SIINUBHT mmmm IUUaJL JiUJiliii PRIJSKAMP FUKAKP 111 let BILJART, Een WOONHUIS, Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 7 Maart 1908. 48e Jaargang. Gemengde berichten. Advertentien. Op II Maart, 's avonds 6 uur, den heer M. GEELHOEDT m Zaamslag. Zondag 8 Maart, 's nam. 4 uur. Openbare Verkooping. No. 5119. Predikbeurten. Woensdag 11 Maart 1908 (Biddag). Het Zanggezelschap yan Maria Hoorebeke. de heer JOHANNES MARTINUS TIMMERMAN, Afdeeling Axel van de Z. L. M. Woensdag 18 Maart Zondag 8 Maart, namiddag 4 uur. TWBEDE BL A "P. 0p onderzoek. TER NEUZEN, 6 Maart 1908. Bij schrijven ran den Minister van Oorlog is bepaald dat de lichtingen 1903, 1904, 1906 en 1907 der landweer infanterie van het 38® en 39e landweerbataljon in navermelde tijdvakken voor oefeningen onder de wapenen wordeu gehouden nl. van het 38® bataljon de le en 3® compagnie van 4 tot en met 9 Mei te Ylissingen, de 2® en 4e compagnie van 27 April tot en met 2 Mei te Bergen op Zoom en van het 39e bataljon de 1® compagnie van 4 tot en met 9 Mei, de 3® compagnie van 11 tot en met 16 Mei te Ter Neuzen en de 2e en 4e compagnie van 11 tot en met 16 Mei te Vlissingen. Sluiskil, 5 Maart. Heden werd door de vereeniging ,/Landbouwbelang" alhier aanbesteed de levering van pi. m. 30,000 Kg. chilisalpeter levering 1020 April en pi. m. 35,000 Kg. chilisalpeter levering 15 Mei 1 Juni. Hiervoor werd ingeschreven door: J. Meijer te Zaamslag voor f 12,58, 11,98, D. Scheeie te Ter Neuzen voor 12,55, 12, P. J. Scheelete Ter Neuzen voor/12,52, /ll,95, P. de Bruine te Axel voor 12,42, 12,05. Het eerste qjfer betreft de levering van 1020 April, het tweede eyfer de levering van 15 Mei—1 Juni. De eerste levering is gegand aan den heer P. de Bruine, de tweede levering aan den heer P. J. Scheeie. Clinge, 4 Maart. In de raadszitting van heden werd de hoofdelyke omslag vastgesteld ep 3219,80. Aan den heer D. Koppedraaijer werd ingaande 16 April eervol ontslag ver- leend als onderwijzer aan de school in de Gravenstraat. De verordening op de salarisregeling der onderwyzers werd hierna vastgesteld alsvolgt: voor onderwijzers met minder dan 5 dienstjaren f 550, verder verhoogingen volgens de wet voor 1 verplichte bijakte 100, voor 2 of meer idem /125; bij ziekte-veriof wordt ge- durende 6 maanden het voile salaris uitgekeerd, de volgende 6 maanden g/4 salaris, waarna de Raad opnieuw moet beslissen. In verband met de hier in quarantaine staande, ait Belgie teruggezonden zieke koeien, deed de heer Buijsrogge het voorstel om er bij de Regeering op aan te dringen die quarantaine op te heffen en het besmette vee op 's Rijks- kosten af te maken. St. Jansteen, 3 Maart. Op de heden alhier gehouden paarden- en veemarkt waren aange- voerd 40 paarden, 16 runderen en 12 varkens. Uitgeloofd waren geldprijzen, waarvoor door de gemeente 35,50 en door partieulieren f 23 en 6 diploma's waren beschikbaar gesteld. De prijzen werden toegekend als volgt: Voor het grootste getal paarden aan W. L. d'Hooghe, voor idem koeien aan denzelfden voor idem varkens aan Ch. Janssens te Koe- wachtvoor het schoonste werkpaard aan E. Martens, voor het schoonste tweejarig paard aan Alph. Dobbelaarvoor het tweede idem aan P. van Duijsevoor het schoonste veulen aan Ed. van Bunderenvoor de schoonste koe aan H. Vergauwen voor de tweede idem aan Th. de Blockvoor de derde idem aan S. van Duijse voor de schoonste vaars aan H. Ver gauwen voor de tweede idem aan denzelfden voor de schoonste hokkeling aan C. Vergauwen voor het vetste stuk rundvee aan H. Vergauwen voor het tweede idem aan A. Vergauwen voor den schoonsten stier aan B. Breyaert. Zondag 8 Maart 11)08. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Reehtbank te Middelburg. De rechthank heef't in hare zitting ran 6 Maart het volgeude vonnis uitgesproken v. D., oud 44 j., arbeider te Westdorpe, is wegens poging tot diefstal veroordeeld tot 3 dagen gevangeuisstraf. Kantongerecht te Ter Neuzen. Een 5jarig jongentje van P., te Rijasen, dat door een vermoedelijk dollen hond in de hand is gebeten, is naar de inrichting te Brussel ter genezing van dolle-hondsbeet gebraeht. Te Amsterdam is een naehtwaker bij een voddenpakhuis aan de Uilenburgerstraat in een schuit door kolendamp gestikt. Te Brielle werd Dinsdagraiddag aange- bracht een zeepaling, welke de buitengewone lengte van 2 meter had en 70 pond woog. Het kolossale dier was door een visscher des morgens in den mond'der Maas in zijn netten gevangen. Bij aankomst bad het dier reel bekyksde visscherman trachtte dadelijk nog een winstje er uit te slaan, door het dier voor 5 cents te kijk te stellen. In bet Kieldiep te Hoogezand is Woens- dagavond een 12jarig meisje verdronken. Door geweldige sneeuwbuien in den om- trek van Breslau is het telegraaf- en telefoon- verkeer ernstig belemmerd. De sneeuwvracht heeft verscheidene draden doen afbreken en de verbinding met Posen, Muagdenbnrg. Leipzig, Dresden en Hamburg is gebeel verbroken. Uit Grosswardein wordt gemeld, dat door de over- vloedige regens van de laatste dagen de beek Vida is overstroomd en het omliggende land over een afstand van 14 K. M. onder water heeft gezet. De spoorlijn naar de daar geves- tigde fabrieken is zwaar besehadigd en veel hout is weggedreven. INGEZONDEN STUKKEN. Naar ik verneem, komt a. s. Woensdag 11 Maart bovengenoemd gezelschap naar Ter Neuzen om 's avonds in de Herv. Kerk eene uitvoering te geven. Ik feliciteer Ter Neuzen er mee, dat het zulk een koor magontvangen, en Maria-Hoorebeke, dat zijn schoon zang gezelschap naar Ter Neuzen mag gaan. Dat belooft en voor Ter Neuzen en voor Hoorebeke een goeden avond te worden. Mag ik de vrienden in Ter Neuzen alien opwekken dat koor eens te gaan hooren Dat is nu waarlijk eens schoon Laten de kenners van zang en kunstgenot het maar vrij beluisteren. Onze Hoorebeeksche zangers zijn zeer geoefend onder de uitnemende leiding van Meester Blommaert. En als ze er alien zijn, is het een machtig koor. En dan die solo-zangeressen Ik boor ze nog, als ik er aan deuk. Daarbij hoort men nog zeer veel merkwaardigs over Maria-Hoorebeke van vroeger en later, bij monde van Ds. Chrispeels. Kortom, wie in de gelegenheid is, make er gebruik van. Ge zult u den avond niet bekla- gen en ondertusschen steunt ge ook nog het bekende Evangelisatie-werk van Ds. Chris- peels te Maria-Hoorebeke, Rouse, Geraardsber- gen en Etikhove. Ik wenseh Ter Neuzen met Hoorebeke's zang- koor een even goeden avond toe, als wij hadden op 18 Dec. jl. Zaamslag. Ds. VAN DIS. Eenige inwoners van Iloosendaal kunnen U zeggeu waar bet te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aambeien, dan aoekt gy natuurlijk naar verlicbting. Een aan- tal inwoners van Roosendaal hebben een genees- middel gevonden om buidziekten van ouden datum te genezen. Zii spreken er over. Lees dit De heer H. A. Teule, Willemstraat 138 te Roosendaal, deelt ons mede Sedert vier jaren heb ik gesukkeld met droge, uitwendige aam beien. Ik beb hiervoor allerlei geneesmiddelen aangewend, doeh alvorens ik met Uw genees- middel kennis maakte, was het mij nooit mogen gelukken verlost te worden van mijn ellende. Steeds had ik een hevige, stekende pyn en onuitstaanbare jeuking, dit maakte mij zeerneer- slacbtig en prikkelbaar en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen ik toevallig hoorde dat Foster's Zalf zoo'n probaat middet voor aambeien was. Ik liet dadelijk een doosje komen en ik ben U hier zeer dankbaar voor, want reeds bij de eerste toepassing kon ik bemerken dat ik ver- zachting bekwam en na verloop van acht dagen was ik gebeel van mijn ellendige kwaal verlost. Gaarne zal ik dan ook eventueele lyders hierover nader inlichten. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven- staande waar is en machtig U het pnbliek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de ecbte Foster's Zalf bekomt, dezeltde soort die de heer Teule gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrygbaar by den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10.voor zes doozen. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,90 a 47,92°. Engelscb per n 12,g u 12, Zoo de Heere wil hoopt aanstaanden Maandag den 9 Maart JACOBUS BLIEK, zijn 70sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wensch vau EENIGE VRIENDEN te Hoek. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in leven Sluismeester te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 5 Maart 1908. Wed. J. M. TIMMERMAN—Vissek. G. TIMMERMAN. M. A. TIMMERMAN—Balkenstein en Kind. C. VAN DER HOOFT. J. VAN DER HOOFT—Timmerman en Kinderen. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, JANNA DE FEIJTER, Wed. Jan Dieleman, in den ouderdom van 69 jaar en 21 dagen. Uit aller naam. W. DIELEMAN Jz. Ter Neuzen, 5 Maart 1908. Voor de talrijke blijken van deel- neming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgdragende Vader Jacobus Laban de Rijkb Lz. betuigen wij onzen hartelyken dank. Poortvliet, 6 Maart 190S. Wed. J. L. DE RIJKE—Wisse en Kinderen. De Heer en Mevrouw VOLLEN- HOVEN VAN DAALEN KAP- TE1JN betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank voor de vele blyken van belangstelling bij bet overlijden hunner geliefde Moeder en Behuwdmoeder ondervonden. Sas van Gent, 5 Maart 1908. gemoet, 51 helft komt U halverwege tegemoet, doet a I het werk in de helft van den tijd en voor de helft der kosten, die U aan groene zeep zou uitgeven. Sunlight maakt, dat Uw goed niet lijdt, Uw handen niet ruw worden en Uw leven geen slavernij is. Devolstrektezuiverheid van Sunlight maakt haar alieen geschikt voor het wasschen vankostbaar linnen en V*.! fijne kant. Ondergeteekende bericht hiermede aan belanghebbende koehouders ems. dat by hem GEEN gelegenheid meer bestaat voor bet weiden van koebeesten. Ter Neuzen. A. DE BRU1JNE. zal als Spreker optreden voor de Chr. Zang- vereeniging #DE HEERE IS ONZEBANIER" te Zaamslag (Veer), Toegang vrij. HET BEST UUR. Aan de Leden van de afd. „Axel" Z. L. M. wordt bekend gemaakt, dat de vergadering niet op Woensdag II maar op zal gehouden worden. Het Bestuur, Ph. J. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Pz., Seer. met de Jaskaart, zonder* i-oein- 4 prijzen. Inleg 15 cent. Vooruit 1,50. A. ELIGEEST, bij de R.-K. kerk, Ter Neuzen. Gewone conditien. P. DIELEMAN, Hotel de Commerce, Driewegen. De Notaris P. Dreg mans te Axel zal krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, in het koffiehuis #'s Lands welvaren", bewoond door M. J. Adriaansen, op Woensdag den II Maart 1908, des namiddags ten 2 lire verkoopen verdere Gebouwen en Aanhoorig- heden en het Recht van erfpacht, voor onbepaalden tijd, ingegaan 1 Aug. en 1 Juni 1898, eigendom van den heer Krijn de Feijter Jz. te Axel, alles in de gemeente Ter Neuzen, kadastraal aldaar bekend in sectie H nummer 214 groot 3 aren 55 centiarenjaarlijksche erfpacht 3,62. Bewoond door Cornelis Bodleman. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom Betaling koopsom 1 maand. Uervnrmtle Herk. Ter Neuzen. 9£ en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 2 u., De. De Boer Tan Hulst. Axel. 9£ u., en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 a. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9} u. es 2 u., Ds. E. Raams. Sae van Gent. l)s. H. Akersloot van Houten Roos. Hoist. 10 Ds. De Boer. Gererormeerde Herken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. Lamnertsma van Tholen. Axel A. 9 n. ea 2 u., Ds. E. H. Broekstra. II. 9 n. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 u. en 2 u Ds. It. Hamming. a H. 9 u. en 2 u., H. A. Munnik, student Vrije Universiteit Amsterdam. Hoek. U n. en 2 u., Ds. P. H. de Jonge. Gerefiirmeerde geiueene (Vlooswijkstraat). Ter Neueea. 9 u., 2 u. en SI u., leeskerk. Hnil-Gererormeerile gnnee«fe (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 5£ u., leeskerk. l.okanl nllbrn-HHCzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5J n., dhr. J. J. Kense. Hervuruule Herli. Zaamslag. Hock. 9 n. en 2 n., Ds. G. ran Dis. 9 u. en 2 n., Ds. E. Raams. Gererormeerde Herken. Ter Neuzen. 9 n. en 2 n., Ds. J. t. d. Berg. Zitting van 5 Jdaart 1908. Veroordeeld zijn J. V., mechanicien te Amster dam, ter zake van het zonder de vereischte bevoegdheid, buiten noodzaak, de tandheelkunst uitoefenen, tut eene boete van tien gulden, subsidiair 10 dagen hechtenis. W. B., bierliuisboudster te Ter Neuzen, ter zake van Drankwetovertreding, tot eene boete van 1, subs. 1 dag beckt.C. J. R., veldarbeider te Axel, ter zake van Jaebtwetovertreding, tot 2 boeten, elk van drie gulden, subs, tot plaatsing in een tuvbtschool, voor den tijd van drie weken voor elke boete, met verbeurdverklaring en vernieting van bet in beslag genomen geweer cn patroonG. B., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren, tot 2 boeten, elk van drie gulden, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring van bet niet in beslag genomen jachtgeweer eu bevel tot uiUeveriug, of betaliug der waarde, ad j 10, subs. 5 dagen hecht., alsmede met bevel tot vernieling van het geweer bij uitlevering d&arv&n. A. v. C., jachtopziener te Axel, ter zake van zonder daartoe gereehtigd te zijn, loopen op eenigen grond die bezaaid is, tot eene boete van tien gulden, subs. 3 dagen hecht.H. A. R., zonder beroep te Axel, ter zake als voren tot berispingD. B., scbipper te Dordrecht, ter zake van op een Rijkskanaal als scbip per bij bet 'snachls nadeien van een brug, waarop een rood bcht is geplaatst, zijn vaartuig niet doen stoppen, tot eene boete van vijftieu gulden, subs. 15 dagen becbt. E. P., koopman te Ter Neuzen, ter zake van auders dan stapvoets rijden over bruggen van een Rijkskanaal, tot eeue boete van 1, subs. 1 dag hecht.D. S., landbouwer te Zaamslag, ter zake van overtrading van het Regleinent op de wegen en voetpaden in Zeeland, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht.- A. d. M scbipper te Philippine, ter zake van het bevisschen der Scbelde zonder vergunning, tot eeue boete van 5, subs. 5 dagen hecht H. V., winkelier; J. v. D., koopman; A. K., sigaren- haudelaar, alien te Ter Neuzen D. D., werkman te Axel; A. d. P., werkman te Sas van Gent; A B., fabrieksarbeider te Ertvelde, alien ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 daghecbt.P. G., arbeider te Axel, en J. F, T., landbouwer te Philippine, ter zake van Leerplichtwet- overtreding bij berhaling, ieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen becbt.; - M. R. R., varen3gezel te Ter Neuzen J. L. d. J., kok te Rotterdam D. C., reiziger te Eecloo, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.; C. R., visscher te Philippine; W. B. L., colporteur, zonder woonplaatsj. D. d. Z., bierhandelaar te Ter Neuzen VV. B. L., colporteur, zonder woon plaatsP. A. A., biertiuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.; P. J. M., zonder beroep aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van 3, gubs. 2 dagen hecht.; F. J. R., werkman te Sas van Gent, ter zake als voren, tweemaal gepleegd, tot 2 boeten elk van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete; P. O:, vareus- gezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronken schap, tot eene boete van tien gulden, subs. 3 dagen hecht.; D. v. M., tijman te Ter Neuzen, ter zake ais voren, tot eene boete van vijftien gnlden, subs. 3 dagen hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 5