SO!!! BUT J— ZMEP BRF.ikKY A. MASaUBLIsiR, Gemengde berichten. Voetboiver. 110 U LI Zn. Ter overcame aangeboden, een goed beklaiile zaak in DaniesliaiKiwerken, Te huur gevraagd ecu gedeelte eener Woning, Advertentien. TelegraHsche bsrichten. Bekeniimakeng. Slapelooze nachten. Onderiiiige Wedstrijd, Weegbrug-Vereenigmg DANKBETU I G I N G. Koninklijk bezoek te Rotterdam. In den Rotterdamschen raad deelde gisteren de burge- meester mede dat H. M. de koningin en Prins Hendrik voornemens zijn op Dinsdag 31 dezer een bezoek aan de Maasstad te brengen. Geld in overvloed. Voor de 4 °/0 Geld- leeuing van Rotterdam groot 7 millioen tot den pari-koers is ingeschreven voor een som van 203/s millioen gulden. Een rijke opbrengst. Maandag 11. werd door eenige Rotterdamsclie dames een collecte op straat gehouden voor de werkloozen. Toen al de bus3en geledigd waren, moest men het personeel der Rotterdamsche Bank te hulp roepen om, al de munten te tellen. Toen al het zilveren en nikkelen geld geschift was, hield men een groote emraer vol centen over. Het juist bedrag der collecte is nog niet bekend, want het centen tellen duurt nog voort. De Rotterdamsche kermis gaat niet ver- loren. Van Burg, en Weth. aldaar is het uitvoerig preadvies verschenen om de kermis niet af te schaffen. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde tot 2 maanden gevangenisstraf een Haagsche reiziger wegens poging tot oplichting, het trachten te verkoopen van De Ruyter-postzegels valsehelijk voorzien van eeu opdruk. (Postzegel van 50 cent). Zijn medeplichtige een Rotter damsche antiquair kreeg 4 maanden. - Van een Vlaamsch uitbangbord afge- schreven „Jef Bolleke, verhuurt ezels zooals zijn vader, slacht varkens, rookt hespen en houdt zich bezig met alle zwijnerijen. (VI. Gazet). Gisterenmiddag is in den Rijn onder Valkenburg de lojarige schipp^rszoon H. v. H. van Katwijk aan Zee, bij het voortboomen van een vaartuig, geladen met zand, overboord ge- vallen en verdronken. De politie te 's Gravenhage heeft de hand gelegd op twee knapen, die zich aan een heele reeks diefstallen hadden schuldig gemaakt. Reeds vroeger waren zij wegens dielstal aangehouden en ter beschikking van de regeering gesteld. Terwijl zp, in afwachting van wat deze over hen besluiten zou, nog op vrije voeten rond- liepen, stalen zij op verschillende plaatsen, 't zij door insluiping ot op andere wijze, een groot aantal voorwerpen. Zij zijn thans achter slot en grendel. gevaar met een drijvende mijn in aanraking te komen. Dit bewijst het feit dat eenige dagen geleden een mijn nabij een Russisch stoomschip aldaar in het drijfijs is ontploft. Te verwonderen is zulks niet als men weet dat door Japan alleen ongeveer 3500 mijnen in de buurt van Vladivostock zijn gelegd. De meesten er van zijn ongetwijfeld opgeruimd geworden, docb niet alien zijn teruggevonden en velen zijn door het ijs medegevoerd in zee. De tegenstanders van rooken en arinken zijn blijkbaar sterk in Canada. De Wetgeven- de Vergadering van Quebec heeft besloten, dat er in haar koffiekamer geen alcoholische dranken verkocht zal worden. Een voorstel, in het Lagerhuis van Canada gedaan, om het maken enverkoopen van sigaretten in Canada te ver- bieden, is met slechts tien stemmen meerder- heid verworpen. Een dergelijk voorstel is al meermalen ingediend, maar steeds verworpen, echter nog niet met zoo geringe meerderheid. 's Gravenhage, 20 Maart. Tweede Kamer. In antwoord op de vraag van den beer Hugen- holtz antwoordde de Minister van Justitie dat bereids door hem een streng onderzoek is aan- gevangen oratrent de ter zitting van het Haagsche Gerechtshof door een aantal getuigen medege- deelde ernstige mishandelingen, welke zouden zijn gepleegd door de politie te Papendrecht. De Minister zal omtrent het resultaat van het onderzoek mededeelingen aan de Kamer doen. Op de vraag van den heer Passtoors ant woordde de Minister Heemskerk dat in voor- bereiding is een ontwerp om alleen beroeps- krijgslieden in werkelijken dienst van het lidmaatschap van den gemeenteraad uit te sluiten. De beraadslaging over de wijziging der boterwet is geeindigd, zonder dat belangrijke wijzigingen werden aangebracht. Dinsdagochtend behandeling van het noodwelje inzake het blijvend gedeelte. POL1TI HE Aan het bureau van politie alhier, is als gevonden gedeponeerd een portemonnaie met geld. Rechthebbende vervoege zich aldaar. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. j 47,92° a 47,95. Engelsch per 4 n 12,12, 4 komt U halverwege tegemoet, doet al het werk in de helft van den tijd en voor de helft der kosten, die U aan groene zeep zou uitgeven. Sunlight maakt, dat Uw goed niet lijdt, Uw handen niet ruw worden en Uw leven geen slavernij is. Devolstrektezuiverheid van Sunlight maakt haar alleen geschikt voor het wasschen vankostbaar linnen en fijne kant. Z-mLCJ 509 Het Bestuur der waterkeering van de calami- teuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- en EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de ontworpen begrooting der inkomsteu en uit- gaven van het waterschap, opgericht voor het be- sturen, beheeren en bekostigen van de zeewering en oeververdediging van bovengemelde polders voor het d.ieustjaar 90S09, met de memorie tot toelichting, gedurende acht dagen, van Zaterdicsg 21 dezer af, is nedergelegd ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Zaamslagter inzage van de besturen en grondeigenai en der polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken. en voorts tegen betaling der kosten voor hen verkrijgbaar gesteld. Zaamslag, 19 Maart 1908. F. DE ROUTER, Voorzitter. WORTMAN, Secretaris-Ontvanger. daald bleven de prijzen in den loop van het jaar hoog. Buter en eieren golden een geheel jaar een goeden prijs. Plaats gehad hebben twee keuringen van fok- paarden, waarvan veel aanvoer was en veel belangstelling van de zijde der fokkers ook de twee stierenkeuringen hadden een redelijken aanvoer. Aan hen die de cursus in paardenkennis in 1903, '04, '05, '06 ot '07 met succes hebben gevolgd zal een diploma worden uitgereikt eveneens ontvangen een diploma de leden van de vereeniging van oud-leerlingen van land- bouwcursussen in Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. die daarvoor in aanmerking komen. In Juni hebben een 70 personen, door tus- schenkomst der afdeeling, een reis naar Brussel gemaakt, naar de daar gehouden tentoonstel- ling van zware paarden. Het aantal leden bedroeg 385. Nog wil de secretaris hieraan toevoegen dat men, indien men voor het lidmaatschap bedankt, hiervau schriftelijk kennis moet geven voor 1 September en niet, zooals nog velen doen, moet wachten tot den almanak en de quitantie worden aangeboden. Alsuu komt aan de orde punt 6 der agenda zijnde rekening en verantwoording door den penningmeester over 1907 en rapport van d6 cotamissie tot nazien van de rekening. Door een drietal ledeu is de rekening nagezien en accoord bevonden terwijl het totaal der ontvangsten groot is897. dat der uitgaveu isn 892.07 Alzoo een batig saldo van 4.93 Naar aanleiding van het voorstel van het bestuur om aan het gemeentebestuur van Axel te verzoeken om de bestaande paarden- en veemarkt in October op te heffen en daar voor in de plaats te stellen, een veemarkt in de eerste helft April en September, ontstaat tusschen den heer J. de Putter en het be stuur een discussie waarvan het gevolg is dat de heer De Putter voorstelt het slot van het bestuursvoorstel als volgt te wijzigen en daarvoor in de plaats te stellen, een veemarkt in het begin van September en eind No vember. Het voorstel van het bestuur wordt aange- nomen met 11 stemmen tegen 7 op voorstel De Putter en 2 onthoudingen. De voorzitter brePgt ter kennis dat het bestuur ter benoeming van twee afgevaardigden naar de hoofdb^stuursvergadering voordraagc de heeren W. Dieleman JPz. en Ph. J. van Dixhoorn. De heer Joh. de Feijter licht de voordracht toe, er op wijzende dat het wenschelijk is, dat elk bestuurslid minstens eenmaal zitting heeft gehad in het hoofdbestuur. De heer K. de Koeijer meent dat het toch maar een wassen neus is, daar men, wanneer een ander bestuurslid zich bijzonder voor een zaak interesseert, deze altijd als plaatsvervanger kan zendeu. De heeren Ph. J. van Dixhoorn en W. Dieleman Pz. worden als zoodanig door de vergadering gekozen. Aan de rondvraag zijnde zegt de heer De Kraker dat hij reeds zooveel plezier gehad heeft van den bij hem gestalden beer, die bovendien nog wil doorgaan voor een afstam- meling van een edeler ras dan waarvan hij hoogstwaarschijnlijk is, daar men zijn identiteit niet kan vascstellen en hijzelf daarover geen nadere inlichtingen wenscht te geven, redenen waarom hij het bestuur verzoekt hem van dien schadelijken klant te ontslaan. De voorzitter verzoekt De Kraker alsnu rekening der onkosten in te zenden waarmede hij zal trachten van het hoofdbestuur schade- vergoeding te verkrijgen en bovendien dien Yorkshire beer een andere omgeving zal bezorgen. De he<?r De Klerk zal in de volgende ver gadering een voorstel indienen om aan de spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neuzen te verzoeken aan het station Axel vanaf het laud van den heer Yan Dixhoorn tot aan de woning van De Blaeij een spoorlijn bij te leggen welke in het najaar ondergeworpen mag worden zooals er op het oogenblik een is aan het station Kijkuit. Het komt thans voor dat men bij het suikerbieten mennen zoo diep in de slik geraakt dat het voor de paarden te zwaar wordt en bovendien zal zoo'n lijn vlugger laden tengevolge hebben. Alvorens de vergadering te sluiten wenscht de voorzitter naar aanleiding van deze zoo treu- rig bezochte vergadering eenige opmerkingen te maken. Ter Neuzen alleen telt ongeveer 75 leden terwijl de geheele afdeeling thans 395 leden heeft en wanneer men dan op een ver gadering als deze nog geen 30 belangstellenden telt met het bestuur mede dan is dit zeer zeker een treurig verschijnsel en zou men spoediger toe overgaan voor te stellen voortaan de ver- gaderingen alleen maar te Axel te houderi waar men tenminste steeds een flink aantal leden ter vergadering ziet. De heeren P. Moes, D. J. Dees en C. van Waes hebben kennis gegeven verhinderd te zijn. De weinige leden dank zeggende sluit de oorzitter de vergadering. v Onder het opschrift//Een nieuwe bad- plaats" leest men in de Belgische bladen het volgende bericht De duinen van Knocke tot aan de Holland- sche grens zijn het eigendom der Gentsche farni- lie Lippens. I(et zeewater vreet hier pn daar nog al die zandheuvelen uit, zoodat de tamilie Lippens vroeg ze te mogen laten beschermen door een steenen hoofdbeschutting, met wandel- brug van meer dan een kilometer lengte. De Staat heeft dit toegestaan op voorwaarde van afstand van een strook grond van 10 meters breedte aan de rechterzijde van de laan van Knocke-dorp naar zee. De Staat zou alsdan de steenen beschutting toestaan op een lengte van 50 meters, met den dijk van Knocke. Rechts van het gaanpad, dat men binuen eenige dagen begint aan te leggen, zullen de duinen worden platgelegd en een nieuwe badplaats zal er ontstaan, des te schooner, daar de koninklijke weg Oostende-Blankenberghe verlengd wordt tot Knocke. De opbouw der beschutting werd aanbesteed voor 505.000 frank. Te Maldegem raakten twee schooljongens in het naar huis gaan aan 't twisten over een kleinigheid, en weldra begounen zij zelfs te vechten. Een vrouw, die daar voorbij kwam, wilde hen scheiden dit maakte een der kleinen zoo woedend, dat hij, een mes uit den zak trekkend, dit tot aan den heft in de borst van zijn tegen- stander stak. De dader is tien jaar. De geneesheer, die den gekwetste verzorgt, vreest voor zijn leven. Een inwoner van Roosendaal geeft onder- staand een geneesmiddel aan dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelenden huiduit- slag van groot belang is. De heer M. 0. Engelen, cafe Groenhuis te Roosendaal, meldt ons Gedurende het laatste anderhalf jaar heb ik zeer veel last gehad van een huidziekte. Hoofdzakelijk openbaarde zieh deze ziekte op mijn armen en beenen en wan neer ik den geheelen dag buiten had gewerkt en 's avonds tot rust kwam, dan waren dejeu- kingen niet te verdragen en mijn lijden was in een woord, verschrikkelijk. Het kwam wel voor dat ik geen twee uur op een nacht sliep, zooveel had ik van deze kwaal te verduren. Alle middelen tegen dit euvel aangewend, waren vruchteloos en ten eiude raad wilde ik fosters Zalf eens aanwenden. Hoe verheugd ben ik, nu ik na een paar doosjes van deze zalf te hebben toegepast, geheel van mijn lijden ver- lost ben. Ik gevoel mij dan ook verplieht de wonderlijke werking van deze zalf alom bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe. dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort die de heer Engelen gehad heefc. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10, voor zes doozen. op Zondag 22 5908, des na- middags van tot <5 uur. RXE L-SaSSiESG. VERGADERING op f&andag 23 1908, des avonds om 5 uur bij Schelleman, Sassing. Diegeue. die nog LID willen worden, vervoegen zich ter \eigadering. Genezing zonder oper^tie door den fii&ltZV&Tl band van Hrenkmeester, Kunstlei SO, Antwerpen Is den G6S*Sf GH Woensdag van inhere te spreken bij M.J VAN LEEUWAARDLN, Noordstraat (Schotsihehhoek), Per Neuzen, van des voorunddags 10 tot 'snarniddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELAST1EKEN KOUSEN, CORSBTTEN enz. enz. Bijzondei* sfeiseS voor het irecht maken van scheef gesrroeide kindereti. wegens uitscheiding van bedviji KOFF1E. THEE, CHOCOLADE, EAU I)E COLOGNE, ZEEP enz., op een der beste standen van Ter Neuzen. Huur Winkelhuis over te nemen. Inmiddels uitverkoop. zich te vervoegen bij Wed- MASSE EIJKE, Ylooswykstraat, Ter Neuzen. Een man te Aalst leefde gescheiden van zijn vrouw. Verieden week kwam zij terug en vroeg hem of zij weer mocht thuis komen, waarin de man toestemde. In den morgen, zoo vertelt men, was zij bij een apotheker een siaap- poeder gaan halen, zeggende dat haar man niet goed kon slapen. Zij deed een hoeveelheid in zijn soep en de man viel weldra in slaap. Van de gelegenheid gebruik makende, nam zij al het geld van haar man en giug er weer van door. Volgens de verklaring van den geneesheer, zouden de ingewanden van den man geheel verbrand zijn. Hij is Dinsdag overleden. De vrouw is later aangehouden, en toonde zich erg onverschillig toen men haar den dood van haar man meedeelde. Volgens een schrijven, voorkomende in de ^Shipping Gazette", bestaat er voor schepen in de nabiiheid van Vladivostock nog steeds ^°or ve^e hewiizen van ^e'ans- llpiiiF stelling op 17 Maart 1.1. ontvangen, betuigen wij onzen liar'elijken dank. A. II. DONZE en familie. Ter Neuzen. Aan alien die hebben medegewerkt tot mijne benoeming als lid van den Gemeenteraad van Ter Neuzen, op 13 Maart 1.1., of daarbij van bunne belangstelling blijk gaven, betuig ik bij deze mijn bartelljkeu dank. Ter Neuzen, 21 Maart 1908. JAN DE FEIJTER Jz. A tflj A

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6