Gemengde berichten. N. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. spoedig eene vergadering worden gehouden te Breda of Roosendaalvoor die in Zeeuwsch- Vlaanderen is de vergaderplaats nog niet bepaald. Komt de vereeniging tot stand waaraan niet wordt getwijfeld dan gaat in haar over de sinds eenige jaren bestaande diocesane com- missie tot drankbestrijding in en door de school. Een brandwaarborg-rnaatscbappij heeft al de by haar verzekerde posten in de uitgestrekte gemeente Lonneker per aangeteekend schrijven geroyeerd, omdat er in genoemde gemeente geen georganiseerde brandweer bestaat. Men meldt uit Vlijmen aan de's Bert. Ct. Joh. van de Lee, die de vorige week Donder- dag terwijl hij zat te werken, getroffen werd door een schot uit een geweer, dat door zijn broeder by het afhalen van een rist manden by ongeluk van den zolder werd gestcroten, is gisteren na een smartelijk lijden overleden. Een veelbelovend knaapje. Een 14jarige knaap te Bussum, die reeds in Januari j.l. door de arr.-rechtbank te Amsterdam ter beschikking van de regeering werd gesteld, docb tot heden nog niet in een tuchtschool geplaatst was, giug 21 Febr. j.l. met een boodsckap naar den boomkweeker R. te Naarden, verzoekende om f 2 voorsehot op het loon van R., boom- kweekersknecht te Naarden en werkzaam bij bovengenoemden kweeker. Valschelijk beweerde hij dat genoemde knecht zijn vader was en dat deze een pakje moest wegzenden naar Amster dam. De heer R. gaf echter het geld niet. Een week daarna ging de jeugdige booswicht met een door hem valsch onderteekend briefje K. naar den fabrikant Cwaar hij vertelde namens zijn broer gezonden te worden met dit briefje ook om 2 gulden voorsehot, terwijl van de geheele zaak niets waar was, uoch dat de knecht K. zoo'n veelbelovend broertje had. Geen nood het briefje bleef onveranderd, doch de naam doorgebaald en onderteekend met den naam van een timmermansknecht, die bij den heer S. te Naarden werkt. Deze vertrouwde de zaak eveneens niet en behield het briefje. Toen de knecht den volgenden dag natuurlijk van geen verzoek om voorsehot wist gaf de heer S. het bewuste briefje in handeu der politie, wie het gelukte den dader te vinden. Allen bij wie de knaap zijn kwade practijken trachtte ten uitvoer te brengen hebben hem herkend, zoodat spoedige opzendig nu wel zal plaats hebben. Een gelukkig mensch. In het kanton Aargau, in Zwitserland, woont een zekere Johann Schmidt, die beweert een volkomen gelukkig mensch te zijn. Boven zijn huisdeur staat met groote letters ,/Hier woont de gelukkigste mensch ter wereld". Dit uriicum is 55 jaar oud, heeft nooit ge- werkt, is nooit getrouwd, is nooit ziek geweest en heeft zich nooit om de toekomst bekommerd. Hij eet goed, en slaapt goed. Zeer jong nog bleef Schmidt als wees achter, met een wekelijksche rente van 12,50 en een kleine woning, die hij nooit verlaten heeft. Moraalom gelukkig te zijn, moet men zich met weinig weten tevreden te stellen. De Berlijnsche politie heeft den booswicht, die de vierjarige Else Miehlke te Charlotten- burg vermoordde, na haar geweld te hebben aangedaan, in handen. Het is een leerjongen van 16 jaar, Kurt Keller. Men herinnert zich, dat het kind met opengereten buik gevonden is. Kurt Keller heeft al meer jonge meisjes aangerand. Else Miehlke had, zoo bekende hij, om hulp geroepen hij had haar toegesnauwd Als je niet stil bent, steek ik je dood. Toen hij gestoord werd, volvoerde hij de bedreiging. Het is gebleken, dat ook een meisje van zes jaar van hem te lijden had gehad en dat hij dat kind ook met den dood bedreigd had. Te St. Laureins was Zondagnamiddag de dochter van A. Driessens naar de kerk gegaan en des avonds niet te huis gekomen. Maan- dagmorgen vroeg heeft men haar lijk, langs den weg van de kerk, in een waterstroom ge vonden. Zij had verscheidene wonden aan het hoofd bekomen. Denkelijk zal zij aangevallen geweest zijn, want haar regenscherm, dat daar gevonden werd, was in stukken geslagen. Op de plaats der misdaad, aan weerskanten van de sloot, werden voetstappen gevonden van groote schoenen, met nagels. Het is te zien dat daar een hevige worsteling heeft plaats ge had. Men vermoedt dat de tot nu toe onbe- keude ellendeling zijn slachtoffer met geweld onder water heeft gehouden. Toen Maandagmorgen ten 5 ure, de exprestrein OstendeBazel over het Luxem- burgsch grondgebied reed, vloog eensklaps het portier van een tweedeklasrijtuig open en een dame viel er uit. Zij was op den slag dood. Het lijk werd door een baanwachter gevonden en het droeg geen enkel papier noch eenig voorwerp. dat de identiteit kon vaststellen. Werd de dame door bandieten uitgeplunderd en uit den wagen geworpen Is zij uit den trein gevallen Een streng onderzoek werd hierover ingesteld, waarvan de uitslag nog niet bekend is. Nader meldt men De vrouw, die in Luxemburg uit een trein sprong of viel is nu herkend. De arme verongelukte was vergezeld van hare drie kinderen, 3, 5 en 7 jaar oud Zij maakte deel van eene groep landverhuizers, op weg naar Canada. Het slachtoffer schijnt 35 jaar oud. Omtrent de aanvaring tusschen de Ada en de Erna meldt het Hdbl. van Antw. dat Maandagmiddag omstreeks 5 uur, ter hoogte van den Doel een geweldige botsing tusschen die schepen plaats had. De Noorsche stoomboot Ada, gezagvoerder Weilensk, had een groot gat bekomen in de voorpiek, een opening van verscheidene meters, waardoor het water in het schip stroomde. Het schip werd half zinkende op een zand- plaat gezet. Sleepbooten werden dadelijk ter plaatse ge zonden om het schip te redden, maar in den loop van den nacht brak het reeds middendoor. Het Duitsche stoomschip Erna, gezagvoerder Zeegemeyer, had eveneens groote averij aan het voorschip en keerde naar Antwerpen terug. De sleepboot ligt nog ter plaatse om al van het gezonken vaartuig weg te nemen, wat mogelijk is ankers, luchtververschers, enz. De Ada hoort toe aan de firma H. Waage, van Christiania. Het schip is eerst verleden jaar gebouwd en is 321 voet lang, 45 voet breed met 20 voet diepgang. De bemanning van het gezonken vaartuig bevindt zich te Antwerpen. Een van de rijkste kooplui te Saarbriicken is in hechtenis genomen, omdat uitgekomen is, dat hij zich jaren lang aan meisjes van acht tot tien jaar oud vergrepen had. Het 0. M. heeft geweigerd, voor hem een borgstelling van 60,000 mk. aan te nemen. De millionair Thaw, de moordenaar van den architect White, moet nu volkomen krank- zinnig zijn. Hij houdt zich voor den archi tect van het krankzinnigengestieht en lege aan de doktoren allerlei nieuwe plannen voor. Een vreeselijke schoolramp. Uit Cleve land (Ohio) wordt een verschrikkelijke ramp gemeld. Woensdag brak er brand uit in een openbare school te Collingwood, een voorstad van Cleveland. Er ontstond onder de 400 kinderen een paniek meer dan een derde deel vond den dood in de vlammen en velen werden gekwetst doordat zij uit de vensters sprongen. 's Namiddags half drie waren er 146 lijken te voorschijn gebrachtmen vreest, dat er nog veel meer onder de puinhoopen van de bene- denverdieping liggen. De brand ontstond door het te fel stoken van een fornuis. De rook verspreidde zich snel, waardoor een paniek de kinderen beving, die zonder eenige orde naar de twee uitgangen snelden, waarvan er een spoedig versperd was door een opeenhooping van kinderen. Velen werden doodgetraptanderen, die achteraan kwamen en zagen dat ontkomen onmogelijk was, trachtten terug te keeren maar kwamen toen tegenover de vlammen te staan. Zij ren- den daarop naar de vensters en sprongen er uit. De meesten vonden den dood door ver- stikking in den dichten rook. Voor den eenen uitgang lagen de lijken vijf voet hoog opgestapeld. Voor de rarnen zag men de doods bleeke gezichtjes van de opeen- gedrongen jongens en meisjes, die door de vlammen omhuld werden en verbrandden voor de oogen van de wanhopige vaders en moeders buiten. Men zegt dat een der uitgangen ge- sloten is geweest. Om bet gebouw verzamelde zich een menigte menschen, maar het was onmogelijk veel uit te richten. Het gebouw werd vernield. De Frankf. Ztg. verneemt uit New-York, dat vau de kinderen, die zijn omgekomen, 70 percent Duitschers zijn. Een vader redde 18 kinderen, tot hij zelf doodelijke brand wonden kreeg. Twee onderwijzeressen werden doodge- drukt, zeven anderen konden zich redden. Aan het gruwelijke relaas ontleenen wij de volgende bijzonderheden Catherine Welder, een onderwijzeres stond op de derde verdiepiug in de deuropening en gelastte de kinderen zich ordelijk op te stellen. Toen hare bevelen niet werden opgevolgd, greep zij de kinderen bij de schouders en duwde hen terug zij vermaande hen de orde te bewaren, daar alien er dan goed af zouden komen. Een andere onderwijzeres, Grace Fiek, kwam haar te hulp, maar zij en de kinderen, die zij naar een kant trachtten mee te krijgen, vielen en verloren het leven. Andere onderwijzeressen stiervenalsheldinnen, terwijl zij hare scholieren poogden te redden. Ook enkele van de onderwijzers offerden hun leven. Het lijk van den concierge was een van de eerste, die de brandweer vond. De kinderen hadden hem blijkbaar onder den voet geloopen, toen zij als een onweerstaanbare stroom de trap afkwamen. De brandweer kwam te laat, om de trap te 'oehouden en de menschen, die zich als redders aanboden, in staat te stellen, haar vrij te maken van de gevallen kinderen, die, een dozijn dik, op elken overloop lagen, af- schuwelijk verminkt door elkanders hakken Het is een hartverscheurend tooneel, om wan hopige ouders in de overblijfselen, die uit het gebouw worden weggedragen te zien zoeken. Er heerscht verontwaardiging tegen de school- overheid, omdat de deuren zoo in de bengsels hingen, dat zij het vluchten belemmenlen. Meer dan aan den brand is aan die omstandigheid het zware verlios aan menschenlevens te wijten. Zaamslag, 6 Maart. Bij de heden alhier gehouden stemming voor een lid van den ge- meenteraad (vacature De Kraker) verkregen de heeren J. F. Dees (lib.) 126, J. Dieleman Pz. (a.-r.) 59, L. A. de Mul (a.-r.) 141 en W. Scheele (chr.-hist.) 91 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren De Mul en Dees. Gemeentepaad van £&xeL Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 8 Maart a. s., te 2 x/4 ure, dagvoor- stellingopvoering van Ali-Baba, of de veertig dieven, groot toover-zangspel, naar het verhaal uit //Duizend en een nacht", in 4 bedrijven en 9 tafereelen door Albert van Loo en William Busnach, vertaald door Arie van den Heuvel, Muziek van Charles Lecocq. Grooten Schouwburg te Gent. Direetie Y. MORIN. Zondag 8 Maart a. s., te P/g ure, laatste dagvoorstelling aan verminderde prijzen laatste opvoering van Manon Lescaut, opera in 4 bedrijven, muziek -van Puccini. Opening Zaterdag 14 Maart. Groote paardencirk van Gent. Zondag 15 Maart a. s., te 3 uren, dagvoor stelling met de voornaamste nummers van den troep. Groot getal prachtige paarden. Buiten- gewone aantrekkelijkheden nog nooit in Gent gezien en die den grootsten bijval verkregen in het circus Royal van Brussel. Verschil- lende clowns. iz T IJT D I IS GE IV. Van 4 tot en met 5 Maart. a a Van 4 tot en met 5 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 28 afgeschutdoor de Westsl. 12 op- en 6 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. Vergadering van 4 Maart. Tegenwoordig de heeren P. Dekker, M. Woifert, F. Dekker, J. J. de Feiiter, L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, W. Dieleman en D. J. Oggel, leden en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heeren P. Dregmans en J. Smies. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De Voorzitter opent de vergadering en gevoelt zich gedrongen met enkele woorden het afsterven van onzen geachten Gemeente-Ontvanger te herdenken. Niet minder dan 56 jaren heeft de overleden heer Van Dishoeck met al de kracht die in hem was zich opgeofferd voor de belangen onzer gemeente.' De financien der gemeente werden door hem al dien tijd met de meeste zorg en accurates3e beheerd en altoos waren zijrfe zaken in orde, waaruit als vanzelf voort- sproot dat de verhouding tusschen hem en de gemeente steeds aangenaam was. Hierna worden de notuien van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de volgende in- gekomen stukken. a. Kennisgeving van den heer A. E. C. Kruijsse van het overlijden van zijn geliefden oom den heer A. E. C. van Dishoeck, in leven Ontvanger dezer gemeente. Dit schrijven is reeds door den Voorzitter met een brief van rouwbeklag beantwoord. b. Missive van Gedep. Staten dezer provincie houdende terugzending van het door hen goedgekeurd kohier van het schoolgeld voor het le kwartaal 1908. c. Als voren terugzending van het besluit van den Raad tot voorloopige vaststelling van de ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over 1906. d. Brief van deu heer M. L. van Vessem, onderwijzer aan de o. 1. s. alhier houdende dankbetuiging voor de gunstige beschikking op zijn verzoek om verlenging van veil of.. e. Verslag van de Oude- en Nieuwejaarscommissie waaruit blijkt dat ontvangen is 429,87j en uitgegeven een gelijk bed rag. Proces-verbaal van overname der boeken en kas van den overleden Gemeente-Ontvanger. In kas moest zijn /1140,2l£, overeenkomende met de aanwezige gelden. Een en ander is daarna in handen gesteld van den heer J. A. van Vessem, gemeente-secretaris alhier, als zijnde met de tijdelijke waarneming der betrekking belast. Allen worden voor kennisgeving aangenomen. De heer Kruijsse vraagt of brieven, gericht aan den Raad, niet in de zitting dienen behanaeld te worden, waarop de Voorzitter antwoordt dat de brief die bedoeld wordt te laat was ingeko.men. 2. De rekening van het Alg. Burg. Armbestuur over 1907 wordt tot onderzoek in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren W. Dieleman, F. Dekker en F. van Driel. 3. Z. h. s. wordt besloten tot af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1907. 4. Aan den heer M. L. van Vessem, onderwijzer aan de o. 1. s. alhier, wordt naar aanleiding van zijn verzoek om verlenging van verlof tot herstel van gezondheid, besloten verlof te verleenen tot 1 Januari 1909. 5. Het verzoekschrift van den heer J. C. Bom e. a. om een derde gasoline gloeilantaarn te plaatsen in de Nieuw- straat zal op voorstel van den heer Kruijsse behan deld worden bij punt 9 (overnemen Nieuwstraat). 6. Op het verzoekschrift van A. P Freeckenhorst, om zijn jaarwedde zoodaijig te verhoogen, dat hij een paardje naar behooren kan onderhouden wordt besloten dit te behandelen bij het opmaken der begrooting voor 1909. 7. Op het verzoekschrift van H. Mussche e. a. te Axel om van af Febr. tot 1 April een of twee dagen van elke week de privaten te mogen ledigen wordt afwijzend beschikt. 8. Afwijzend wordt ook beschikt op het adres van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren te Middelburg, om in de politieverordening te verbieden, aan meer dan den persoon, op een voertuig getrokken door den hond, gelijktijdig plaats te nemen. 9. Overnemen Nieuwstraat. Wordt aangehouden tot de volgende zitting en even-, eens het verzoekschrift van den heer Bom e. a. (punt5). 10. Wordt besloten tot wijziging van enkele artikelen in de bouwverordening, en 11. Wordt vastgesteld de verordening regelende de jaarwedden van het hoofd en het verder onderwijzend personeel der o. 1 s. in deze gemeente. Hierin wordt o. a. bepaald, dat de jaarwedde van het Hoofd dev o. 1. s. bedraagt f 1000 voor minder dan 5 dienstjaren met 4 vijfjaarlijksche opklimmingen van /50; voor de onderwijzers bedraagt de aanvangs- jaarwedde 600 met 4 vijfjaarlijksche verhoogingen van 75. De vergoeding woninghuur van het Hocfd wordt bepaald op f 200 en voor gehuwde onderwijzers en weduwnaars boven 28 jaar op f 75. Indien in de vakken m, n, p of s les wordt gegeven, wordt voor het bezit van elke akte 50 meer salaris genoten. Hoofdacte geeft f 100, verplichte hoofdacte 200. Bij ongesteldheid wordt 1'2 maanden het voile salaris uitgekeerd en daarna 12 maanden de helft daarvan in- gehouden, terwijl bij verdere verhir.dering voor ieder bepaald geval onder goedkeuring van Gedep. Staten een afzonderlijke regeling wordt getroffen. Hierna si uit de Voorzitter de vergadering. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Febr. Joannes Josephus Puylaert, oud 24 j., jm. en Maria Lucia Geerts, oud 37 j., jd. Geboorten. 14 Febr. Albert, z. van Aloisius van Tienen en van Lucia Francisca Lievens. Maria Huberta, d. van Augustus Augustinus Herreweijers en van Victoria Dullaert. 15 Febr. Maria Jocephina, d. van Rochus Camillus Blommaert en van Marie Clothilde Hageman. 16 Febr. Aloysius Carolus Franciscus, z. van Johannes FranciesBleijenbergenvan Maria Fidelia van Landeghem. 18 Febr. Leonardus, z. van Alfons Gadaen en van Johanna Catharina Herdewel. Augusta Elisa, d. van Edmond de Moor en van Seraphina Pieters. Anna Cornelia Petronella, d. van Jacobus Wouters en van Maria Gislena Sack. 19 Febr. Benedikt Joseph, z. van Aloijsius van Haute en van Maria Theresia Breyaert. Silvie Octavie, d. van Franciscus Bolssens en van Maria Isabella Vlaminck. 27 Febr. Margaretha Catharina, d. van Franciscus Julianus Willaert en van Mathilde Buijs. Magdalena Elisa, d. van Ludovicus Petrus Kint en van Maria Sillevie Schuddings. Overlijden. 16 Febr. Charles Louis Willaert, oud 76 j., echtg. van Philomena Rosalia Blommaert. 18 Febr. Josephus Johannes van Eck, oud 2 m., z. van Judocus en van Femia Christina van Aerde. 24 Febr. Paulina van Damme, oud 72 j„ wed. uit het eerste huwelijk van Francies Verschoren en nit het tweede huwelijk van Pieter Josephus Baptist de Potter. firaanw, Geboorten. 6 Febr. Anna Antonia Marie, d. van Eduardus Lust en van Anna Maria Kindt. 16 Febr. Arthur Desire, z. van Josephus Franciscus de Bakker en van Mathilde Elisabeth van Damme. 21 Febr. Honord Josephus, z. van Josephus Bisschop en van Anna Maria Weijn. 24 Febr. Leonardus, z. van Cornelis Verlinde en van Rosina Maas. Overlijden. 6 Febr. Anna Maria Buijs, oud 70 j., wed. uit het eerste huwelijk van Theodorus Josephus de Beule en uit het tweede huwelijk van Willem van Arenthals. 16 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Josephus Franciscus de Bakker en van Mathilde Elisabeth van Damme. 17 Febr. Sera- phinus Cornelis, oud 92 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Biondina Dherten uit het tweede huwelijk van Exovenia de Klerck. 21 Febr. Mathilde Worms, oud 35 j., d. van Matthijs en van Anna Maria Mel (beiden •overl.). 22 Febr. Elza Maria d'Haens, oud 3 w., d. van Alphonsius Andries en van Scholastica Meer- schaert. Geboorten. 16 Febr. Ursula Pharailda, d. van Carolus Ludovicus Collijn en van Barbara Raman. Overlijden. 27 Febr. Anna Maria Klaassen, oud 76 jwed. van Johannes Paraan. Uon!eni§«e. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Febr. Petrus Theodorus Kindt (van Graauw), oud 23 j., jm. en Maria Broekaart, oud 23 j., jd. Geboorten. 21 Febr. DesiiA Aloijsius, z. "van Petrus Alphonsus de Rijk en van Maria Stoel. Overlijden. 18 Febr. Augustus de Smet, oud 57 j., echt. van Catharina van Eerdenburgh. 19 Febr. Adriaan Neve, oud 72 j., echtg. van Dina de Bakker. 25 Febr. Elisabeth de Donder, oud 80 j., wed. van Pieter Boedingh. 27 Febr. Josephus de Booij, oud 3 j., z. van Jacobus (overl.) en van Johanna Peters (van's Gravenhage). 28 Febr. Elisa Maria van Dorsselaer, oud 5 j., d. van Jacobus en van Apolonia Fruytier. Sas van Client. Huwelijks-aangiften. 18 Febr. Ferdinandus Johannes Bosman, oud 30 j., weduwn. en Maria Leonie Poignaert, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Johannes Franciscus van Acker, oud 24 j., weduwn. en Celina Maria Acke, oud 21 j., jd. Overlijden. 28 Febr. Maria van Rijssegem, oud 32 j., echtg. van Louis de Meijer. 2 VLAG. a NAAM. MS. Van en naar. Lading. Duits.s.s. Eng. s.s. idem Ned. s.s. Zweed. s.s Eng. s.s. Duits. s s. Rua. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. Rus. s.s. Zweed. s.s. Eng. s.s. Jonas Sell Cederwood River Thames Jenny Voor Ter I'enien 2039 Middlesbro 1815 - idem 2241 Louden 5124 Windan Vau Ter leusea Ludvig Teyron 3809 Antwerpen River Scheldt 2199 Louden Jonas Sell 2039 |Middlesbro Voor Gent Graf Schuwaiow 4995 Windau Aladin 2132 Goole Serula 3926 Liverpool Graf Todleben Ariel Sea Hound 4198 Riga 3214 Arendal 3085 Londen Van Client ljzer idem stukg. hout stukg. idem ledig stukg. kolen stukg. idem hout stukg. stukg. idem macadam stukg. idem ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen idem Ralp Creyke 1796 Goole Belg s.s. Marth3 18*8 Dover Bng. s.s. Polo 1441 Hull idem Pandion 3619 Belfast Deen. s.s. Bar. Stjerenblad 2804 lAntwerpen s.s. HARALD vertrok 5 dezer van Calais naar Newcastle on Tyne. s.s. JENNY in lossing te Ter Nenzen. s s. RICHARD in droogdok te South Shields. s.s. ELISABETH vertrok 3 dezer van Blyth naar Nenfahrwasser. s.s. HELENA vertrok 5 dezer van Windau naar Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 10