26 seconden, zonder een enkele piaal op den grond te komen. De afgelegde af&tand wordt geschat op 12,750 meter. Delagrange heeft hiermede alle vroegere records geslagen. Hij werd aan het eind zijner proefneming hartelijk toegejuicht. Wat later op den morgen beproefde hij een nieuwen vliegtocht, in tegenwoordigheid van den I ranschen gezant, maar toen ging het minder goed wegens den vrij sterken wind, die inmiddels was opgestoken. INGEZONDE?! STUKKEN. Te Huis voor alleenstaande Blinden te Wolfliezen. In de Blinde wereld moeten de meesten trachten door arbeid in hun levensonderhoud te voorzien. Hun dlindheid dwingt hen tot een zeer beperkt aantal vakken, die uitteraard zeer eeuvoudig zijn en hun slechts een gering loon kunnen bezorgen, terwijl zij moeten concurreeren met ziende arbeiders, die zooveel op hen voor hebben door 't bezit van 't onmisbaar werktuighet gezichtsvermogen. Tal van blinden zijn dus niet in staat door arbeid't noodige te verdienen voor eigen levensonderhoud en komen dus ten laste van hun familie. Meestal behoort deze zelf tot de onbemiddelden, of tot de arbeidende klasse en heeft t dikwijls hard te verantwoorden in den heeten strijd om het dagelyksch brood. Hoe menige blinde gevoelt toch, dat hij de zorg en kommer der zijnen verzwaart, dat hij tot last is, al laat men hem dit niet merken en dan hoe somber is voor hem de toekomst. Wat zal er van hem worden, wanneer vaderof moeder komen te vallen Wanneer broeder of zuster zelf hun eigen zorgen hebben of wanneer de kostwinner er niet meer zal zijn Die vraag komt zoo dikwijls op de lippen der blinden, die weten en gevoelen, dat er een tijd zal komen, dat zij feitelijk alleen zullen staan. Op die vraag der alleenstaande blinden wil de bovenbedoelde Stichting een troostvol ant woord geven door het stichten en in stand houden van een tehuis, waar die alleenstaande blinden, onverschillig van welke gezindte, welken leeftijd, een goede huisvesting en liefde'rijke verpleging kunnen vinden. De heer M. H. Schild, freule L. H. C. von Hoevell, mej. J. M. Desmons, alien te's Hage, die deze stichting bij acte, 19 October 1904, voor de notarissen Diet en Yerkoren aldaar oprichtten en daarvan het bestuur vormden, waren ten voile overtuigd, dat er zeer veel geld noodig zoude zijn om dat tehuis te stichten en in stand te houden, doch zij waren niet minder overtuigd van de dringende noodzakelijk- heid van een tehuis voor die ongelukkigen en begounen daarom met het oprichten van een fonds tot dat doel. in 't vast vertrouwen, dat velen hunner landgenooten hun sympathie en steun aan dit werk der liefde zouden schenken, om alzoo het plan tot werkelijkheid te maken, waardoor dan ook spoedig het tehuis zou kun nen verrijzen in een gezonde streek van ons land en een goede communicatie gelegen, ge- sticht door de natie en als een monument, luide getuigend van den weldadigheidszin van ons volk. Dat vertrouwen van het bestuur is niet teleurgesteld, want dezer dagen is door hen aangekocht van de erven C. Hellingman een groot terrain, liggende ten noorden van het sration Wolfhezen, hetwelk een deel is van het bekende landgoed Waldfriede te Arnhem en Oosterbeek, thans in exploitatie voor buiten- plaatsen en villaterreinen. Het ontwerp voor de te stichten gebouwen waarbij van het beginsel is uitgegaan dat de inricbting van het tehuis moet beantwoorden aan de eischen der gezondheidsleer en reJrening moet houden met de eigenaardige behoeften der blinden, is opgenomen in het verslag der vereeniging, hetgeen op aanvrage door het bestuur gaarne wordt toegezonden. De kosten dezer gebouwen zijn geraamd op pi. m. 100,000, en kunnen 100 blinden dan daarin gehuisvest worden en elk zijn eigen kamer hebben. Wie een steentje in den vorm' van een gift tot deze stichting of tot instandhouding er van wil bijdragen zende het aan de Penniugmeeste- resse Mej. T. M. Desmons, Archimedesstraat 48 te 's Hage. Rotterdam, 3 Juni. De Koffie-veiling door de Nederl. Handel- maatschappij te Amsterdam gehouden, liep af voor de gewone Java-soorten 1/3 cent beneden taxatie, zoodat de noteering voor goed ordinair thans is 351/i cent per half kilo. De Tagal gold 453/447 V4 de Liberia 313/4—338/4 de Preanger tot 56%. Alles werd verkocht. Op de Veemarkt werden Dinsdag aangevoerd 1265 magere en 634 vette runderen, 243 kal- veren, 294 nuchtere, 210 biggen, 25 paarden. Prijzen zooals Maandag. Handel matig. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 Juni 6.24 6.54 Zondag 7 v 7.23 7.58 Maandag 8 8.34 9.10 Dinsdag 9 n 9.45 10.15 W oensdag 10 10.44 11.12 Donderdag 11.36 11.58 Vrij dag 12 12.19 ERSONNESM Ales Een versterkend middel voor de Vrouwen. Men eische steeds de Pink Piilen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKE—LEUNIS. Het Kantoor van den Ontvanger der Nederl. Herv. Kerkte Ter Neuzen wordt gehouden en is geopend iederen Woensdag van 9 tot 12 ure des voormiddags en iederen Zaterdag" van 4 tot 6 ure des na- m iddags. De Ontvanger voornoemd, H. J. VAN DEN OUDEN. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in bet Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). zeep aller dames is de alleen ecbte van Bergiuann $k Co., Radebeul, want deze alleen geeft een zacht, rein gezicbt, blozend, jeugdig uiterlijk, witte fluweel-zachte buid en schoone teiut, a 50 Ots per stuk ver krijgbaar bij JACs DE KOK. ©I van Apotlieker Boom. Prijs per doosje 25 en 5G ct. Deze Piilen bevorderen de geregelde outlasting, verdrijven de gal en zuiveren het bloed- Overal verkrijg baar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Axel bij H. VAN D1XHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMS. Te Hulst bij VERWILGHEN-VAN DER HOOFT. ,|'t riinae. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Mei. Adrianus Petrus Hubertus Derksen, oud 28 j., jm. en Marie Ro salie Caillet, oud 22 j., jd. 27 Mei. Charles Louis Bracke, oud 23 j., jm. en Margaretha Juliana de Potter, oud 23 j., jd. Geboorten. 13 Mei. Franciscus, z. van Ferdinandus Verstraeten en van Philomena Bracke. 15 Mei. Bertha Fib rentina, d. van Petrus Henricus Segers en van Rosalia de Bodt. 16 Mei. Carolus Ludovicus, z. van Norbertus Franciscus Buijs en van Rosalia Francisca van Dorsselaer. 18 Mei. Augusta Joanna Catharina, d. van Franciscus Johannes Baptist Leenknecht en van Jeannette Puijlaert. 20 Mei. Paula Antonetta, d. van Edmondus van den Bossche en van Maria Lucia van der Heijden. 24 Mei. Norbertus Johannes, z. van Ludovicus Franciscus Bo- gaart en van Johanna Rijk. 26 Mei. Petrus Alfons, z. van Petrus Franciscus van Broeck en van Maria Francisca Deckers. Overlijden. 15 Mei. Honore Cijrillus Marie van Dorsselaer, oud 9 m., z. van Karel Ludovicus en van Maria Catharina Magnus. 21 Mei. Camille Cattoir, oud 56 j., weduwn. uit het le huwelijk van Claiisse van Mieghem, echtg. van Maria Victoria Gadaen. 26 Mei. Eduard van Holle, oud 3 m., z. van Emilius en van Johanna Lernout. 25 Mei. Josephina Philomena Barhe, oud 11 m., d van Antonius Theophilus en van Anna Maria Wante. fttrnnuw. Huwelijks-aangiften. 8 Mei. Eduardus Mattheijssen, oud 27 j., jm. en Phelomina Verdurmen, oud 23 j., jd. Iluweiijks-voltrekkingen. 1 Mei. Polydorus Domini- cus de Maat, oud 28 j., jm. en Philomena Mangnus, oud 24 j., jd. 2 Mei. Petrus de Valck, oud 2H j., jm. en Anna Catharina Rosalia de Block, oud 21 j., jd. 8 Mei. Petrus Jacobus de Reijcke, oud 24 j., jm. en Maria Josepha Slaakweg, oud 25 j., jd. 22 Mei. Eduar dus Mattheijssen, oud 27 j., jm. en Phelomina Verdur men, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Mei. Rosalia, d. van Petrus van Gimst en van Apolonia Louisa de Block. 23 Mei. Maria Christina, d. van Petrus Eijsackers en van Louisa Koole. 29 Mei. Chailes Ludovicus, z. van Desiderius Jacobus Steijaert en van Mathilde Catharina Stobbelaar. 30 Mei. Angela Mathilda, d. van Johannes Franciscus Buijl en van Phelomina Ivens. 31 Mei. Anna Maria, d. van Honore Verraast en van Mathilde Rosina Dhaens. Overlijden. 2 Mei. Petrus Josephus Kouijzer. oud 4 m., z. van Petrus Clementinas en van Paulina van Poorten. 3 Mei. Mathilda Johanna Asselman, oud 10 m., d. van Alphonsius en van Francisca Johanna Janseens. 5 Mei. Adriaan Durinck, oud 79 j., weduwn. van Cornelia de Klerck. Honteniase, Huwelijks-aangiften. 22 Mei. Eduar dus van Kerckboven, oud 43 j., jm. en Maria Anna van der Hooft, oud 34 j., jd. 29 Mei. Ludovicus Antonius Wullems, oud 26 j., jm. en Cornelia Rozalia Boone, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Mei. Alouisius D'Haan (van Graauw), oud 40 j., jm. en Leonie Durinck, oud 32 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Julia Philomena, d. van Alphonsus Vlassenrood en van Mathilda Barbarina van Remortel. 17 Mei. Alphons Eduard, z. van Petrus Augustinus van Mieghem en van Maria Elisabeth Weemaes. 24 Mei. Bertha, d. van Johannes Hubertus Cornells Boskelion en van Rosalia Verhoeven. 25 Mei. Alouisius Petrus, z. van Cornelis Maas en Apolonia Duerinck. 28 Mei. Emile Augustinus, z. van Johannes de Schepperen van Maria Anna Fruijtier. 30 Mei. Marinus Pieter Leonard, z. van Pieter Avarez Geene en van Johanna Neeteson. Overlijden. 19 Mei. Charles Louis Kiieckaert, oud 50 j. 27 Mei. Bernardus Eduaidus van Waterschoot, oud 9 m., z. van Johannes Jacobus en van Janette van Gassen. 29 Mei. Jan Francies Driessche, oud 79 j., weduwn. van Anna Catharina van de Voorde. Philippine. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Augus tus Baecke, oud 32 j., weduwn. en Sidonie Rammeloo, oud 24 j., jd. 23 Mei. Charles Louis van Hijfte, oud 26 j., jm. en Julia Moens, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Augustus Baecke, oud 32 j., weduwn. en Sidonie Rammeloo, oud24j.,jd. Geboorten. 22 Mei. Casimier Jacobus, z. van Johannes Rammeloo en van Elisa Sophia de Wit. Xuidilurpe, Geboorten. 25 Mei. Arthur Aloi'se, z. van Eduardus Baert en van Natalia Colleman. 27 Mei. Arthur, z. van Joseph van Hoecke en van Philomena Roelandt. Overlijden. 30 Mei. Martha Irma Maria Buijsse, oud 17 j., d. van Theophilus en van Octavia Bredantia van Quekelberghe. 11 tf Er zyn bleeke, vermoeide, kwynende vrouwen, die een slechte gezondheid geerfd hebben, of die hare minachting voor de wetten der Natuur betalen. Maar de Natuur spant zichzelve in orn haar tot een beteren gezondheidstoestand terug te bren gen en met een weinig liulp gelukt haar dit in de meeste gevallen. INK Vv»nt/A M -3 De Pink Piilen zyn een versterkend middel in het byzonder bereid voor de jonge meisjes en de vrouwen van alien Ieettyd, een versterkend middel dat haar juist dien kostbaren steun verschaft die haar tot een topstand van gezondheid en van kracht terugbrengt. Yerkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 de doos, 9,per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2