Ziekenhuis te Ter Neuzen. Lichtteel&envoorstelling ISiiiiSlST KINKHOEST I 1 Advertentien. Telegrafische berichten. Theatre Minard te Gent. Handelsberichten. Hoogwatergetij le Ter Neuzen. Hartelijk dank, driemaandelijksche collecte Faillissement F. tTHQNT. Beetenbond te Hoek. Toen hij echter voor Rapa het anker liet vallen en den goeden luiden mededeeling deed van zijn opdraoht, was men daar een en al verbazing. Er viel niets af te doen, want in dat landje was alles gemeenschappelijk eigen- dom, de grond, het gewas, ja tot zelts de vrouwen en kinderen incluis. De heer De Stabenrath kon dan ook uit de goed bijgehouden registers van den burgerlijken stand naast weinig sterfgevallen, vele geboorten maar geen enkel huwelijk constateeren. Dat men hier overigens niet met een primitief volkje te doen heeft, waartoe allicht zou kunnen worden besloten, blijkt uit het feit, dat de school er door 52 leerlingen wordt bezocht die, volgens den heer De S., al aardig konden lezen, schrijven en rekenen, ja tot zelfs het Fransch bijna alien verstonden, al spraken ze het ook nog slechts gebrekkig. 's Gri'avenhage, 29 Jan. Eerste Kamer. Goed- gekeurd is het wetsontwerp betreffende de wijziging in de suikerconventie. De algemeene beschouwingen over de staats- begrooting werden na een kort debat gesloten. Op den door den heer Vermeuien te kennen gegeven wensch, om onder de bestaande om- s'tandigheden geen uitvoering meer te geven aan door velen bestreden principieele begrootings- posten, antwoordde de Minister'De Meester dat, zoolang de Regeering nog aan het bewind is, zij zal voortgaan datgene te doen wat zij in het landsbelang acht. A ervolgens werden aangenomen hoofdstukken 2, 3 en 4 der staatsbegrooting. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een rueisjespet. Rechthebbende vervoege zicb aldaar. Directie J. RENOUPREZ. Zondag 2 Februari a. s., te ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van La Grande Uuehesse de Geroldslein, operette in 4 bedrijven. Hulst, 27 Januari. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 Jan. I Van 27 tot en met 28 Jan. werden langs de Oostsluizen albier 10 binnenvaartuigen op en 18 afgeschutdoor de W estsl. 11 op-en 5 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Douderdag 30 Januari 11.9 11.43 Vrijdag 31 12.12 Zaterdag 1 Februari 0.40 1.7 Zondag 2 u 1.32 1.56 Maanaag 3 H 2.21 2.45 Dinsdag 4 3.8 3.31 W oensdag 5 3.53 4.15 -- Zoo de Heere wil hoopt aanstaande Vrijdag den 31 Januari, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de heer //O ABRAHAM FREDERIKSEN, zijn 708ten geboortedag te herdenken, dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van zijne dank- bare kinderen en kleinkinderen. D. ELVE. W. ELVEFrederiksen. Wed. P. FREDERIKSEN- SOL. A. FREDERIKSEN. E. FREDERIKSEN— Hamelink. E. FREDERIKSEN. A. BEDET. P. BEDET-Frederiksen. Ter Neuzen. Vlissingen. aan alien, die op 28 dezer, hunne stem op mij uitbrachten. W. DEKKER. Hoek, 29 Jan. 1908. Ondergeteekende bericht dat hij in den namiddagvan Qonderdag 30 Januari naar ROTTERDAM zal ver- trekken en aldaar tot en met Woensdag d. a. v. in lading zal liggen. C. M. KERPEL, Beurtsehipper op Rotterdam en Dordrecht Het bestuur bericht biermede dat de gewone dezer dagen aan de huizen der Ingezetenen zal plaats hebben, wordende de genoemde inrichting in de bekende milddadigheid der Stadgenooten dringend aanbevolen. YORDERINGEN betreffende gedane leve- ringen en werkzaamheden in het jaar 1907 worden vo6r i Februari a. s. inge- wacht bij den waarnd. Penning meester J. C. HE1JBLOM. Ieder, die gelden of goederen or.der zijne berustiDg heeft van of scbuldig is aan FRANCISCUS d'HONT, herbergier te Ter Neuzen, wordt in zijn eigen belang dringend verzocht, daarvan aangifte te doen bij den Curator Mr. J. F. VAN DEINSE. Middelburg, 27 Januari 1908. der Chr. Jongel. Vereen. BIDT EN WERKT, van Ter Neuzen, te HOliifif op a. S. Zaterdag i Febr. op de bovenzaal bij de Wed. DRAG BE. Aanvang 6 uur. Toegang 10 cent. HET BESTUUR. VERGADERING op Zaterdag I Febru ari 1308, 's namiddags 2 uurbij C. Barker te Hoek. Rekening van den Penningmeester. Aanneming van nieuwe leden. HET BESTUUR. op Zondag 9 Febr. a. s. des nam. 4 uur. INLEG i5 cent weike wordt verspeeld. 2 Afzonderlijke prijzen voor afgespeelde peletons. Ter Neuzen, A. ELIGEEST. bij de R. K. kerk. De Kinkhoest wordt beschouwd bij tele menscben als eene ziekte waar niets aan te doen is. Dit is eene ernstige dwaling. Waarom zou kinkhoest die eeue ziekte is gelijk eene andere zonder geneesmiddelen gebleven zijn. De kinkhoest is een woeker- ziekte die erg de keel prikkelt, vandaar die veelvuldige hoest, zeer hevig met brakingen, stuipen, veroorzaakt dikwijls breuken, het kind kan scbeel worden, zelfs tuberculeus. Indien gij die ernstige gevolgen wilt ver- mijden die uit een verwaarloosde kinkhoest kunnen voortvloeien neemt de uitstekende Borstsiroop van Docter Hillern, Prijs per flacon 90 cent, per halve 50 cent. I Hoofddepot voor Ter Neuzen en omstre- ken J. J. KENSE, te Ter Neuzen, te Axel bij VAN D1XHOORN, te Ter Neuzen bij VAN O VERBEEKE, te Sluiskil bij ALG. BEGHEIJN, te Hontenisse bij WULLEMS, te Zaamslag bij BUIJSSE, te Uoele bij MACH1ELSEN. Vergadering van Dinsdag 28 Jan. 1908. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, en wenscht, in •afwachting van de verkiezing voor het bestuur der Kamer, dat volgens het reglement thans moet benoemd worden, in deze eerste vergadering dee jaars de leden geluk te wenschen en de hoop uit te spreken dat het hun en hunne familie wel moge gaan, zoowel voor bun persoon als voor hun bedrijf, en dat de leden nog lang tot bevordering van de belangen van Ter Neuzen zullen mogen werkzaam zijn. Spreker brengt in herinnering het lid de heer Kolijn, die door overlijden aan de Kamer ontviel en wiens plaats thans door den heer Scheele wordt ingenomen. Hij is van meening dat men thans op den goeden weg is om te komen tot uitbreiding der havenwerken, daat de plannen meer vasten vorm aannemen, en hij hoopt dat binnen korten tijd niets meer de uitvoering van de plannen zal in den weg staan. De Ter Neuzensche handel mag naar zijne meening met welgevallen op het afgeloopen jaar terugzien. De zaken gingen bevredigend. Ook in de omgeving. De finaneieele moeilijkheden, waaronder veischillende andere deelen van ons land te lijden hadden, kwamen hier niet voor. Te hopen is het, dat we daarvoor zullen gevrijwaard blijven, en dat dit ook in andere streken niet meerzai voorkomen. in algemeenen zin hoopt spreker, dat het de plaats onzer inwoning en de omstrekeu wel zal gaan. Hierna komt aan de orde hei benoemen van een nieuw bestuur, wegens de gewone jaarlijksche periodieke af- treding. terwijl ook de secretaris, weike om de vier jaren aftreedt, thans moet benoemd worden. Overgegaan wordt tot de verkiezing van een Voorzitter. De heer Tholens wordt benoemd met 4 stemmen, terwijl de heer Van Rompu 2 stemmen verkrijgl, en 1 briefje bianco is. De heer Tholens verklaart de benoeming als Voor zitter niet te aanvaarden, daar het hem voorkomt dat het niet op zijn weg ligt die functie te bekleeden. Bij de tweede stemming wordt met 4 stemmen benoemd de heer P. J. Scheele. De beer Van Rompu verkrijgt 2 stemmen, terwijl 1 briefje bianco is. De heer Scheele verklaart in geen geval de benoeming te zullen aanvaarden. Hij meent dat hij dit, als jongste lid der Kamer, niet doen kan. Hierop wordt een derde stemming gehouden, met het resultaat dat de heer Tholens wordt benoemd met 3 stemmen. 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer Van Rompu en 2 briefjes ziju bianco. De heer Tholens verklaart bij vernieuwing deze be noeming niet aan te nemen en verzoekt op hem geen stemmen uit te brengen. Daarop wordt voor de vierde maal gestemd, waarbij met 2 stemmen wordt benoemd de aftredende Voorzitter, de heer Van Rompu, terwijl 5 briefjes bianco zijn. De heer Van Rompu dankende voor het in hem ge- stelde vertrouwen, verklaart de benoeming niet aan te nemen. De Voorzitter stelt daarop aan de orde de verkiezing voor een vice-Voorzitter. Eeri der leden vraagtwaarom niet voor Voorzitter, daar in die functie nog niet is voorzien De stemming heeft tot uitslag dat met 3 stemmen wordt benoemd de heer Tholens. De heeren Van Rompu en Scheele verkrijgen ieder 1 stem, terwijl 1 briefje bianco is. De heer Tholens verklaart ook voor deze benoeming te bedanken. De Voorzitter vraagt of het thans maar niet beter zou zijn de vergadering te sluiten en naar huis te gaan De heer Lensen Ik weet niet of de vergadering kan gesloten worden zonder dat de agenda is afgehandeid De heer Drost merkt op, dat volgens het reglement ook de rekening over het afgeloopen jaar moet worden behandeld en door alle leden worden geteekend. Zal deze ter tafel worden gebracht De secretaris deelt mede dat de rekening nog niet kon worden ingediend daar nog niet alle rekeningen van leveranciers zijn ingekomen het is ook sedert het nieuwe koninklijk besluit betreffende de inrichting der Kamers geen gebruik meer dat de rekening door alle leden wordt geteekend. Deze wordt door de Kamer nagezien, en geteekend door Voorzitter en secretaris aan het gemeentebestuur ingezonden De heer Drost merkt op dat hij het nu wel niet zoo erg vindt dat die rekening niet in behandeling komt, maar is van meening dat, als op 66n punt niet zoo regle- mentair gehandeld wordt, het ook minder zal geven, als ook in andere zaken eenigszins van het reglement wordt afgeweken. De heer Lensen wijst er op, dat de verkiezing van het .bestuur in de maand Januari moet geschieden. De heer Drost vraagt of het Koninklijk besluit op de inrichting der Kamers ook voorziet in het geval dat geen der benoemden de functie van Voorzitter vril aan vaarden. De Voorzitter kan daaromtrent niets mededeelen. Hij gelooft dat zich zoo iets ook nog niet heeft voorgedaan. De heer Lensen vraagt of er bezwaar tegen zou zijn om de vergadering voor een kwartier te schorsen. De heer Drost geeft in overweging om punt 1 en 2 der agenda, de benoeming van Voorzitter en vice-Voor- zitter, aan te houden, en met de verdere punten der agenda voort te gaan. Zoolang er geen ander is, meent hij dat de fungeerende Voorzitter dat ambt blijft bekleeden. De heer TholensDaartoe moet hij dan toch ge- negen zijn De heer Drost: Wanneer dat niet het geval blijkt treedt de vice-Voorzitter op, en als ook deze er niet is zal bet wel bet oudste lid zijn dat moet optreden. De Voorzitter: Het best was misschien dat de heeren eens naar huis gingen, dan konden zij er eens over denken. De heer Lensen: Waarom moeten we daarvoor naar huis gaap We kunnen er toch hier ook wel over denken De Voorzitter Och, dan kunnen de heeren afspieken. Verschillende opmerkingen wdrden gemaakt, ten doel liebbende een oplossing te vinden in de omstandigheden, door den uitslag der stemmingen voor het bestuur in het leven geroepen. Om een oplossing te vinden stelt de Voorzitter voor de vergadering op te heffen. De heeren Drost en Blankers stellen voor de agenda voort te zetten en de verkiezing van den Voorzitter en waarnemend Voorzitter uit te stellen. Dit laatste voorstel wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Drost, Blankers en Kramer; tegen stemmen de heeren Tholens, Scheele, Lensen en de Voorzitter. Het voorstel van den Voorzitter wordt hierna even- eens verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Tholens, Blankers en de Voorzitter; tegen stemmen de heeren Scheele, Lensen, Drost en Kramer. De heer Tholens merkt op, dat de vergadering toch geen voortgang kan hebben als er geen hoofd is. De heer Drost vraagt den heer Van Rompu of hij bereid is de verdere leiding der vergadering op zich te nemen. De heer Van Rompu antwoordt toestemmend. Hij wil geen spaak in het wiel steken. Als nu wordt bij ucclamatie tot bode herbenoemd de heer Zonnevijlle. Vervolgens wordt met 5 stemmen herbenoemd als secretaris de heer Vooren. 2 briefjes zijn bianco. De heer Vooren verklaart, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, de functie weder te zullen aanvaarden. Hierna geschiedt mededeeling van verschillende in gekomen stukken, die voor kennisgeving worden aan genomen. De heer Drost maakt er den Voorzitter opattent.dat de agenda thans is vervolgd, doch een punt is vergeten, nl. het lezen van de notulen van de vorige vergadering. De Voorzitter stemt dat toe, en verzoekt den secretaris daanoe over te gaan, waaraan deze voldoet. De heer Drost merkt op, dat in de notulen niet ver- meld staat, dat de Voorzitter, naar aan leiding der vraag van den heer Lensen, om ook de teekeningen van het plan tot uitbreiding der havenwerken aan den heer Bekaar te vragen, teneinde die aan het gemeentebestuur nevens het rdsume der conferentie in te zenden, als zijne meening heeft te kennen gegeven, dat de heer Bekaar die teekeningen aan de Kamer niet verstrekken zou. Hij stelt er prijs op, dat ditin de notulen vermeld wordt. De Voorzitter stemt toe, zich aldus te hebben uitge- drukt. Hij heeft wel het vermoeden geuit, zooals ook in de notulen staat, dat de heer Bekaar die plannen desgevraagd aan het gemeentebestuur zou overleggen. Ondertusschen is gebleken dat spreker zich dienaan- gaande heeft vergist. De heer Bekaar heeft op verzoek der Kamer de teekeningen gezonden en deze zijn aan het gemeentebestuur ingezonden. De heer Lensen uit zijn verwondering over dien uit slag. Wanneer zijn die teekeningen bij de Kamer ingekomen De Voorzitter weet dat niet juist, maar ze zijn kort na het inzenden van het verzoek daartoe ontvangen. De heer Lensen betuigt zijn spijt, dat de Kamer van het ontvangen dier teekeningen niet op de hoogte is geweest. Hij had het gaarne geweten, om ze nog eens te kunnen zien, daar er niet voldoendegeieeenheid was die tijdens de conferentie te bestndeeren. Hij zou zeker in de vorige vergadering voorgesteld hebben die teeke ningen voor de leden nog ter visie te leggen, ware het niet dat de Voorzitter zoo pertinent verklaard had dat de Kamer ze toch niet zou krijgen. Aangezien het dan toch geen nut zou hebben opgeleverd, liet hij dat voorstel na. De heer Blankers sluit zich bij deze woorden aan. De Voorzitter verklaart in deze onwetend gezondigd te hebben. Hierna wordt voortgegaan met de mededeeling van ingekomen stukken en periodieken,die voor kennisgeving worden aangenomen. Bij de om vraag verklaart de heer Drost de mededeeling dier veischillende stukken heel aardig te vinden, doch dat de belangstelling der Kamer daarvoor toch slechts matig is. Hij had echter mededeeling verwacht van een ander stuk, van veel meer beteekenisdat niet ter tafel is gekomen, n. 1. het schrijven van den heer Bekaar ontvangen ter begeleiding van de teekeningen. Daar is toch wel een schrijven bij geweest De Voorzitter antwoordt toestemmend. Er was een begeleidend schrijven. Het is echter geen gewoonte van dergelijke stukken mededeeling te doen; er stond ook niets bijzonders in. De heer Drost is van meening dat een stuk voor de Kamer bestemd, in de vergadering moet worden mede- gedeeld. Wat nu de bewering betreft dat er niets in staat, dat hangt er maar van af, hoe men het opvat. Hij is van oordeel dat er wel wat in staat, dat alleszins mededeeling wettigt. De Voorzitter deelt mede den brief aan den Secretins te hebben doorgezonden. Deze heeft vergeten het schrijven mede te brengen, maar kan het wel even halen. Hij heeft er geen aandacht meer op gehad, en kan toch al die stukken niet onthouden. De heer Drost meent dat het niet ter tafel brengen van dat schrijven, meer is dan een eenvoudig verzuim van den secretaris. Hij vraagt of de Voorzitter het goed vindt, dat hij even lezing geeft van dien brief, waarvan een copie in zijn bezit is. De Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Drost leest alsnu den brief van den heer Bekaar aan de Kamer van Koophandel, dd. 23 Dec. 11., ter begeleiding van het voorloopig plan, zooals dat in de conferentie met de Kamer op 26 Nov. 1907 door hem is besproken, dat op verzoek der Kamer werd toe- gezonden. Voorts deelt de heer Bekaar daarin mede, dat een nieuw plan in bewerking is, waarbij de havens dichter bij de woningen der staalfabriek worden ont- worpen, waardoor meedere kadelengte en opslagplaats wordt verkregen. De heer Drost is van meening dat dit belangrijke schrijven toch zeker in de vergadering zou moeten zijn medegedeeld. Hij zal zich verder over dat verzuim niet meer uitlaten. De heer Lensen Zoodat wij thans eerst officieel kennis krijgen dat er een ander plan is? De Voorzitter: Wij hebben het oude plan gezien. De heer BlankersMaar toen hebben wij niet ge weten, dat er een ander plan komen zou De Voorzitter Daarvar, is toch ook reeds gebleken uit het verslag der zitting van den gemeenteraad, in de cnurant. De heer Blankers Daaraan behoeven wij ons toch niet te storen, buitendien, hoe men op de couranten aan kan, bleek ook dezer dagen, daar er in De Tele- graaf wel stond dat de gemeenteraad aan de Regeering een plan voor het maken van 2 havens had overgelegd. De heer DrostJa, ik heb ook nog een klacht over de pers, daar deze mij de laatste vergadering van de Kamer van Koophandei iets in den raond heeft gelegd wat ik niet gezegd heb. Ik heb toen gevraagd om aan te teekenen dat de heer Lambrechtsen in de conferentie was tegenwoordig geweest als .secretaris" van den heer Bekaar. De pers heeft daarvan gemaakt .schrijver", misschien om een Nederlandsche vertaling van dat woord te gebruiken. Nu is dat wel in zeker opzicht juist, maar in het algemeen verstaan we toch in het Neilerlandsch spraakgebruik onder een schrijver iets anders, dan wan neer we spreken van een secretaris. In elk geval meent hij, dat men hem moedwillig iets anders heeft laten zeggen, dan wat door hem gezegd is. De heer Lensen vraagt of het de bedoeling van den Voorzitter is, om nog deze maand eene vergadering te beleggen, ter verkiezing van een bestuur, wat volgens het reglement in Januari gebeuren moet. De Voorzitter antwoordt, dat dit moeilijk gaan zal, daar hij de overige dagen der maand afwezig zal zijn. Er is echter niets tegen dat de leden zonder hem ver- gaderen. De heer Drost: Er moet toch een Voorzitter zijn, temeer waar de waarnemende Voorzitter zich ook niet bereid verklaarde als Voorzitter te fungeeren. Hij be- grijpt niet welk bezwaar deze had, om de benoeming als vice voorzitter niet aan te nemen. De heer Tholens: Met drie stemmen 1 De heer Scheele blijkt nu van meening te zijn, dat er nog niet voor vice-Voorzitter was gestemd. Toen dit geschiedde, was hij van meening nogmaals te stemmen voor een Voorzitter. Niemand hierna meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Middenprijs per 100 K.G. T'arwe s,25, Rogge f 7,75, Wintergerst /f9,25, Zomergerst j 8,75, Haver y 7,50, Erwten j 11,25, Witte booneu f 13,Bruine boonen f 10, DuivenboODen _/T0,Paardenboonen /~9,25, Boek\veit_/" Lijnzaad Koolzaad j Aardappels f 3 50. Boier per kilo J 1.20. Lieren per 26 stuks f\, 10. Ter weekmarkt waren aungevocrd18 stuks Rundvee, 21 rarkens waarvan verkocht 15 stuks Rundvee lOvarkens. 3 VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Venien 28 Eng. s.s. Pandion 3619 Liverpool stukg. Eng. sch. Iuiogene 536 |Charlestone pijpaarde I an Ter Veaien 27 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Duits. 8 8. Heinrich 2106 ^iddlesbro ledig 28 Eng. s.s. Hummersea 1524 Skinningr. idem Voor (went 27 Eng. barge Briiania 225 Plymouth pijpaarde Eng. s.s. Knottingby 2332 Goole koien Bus. 8.8. Gen. Gurko 4468 Riga bout Ned. s.s Helena 5092 Windan idem 28 idem La Flandre 5716 Philadelphia petrol. Noor. s.s. Garth 3966 Eineidet erts Eng. s.s. Nyroca 3664 Manchester stukg. Tan 4>ieitt I 27 Eng. 6 s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. 28 idem Altona 1909 Goole idem idem Rescue 20 1 idem ledig Noor. 8.8. Thyra 2121 idem idem Eng. s.s. I ailorua 3730 Liverpool stukg. Ku8. S.S. Iwan Asbeleff 5096 London ledig Eng. 8.8. Derwent 2349 Goole stukg. Voor Selzaete 27 Eng. sch. Coal tar 621 Havre creosoot i.s. HARALD vertrekt heden van Blj'th naar Pillau. 8.8. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.8. RICHARD in lading te Windan vooi Ter Neuzen. s.s. ELISABETH in lading te Windau voor Ter Neuzen. s.s. HELENA in lossing te Gent. 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3