VracMrijdersdienst BREIIKil.VL A. MASaUELIER, era Woon- n lirtslMis, Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Het leven sener vrouw. Te koop of te huur Trientje 0., dienstbode van den land- bouwer D. Leeuwerke, te Wildervank, was met haar zuster Zondagavond alleen thuis en kreeg bezoek van haar vroegeren vrijer J. F. Hij zocht de afgebroken liefdesbetrekkingen weer aan te knoopen, doch Trientje was daartoe niet genegen. F. werd daarop drittig, haalde een revolver te voorschijn en loste een schot, dat echter in den zolder terechtkwam. De dienstbode toonde evenwel moed te be zitten, want zij pakte den gevaarlijken vrijer beet en zette hem kortweg buiten de deur. De revolver, die F. blijkbaar had wegge- worpen, werd Maandagmorgen bij de woning van den landbouwer gevonden. Er zaten nog drie patronen op. De politie houdt zich met de zaak bezig. Maandagavond had te Breda een verra- derlijke moordaanslag plaats, welke gelukkig nof? goed voor den betrokken persoon is af- geloopen. Toen de politieagent Geusen omstreeks 11 uur in de Keizerstraat op post stond, kwam E., schoenmaker van beroep en van geboorte Til- burgenaar, bij den politieagent een praatje inaken en trok onverwacht een broodmes, waar- mede hij den niets kwaads vermoedenden Geusen een slag op het hoofd toebracht. Het mes gleed echter op de uniformpet af, maar bracht den agent een diepe snede over het gelaat toe. Bij de daarop gevolgde worsteling wist E. te ontkomen, terwijl Geusen met moeite het politiebureau kon bereiken, waar hij door Dr. Bossers verbonden werd. Oogenblikkelijk trokken een paar politie- agenten er op uit, vergezeld van de twee politie- honden en waren spoedig E. op het spoor. E. zette het echter op een loopen, waardoor een ware jacht ontstond, die eindigde, doordat E. in de sioot aan de Kloosterkazerne terecht kwam, waaruit hij werd opgehaald om inge- rekend te worden. De toestand van den agent Geusen was Dins- dag zoodanig, dat hij buiten dienst gesteld is, terwijl E., een oude bekende van de justitie, naar het Huis van Bewaring is overgebracht. le Ruinerdijk (Dr.) ontmoetten tweedoch- ters en een zoon van Kuik, uit Oldenhove, op een eenzamen weg vier personen, die hen aan- vielen. De zoon werd in 't hoofd geschoten, de beide zusters vreeselijk gesneden en toege- takeld. Zij moesten zich des nachts nog door een geneesheer laten verbinden. Harm, Hendrikje en Jan de Wit, op weg naar Smilde, werd nabij Dwingeloo een schot grove ganzenhagel nagezonden. Harm werd dwars door de hand en Hendrikje door een been geschoten. Het N. v. d. D. meldt In het Binnengasthuis te Amsterdam is Dins- dag overleden de eenmaal zoo beruchte Jannetje Struik, de millioenen-juffrouw uit de jaren 1882 en '83. Men herinnert zich hoe zij daar en gedeellelijk ook te Rotterdam, alles in rep en roer bracht door hare groote oplichterijen, gebaseerd op een gefingeerd verhaal omtrent een enorme erfenis welke haar deel zou zijn geworden. Goudsmeden, kleederwinkeliers en hotelhou- ders werden in grooten getale dupe van Jan netje, die maar kocht en bestelde en zich rond deed rijden door de stad, zonder eigenlijk een cent te bezitten. Eindelijk maakte zij het te bont en gingen de goedgeloovige leveranciers het zaakje mistrouwen, met het gevolg, dat de politie in den arm genomen en de bedriegster ontmaskerd werd. Jannetje een boerendochter uit den om- trek van Gorinchem en hare medeplichtigen een broeder en vier ar.deren, werden gerechte- lijk veroordeeld. Zij als hoofdpersoon, tot een gevangenisstraf van 5 jaren, benevens ('t was nog onder de oude rechtsbedeeling) eenige geld- boeten van lOUO. Deze boeten, die zij na- tuurlijk niet betalen kon, werden in vrijheids- straffen omgezet. In de laatste tien jaren liep Jannetje in den omtrek van den Dam te bedelen. Menigeen, die in de Paleisstraat wel eens een gitt toestopte aan een gebogen oud vrouw'je, leunende op een stokje, met een bleek gezicht, waarin nog een paar pienteje oogen glansden, zal niet hebben geweten, dat dit de eenmaal zoo bekende oplicbtster was, over wie in het geheele land gesproken werd. Jannetje is 60 jaren geworden en is eene van de eerste, die op de nieuwe, dat is meer humane wijze, van de armen begraven zal worden. Een kras staaltje van hondenschranderheid wordt uit Hindeloopen gemeld De burgemeester aldaar verzond een hond per trein naar Leeuwarden, waar het dier bij den nieuwen eigenaar bezorgd werd. Na een paar dagen wist het dier echter te ontkomen en het oude tehuis weer te vinden, langs een weg, dien het nimmer te voren had afgelegd. Te Schijf bij Roosendaal is een land bouwer door een paar personen danig met een mes bewerkt. Niet minder dan een lOtal sneden werden hem toegebracht. De daders zijn bekend. De toestand van den getroffene is zorgwekkend. 's Middags circa 3 uur kwamen twee per sonen in de woning van den arbeider H. v. M. te Oorschot (Noord-Brabant), waar zij eeD dochter van 15 jaar alleen thuis vonden. Nadat haar tevergeefs om een boterham was gevraagd, keken zij op het bed, gingen toen naar de kast, waarvoor het meisje had plaats genomen, zetten haar in een hoek en bonden haar een doek voor de oogen met de brutale bedreiging, bij het minste hulpgeroep haar den nek af te zullen snijden. Daarop braken de schurken de kast open en eigenden zich ruim f 8, een gouden ring, een halven mik en peperkoek toe. Overigens werd heel de kast doorgewerkt, doch niets meer naar hun gading vindende, namen de belhamels de vlucht. De schrik, door 't meisje uitgestaan, is beter te begrijpen dan uit te drukkeu. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de hoofdschuld in het spoorwegongeluk bij Pont d'Acqua-Bella, te wijten is aan een wissel- wachter, die in zijn zenuwachtigheid vluchtte toen hij den tweeden sneltrein zag aankpmen. De conducteur van den sneltrein MilaanRome vergat iemand met een groene lantaarn bij den trein te zetten, om te signaleeren, dat de weg versperd was. Ware dit geschied, dan had de tweede botsing misschien voorkomen kunnen worden, hoewel de sneltrein uit Genua, ten einde het oponthoud in te halen, zich met razende snelheid voortbewoog. De eerste hulp werd den ongelukkigen slachtoffers verleend door priesters uit een naburig dorp. Zooals steeds bij dergelijke rampen, speelden zich ook hier de vreeselijkste tooneelen af. Een meisje b. v., hield haar jongere zuster, wier armen en beenen geheel verpletterd waren, op haar schoot, streelde en liefkoosde haar, zonder te weten, dat de ongelukkige reeds over leden was. Twee vijtjarige kinderen, een jongen en een meisje, werden als misvormde lijken van onder de puinboopen te voorschijn gehaald. Na de eerste botsing waren de passagiers van den sneltrein RomeMilaan doodelijk ver- schrikt uitgestapt. Onmiddellijk daarna kwam de sneltrein GenuaMilaan aanrazen om hen te verpletteren. De trein voor Bergamo leed de grootste mate- rieele schade, doordat de rijtuigen dor sneltreinen veel zwaarder gebouwd zijn. De locomotief van den sneltrein Rome— Milaan, die dwars over de rails lag, veroorzaakte feitelijk de tweede botsing. Twee uur later pas rolde ze van den hoogen spoordijk af. De mist was ondoor- dringbaar, en men kon de brandende fakkels nauwelijks onderscheiden. Een jonge Italiaan, Harveri, die door den Roemeenschen prins Ghika als bestuurder van zijn automobiel in dienst genomen was, raakte verliefd op prinses Ghika en verklaarde haar zijn liefde. De prinses wees hem af en ried hem, een andere betrekking te zoeken. Harveri zon toen op wraak. Zondag, toen de prins en prinses in hun auto buiten Boekarest toerden, zette hij er plotseling een krankzinnige vaart in en stuurde recht op de rivier aan. Prins Ghika, die niet wist wat er tusschen zijn vrouw en den bestuurder was voorgevallen, dacht dat de man gek was ge worden, klauterde op de voorbank en trachtte den woesteling te overmannen. Een hevige worsteling volgde, en met zijn vrouws hulp drong de prins den man ten slotte opzij en greep het stuur, zoodat het onheil voorkomen werd. Voor Ghika den wagen tot staan bad gebracht, was Harveri er uit gesprongen en op zijn hoofd neergekomen. Hij was op slag dood. De prins en de prinses kwamen er ongedeerd af maar de laatste is ziek van de aandoening. Te Waldenlen, in Oost-Pruisen, is een slee. beladen met 8 personen, op het meer van Samrodt eensklaps door het ijs gezakt, zoodat de inzittenden in 't water terecht kwamen. Drie kinderen hadden reeds opgehouden te leven toen men ze boven haalde. Een vierde knaap, die nog leefde, stierf kort daarna. De andere personen konden gered worden. De socialistische yPeuple" deelt mede, dat Koning Leopold getracht heeft den jongstge- boren zoon van barones De Vaughan den titel van iiertog van Tervueren te verschaffen. Tusschen den minister van buitenlandsche zaken Davignon en den koning moet het naar aanleiding daarvan tot vermakeljke incidenten gekomen zijn. En ook onder de Belgische aristocratie moet men allesbehalve tevreden zijn over de pogingen het kleinkindje van een stalknecht met het hoogste adellijke etiket te beplakken, te meer omdat 't kindje op den burgerlijken stand is ingesckreven als zoon van barones De Vaughan, van onbekenden vader, waarmee tevens nog eens de aandacht, is gevestigd op het feit, dat de koning noch morganatisch, noch op andere wettelijk erkende wijze gehuwd is. Een vergiftigingspoging op groote schaal heeft plaats gehad op het kasleel de l'Abbatiale, in den omtrek van Evreux. Dat kasteel wordt bewoond door de weduwe Hebert, schoonzuster van een Minister onder Louis-Philippe. De oude dame is kindsch en sedert 16 Januari van het vorige jaar onder curateele gesteld. Op het kasteel was een familieraad gehouden en na afloop daarvan zou men er dineeren. Het vleesch, dat werd opgediend, had een bij- zonder bitteren smaak, waardoor men er niet van gebruikte. Een kat, die er van had gege- ten, stierf weldra. Bij onderzoek bleek, dat het vergiftigd was met strychnine, maar men had de dosis zoo sterk gemaakt, dat het ge- proefd werd en dit redde den menschen het leven. Aan tafel zaten 8 personen en er waren 6 bedienden in huis, zoodat van dezen aanslag 14 menschen het slachtotfer hadden, kunnen worden. De dader moet 's nachts te voren het kasteel zijn binnengeslopen en het vleesch dat voor het diner bestemd was, hebben vergiftigd. Men verdenkt een oud-boschwachter van het kasteel, een Italiaan van oorsprong, die thans in dienst van een familielid, dat met de ove- rige familie in onmin leeft, was en van mevr. Hebert moet erven. De verdachte is nog niet aangehouden en evenmin is men er in geslaagd den apotheker op te sporen, die het vergift geleverd heeft. De familieleden die door den aanslag in gevaar waren gebracht, zijn zeer geheimzinnig en karig met het geven van in- lichtingen aan de justitie. Te Wareghem sloeg een vrouw bij het stuk kloppen van kolen de petroleum lamp kapot. Een ontploffing had plaats en de bran dende petroleum vloog naar alle kanten. De moeder stond in een oogwenk in vlam- men en liep gillend de achterdeur uit. Een negenjarig zoontje liep, ook met- brandende kleeren, naar voren. Van den vader, die een kind op den arm had, hadden de kleeren ook vuur gevat. De brandende petroleum liep langs zijn gelaat en toen de buren eindelijk hem het kind konden afnemen en zijn kleeren konden afrukken, was het zoowel met hem als met het kind allerdroevigst gesteld, evenals, trouwens met de moeder en den eerstgenoemden jongen. Vijf andere kinderen kregen wonden van minder ergen aard. De Groote Raad van Geneve heeft thans 3 verschillende wetsontwerpen in behandeling betreffende ouderdomsverzekering van de bur gers van het k-anton. Het eerste ontwerp stelt een vrijwillige ver- zekering voor van ieder persoon, die zich een rente wil verzekeren op 50 a 60jarigen leef'ijd en hooger. De staat zal een gedeelte bijdragen. De verzekerden kunnen hun stortingen terug bekomen, indien zij er mee willen eindigen. In het tweede ontwerp wordt de verzekering verplichtend gesteldalle kinderen worden dadelijk bij hun geboorte verzekerd. De staat zal met een jaarlijksche premie de verzekerden steunen, evenals de gemeenten terwijl tenslot-te het derde voorstel voor alle mannenlijke en vrouwelijke inwoners van Geneve, die meerder- jarig zijn en geen f 4750 bezitten, de verzeke ring verplichtend stelt en voor de overigen facult-atief. De staat zal van 5020 pCt. bij - passen al naar gelang het jaarlijksch inkomen van den verzekerde. Vermoedelijk zal een der beide verpliehte verzekeriugen worden gekozen. Te Quaregnon ziet er nu alles weer uit zooals vroeger. De meest tegensprekelijke ge- ruchten loopen over de oorzaak der ramp men zegt, dat een werkman de reglementen zou hebben overtreden betrekkelijk het aansteken der mijnen. Van den anderen kant zegt men, dat de verantwoordelijkheid elders ligt. Het onderzoek is begounen Zondagnamiddag en men dient de besluitselen der ingenieurs af te wachten alvorens definitieve uitspraak te doen. De schade in de mijn zal geen schorsing van het werk voor gevolg hebben. Wat de gekwetsten betrefc, drie verkeeren nog in zeer zorgelijken toestand en de genees- heeren weten nog niet of zij ze zullen kunnen redden. De arme menschen lijden verschrik- kelijk. De toestand van de overige zes ge kwetsten is zoo voldoende mogelijk. Zij waren nog al ver verwijderd van de plaats der ramp. Minister Hubert is, vergezeld van verschil lende ambtenaren van zijn departement, ter plaatse geweest. Het onderzoek wordt intusschen voortgezet. De ingenieurs zijn herhaaldelijk met den alge- vaardigden werkman neergedaald en hebben de galerij onderzocht, waar de ramp gebeurde. Hbl. v. Antw. DAGEN. Zaterdag 25 Januari Zondag 26 Maandag 27 Dinsdag 28 Woensdag 29 Donderdag 30 Vrijdag 31 oorm. 5~53 6.38 7.34 8.40 9.5-5 '11.9 Nam. 6.14 7.5 8.6 9.17 10.33 11.43 12.12 Hare drie tijdperken. Er zijn drie tijdperken in het leven eener vrouw de vorming, op ongeveer dertienjarigen leeftijd, het moederschap en eindelijk de kritieke leeftijd. Groote gevaren wachten alle vrouwen bij ieder dier kritische oogenblikken, en alle ellenden die haar goede gezondheid aantasteu, nemen er hunnen aanvang mee. De vrouwen moeten er aan denken dat de Pink Pillen de kinderen sterk hebben gehouden tot zij volwassen waren, dat zij haar hebben sterk doen blijven gedurende de moederschap en dat zij haar eindelijk zonder moeilijkheden, zonder lijden het tijd'perk van den kritieken leeftijd hebben doen doorgaan. Mevrouw E. V. de Krey-Vink, te Nieuwerken a/d IJsel, schrijft ons //Ik heb veel geleden in het begin van mijn kritieken leeftijd. Ik had hevige pijnen in den buik en in den rug. Het outbrak mij aan eet- lust en ik kon niet slapen. Des nachts deed ik niets dan opstaan en weer te bed gaan. Ik was bleek en zwak en had mij voortdurend over schele hoofdpijn te beklagen. Gelukkig heb ik de Pink Pillen genomen die mij onmiddellijk verlichting hebben gegeven, en van toen at heb ik in het geheel niet meer geleden." De Pink Pillen hebben een krachtige werking op het bloed en op het zenuwstelsel. Zij ge- nezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijn, zenuw- pijnen, heupjicht. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Groote Markt, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt. Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKELEUNIS. Niettegenstaande de levensmiddelen, ook melk, algemeen duurder geworden zijn, blijftde prijs voor de Farine lactee Nestld (Kindermeei) onveranderd. Dit uitstekend Kindervoedsel kost per bus 85 cents. Ondergeteekende bericht hiermede rir—dat hij den vvucJi tt'ijdet'sdienst tusschen Philippine en Ter N e men heeft overgedaan aan den heer P. J. Taalman. Dankende voor de vele jaren genoten gunst beveelt hij zijn opvolger aan. Philippine. VERMEULEN. Onder verwijzing naar bovenstaande bericht ik hiermede den van Philippine naar Ter Neuzen voor- taan des Dinfedags en Yrijdags van elke week voor mijne rekening te zullen uitvoeren. Een stipte en betrouwbare bediening belovende beveel ik mij in ieders gunst aan. Philippine. P. J. 4 AALMAN. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukme ester, Kunstlei 30, Antwerpen. Ls den Woensdag van ifdere maand te spreken bij Mej. E VAN LEEU WAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbiederi. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht makm van scheef gegroeide kinderen. op goeden stand der gemeente Ter Neuzen. Adres: A. JE. KEIJEIA:, Westsluis, TTer Neuzen. i V tt tt V ff

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2