Lezing over Canada. Bal Masque Bericht van Instel. Brandweer. BE RIGHT. uitgesteld. Openbare Verkooping. Cpenbare Verkooping. Verteld te Vucht. Advertentien. Hotel des Pays-Bas. Theatre Minard te Gent. Nieuw Circus van Gent. Uederlandsch Tooneel te Gent. Mejuffrouw ANNA MARIA ROLFF, YERBLIJF op Maandag 24 Februari 1908, Een HUIS met T0EBEHQ0REN 68818 parti] HU1SRAAD, a!s {Wordt. Vervolgd.) Een inwoner van Vucht verteld hier vrij en openhartig hoe hij beterschap heeft bekomen van een bedroevende huidziekte. lnwonersvan Ter Neuzen, die een geneesmiddel zoeken voor aambeifen, prikkelenden huiduitslag of andere huidziekten, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buurman nut te trekken. De heer H. v. d. Lindt, wonende te Vucht, deelt ons medeSedert geruitnen tijd ben ik opgescheept geweest met uitwendige aambeien, ik kan U moeilijk beschrijven de last en ellende, die ik hierdoor had te doorstaan. De jeuking was onuitstaanbaar en dikwijls kon ik niet eens stil blijven zitten, terwijl ze mij ook bij het loopen veel last veroorzaakten. Men raadde mij aan Foster's Zalf eens te probeeren en ik ben blij, dat ik hiertoe overging, want ik bekwara een enorme verlichting direct bij toepassing hiervan en na verloop van zes dagen was ik geheel van deze ellendige kwaal verlost waarvoor ik U mijn hartelijken dank betuig en ik zal steeds gaarne Uw geneesmiddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort die de heer v. d. Lindt gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis. W estkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of 10, voor zes doozen. KOEliS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. j 47,87° a 47,90. Engelsch per 12,- 12,-. ZEET1JDINGEN. Van 12 tot en met 13 Febr. Directie J. RENOUPREZ. Zondag 16 Februari a. s., te 21/2 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzenopvoering van Zizi, operette in 3 bedrijven van d'El Acqua. Zondag 16 en 23 Februari, om 3 ure, dag- vooxstellingen optreden van Berryer, de wonderbaarste man, de duizend-kunstenaar, een artist, tegelijk de beste zanger, danser, acrobaat, muzikale clown, buikspreker, jongleur, beeld- houwer, knnstschilder, honden en kattenafricbter, namaker, parodist, goochelaar, enz. enz. Speelt alleen een geheel stuk, met verscheidene tooneelrollen. Aardig, komiek, moet door ieder- een gezien worden. Voor familie's gelijk ge- woonte. Reste variete-programma. richt Heden ontvingen wij het treurige be- aat op 23 Januari te Paterson N.-Y. is overleden onze geliefde Zoon en Broeder NIARTiNUS KOOPMAN, in den hoopvollen leeftijd van 24 jaar. Mede namens de familie, Wed. M. KOOPMAN. Ter Neuzen, 14 Febr. 1908. Van 12 tot en met 13 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 37 afgescbutdoor de Westsl. 9 op- en 9 afgeschut. Fositie der Stoomschepen. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 16 Februari a. s., te 2ure, dag- voorstellingopvoering van Be familie Klepkens, drie tafereelen uit het volksleven door August Hendrikxvooratgegaan door Met Kinddrama in een bedrijf van Herm. Heyermans Jr. Grooten Schouwburg te Gent. Directie V. MOR1N. Zondag 16 Februari a. s., te 2 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prjjzen opvoering van Le Songe d'une nuit d'ete, komische opera f in 3 bedrijven, woorden van Rosier en Van J Leuven, muziek van Ambroise Thomas. Heden overleed na een lang- durfg doch geduldig lijden onze geliefde Doehter, Zuster, Behuwdzuster en Tante in den ouderdom van 58 jaren en 6 maanden. Uit aller naatn, Wed. L. B. A. ROLFF— Dronkers. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Axel, 13 Febr. 1908. Axel. A. H. HARTEVELT zal op Zaterdag 22 Februari, 's avonds 6 ure, op de bo- venzaal van de Wed. J. Platteeuw te Zaanislag eene LEZING houden met lichtbeelden over Canada. Belangstellenden worden beleefd uitgenoodigd. op op g&aandag den 2!,<-n SISaart 1903 de bovenzaal van het Voor het huren van costumes zijn deze te bezichtigen op Zondag 23 Febr. 1308, des voormiddags van 11 uur tot s namiddags te 2 ure. Entree 75 cent. Aanwang 8 uur. Costumes vauaf /2,50. DE COMMISSIE. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en smartelijk lijden mijn innig geliefde Ecbtgenoot en der Kinderen liefhebbende adei" REINNIEIS STOUTHARKER, in den ouderdom van 32 jaren en 10 maanden. Weduwe R. STOUTIIAMER- Dootjes. Sas van Gent, 13 Februari 1908. Heden overleed tot onze groote droefheid na een langdurig smartvol lijden onze geliefde Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder, Oom en Neef REINN1ER STOUTHAWIER, in den ouderdom van 32 jaren en 10 maanden. Familie STOUTHAMER en DOOTJES. Sas van Gent. 13 Febr. 1908. Voor de vele blijken van belangstel- ling, oudervonden op den Sen dezer, be- tuigen oudergeteekenden hun hartelijken dauk. CORN. DEN ENGELSMAN en Echtgenoote. Ter Neuzen, 14 Febr. 1,908. Voor de vele ontvangen bewijzen van deelneming, met het overlijden van onzen veelgeliefden BroederenBehuwdbroeder de heer FRANCOIS HAEINCK onzen iiinigeu dank. J. M. HARINCK. H. HARINCK. N. HARINCK—v. d. Broeke. M. HARINCK. M. H. HARINCK. Goes. J. C. HARINCK- I Van Asperen Vervenne. Aan alien die blijken van deel neming gaven bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder betuigen wij onzen hartelijken dank. IS. KESBEKE en Kinderen. Westdorpe, 13 Februari 1908. De OPPERBRANDMEESTER van TER NEUZEN maakt bekend, dat ereene Oef ening zal gehouden worden met het personeei van Spuit S te Sluiskil, op Dinsdag 18 Februari S308, des namiddags te zes ure, en met het personeei der Spuiten A, G, C en het piket in de kom, op Wrijjdag 21 Februari ISC8, des namiddags te zeven ure. De Opperbrandmeester, J. A. DONZE. De verkooping van HEESTIAAL euz. van dbr. C. J. D'HERT te Zuiddorpe, bepaald op 20 Februari 1908, is voorloopig Axel. Notaris DREGMANS. De ONROERENDE GOEDEREN in denRiet- en Wulfsdijkpolder van wijlen mejuffrouwen ATHANASIA en ANGELICA STUBBE zijn INGESTELD als volgt KOOP I. Het ERF. in erfpacht bij den heer Jacs. de Fbijter, sectie A 855 groot 44,50 are (1 gemet) op. f 1210, KOOP II. Het BOUWLAND aan den Hoopen weg, grenzende aan Koop I, sectie A 856° groot 73,80 are (1 gemet 197 roe) op. lloO, KOOP III. Het BOUWLAND aan den Hoopen weg, grenzende aan Koop 2, sectie A 453 groot 1,92,20 bectaren (4 gemet 94 roe) opf 2330, KOOP IV. Het BOUWLAND aan Verkor- ting n°. 8, sectie E nos 114, 169. 170, 171, 172, 255, groot 6,30,80 hectare (14 gemet 47 roe) op10100,— om twee uur in het vWapen van Zeelaud" te Hulst. Verdere inlichtingen ten lcantore van mij, notaris te Hulst. H. A. VAN DALSUM, Notaris. Notaris Van der Moer, zal ten verzoeke van FRANCOIS DE BLAEIJ te Hoek, op Zaftereiag 29 Februari 1908, onmid- dellijk na de veiling van het perceel van de Weduwe en Erven J. de Beaeij in het openbaar verkoopen en het reclit van Frfpacht tot 31 December 1990 op den grond, buurt Para des, Hoek, kadaster sectie B, nommer 833 groot 1 are 67 centiaren. Betaling koopsom 4 weken. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding 5 April 1908. Notaris Van der Moer, zal op Zaier- daa 7 fflaart B9G3, des namiddags te 2 uur, voor DANIEL DE1J, aan zijn woon- huis te T e r Neuzen, Driewegen, in het openbaar verkoopen Kabinet, Tafel, Stoelen, kapokken Bed, Dekens, Spiegel, Kachel, Regulateur, st-aan- de Lamp, Petroleumstel, Trommels, Potten, Pannen, Glas-, Geleierd en Aardewerk en Vloerzeil. VerderArbeidersgereedschappen, Bijl, Kliefhamer en Keggen, Slijpsteen, Water- laarzen, eene partij Aardappelen en wat meer aanwezig is. Koopen tot en met/3,contact. zekeren, dat de leidende gedachte in de Kamer is, wanneer over latere uitbreiding der haven gesproken wordt.zijn juliie gek Er is thans een strooming om voor Ter Neuzen wat »e doen, oindat men meeut dat de Regeering bij het maken der overeenkomst met Belgie ten opzichte van Tar Neuzens' belangen te kort geschoten is, maar eenmaal die hulp verleend zijnde, behoeft men daarop in de toekomst niet meer te rekenen. De Voorzitter: Nu, ik moet zeggen dat die leidende ge dachte dan bijzonder gewijzigd is men is in de Kamer wel degelijk bereid om Ter Nenzen te helpen. Het kan zijn, dat u grond hebt voor uwe verzekering De heer DrostMaar welke zekerbeid hebt u voor uwe meening De VoorzitterHet toestaan van hetgeen we nu zullen krijgen. Het is tocb de Regeering die het uitwerkt en wanneer de Minister er voor genegen is, is de Kamer erook wel voor te vinden. Als er behoefte bestaat, dan zal er voorziening gebracht worden. Het spijt me ondertusschen, dat we in dat vertrouwen niet gelijk staan. De heer De MasierWanneer we nu de zaak aanhouden in alwachting van eene eonferentie van den heer Bekaar met de Kamer van Koophandel, dan sluit dat eigenlijk in zieh, dat we meegaan met de Kamer en dat is toch ook nog de vraag. Ik althans zou het bctreuren, als voldaan werd aan het verzoek der Kamer om de diepe kaaimuur te brengen in een der havens, want dan zouden we 390 M. kadelengte verspelen. Uit vroegere besprekingen in de Kamer heeft men afgeleid dat het in boofdzaak om raeerdere kadelengte en verbetering daarvan te doen was. Nu beweert men weer, dat opslag- plaats het voornaamste is, terwijl ook uit vroegere besprekingen lean worden aangehaald, dat men het omtrent die depots toch ook nog niet zoo eens schijnt te zijn, daar men dikwijls heeft beweerd, dat depots een encombrement veroorzaakten. "Toen het plan der Maritime Vereeniging ter sprake ge- komen is, had ik toch zeker verwaeht, dat daaromtrent wel een enkel goed woord in de Kamer zou gesproken zijn, maar hoe de bespreking der zaak ook uitviel, altijd heeft deze mij teleurgesteld. Ook nn weer over het aan de orde zijnde plan. Men heeft zich daarover werkelijlt verloren in futili- teiten maar effectieve punten zijn er niet besproken. Dat plan is werkelijk behandeld alsof een onderwijzer het weak van een scholier naziet. Men moet loch bedenken dat het plan is ontworpen door een technicus en dat men daarbij toch ook we) rekening heeft gehouden met plaatselijke be- hoetten. Ik noem de gevolgde wijie van behandelen bepaald eene beleediging en als de Raad zich nu de Kamer weer tot cicerone kiest dan loopt het weer op hetzelfde uit. Ik ben bang, dat het dan de autonteiten werkelijk zal gaan prikkelen. Het ontwerp dut er thans is vo'idoet aan de behoeften, uitbreiding kan later altijd nog komen, als die gevraagd wordt en men is evertuigd dat de behoefte die vordert, zal -die er komen. Als we nu de zaak sleepende houden zou er ten slotte wel eens niets van knnnen komen. De Voorzitter: Er moet nog beslist worden of we de zaak zullen alhandehn of niet en nu is dit feitelijk reeds eene be spreking der zaak De heer De MasierDit kon toch niet geheel worden ontgaan, want men kan toch tegen uitstel der zaak zijn, ge- leid door een bepaald bezwaar dat te berde gebracht moet worden Er wordt hier een bezwaar gelanceerd tegen verd ere leiding door de Kamer van Koophandel. Men moet daarvoor motieven aanhalen. Ik wil daarorn ook nog wijzen op het adres, waarvan ook een afsehrift aan den Raad is gezonden, waarin gevraagd werd de geheele kanaalboord tot Sluiskil geschikt te maken voor losplaats, door het daarlangs maken ■eener zwaardere beschoeiing, Dat plan is ooknog be<pruken door den Minister van Waterstaat, bij zijn komst alhier, en hij was zelfs niet ongenegeu in dien geest le werken. Dan zouden dus de losploatsen geheel langs het kanaal gekomen zijn, terwijl thans bezwaar wordt gemaakt tegen de diepe kade langs het kanaal. Dat adres was ook geteekend door de heeren Lensen, Drost en Kramer, die nu een kademuur langs het kanaal afkeuren. Kan men op dusdanige leiding vertrouwen. als er een gestadige wi6seling van denkbeelden is Er wordt nn ook bezwaar gemaakt tegen de Noordelijke haven, omdat men daardoor opslagplaats zou verliezen. Maar hoe gaat het tegenwoordig met het terrein Juist ter plaatBe waar die haven zou komen, is thans een terrein van ongereer 2700 M2. voor planchetten in gebruik, maar hier en daar staat een hoopje, juist of men het er om heelt gedaan. De hoeveelheid hout die er ligt kan wel op een vierde deel "van bet lhans gebruikte terrein geborgen worden. Ik wil toestemmen dat hetgeen de Kamer vraagt wel goed is, en als we dat konden krijgen, zou ik er ook wel voor zijn maar daarop zie ik thans geen mogelijkheid, integendeel, wel Trees ik dat er werkelijk eene ontstemming zal gaan heersehen. De heer Drost: Wanneer men u zoo positief hoort ver- klaren dat het p:an aan de bestaande behoeften voldoet, zou men moeten meenen, dat u er goed van op de hoogie zijt, maar wanneer n dan later spveekt van die stapeltjes hout die hier en daar over het terrein verspreid staan, in navolging van een conrant, die dat ook aldus schreef dan moet ik zeggen dat u er niets van weet. Dat hout wordt mer ge- sorteerd per c.M. orntrek en moet dus op verschillende hoopen apart worden opgestapeld. Zij die daarop aanmerking maken, geven blijk niets van den houthandel alhier te wetcn en wanneer dezulken zich dan aantuatigen om met beslistheid een oordeel uit te .-preken, geloof ik dat elk woord vrijwel verspild is. De heer Dees ziet er geen bezwaar in om de zaak thans te behandelen. Hij stemt toe, dot er in de Kamer van Koophandel weer veel over gesproken is, waarvan het nuttig kan zijn bij de beoordeeling van het plan op de hoogte te zijn. maar het is dan toch hier vergadering van den gemeente- raad en ook zijn er 2 represententen der Katner van Koophandel in de vergadering aanwezig. Terecht is door den heer De Masier opgemevkt, dat, als do Raad nu dran.lt, de Kamer feitelijk weer een beslnit nemen zal, en de Raad dan niet meer vrij is. A1 besluit de Raad thans, dat zal toch wel geen bezwaar zijn, om later mogelijk tot overeenstemming te geraken en het is mogelijk dat de heer Bekaai er evenveel prijs op stelt de meening van den Raad te weten als die van de Kamer van Koophandel. De heer Lensen: lk heb alleen het voorstel van den heer Moes tot uitstel overgenomen, omdat ik meende dat het voor den Raad wellicht gemakkelijker zon zijn een beslissing te nemen, wanneer hij di-finitief wist waaraan men zich houden moet. De heer WielandHet tegendeel is waar; als hij nu toegaf aan het verlangen der Kamer van Koophandel en de Raad nam later eene andcre beslissing, wat ik verwaeht en ook hoop, dan werd hij in nog grooter penibel gebracht. Ik ben tegen alles wat verder dan de staalfabriek komt, het is toch al te ver van Ter Neuzen. Alsnu brengt de Voorzitter in stemming de vraag of met de behandeling al dan niet zal worden voortgegaan. Dit wordt met 9 tegen 3 stemmen bevestigend beantwoord. Voor stemmen de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, Visser, Dees, Moggre De Masier, De Jager en Scheele tegen de heeren Lensen, Drost en Verbrngge. De Voorzitter gelooft niet dat het aanbeveling verdient het advies der Kamer van Koophandel te volgen om te ver- zoeken een haven te maken ten zuiden der staalfabriek en de noordelijke haven van het plan-Bekaur te doen vervallen, zelfs ook zonder dat een haven ten zuiden van de staalfabriek zou gegraveu worden. Hij gelooft dat men dient vast te houden aan het verkrijgen van eene zoo groot mogelijke kadelengte, zoo dieht mogelijk bij de kom. Hel komt hera voor dat er nevens die havens toch voldoende opslagterrein zal zijn. Volgens het plan der Maritime Vereeniging was er naast de havens gerekend op een opslagplaats ter diepte van 60 M. hier krijgt men tusschen de havens 100 M. Voorts vervalt er door die haven wel een stukje thans als opslagterrein gebruikt wordenden grond, maar daartegenover krijgt men aan den Baandijk bij een strook van 25 maal 12i 11. men krijgt dus veel meer dan er algaat. In elk geval wordt tr eenjjkst Terkregen van 4£ H. A. Spreker meent dat het plan l^Sanig is, dat er alle aanleiding is om het voorstel aan te nemen en aan den Minister van Waterstaat te berichlen dat de Raad er mede akkoord gaat. Daar niemand het woord verlangt brengt de Voorzitter dit voorstel in stemming. De heer Lensen had zich een andere behandeling der zaak voorgesteld. Hij was van meening dat het plan punt voor punt zou behandeld worden. De Voorzitter heeft daarlegen geen bezwaar, doch daar niemand er het woord over vroeg, bleef hem niets anders over dan het voorstel van Burg, en Weth. in stemming te brengen. H u VLAG. NAAM. M3. Vanennaar. Lading 12 12 Belg. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. ting. s.s. idem Eng. Eng. 13 12 s.s. sch. Deen. s.s. Eng. sch. idem Eng. s.s. idem Rus. i t. Eng. s s. idem >«or Ter Senzen Brabo 2082 New-Castle River Thames 2241 Londen Heinrich 2406 Middlesbro Amulet 2839 Leith Cederwood i 1815 Middlesbro mi Ter Seuaen River Scheldt ,2199 Londen Titania j 524 idem W«»»r t.eiit t 4998 Windau 357 Par 369 Fowey J. N. Madvig Swilt Waft Sea Hound Cottingham 3085 Londen 1451 Goole Gen. Zimmerman 4397 Riga Dot 916 Ipswich Warkworth 1862 New-Castle I an Geut 2772 jManchester 3467 Revsl 13 Belg. s s. Belgica Deen. s.s. Christ. Brobcr; Eng. s.s. Arizona Noor. s.s. Thyra Eng. barge Briitania Noor. bark Synnove Eng. s.s. Knottingbey Don Sea Gull Skrim Brilliand Jacint idem idum idem idem Eng. sch. Eng. s.s. idem idem Heriot Matador Nyroca 1703 Goole 212J idem 261 Ipswich 1549 i Cardiff 2332 Goole 2658 idem 2762 Londen 2154 Goole 1860 Cardiff 324 Londen 3505 Leith 1863 Londen 3654 Liverpool kolen stukg. ijzer stukg. ijzer stukg. ijzergr. stukg. pijpaarde idem stukg. kolen stukg. ledig stukg. hout stukg. ledig idem phosph. ledig idem stukg. idem ledig aardapp. phosph. stukg. ledig stukg. Vuor Selzaele t 12 Eng. sch. Coaltar 621 Dordrecht ereosoot s.s. HARALD in lossing te Pillau. s.s. JENNY vertrok 13 dezer van Blyth naar Pillau. 3 s. RICHARD wordt morgen te Ter Neuzen verwaeht. s.s. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.s. HELENA vertrok 13 dezer van Blyth voor Neufahrwasser. -/ - f\

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7