IREN1 Woens&ag 13 Febr. a. s., S. CONCERT te Sluiskil PBUSEiK105 lot BIUART, tellen van Riiwi edits Friesdie Fokkalveren. L. J. F. VAN DALEN, NIET te consulteeren. Openbare Verkooping A. Een W 0 0NHUIS, B. Openbare Verkooping Eene partij HUISRAAD, Apen Advertentien. „De taak Yan het opkomend geslacht." op Zondag 23 Februari, hij E. FERMONT, te Sluiskil. Bewoners Yan Driewegen, Zwaantje, Koedijk, Katspolder, enz. enz. Ds. H. J. KOUWENHOVEN. J Veel beloofd, weinig gegeven!" Zaterdag 15 Februari M ORG EN (Donderdag) is tandarts eene partij HUISRAAD, te Ter Neuzen. Ls. van Waesberghe-Janssens, Maakt de koekepan als een spiegel. Zal TJw vaatwerk doen glinsteren. Slijpt de messen blank en scherp zonder krassen. Monkey-Brand is een onmisbaar artikel in de huishouding. (wanneer n.I. de Noordelijke haven niet gegraven zou worden) dat voor de Ioopende behoeften voldoende kan worden geacht, ook omdat dit terrein te bereiken is voor ladingen uit minder diepgaande schepen, die dan aan den kanaaldijk kunnen lossen. In plaats van de eerste haven te hebben tusscben hectometerpalen 132 en 133 zou zij er de voorkeur aan geven, dat deze haven werd gemaakt even voorbij de fabrieksgebouwen der staalfabriek, b. v. tusschen hectometerpalen 117 en 120. De afmetingen dezer. haven zouden dan onge- veer dezelfde kunnen zijn aan die welke in het terrein ten Noorden van de kantoorgebouwen der staalfabriek gegraven zou worden. De voordeelen van dat plan zijn vele. 1°. Van de bestaande terreinen wordt niets afgenomen. 2o. Het bavenbedrijf komt zoo dicht mogelijk bij I er Neuzen, daar de havens en terreinen benoorden de staalfabriek, al tijd wel het eerst zullen worden benut. 3°. Eventueele uitbreiding kan dan altijd ten Zuiden der fabriek worden verkregen door vergrooting der haven (uitbreiding ten Noorden der staalfabriek uitgesloten zjjnde zonder om- legging der spoorlijn). 4o. Een totale kadelengte zou dan worden verkregen van pl.m. 1000 M. Kade voor diepgaande schepen. Deze is op uw project aangegeven als komende juist tegenover de monding van den nieuwen kanaal- arrn. Reeds vroeger werd er door de Earner op gewezen, dat zij vreesde dat de schepen die daar zouden lossen, last zouden ondervinden vau voorbijvarende schepen, door zuiging als anders- zins. Hit den aard der zaak zijn diepgaande schepen, van grooter charter, ook belangrijk breeder en het gevaar van aanvaring wordt daardoor niet minder. Het komt de Earner daarom hoogst gewenscht voor, deze kade voor diepgaande schepen te maken aan de zuidelijke oever van de haven ten Noorden der Staal fabriek. In plaats van 300 M. wordt deze dan slechts 235 M. lang, doch het voordeel van veiliger ligplaats, weegt, naar haar oordeel, geheel op tegen het verlies van 65 M. kade lengte. Tegen den aanleg der kade voor diep gaande schepen op de plaats als door u aan gegeven, heeft de Earner nog een ander bezwaar. Zij veronderstelt dat de sporen, die op deze kade zouden worden aangelegd over de thans bestaande z.g. nieuwe kade zouden moeten worden geleid, waardoor op de z.g. nieuwe kade die thans altpd in gebruik is voor het lossen van ruw ijzer, erts, hout, enz. geen goederen meer zouden kunnen worden opgeslagen. Diepte der havens. Op uw project is deze aangegeven als zijnde 6 M. onder kanaalpeil, met verdieping naar behoefte. De Earner meent, dat, wanneer deze kan worden gebracht tot 7 M onder kanaalpeil, de diepte niets meer te wenschen zou overlaten. Kanaaloever van Hectometerpaal 131 (d. i. begin haven) tot hectometerpaal 138 (einde g. nieuwe kade). In geval het havencomplex kon worden verkregen op de wijze als hier- boven aangegeven, zou de Earner het zeer wenschelijk acbten, indien over deze lengte een plankier werd aangebracht, (althans betere be- schoenng gemaakt) in aansluiting met de thans bestaande z.g. nieuwe kade. Hiermede zou worden verkregen dat het terrein der ten Noorden der Staalfabriek ook voor ladingen nit minder diepgaande schepen, lossende aan den kanaaloever, te bereiken zou zijn." De Vooizitter lichtte tijdens de voorlezincr van het concept dit op enkele punten nader toe, in den geest ais gedurende de behandeling van net plan is besproken. De beer Blankers wenschte nog te verzoeken die haven gevraagd ten zuiden der Staalfabriek op ruimere afmeting te vragen dan die ten -Noorden ontworpen. De Voorzitter ontraadde dit, meenende dat men met de voorgestelde afmetingen wel vol- staan kon en aanvoerende dat een verschil van een 100 Meter toch niet van beteekenis zou zijn. Als het komt zooals de Earner het thans voorstelt, is er alle reden tot tevredenheid. De heer Drost is het daarmede eens. Zooals het nu wordt voorgesteld wordt er van het bestaande opslagterrein niet alleen niets inge- nomen, maar wordt ook dat nog verruimd. Op het voordeel dat voor de Staalfabriek in het door de Earner voorgestelde gelegen is werd m het adres niet gewezen, daar ztj het beter acht dat de heer Boel dat zelf uitwerkt. De is de Earner van meening dat de heer tsoel genegen zal zijn, naar aanleiding van let belang voor hem in die regeling gelegen, om de aan hem behoorende terreinen die voor de van het Plan noodig zijn, voor een billpken prijs te verkoopen. lenslotle stelt de Voorzitter voor den heer Bekaar uit te noodigen op een door hem te bepalen dag de door de Earner voorgestelde wpzigmgen in zijn plan met haar te komen bespreken. keurd W°rdt met a!gemeene sterair>en goedge- De Voorzitter stelt alsnu voor het slot van den brief aan den heer Bekaar aldus te lezen De Earner beveelt deze veranderingen, in uw ontwerp, die naar hare bescheiden meening alle verbeteringen zijn, in uw welwillende over- weging aan, en het zou haar aangenaam zijn indien u deze op een door u te bepalen dag met haar zoudt willen bespreken. De Voorzitter zegt toe dit schrijven nog heden- avohd te zullen verzenden teneinde te voor- komen dat de heer Bekaar daarvan eerder door de pers zou kennis krijgen dan van de Earner zelve. Hij stelt verder voor een afschrift van het schrijven te zenden aan den Gemeenteraad. De heer Drost Ter kennisneming met be- leefd verzoek van overweging. Aldus wordt besloten. De heer Blankers Zou het ook niet noodig zijn om te vragen eerst de zuidelijke haven te maken De Voorzitter acht dat onnoodig, daar de heer Bekaar dit thans zelf ook reeds in uit- zicht heeft gesteld. Er is ook thans met voordacht door mij geen bespreking der kosten aangeroerd, omdat de heer Bekaar gezegd heeft dat daarmede geen rekening moest worden gehouden, maar wel met de be hoefte. De Voorzitter deelt nog mede dat is inge- komen een schrijven van de firma Vassas Carin te Parijs welke verzoekt haar mede te deelen de kosten van het alhier lossen van een boot met 1500 ton ruw ijzer, minstens tweemaal per maand. Dit schrijven is in handen gesteld van de verschillende expediteurs alhier, met verzoek aan de firma hunne voorwaarden mede te deelen. De heer Drost deelt mede vernomen te hebben dat die vraag door de firma ook te Gent is gedaan en dus vermoedelijk ook welte Antwerpen. Hierna niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacleur 1 De Heer en Mevrouw DE LINTVAN DE SANDE geven kennis van de geboorte hunner dochter A BRIAN A SUSANNA. Utrecht, 9 Februari 1908. Begijnehof 10. Zij die genegen zijn tot bet oprichten van een Zielcenfondsworden ter vergadering opgeroepen, op Zaterdag 15 Februari a. s., des namiddags half 5 ure, ten huize van J. van Dixhoorn, (Zwaantje). Op Dinsdag IS Febr. hoopt D. V. in de Geref. Eerk A te Zaam- slag, als spreker voor de Jongelingsvereeniging op te treden de WelEerw. Heer ONDERWEEP: Aanvang 6 uur. HET BESTUUR. Voor de Antirevolutionaire Kiesvereeniging z/NEDERLAND EN ORANJE" te ZAAMSLAG hoopt DES AVQNDS 6 URE, in de Geref. Kerk B op te treden den WelEd.Gestr. Heer mp ONDERWERP Toegang vrij. Green debat. HET BESTUUR. op Donderdag 13 Februari 3908! te geven door de oone ejvereeniging „EEN DRACHT" te Sluiskil, ten huize van den heer A. J. FAAS. Aanvang 's avonds 7 uur. De Commissie. De oudergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het Tevens handel in koperen Gordijn- roeden, Ringen en andere koperen artikelen. I. GUEQUIERRE-KUIJK. Ter Neuzen. Vlooswijkstraat 63. vanaf 10 uur aan mijn stal te koop BEN 1* ART J J A. SCHELLEMAJVBOEL, Veehandelaar, AXEL. te 11 O hi K. Notaris Van der Moer zal, voor de weduwe en erven van JAN DE BLAE1J Senior, in natemelden huis, op Zater dag 29 Februari 1908, des namiddags te half twee, in het openbaar verkoopen met toebehooren en het recht van erfpacht, tot 31 December 1990 op den grond daaronder en er bijbehoorende, buurt Paradijs, gemeente Hoek, kadaster sectie B nummers 885 en 826 samen groot 1 are 64 centiaren. Betaling koopsom 6 weken. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. Onniiddellijk daarna A bestaande in2 Tafels, 12 Stoelen, 2 Spiegels, 2 Lampen, JaJBSsoL Kasten, 1 pluimen Bed en 2 kapokken Bedden met toebehooren, Dekens, Lakens, 2 Kachels, Kolenbak, kope ren Ketels, Spekladder, Kleerkist, Petro- leumstel, ijzeren en andere Pannen, Doozen, Wafelijzer, Keulsche Potten, Baktrog, Tonnen, Manden, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, Bijbel met platen. VERDER Arbeidersgerief, Kruiwagen, Kolen, Aardappelen en wat meer aanwezig zal zjjn. Koopen tot en met 3,contant. Notaris Van der Moer zal op Donder dag 27 Februari 1908, des namiddags te half twee, ten verzoeke vac de dames WISSEL, te haren huize aan den Schuttershofweg, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in groote Uittrektafel met bladen, andere Tafel% klein Tafeltje, A tUllIfftL Speeltafeltje, Etagere, Stoelen, Piano, Canape, alles van mahoniehout, verschillende Stoelen, o. a. notenhouten Bureaustoel, Vouwstoeltje, ebbenhouten Tafel, 2 Tafeltjes, Bloementafel en Planten, East, verschillende Spiegels en Lampen, Pendule, Wekker, Barometers, Parapluie- standaard, Schilderijen, Overgordijnen met toebehooren en andere Gordijnen, Filter, Vliegenkast, Petroleumstellen, Theebladen, Doozen, Doosjes.Ficbes-doozen,Theestoofen Eetel, Loopers, Karpetten, Kleedjes, Glas-, Geleierd- en Aardeweik, koperen Ketels, Keukenkachel, 2 andere Kachels en 1 Vul- kacbel, Koolbakken, Linoleum, 2 ijzeren Ledikanten met Stroomatras, 1 houten Ledikant met Springveerenmatras, pluimen Bedden, Kusseus, Dekens, enz., Mangel, Kastje, 3 Waschtafels, 2 Nachtkastjes, Tuin- bank en Stoelen, Tuingereedschap en wat verder aanwezig zal zijn. Koopen tot en met f 5,contant. KIJKDAG Woensdag 20 Februari 1908, van 1 tot 3 uur in den namiddag. Nieuwstraat No. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags en des Donderdags, geopend van 91/31 uur.) Geeft wissels af op de voornaamste plaat- seu van binnen- en buitenland. WEDER NIEUW Hedenmorgen las ik in edn onzer plaatselijke'couran- ten dat de K. v. K. en F. alhier gister 11 dezer heeft vergaderd, waar o. a. te sprake is gekoraen, voor de zooveelste maal, uitbreiding der los-en laadplaatsen met opslagterrein aan het spoorwegemplacement alhier en met groot genoegen zag ik in den aanhef van den brief die zij aan dhr. Bekaar heeft gezonden, en in afschrift aan den Raad van Ter Neuzen, dat zij met (nu pas) genoegen bemerkt, dat in dit laatste plan (het is n. 1. het oude plan, all£dn is het een 60 meters meer Znidelijk in de richting van de gebouwen opgeschoven) voorzoo- ver mogelijk is rekening gehouden met den wensch der Kamer, dato 28 Mei 1907, om los- en laadgelegenheden met opslagterrein zoo dicht mogelijk bij Ter Neuzen te hebben. Toen ik dat las, dacht ik zoo bij mij zelf ,,'t is beter laat dan nooit wijs te worden", maar al verder en verder lezende, begon mij het hart te bonzen nu ik bemerkte, dater eigenlijk van hetgeheele plan van den heer Bekaar niets overbleef dan de haven no.2 benoorden de Staalfabriek terwijl haven no. 1 eveneens benoorden de Staalfabriek, werd overgebracht ten zuiden van de fanrieksgebou *en, dus voorbij de gebouwen in de richting Sluiskil; dat de bazaltmuur van 300 meter voor diepgaande schepen thans aansluitende op de z. g. n. nieuwe kade volgens het plan Bekaar, aan den zuidelijken oever van de haven ten noorden der Staalfabriek zou worden gemaakt,om dat zij vreest dat de schepen, die daar zouden lossen, last zouden ondervinden van voorbijgaande schepen, terwijl de Kamer het zeer wenschelijk zou vin ten, dat in geval het havencomplex kon worden verkregen op de door haar aangegeven wijze, een plankier weidaan gebracht van kilometerpaal 131 tot kilometerpaal 138 in aansluiting op de z. g. n. nieuwe kade. Nog daargelaten Mijnheer de Redacteur de groote kosten (voor dat alles zou ongeveer den millioen guldens noodig zijn) die de verwezelijking van zoo een plan na zich zouden slepen, acht ik het momenteel niet uitvoerbaar, omdat het terrein, dat al de gebouwen van de staal-' fabriek omvat, zou omgezet worden in een schiereiland, dat alleen zou te bereiken zijn langs de spoorbaan (tenzij men er een pontveertje op ging na houden gesubsidieerd door Rijks Provincie en Gemeente, om er geregeld van en naar toe te varen) waardoor het com plex voor den eigenaar veel in waarde zoude verliezen en bij eventueelen aankoop of onteigening door het Rijk tonnen gouds zoude kosten. Een tweede geval wat mij ook verwonderd heeft, is, dat de Kamer bezwaar maakt tegen de plaats waar de 300 meters lange bazaltmuur zou moeten gemaakt worden als komende juist tegenover de monding van den nieuwen kanaalarm, waardoor de schepen, die daar lossen of laden, last zouden ondervinden van voorbijvarende schepen door zuiging enz. terwijl men een 30tiil regels naar voren in haren brief aan den heer Bekaar kan lezen „Met de ligging der Zuidelijke haven, kan zij zich „(de Kamer) volkomen vereenigen, daar vooral ten Noor- „den dezer haven een terrein vrij zou komen (wanneer „n.I. de Noordelijke haven niet gegraven zou worden) „dat voor de Ioopende behoeften voldoende kan worden „geacht, ook omdat dit terrein te bereiken is voor „1adingen uit minder diepgaande schepen die dan aan „de Kanaaldijk kunnen lossen" terwijl men onderaan van dien zelfden brief leest: „Ingeval het havencomplex kon worden verkregen „op de wijze als hierboven aangegeven zou de Kamer „het zeer wenschelijk achten indien over deze lengte een „plankier werd aangebracht in aansluiting op de be staande z. g. n. nieuwe kade. Hiermede zou worden ..verkregen, dat het terrein, ten Noorden der staalfabriek „ook voor ladingen uit minder diepgaande schepen, „lossende aan den kanaaloever te bereiken zou zijn." Derhalve de 300 meters lange bazaltmuur is een „sta in deri weg," terwijl een plankier van kilometerpaal 131 tot 138, dus pl.m. 3maal zoo lang (einde z.g. nieuwe kade) geen bezwaar voor de daar lossende en voorbij varende schepen zou opleveren. I.ezer, hoe rijmt u zulks!!?? De bazaltmuur maakt een insprongin den dijk, lerwijl het houten plankier een stuk van de breedt'e van het kanaal afneemt, dus juist in tegenovergestelde richting. Ik ga eindigen, mijnheer de Redacteur, omdat ik vrees te veel plaatsruimte van u te vragen in uwe courant, die zoo straks zal verschijneri. Ik hoop deze weinige regelen voldoende zijn, om aan te toonen met welke dwaze ideeen de leden der Kamer rondloopen en het hoog tijd wordt, dat onze gemeente raad zich uitspreekt en zich niet langer om den tuin laat leiden met allerlei plannen, die toch niet ver- wezenlijkt kunnen worden; de tijd dringt. Ter Neuzen. x. TKflDE MARK R

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3