wFfTRnnrr sta¥dT KERMIS- te AXEL BEDDENMAGAZIJN Heeres* en lapokbeddan. BREUKHA K1NDER- MEEL. Advertentien. J. de Smidt-Pothoven, A. MASQ/CJELIER, Wauneer die krachten zijn verminderd vindt men ze weer. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. (Melkvoedsel voor Kinderen en Zieken.j van Maandag B tot en met Donderdag !i iuni 8908. VVo]!en-,CMtsen-enMoltondekens. (liters! concurreerende prijzeD. Levering franco. Oronkenschap bestaat niet meer. In een arbeidersgezin te Zomergem was veertien dagen geleden een derde kind geboren. De moeder was schijnbaar goed maar zwak, en Vrijdag bemerkte men dat zij niet Wei bij haar zinnen was. Een buurvrouw paste de vrouw op, en toen zij Zaterdagmorgen bij de zieke vrouw kwam, was deze bezig met een broodmes bet wichtje, dat in zijn wieg lag, de keel af te snijden. .De vrouw begon om hulp te roepen en de buren kwamen toegeloopen. De moeder zei daarop //Het is goed dat gij binnenkomt, anders sneed ik ze alle drie den nek af." Het mes is niet meer teruggevonden en de vrouw geeft verwarden uitleg als men haar ondervraagt over het voorgevallene. Men heeft haar naar een krankzinnigengesticht te Brugge gevoerd. Er is voor het kind geen hoop op genezing. In de staalfabriek van Rehon aan de Luxemburgsche grens was men Zondag bezig gesmolten staal te laten afloopen. Een der arbeiders had toen het ongeluk in een kuip met gesmolten staal te vallen. Een werkman wilde een poging tot redding wagen, maar viel op zijn beurt in de kuip. Hij kon zich aan den rand vastklampen, doch hi] viel weldra terug in het kokend staal. De oude vader van het tweede slachtoffer kwam toegeloopen hij poogde zijn ongelukki- gen zoon te grijpen, doch zijn krachten schoten te kort. Men droeg hem weg met vreeselijke en diepe brandwonden aan de borst en aan het hoofd. Het vleesch viel hem bij stukken en brokken van de armen eenige uren later gaf de ame den geest. De twee andere slacht- offers waren inmiddels uit de kuip gehaald, en hebben nog tot Maandagmorgen geleefd in de vreeselijkste pijnen. Zaterdagavond hadden een aantal aard- werkers plaats genomen in den trein, van Brussel naar Oudenaarden. Yerscheidene hunner waren dronken. Nauwelijks was de trein in beweging of er ontstond twist en men werd. weldra handgemeen. Tusschen de stations Bodegem-St.-Martin en Ternath werd een der vechters uit den trein geworpen. Een kwartier later werd de ongelukkige door een baanwachter bewusteloos en erg gekwetst aangetrofien. Zijn toestand is ernstig. Andere berichten spreken ervan dat het portier is open- gegaan, en dat de man er bij ongeluk is uit- gevallen. Maar dit wordt betwijfeld. Men zal zich herinneren dat de politie te Munchen, die den uitgever van een tijdschrift vervolgde wegens onzedelijke advertentien, in een belachelijke positie werd gebracht, omdat de uitgever omgekeerd tegen de politie een klacht indiende daar in een door haar uitge- geven adresboek dezelfde advertentien voor- kwamen. Thans is ecbter door tusschenkomst van den Minister van Justitie van Beieren de klacht in- getrokken. En toen verviel ook de tegen klacht. Een 80jarige vrouw bevond zich Maandag op den grooten steenweg te Moerbeke, toen uit tegenovergestelde ricuting een automobiel. kwam aangereden. De vrouw, die zich niet bijtijds kon verwijderen, werd omgeworpen en de machine liep haar over het lichaam. Toen men de ongelukkige opnam, was een barer beenen gebroken, en stroomde uit een gapende wonde aan het hoofd het bloed. Het slacht offer is stervend. Men heeft het nummer van het rijtuig. dat in de richting van St.-Nicolaas verdween, kunnen opnemeu. Te Lissabon doet het gerucht de ronde dat Koning Manuel verliefd is op een jonge dame, behoorend tot de aristocratische kringen der hoofdstad. De vorst moet zijn moeder ver- klaard hebben liever afstand van den troon dan van //de geliefde zijns harten te zullen doen". Men heeft de familie dringend verzocht het meisje naar het buitenland te sturen. Een eerlijkheidsproef. De Parijsche Matin, aan wiens zonderlinge invallen men zoo langzamerhand gewend raakt en die dank zij de vriendelijkheid der Parijsche autoriteiten, de meeste zijner plannen ongestoord ten uitvoer kan brengen, heeft dezer dagen een vermakelijke enquete op touw gezet naar de eerlijkheid der Parijsche omnibuspassagiers. Er werd een dergelijk voertuig gehuurd en het blad kreeg verlof er mee op de gewone lijnen te rijden. Twee redacteurs verkleedden zich als controleur en fconducteur. De laatste moest in erge mate aan verstrooidheidlaboreeren, zoodat-ie van geen enkelen passagier geld vroeg. 's Morgens om zeven uur werd de eerste tocht Vilette-Saint Sulpice gemaakt. Deze lijn wordt hoofdzakelijk door de mindere klasse gebruikt. Bij de Pont de Flandre verschenen de eerste passagiers en toen de conducteur niet gauw om zijn duiten kwam, riep een metselaar op ironischen toon: //Zeg eens vriend, laatje ons vandaag voor niks rijden Daar zal de directie wel niet op gesteld zijn." Meteen over- handigde hij hem het verschuldigde bedrag en zich tot een paar vrouwen wendend, die juist wareu ingestapt, beweerde hij goedig„De stumperd is zeker nog een nieuweling. Het zou gemeen wezen hem te bedriegen." Hierop betaalden alle aanwezigen hun 15 centimes, terwijl de conducteur tevens op eenige spottende hatelijkheden onthaald werd. Toen we aan het eindstation de kas op maakten, bleken er slechts 75 centimes te min te zijn. Dit bedrag werd gedurende den geheelen dag niet overschreden. Den volgenden dag probeerde men het in een der elegantere wijken. De route was nu MadeleineBastille, dus dwars over de groote boulevards. Ongeveer 25 pCt. der passagiers bleek hier niet afkeerig te zijn van een gratis ritje. De Marin-man beweert, dat vooral dames een groote virtuositeit in dezen aan den dag wisten te leggen en er zelfs alierlei trues op na hielden. Bij d.e eerste rit reeds waren er vier francs en 80 centimes te min. In September 11. verdween plotseling uit Moskou een j onge tooneelspeelster, Varvara Nare- novitch genaamd, zonder dat men wist wat er van haar geworden was. Dezer dagen deelde een medisch student te Kharkof aan de politie mede, dat hij voortdurend een jammerlijk geschrei hoorde in het huis naast het zijne. De politie doorzocht dat huis en vond op een zolderkamertje een met lompen bedekte en vreeselijk verma- gerde vrouw. Het was de tooneelspeelster. Zij had het verstand verloren en kon geen der tot haar gerichte vragen beantwoorden. Het huis was verhuurd aan een advocaat, wien de tooneelspeelster haar verdediging in een proces had opgedragen. In een restaurant te Warschau werden op de lHjarige dochter van een hoofdofficier, die zich daar in gezelschap van een kapitein be vond, 2 revolverschoten gelost door een officier van het Orenburgsehe Kozakkenregiment. Bet meisje werd in de borst getroffen en naar het Roode-Kruishospitaal vervoerd, wpar het spoedig overleed. De dader is gevlucht en nog niet teruggevonden. Aan het station te Woronetch waren 15 nonnen uit een naburig klooster gekomen om brandhout te zoeken. Om te schuiien tegen den regen waren zij onder een goederenwagen gekropen. Plotseling werd deze in beweging gesteld en de ongelukkige vrouwen werden ver- pletterd. Een extra-trein, waarmee 200 pelgrims werden vervoerd, had Dinsdagmiddag om 3 uur Montaigu verlaten met bestemming naar Turn- hout en ontspoorde omstreeks 5 uur tusschen Herenthals en Oolen. De locomotief schoot uit de rails en stiet tegen den muur van een loods, die gedeeltelijk instortte, terwijl 2 wagens omvieleu. Een 18jarig meisje werd terstond gedood, een meisje van 20 jaren doodelijk ge- wond. De machinist geraakte onder de machine en is eveneens zwaar gewond. Bovendien zijn er nog 5 gekwetsten. Bij een proefneming met projectielen op het schietterrein der fabrieken van de firma Krupp te Essen had Woensdagmiddag een ontploffing plaats waardoor twee werklieden gedood, een ingenieur en eenige werklieden ge wond werden. Een groot ongeluk gebeurde eergister- morgen te Brussel bij aankomst van een trein die van 's Gravenbrakel kwam. Daar de remklinken niet werkten, men weet niet door welke. oorzaak, kwam de trein met geweld tegen de stootbalken terecht. Een groote paniek verspreidde zich onder de reizigers, die in den trein zaten. Yeertig hunner zijn min of meer erg gekwetst, maar gelukkig is geen enkele in gevaar. Een onderzoek is ingesteld. Bevers aan de Elbe. Bij Wittenberg en Maagdenburg is er een deel van het Elbedal en van het aangrenzende dal der Mulde, dat tot de weinige plaatsen in Europa behoort, waar het uitstervende geslacht der bevers nog wordt gevonden, schrijft //de Aarde en haar Volken". Daar, in het Anhaltsche, zal men het voor- komen van bevers wel moeten toeschrijven aan de bescherming, die de dieren genieten in die streken, die hertogelijk privaatbezit zijn. Zoo komen in het Kuknauermeer, een rest van een dooden arm van de Elbe, nog bewoonde, van bout gemaakte beverwoningen voor. Maar vooral ook de soort van bosch heeft invloed op de verbreiding van de bevers. Het Elbedal beeft tegenover Koswig in Anhalt en van daar naar het westen tot aan de Mulde groote bosschen, die nog op het oerwoud ge- Ijjken, met alierlei loofhout tusschen reuzen- weiden op het laaggelegen Elbe-alluvium, bos schen, die gespaard worden om het wild en waar het geregelde kappen van het hout ver- waarloosd wordt. Veeial liggen die bosschen op de terreinen tusschen de zomer- en de winter- dijken, zoodat ze door verscheiden doode rivier- armen worden doorsneden. In dat gebied treft men ook een paar breedere steeds van water voorziene meren of plassen aan bij Klieken, waar de bevers wonen en veel schade aan het bosch hebben teweeggebracht door het afknagen van dennenstammen en het vellen van alierlei jong hout. De Berlijnsche geoloog, Dr. Georg Meyer, bericht, dat hij er o. a. nog op 13 April 1907, vijftig meters van den dijk verwijderd, die den Koswiger plas omgeeft, op een bij hoog water onder water 4 staande weide onder een wilg een groote bever- woning aantrof, uit takken gebouwd. Op het dak daarvan zag hij de bevers liggen. De dieren waren in het geheel niet schuw, lagen rustig rond te kijken, en hij vernaio* dat ze dikwijls in de nabijheid van den dijk rond- zwommen en takken haalden. De boomen in de buurt toonden overal de sporen van de be- werkingen, die de bevers hun al knagend hadden doen ondergaan. Het gebrnik der Pink Pillen. Dank zij de Pink Pillen heeft mevrouw Ber- wald, die 56 jaren oud is, hare verloren krachten weergevonden. Die dame had geleden aan bloedarmoede en zenuwuitputting. Daaruit waren bij haar een groot verval en een vertraging der functies ontstaan. Haar eetlust was vermin derd, haar bloed slap geworden, en dat was waar te nemen aan haar bleekheid en dat zij voortdurend koude handen en voeten had. Zij gevoelde dat hare krachten dagelijks minder werden. Des morgens, bij het ontwaken, gevoelde zij zich vermoeid en alsof zij spit in den rug had. Toch sliep zij, maar haar slaap was onrustig. Zij had reeds heel wat geneesmiddelen genomen zonder beterschap te ondervinden en begon ongerust te worden. Hoewel zij teleurgesteld was door verschillende geneesmiddelen, heeft zij de Pink Pillen willen nemen, omdat meerdere personen er haar met lof over gesproken hadden. De Pink Pillen hebben haar volkomen liersteld, door haar lichaamskracht, zenuwwgerstand, eetlust en een verkwikkenden slaap weer te geven. Dat resultaat heeft zij in zeer weinig tijd verkregen, zoo krachtig is de bloed herstel- lende en zenuwsterkende uitwerking der Pink Pillen. Mevrouw Berwald woont te Zierikzee, 295 Hoofdpoortstraat. Het is gelukkig dat men een geneesmiddel van de waarde der Pink Pillen bij de hand heeft. Hoevele pijnen stillen zij, hoevele ernstige ziekten voorkomen zij, hoevele jaren van geluk verzekeren zij aan hen die zelfs de hoop verloren hadden. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwuitputting, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs 1,75 de doos, 9,— per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suabilid, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKE—LEUNIS. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 23 Mei 7.20 Zondag 24 n 8.43 Maandag 25 n 10.4 Dinsdag 26 11.10 Woensdag 27 a Donderdag 28 u 0 27 Vrijdag 29 1.8 8.1 9.25 10.38 11.39 12.3 12.49 1.28 TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok- Zeegras- en Stroomatrassen. Een monster van Ret merk- waardige Coza poeder ivordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, uSL^r'E* Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen van Apotlieker Room. Prijs per doosje 25 en 50 ct. Deze Pillen bevorderen de geregelde ontlasting, verdiijven de gal en zuiveren het bloed. Overal verkrijg baar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Axel bij H. VAN D1XHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMb. Te Hulst bij VERWILGHEN VAN DER HOOFT. Hoewnrht, Huwelijks-voltrekkingen. 5 Mei. Al- phonse Himsckoot, oud 36 j., jm. en Theodora van Waesberghe, oud 34 j., jd. 13 Mei. Aloysius Mattens, oud 33 j., jm. en Josephina van Regerimortel, oud 30 j-, jd. Geboorten. 10 Mei. Irma Maria, d. van Gustaaf Dom. Sturms en van Maria Lud. Rama. Overlijden. 1 Mei. Pieter Livinus de Paepe, oud 66 j., echtg. van Ema Pharaildis Kegels. 6 Mei. Elza Louise Marie Vlijminck, oud 1 j., d. van Charles Louis en van Bertina Juliana Matthijs. <>«wceniis«ji». Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Petrus Gillis Rottier, oud 27 j., jm. en Johanna Maria de Bruijn, oud 29 j., jd. Desird van Overmeire, oud 29j., jm. en Pharailda Rosalia Buijs, oud 29j., jd. Johannes Jacobus de Bruijn, oud 31 j., jm. en Maria van Leemput, oud 30 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Bertha, d. van Josepkus Dobbelaar en van Louiza Verschuren. 9 Mei. Alphonsus Theo- dorus Cerulis, z. van Tbeoriorus Rottier en van Ida Ludovica de Bruijn. 14 Mei. Eliza, d van Josephus Henderiks en van Colleta Morcus 15 Mei. Eliza Maria Sophia, d. van Jacobus de Waal en van Maria Sophia Sterk. Overlijden. 14 Mei. Desire van Bellen, oud 3 j., z. van Judocus en vam Christina Verhoeven. Huwelijks-aangiften. 8 Mei. Alphon sus Jansen, oud 35 j., jm. en Stephania Maria Michielseti, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Jan Francies HeD- driks, oud 29 j., jm. en Louisa de Vree, oud 26 j., jd. GeboorteO. 7 Mei. Augusta Seraphina, d. van Ludovicus Stekelinck en van Victoria de Moor. 11 Mei. Maria Apolonia, d. van Petrus Cammaart en van Anna Catharina Voshaart. Overlijden. 6-Mei. Petrus Johannes van Overmeeren, oud 3 m., z. van Gilles en van Anna Catharina Rombaut. 14 Mei. Elisabeth Charlotte Jansen, oud 7 m., d. van Pieter Francies en van Charlotte van Campen. ii it VAN Ijli: Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Metk, LikeurAbsint, Bier, IFater of in het voedse/, render dat het noodig is, dat d dronkaard er iets van af weet. Met COZA FOEBER bezit de wonderbare eigenschap om tegen- zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint, enz.) bij den dronk aard op te wekken. Met COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde bet hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waar- aan hij zijne redding te danken heeft. Met COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen liersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot lever.s- lustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het beeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het institunt, waardoor dit ongeevenaard poeder ver- spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigiugen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in aile talen der wereld. Het eebte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapotheken en in het volgend depdt te Ter NeuzenT. van Rorssum, Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depdthouder reiki het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U i;echtstreeks naar Londen Wacht U vo(»r naraaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenscbap. van iedere rcaand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2