Gemengde berichten. Een Mend Ylissingsch bewijs. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. BUR6ERLIJKE STAND. Handelsberichten. bij het geheele gezia dezelfde verschijnaelen- Een voorbjj ganger werd aangeklopt, deze waar- schuwde de familie en nu werd spoedig de hulp van een geneesheer ingeroepen, die vergiftiging constateerde. De toestand van het nichtje was eenige uren beslist gevaarvol. Daar het keukengerief en het genuttigde vleesch ook een vorigen maaltijd waren ter tafel geweest, zonder dat daarvan nadeelige gevolgen waren ondervonden, werd in dealler- eerste plaats gedaeht aan vergiftiging door het gebruik van busies erwten. Het keukengereedschap, de gebruikte spijzen en de bus, waarin de erwten waren vervat, zijn door den burgemeester in beslag genomen en voor scheikundig onderzoek opgezonden uaar het laboratorium van den heer E. H. T. van Borssum Waalkes te Ter Neuzen. Thans is bij alle leden van het gezin het gevaar geweken. Stoppeldijk. Zaterdagmiddag vergezelde alhier een elfjarig jongetje een landbouwer, die met een rolblok van zijn akker kwam. De jongen kwam voor het zware werktuig te valien, dat hem over een been ging, welk lichaamsdeel ernstig boven den enkel werd gebroken. St. Jansteen. Vrijdag liet een werkman op het Groot Eiland een weinig vuur in het droge gras vallen bij het aansteken van zijn pijpje, zonder daarop acht te slaan. Het vonkje stak echter de dorre grashalmen aan, het vuur werd aangewakkerd door den fellen wind, zoodat spoedig eene groote oppervlakte weiland en daarop staande houtmijten vlam vatten en een begin van boschbrand ontstond. Door het krachtig optreden der bewoners van de hofstede bleef de brand tot een vijftal houtmijten en enkele boomen beperkt en was men tegen den avond het vuur meester. Koewaclit. Zondagnamiddag had ten huize van den herbergier Jac. Onghena alhier de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de fanfaremaatsehappij „De Eendracht". Door den penningmeester, den heer H. Plasschaert, werd rekening en verantwoording gedaan over het boekjaar 1907. Daaruit bleek, dat de uit- gaven bedroegen 127,85 en de inkomsten 115,21 zoodat er een nadeelig slot was van 12,64; daar er over 1906 een batigsaldo was van 26,52 is thans in kas f 18,89. De attredende bestuursleden de heeren H. D. IJsebaert, Pr. v. d. Walle, Eug. Baert en H. Bonte werden herkozen. ToegeJaten werden 5 contribueerende leden. Besloten werd binnenkort een uitstapje te maken naar de wijken Heikant en St. Andries, de andere uitstapjes binnen de gemeente zullen later geregeld worden. De fanfare zal deelnemen aan het festival te Clinge. Of de fanfare ook zal deelnemen aan de festivals te Axel en te Westdorpe zal a. s. Zaterdag door de werkende leden worden beslist. Bij loting werd bepaald, dat de volgende algemeene vergadering zal plaats hebben ten huize van den herbergier Mod. van Nieulande alhier. De metselaar K. te Arnhem, die Dinsdag- morgen in den muur van een in herbouw zijnd liuis in de Ketelstraat een gat gehakt had, boog zich, om een anderen werkman iets te zeggen, ait dat gat en kreeg een van boven vallend stuk muur op het hoofd. De man was onmiddellijk dood. Een 30jarige man, conc:erge van een fabriek onder Sloterdijk, was Zondagmiddag bezig, zich te oefenec in 't fietsrijden op een weg, waar de elektrische tram langs loopt. De man wilde uitwijken voor kinderen, geraakte daardoor op de tramlijn en werd overreden hij overleed aan zijn wonden. Hij laat een weduwe met drie kindertjes na. De stoomtram van Rotterdam naar Helle- voet kwam Zaterdag bij de Maashaveu in bot- sing met een wagen met paard, waarop de 40jarige koopman H. G. B., uit Poortugaal, en diens 13jarige zoon zaten. De machinist die den wagen eerst op het laatste oogenblik bemerkte, remde uit alle macht, doch het was te laatpaard en wagen werden omver geslin- ferd en B. en zijn zoon vielen er uit. B. brak et rechter sleutelbeen zijn zoontje viel onder de tram en werd vermorseld. Drie zoontjes van den boekbinder J. F. H., oad 5 en 21/S! jaar en 16 maanden, waren Maandagochtend in de ouderlijke woning aan de Schoutenstraat te Rotterdam aan het spelen. De vader was naar zijn werk en de moeder, die in de buurt een boodschap deed, liet de kinderen gedurende dien tijd alleen. Het knaapje van 21/2 jaar ontdekte een kan met petroleum en stortte den inhoud gedeeltelijk uit op zijn broertje van 16 maanden, dat op den vloer speelde. Toen hield hij er een brandende lucifer bij met het gevolg, dat het kindje weldra in voile vlam stond. In dien tijd kwam de moeder thuis en doofde het vuur, maar haar zoontje, met brandwonden overdekt, verkeerde in hopeloozen toestand. Het kind is dadelijk naar het Ziekenhuis gebracht, waar het des mid- dags is overleden. Het oudste knaapje, de 5jarige, die er bij stond toen zijn broertje dit deed, had geen begrip van hetgeen ereigenlijk geschiedde. Te Milaan was men bezig een vleugel bij te bouwen aan de magazijnen van den Cooperatieven Bond, die tot de grootste van geheel Italie behooren. Yrijdagmiddag zou het terras van gewapend beton beproefd worden, dat twee verdiepingen bedekt. Daartoe had men 500 zakken zand er op gebracht, maar inmiddels werd het werk voortgezet. Om half- vijf hoorde men een vreeselijken slag en stortte bijna de geheele nieuwe vleugel in. Verschei- dene werkiieden konden nog vluchten, maar anderen geraakten onder het puin. Een wolk van stof steeg op, zoo hoog, dat een naburige kerk er geheel door bedekt werd. Eenige werk iieden stelden onmiddellijk pogingen in bet werk, om hun kameraden te redden en de eerste, dien zij onder het puin vonden, was de architect van het werk. Hij was dood, zijn schedel was verpletterd. Weldra kwamen brandweer, mili- tairen en politie ter plaatse en begon het ge- organiseerde reddingswerk. Uit een appel, dat over de werkiieden ge- houden werd, bleek, dat er 15 vermist worden. Den geheelen nacht zette men bet ruimingswerk bij fakkellicht voort. Eenige gewonden werden te voorschijn gebracht en terstond naar het hos- pitaal vervoerd. Behalve de architect zijn er nog geen dooden gevonden. Gemeenteraad van Axel. Hulst, 21 April 1908. Rotterdam, 22 April. Graanbeurs werd gisteren niet gehouden wegens het afgeloopen Paaschfeest. Tarwe wordt genoteerd per hectol. 6.50 a f 8,— en per 100 kilo 8,75 a 9,25 en Essex 9,75 a f 10,50 Rogge per hect. f 65_ a 6,50 Gerst 5,40 a 5,80 Haver 3,50 a 4,—en per 100 kilo f 7,60a y 8,Witte Boonen per hect./8,— a j 10- Puike Bruine Boonen 12,a 13- mindere 8,50 a 11,— Kookerwten 9, a, 9,75 Kanaviezaad 6,50. Meel per 100 kilo- Prima inlandsch 13,— a 13,50 le soort 12,— a 12,50 prima Belgisch f 13- a 13,50 le soort 12,- a 12,50*prima Duitseh 12,50 a f 13,— le soort 11,75 a 12,25; extra puik Hon gaarsch 18,— a 19,— prima Amerik. 13,75 a 14,75 le soort 12,75 a 13,50 2e soort Bakers f 12,a f 12,50 inl. en Duitsche roggeblom 11,75 a 13, Aardappelen. Zeeuwsche 2,80 a 3,per mud. De Veemarkt was van meer beteekenis. Aangevoerd waren 1575 magere en 715 vette Runderen, 209 Kalveren, t51 nuchtere, lOo Schapen, 698 \arkens, 125 Biggen, 34 Paarden. Handel matig. Runderen 60 a 72. Kalveren 85 a 105, Schapen 44 a 54, Varkens45 a 49 cents per kilo. Boterprijzeoin vaten gemiddeld 44 en stukken van 5 ons 65 a 70 cent. Suiker vast April 14, Koffie onveranderd. Ter Neuzen, 22 April. Eieren per 26 stuks 0,75. Boter u K.G. 0,50. ZEET1JDINGEN. Van 17 tot en met 21 April. a Goole briketten 21 Van 17 tot en met 21 April werden langs de Oostsluizen alhier 67 binuenvaartuigen op en 71 algeschutdoor de Westsl. 20 op-en 8 afgeschut. Jfositie der Stooinschepen. I) A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 23 April 6.11 6.44 Vrijdag 24 7.22 8.6 Zaterdag 25 8.55 9.43 Zondag 26 n 10.26 11.4 Maandag 27 n 11.36 Dinsdag 28 0.3 12.29 Woensdag 29 0.51 1.11 Foster's "Rugpijn Nieren Pillen veiiichten en heelen in hun grootsch werk, de vermoeide nier- weefsels, zij lossen het gekristaliseerd urinezuur op en houden het lichaam vrij van niergiften die ziekten teweegbrengen. De heer K. Siereveld, Korte Noordstraat 204 te Vlissingen, meldt ons Gedurende verschil- lende jaren heb ik geleden aan een hevige pijn in het benedengedeslte van den rug en in de lendenen, die zich uitstrekte tot in de linkerzij. Vooral bij het bukken was dit zeer hinderlijk en het kostte mij groote moeite mijn werk te verrichten, ik sliep weinig en gevoelde mij steeds vermoeid en terneergedrukt. Mijn spijsverterings- toestel werkte zeer ongeregeld en ofschoon ik reeds allerlei medicijnen gebruikt had om mijn ziekte te bestrijden, schoot ik toch totaal niets op. Toen ik echter zooveel goeds hoorde ora- trent Foster's Rugpijn Nieren Pillen, ging ik dadelijk tot een proefname hiermede over en ik heb er thans geen spyt van, want nadat ik twee doozen volgens de gebruiksaauwijzing had ingenomen, kon ik weinig of niets meer van mijn vroegere ziekten bemerken. Na zulk een voorspoedige genezing zal ik het altijd uiijn plichtachten Uw weldoende Pillen aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Pas op dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwiosel t f 1,75 voor een of 10,— voor zes doozen. Vergadering van 16 April 1908. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer Dreg- mans, die onder het lezen der notalen ter vergadering komt. Voorzitter de heer D. J. Oggel. Secretaris de heer J. A. van Vessem. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Mededeeling ingekomen stukken a. Brief van Ged. Staten dezer provincie, houdende kennisgeving dat zij hunne goedkeuring verleenen tot de gelijktijdige bekieeding van de bedieningen van Secretaris en tijdelijk Ontvanger der gemeente. 4. Als voren houdende terugzending van het door hen goedgekeurde raadsbesluit tot af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1907. c. Als voren houdende mededeeling, dat door hen is goedgekeurd de regeling der jaarwedden enz. van het onderwijzend personeel d. Brief van den heer M. L. van Vessem, onderwijzer aan de o. 1. s. alhier, houdende dankbetuiging voor de gunstige beschikking op zijn verzoek om verlenging van verlof. e. Circulaire van Ged. Staten dezer provincie waarbij zij Burg, en Wetk. aanbevelen, om bij den Gemeente raad te bevorderen, dat de leeftijd van toelating tot de o. 1. s. niet lager worde gesteld dan 5 jaar en 6 maanden. f. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van de Gezondheidscommissie te Ter Neuzen, waarin deze net college van Burg, en Wetk. in overweging geeft art. 20 en 21 der Woningwet onverwijld op de 4 onbewoonbaar verklaarde baanwachterswoningen toe te passen, aan- gezieu de termijn, waarop deze outruimd moesten zijn, reeds lang verstreken is. Hierop is door Burg, en Weth. aan de Gezondheids commissie medegedeeld, dat, zoodra bij hen Oericht is ingekomen van den Raad van Toezicht op de Spoorweg- diensten, dadelijk tot ontruiming zal worden overgegaan Hierna werd voorlezing gedaan van een schrijveu van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten te 's Gravenhage, dat tegen de ontruiming der afgekeurde woningen hunnerzijds geen bezwaar bestaat, waarna de Voorzitter mededeelde dat op 17 April e. k. de ont ruiming zal plaats hebben. Allen worden voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoekschrift van het bestuur van den ,/Neder- landschen Bond van Vereenigingen van den Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand" om adhaesie te betuigen aan hun adres aan Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht, tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd. Besloten geen adhaesie te verleenen. h. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende mededeeling dat het raadsbesluit ter wijziging der bouwverordening hun aanleiding heeft gegeven tot eenige opmerkingen. Na voorlezing van die opmerkingen wordt besloten die te behandelen in de volgende zitting. 2. Het beredeneerd versiag ingevolge artikel 52 der Woningwet Jwordt voor de leden ter lezing op de secretarie gedeponeerd. 3. De rekening van het AlgemeenHurgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1907 wordt goedgekeurd in ontvang op f 4118, in uitgaaf op 4006,41i derhalve met een goed slot van 111,58J. 4. Verzoekschrift van den Gemeenteraad van Clinge, om adhaesie te verleenen aan het door hen aan Z.Exc. den Minister van Landbouw, Nijverbeid en Handel gezonden adres om het uit de quarantaine-stallen afkomstige, door besmettelijke ziekte aangetaste vee onmiddellijk bij het terugbrengen er van op Nederlandsch grondgebied, op kosten van het Rijk af te maken. Besloten adhaesie te verleenen. 5. Verzoekschrift van het Bestuur der afdeeling Volksweerbaarheid om gebruik te maken van het gymnastieklokaal der o. 1. s. Besloten de gevraagde vergunning tot wederopzeggens toe te verleenen. 6. Aan den heer L. H. Burm wordt op zijn daartoe gedaan verzoek vergunning verleend om zijn bestaande keistoep door een arduinen te vervangen. 7. Als voren aan den heer J. A. van Hoeve tot het plaatsen van twee cementen voorwerpen op zijn stoep, 8. Als voren aan den heer D. de Blaaij tot het plaatsen van een ijzeren hek op zijn stoep. 9. Met 7 tegen 4 stemraen wordt aan den heer Jos. de Feijter te Axel, op voorstel van den heer Kruijsse, op zijn daartoe gedaan verzoek vergunning verleend tot het vernieuwen van zijn winkel en woonhuis. Voor stemden de heeren Dieleman, De Feijter, Kruijsse, P. Dekker, Smies, F. Dekker en M. Wolfert. Tegen stemden de heeren Van Driel, Lamaitre, Dreg- mans en Oggel. 10. Met 7 tegen 2 stemmen wordt besloten de zooge- naamde Nieuwstraat, toebehoorende aan mevr. de wed. Noske te Middelburg en aan de heeren C. van den Broeke en J. A. van Hoeve te Axel, in eigendom over te nemen. Voor stemden de heeren Dieleman, Kruijsse, Lamaitre, Van Driel, Dregmans, Wolfert en P. Dekker. Tegen stemden de heeren Dieleman en Oggel. Buiten stemming hielden zich de heeren Smies en F. Dekker. U. Een verzoekschrift van den heer J. C. Bom e. a. te Axel om een derde gasoline gloeilantaarn te plaatsen in de Nieuwstraat, werd met algemeene stemmen inge- willigd. 12. Brief van de Gezondheidscommissie te Ter Neu zen, waarbij zij Burg, en Weth. in overweging geven de woningen wijk A, Nos. 395, 400, 401,402 en 412 aan den Raad voor onbewoonbaarverklaring voor tedragen, om reden die woningen voor geen verbetering vatbaar zijn. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt met algemeene stemmen besloten die woningen niet onbewoonbaar te verklaren en wordt aan Burg, en Weth. opgedragen met de betrokken personen te onderhaudelen om aan de perceelen eenige verbeteringen aan te brengen. De perceelen worden bewoond door wed. S. C. Sol, eigenaar J. Boeije Adr. Vinke.eigenaresHerv.gemeente; wed. Ruben, eigenares Herv. gemeente A. Christiaan, eigenares rnej. de wed. J. M. v. d. Berge; Maria Haak, eigenaar J. Boeije. 13. Verzoekschrift van het Bestuur der afd. van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, tot opheffing van de veemarkt in October en instelling van eene veemarkt in de 2e helft van April en een in September. Op voorstel van den heer Kruijsse wordt besloten de jaarlijksche veemarkt in plaats van den laatsten Maandag in October te houden den laatsten Maandag in November en aan het Bestuur van bovengenoemde Maatschappij kennis te geven dat hun verzoek niet noodig is om reden hier een wekelijksche veemarkt bestaat doch dat voor de te houden markten in April en September de noodige publiciteit kan worden gege ven en palen kunnen worden geplant. Het Kohier der schoolgelden wordt besloten te be handelen in eene beslotene vergadering. Hierna vraagt de heer P. Dekker of het niet mogelijk zou zijn de eigenaars der rouwkoetsen te verplichten door te rijden tot aan het tweede hek van de begraaf- plaats. De heer Kruijsse zegt dat het wel aan de eigenaars kan verzocht worden maar gelooft niet dat men ze daartoe kan verplichten. Wordt besloten aan de eigenaars het verzoek te doen om tot het tweede hek van de begraafplaats te rijden. Vervolgens deelt de heer Kruijsse raede datdegraf- delver bij de ter aarde bestelling van de wed. Faas niet op zijn post was en toen zijn zoontje van een jaar of 16 oud in zijn plaats had gesteld, die niet wist hoe hij de zaak moest aanpakken, en stelt voor de instructie van den grafdelver in de volgende vergadering te wijzigen in dien zin dat indien de grafdelver niet aanwezig kan zijn hij dan een plaatsvervanger stelt ten genoege van Burg, en Weth. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. Hierna deelt de heer P. Dekker nog mede dat de kantsteenen iangs de straat bij C. Scheele zoo hoog staan dat twee karren daar eikaar moeilijk kunnen passeeren en vraagt of daarin geen verbetering kan worden aangebrac.ht. De heer Lamaitre zegt dat die straat niet aan de ge- ,meente doch aan den Waterstaat behoort en men daar om verbetering zou kunnen vragen. Z. h. s. wordt besloten den Waterstaat te verzoeken die straat te verbeteren. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 16 April. Franciscus Benedictus Frederik Schirris, oud 23 j., jm. en Cornelia van Denderen, oud 25 j.,jd. Petrus Josephus de Coninck, oud 21 j., jm.en Johanna Maria Jacobs, ond 21 j., jd. Adriaan Frederik de Lijser, oud 21 j., jm. en Anna Meeusen, oud 18 j., jd. Abraham Brak man, oud 28 j., jm. en Sara Maria Risseeuw, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 April. Jan Pieter Adriaan Risseenw, ond 25 j., jm. en Cornelia Keukelaar, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 April. Cornelia, z. van Krijn Remijn en van Cornelia Maatje Harte. David Cornelis, z. van Jan Riddering en van Pieternella Maria Keukelaar. l6 April. Jan, z. van Jozias de Vos en van Adriana Smallegang. Willem Michiel Hendrik, z. van Cornelis Pladdet en van Neeltje van Doeselaar. 18 April. Gustaaf Petrus, z. van Petrus de Rijk en van Cordula Verbeke. Cornelia, d. van Jan Wisse en van Leijntje Wilhelrnina Kolijn. Overlijden. 14 April. Leendert Herrebout, oud 23 j., jm. z. van Marinus en van Maatje de Kraker. 17 April. Albiu Granroth, oud 25 j., jm. (ouders onbekend). 19 April. Pieter Gijsbertus Nikolaas Jiskoot, oud 13 m., z van Willem Pieter en van Adriaantje de Rooij Middenprijs per 1O0 K.G. Tarwe f 9,Rogge f 8, Wintergerst 9,Zomergerst Haver 7,50, Erwten 11,Witte boonen f 11,50, Brume boonen 11, Duivenboonen_/T0,Paardenboonen /"8,7o, Boekweity -, Lijnzaad 11,50, Koolzaad J Aardappela 4.25. Boter per kilo 1, Eieren per 26 stuks f,75. Ter weekmarkfc waren aangevoerd 6 stuks Rundvee en 82 rarkens waarvan verkocht 4 stuka rundvee en 19 varkens. s a Q 1 VJLA.G. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter »euzeu 17 Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. 18 idem Hiver Lagan 2272 Louden idem 19 idem River Scheldt 2199 idem idem Eng. sch. Despatch 451 Plymouth china clay Van Ter Seuzen 17 Eng. s.s. Cederwood 1815 Middlesbro ledig Belg. s.8. Benmacdui 1651 New Castle idem 18 Eng. s.s. River Thames 2241 Louden stukg. Vuur Ueut i 17 Eng. s.s. Dynamo 1425 Hull stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem Noor. s.s. Aladdin 2132 Goole kolen Eng. s.s. Humber 2894 idem stukg. i.'Ults. 8.8. Mulheim 2377 Keulen ledig 18 Belg. s.s. Zelandia 3044 Antwerpen idem Ned. s.s. Snei 3740 Port Talbot kolen 19 Eng. s.s. i adorna 3730 Manchester stukg. idem Sea Gull 2762 Louden idem 20 idem Don 2658 idem idem Polo 1441 Hull idem idem Ousel 3633 Liverpool idem Deen. s.s. Fredenaborg 4437 Windau hout vl. 21 Duits. 8.8. Frieda 1454 Danzig haver idem Triton 1805 Riga stukg. idem Leander 1626 idem idem Rus. 8.8. Graf Schuwalow 4995 idem hout vl. idem Gen. Zimmerm. 439. i idem hout Noor. s.s. Barbro 2571 Arendal papierp. Fran. s.s. Seine 3912 Libau stukg. Eng. sch. Creek Fisher 407 Plymouth pijpaarde Van (aent 17 Eng. s.s. Serula 3926 Manchester stukg. Belg. s.s. Presed. Stevens 599 Ostende ledig Eng. 8.9. Cottingham 1451 Goole idem 18 Zweed. s.s. Ludvig Peyron 3890 Antwerpen idem Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. 19 idem Humber 2394 Goole idem idem Dynamo 1425 Hull idem Beig. s.s. Martha 1848 Dover m acadam Eng. s.s. Aladdin 2132 Goole ledig idem Corrwg 2633 Bieyth idem Ned. s.s. Snei 3740 Cardiff idem 20 Eng. sch. Fulluchorn 521 idem cement Noor. bark Chacma 1720 Paragua Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. s.s. HARALD vertrok 22 dezer van Swinemuende naar South Shields, s.s. JENNY wordt heden te Duinkerken verwacht s.s. RICHARD van Windau naar Gent, passeerde 20 dezer des v.m, 11 uur blseneur. s.s. ELISABETH in lading te Windau voor Ter Neuzen. 8 8. HELENA van Windau naar Ter Neuzen, paaseerde 20 dezer dea n.m. 4 uur Elaeneur H i/ H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2