A I g e m 8 e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. inifiinfisflienst. Gemeentowerkman No. 5156 PUBLICATIE. Donderdag: 4 .Juni 1908. 48e Jaargang. KIEZERSLIJST FEUILLETON. age BEKENDMAKING. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika f 1,321/! en voor bet overige Buitenland 1,65. Men abonneert zicb bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTED TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing dei'zelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Wegen s het Pinksterfeest zal a. s. Maandag geen nummer van dit blad verschijnen. BURGEMEE8TER en WETHOUDERS van Ter Neuzen noodigen belanghebbenden, niet ouder dan 35 jaren, die genegen zijn in aanmerking te komen voor eene benoe- ming tot op eene jaarwedde van f 400 uit hunne op zegel geschreven verzoeken aan hen in te dienen voor 10 Juni 1908, des namiddags twee uur. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij den Gemeentebouwmeester des voormiddags negen uur van iederen werkdag ten Gemeentehuize. Ter Neuzen, 1 Juni 1908. Burgetneester en Wethouders van Ter Neuzen, P. MOES, Lo. Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Kamer van Koophandel en Fabrieken. door AMO. //Zoo is ze nu sinds dagen," zei de o.ude treurig, „en ze zal wegkwtjnen, als niet haar schutsvrouw een wonder doet of ik den //Gettatore" mijn dolk in het hart stoot." Julia was acbter de struiken verdwenen. //Zij ziet er krank uit, Giorgio, maar dat zal we I overgaan," troostte Beppo. ,/Zou het hart niet in 't spel zijn en een ongelukkige liefde de oorzaak wezen van haar lijden z/Je praat of je het weet mijn jongen Julia della Pesca zou ongelukkig zijn in de liefde Julia della Pesca wie alien te voet vallen Dwaasheid 1 De eenige, die zich inhaargunst een weinig mocht verheugen, was Cesar." Wellicbt heeft zijn verschrikkelijk einde haar zoo diep getroffen z/Ja, dat is waar, dat heeft haar zeer aange- Gettatore noemt de ltaliaan een mensch die naar het volksgeloof //het booze oog" heeft, waarmee hij ook buiten zijn wil, ieder, met wien hij verkeert, ongeluk aanbpengt. TER NEUZEN, 3 Juni 1908. In de gisteravond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging //De Vrijbeid" alhier, #erd voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. Verbrugge candidaat gesteld de heer W. van Tatenhove. Voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich alhier 31 jonge- lingen aangemeld. In de heden gehouden vergadering van den Kanaalpolder werd de door het bestuur der lJzendijkscbe Stoomtramwegmaatschappij ge- vraagde jaarlijksche bijdrage zonder stemming goedgekeurd. In de te Hoek gehouden vergadering van ingelanden van den Oud Westenrijkpolder is benoemd tot ontvanger-griffier, de heer H. J. van den Ouden te Ter Neuzen. Volgaarne vestigen wij de aandacht van belanghebbenden op achterstaande advertentie, betreffende den marsch- en banierwedstrijd op 15 Aug. a. s. te Middelburg te houden. Flinke prijzen zijn daarvoor door de vereeniging //Uit het volk voor het volk," die den wedstrijd organiseert, uitgeloofd. Te Cortgene werd Dinsdagmorgen in de gemeentekamer door het bestuur van de water- keering van den calamiteuzen Annapolder aan- besteedhet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1909, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de water- keering van genoemden polder. Het minst was ingeschreven door den heer J. Jansen te Ter Neuzen voor f 1211. Door het dagelijksch bestuur van den in September te Hulst te houden vierden Bredaschen Katholiekendag zijn benoemd tot voorzitters van de le afdeelingkatholieke sociale actie, de heer C. Ysebaert te St. Jansteen2e af deeling pers en lectuur, de heer A. Moerdijk te Zuiddorpe 3e afdeeling drankbestrijding, de heer M. Verhoeven Jr. te Prinsenhage4e afdeelingbelangen der landbouwers, de heer Jac. de Waal te Lamswaarde5e afdeeling: patronaten, de heer P. A. Baart te Graauw 6e grepen maar dat was toch slechts oogenblik- kelijk. Hier moet een diepere oorzaak zijn, Beppo. Geloof mij, het oog van den Gettatore heeft haar getroffen." Zij dronken en Castrucci bracht het gesprek op onverschillige zaken. In den loop ervan vroeg hij//Hoe gaat bet. toch eigenlijk mijn krijgs- makker Antonio Crespi Ik maak er mij een ver- wijt van, dat ik hem niet reeds heb opgezocbt." //Voor mijn part," bromde Giorgio, ,/kan Antonio Crespi naar den duivel loopen. Ik had hem reeds lang weggejaagd, als ik zijn heer was, en het zou ook gebeurd zijn, want de signor kan hem niet uitstaan, indien Fernando en Julia hem niet in bescherming hadden genomen. Hij is een Giorgio slikte het woord in en ver- volgde//Buitendien is de knaap niet hier. Onze Julia kreeg het idee, Sardinische schapen te bezitten natuurlijk moesten ze terstond ge- kocht worden en Antonio, die nog al kennis daarvan heeft, werd uitgezonden ze te koopen. Hij kon reeds lang terug zijn. De weer bleef hem een harde uitdrukking in de keel steken. //Wie weet, waar hij omzwerft." Een klein voorval buiten leidde de aandacht van beiden weer naar den tuin. Julia keerde op dezelfde wijze, als ze straks was voorbijge- gaan, terug. Uit een boschje trad plotseling afdeelingspaarzaamheid, de heer C. van Esbroeck te Hengstdijk. Maandag geraakte te Oostburg aan de in aanbouw zijnde ambachtsschool, bij het ophtjschen van een 500 a 600 K.G. zwaren ijzeren balk, het hijschtoestel onklaar, waardoor die balk naar beneden viel en den heer D., onderbaas van den aannemer, niet onbelangrijk kneusde aan pink, arm, heup en dij. Een der timmerlieden kreeg een losgerukttouw om den hals, waardoor hij een oogenblik hing en hem de keel werd dichtgeknepen en verbrand door de wrijving. Hij werd spoedig losge- maakt. Volgens mededeeling van den Inspecteur van het loodswezen zijn de volgende wijzigingen gebracbt in de betonning en verlichting van het N auw van Bath 1. een spitse ton gemerkt No. 36 is bijgelegd op ongeveer51° 23' 36" N.b. en 0° 41' 52" IV .1. de roode licbtboei No. 36 en de spitse ton No. 38 met bol zijn opgenomen, en een roode licbtboei gemerkt No. 38, met wit vast licht met verduisteringenelke 10 sec. gednrende 7 sec. zichtbaar, is bijgelegd op ongeveer51° 23' 43" N.b. en 0°41'31" W.l. (4° 11'33" O.l. van Greenwich.) 2. het lage licht van Rilland is thans zicht baar wit van benedenwaarts onder den N.wal tot ongeveer 150 M. beW. spitse ton No. 34; rood tot over spitse ton No. 36 wit tot ongeveer 200 M. beW. de lichtboei No. 38 groen tot over de lichtboei No. 38 overigens onveranderd. 3. bet lage licht van den Reigersbergschen polder is thans zichtbaar: rood van benedenwaarts onder den N.wal tot ongeveer 100 M. beZ. bet cilinderbaken heW. Bath en groen tot ongeveer 150 M. beN. de roode licbtboei No. 38 overigens onveranderd. Te Biervliet vergaderden Maandag de in gelanden van zeven polders. De heer I. Verplanke werd als gezworen in den Pieterspolder met algemeene stemmen her- kozen. In overleg met den Ameliapolder besloot men gezamenlijk twee deelen van den Nieuw- landscben dijk met grind te verharden. In den Geertruidapolder koos men met al gemeene stemmen tot dijkgraaf den beer A. Cornelis, in plaats van zijn overleden vader, den beer J. Cornelis. In den Oranjepolder werd tot afgevaardigde bij bet Biervlietsche waterschap met 15 van de 17 stemmen gekozen de beer W. de Blaeij, dijkgraaf des polders, in plaats van den heer Ch. Cuelenaere. die naar buiten den polder verhuisde. In alle zeven polders werd de tramsubsidie toegestaan. een klein, armoedig gekleed meisje, dat haar een briefje toereikte. De dochter van Pesca kromp van schrik ineen, toen ze bet kind zag nam bet briefje aan, zei eenige woorden tot bet kind, greep dan in den zak van haar kleed en gaf het meisje iets dat daarop verdween. z/Vervloekt bedelvolk", zei de oude norscb, z/thans wagen ze zich reeds in den tuin, om Julia iets at te bedelen maar ik ken dat boeven- tuig en ze mogen zicb voor mij wachten." Julia verscheurde den brief, wierp de stukken van zicb en ging verder. Een oogenblik later nam Beppo afscbeid van Giorgio en keerde diep in gedachten verzonken, huiswaarts. VI. Dichte, veelal moeilijk toegankelijke wouden draagt de massieve bergrug, die zicb van 't noorden naar het zuiden door bet eiland Corsika uitstrekt. Bosschen, waartusschen ruwe rots- klompen opsteken, duistere wegen, ruischende stortbeken, verstrooid en verbrijzeld rotsgesteente geven aan deze bergen een woest romantisch karakter. Zij waren en zpn nog heden bet toevluchtsoord der uitgestootenen, der door de wet vervolgden, waaronder zij, wien een daad van bloedwraak in de bergen heeft gedreven, niet de gevaarlijksten zijn. Hoek, 29 Mei. In de vergadering van dun Goesschepolder werd de jaarlijksche bijdrage aan bet tram-comite te verleenen, toegestaan. In de plaats van wijlen den heer Verbrugge werd met 9 van de 11 stemmen tot ontvanger- griffier benoemd de heer J. M. Dregmans alhier. Ook de polder Nieuw Westenrijk besloot in zijne vergadering van 1 dezer de bijdrage aan het tram-comite te verleenen. Zaamslag, 2 Juni. Alhier werd bij een var- ken een geval van vlekziekte geconstateerd. Vele dieren zijn daarop in deze omgeving door een veearts ingeend. Gisteren had alhier door notaris Van der Moer uit Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer W. Houtzager en erven, de verkooping plaats van een woonhuis met erf, in de Rozemareinstraat. Kooper werd de heer J. Wisse Jz. te Zaamslag voor 840. Axel, 2 Juni. Heden werd alhier ten over- staan van de notarissen Dregmans te Axel en Zijlstra te iJzendijke, ten verzoeke van de erven van den heer A. E. C. van Disboeck, in bet logement, //Het Gulden Vlies" bewoond door mej. de wed. L. B. A. Rolff, in bet openbaar verkocht Een woonhuis, verdere aanhoorigheden, tuin en erf alles te Axel, op het marktplein, kadastraal bekend in sectie G nummers 871, 213, 214 en 851, groot te samen 69 aren waaronder 5 aren 30 centiaren erfpacht, eigendom der gemeente Axel. Kooper hiervan werd de beer B. C. lJsebaert, landbouwer te Axel, voor de som van f 5450. Koewacht, 2 Juni. In den afgeloopen nacbt ontlastte zicb boven deze gemeente een hevig onweder. De bliksem sloeg op den toren der kerk, docb werd door den bliksemafleider on- schadelijk gemaakt. Alleen den koperen bol, die op den toren staat, was gebeel zwart. Ook sloeg de bliksem op bet telefoontoestel in de woning van den telefoonhouder. Daardoor was heden bet telefoniscb verkeer verbroken. Stoppeldijk. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks half drie sloeg de bliksem in de landbouwschuur van Jos. Cabret, wonende in de buurt Pauluspolder onder deze gemeente. Het gebouw, met alles wat er in was, uit- genomen het vee, werd een prooi der vlammen, docb het woonhuis bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. Middelburg. In de zomervergadering der Prov. Staten van Zeeland zal o. a. behandeld worden een adres der vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland, waarin verzocbt wordt met genoemde vereeniging een overeenkomst te sluiten tot verpleging van armlastige krankzinnigen in bet door genoemde vereeniging op te ricbten gesticht. Tevens heeft genoemde vereeniging verzocht om haar voor de oprichting een voorschot toe te kennen, be rekend naar een bedrag van 1750 voor elken lijder, waarvoor in bedo^lde overeenkomst plaats bedongen zou worden. Naar wij vernemen zouden Ged. Staten voor- nemens zijn aan de Prov. Staten voor te stellen gunstig op die verzoeken te beschikken. De macht der wet schijnt te bezwijken voor deze oorspronkelijke wouden, deze gespleten rotsen met talrijke schuilplaatsen want zelden gelukt bet den gendarmen haar daar te band- haven. Niet slechts de gesteldheid van den bodem beschermt den misdadiger, maar ook de hulp van de bergbewoners, die steeds op de band der vluchtelingen zijn, niet zelden uit vrees voor bun wraak. In de streek, waar Beppo Antonio Crespi bad verrast, maar hooger nog in 't gebergte. sloop hp thans, met de voorzicbtigheid en sluw- heid van een Indiaan, door de struiken, zijn buks in de hand en bovendien naar den Corsikanen aard een pistool en wel een zesloop revolver van zwaar kaliber in den gordel dragend, Beppo kende deze streken, wier holen en holle wegen dikwijls genoeg aan verdachten tot schuil- plaats hadden gediend. (Wordt vervolgd.) TER SEIIZESSCHE COCRMT. Bit blail verschijnt Jlaanilag., WoeDailtt^- en Vrijdagavond, nitjrefconderd op Veestdaeen, bij de Firma I". J. i Bit. SAMBE te Ter Xenzeii. Burgemeester en Wethonders van TER NEUZEN brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tusschen den 15 en den 20 Juni 1908 binnen deze gemeente de jaarlijksche collecte zal plaats bebben, ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden dienst in de Nederlanden, welk Fonds uitsluitend strekt tot onder steuning van al de verminkten in eenigerlei strijd, waaronder ook die in Nederlands Overzeescbe Kolonien of bezittingen, en noodigen mitsdien een ieder uit, om door een milde bijdrage, dat Fonds tot vervulling van het edeie doel van deszelfs bestemming, te helpen in staat te stellen. Ter Neuzen, 3 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, P. MOES, L°. Burgemeester. VV. S. J. DIELEMAN, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN noodigt de ingezetenen, welke niet op de laatst vast- festelde kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel en 'abrieken voorkomen, maar aanspraak kunnen maken om op die lijst te worden geplaatst, uit, daarvan voor 1 .Siili a. s. aangifte te doen. Het model dezer aangifte is kosteloos ter gemeente- secretarie te verkrijgen. Ter Neuzen, 3 Juni 1908. De Burgemeester voornoemd, P. MOES, L°. Burgemeester. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis, dat het primitief kohier van den Hoofdelijkeh Omslag in deze gemeente voor 1908, in afschrift, gednrende vijf maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter iezing is nedergelegd. Ter Neuzen, 2 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. MOES, L°. Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. iggagg^raffig^gaggaHaBcaEBEffiBgaaaMaBBaManM iiihwiikii mm

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 1