H.H. Contractantsn van Suikerhistsn E.H. Beetenverbouwers! Advertentien. Wekelijksche aanbieding. ftoogwatergetij te Ter Neuzen. Vereen. yan gedipl. Oudleerlingen yan Landb. Cursussen m Z. V. 0. D. „EXCELSIOR" G. ZWAGERMAN, La ndbonwers i Telegrafische berichten. Handelsberichten. Versiag uit Goes. BURGERLIJKE STAND. Openbare Vergadering, r Ls. van Waesberghe-Janssens, den bok van den wagen, wierp den koetsier er af, legde de zweep over de paarden en was verdwenen, voor de aanwezige politiemannen het goed en wel met zichzelven eens waren, of tze zouden lachen of huilen. Een tijdlang zette hi] daarop zijn oud hand- werk voort, werd op de gewone manier bege- nadigd, en kreeg een baantje in het paleis waar hi] nu nog moet zijn Rookende dames De raad van schepe- nen dev stad New-York heeft een verordening af'gekondigd, waarbij het aan vrouwen verboden is, op openbare plaatsen te rooken. Oogluikend werd echter toegelaten, dat de dames in koffie- huizen haar sigaret zaten te dampen, maar thans heeft een der groote restaurateurs zich tot de overheid gewend met het verzoek, dat verbod strenger te handhaven. In plaats daarvan heeft de burgemeester thans de verordening nietig verklaard. 's Gravenhage, 10 Eebr. Van zeer goed ingelichte zijde vernemen wij dat de Staatscourant morgeu het Koninklijk besluit tot benoeming van het nieuwe Ministerie zal bevatten en dat dit overeenkomstig de voordracht van den Kabinetsformateur is samengesteld ais volgt Binnenlandsche zaken Mr. Th. Heemskerk, Buitenlandsche zaken Jhr. Mr. R. de Marees van Swjnderen, Justitie Mr. A. P. L. Nelissen, Marine J. Wentholt, Financien Mr. M. J. C. M. Kolkman, Oorlog generaal-majoorF.H. A.Sabron, Waterstaat Mr. J. G. S. Bevers, Kolonien A. W. F. Idenburg, Landbouw, Handel en Nijver- heid A. S. Talma. De Minister Heemskerk zou tijdelijk Kolonien waarnemen tot de heer Idenburg, gouverneur- generaal in West-Indie, in functie kan treden. INGEZONDEN STUKKEN. De Haven-kwestie. Rotterdam, 10 Februari. Bin nenl. Granen. Doordat het Buiten- land minder vast gestemd is, waren de hooge prijzen moeilijk staande te houden en de koop- lust beperkt. Gerst prijshoudend. Boonen en Erwten alleen in'> puike soorten onveranderd. Men noteertPuike Zeeuwsche Tarwe per hectol. 8,a 8,50 goede 6,80 a /7,20 mindere 6,— a 6,50 Tarwe per 100 kilo 9,a 10,25 en puike Essex daarboven. Rogge per hectol. 6,50 a 7,— Winter- gerst 5,50 a 5,75 Zomergerst 5,25 a 5,50 Chevalier /6,a /6,50 Wintergerst per 100 kilo 9,a /9,50 Chevalier 9,50 a 10,en extra daarboven Haver 7,50 a 7,80 en per hectol. lange 3,50 a 3,70 dikke 4,40 a /4,75 Paardenboonen 6,80 a 7,Witte Boonen/10,50 a/12— Bruine Boonen puike 11a 11,50mindere 8,a 9,Kookerwten /9,25 a /9,75 Voedererwten 7,50 a 7,80Kanariezaad 6,50 a 7,per hect. en per 100 kilo /10,- a 11,-. B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 210 a 225; Rogge per 2100 kilo 210 a 214 Gerst Zwarte Zee f 162 a 165 Amerik. Mai's 150 a 156 Donau/ 148 Odessa 142 a 144 per 2000 kilo Haver 7,20 per 100 kilo. M e e 1. Buitenl. lager. Prima inlandsch 14,25 a 15,le soort /13,50 a /14,— Zeeuwsche Tarwebloem 14,50 a/15,— prima Belgisch 14,25 a 15,--; le soort 13,50 a 14,prima Duitsch 14,a 14,75 extra puik Hongaarsch 20,— a 21,— prima Amerik. patent 14,75 a 15,75 le soort 13,75 a 14,502e soort Bakers 13,25 a 13,50 Inl. en Duitsche Rogge- bloem 13,50 a 14,25 per 100 kilo. Runderprijzen 60 a 72; Stieren 52 a 64 Kalveren 85 a 100; Schapen 42 a 52 Yarkens 44 a 48 cent per kilo. Melkkoeien 140 a 240 Kalfkoeien 145 a 260; Stieren 95 a 180; Vaarzen 110 a 140 Pinken /90a/95; vette kalveren /45 a 85 Fokkalveren 22 a 25 nuchtere 8,a 13,Biggen 6,a 12,per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen en bonten 2,80 a 3,Brielsche kralen 3, it 3,25 Geldersche blauwen en gelen 2,75 a 3,— Friesche- en Zeeuwsche eigenheimers 2,80 a 3,per mud. Maltha 8 a 10 cents per kilo. Boterprijzen in vaten gemidderld 60 en stukken van :/2 kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche Kaas /22 a 27 per 50 kilo. Leidsche /54 a 70 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren.versche /4,50 a 5,Buitenl. en Belegen /3,50 a /3,75 per 100. Zeeuwsche ajuin 0,80 a 1,2Q per 60 kilo. Y 1 a s. Wit Zeeuwsch 1,50 a 1,90 Blauw Hollandsch /1,90 a /2,15 Gron. /2,— per steen. L ij n z a a d. Hooger in prijs 10,a 13,50 per hect. Karwijzaad 25,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 12,20 en 81/2 a 9 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 37 en dito Santos 23]/4cent per half kilo. Beetwortel-suiker 12, Ter Neuzen, 10 Februari. Eieren per 26 stuks j 0,95. Boter x/2 K.G. H 0,60. YEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,45 tot fr. 1,55 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,30 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilo's en daar boven levend gewogen, golden van fr. 0,70 tot fr. 1,volgens kwaliteit. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,85 a 47,875. Engelsch per 12,n 12, ZEETIJDINGEN. Yan 7 tot en met 9 Febr. a s Van 7 lot en met 9 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 53 binnenvaartuigen op en 34 afgeschutdoor de Westsl. 21 op- en 8 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver- trouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas. rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slape- loosheid, veelvuldig urineeren, waterachtigezwel- ling(?n, heupj cht, lendenjicht en zenuwachtig- heid, zij gem zeu graveel, steen, waterkwalen en zijn een voorbekoedmiddel voor suikerziekte en eiwitverlies. Mejuffrouw Chr. Kant, Westerstraat 233 te Goes, meldt onsHet is thans reeds ruim vier jaren dat ik aangedaan was met een nier- ziekte, waardoor ik onophoudelijk piju in den rug en lendenen had. Steeds gevoelde ik mij erg vermoeid, loom en afgemat, vooral 's morgens wanneer ik opstond en elk oogenblik had ik duizelingen en hoofdpijn. De urine kwam mef een branderig, pijnlijk gevoel en veroorzaakte mij veel last, zij was immer vuil, troebel en liet veel bezinksel na. Alle middelen bier tegen aangewend, brachten mij geen stap verder en ik begon mij te verontrusten dat mijn ziekle ongeneeslijk was, wat mij zeer mismoedig en neerslachtig stemde. Tot mijn geluk maakte ik echter kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen en dit was mijn redding, want reeds na een paar dagen kon ik een groote verlichting waarnemen en toen ik de behandeling veertien dagen bad volgehouden, kende ik mijzelf niet meer. De pijn was zoo goed als geheel weg, de urine weer helder en mijn geheele gestel flinker. Om echter zeker te zijn volkomen te zullen genezen, zal ik nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel doorgaan en zal dit ten alien tijde gaarne aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en macbtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer hij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopt dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bi] den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezen- ding geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Yraagt prijs van de echte Maaiklaver, alsook die voor bemesting. Lucern-, Klaver-, Graszaden voor den aan leg van weiden enz. Onder waarborg van het Landbouwproefstation. G. KLOUWERS, Ter Neuzen. Zaadhandel. DAGEN. Voorm. Nam. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Yrijdag Zaterdag Zondag 10 Februari 11 12 13 14 15 16 7.57 9.11 10.32 11.46 0.14 1.1 1.40 8.31 9.50 11.12 12A0 1.21 1.56 Heden nam de Heere uit ons midden weg onz.en geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN WISSE, weduwnaar van Suzanna'Loof, in den ouderdom van 84 jaren. Wij willen Gode zwijgen. Namens de Familie, M. WISSE, Donze-Visserstraat. Ter Neuzen, 7 Februari 1908. De ondergeteekende betuigt ook namens zijne Familie zijnen liarte- lijken dank voor de vele bewijzen van belang- stelling op zyn 95s'"en geboortedag. P. J. KIELMAN. Sluiskil, den 9 Februari 1908. Afd. AXEL. op Zaterdag 15 Februari, des n.m. 1 tirebij dhr. P. Koole te Axel. Belangrijke Lezing. Onderwerp„VEEYERBETERING". Spreker den Wel.Ed. Heer Zuivel-Consulent voor Zeeland. Opkomst zeer gewenscht. Toegang vrij. Het Bestuur, L. DE FEIJTER, Voorz. F. DFKKER Pz., Seer. leder, die bij mij of een mijner bekende Agenten bieten Contracteert, aan spoor en tram, ontvangt dadelijk 50 cent commissieloon per 1000 K.G. netto. Beleefd aanbevelend, J. J. VAN ARENTHALS. Yoor het cosktracteeren wan Beet- wortelen ben ik aangesteld door.de fabriek Association sucriere De Genappe en beveel mij in ieders gunst aan. Axel. J. VAN BENBEGEIffi. Verkoopt geen heeten voor dat de Bonden verkocht zijn. Het is in uw esgen belang. EENIGE AGENTEN. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Kantoor alle werkdagen, behalve des Maandags en des Donderdags, geopend van 9lj21 uur.) Opent rekening-courant met rente-bere- kening. De in- onze K4mer v. K. en F. plaats gebad kebbende stemming tot verkiezing van haar Voorzitter heeft sensatie en opspraak verwekt in ons stedeken. Wie zou er over verwonderd zijn, die weet dat dergelijke stemmingen -ook elders in colleges en vereenigingen plaats hebben gehad met dezelfde gevolgen Ooi 't even welke meening men zich over de handel- wijze der meerderheid van onze Kamer gevormd hebbe, men zal goed doen daarbij de roeping en taak des Voorzitters van eene Kamer v. K. en F. in't oog te houdeu. Worden de leden van dit college gekozen door de daarvoor stemgerechtigde ingezetenen eener gemeente, de verkiezing van den Voorzitter behoort uitsluitend tot de bevoegdheid van de leden der Kamer en zij doen haar bij meerderheid der uitgebrachte stemmen. Door deze verkiezing wordt den Voorzitter eene uit- voerenae macht opgedragen, die bestaat, niet alleen in het uitschrijven en leiden hater vergaderingen, in het uitvoeren harer besluiten. maar ook in alles haar terkennis te brengen en over te leggen, wat aan haar, door tusschenkoinst van 't adres van den Voorzitter, is gericht. De Secretaris, die den Voorzitter, eveneens bij meer derheid van stemmen, door de Kamer wordt toegevoegd, staat onder 't gezag en de contrdle van den Voorzitter. Edoch, de Voorzitter is tegenover de Kamer verant- woordelijk voor al de handelingen, welke de secretaris bij de uitoefening van zijn taak, onder de leiding en controle van den Voorzitter, begaat, fouten en tekort- komingen. Het kan gebeuren ik spreek, let wel, in't alge- meen 't kan gebeuren, dat de Voorzitter den Secretaris niet langer zijn vertronwen schenken kan. Dan rest hem niets anders, dan met opgave van redenen aan de Kamer dieus ontslag en vervanging voor te stellen en bij afwijzing, of zijn Voorzittersh&mer neer te leggen of zijn Voorzittersziel in lijdzaamheid te gaan bezitten. In 't laatete geval is en blijft hij verantwoordelijk voor de vermeende of werkelijke fouten en tekortkomingen welke de Secretaris bij vervulling van deze betrekking mocht be'gaan. Ook tusschen eene Kamer v. K. en F. en haar Voor zitter, evenals bij elk ander college, dat zijn Voorzitter heeft te kiezen, bestaat eene vertrouwensverhouding. En gelijk ik in den aanvang opmerkte, de gevallen zijn lang niet zeldzaam, dat die vertrouwensverhouding •on- zakelijke redenen, die rechtstreeks in verband staan met de taak eens Voorzitters, wordt ondermijnd en ten lange leste ophoudt te bestaan. En wanneer nu een of meer leden om dergelijke redenen meenen, hun Voorzitter niet langer het vertrouwen te kunnen en mogen schenken, dan kan aan die leden ook niet het recht worden ontzegd, bij meerderheid van stemmen te laten beslissen, of de Voorzitter nog langer met de uitvoerende macht behoort bedeeld te blijven of op den Voorzittersstoel gehandhaafd. Men kan in de buitenwacht of onder hunne kiezers over de beweeg- redenen van hun optreden der.ken gelijk men wil, hun, het recht betwisten, om een Voorzitter te kiezen, die zij hun vertrouwen waardig oordeeleu, kan men niet. Dat recht hebben de kiezers hun met 't mandaat meegegeven. De beweegredenen van 'toptreden van de meerderheid onzer Kamer v. K. en F. heeft men in de verslagen onzer lokale pers kunnen te weten komen. Het komt in het kader van deze mijne beschouwing niet te pas, daarover mijn oordeel uit te spreken. Ik erken even wel ieders recht er over te denken wat hij wil en zijne meening in 'topenbaar ten beste te geven. Maar wel ontken ik, dat men het recht zou hebben, die meerderheid te verdenken of verdacbt te maken, als zou zij om persoonlijke. antipathie tegen den Voorzitter zijn opge- treden, gelijk ik ook 'trecht ontken, om hen, die zijn verdediging op zich nernen of hem in de voorkeur van plannen A en B van den Rijkswaterstaat gevolgd zijn, te beschuldigen, dat zij 'tdoen en deden uit persoonlijke svmpathie of, wat nog erger is, om bestaande of ver- hoopte financieele banden. Men zij ook niet zoo dwaas, alleen 't eigenbelang dm1 leden van de Maritime Vereeniging in de schaal te willen leggen. Daartoe is niet meer of gereeder aan- leiding, dan om met het eigenbelang van winkeliers, herbergiers, huisjesmelkers, hyputlieekhoudersen andere belanghebbenden hetzelfde te doen. Ook het eigenbelang van expediteurs, cargadoors en hoe de di rect-belanghebbenden verder heeten mogen dat eigenbelang vordert immers, dat er een grooter aantal schepen kome. Dit is ook 't eigenbelang van alle arbeiders en neringdoenden in onze gemeente. >1 Kan dit doel nu bereikt worden door de uitbreiding van aanleg-, los- en opslagplaatsen zoo dicht mogelijk bij de kom, dezerzijds van de Staalfabriek aan te brengen, het eigenbelang zal de leden der Mar. Vereeniging en van de meerderheid des gemeenteraads aanzetten, zoo- danig plan met beide handen aan te grijpen en te ver- dedigen met al het vutir, waarroor hun zakenman-harten vatbaar zijn. Een kind zal het begrijpen en een vol- wassen mensch, als hij wil, kan het ook. De insinuatie, die ik dezer dagen las, dat de Mar. Vereeniging aan haar eigen plan boven de plannen A en B de voorkeur zou hebben gegeven, omdat bij uit- voering er van, de expediteurs uit omliggende dorpen »werkkrachten kunnen bekomen tegen lager loon, wat zelfs, indien ze van die hulp geen gebruik wilden maken, voor hen een uitmuntend wapen zijn zou, om de tegen- woordige bootwerkers ietwat onder den duim te houden", deze insinuatie vind ik even onrechtvaardig als te gek om alleen te loopen. Men moet een volslagen vreemde- ling zijn in het arbeiders-Jeruzalem, m. a. w. geheel niet op de hoogte van de bewegingen geestesstroomingen in de ar'oeiderswereld om zoo iets te kunnen denken. En ,/onze expediteurs" zijn heusch niet zoo onnoozel, om niet te weten, dat die vreemde werkkrachten geen blauwen Maandag zouden wachten hetzelfde loon te eischen als hunne collega's van los- en opslagplaatsen. En aangezien de handen der Ter Neuzensche werk- lieden heel wat beter naar dat werk staan, zullen zij altijd wel een streep of wat voor hebben op de vreemden, zou ik meenen. Tijd is immers geld, ook voor de expediteurs. Persoonlijk heb ik geen belang bij de scheepvaart en daarbij heb ik niemand naar de oogen te zien, evenmin als ik iemand ter wereld een kwaad hart toedraag. Ik wensch, dat 'tonze gemeente welga en dat zij haven, los- en opslagplaatsen krijge,, die voldoen aan eene onafzienbare toekomst, laat het zijn zoo dicht mogelijk bij de kom. De Regeering wil en zal onze gemeente helpen. Hieraan behoeft niet getwijfeld. Maar men bedenke dat, wanneer er een plan tot uitvoering komt, hetwelk na betrekkelijk korten tijd blijkt, niet meer te voorzien in een naaste toekomst, Staatsschatkist voor ons gesloten blijven zal en ons nageslacht blijft intusschen met de gebakken peren zitten. VVant daargelaten of Bekaar's plan C voldoet aan de behoeften der overzienbare toekomst, veel kost- baarder dan het plan der Mar. Ver. is het zeker. Meer, hoop ik, is niet noodig, om mij te gelooven, als ik verzeker, dat 't doel van dit schrijven geen ander is, dan tot een objectieve beoordeeling onzer haven- kwestie aan te sporen en te voorkomen, dat men haar nog langer door onheilig vuur vertroebelen doe. X. 3 a VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Veiizen i 7 Duits. s.s. Heinrich 2406 Middlesbro ijzer 8 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 9 idem Heriot 8505 Leith idem idem River Scheldt 2199 Londen idem Van Ter !\euzen 7 Noor. s.s. Dag 1787 Goole ledig 8 EDg. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. Duits. s.s. Heinrich 2406 Middlesbro ledig Voor (><eiit 7 Eng. s.s. Seruia 3926 Manchester stukg. Duit. s.s. M artha 3511 Kingslynn kolen 8 Eng. s.s. Wark worth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Serpent 2553 Londen idem idem Derwent 2349 Goole idem Noor. s.s. Aarvak 2566 idem kolen Eng. sch. Devonia 458 Par pij paarde Lng. s.s. Truro 3366 Hull stukg. 9 Belg. s s. JBenmacdui 1651 Goole kolen Duits. s.s. Matador 1863 Wiatnar haver Eng. s.s. Nyroca 3664 Liverpool stu kg. idem Sea Gull 2762 Londen idem idem iadorna 3730 Manchester ideia Van (lenl I 7 Deen. s.s. Bremen 4320 Bleyth ledig Eng. s s. Cuttingham 1451 Goole idem idem C ty of Bruasel 3202 Dublin stukg. 8 idem Ba'on Selbourne 2495 New-Castle ledig idem Astrologer 2580 Leith stukg. idem Cade by 3254 New-Castle ledig idem Sea liouud 3085 Londen stukg. Ned. s.s. Helena 5092 Bleyth ledig 9 Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. idem Warkworlh 1882 New-Castle idem V mi Selzaete s 8 Eng. sch. Coaltar 021 Dordrecht ledig s.k HARALD wordt heden le Pillau verwacht. s.8. JENNY in lading te Blyth voor Pillau. s s. RICHARD van Windau naar Ter Neuzen, strandde 9 dezer des moigens 4 uur bij Saltholmen in de Sond, kWam ten 11 uur "s nntrgens met behulp van bergingstoomers weder vb t, na een gedeeite van den deklast te hebben geworpen, eu ankerde we°;ens N.W.atorm op de reede van ICopen- hagen. 8.8. ELISABETH van Windau naar Ter N. nzen, vertrok 9 dezer des avonds 10 uur van Brunsbuttel. s.s. HELENA in lading te Blyth voor Neufahrwasser. Ter Meuien, Huwelijks-aangiften. 7 Febr. Jacobus Cornells Geensen, oud 38 j., weduwn. en Pieternella Hendrika de Regt, oud 37 j., wed. Jozias Herrebout, oud 21 j., jm. en Tanneke Janna Versluijs, oud 19 j., jd. Govert Frederik Pieter van der Peijl, oud 22 j., jm. en Cornelia van der Have, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Hendrika Levina, d. van Jan Hamelink en van Hendrika Catharina Hamelink. 5 Febr. Suzanna Christina, d. van Neeltje Maria Geensen. 6 Febr. Cornelia Adriana, d. van Adriaan Reinier Bootsgezel en van Jacomina Dieleman. Arie Cornelis, z. van Arie Cornelis de Feijter en van Antonina Veerman. 8 Febr. David, z van Jan Koster en van Tanneke Esther Pladdet. Overlijden. 7 Febr. Adriaan Wisse, oud 84 j., weduwn. van Suzanna Loof. 9 Febr. Krina van Drongelen, oud 27 j., echtg. vud Krijn Hamelink.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3