Nieuw Circus van Gent. BURGERUJKE STAND. - Men meldt uit's Hertogenbosch aan de Tijd Niet alleen is Noord- Brabant rijk aan allerlei eeuwenoude gebruiken, die samengaan met ver- schillende kerkelijke feesten, maar ook aan sagen en legenden ontbreekt het niet. Zoo werd Donder- dag onze wetenschap indatopzicht weer wat rijker. Toen toonde my iemand ook de helft van een Woensdag gekookt ei, dat er uitzag alsof het pas was gelegd. Niets byzonders, zal de lezer zeggen, want dat is zoo met alle versche eieren. Jawel. Maar dat ei had de bijzonderheid, dat het niet van gisteren of eergisteren was, maar dat het reeds verleden jaar op Witten Donderdag was gelegd. Het volksgeloof namelijk zegt, dat eieren, die op Witten Donderdag zijn gelegd, niet aan bederf onderhevig zijn, en als bewijs daarvan toonde ons de man het kersversche ei, dat verleden jaar Witte Donderdag het levenslicht had aan- schouwd en thans gekookt, er uitzag als een echt versch ei. Waarom hij ons de helft maar toonde? Omdat hij zieh door het opeten der andere helft had willen overtuigen en over- tuigd had, dat ook de smaak van het merk- waardige ei nog puik was. Wie het niet gelooven wil, neme de proef, maar het ei moet beslist een van Witten Don derdag zijn. In alle geval, de legende blijft er met te minder naief om en zal wel voortspruiten uit den eenvoud onzer voorvaderen. Een ruim 70jarig boertje uit Bennekom had een strikske opgehaald en was bekeurd. Voor het kantongerecht te Wageningen werd 10 boete tegen hem geeischt wegens over treding van de Jachtwet, meldt het //Hbl. „Tien gulden veur een strikske op m'n eigen land! Nee, da's toch veul te veul. He'k al niet schaaj genog as de kenijne me de knolle opvritte En dan, as je gepak wor op je eigen land is 't toch mer de helft 0. M. (lachend)//Ik kon ook 40 eischen. Bekl.„0, zoo, da wist ik niet. Mer 't is toch te veul, zie-de, ik doej geen diefstal, 'k he de jacht ok nie verhuurd. En ze loope d'r toch maar over hen Kantonrechter//Dan kun je ze laten ca- langeeren." Bekl.nNou, zoo wijd wil 'k t ok nie zuuke. Da's nou wel 'n beetje arg. Maor tien gulden veur een zoo'n strikske 'tis toch veul te veul." Kantonrechter: ,/Dus je won wat minder hebben Bekl.: //Minder? Je tnos me heelemaai vrij laten, meneer. Zoo'n ouwe man as ik ben nog te straffen Kantonrechter//Ja jong, vrij toch niet gaan Bekl.: //Nou, ziet dan maor s wa-je doej. Zooals wij voor eenige dagen meldden werd de geldophaler der gemeente-gasfabriek te Roermond v. D. in den avond van 31 Maart jl. onverhoeds aan den z.g. Doolhof aangevallen en mishandeld. De aanvallers zouden hem peper in het gelaat geworpen en na de mishandeling hem van het in zijn bezit zijnde geld, hetwelk hij dien dag voor de gasfabriek had opgehaald, beroofd hebben. Van D. wees een geacht inwoner dezer stad als den dader aan. Te diens huize werd nog dienzelfden nacht door de policie een streng onderzoek ingesteld, alhoewel de ver- dachte zijn alibi kon bewijzen, hield v. D. pertinent vol, dat deze de dader was. De justitie heeft alstoen haar onderzoek voortgezet, met het resultaat, dat v. D. heden, na verschillende malen een streng verhoor te hebben ondergaan, op last van den rechter-commissaris in de ge- vanfenis werd opgesloten, als verdacht, zich de verwondingen zelf te hebben toegebracht of zich te laten toebrengen, ten einde zich het by hem berustende geld der gasfabriek toe te eigenen Het getuigenverhoor omvat pl.m. 75 getuigen De heer George was de eerste dien de on- verbiddelijke dood uit den kleinen gelukkigen huiselijken kring wegruktezijn gemis werd door alien diep gevoeld en betreurd. De Overste overleefde hem slechts korten tyd en was steeds zeer erkentelijk voor de bewijzen van hartelijkheid en liefde, hem niet slechts door Helena en haar echtgenoot, maar ook door Kaatje en den graaf betoond. Korten tijd na 't overlijden van den Overste, nam de graaf, die ook tot ritmeester bevorderd was, ontslag uit den dienst, teneinde zich aan zijne beide kinderen en beminde gade te kunnen wij den, en vestigde zich op 't landgoed te Neuemode. In de groote receptiekamer op 't slot prijkte een" prachtig levensgroot portret van generaal Yon Zieten, in zijn roode huzaren-uniform. De slotheer vestigde gaarne de aandacbt van elken nieuwen bezoeker op deze schilderij en verkondigde daarbij immer den lof van den dapperen veldheer, aan wien hij zooveel te danken had. EINDE. komen zal Te Dussen passeerden Dinsdaga,vond twee wagens met zigeuners, van wie een aankomend meisje bij de landbouwer van Dinteren/13,25 stal. Nauwelijks was 't bekend, of de bewoners liepen te hoop en hebben drie zigeuners, die 't meisje volgden, tot tweemaal toe afgeranseld en door 't water De Dussen gejaagd. De mare- chaussees, wier hulp ingeroepen werd, is er in geslaagd het meisje te arresteeren. Behalve by genoemde landbouwer had ze nog meer ge- stolen en van een paar argelooze huismoeders geld gerold. 't Was een heele consternatie. De Engelsche krijgsraad heeft uitspraak gedaan in de zaak der aanvarieg tusscben den kruiser Berwick" en den torpedojager „Tiger", waarbij 36 man om het leven kwamen. De bemanning van beide oorlogsschepen wordt van alle schuld vrijgepleit, en het ongeluk toe- geschreven aan het teit, dat de //liger" plot- seling van koers veranderde, zonder dat is gebleken waarom. - De oude garnizoenskerk te Berlijn met de daar bewaarde trofeeen uit de groote oor- logen is in vlammen opgegaan. Maandagavond te 8 uur zag men boven de bears een hevigen vuurgloed en in korten tijd was de nabijgelegen Neue Friedrichstrasse ge- heel en al gehuld in rook, die uit het weste- lijk gedeelte van de kerk opsteegeenige oogenblikken daarna was ook het dak een vlammenzee, die de omliggende gebouwen in een tooverachtig licht hulde. Omstreeks 9 uur stortte de klokketoren van de kerk in en te 12 uur was zoowat het geheele gebouw een puinhoop geworden. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Nu er in den jongsten tijd te Berlijn zooveel branden hebben gewoed, is de open'bare meening onwillekeurig geneigd, ook hier aan kwaadwilligheid te denken. Directe ileiding daartoe bestaat echter niet, het is zeer wel mogelijk, dat kortsluiting de oorzaak was, te meer daar gebleken is, dat alle deuren en vensters behoorlijk gesloten waren. Deze brand wordt vooral betreurd omdat er zooveel militaire relikwieen bij zijn vernield. Het kerkarehief, de aannemelingenzaal en eenige andere ruimten aan den oostelijken vleugel, het altaargerij en het beroemde altaarkruis werden gered. Maar al de op de slagveiden buitge- maakte vaandels en standaards, waaraan zooveel herinneringen aan Pruisische en Brandenburg sche historiefeiten verbonden waren, gingen op enkele overblijfselen na, verloren. De kerk was uitwendig een zeer eenvoudig gebouw. Zij werd opgericht door Friedrich Wilhelm I, den soldatenkoning, en op 31 Mei 1722 ingewijd. In de grafkelders lagen o. a begraven 14 veldmaarschalken en 50 generaals. In het jaar 1900 werd het gebouw geres- taureerd en het dak met een toren versierd. Oog om oog, hoed om hoedTwee heeren komen kort voor't opgaau van het scherm in het /Chatelet" te Parijs, zoeken eo vinden hun plaatsen op de derde rij stalles, en consta- teeren met vreugde, dat ze niemand voor zich hebben. Maar ze vergaten het af te kloppen En zoo gebeurde het dat juist even na het begin twee dames de beide plaatsen voor hen kwamen innemen en hun met haar extravagante hoofddeksels elke kans op kijken benamen, schrijft het //Hbl." Na veel vergeefsch halsgerek in het eerste bedrijf wendt in de pauze een der heeren zich tot de dames eu vraagt beleefdof zij hun hoeden niet zouden willen afzetten. „lk denk er niet aan", verklaarde de eene. z/ln 't Chatelet mogen we onze hoeden ophouden. En mijn haar is er niet naar opgemaakt om me zonder hoed te vertoonen." z/Maar, mevrouw, we kunnen volstrekt niets zien." ,/Mijnheer, u bent zeker geen Parijzenaar, anders zoudt u de beleefdheid wel hebben, niet verder aan te dringen." De heeren zwijgen en verdwijnen, komen een minuut of wat samen smoezend en gnuiffelend terug, en gaan weer achter de beide bloemen- tuinen zitten. Juist als het scherm voor de tweede maal zal opgaan, komen tot verbazing van het keurige stalles-publiek achter elkaar vier meeldragers uit de //Halien" binnen. De meeldragers in Parijs dragen - behalve meel in deuitoefening van hun beroep leeren hoeden, die een doorsnede van ongeveer een meter hebben, dit om te zorgen dat het meel hun niet in den nek loopt. Onverstoorbaar schrijden zij door het middenpad en nemen plaats op de vier zetels eerste-rij- stalles, voor de beide dames met de verwante hoofddeksels. De twee aanstokers schudden de zaal begrijpt en bruit. De dames krijgen een kleur van schaamte en ergernis. //Mynheer, wilt u alsjeblieft uw hoed afzetten! probeert een van de twee tegen den voor haar zittenden eclipsant. ,/Ben ik niet voor gehuurd", antwoordt deze lakonisch. Groot schandaal. De dames maken zooveel leven, het publiek amuseert zich zoo luidruchtig, dat de voorstelling niet kan doorgaan, en het heele achttal door den dienstdoenden agent van politie meegenomen wordt naar den commissaris. Die lacht en maakt proces-verbaal op zonder dat daarvan waarschijnlijk iemand meer iets hooren zal. Daarna afto'cht van de dames naar huis, van de vier sjouwers, na in ontvangst- name van de fooi en een tik aan hun breeden hoedrand weer naar hun werk, van de beide heeren opnieuw naar 't //Chatelet", waar zij nu estoord het eind van de feerie genieten konden. En zij niet alleen. Want van schrik zaten alle vrouwelijke bezoekers nu met hun hoed op den schoot. Hit Roubaix wordt gemeld, dat generaal Robert bij een gisteren gehouden inspectie aan een man van de landweer vroeg//Wat zoudt ge doen als ge het bevel tot mobilisatie kreeg z/Ik zou dadelijk voor een dubbelje tabak in Belgie gaan koopen", antwoordde de waardige lanbsverdediger. Die grap kostte hem 8 dagen provoost. Op een plaatsje bij Meau (Frankrijk) is een zwakzinnig man van 31 jaar aangehouden die zijn tachtigjarige grootmoeder van vaderszijde vermoord heeft. Hij schijnt haar gegrepen en met het bovenlijf boven het vuur in den schouw gehouden te hebben, om haar te dwingen te zeggen waar zij haar geld verborgen had. Ver- volgens schijnt hij haar de keel afgesneden en haar bed in brand gestoken te hebben. Blijk- baar had zij zich dapper met een bezemsteel verdedigd zijn gezicht is bovendien vol krabben. In Noorwegen gaan de studenten tegen- woordig des zomers bij den boer op het land werken. Dat is een gezonde afwisseling na het hoofd- werk. Verleden jaar waren er geen boerderijen genoeg voor de liefhebbers, maar dit jaar hoopt men alien een plaats te kunnen bezorgen. Zondag 19 en Maandag 20 April (eerste en tweede Paaschdag) telkens om 3 ure, twee groote dagvoorstellingen aan de gewone verminderde prijzen opvoering van de jaarlijksche Gentsche revue Ms 't niet dan Naartse? door J. Antheunis. Groote schitterende tooneel- schikkingen Groot schip. Het paleis der diamanten. Groote stoet. Het land der zon. Apotheose der bloemententoonstelling. Buiten- gewone balletten. 1NGEZONDEN STUKKEN. ZEETIJDINGEN. Van 15 tot en met 16 April. Van 15 tot en met 16 April werden langs de Oostsluizen alhier 49 binnenvaartuigen op en 35 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 5 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. MMwaa—M w toon was, want een gelukkig huwelijk kan alleen 't deel zijn van hen, wier liefde gebouwd is op ware achting. Dan alleen kan men de stoimen des levens trotseeren, tegenspoeden geduldig dragen en gelaten zijn onder 'tzwaarste lijden en de zwaarste beproevingen want onderlinge liefde helpt dragen en lijdt met ons St. Janateen, Huwelijks-aangiften. 10 April. Petrus Augustinus Aerts, oud 28 j., jm. en Emma Catharina de Potter, oud 26 j., jd. Petrus Rottier, oud 30 j., jm. en Elisabeth Audenaert, oud 24j.,jd. Alfons Frans Windeij, oud 39 j., jm. en Maria Louisa Smet, oud 27 j., jd. Augustinus Augustus Rombaut, oud 30 j., jm. en Emelia Gijsel, oud 29 j., jd. 15 April. Jo- zefus Eduardus Martens, oud 37 j., jm. en Maria Ludo- vica Schelfhoul, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 April. Maria Magdalena, d. van Cijrillus Poppe en van Silphia Paelinck. 6 April. Maria Mathilda, d. van Cornelis Franciscus Maas en van Nathalie Want. 7 April. Theophilus Franciscus z. van Franciscus Janssens en van Augusta Prudentia Scheirs. 12 April. Julia Maria, d. van Jacobus Schijvenaars en van Philo- mena Petronella de Kort. 13 April. Gustaaf Clemens, z. van Philippus Jacobus Poppe en van Nathalia Maria de Rechter. Overlijden. 12 April. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Franciescus Ludovicus de Potter en van Louisa van Eck. Stoppeldijk. Geboorten. 11 April. Mathilda Phi- lomina, d. van Eduard Strobbe en van Elisabeth de Winter. 15 April. Augusta Seraphina, d. van Aloijsius Blankkaert en van Stephania Janssens. Overlijden. 1 April. Rozina Ko'uwijzer, oud 78 j., wed. van Johannes de Schepper. 14 April. Aplonia Buijs, oud 83 j., wed. van Adrianus Dobbelaar. Cy- Kin 1st. Huwelijks-aangiften. 10 April. Camillus Ferdinandus Buijsse, oud 31 j., jm. en Frederica Virgenie Francisca de Bruijn, oud 26 j., jd. 15 April. Augustinus Ambrosius den Tenter, oud 27 j., jm. en Octavia Want (van Hontenisse), oud 25 j., jd. Cerillus Peeters (van St. Jansteen), oud 31 j., jm. en Clementina Cornelia de Maat, oud 30 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Josephina Maria, d. van Petrus Augustinus Marcus en van Philomena Rozalia Brugge- man. 21 Maart. Florent, z. van Alphonsus de Nije en van Joanna de Caluwe. v22 Maart. Petrus Francies, z. van Alouisius Crombeen en van Wilhelmina Frederica Cornelia Koemans. 28 Maart. Julia Johanna, d. van Johannes Machielsen en van Anna Cornelia van Zundert. 31 Maart. Franciscus Victor, z. van Alphonsus Maes en van Christina van Stevendaal. 6 April. Emilie Celestina, d. van Petrus van Waterschoot en van Rosalia de Schrijver. 7 April. Johannes Angelus Marie, z. van Petrus Antho- nius Koene en van Dorothea Johanna Janssens. 9 April. Richard Desirti Marie, z. van Petrus Johannes Borm en ,n Philomena Maria Michielsens 14 April. Louis, z. van Fredericus Theodorus Biesebroek en van Johanna Martina Engels. 15 April. Julia Mathilda, d. van Ludovicus Johannes Brand en van Maria Mathilde de Smit. Overlijden. 20 Maart. Rosalia Leonia Wauters, oud 32 j., d. van Mattheus Josephus en van Cornelia Philo mena de Wolf (Leiden overleden). 10 April. Monica van Trappen, oua 84; j., d. van Adrianus en van Apollo- nia Eekelaar (beiden overleden). 11 April. Franciscus Maria Alois Kramers, oud 11 m., z. van Augustinus Alexander en van Leonia Lucia de Bruijn. 13 April. Een als levenloos aangegeven kind van het m. ge slacht van Gustaaf Lodewijk Wauters en van Mathilda Petronella Seraphina van der Heijden. dliuge. Huwelijks-aangiften. 7 April Petrus Jo sephus Pauwels, oud 76 j., jm. en Maria Eugenia van Poele, oud 31 j., jd. 9 April. Constantinus Melsen, oud 31 j., jm. en Ludovica Maria d'Hooge, oud 23 j., jd. 10 April. Ludovicus Ceryius Smet, oud 31 j., jm en Maria Francisca Bleijenberg, oud 30 j., jd. 11 April Desiderius Franciscus de Loose, oud 28 j jm.en Amalia Vermont, oud 44 j., jd. 13 April. Willem de Vet (van Oud- en Nieuw Gastel), oud 22 j.,j m. en Maria Josephina de Beijn, oud 19 j., jd. Charles Louis Bracke, oud 23 j., jm.'en Margaretha Juliana de Potter, oud 23 j., jd Geboorten. 2 April. Maria Bertha Leonia, d. van. Fredericus Augustinus Goossens en van Ulania Maria de Wilde. 5 April. Agita Maria, d. van Elisa Rosalia Rottier. 6 April. Martha Christina, d. van Hypolitus de Schep per en van Rozalia Bleijenberg. 7 April. Eduardus Florent, z. van Petrus Johannes de Potter en van Adele Hermans. 8 April. Justina Petronella, d. Romania Boeckling. Overlijden. 11 April. Franciscus de Bodt, oud 6 m., z. van Bruno en van Maria Smollenaers. 12 April. Nathalie Vandamme, oud 57 j., echtg. van Carolus Lu dovicus de Merecy. Bertha Maria van der Heijden, oud 8 j., d. van Franciscus Ludovicus en van Maria Dominica van Overloop. Hengsttfyk. Overlijden. 15 April. Johannes Fran ciscus Josephus van Esbroeck, oud 30 j., z. van Cornelis en van Dorothea Petronella Verschueren. Philippine. Geboorten. 2 April. Rosalia Alina, d. van Franciscus Rammeloo en van Victorina Heecke. 5 April. Juliana Maria, d. van Petrus Dhont en van Florentina Schatteman. 11 April. Angelina Maria, d. van Louise Ploegaert. Overlijden. 4 April. Eliza Albertina Everaert, oud 7 m., d. van Emiie en van Elodi Claeijs. 14 April. Armand Franciscus Marie Voeten, oud 1 j., z. van A. A. E. C. en van R. M. S. Dhooge. las van CSent. Huwelijks-aangiften. 9 April. Marcel Pierre Marie Standaert (van Caprijcke), oud 42 j., jm. en Stephanie Maria Dumoleyn, oud 34 j., jd. Geboorten. 6 April. Johannes Eduardus, z. van Augustus Aloysius Martens en van Victoria Maria Goethals. Rend Leon Hector, z. van Albertus Joannes Valerius Busschaert en van Anna Maria Ghislena de Kesel. Huwelijks-aangiften. 10 April. Pluijm (van Ter Neuzen), oud 21 j., We«tdorpe. rillus Anthonius jm. en Elisa Rosalia de Ridder, oud 21 j., jd. 14 April. Hippolijte Joseph Marie van de Calseijde (van Wachte- beke), oud 27 j., jin. en Alice Gijsel, oud 25 j., jd. Geboorten. 8 April. Arthur August, z. van August Baecke^en van Maria Catharina de Cock. Overlijden. 1 April. Livinus Bruggeman, oud 80 j., weduwn. van Dominica de Smaele. 5 April. Mathilda van Acker, oud 61 j., d. van Bernardus Anthonius en van Amelia Goethals. Kaamslaj;. Huwelijks-aangiften. 9 April. Maarten van Kerkvoort, oud 25 j, jm. en Jozina Verhelst, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 April. Jan Cornelis Geelhoedt, oud 28 j., jm. en Cornelia Franfoise Wester- weel, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 April. Adriaan, z. van Johannes van de Wege en van Cornelia Donze. 4 April. Jan Cornelis, z. van Gilies Cornelis Overduive en van Martha van Es. Overlijden. 1 April. Helena Dieleman, oud 11 w., d. van Jacobus en van Cornelia Bolleman. 6 April. Jacob de Blaaij, oud 81 j., z. van Levinus en van Janneke de Zeeuw. 8 April. Pieter Bareman, oud 72 j., echtg. van Francoise Wilhelm. 11 April Cornelia van der Beek, oud 12 w., d. van Abraham en van Aagje Ollebek. 16 April. Martinus 't Gilde, oud 5 w., z. van Abraham en van Jacoba van Kerkfort. Kuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 7 April. Josephus Alfred D'Haene, oud 26 j., jm. en Juliana Clementia Verplancke, oud 28 j., jd. Petrus Anthonius Audenaerd (van Overslag), oud 41 j., jm. en Emelia Maria Kindt, oud 31 j., jd. 10 April. Benignus Jacobus Belaert, oud 24 j., jm. en Maria Louisa de Groene, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 April. Cyrillus Josephus, z. van Alphon sus de Smet en van Emma Marie van de Winckel. 11 April. Emerentia Maria, d. van Livinus de Caluwe en van Christina Rosalia Casteels. Hulst, 16/4 '08. Mijnheer de Redadeur Vergun mij beleefd een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Als beiangstellend lezer Uwer courant viel mij heden een advertentie op, waar ik nader de aandacht van het Ter Nenzensch publiek op wil vestigen. Op de soiree door eenige medewerkers, der laalst op- gevoerde operette, georganiseerd zal ook o. m. optreden mej. Math, de Vos, kunstzangeres. Bedoelde dame heeft over enkele weken alhier ook hare medewerking verleend. Ik bevoud mij toen onder hare toehoorders en laat ik het onmiddeliijk zeggen ik heb genoten. Zulke krachten in plaatsen als Hulst en Ter Neuzen te kunnen hooren, beschouw ik als een voorrecht dat slechts zelden voorkomt. Doel dezer is dan ook het kunstminnend publiek van Ter Neuzen op te wekken, deze uitstekende zangeres te gaan hooren. Wilt ge kunstgenot smaken, dan zal de avond van 21 April U zeker hiervoor in de gelegenheid stellen. Dat ook de andere heeren medewerkers wat presteeren hiervan is zeker hurme bekroning aan het Gentsch Conservatorium het sprekendst bewijs. Hopend dat mej. De Vos en hare medewerkers voor een stampvolle zaal mogen optreden teeken ik, U nog- maals dankend voor de verleende plaatsruimte, UEd. dw., 1 A. 15 •VLAG. Eng. s.s. idem Belg s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. NAAM. MS. Van en naar. Lading. t'onr "Ter leuzen River Thames Cederwood Benmacdui Allie s.s. idem Eng. s.s. idem EDg. s.s. idem idem Rus. s.s. Eng. s.s. 2241 iLonden 1815 Middlesbro 1651 idem 3109 Toulon Van Ter Seuzen River Scheldt 2199 ILonden Ivor Gent Presed. Stevens 599 Ostende Martha 1848 Goole Cottingham 1451 idem Corrwg 2633 idem Van <ii«nt 2762 Londen 2658 Goole 3366 Hull Sea Gull Don Otto Graf Todleben Fnlmar stukg. ijzer idem stukg. ledig kolen idem idem stukg. idem idem ledig stukg. 4198 Bleyth 3593 Liverpool I an lelzaete 15 Eng. s.s. Commercial 321 IGrangem. ledig s.s. HARALD vertrok 15 dezer van Sunderland naar Swinemuende. s.s. JENNY vertrok 17 dezer van Windau naar Duinkerken. s.s. RICHARD vertrekt heden van Windau naar Gent, s.s. ELISABETH in lading te Windau voor Ter Neuzen. s.s. HELENA vertrekt heden van Windau naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 10