Kantoor Mr. P. DIELEIAN, KINDER-) MEEL. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Iedere maand lyden zy in stilte Advertentien. Dronkenschap bestaat niet meer. Te New-York heeft zich eeu jong effecten- makelaar, Isaac Williams, doodgeschoten, op denzelfden dag en 't zelfde uur, dat hij met miss Mary Arnold in het huwelijk zou treden. De jonge man was door zware speculaties geheel en al tot den bedelstaf gebracht, wat hij niet aan zijn bruid durfde zeggen, die uren in de kerk op hem wachtte, voordat zij het vreeselijk voorval vernam. Uit Maros-Vasarhely, in het Hongaarsche comitaat Maros-Touda wordt gemeld, dat de nvier Maros, door den aanhoudenden regen en het smelten der sneeuw buiten haar oevers is getreden en den geheelen omtrek van Szasz-Regen heeft overstroomd. Nabij Saromberke is een 50 meter lange drjk doorgebroken. Te Maros- Szent-Anna zijn verscheidene huizen ingestort en 3 menschen verdronken. Gemeenteraad van Ter Neuzen, Wordt vervolgd.) DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 16 Mei 1.48 2.5 Zondag 17 n 2.23 2.41 Maanaag 18 2.59 3.19 Dinsdag 19 3.38 4.— W oensdag 20 n 4.21 4.46 Donderdag 21 n 5.10 1 5.38 Vrijdag 22 6.9 6.43 De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen alle verstoringen in het vrouwe- lyk organisme. Niets is te vergelyken met de Pink Pillen om het van opsty- gingen te bevryden, het lenig te maken, de kracht er van te herstellen, door hetaanbrengen van ryk en zuiver bloed en om een eind te maken aan allerlei ellenden, scheuten, zwaarte, duizelin- gen, scheele hoofdpyn, bloedverlies, brakingen, ongesteldheden, die voor vele vrouwen het leven op een lang martelaarschap doen geiyken. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs f 1,75 de doos, 9,per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook ecbt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OVERBEEKE—LEUNIS. KinderenenZiekenj Een wonderbare gebeurtenis in bet St. Josephsgesticht te NEERPELT, bij de Eerwaarde Zusters van bet Kruis. Uit Neerpelt bij Eindhoven, komt het vol- gende bericht tot ons NEYEN MICHAEL, oud 59 jaar. in het St. Josephsgesticht van de Eerwaarde Zusters van het Kruis te Neerpelt, had zich door werk- zaamheden aan de Kerk bezweet en was waar schijnlijk daarna op den tocht gaan staan. Het gevolg \was, dat hij eene zware borst- aandoening kreeg, gepaard gaande met kort- ademigheid. Twee jaar sukkelde hij daaraan en niettegen- staande bij alle mogelijke geneesmiddelen innam, kon bij niet genezen en bleef hij doorsukkelen. De Eerwaarde Zusters van het St. Josephs gesticht, vernomen hebbende van de goede werking der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, bevalen dit waardevolle middel den heerNeven Michael aan, en ziet, het is bij naongeloofelijk maar niettemin waar, dat deze heer na het gebruik van TWEE flacons Abdijsiroop van zijneborst- aandoening, waaraan hij twee jaar gesukkeld had, volkomen genezen is. De heer Neven Michael heeft onzen verslag- gever verzocht, deze belangrijke genezing in de couranten te publiceeren, opdat andere lijders daardoor hunne toevlucht zullen nemen tot de beroemde Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, opdat ook zij, evenals hij, eene merkwaardige en volkomen genezing zullen vinden. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoorwaar- delijk den hardnekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Kiuk-en Slijm- hoest, Bronchitis en alle Borst- en Longaan- doeningen. Prijs per flacon 1,2,en 3,50. Centraal-DepotL. 1. AKKER, Van Alke- madestraat 11, Rotterdam. Yerkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste apothekers en drogisten. Advocaat en Frocureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. CCZA INSTITUTE, Rekroond Thoien 1898. KRAKERSANDERS. Hl1— Nieuwste modellen. Nieuwe twee jaar waarborg. Maakt bet nwa.irsfr, LEJKWAGENS, naar de laatste eiscben des tijds, met vollen waarboi g, we ve a ij de Rijtuigmakerij te bezichtigen zijn. Belee/tl aanbevelend. 'is Zondags A)rPlbN Vergadering van Donderdag 14 Mei 1908. Voorzitter de heer P. Moes, oudste Wethouder. Aanwezig de heeren Van den Hoek, Visser, Moggre, De Masier, De Jager, Scheele, Drost en De Feijter, later de heer Dees. Afwezig de Burgemeester, benevens de heeren Wielanden Lensen. Een vacatnre. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekenrd. De Voorzitter stelt aan de orde I Ingekomen stukken. Een adres van L. J. de Vries, welke verzoekt hem bij het bouwen van 2 hnizen aan de Lange Kerkstraat af- wijking van de bouwverordening te willen toestaan, wat be- treft de bepalingeu voor de open ruimte. Van het eene perceel is de achterliggende open ruimte te klein, doch wordt aangevuld door eene strook grond van de daarnaast te bouwen woning. In verband met de terreins- omstandigheden wenscht adressant de open ruimte dier tweede woning te brengen er naast in plaats van achter de woning. Voorts verzoekt adressant voor de tweede woning te mogen afwijken van het bepaalde in art. 21 der bouwverordening, in zooverre dat hij de gevels niet zal moeten stellen met eene schnine of gebogen lijn. Dit verzoek is gesteld in handen van den gemeente- bouwmeester. welke rapporteert dat volgens het ingediende plan van adressant z. i. wordt voldaan aan de eisehen van art. 28 der bouwverordening, terwyl er z. i. ook geen bezwaar is, om afwijking toe te staan van den eisch van art. 21 voor het tweede huis, mits de stoep voor die woning aan dezijde van de Pelmolengang worde afgerond met eene straal van 0,80 M. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. besloten het verzoek op de door den bouwmeester aangegeven voorwaarde toe te staan. 1». Een schrijven van A. de Witte, waarin deze verklaart gaarne in erfpacht te willen verkrijgen een gedeelte van den gemeentegrond naast zijne woning aan de Dijkstraat, ter grootte van ongeveer 30 M2. overeenkomstig het in de vorige raadszitting genomen besluit. Voorts is ingekomen een adres van genoemden adressant, waarin deze verzoekt hem voor het verbouwen van zijn woonhuis afwijking van art. 28 der bouwverordening toe te staan. Wanneer hij den voor hem beschikbaar gestelden gemeentegrond in erfpacht verkrijgt, zou de open ruimte volgens den eisch der bouwverordening 29 M2. moeten be- dragen, terwijl volgens het ingediende bouwplan slechts 21 M2. open ruimte blijft. Adressant wijst er echter op dat zijn perceel aan drie zijden door den openbaren weg begrensd wordt, welke dus nimmer zal worden bebouwd, zoodat hij verzoekt hem de gevraagde afwijking toe te staan, daar vol- doende in de toevoer van licht1 en lucht kan worden voorzien. De Voorzitter deelt mede dat adressant in zijne berekening abuis is en de open ruimte 27 M2. zou moeten bedragen. De heer Van den Hoek merkt op dat het een hoekhuis is en dus van verschillende zijden door openbaar terrein begrensd, zooals adressant reeds aanstipt. De heer De Jager meent dat er wel voldoende toevoer van licht en lucht zal zijn. De heer DrostHet eenige bezwaar dat ik tegen het toestaan dier afwijkingen heb, is, dat daardoor waarschijnlijk eene herziening der bouwverordening steeds achteruit ge- schoven wordt De heer De JagerIk geloof dat het toestaan dier af- wijkingen meer is een ruimere opvatting van de toepassing. De heer DrostEr kan daarbij geen sprake zijn van een ruimere opvatting van de toepassing der bouwverordening, het is eenvoudig het toestaan van afwijkingen. Ala we nu maar altijd toegeven aan verzoeken om afwijking, komt daardoor eene herziening der verordening op de lange baan die anders door de omstandigheden gedrongen, aangevat wordt Ik zou daarom liever medewerken aan eene wijziging der voorschriften, omdat deze meet gelijkmatig werken en het al of niet handhaven der bepalingen zooals die thanszijn omschreven, niet van bijzondcre omstandigheden afhankelijk behoeft te zijn. De Voorzitter stemt toe dat de aangekondigde herziening der verordening reeds zeer lang aanhangig is, men gelieve echter ook in aanmerking te nemen dat de ongesteldheid van den burgemeester vertraging in de bebandeling der zaken heeft teweeggebracht. Namens Burg, en Weth. stelt hij voor het verzoek tot afwijking van de bouwverordening toe te staan op voor waarde dat de hoek -van het huis aan de Dijkstraat zal worden gemaakt afgerond of met een gebroken hoek. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Vervolgens stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voor de gevraagde gemeentegrond op de gewone voorwaarden in erfpacht te geven. De onttrekking aan den publieken dienst heeft reeds plaats gehad. Z. h. s. wordt aldus besloten. c. Een schrijven van het bestuur der vereeniging »Am- bachtssehool voor Hulst en omstreken,1* waarbij dank wordt betuigd voor de aan die vereeniging tot wederopzeggens toe- gekende subsidie ad f 50 'sjaars en de school in de belangstelling van den Kaad wordt aanbevolen. De Voorzitter: Ik stel voor daarover bij de begrooting voor het volgend jaar te spreken. Aldus besloten. d. Een schrijven van het bestuur der vereeniging ,Am- bachts8chool voor Hulst en omstreken, waarin, naar aanleiding van art. 4 der statuten van de vereeniging de Raad wordt uitgenoodigd 2 afgevaardigden te benoemen om degemeente bij de vergaderingen te vertegenwoordigen. Tevens wordt kennis gegeven dat tbans 11 leerlingen uit Ter Neuzen de ambachtsschool bezoeken. De heer Dees komt ter vergadering. De oorzitter weet niet of het benoemen van afgevaardigden thans dadelijk noodig is en zou dat nog maar eens willen aanhouden. De heer DrostAls u meent dat er bij de begrooting voor het aanstaande jaar nog moet worden overwogen of we subsidie zullen geven, en dus ook de kans bestaat dat dit niet geschiedt, kan het benoemen van afgevaardigden ook wel worden uitgesteld, daar het, als geen subsidie meer gegeven werd. ook niet meer noodig zou zijn. De heer De Masier merkt op dat de benoeming der af gevaardigden ten doel heeft, de gelegenheid te geven vanwege de gemeente ook mede invloed uit te oefenen op den gang van zaken. Wanneer nu in October eene algemeene ver gadering der vereeniging gehouden wordt, zou men, als men eerst de beslissing over de subsidie bij de begrooting zou J willen afwachten, juist de eenige gelegenheid laten voorbijgaan, J die er, met het oog op de voor dit jaar verleende subsidie, bestaat, om van dat recht gebruik te maken. De heer Van den Hoek, die eerst met het oog op het weinige aantal aanwezige leden bezwaar had gemaakt om thans afgevaardigden te benoemen, stemt thans ook toe, dat wel tot eene benoeming zou kunnen worden overgegaande bezetting van den Raad is thans redelijk, de heer Dees is inmiddels nu ook aanwezig. Besloten wordt tot stemming voor de benoeming van 2 afgevaardigden over te gaan, waarvan de uitslag is dat de heeren Visser en De Masier gekozen worden, elk met 6 stemmen voorts zijn uitgebracht op de heeren Van den Hoek, Dees, De Jager en Drost elk 2 stemmen. De heeren Visser en De Masier verklaren de benoeming aan te nemen. e. Eene missive van Ged. Slafen van Zeeland, d.d. 1 Mei 1908, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het kohier van het schoolgeld voor het tweede kwartaal 1908. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van mej. J. C. Blits, waarbij deze bericht de benoeming tot gemeentevroedvrouw te Sluiskil niet aan te nemen, daar zij zoo goed als verzekerd is, te Lobith te zullen worden benoemd. De Voorzitter deelt mede dat eene nieuwe oproeping is geschied. g. Een schrijven van mevr. J. de Poorter, geboren Marie de Pape en familie, waarbij het overlijden wordt bericht van haren echtgenoot, den heer Jan de Poorter, provinciaal raads- lid van Oost-Vlaanderen, wethouder van Everghem, enz. enz. De Voorzitter deelt mede dat de overledene de schenker is van de in de Raadzaal aanwezige groote lijst met verschillende fotografien van Ter Neuzen tijdens bet kroningsfeest. De mededeeling der familie is door Burg, en Weth. beant- woord met een adres van rouwbeklag. It. Een verzoek van J. A. Tavenier, onderwijzer aan school B, om hem, wegens zijne benoeming tot hoofd der school te 's Gravenmoer, eervol ontslag te verleenen tegen 1 Juli a. s. De Voorzitter deelt mede dat het hoofd van school B, in wiens handen dit verzoekschrift om advies gesteld is, adviseert den heer Tavenier zoo laat mogelijk te ontslaan en zoo spoedig doenlijk in de vacature te voorzien. Namens Burg, en Weth. stelt de Voorzitter voor aan den verzoeker eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Aug. a. s. De heer De Masier Zou het niet mogelijk zijn dat eerder in de vacature voorzien is De Voorzitter en de heer Van den Hoek betwijfelen dit; door hetgeen in deze gedaan moet worden zou in het gunstigste geval pas in de eerste week van Juli benoeming kunnen plaats hebben de alsdan te benoemen onderwijzer zal dan ook maar niet aanstonds uit zijne tegenwoordige functie weg kunnen en inmiddels is dan ook de groote vacantie iugevallen. Z. h. s. wordt besloten den heer Tavenier eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Aug. a.a i. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten wegens schoolgeld afschrijving te verleenen aan Van Grembergen f 0,72, A. Michielsen f 1,35, J. Michielsen 2,70, J. J. Heijgelaar 1,50, M. F van Petegem f 0,48, P. J. Geluk f 0,85, A. van der Molen f 0,36, A. J. Liebers f 0,20, P. W. H. Lommertzen f 1,80, E. de Meijer f 0,45, A. Dhaeze f 0,671. Het verzoek om afschrijving wegens schoolgeld van J. Bakker wordt, als ten onrechte gedaan, daar het betrokken kind op verschillende tijdstippen de school bezocht, afgewezen. j. Een adres van het bestuur der vereeniging//Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, dat zich opnieuw tot den Raad wendt met het eerbiedig verzoek aan de vereeniging toe te kennen eene subsidie van f 150 tot steun van het door haar gegeven wordend onderwijs. Nevens het adres zijn ingezonden het verslag over den afgeloopen cursus en een rooster der lesuren. De Voorzitter stelt voor dit verzoek nader te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1909. De heer Visser vraagt of het, met het oog op de subsidie die van Rijk en Provincie gevraagd wordt, niet (e laat is, om tot de behandeling der begrooting (e wachteu, daar de rijks- en provinciale subsidie alleen toegestaan worden, als ook de gemeente subsidieert. De heer Van den Hoek meent dat er geen bezwaar is tot bij de behandeling der begrooting te wachten, al heeft hij er ook niets op tegen om vroeger te beslissen. Door Rijk en Provincie wordt subsidie verleend onder voorwaarde dat de gemeente ook subsidie zal geven. Dezer dagen is door Gedep. Staten reeds aan Burg, en Weth. advies gevraagd omtrent het verzoek der vereeniging en spreker kan wel meedeelen dat er gunstig geadviseerd is. Hij gelooft dus niet dat er bezwaar is om te wachten. De Voorzitter is het daarmede eens. Z. h. s. wordt besloten het verzoek aan te houden tot bij de behandeling der begrooting. It. De Voorzitter stelt aan de orde het benoemen van een stembureau voor de te houden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, in de vacature ontstaan door het verlijden van den heer Verbrugge, welke verkiezing binnen- kort door Burg, en Weth. zal worden uitgesehreven. Met algemeene stemmen worden de stembureaux benoemd als volgt Stemdistrict I. (Raadzaal). Voorzitter, ambtshalve de Burgemeester, plaatsvervangend voorzitter de heer M. van den Hoek, leden de heeren G. Wieland en De Jager. plaats- vervangende leden de heeren R. Scheele en A. C. Lensen. Stemdistrict II. (Sluiskil). Voorzitter de heer D. J. Dees, plaatsvervangend voorzitter de heer J. Risseeuw, leden de heeren A. P. de Vos en A. Kooman, plaatsvervangeude leden de heeren Th. L A. van der Bilt en J. Vermeulen. Stemdistrict III. (Java). Voorzitter de heer P. Moes, plaatsvervangend voorzitter de heer A. Visser, leden de heeren S. van Rees en D. Tolhoek, plaatsvervangende leden de heeren De Feijter en A. J Tazelaar. I. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de begrooting voor 1907 te wijzigen door verhooging van ver schillende ontvangstposten en ook verschillende posten der uitgaven, beiden tot een gezamenlijk bedrag van 20,411,77. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. m. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een schrijven van de borgen vandoch daar dit eene per- soonlijke zaak betreft, wenscht bij dat te behandelen in be- slo'en zitting, waarom hij de openbare vergadering schors', welke overgaat in eene met gesloten deuren. Nadat de eitting weder openbaar is geworden deelt de Voorzitter mede een schrijven van J. L. Jurrij en J. J. Verlinde, waarbij deze berichten dat zij met 1 Juli a. s. ophouden zich borg te stellen voor de huur der door J. van Es van de gemeente gehuurde scheepstimmerwerf. l)e Voorzitter voegt hier aan toe dat Van Es naar nieuwe borgen heeft uitgezien, doch dat het hem niet gelukt is deze te krjjgen. Daar Bnrg. en Weth. van meening zijn dat de huur niet kan bestendigd worden zonder dat solide borgen worden gesteld voor de huursom, stellen zij voor de werf opnieuw te huur aan te bieden en dan af te zien hoe het loopt, of er nl. nog een aannemelijke pachtsom wordt geboden om, wanneer dat niet het geval is, nader te overwegen wat er mede gedaan moet worden. Op een vraag van de heeren Scheele en De Jager deelt de Voorzitter mede dat de werf telkens voor een jaar is verhuurd, doch dat de overeenkomst stilzwijgend doorgaat, wanneer de huur niet drie maanden voor Juli werd opgezegd. De borgen hebben met het oog op die bepaling 8 maanden te voren kennis gegeveu, dat zij na Juli ophouden borg te zijn. De heer De Jager wenscht in overweging te geven om, als een te geringe huursom geboden werd, voortgang te makeu met het reeds laug aangekondigde plan tot demping der haven. De Voorzitter We zullen eerst den uitslag van de aan- bieding afwachten en dan kunnen we verder zien. De heer DrostIn elk geval, wanneer er minder geboden wordt dan de tegenwoordige huurprijs van f 275, zal de Raad nader worden gehoord. De Voorzitter: Dan zullen we vragen wat verder gedaan moet worden. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth., tot het opnieuw in huur presenteeren der werf, aangenomen. n. Een adres van A. Brakman, herbergier te Sluiskil, waarin deze reclameert tegen zijn aanslag wegens vergunnings- recht. Hij meent dat de schatter bij het schatten van zijn lokaal in verband met den omzet, er geen rekening mede heeft gehouden dat in het lokaal van adressant veel sterken drank per flesch wordt verkocht, waaraan weinig ver- diend wordt, althans aanzienlijk minder dan bij den verkoop per glas. Ook was de omzet in het vorig jaar minder dan in een voorafgaand, waarom hij meent dat zijn lokaal te hoog is geschat cn verzoekt schatters te benoemen om tot eene herschatting over te gaan. De VoorzitterWij hebben advies gevraagd aan den schatter en Burg, en Weth. stellen voor het vergunnings- recht te handhaven, daar zij van meening zijn dat de schatting niet te hoog is, en dus geen schatters te benoemen. Z. h. s. wordt aldu9 besloten. if ii 1! Kan ingegeven vjorden in Koffie, Thee, Metk, Likeiir, Altint, Bier, Water of in het voedset, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEHETt bezit de wonderbare eigenschap om tegen- zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint, enz.) bij den dronk aard op te wekken. Het COZA POEDEK werkt zoo ongemerkt en zeker dat de ecbtgenoote, de zuster of de dochler van den verslaafde bet hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waar- aan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDElt heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levens- lustige en niittige leden der maatscbappij herschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder ver- spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onscbadelijK te zijn. Correspondents in alle talen der wereld. Het ecbte Coza poeder is verkrijgbaar in nlleapotbeken en in het volgend depdt te Ter Neusen: 1. van Iiorssum Waalkes Jr., Noordstraat,45. Onze depdthouder reiki het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen §,'om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Louden HeTcoza poeder^'s "het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2