ft YEMUOTINGEU Kantoor Mr. IDIELEIA! Eerste ITecLerknclsche UM\m Paarden- n n i een MOTDKRIJWIEL, 3 PL Advertentien. -gpilltn, strand van de Zuiderzee SeksncitnakEng. Aan H« MeLandfoouwers! Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Melkvoedsel voor Kinderen mZieken.^ Vrijdag 15 Mei 1908, VERPACHT: gevestigd te's Gravenhage, Oronkenschap bestaat niet mser. m W 0 Q1 P Yoorhanden bij de Firma P. J. VAN DE SANDE, De Thoolsclie Eegden (4,5 en 6 balks) en de Itolblokken uit drie stukken, J. DE K RAKER, Axel. Te Beertsterhoogen (by Beerta, Gron.) werd het geheele gezin van een landbouwer onlangs ongesteld na het eten van pannekoeken. an het gebruikte meel bleef iets over en dit heeft men chemisch laten onderzoeken. Daarbij is aan het licht gekomen, dat het meel arseni- cum bevatte. Dubbele straf. z/Beklaagde, gij zijfc meer in aanraking met de Justitie geweest nJa, E.A., eenmaal, maar daarvoor heb ik de straf ondergaan." z/Wanneer en welke straf?" //In 1903 acht maanden voor verduistering (met eenige onrust). Maar U laat dit toch niet opschrijven Ik heb die straf eerlijk onder gaan." >/Ja, ik moet het vermelden. De rechter zal daarmee bij dit vonnis rekening houden." z/Maar E.A. dat is toch onbillijk. Ik heb die straf geleden en moet ik nu zwaarder gestralt worden, omdat ik destijds ook gezeten heb z/Ja, zoo is onze wet." //Maar, mijnheer. Dat ik nu dit feit heb gepieegd is juist een gevolg van mijn vorige straf. Ik was 3 jaren op de fabriek. Er was niets op mij aan te merken, U kunt er naar informeeren. Toen vroeg de directie om vast aangesteld te worden, een bewijs van goed gedrag van den Burgemeester. Ik kon dit niet krijgen, omdat dat vonnis van mij in de boeken stond. Een paar maanden heb ik het slepende gehouden, maar toen moest het er uit en men beeft mij daarop gedaan gegeven. Er is in dezen tijd nergens werk te krijgen. Mijn vrouw is ziekelijk en mijn drie kinderen hadden in geen dagen warm eten gehad." Men schrijft uit Enschede Niettegenstaande het aantal kommiezen te Glanerbrug in den laatsten tijd aanmerkelijk is vermeerderd, schijnt daar toch nog een uit- gebreide smokkelhandel in suiker te worden gedreven. V ooral de winkelier W. aldaar wordt verdacht wekeiijks een belangrijke hoeveelheid suiker uit Duitschland te ontvangen en hoe groote waakzaamheid de kommiezen ook aan den dag leggen, toch weet hij het zoo aan te leggen, dat, al wordt hij ook al eens ver- baliseerd, steeds vrijspraak volgt. Dinsdagavond hadden zich weer twee rijks- ambtenaren achter zijn woonhuis, onmiddellijk aan de Duitsche grens, verdekt opgesteid. Juist waren zij voornemens op te breken, toen ze een man zagen aankomen, met een zwaren zak op zijn schouders, die suiker bleek te be- vatten. De man, dien men wilde arresteeren, verzette zich hevig en bij de worsteling, welke ontstond, wist een vrouw, die zeker bij den smokkelaar behoorde, ongemerkt den zak suiker machtig te worden, waarmede zij naar de Duitsche grens ijlde. Een der kommiezen het bemerkende toen zij reeds een eindje weg was, rende haar na en hield haar nog staande even voor de grens. Ze bleek geen katje te zijn, dat men zonder handschoenen kon aanpakken. Ook van haar kant kwam bevig verzet en zij wist op Duitscb grondgebied te ontkomen. De smokkelaar, die door den anderen amb- tenaar werd vastgehouden, slaagde er in zich eveneens los te rukken en over de grens te verdwijnen, zoodat de vangst dus op niets uitliep. De plaats, waar de worsteling plaats vond, was bestrooid met suiker uit den zak, die was opengescheurd. Naar wij vernemen heeft de vrouw bij de Duitsche politie aangifte gedaan, dat zi; nog aan gene zijde der grens door de Hollandsche ambtenaren was vervolgd en mis- handeld. Een 32jarige reiziger in rijwielonderdeelen en een 26jarige rijwielbandenmaker stonden Dinsdag terecht voor de rechtbank te Amsterdam, wegens diefstal v^1 een groote partij banden ten nadeele van hun patroon. bij wien zij tegen een loon van f 14 in de week in dienst waren. In Mei 1907 namen zij 40 banden weg en verkochten die voor f 80, en op 25 November, toen de patroon op -reis was, lieten zij 500 binnen- en 60 buitenbanden naar een fiets- bandelaar brengen, aan wien zij dat partijtje voor J 360 verkochten. In 'tgeheel bestalen zij de firma voor 5000. De eisch wasvoor de twee dieven 2 en 21/3 jaar en voor den heler 1 jaar. De Oostender vischsloep no. 185 werd in den nacht van Zondag op de hoogte van het vuurschip West-Hinder aangevaren door de Belgische stoomboot Iris, bestemd naar Rot terdam, en verdween onmiddellijk in de diepte. Van de 5 opvarenden werd slechts een gered, die naar de plaats van bestemming werd mede- genomen. en Dinsdagavond per trein te Oostende gearriveerd is. De oorzaak van het ongeval is te wij ten aan den dikken mist die op dat oogenblik heerschte. Het drama van Grasse, waar Dinsdag bet in stukken gesneden lijk van den bankier Raim- baud gevonden werd, blijkt heel geheimzinnig te wezen. De meid van Raimbaud houdt hare onschuld vol. Zij bekent het lijk te hebben in stukken gesneden, maar haar meester niet te hebben gedood. In het bureau van Raimbaud heeft de politie eene zonderlinge ontdekking gedaan zij vond er eene gewone enveloppe, die verzegeld en waarop met potlood geschreven was//Te openen in geval van ongeluk. Zeer ernstig". Deze enveloppe bevatte een blad papier, waarop stond //Men verwittige de bank van Nice en zend volgend telegram aan mijne dochter Kom spoedig, breng de familiepapieren mee ik ben dood en omhels u, evenals de kinderen". Men kan niet begrijpen, waarom M. Raim baud dat geschreven beeft, want het geschrift is wel degelijk van zijne hard. Was bij voor nemens zich te dooden 't Is overigens bewe- zen dat de meid, Marie Gilles, haren meester niet heeft bestolen. Zij had 800 fr. in haar bezit, maar volgens de rekeningen der bank kon het slachtoffer niet meer dan 153 fr. in huis hebben. Heeft men met een ander soort drama te doen Het parket meent, dat er wellicht tus- schen beide personen betrekkingen bestonden. Kortom, de zaak is heel geheimzinnig, en voor 't oogenblik kan het gereeht er geen touw aan vastknoopen. Nog wordt gem eld De geheimzinnigheid van het drama van Grasse groeit meer en meer aan. Het slacht offer heet geen Raimbaud, maar Barre. Zijn dochter, die Dinsdag aangekomen is, verklaarde dat hij 15 jaar geleden van naam veranderde om redenen die zij aan den onderzoeksrechter heeft medegedeeld. Een herbergier uit de Schampheleerstraat, te St. Jan Molenbeek, was eenigen tijd geleden getrouwd met een weduwe met twee groote zoons, van ongeveer 20 jaar. Er ontstond nogal dikwijls twist tusschen de echtgenooten. Zondagavond was het weer het geval. Op het gerucht van het krakeel drongen de twee zoons in de kamer hunner moeder, gewapend de eene met een ijzeren staaf, de andere met een kap- mes. De stiefvader poogde vruchteloos zich te verdedigen. Aan het hoofd getroffen door ver- seheidene slagen met den ijzeren staaf, zakte hij neer. Ook de pols was door een slag met het kapmes doorgesneden. Op het hulggeroep van het slachtoffer kwamen de buren toege- loopen, die een einde maakten aan het bloedig tooneel. De politie deed den gekwetste naar het gasthuis overbrengen. Zijn toestand is zeer erg. De twee daders werden aangehouden. De aandacht van de politie te Parijs was getrokken door een zeer sierlijk gekleede dame, vergezeld van een omvangrijke voedster of min, draagster van een kindje. Men hield hen in 't oog en zag hen Maandag binnen gaan n verschillende huizen van de Champs Elysees ten slotte bemerkten de politiemannen dat de voedster, behalve het kind, nog een groot pak droeg. De vrouwen namen een rijtuig en de inspecteurs insgelijks. Tot hun groote verbazing zagen zij, toen het rijtuig eindelijk stilhield, niet een min uitstappen, maar behalve de elegante dame kwam er een dikke kerel uit het rijtuig. De agenten aarzelden nu niet meer en legden de hand op dit zonderlinge paar. Een der agenten nam het //kind", 't Was eenvoudig een doos met allerlei eerste klas inbrekersgerief. Wat het pak betreft, het bevatte de kleeren van de //voedster". Deze bekende dat hij, aldus gekleed, gemakkelijk en in voile daglicht in alle huizen binnen kwam, zonder de aandacht te wekken. In de Nation, het Engelsche weekblad tracht een schrijver aan te toonen, dat de jongen van dieren, die in 't wild leven, de vrees voor den mensch niet als een natuurlijke ingeving hebben. Hij vertelt van proeven, genomen met hazen, wilde konijnen en allerlei soort van vogeis, die spoedig na de geboorte met menschen in aanraking gebracht, niet de minste vrees toonden. Ze waren wel, naar hun aard, schuw voor plotselinge geluiden en onbekende dingen die ze zagen, maar ze waren voor het genus homo niet bang. De jonge wilde konijnen toonden zelfs geen vrees voor honden. De slotsom van den schrijver is, dat de jon gen door het oude geslacht in de vreeze des menschen opgevoed worden. Lange ervaring heeft de dierenwereld geleerd, dat de mensch gevaarlijk is, en die kennis wordt in de jeugd ingeprent. Let op jonge musschen, besluit de schrijver wanneer ze pas uit het nest zijn kunt gij ze tot dichtbij naderen zij zijn niet bang voor u. Maar dan klinkt het waarschu- wend sein van de oude musschen, en het jong vliegt weg. Na eenige dagen dus geleerd te zijn, weet het musschejong, dat het van den mensch op veiligen afstand moet blijven. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 9 VI ei 8.9 8.54 Zondag 10 n 9.37 10.16 Maandag 11 10 48 11.16 Dinsdag 12 n 11.42 Woensdag 13 0.3 12.23 Donderdag 14 0.40 12.58 Vrijdag 15 1.15 1.31 eter raad dan het volgende u geelt, is er voor u met fe vinden, zoo gy aan de maag lydt. Gy hebt hier in der daad de aanduiding van het beste geneesmiddel dat gy gebruiken kunt, zoo het er u om te doen is een goede spysverte- ring en een volkomene opname van het voedsel weer te krygen. De Pink Pillen herstellen de slechte magen. Zy verteren het voedsel niet, in de plaats van de maag, wat een slecht middel zou zyn maar zy geven aan de maag de kracht de verterings arbeid zelf te verrichten. De Pink Pillen geven krachten aan alle ver- zwakten. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilie, hoofd-depothouder, 7 Groote Markt, Rotterdam. Prijs 1,75 de doos, 9,per 6 doozen. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. voor een geheel jaar tot het bevi.sscTicn (ook des Zondags) der Hoehsche Kreken, gelegen in den Loven polder gem. H o e k, vanaf heden verkrijgbaar bij H. A AN DOESELAAR, Visscher, Hoek, a /I,-. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en descden WOENSDAG der maand, vanaf des moreens 9 uur in bet Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). Het Bestuur van het Waterscbap der SLUIS AAN DE W1EL1NGEN, maakt bekend dat op des namiddags ten een vre, ten kantore van den Secretaris-Penningmeester in het openbaar, bij enkele inschrijving, zal worden het recht tot het rapen van het BROED of MOSSELZAAD van de oeververdedigingswerken van voor- schreven Waterschap en zulks van 16 Mei 1908 tot 15 Mei 1909. Inlichtingen geeft de Voorzitter van dit Bestuur. Inlevering van de op behoorlijk zegel geschre- vene inschrijvingsbiljetten voor den 15 Mei 1908, bij geuoemden Voorzitter. Het Bestuur voornoemd, J. F. UENNEQUIN, Voorzitter. HENNEQU1N, Secret.-Penningm. Laurens Heaelstraai H. H. Deelnemers dezer Maatschappij, die kennis mochten nemen van reeds geplaatste of nog te verwachten berichten van de hand der Heeren FRANS SCHAAP Jr. of D. P. LINT- HOUT omtrent de Maatschappij en haren Directeur J. FOLKERTS, kunnen zich, des- verlangd persoonlijk, ten kantore der Maatschappij Laurens Reaelstraat 1, alle door hen ge- wenscbte inlichtingen verschaffen. 's Gravenhage, 30 April 1908. Namens den Raad van Commissarissen, Mr. H. N. C. Baron VAN TUIJLL VAN SEROOSKERKEN, Voorzitter. A. VAN LEEUWEN, Onder-Voorzitter. A. A. POLVL1ET, Secretaris. Een monster van liet merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Het COZA rOEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen- zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, abairit, enz.) bij den dronk aard op te wekken. Het COZA ROEDER werkt zoo ongemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waar-' aan hij zijne redding te danken heeft. COZA INSTITUTE, JLc1n9r^ Te bezicbtigen bij H. MOE N S, Rijwiel- handelaar, Ter Neuzen. vau Apotheker Boom. Prijs per doosje 25 en 5C3 ct. Deze Pillen bevorderen de geregelde ontlasting, verdrijven de gal en zuiveren het bloed- Overal verkrijg baar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J KENSE. Te Axel bij H. VAN D1XHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMS. Te Hulst bij VERW1LGHENVAN DER HOOFT. a 1 O een t- Muziekliandel, Ter Neuzen. uit de AxelscheVi/tnirj- en Wagenmakertivoldoeu nan de lioogste eisclien, en >voi en ruet voile tvaarbortj geleverd. Heemt proefAanbe.eleud, 5s itoxitlajjs gfesloten. h ii h H o Kan ingegnven wordm in Kofjie, Thee, Melk, Likeur, Alisivt, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER heeft het buiselijk geluk van dui/.enden gezinuen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot jevens- lustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het beeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig genaaakt en het ieven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het instituuh waardoor dit ongeevenaaro poeder ver- spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een hoek met dankbetuigirigen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondence in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapotheken en in het volgend depfit te Ter Neuzen T. van Rorssutn Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depdthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die. er aanvraag voor doen, maar geelt geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstveeks naar Londen Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2