LUKDIENAAE. VAUKENSSLAGEH. Kantoor ir. P. DIELEIAK, Bericht van Instel. Bericht van Instel. Advertentien. YERBL1JF op Dinsdag 21 April 1908, Nieuw Circus van Gent. laria Francisca den Deurwaarder, Wat een inwoner van Goes zegt. iJS tf'SnoiiRMM YERBLIJF op Maandag 13 April 1908, Telegrafische berichten. Een verhaal uit Wehl aan de Post d.d 1 April 'n Geit moest het wezen raaar geen gewone Neen, dat niet't moest er een zijn van zuiver Zwitsersch rasen die kon je in Wehl krijgen. Zoo had z'n vrouw 't hem besteld en de noodige centjes meegegeven. Hij, Keesje Pimpel, trok dus op 'n goeien middag naar ons dorp. Spoedig was hij bij iemand aangeland, die 'n mooi geitje had. Op Keesjes vraag, of 't een van zuiver ras was, kreeg hij ten antwoord, dat alleen de vader een //Zwitser" was en dat er op t oogen- blik geen echte waren te krijgen. Wei waren deze al lang onder weg, rnaar tot heden nog niet aaugekomen. Kees kocht dus 't geitje 'n spierwitte, met mooie horens, en hield nog 'n paar gulden drinkgeld over. Onderweg legde hij eens aan en zette't sikje op stal. Hij liet 't glaasje nog al eens vullen en vertelde z'n heele wedervaren. De zoon van den kastelein wilde eens een grap hebben en zette een bokje, ook een witte en even groot, in de plaats van de geit. Keesje, die nog al diep in 't glaasje had gekeken, merkte niets van die verwisseling en toog welgemoed naar huis. Onderweg kreeg hij nog 'n troep school- jongens achter zicb, die wvan bokkie bokkie be" zongen maar hij haalde z'n schouders op en schold ze voor stommeriken. Eindelijk kwam hij bij moeder de vrouw. Deze was zeer in haar schik met de ,/Zwitsersche" maar bij nadere inspectie brak de bui los n Wei, leeiijke zatlap, breng je me nou 'n bok tbuis u'a Geit is het", zei Kees. //'t Is 'n bok, zeg ik je. Heb je dan geen oogen in je kop „Dan heeft die vent me bedrogen morgen ga ik hem ruilen en zal hem de kast, eens uitvegen." Keesje ging den anderen dag al vroeg op wegmet z'n bok natuurlijk. Hij moest balfweg eerst nog eens 'n //slokkie drinken en den Wehlschen bedrieger aan de kaak stellen. Intusscben werd de bok verruild voor 't geitje. Keesje Pimpel ging weer op pad, de geit achter zicb aantrekkend. Driftig opende bij de deur van //den bedrieger". ffMot je me nou 'n bok inplaats van 'n geit verkoopen Gauw m'n geld terug, of ik haal de politie." //Maar kerel, ben je zestig of mankeert het je in je bovenkamer Als dat 'n bok is, dan weet ik het nietDaar stond nu Kees met beschaamde kaken en nam z'n geitje maar weer terug. z/Je nemt 't mien tocb niet kwaolijk z/Nee, dat nou niet, maar ie most ou 'n goeien bril aanschaffen." z/'tls toch 'n geit, vrouw", zei hij by z'n thuiskomst, ,,'n Geit, da's onmogelijk", hernam moeder, die toch eindelijk haar ongelijk moest bekennen. //Sapperloot, dacht Kees, dan heelt 't wijf gister tocb 'n brom in gehad." Maar boe nu eigenlijk de vork in den steel zatzie, dat weten ze tot heden nog niet. In de Fransche oesterkweekplaats Cancale op de kust van Bretagne kwam dezer dagen het stoomschip Jacques Cartier van St. Malo een lading van 4 millioen oesters uit Etal (Morbihan) aanbrengen, bestemd voor de teelt. Om nu te beletten dat de lading aan land zou worden gebracht, wierp de bevolking een ge- deelte der oesters in zee en vertrapte de rest. De plaatselijke gendarmerie was niet bij machte de orde te herstellen en de burgemeester seinde naar St. Malo om bulp. De reden van dit verzet is, dat de bewoners van Cancale, die zich grootendeels aan den oesterhandel wijden, bevreesd zijn, dat hun bedrijf, dat in den laatsten tijd tocb reeds ge- drukt wordt door de slecbte prijzen, door den maatregel om ter plaatse een nieuw soort oesters te telen, geheel ten gronde zal gaan. Een Turijnsch blad beeft de algemeene belangstelling in ltalie voor miss Elkins, de vermoedelijke aanstaande van den bercog der Abruzzen, gebruikt voor een Aprilgrap, door te vertellen dat zij op zeker uur per trein in de stad zou aankomen. Er waren werkelijk honderden menschen op het perron, en toen er toevallig een Engelscbe jonge dame uit den trein stapte, werd deze voor miss Elkins gehouden en luidruchtig toegejuicht en ontelbare malen gekiekt. Het meisje begreep er natuurlijk niets van, dacbt eerst dat ze met een hoop gekken te doen bad, totdat ze het zelf te kwaad kreeg en eindigde met in een flinke zenuw-huilbui uit te barsten. Toen begonnen de menschen te bedaren en kwamen ze er achter, dat zij beet genomeu waren, en dat mis Elkins nog boog en droog bij haar vader in Chicago zat. In Denemarken is de geeselstraf sedert kort weer ingevoerd, maar wordt er weinig toegepastin Zweden is een wetsontwerp tot wederinvoering verworpen in Engeland is de straf nog niet van de wetrollen geschrapt, maar is in den laatsten tijd niet druk meer opgelegdin den allerlaatsten tijd echter weer wel. Zoo heeft het assiezenhof te Cardiff in zijn tegenwoordige zitting al aan dertien ge- vangenen 159 geeselslagen uitgedeeld. Gisceren kregen weer twee jonge kerels, die met ge- weldpleging iemand badden beroofd, op hun vjjf en vier jaar tucbcbuisstraf nog twaalf slagen met //de kat met nsgen staarten" toe. De rechter zei er bij, dat hy geloofde, dat die lijfstraf afscbrikwekkend zou werken. Te Berlijn is aan de Spree nabij de diergaarde in een linnen zak genaaid, een in zeer kleine stukken gesneden lijk gevonden. Het was zoo verminkt dat het zelfs ondoenlijk was bet geslacht vast te stellen. Het gebit was nog gaaf, en daaruit meent men te kunnen afleiden, dat de overblijfselen waren van een persoon tusscben de 12 en 17 jaar. Door de politie is 3000 mark belooning uit geloofd voor het ontdekken van den dader van dit misdrijf. Te Londen werd dezer dagen een 24jarige Russische prins, Sergius Urusoff genaamd, gearresteerd, omdat bij zicb te Parijs door be- drog wederrecbtelijk goederen had toegeeigend. Volgens de Londensche bladen, beett dit jong- menscb reeds een zeer bewogen leven achter den rug. In Juni 1907 werd bij te Parijs, wegens diefstal, bij verstek tot twee jaar gevaugenis- straf veroordeeld. Hij bewoonde met zijn echtgenoote in de Fransche hoofdstad een prach- tig huis en beweerde over een jaarlijksch in- komen van f 240,000 te kunnen bescbikken. Op een goeden dag bleken de vogels echter gevlogen te zijn en een huiszoeking bracht aan 't licbt, dat bet grootscbe gebouw aller- armoedigst gemeubileerd was. Alleen de vesti bule bad men vorstelijk ingericbt, om den crediteuren zand in de oogen te strooien. Ma dame Urusoff beweert trouwens, een J urkscbe prinses en een nicht van den sultan te zijn. Den 25sten Juli 1904 trouwden de jongelui te Louden. Men zegt, dat zij de gescbeiden echtge noote van een Turkschen prins is en uit diens harem ontvlucbtte. In de registers van den burgerlyken stand staat zy geboekt als Cheref Hilmy Guirsdy Zade, 24 jaar oud, docbter van den overledeu generaal Zade, vleugel-adjudant van den sultan. Ze ontvluchtte uit Konstanti- nopel, als bedelares gekleed en werd door een goedbartig kapitein meegeuomen naar Marseille. Het grootste transport wilde dieren, dat ooit deD oceaan overstak, is thans op weg van New-York naar Londen. Het zijn de beesten voor de zoologische afdeeling der Frausch- Britsche tentoonstelling, die weldra te Londen gehouden zal worden. Op het schip bevinden zich leeuwen, tijgers, olifanten, wolven, hyenas, jaguaren, pumas, ijsberen, kameelen, bruine beren, apen en nog tal van andere groote en kleine dieren. Voor voedsel voor al dat volkje werden meege- nomen vier koeien, acht paarden, zes ezels, twee muilezels, twaalf geiten en zes schapen, 500 zakken vleescb, 200 vaten osseulever, een ton honden-cake, drie manden kippen, drie doziju konijnen (voor de slangen), vijf ton viscb en 100 gallons levertraan (voor de ijsberen) Men schrijft uit Kopenhageii Hoewel misschien een magere troost, kan het tocb een troost voor de politie te Maarsen zijn, dat precies betzelfde geval zicb heeft voor- gedaan, zelfs wat den duur van bet onvrijwillige oponthoud in bet cachot betreft, nl. van Maan- dag tot Woensdag. Onze delinquent was echter dronken. Hij heeft ten slotte een aardig dag- loon bij de zaak verdiend, aangezien de agent van politie, die hem vergeten had, hem vijftig kronen ter band stelde om vrij te blijven van verdere onaangenaambeden. Te Brussel vertoont men op 't oogenblik iets nieuws een kinematograaf, in een helder verlichte zaal. Volgens het Hbl. van Antw. geschiedt dit door een zeer groot dik zeil vooi bet doek te plaatsen en door versterking van de reflectie lamp. Volgens dit blad zou de de voorstelling er niet alleen niet door verliezen, docb zelfs door winneD. Van flikkeren, dat de oogen zoo vermoeit, zou geen sprake meer zi]n. Ook beboeft men niet, zooals bij de oude mauier in den donker te zitteu. De politierechter te Dover had Maandag geen gewoon sterveling voor zich, maar graaf Von Farbrace, stalmeester van den koning van Saksen. Met hem stond de gravin terecht. Hun misdrijf was, dat mevrouw, te Dover landende, een scboothondje bad trachten binnen te smok- kelen. Men weet, dat er geen bond in Engeland mag komen. Zij had bet lieve dier in een tasch, die"zij zich om het lijf had gebonden daarover been had zij haar mantel aangetrokken. Haar omvang verried haar. De verdediging was onbekendheid met de wethet vonnis 5 boete en de kosten. Een Zwitser, Ernst Schmid, heeft een nieuw vliegtoestel uitgevonden, waarvan door deskundigen die het voorbeeld hebben zien werken, groote verwachtingen worden gekoesterd. Er wordt nu een som van 20,000 gulden bijeen- gebracht, om het toestel op de voile grootte te doen vervaardigen. Te Malchin, in Mecklenburg, zal een ge- denksteen worden aangebracht in den gevel van het huis, waarin Siegfried Marcus, de uit- vinder van de automobiel, in 1831 werd ge- boren. De eerste auto, gedreven door een benzine-motor, werd gemaakt in 1875. De wagen is in 't bezit van de Weensche AutomobieMub. 's Graveuliage, 10 April. Tweede Kamer. De Kamer komt 28 April van het Paascb-reces terug voor bet sectie-onderzoek van de ont- werpen betreffende de ongevallen-verzekering voor de zeevisscherij en de zeevaart. De Voorzitter kondigde aan dat bij na af- doening der visscherij wet voornemens is te be- handelen de motie van den heer Bos, inzake staats-exploitatie van spoorwegen en de motie van den heer Drucker betreffende pensioneering van gemeente-ambtenaren. Bij de voortgezette behandeling der visscberij- wet, is bepaald, dat bet verboden is te visschen in water waarvan een ander de rechthebbende op bet vischrecht is, tenzij men voorzien is van eene schriftelijke vergunning van rechtbebbenden. De heer Duymaer van Twist verdedigde uit- voerig een amendement om de visscherij met kuilnetten in de Zuiderzee te verbieden. De beer Reyne verdedigde een sub-amende- ment om eerst over 2 jaren kuilnetten te ver bieden. Op de vraag van den heer De Beaufort beeft de Minister Heemskerk medegedeeld, dat de Regeering ernstig overweegt een eergisteren inge- komen subsidie-aanvraag van het Kon. Oudheids- kundig geuootschap voor de instelling van een nieuw onderzoek naar den toestand van het gebouw van de N. Z. kapel te Amsterdam, waui- voor de kerkeiaad, door schorsing der uitvoenng van bet sloopingsbesluit voor 3 maanden gelegenheid heeft gegeven. ZEETIJDINC4EN. Van 8 tot en met 9 April. Zondag 12 April a. s., om 3 ure, laatste dagvoorstelling van den grooten Russischen cirk Beketow. De cowboy Jack Joyce met zijn wild paard de levende automobilebrug door de gebroeders Saxon. KOERS VAN H E T G EL1)* Belgisch per 100 fr. 47,92B a 47,95, Engelscb per u 12, u u Heden overleed na eene kortstondige ziekte onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder weduwe van Jac. van Opdorp, in den ouderdom van 86 jaar, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten. Namens de I amine, AUG. DHAEZE -Van Opdorp. Ter Neuzen, 9 April 1908. Voor de vele blijken van belang- jgjy-—stelling op ons 45jarig huwelyk ondervonden betuigen wij ouzen liartelijken dank. MARINES GOOSSEN en Echtgenoote. Axel (Spui), 10 April 1908. Van 8 tot en met 9 April werden langs de Oostsluizen albier 45 binnenvaartuigen op en 37 afgescbut; door de Westsl. 13 op-en 10 afgescbut. JPositie der Stoomschepen. De ondergeteekende maakt het aa, geacbte publiek van Ter Neuzen be- kend dat hij zich gevestigd heeft als Minzaam aanbevelend, A. H. KOLIJN. Ter Neuzen, 6 April '08. Lange Kerkstraat 96. Ondergeteekende bericbt bij deze dat hij zich gevestigd beeft als Belovende een nette en prompte bedienmg beveelt bij zicb minzaam aan P. DEES. Ter Neuzen. Donze-Visserstraat 38. Advocaat en Procnreur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, by dhr. Keersemaker (Hotel Centraal). Bij de Maandag 6 April 1908 gehouden instel van een hofstede en landen onder de gemeente Ossenisse (Hoogland-en s Heerarends- polder) zijn dezelve INGESTELD als volgt Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijken rug, rbeumatische pyn, zwelling der ledemateu, onzuiver bloed, duizeiigbeid, slape- loosheid, onregelmatigen hartslag, en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualien. Mejuffrouw C. den Boer, Mathewes bmalle- gangsbuurt B 219 te Goes, meldt onsNa het groote succes dat ik bekornen heb met Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ik niet na- laten U mijn hartelijken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder vlymende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer onaangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezig- heid mij veel rnoeite en last veroorzaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder bevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hootd- pijn, ik begon my ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak met wist zicb verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig boorde vertellen dat Foster's Rugpyn Nieren Pillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelyk een doosje komen. Hoe zal ik U mijn vreugde beschrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos eene ouiten- ge'wone verlichting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zal thans nog een °doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkomen bersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en macbtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Spreek langzaam en dnidelijk wanneer gy Foster's Rugpyn Nieren Pillen koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Ze zyn e Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toezending o-eschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor een of 10,— voor zes doozen. i op ii hi IV V n VI VII VIII 12900,— 8250,— 2500,— 4070 1400,— 4000,— 500.— 5000,- Totaal 38620, des namiddags 2 uur, in het Wapen van Zeeland, bewoond door den heer A. F. Neelemans te Hulst. Notaris DUMOLEAN. p- Maandac d.d. 30 Maart 1908 gebonden Graauw ten verzoeke van den heei E.J. VAIN LEUVEN mole naar en koopman aldaai, zyn dezelve INGESTELD, als volgt Koop 1 op 3-00, 2 v 3 4 5 6 7 7 1700,— 2180,— 1410,— 450,- 450,— z, 2180,— 2600,— Het Noordelijk deel van ,z Zuidelijk u Totaal f 14170,— Notaris DUMOLEYN. B S VLAG. 05 NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Eng. s.s. idem Belg s.s. idem Eng. s.s. idem Nonr. s.s. Deen. sch. Voor Ter Hieuaen River Thames I 2241 Londen Cederwood 11815 |Middiesbro Inn Ter Ve uten River Scheldt i 2199 jLonden I'he Princes 1762 |Gartston l our Went 3044 Goole 546 Ostende 2332 Goole 1993 idem Zeelandia Maurice Knuttingbey Argus Aladdin Iiaabet stukg. ijzer stukg. phosph. kolen ledig kolen idem idem Deen. sch. Eng. 8.8. idem RU9. 8.3. Eng. s.9. idem Belg. s.s. Sea Serpent Mersey Gen. Gurko Knottingbey Avocet Maurice 2132 idem 443 Christiania I an i 506 Sodertille phosph. 2553 Londen stukg. 3570 Goole idem 4468 Grangem. ledig 2332 Goole idem 3984 'Liverpool stukg. 546 'Osteude ledig 8.8. HARALD in lading te Sunderland voor Swiuemuende. S3 JENNY in lading te Windau voor Duinkerken. s!». RICHARD in lading te Windau voor Gent, s.s. ELISABETH vertrok 8 dezer van New-Castle on lyne naar Pillau. .8. HELENA in lading te Windau voor Ter Nenzem o o 11 II n s H a if if u n H n n v ii u n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6