Landhouwberichten. Gemengde berichten. A dvertentien. Alle CUid-leeiTmgen Bij insclirijving ts koop aangeboden 2 gemeten I/1AA1BRAS, BUBGERLIJKE STAND. Dinsdag werd te Sas van G?nt in bet //Hotel De Zwaan" eene algemeene vergadering gehou- den van de Afdeeling Axel der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veet.eelt in Zeeland. Na de gebruikelijke opening door den Voor- zitter, den heer Ph. J. van Dixhoorn, werd bekend gemaakt dat 4 nieuwe leden waren toege- treden. Door .den Secretaris werd vervolgens rnede- gedeeld dat hij de vraag door den heer De Klerk in de vorige vergadering gedaau, orn te trachten aan het station te Axel gedurende den beetentijd het aanleggen eener zijliju te ver- krijgen, heeft besproken met de betrokken spoorweg-maatschappij en dat deze heeft beloofd het verzoek te zullen inwilligen. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer De Klerk of ook was gezegd wanneer aan die belofte zal voldaan worden, daar het reeds meermalen voorkwam dat eerst met de uitvoe- ring van het werk werd begonnen op een tijdstip dat het reeds klaar had moeten zijn. Hierop werden de notulen der vorige vergade ring gelezen, die werden goedgekeurd. Vervolgens werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, waaronder de agenda der op Woensdag 10 Juni a. s. te Oostburg te houden vergadering van het Hoofdbestuur. an het Hoofdbestuur is ontvangen een aan alle afdeelingen gezonden concept huishoudelijk reglement voor de afdeelingen. Dit concept wordt, eenigszins gewijzigd, voor de Afdeeling Axel vastgesteld. Ingevolge art. 10 van dit nieuwe reglement vervalt punt 0 der agenda daar in dit artikel is bepaald dat het Bestuur de leden van de versehillende commissies van toezicht op de cursussen benoemt. Vroeger geschiedde dit door de vergadering der leden. Punt 6 stelde aan de orde het benoemen van een lid der Commissie van toezicht op de landbouwcursussen te Hoek, door het be- danken van den heer M. de Regt, die zich metterwoon elders heeft gevestigd. Door het bestuur was voor de benoeming aanbevolen de heer G. Dees Gz. Sr., welke thans door het bestuur zal worden gevraagd of hij bereid is de benoeming te aanvaarden. Evenals het vorige jaar is het bestuur be reid op zich te nemen de regeling en de daaruit voortvloeiende werkzaamheden voor een gezamenlijk bezoek der leden met hunne huis- genooten aan den paardenwedstrijd te Brussel welke aldaar den 19, 20 en 21 Juni e.k. zal worden gehouden. De Voorzitter herinnerde dat het vorig jaar 2 excursies zijn gemaakt, nl. eene op Zaterdag 15 en eene op Zondag 16 Juni. De Secretaris, de heer W. Dieleman Pz., meende de leden te moeten herinneren aan de premiekeuring, die op Vrijdag 19 Juni te Axel wordt gehouden. Op voorstel van het bestuur wordt besloten evenals het vorig jaar, per advertentie bekend te maken, dat er gelegenheid bestaat zich voor deelneming aau de excursie aan te melden. Voorts wordt besloten een verzoek te richten aan het Nederlandseh Rundveestamboek, om prijzen uit te loven voor melkvee, evenals dit thans voor stieren geschiedt. Ten slotte werden door den Voorzitter aan een 60tal oud-leerlingen van versehillende cur sussen in paardenkennis de van wege de Land- bouwmaatschappij toegekende diploma's uit- gereikt. In de eerste plaats dankte de Voorzitter den leeraar. de heer P. L. Boogaard te Axel, voor het aan de leerlingen gegeven onderricht, en in de tweede plaats de leerlingen die, gelukkig teeken, thans als het ware wedijveren om ook meer en meer theoretisch met den landbouw en zijnen niet te vermijden aanhang, op de hoogte te komen. Hij hoopt dat het zaad welig moge opkomen en bloeien, tot genoegen van hun leeraar en tot heil van henzelf, opdat het paard dezer streken meer en meer zal worden het koudbloed paard en men eenmaal onze zuidelijke naburen die ons thans nog vele malen de baas zijn, met succes den hoogsten prijs zal kunnen betwisten. De heeren M. A. Wolfert en A. de Feijter dankten namens de leerlingen hunnen onder- wijzer, terwijl laatstgenoemde alien aanspoorde om hun steun te verleenen bij het opnehten eener vereeniging. waartoe weldra pogingen zullen worden aangewend. Hierna niets meer te behandelen zijnde sloot de Voorzitter de vergadering1. Te Scherpenisse is men bezig met het ver- hoogen en verzwaren van den zeedijk Zaterdag- namiddag is na de hevige onweersbui gepaard met hevige stortregens een gedeelte van het verzwaarde dijksgedeelte met een massa aarde van het oude dijkslichaam weggeschoven van het buitenbeloop, de kruin en het binnenbeloop over ongeveer 55 M. lengte. Het buitenbeloop is nog aanwezig tot 3 M. boven hoog water, terwijl de oude hoogte 3.64 M. beliep. De inzinkiug had loodrecht plaats, zoodat een scherpe kant ontstond zoo is de grootste diepte tot 0.65 M. H. W. Men is direct met het herstel der schade aange- vangen. Te Velp bij Arnhem is Zondagavond een ongeveer 55jarige weduwe met een brandende lamp van de trap gevallen. Met brandende kleeren kroop zij door een raam naar buiten en riep om hulp. Een metselaar, die naast haar woont, snelde toe en doofde de vlammen, waarbij hij zelf brandwonden aan de beenen kreeg. De vrouw was over het geheele lichaam met brandwonden bedekc, alle kleeren waren van haar lichaam en het haar van het hoof'd gebrand. Zij werd dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd haar toestand is zeer zorgelijk. Beestachtig. Men schrijft aan het N. v. d. D. z/Te Diepenheim (Overijsel) werd dezer dagen eene bruiloft gevierd. //Tijdeus het feest bezweek plotseling een der gasten. Deze werd ter zijde in een schuur gelegd. z/Een onweder kwam op en felle bliksem- schichten verlichtten spookachtig het feestterrei», terwijl het gerommel van den donder er over- heen rolde. lnmiddels werd de feestmuziek voortgezet en luchtig vierde men verder feest onder zang en dans. z/Toen er onder den invloed van Bachus een der gasten ter aarde zeeg, werd deze bij den doode onder dak gebracht." Bij het sloopen van een oud huis, staande in de Meel onder Zes gehuchten en toebehoo- rende aan baron van Tuyll van Serooskerke te Heeze, heeft men in den kelder een pot met zilveren geldstukken die in den muur was in- gemetseld, gevonden. Het geld dagteekent uit de 17e eeuw en de stukken hebben de grootte van onze tegenwoordige rijksdaalders en kwartjes. Er waren ook nog eenige daalders onder. Onlangs meldden we dat te Maarssen een landlooper eenige dagen opgesloten is geweest, doordat de veldwachter vergeten had, dat hij iemand in het arrestanteniokaal nachtverblijf verleend had. De justitie deed onderzoek, met het resultaat, dat tegen den veldwachter een vervolging werd ingesteld, en deze 21 dagen hechtenis voor dit feit tegen zich hoorde eischen. De uitspraak is a. s. Zaterdag. Te 't Zandt (Gr.) werden Zondag de leden van het huisgezin van den heer M. Herder na 't gebruik van melkspijs alien ongesteld. Een kind van anderhalf jaar overleed spoedig, de overigen herstelden in den loop van den dag na hevige brakingen. Ook de geit, van wie de melk afkomstig was, stierf denzelfden dag nog. Het dier bleek vergiftigd te zijn. De Amsterdamsche inktwerper is door 2 rechercheurs op heeterdaad betrapt. Het is een milicien van de lichting 1908 van het 7e regiment infanterie, te Amsterdam in garnizoen, en een zoon van een familie wonende aan den Koningsweg, dus in denabij- heid van de plaatsen waar de bezoedelingen meestentijds gebeurden. Hij maakte zich juist gereed de kleeren van een dame te bederven toen hij ontdekt werd. Men had hem reeds vroeger er van verdacht, doch geeu bewijzen gevonden. Nu echter is niet alleen door den inkt en het spuitje, dat hij bij zich droeg, zijn schuld bewezen, maar ook in zijn kist in de kazerne vond men deze voorwerpen. De jongeman is natuurlijk in verzekerde be waring genomen. In het verhoor verklaarde hij de feiten ge- pleegd te hebben, omdat hij er telkenmale een onweerstaanbaren drang toe gevoelde. Deze verklaring wijst reeds stellig op een dwang- voorstelling. Om die reden denkt devadereen bekend professor over de psychische afwijking van zijn zoon te raadplegen. Tot dusver was niets abnormaals aan het jongmensch waargenomen. Het was een ge- zonde jongen, die speelde en fietste als alle andere jongens, flink at en op de school ge- regeld overging. Wei was hij af en toe een beetje lastig en prikkelbaar. Thans werpt echter de zonderlinge liefheb- berij een eigenaardig licht op versehillende uitlatingen en gedragingen. Men brengt nu het geval in verband met het feit, dat de jongeman een soort van per- versen afkeer had van vrouwen. Een sigarenfabrikant, die indertijd 2500 sigaren en f 50 uitloofde voor de vinders van den inktwerper, heeft deze thans aan de beide rechercheurs, die hem betrapten, ter beschikking gesteld. In den nacht van Zondag op Maandag ontdekte te 's Gravenhage een surveilleerend politieagent brand in een kruidenierswinkei aan den Dennenweg. Hij sloeg de glasruit van de voordeur in en kwam zoodoende in den winkel, waar hij den bewoner een 23jarig persoon aantrof, die later moet hebben verklaard dat hij omstreeks 1 uur door een inbreker was overvallen, die hem mishandeld had en die, na zich een som gelds te hebben toegeeigend, den brand zou hebben gesticht. De brandweer, inmiddels gealarmeerd, vond bij haar komst het achterhuis in laaie. Met kracht werd het vuur door haar aangetast en met 4 stralen op de waterleiding gelukte het haar den brand te beperken tot het achterge- deelte van het perceel. Daar brandden 4 kamers geheel uit. Ook de keuken en het achterste gedeeRe van den winkel leden ernstige brandschade. De bewoner werd naar het politiebureel ge- leid. De winkel is onder bewaking gesteld. Zaterdagnamiddag deed zich te Arnhem een geval van vergiftiging voor bij het gezin van De R. aan de Spoorwegstraatman, vrouw en twee kinderen werden plotseling ongesteld. Bij onderzoek door geneesheer en politie bleek dat het gebruik van soep, welke een paar dagen in een grijs geemailleerd pannetje was bewaard hiervan de oorzaak was. Een inwoner van Frasnes-lez-Duissenal, de heer M. N., is het slachtoffer geworden van een diefstal, gepleegd in zonderlinge omstandig- heden. M. N. was getrouwd geweest met eene weduwe, welke eene dochter had deze laatste was naar Amerika vertrokken. Verleden week kwam zij terug naar Belgie, in gezelschap van een Amerikaan, dien zij uitgaf voor haren echtgenoot en die, beweerde zij, gehecht was aan den politiedienst in Amerika. Het koppel diende eene klacht in tegen den stiefvader van het meisje en beschuldigde hem van zulke erge feiten, dat het parket niet aarzelde hem te doen aanhouden. Tewijl men den ongelukkige tusschen de gendarmen naar Doornik overbracht en hem in de gevangenis opsloot, deden de Amerikaan en zijne gezellin de woning van den stietvader leeg plunderdenal het zilverwerk en al wat waarde had werd geroofd en het koppel nam er de vlucht mede naar Frankrijk. Toen het parket die feiten vernant, werd de aangehoudene terug in vrijheid gesteldde man kon naar zijne ledige woning terugkeeren. Het dievenkoppel werd opgezocht en te Rijsel aangehouden beide zullen uitgeleverd worden. Zaterdagmiddag kwam er te Londen in een openbare zekere plaats in St. George's Road een man van omtrent 30 jaar, met een groot pak in bruin papier. De bediende in de ge legenheid merkte een oogenblik later, dat de man bij het weggaan het pak had laten staan. loen deze het niet kwam terughalen, maakte de bediende 't open. Het bleek het vreeselijk verminkte lijk van een meisje van een jaar of zeven te bevatten. Er waren sporen van zand aan, maar weinig bloed, zoodat men vermoedt dat het begraveu en weer opgegraven en daarna gewasschen was. De politie was er spoedig achter, dat het kind Marie Ellen Bailies heette en ergens in Islington had gewoond. Vrijdag- middag was 't kind als gewoonlijk naar school gegaan. Maar zij is daar niet gekomen (vol- gens een andere lezing is zij er wel geweest en dus na schooltijd verdwenen), De vader had de politie gewaarschuwd. Toen hij Zaterdag bij het lijkje werd gebracht, herkende hij 't dadelijk en viel in zwijm. Te Etterbeek, de Brusselsche voorstad, waren Zondagavond kinderen aan het spelen in en bij een zandkuil. Plotseling zakte er een zandhoop in, waardoor twee jongens onder'het zand bedolven werden. De andere kinderen riepen aanstonds hulp. Brandweer en gendarmes slaagden er in na een half uur de knapen op te delven. De een bleek geheel ongedeerd, maar de ander was gestikt. Het waren beiden jon gens tusschen acht en negen jaar. Zondagavond keerden een hoofdonderwijzer uit Locquenole in Bretagne, zijn twintigjarige dochter en twee hulponderwijzers in een bootje van Plonezock terug. In de duisternis misleid en door het getij uit hun koers gedreven, raakten zij in de modder vast en denkende dat zij dicht bij den vasten wal waren en het oppervlak stevig was, stapten zij uit de boot. Drie hunner zakten in de modder weg een hulponderwijzer kon zich redden. Z iL III V I.T DING IN. Van 1 tot en met 2 Juni. j VLA.G. NAAM. O 1 Van 1 tot en met 2 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut; door de Westsl. 18 op-en 3 afgeschut. rositie der Stoomscliepen. van de cursussen in paardenkennis, wien j.l. Dinsdag, 2 Juni, een diploma is uitgereikt, worden dringend uitgenoodigd ter vergadering te komen op a. s. Zaterdag S Juni bij P. Koole te Axel, des namiddags ten 5 ure. EENIGE OUD-LEERLINGEN. liggende in den Noordpolder bij Axel, in 6 perceelen. Biljetten worden ingewacht voor ol op den 10 Juni a. s., bij JAN SCHEELE Jz., voerman te Axel, Markt, welke ook nadere mlichtingen verstrekt. N.B. Men kan ook op de massa mschnjven. J. SCHEELE Jansz. o o O o Hoek. Huwelijks-aangiften. 21 Mei. Willem de Blaeii, oud 20 j., jm. en Sara Nijssen oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Mei. Jan Verhelst, oud 22 j., jm. en Tanneke de Bree, oud 21 j., jd Geboorten. 24 Mei. Pieternella, d. van Marinus de Zwarte en van Cornelia Sol. 27 Mei. Helena, d. van Simon de Blaeij en van Adriana Gornelissen. Overlijden. i7 Mei. Janna Toflenaar, oud 9 m., d. van Jan en van Cornelia de Koeijer. 19 Mei. Jari de Bree, oud 7 m., z. van Frederik en van Adriana Pladdet. 24 Mei. Theophiel Petrus Bomelijn, oud 9 m., z. van Eduardus en van Nathalia van Acker. 30 Mei Jan van de Velde, oud 6 m., z. van Authonie Adriaan en van Catharina Pieternella Bakker. Mengstrtijk. Geboorten. 5 Mei. Anna Maria, d. van Theodorus de Rijk en van Cornelia de Maagd. «t. Jnnsteen. Geboorten. 16 Mei. Ludovieus, z. van Edmundus Meervis en van Maria Seraphina Mattens. 2V Mei Augusta Maria, d. van Franciscus Walgraeve en van Amelia Coleta Braem. 28 Mei. Carolus Ludo vieus, z. van Eduardus Strobbe en van Maria Franciesca de Bot. knewarlit. Huwelijks-aangiften. 27 Mei. Eduardus Matteus, oud 40 j., jm. en Bertina van Megroot, oud 31 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Franciscus Joannes Edugard Louis, z. van Prudent van Waesen van Levina Dorothea de Moor. 17 Mei. Alma Josephine, d. van Hendericus de Guchtenaere en van Leodia Sophia Yermeire. 24 Mei. Carolus Ludovieus, z. van Petrus Ongenae en van Maria Ceelaert. 27 Mei. Margaretha, d. van Petrus Augs. Adam en van Rosalia de Meester. 29 Mei. Ed- mond Dominicus, z. van Augustus de Bock en van Coleta Maria Coone. Overlijden. 21 Mei. Paulina de Caluwe, 78 j., wed. van Joannes Ketelars. 25 Mei. Amelia.Kaus, oud 83 j., wed. van Leo de Caluwe. Sas van «ent. Huwelijks-aangiften. 29 Mei. Hypolite de Wijn, oud 32 j., jm. en Janna de Koeijer, oud 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Mei. Richard Polidor Bockstael, oud 24 j., jm. en Mathilda Virginia atofferis, oud 24 j., jd. 30 Mei. Angelus Vernaeve, oud 25 j., jm. en Josephina Maria Goedemont, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Margaritha Mathilda Maria, d. van Augustus van Lent err van Emilie van Laecke. 23 Mei. Maurice Petrus, z. van Pieter Hendrikus Johannes de Groff en van Nathalia Ongenae. 24 Mei. Eugene Desire Petrus, z. van Johannes Franciscus van Acker en van Celima Maria Acke. Andreas Charles Louis,,z. van Petrus Franciscus Schauwvliege en van Attalia Maria Vermandel. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 29 Mei. Jo- sepkus de Maat, oud 35 j., jm. en Rosalia Maria Cappaert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Mei. Henri de Smet, oud 30 j., jm. en Christina van Vooren, oud 28 j., jd. 26 Mei. Alphonsus Jansen, oud 35 j., jm. en Stephanie Maria Michielsen, oud 29 j., jd1. Geboorten. 21 Mei. Herman Petrus, z. van Petrus Johannus Serrarens en van Louisa Cecilia Radermakers. Overlijden. 17 Mei. Petrus Vink, oud 2 m., z. van Alphonsus en van Christina Rombaut. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Julius van Steenliuijse, oud 24 j., jm. en Emma Dominica Rooms, oud 22 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Honore Dumez, oud 25 jjra. en Rosalia Magdalena van Geetsum, oud 22 j., jd. 26 Mei. Franciscus D'haene, oud 25 j., jm. en irma Helena Maria de Wijn (van Wachtebeke), oud 18 j., jd. Geboorten. 15 Mei. Adrjpnne Aline Emma, d. van Desirts Johannes de Bakker en van Ema Oscarina de Vleeschauwer. 17 Mei. Raphael Eduardus Vincentius, z. van Clemens Joseph Gijsel en van Elisabeth Fran- cisca Geilleit. 18 Mei. Margaretha Perpetua Mathilda, d. van Gustaaf Philemon Franciscus Vermast en van Louiza Christina Briquet. 20 Mei. Ancelma Maria, d. van Maria Louisa Wille. Overlijden. 31 Mei. Natalie Hamerlinck, oud 63 j., echtg. van Augustus Guinau. ZaamMas. Huwelijks-aangiften. 27 Mei. Mattheus Dieleman, oud 23 j jm." en Adriana Donze, oud 20j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Cornelis Florussen, oud 27 j jm. en Tanneke Bakker, oud33j.,jd. Abra ham de Jonge, oud 25 j., jm. en Maria Leonie van Doeselaar, oud 24 j., jd. 27 Mei. Cornelis Jacobus Hangoor, oud 26 j., jm. en Margaretha Dees, oud 21 j., jd. Hendrik Pieter Lensen, oud 23 j., jm. en Leuntje Geelhoedt, oud 22 j., jd. 28 Mei. Jan Oppe, oud 39 j., jm. en Tanneke Dees, oud 32 j., jd. Geboorten. 22 Mei. Jan, z. van Pieter Hamelink en van Janna Hamelink. Jacondna, d. van Levinus Abra ham de Mul en van Maatje Joanna Dieleman Janneke, d. van Pieter Goosen en van Dina Janneke Jansen. 25 Mei. Levina Adriana. d. van Abraham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. Overlijden 31 Mei. Dina Smallegange, oud 8 m., d. van Adriaan en van Suzanna Scheele. MS. Van en naar. Lading. 1 Eng. s.s. Nederl. s s. Eng. s.s. idem idem idem idem Deen. s.s, idem Rus. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. Eng. Hmsch' Voor Ter Hieuzen i 2272 jLonden 5098 St. Petersb River Lagan Helena Voor Kent Sea Gull 2763 Londen stukg. Ousel 3633 Liverpool idem Ciio 2319 Hull idem Wharfe 2586 Goole idem Tadorna 3730 Manchester idem Zelandia 2953 Arendal hout E. M. Dalgas 4166 Trangsund idem Graf Tolstoi 3776 Riga idem Graf Schuwalow 4995 idem stukg. Mathilde 1 3154 Norrsundet hout Voor Selzaele i Commercial j 321 iCaen Van Selzaele Coaltar j 621 Havre Eng. s.s. Commercial 324 jPortsmouth s.s. HARALD van Repola naar Brugge, passeerde 3 dezer des voormiddags 11 uur Skagen. s.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD vertrekt heden van Lovisa naar Hull, s.s! ELISABETH vertrok 3 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. HELENA in lossing te Ter Neuzen. stukg. hout creosoot ledig idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2