Nederlandsch Tooneel te Gent. Mieuw Circus van Gent. De wakkere wagenbestuuvder, de beer C. Reder, te 's Gravenhage, die door zijn oplettend- heid een ernstig ongeval, dat bet Koninklijk Echtpaar ia de Parkstraat aldaar heeft bedreigd, wist te voorkomen, beeft Woensdagmiddag uit de banden van den Minister van Landbouw bet bem door H. M. de Koningin toegekende ridder- kruis van de Orde van Oranje-Nassau ontvangen. De Minister hield daarbij een hartelijke toe- spraak, er op wijzende, dat bet aan de oplettend- heid van Reder te danken was, dat de Koningin en Prins Hendrik gespaard zijn gebleven. Bovendien ontving hij nog van de Haagscbe tram, die bem reeds een gratificatie van f '25 schonk, een gouden horloge met de inscriptie z/Ter herinnering aan 26 Februari 1908." fcUit ffHet Vad.": Reder die r ij d e r was, is, doordat hij redder werd, r i d d e r geworden. Donderdagmorgen te ongeveer 5 uur ont- stond te Vlaardingen door onbekende oorzaak brand ten huize van J. P. Ditewig, wonende in de eerste Maasborchstraat. De brand breidde zich zoo snel uit, dat de bewoners, man, vrouw en 9 kinderen, nauwelijks half gekleed het brandende gebouw konden verlaten. Bet huis brandde gebeel uit. De inboedel ging verlofen. Assurantie dekt de schade. Donderdagmorgen is, waarschijnlijk ten gevolge van onvoorzichtigbeid met vuur, tijdens het scbaften een in aanbouw zijnd paviljoen van het krankzinnigen-gesticht te Wolfheze in brand geraakt en afgebrand. De 8chade wordt geschat op f 15 a f 20,000. Het paviljoen is op beurspolis verzekerd. In een krant van Bergen staat een wetens- waardig verhaal van een oplicbtster en een Engelschman. De oplicbtster was een jonge aardige dame, die er haar werk van maakte, heeren at te zetten. En dat wel op de volgende listige wijze. Zij placbt reizen te maken met den spoortrein. Zag zij een beer alleen in een coupe zitten, dan stapte zij daar bij in. Eerst tracbtte zij dan haar medereiziger door lieve lacbjes tot een kennismaking uit te lok- ken. Gelukte dat niet, dan wachtte "zij tot er een tunnel kwam. Dan begon zij ijselijk te hijgen en te blazen, rukte zicb de kammen uit het haar, het corset los en trok opeens gillend aan de noodrem. De conducteurs te hulp gesneld vonden een half onttakelde jonge vrouw en een heer die zijn best deed, haar te kalmeeren. Dan volgde het verhaal der dame de duister- nis, de tunnel, de brutale heer, in den uitersten nood aan de rem getrokken, De heer koos veelal het gewisse voor het ongewisse, wilde liever bedrogen dan belasterd zijn en kocht zich met veel geld uit zijn moeilijke positie los. Maar op een goeden morgen komt de jonge aardige dame in een coupe te zitten met een Engelschman. De Engelschman doet of hij niets van de vriendelijke gevoelens der dame bemerkt, kijkt dwars door haar heen en dampt zwaar aan een groote sigaar. De tunnel komt, het gebruikelijke zenuwtoeval, de Engelschman verroert zich niet. De noodrem brengt den trein tot staan, de conducteurs komen binnen en vinden een ontredderde dame en een be- daarden heer. Het verhaal van de overrompe- ling volgt. De Engelschman luistert met be- langstelling. Als het vrouwtje heeft uitgesproken kijken de conducteurs den reiziger aan en vragen hem of hij er iets tegen te zeggen heefc. De Engelschman, die nog niets gezegd heeft, blijft zwijgen. Hij houdt enkel heel voorzichtig zijn sigaar naar voren en vestigt zoo de aandacht op de vier centimeter asch. Als er ook maar iets waar was van het verhaal van de dame dan had die asch gevallen moeten zijn. De dame is tot twee jaren gevangenis ver- oordeeld. Te Baruco by Santiago de Chile is een kruitfabriek in de lucht gevlogen. De schade in den omtrek is groot en vele menschen, zegt men, zijn er bij omgekomen. Een arme vrouw liep te Brussel langs de kaai achter de koolwagens, om de stukken, die er afvielen, op te rapen en in een emmer te verzamelen. Een scheepslosser, die de arme vrouw aan het werk zag, wierp een heele schep kolen in haar emmer, zeggende Ziedaar, nu is je werk af. Een politieagent had het gezien hij maakte procesverbaal op, en de werkman en de vrouw verschenen voor de rechtbank, de eerste voor diefstal, de tweede voor heling. De rechtbank van Brussel, oordeelende dat hier geen oneerlijke bedoelingen waren, heeft beiden vrijgesproken. Een ernstige brand heeft gewoed in den bekenden Drury-Lane-Schouwburg te Londen. Dinsdagmorgen om 4 uur werd het vuur ont- dekt, dat woedde in de bewaarplaats der deco- ratie achter het tooneel, een zeer gevaarlijke plek, waar alles brandbaar is. Ofschoon het gebouw reeds vol dikke rook stond, slaagde men er in het brandscherm te bereiken en dit te doen zakken, waardoor het tooneel was af- gesloten van de zaal. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse was, sloegen de vlammen reeds uit het dak alvorens de spuiten in wor king gesteld konden worden en er bestond groot gevaar, dat het geheele gebouw een prooi der vlammen zou worden, maar dank zij het krachtig optreden van de brandweer werd dit gevaar afgewend en om 6 uur was men den brand in zooverre meester, dat de eerste spuit kon inrukken. De brand heeft zich bepaald tot het tooneel en de bergplaats van het decor, maar de schade bedraagt toch vele duizenden ponden sterling, waarbij nog de indirecte schade komt, doordat de voorstellingen voorloopig gestaakt moeten worden, terwijl juist een groot succes-stuk werd opgevoerd t/The Sins of Society" (De zonden der maatschappij). De directie van den schouwburg heeft onmiddellijk maatregelen genomen en hoopt daardoor de voorstellingen spoedig te kunnen hervatten. De tegenwoordige Drury-Lane-Schouwburg is 99 jaren oud, maar reeds van 1663 afheeft op deze plaats een schouwburg gestaan die in 1672 afbrandde en in 1674 weer werd opgebouwd. In 1794 verrees een nieuw gebouw, meer naar de eischen des tijds ingericht en dit brandde in 1807 af, waarop de tegenwoordige schouw burg den 24 Februari 1809 werd geopend. Joseph Hufker te Alton (Illinois) werd met den dag droefgeestiger en de medici ver- klaarden, dat de oude heer binnenkort in een toestand zou geraken, die hem geheel en al onbewust zou doen voortleven zoo zelfs, dat hij zijn allernaaste omgeving niet meer kon herkennen. Men schreef zijn zoon, een farmer in Au stralia, en de zieke koesterde den innigen wensch hem nog eens te spreken. Met alle energie, waarover hij nog beschikte, zocht hij naar een middel, zijn gedachten bijeen te houden en hij vond dit in het kaartspel. Dag in dag uit speelde hij een uur of zes onafgebrokeu met zijn vrienden, ging dan een paar uur slapen en nam weer opnieuw de kaarten ter hand dit duurde veertien dagen achtereen. 't Middel, dat een normaal mensch zijn verstand zou doen verliezen, bleek hier de gunstigste resultaten te hebben. Niet alleen was de patient goed bij zijn positieven, toen de zoon aankwam, maar de doetoren koesteren hoop hem door voort- durend kaartspelen geheel en al te kunnen genezen. Probatum est De politie van Brussel, zegt het H. v. A. is sedert eenige dagen aan een grooten kuisch (schoonmaak) begonnen. Yerscheidene herber- gen van verdacht allooi werden door haar be- zocht en telkens worden er personen gevonden behoorende tot de nieuwerwetsche Zuidelijke producten, die men te Parijs met den naam van apachen heeft gedoopt. Woensdag heeft de politie er weer een dozijn aangetroffen, die alien voorzien waren van revolvers, dolken, Ameri- kaansche kneukelyzers, enz. Velen van hen dragen op het gelaat litteekens, kneuzingen, enz., sporen van gevechten onder elkander en mis- schien ook al met personen die zij aanrandden en die zich niet goedschiks laten uitplunderen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Mag ik s. v. p. een klein plaatsje in uw veelgel'ezen blad. Naar ik las in het verslag van de gemeente- raadszitting van jl. Donderdag 19 dezer, gaf de heer Dees bij de rondvraag zijn spijt te kennen, dat thans het besluit was genomen om dien poel te Sluiskil niet te doeD vol spuiten. Ik wil dat gaarne aannemen. Onder de ge- stelde voorwaarden kan daarop, naar het mij voorkomt, niet worden ingegaan. De heeren Blankevoort en Van Hattem zouden dien poel willen dichtspuiten voor den prijs van 600, als vergoeding der te maken kosten voor den ringdijk. Als de poel dan volgespoten is, krijgen de polder, of de aanpalende eigenaars, daarvoor 3 gemeten grond. Dan moet echter aan genoemde heeren wor den afgestaan, aan de andere zijde van het kanaal, eene oppervlakte van 8 gemeten, en wanneer die ook vol gespoten zijn is dat terrein eigendom van de heeren Blankevoort en Van Hattem. Ik verwacht dat de aanpalende eige- naars, en naar ik hoop ook vele ingelanden, voor deze laatste voorwaarde niet zullen te vinden zijn. Wel ben ik geneigd, ter wille van de volks- gezondheid, mede te werken om dien poel te Sluiskil volgespoten te krijgen, als daarvoor op de volgende wijze kan worden overeen gekomen Ten eerste. Men weet reeds, dat de familie Kielman en de heer Lippens, genegen zijn om dien poel te koopen. Welnu, dat dan het polderbestuur tracht te weten te komen wat die belanghebbenden er voor over hebben, en daarbij zekerheid wordt verkregen dat en de familie Kielman, en de heer Lippens weet welk deel ieder, na de demping, zal verkrijgen. Om latere moeilijkheden te voorkomen moet dit worden vastgesteld voor tot demping wordt overgegaan. Ten tweede/ Dat dan het polderbestuur eene vergadering uitschrijft om te hooren de meening der ingelanden, die dan door hunne stem er zich voor of tegen kunnen verklaren, of wel de geboden som te laag achten, in welk laatste geval misschien de gemeente het resteerende bedrag wel zou willen offeren, in het gtoote belang der volksgezondheid, dat hierbij is be- trokken. Bij voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Ter Neuzen. K. DE KOEIJER Lz. In en om den Gemeenteraad. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 29 Maart a. s., te 2J/4 uur, laatste dagvoorstelling opvoering van De Orgel- draaister, volksdrama in 5 bedrijven en 10 tafereelen naar het Fransch van X. de Montepin en J. Dornay, door Albert Rans. Zondag 29 en Maandag 30 Maart a.s., om 3 ure, twee groote dagvoorstellingen ter gelegenheid van de foore verschillende nieuwe nummers bijzondere verandering van het programma. Alsook vervolging van het grootste succes van de familie Lepicq, in hare vliegende oefeningeu, de sprong van juffer Lepicq van 38 meters hoogte De Verona's, in hunne verschrikkelyke ringSacra Gerard en Fontana, beroentde jockeys nieuwe kluchten van de clowns. Maandag 30 Maart, voor de dagvoorstelling, halve prijs voor de kinderen onder de 12 jaar, op alle rangen. ZEE T IJDINGE 1ST. Van 25 tot en met 26 Maart. a a Van 25 tot en met 26 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 37 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 4 afgeschut. Positie der StoomscJiepen. Onze vergadering van 19 Maart was niet veel zaaks. Slechts 9 leden, de Voorzitter inbegrepen, waren present en enkel klein goed, zooals wij 'tnoemen, ter behandeling. Ik heb nooit in zoo'n klein kringetje, als 'tonze op 19 dezer, zoo herhaaidelijk zien geeuwen en zooveel neiging tot indutten waargenomen, aan welke neiging, na lang tegenworstelen, een collega dan ook ten lange leste bezweek. De hoofden werden eerst klaar wakker en de aandacht en belangstelling gewekt op 't scheiden van de markt, ik bedoel bij de Omvraag, toen ons wakkere medelid, Dees, den stinkenden poel te Sluiskil voor de proppen bracht, welken poel de gezondheidscommissie reeds bij hare bemoeiingen getrokken heeft. Zooals bekend is, zijn de aannemers van de kanaal- werken aldaar bereid, dien poel dicht te spuiten, onder voorwaarden, dat een moeras, gelegen aan de andere zijde van 't kanaal, bij Sluiskil-Station, hun in eigendom worde gegeven en de onkosten voor een te maken ring- dijkje, berekend op /600 a /800, door de eigenaren worden vergoed. De mogelijkheid daargelaten, dat die onkosten blijken zullen te hoog geschat, mocht aanvankelijk verwacht, dat de eigenaars van den poel 't aanbod met beide handen zouden hebben aangegrepen. Immers voor een waardeloos water, dat bovendien door zijn onwelriekende uitwaseming schadelijk is voor de gezon'd- heid hunner medemenschen aldaar, veikregen zij een oppervlakte grond van 8 gemeten, wel geteld, zoodat de nitgaaf van 800 wel produetief heeten mag. Onge- lukkig voor de aanwonende Sluiskillenaren knoopten de aannemers aan hunne bereidverkiaring tot volspui- ting van den poel te Sluiskil-brug den eisch vast, d.at dan de aan de andere zijde van het kanaal gelegen kreek, behoorende aan den Coegorspolder e. a. aan hen in vollen eigendom moest worden afgestaan. Tot dit laatste bleken in de op 19 dezer gehouden bijeenkomst de eigenaren niet genegen. En wie zal het hun kwa- lijk nemen, dat zij geen lust hebben om hun eigendoms- recht en de voordeelen die zij daarvan genieten om niet weg te schenken Zeker, de aannemers vragen voor het dichtspuiten van den poel te Sluiskil van de betrokkenen een klein bedrag, maar zij vragen daarbij van niet-betrokkenen iets, wat voor hen een kip met gouden eieren zou kunnen worden. Ik zeg ondertusschen met collega Dees jammer voor Sluiskil 1 Ik gewaagde boven van het ter tafel gebrachte klein goed. Hieronder rekende ik niet de koekjes, maar wel ook het Yerslag der PI. Schoolcommissie over den toestand van het L. Onderwijs. Aan 't slot van 't Verslag in de locale bladen opge- nomen leest men: ?De werkzaamheden der commissie bepaalden zich tot geregeld schoolbezoek". De heeren commissieleden mogen't mij kwalijk nemen, als ik hier herhaal, wat ik bij eene vorige gelegenheid reeds heb aangemerkt, nl. dat, zoolang 't geregeld be- zoek zich bepaalt bij drie, hoogstens vier bezoeken in 'tjaar in iedere school, ik hun uitgebracht oordeel over bekwaamheid en takt van 't onderwijzend personeel en vorderingen der leerlingen van nul en geener waarrie houd. In 't bijzonder hun oordeel over de beginselen der Fransche, Hoogduitsche en Engelsche taal, mitsgaders van andere verpliehte vakken, de Nederlandsche taal niet te vergeten. Ik moet hier bijvoegen, dat dit Verslag zich onder- scheidt door algemeenheden, maar algemeenheden met eene hatelijke strekking, omdat zij beschuldigingen bevatten, die door 't verder onkundig gelaten publiek op onschuldigen kunnen worden overgebracht. Alge meenheden als daar zijn Klacbten vernomen over het weinig tactvol op- „treden en bezigen van minder gepaste uitdrukkingen ytegenover de leerlingen door onderwijzend personeel. ,/Aan sommige scholen laat bij 't uitgaan de orde- .ylijkheid te wenschen over." Van een en ander kennis nemende, rees bij mij de vraag, of 'i niet wenschelijk, ook gepaster ware, dat de commissie deze onverkwikkelijke dingen besprak en beredderde in eene vergadering met het onderwijzend personeel? In zoo'n gecombineerde vergadering zouden nog andere besprekingen kunnen gehouden, die zoowel der schoolcommissie als den onderwijzers en hetonderwijs ten goede komen kunnen. Bedriegt mij mijn geheugen niet, dan heeft voor eenige jaren zoo'n vergadering althans met de Hoofden der Scholen plaats gehad. Het was een begin en een goed begin. Jammer, dat't bij dien een keer gebleven is. Of de ingekomen klachten al dan niet gegrond zijn bevonden, meldt 't verslag niet. Ik wil vertrouwen, dat de Commissie er aan gedacht heeft, dat er onder de schooljeugd bengels van jongens en katjes van meisjes soms zijn, die zelfs een Job zijn geduld en zelfbeheersching kouden doen verliezen. Ook aatouders, vooral moeders, die hun kind bij 'tgeringste vergrijp aan huis vloekend bebulderen en vaak ook ranselen, de eersten zijn om klachten in te dienen, dat meester hun schaap van een kind heeft mishandeld", waarbij dan, wanneer de klacht schriftelijk wordt gedaan, stereotiep volgt, „al.<;dat zij niet verkiezen dat hun binders, die zij fatsoenlijk hebben gekweekt en groot gebracht, bij anderen worden achtergesteld". yDe beleefdheid laat bij de schooikinderen in 'toog- vallend te wenschen over", heet het in 't verslag. Alsof ook de school daaraan schuld heeft. Waarom anders maakt de Commissie er gewag van? Men moet voor die //in 't oogvallend te wenschen overlatende be leefdheid bij de schooljeugd" rekening houden met het millieu, waaruit zij voortkomt en buiten schooltijd verkeert. Ook nog met de geestesstrooming, die in zekere iagen onzer maatschappij is begonnen te heer- schen. Edoch, de schooljeugd bestaat uit kinderen en bij dezen, al behooren zij ook tot de hoogere standen, mag men op 'tstuk van beleefdheidsvormen de eischen niet te hoog stellen. Een ieder weet dat bij onder- vinding. Mij is een geval bekend, waarin in een onzer scholen een leerling door den onderwijzer er zelfs op gewezen werd, dat hij vergat een weigesteld burger mijnheer te betitelen Terwijl de schooljeugd van iederen stand thuis nooit anders hoort dan: ybij dien" en //bij dien" zonder den mijnheer-titel en vaak spottend verneemt van haar, die zich mevrouw heeft laten of doen noemen. Beleefdheid is ontegenzeggelijk //eene maatschappe- lijke deugd". Maar tot het aankweeken van deze en andere maatschappelijke deugden is de school voor L. Onderwijs vrij machteioos, wanneer het huisgezin daar- toe niet meewerkt, nog machteloozer, als in;'t huisgezin tegenovergestelde invloeden in werking zijn. Het gaat met die te wenschen overlatende beleefdheid der schooljeugd als met de tuchteloosheid der straatjeugd. Men schuift een en ander op het dak der school. En toch is er m. i. veel waarheid in hetgeen Neerlandia, orgaan van 't Alg. Verbond tot beteugeiing der tuchte loosheid, dezdr dagen opmerkte./Wij Nederlanders, hebben de straatjeugd, die wij zelf hebben gekweekt. En zoek niet in het gezag alleen het kwaaddit is ge- bonden aan wet en voorschrift, en ieder volk heeft wet en voorschrift naar zijn eigen aard". Ik voeg er bij, het schoolgezag, dat des onderwijzers is gebonden aan wet en voorschrift. Die banden hebben wij, Neder- landers, verlangd, in 'tleven geroepen naar onzen aard maar zij belemmeren den onderwijzer bij't aankweeken van maatschappelijke deugden. &elukkig begint men dit meer en meer in te zien. Buiten 't terrein van 'teigenlijke onderwijs slaat de Commissie ik beken 't gaarne wel de nagels op hun kop. O. a. dat 'tgebruik van coces of anthraciet in schoolkachels verkieselijker is dan van kolengruis. Ik twijfel er niet aan, of bij ons, die in de raadzaal, gelijk de Secretarie-beambten in hun lokaal, soms zitten te puffen in de warmte van de stukkolen, zal daaroverwel dezelfde meening aanwezig zijn. Zoo oordeelt zij ook terecht, dat yde toestand der woning van school C te wenschen overlaat". Zeer veel te wenschen zelfs. Zij had gerust kunnen beweren, dat't vochtige, benepen huisje geen schoolhoofd waardige woning is. Zij drukte het zoo zacht mogelijk uit, misschien bang, zich op dit stuk te brandeir- aan koud water. Eene bangheid, die //in 't oogvallend" afsteekt bij den durf, die zij in voornoemde ialgemeene beschuldigingen heeft aan den dag gelegd. Zoo heeft zij ook alien grond voor de aanmerking, dat er in de scholen schreeuwend wordt gezongeu. Maar kan men bij den kortentijd, die aan dit vak besteed wordt, wel anders verwachten van een troep kinderen, waaronder er altijd eenigen zijn, die wel ooren, maar geen muzikaal //gehoor" hebben. In kerken zelfs hoort men bij't zingen //uithalen",alsof er voor dooven gezongen wordt. Geoefende musici uitgezonderd, gaan zangers en instrumentisten altijd terstond in 't fortissimo over, vooral in ons land. Verslaggevers van onze volks- of open bare feesten hebben dan ook in de buitenlandsche bladen telkens opgemerkt, dat de anders zoo flegma- tieke Hollander zijn feestelijke stemming uit op eene wijze, die veel meer dan luidruchtig is. De commissie kan er anders over denken, maar ik zou 'tnuttiger vinden, dat op school minder liederen werden geleerd en meer aan theorie werd gedaan. Trouwens, wanneer na 't verlaten van de school of tijdens de laatste schooljaren de schooikinderen bijv. een of ander instrument zullen gaan leeren bespelen, blijkt maar al te vaak, dat zij van die theorie, zelfs van maat- en nootverdeeling weinig of niets weten, niet zelden geen noot kennen //zoo groot als de toren." Dat er aan het dialect veel aandacht mag geschonken worden", spreekt van zelf en in de scholen wordt dan zuiver JSfederlandsche taal onderwezen. Edoch de gewestelijke dialecten hebben, hier zoowel als in verschillende andere landen, een taaie levens- kracht, die eeuwen trotseert. Factoren buiten de school onderhouden die levenskracht, tegenover welke 't beste schoolonderricht 't aflegt. Taal- en volkkunde leeren, dat de gewestelijke kleederdracht eerder verdwijnt dan 't gewestelijk dialect. Ik zal 't wel niet beleven, maar ik geloof wel, dat de Vereenvoudigde Spelling 't//Hfigsche" ypeerd" eerlang in onze taal zal doen opnemen. Doch zelfs't Zeeuwsch dialect zal niet verdwijnen, al gaat de heele schoolwo- reld, met de Terneuzensche schoolcommissie er bij, op haar kop staan. 't 14e RAADSLID. 3 C3 VLAG.' NAAM. MS. Van en naar. Lading. toor Ter Neuzen 25 Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. Belg. 8.8. Benmacdui 1651 Middleabro ijzer Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. Van Ter V'euzen 25 Eng. s.s. River Scheldt 2199 lLonden stukg. W»or Gent s 25 Belg s.s. Prince Charlss 350 Ostende ledig idem Marie Louise 399 idem idem Eng. s.s. Arizona 1703 Goole kolen 26 Ned. s.s. La Flandre 5716 Philadelphia petrol. Eng. s.s. New Oporto 1421 New-Castle stukg. Duits.s.s. Ariadne 2482 Hamburg zout Eng. s.s. Sea Hound 3085 LoDden stukg. Noor. s.s. Aladdin 2132 Goole kolen Belg. s.s. Nautilius 728 Ostende ledig Van 25 Ned. s.s. Helena 5092 New-Castle ledig Noor. s.s. Triton 1604 idem idem Eng. s.s. Lizzie 1754 Sea ham idem idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. idem Ouae 2158 Goole idem 26 Eng. sch. Sarah 442 New-Castle phosph Eng. s.s. Avocet 3984 Liverpool stukg. idem Tadorna 3730 Manchester idem Dnits. s.s. Martha 2382 Neufahrwas phosph. Vapr Selzaete t 25 Eng. s.s. Commercial 321 i Hamburg creosoot a.s. HARALD vertrekt heden van Windau naar Calais, s.s. JENNY in lading te Windau voor Calais, s.s. RICHARD vertrok 24 dezer van Blyth naarNeufahrwasser. s.s. ELISABETH in lossiug te Ter Neuzen. s.s. HELENA vertrekt heden van Tyne Dock naar Swine- muende.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 10