V Laatste Berichten. Wat is het gezondste beroep. Volgens Ogle is van onderstaande beroepen dat van geestelijke het gezondste. Stelt men voor hen de relatieye sterfelijkheid op 100, dan krijo-t men het volgende staatje Greestelijken 100, tuiniers 108, landarbeiders 126, onderwijzers 129, visschers 143, schrijn- werkers 148, koolmijnarbeiders 160, schoen- makers 166, bakkers 172, smeden 175, kleer- makers 189, artsen 202, brouwers 245, vijlsmeden 300, hotelpersoneel 397. hterven er dus van een zeker aantalgeestelyken in een jaar 100, dan sterven van een even groot aantat tuiniers in denzelfden tijd 108 enz. - Weer verschijnt er in de Engelsche bladen een aankondiging, dat nu over veertien dagen, de diadelooze telegraaf over den Atlantischen Oceaan voor het publiek geopend zal worden. I ot nog toe kon alleen de pers er een matig gebruik van maken. De telegrammen naar de Vereenigde Staten moeten nog over Canada gaan, maar dat zal. zoo heet't, eerlang niet meer noodig zijn, aangezien men de toe- stellen van Poldhu, in Cornwall, en Kaap Cod gaat verdubbelen. Een tragische dood. De arts Dr. Mer- ling, te Eirkenfield, was er Maaudag op uit- getrokken om in een naburig dorp een ziek kmdje te bezoeken, waarop hij de gevaarlijke luehtpijpsnede moest verrichten. Op het oogeu- blik dat hij de snede had gedaan, zonk hij tot ontzetting van de hem bijstaande personen, door een beroerte gecroffen, dood ter aarde. Het geopereerde kindje stierf aan verbloeding. Sigaren, zegt de Sudd. Tabaksztg, zijn evenals menschen, uiterst moeilijk te behandelen en o zoo gauw gekwetstzij zijn als huis- rouwen als ze al te veel uitgaan dan deugen ze niet. JVlannen beoordeelen sigaren j uist zoo- als zij het de vrouwen meestal doen naar den buiteukantbinnenin zit dikwijls de beste tabak, maar die wordt om het dekblad zeer dikwijls versmaad. Een sigaar gelijkt hierin ook op een vrouw die zich respecteertals men de grens overschrijdt, krijgt men onaangenaam- heden. De sigaar is voorts als een geliefde haar gloed verflauwt en houdt geheel op te te branden zoodra de man zijn aantrekkingskracht verliest. En sigaren en menschen worden in hunne prilste jeugd ingewikkeld. Er is een verschil van beteekenis de sigaar komt uit de kist als ze zal gebruikt worden de mensch er eerst in als zijn kracht gebruiktjs. Hun lot is ten slotte weer gelijk, ze worden tot asch. Dezer dagen overleed te La Fleche bij Mans (Frankrijk) een als anarchist bekend staand persoon Houdayer, die gezegd had aan zijn erfgenamen »een verrassing" te zullen na- laten. Bij 't'ontzegelen van zijn woning vond de vrederechter dan ook een bom liggend op een der meubels. Men waarsehuwde de artil- lerieschool te Mans, en een van 't personeel haalde het helsche werktuig at, hetwelk eemge uren onder water werd gedom]ield. Toen het geopend werd, bleek het 10.000 frcs in bank- biljetten en zilver te bevatten. De verraste erfgenaam was een broeder van den overledene. Een afschuwelijke misdaad, die diefstal tot drijfveer had, heeft Dinsdagavond de ge- meente Ottignies bij Brussel in opschuddinsr gebracht. Daar woont vrouw wed. De Mol, 65 jaar, met haar zoons, maarvan een bediende is te Ter Hulpen, de tweede te Brussel. De^ tweede vond thuiskomend, in den gang het lijk zij tier moeder, geworgd door middel van een touw, dat nog om den hals was ge- knoopt. Het parket kwam nog 's avonds ter plaatse en deed heel den nacht opsporingen. Tot hiertoe bezit men echter niet het minste spoor der daders. Het gaat te Gent slecht met de schouw- burgen, zoowel met de Fransche, als met de Vlaamsche. De bestuurders klagen steenen uit den grond over het loopende seizoen. De bestuurder der Fransche Opera, Victor Morin, wenscht slechts de hernieuwing van zijn man- daat. op voorwaarde, dat zijn subsidie op 50,000 trs. gebracht worde, dus J 5,000 meer dan thans. Arth. Hendrikx, bestuurder van den Vlaamschen Schouwbuig vraagt een verhooning van 5000 frs. of 25.000 frs. in'tgeheel. Wat den niet gesubsidieerden Minard-schouwburg betreft daar schijnt het al niet beter gegteld" Alleen de nieuwe Cirk maakt schitterende°zaken. In de haven van ban Francisco werd Zondagmorgen een reusachtige schildpad opge- rnerkt, die daar kalm rondzwom. Het beest werd gevangen, en toen bleek dat aan zijn poot een plaatje bevestigd was, waarop zonderlinge letterteekens waren aangebracht. Het was Ohi- neesch schrift en bij vertaling bleek, dat de schildpad thuisbehoorde in de keizerlijke vijvers te Peking en daar als heilig dier was beschouwd. Hoe komt nu dit beest in de baai van San Francisco? Men houdt het er voor dat de schildpad te Peking gestolen en met een schip naar Amerika is gebracht, maar ergens nabij de kust overboord is gevallen. bommige 'hineezen in San Francisco gelooven vast en zeker dat de schildpad den Oceaan is komen overzwemmen. Indertijd hebben we mededeeling gedaan van een geval met twee oude menschen te Laeken, wier woning men wilde onteigenen, doch die weigerden haar te ontruimen en ten slotte als zinneloos werden weggevoerd. Een familielid dezer lieden schrijft uit 's Gravenhage aan het Hand. v. Antw. dat men de zaken verkeerd heeft voorgesteld, dat men hier met geen »sukkelaars" heeft te doen, maar met slachtoffers van den volkshaat. Volgens dit schrijven geschiedde de opslui- ting in een gesticht onder de meest onbehoor- lijke omstandigheden, en zijn deze personen wederrechtelijk opgesloten. Dit zal overigens door de familieleden in orde gebracht worden. Heden ontdekte een der politieagenten alhier 2 jongens die op verdachte wijze met zakken bezig waren. Op zijn komst gingen zij op de vlucht, met achterlating van hetgeen zij bij zich hadden. Het bleken te zijn 2 zak ken gevuld met touwwerk. De agent nam die zakken in beslag en een nader onderzoek werd ingesteld. waarvoor de jongens, die hij herkend had, in arrest werden genomen. Daar bij bekenden zij het touwwerk te hebben gestolen van een alhier in het kanaal liggend onbewoond vaartuig. Zij waren juist op weg om te trachten hun buit te gelde te maken, toen zij door den agent werden aangetroffen. Na opgemaakt proces-verbaal zijn zij in vrijheid gesteld. Hock, 17 Jan. Bij de heden alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature M. de Regt) stemden 348 van de 431 kiezers. Van onwaarde waren 14 biljetteu. Volstrekte meerderheid 168. Hiervan verkregen de heeren J. L. Platteeuw 115, W. Dekker 111, J. D. de Feijter 69 en H. van Doeselaar 39 stemmen. Alzoo herstemming tusschen de heeren Plat teeuw en Dekker. Gemeenteraad van Ter Neuzen (Slot valgt,) KOEBSj V AN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,90 a J 47.92 Engelsch per 12,- 12,- 10 T IJ r> I IN 10 IV. Van 15 tot en met 16 Jan. a 16 Jan. werden langs Van 15 tot en met de Oostsluizeu alhier 1 binnenvaartuig op- en 1 afoeschut door de Westsl. 2 op- en 4 af- geschut. JPositie der Stoomschepen. zes Vergadering van Donderdag 16 Januavi 1908. (V E R V O L G.) 3* Vtulzte/ling verordeningen heffingen enz. van keur/oonm. De Voorzitter brengt in herinnering het schrijven van den Minister van Bmnenlandsche Zaken, dat hij niet bereid is de vastgestelde verordening up het hetfen van keur- loonen van vee, vleeseh en visch ter goedkeuring voor te dragen, aangezien de upbreugst daarvau oe uitgaven verre overtreft. Naar auuleiding daarvan stellen Bnrg. en Weth. voor a. het recht voor een levend of geslacht niet afgehakt stuk rundvee boven de 2 jaar oud te bepalen op <10 in p'aats van op 50 cent. b. Voor een idem beneden 2 jaar oud op 20 in plaats van op 25 cent. d Voor een levend of geslacht niet afgehakt, gemest varken op 20 in plaats van op 25 cent. Voorts het recht voor het keuren van visch te bepalen op 10 cent voor een hoeveelheid van 50 kilogram of mmder, in plaats van voor eene hoeveelheid van 25 Kit. en verder voor elke 50 Kg. daarboven 5 cent, in plaats van voor elke 25 Kg. daarboven. In verband met deze vermindering van het keurloon wordt voorgesteld de keurmeesters in de kom, die thans 60 pet. van het keurloon als bezoldiging genieten, 75 pet. toe td kennen en den keurmerster te SluiskU 90 pet. in plaats van 75 pet. zooals hij thans geniet, Door deze regeling zullen de uitgaven cn de inkomsten ongeveer overeenkomen. De heer Visser vraagt of het wel noodig is, het loon van de keurmeesters te veriioogen. De Voorzitter antwoordt bevestigend; daardoor ontvangen ze ongeveer evenveel loon als thans, terwijl, wanneer men hun geen hoogere percentsgewijze uitkeering gaf, de ontvangsten, de uitgaven steeds te veel zouden overtreffen. Hetgeen nu overschiet zal noodig zijn voor adrninisiraiiekosten. De heer Wieland vraagt of de keurmeesters het werk wel af kunuen. De Voorzitter antwoordt bevestigend De heer WieJandIk vroeg dit alleen uit overweging dat het anders noodig zou kunnen zijn dat over een paar jaar nog iemand moest worden aangesteld en dat het loon dan weer verhoogd zou moeten worden, wat aJtijd moeilijker is, dan verlagen. De Voorziiter verwacht niet, dat de vermindering van bet keurloon toeneraing van het slachten zal veroorzaken, maar buitendien, als er eeu keurmeester meer moest worden aan gesteld zou dat toch alleen zijn wegens toeneming van het aantal keuringen, zoodat er meer zou ontvangen worden eu de eventueel te benoemen keurmeester daaruit ook procents- gewijze zou worden bezoldigd. De door Burg, en VVeth. voorgestelde wijzigingen worden met algemeene stemmen aangenomen. 4. VaststeUen verordening op de brandweer. De Voorzitter deelt mede dat, naar aanieiding van geregeld voorkomende reclames tegen indeeling bij de brandweer, van personen die zich in de gemeente vestigen na het opmaken der lijst, wijziging noodig is, terwijl by deze gele.geuheid ook enkele andere noodig gebleken wijzigingen worden voorgesteld. Tot artikelsgewijze behandeling wordt overgegaan. Art. 2. Wordt bijgevoegd de volgende alinea Bij vestiging in de gemeente na 31 Augustus begini de diensiplicht eeu jaar later.'' De heer De Masier zou liever zien dat geen bepaalde datum weid aaugegeveu. Als de in art. 3 btdoelde mschrij ving eerst geschiedt in de tweede helft van Sept., worden de personen, die zich in de eerste helft vestigen en dus nog zouden kunnen worden ingeschreven, buiten noodzaak een jaifr buiten oproeping gelaten. Hij zou wen«chen te bepalen dat een jaar later worden opgeroepen zij, die zieh na tie inschrijving vestigen. De heer Drost merkt op, dat dit een onjuiste bewoording is. Men kan niet iemand inschrijven voor bij hier is gevesligd. Er zou dan moeten worden gezegd zij die zich na de vast- stelling van de lijst vestigen. De Voorzitter betoogt, dat de vaststelling eerst later, na verschillende aduiinistratieve werkzaamheden, wordt vaatge- steld. Hij acht het beter dat een vaste datum wordt aan genomen. Na nog enkele opmerkingen, waarbij de heer De Masier het bezwaar van den heer Drost beaamt, wordt de voor gestelde toevoeging aan art. 2 goedgekeurd. Art. 3. Te lezen als volgt//In de maand September worden de ingezetenen die op den len Januari d. a. v. dienstplichiig zullen worden, of een vorig jaar om de eene of andere reden niet zijn ingeschreven, ambtshalve ingeschreven op een lijst." De Voorzitter.: Door deze wijziging wordt ondervangen het bezwaar door den heer Van Loon aangevoerd. De wijziging wordt goedgekeurd. Art. 7. (2e alinea). Te lezen als volgt: %Z\] die gere- clameerd hebben, blijven gedurende den tijd van reclame tot de eindbeslissing buiten rfienst". lie Voorzitter: Deze wijziging is noodig. omdatde tegen- woordige toestand daarmede in strijd is. De reclamanten worden, zoolang omtrent hunne reclame niet is beslist wel buiten dienst gelaten, maar toch ingelijfd. Ze kunnen niet reelameeren voor ze bericht van hunne indeeling krijgen. Het gaat ook niet om hen later opnieuw in te deelen. De heer DrostKan van deze bepaling niet het gevolg ziju dat men zonder personeel zit, want dan zouden wel alien kunnen reclame»ren. De Voorzitter: Men inoet natuurlijk redenen hebben om te reelameeren en er is ook een termijti bepaald waar binnen gereclarneerd moet worden. Als het reclames zijn die geen reden van bestaan hebben is de beslissing daarover spoedig gevallen. De heer DrostDat laatste kan het geval zijn, maar overigeus geeft art. 13 aan het personeel ten alien tijde het recht om te reelameeren. De heer Dees acht de bepaling geheel overbodig, als iemand die reclameert overtuigd is, dat hij er succes mede heboen zal, zal hij uit zichzelf wel niet opkomen. Hij acht de bepaliDg geheel overbodig en stelt voor de tweede alinea niet te wijzigen, maar te doen vervallen. De heer De Jager is daar tegen. De heer Wielund Ik ben er ook tegen, ik wil het er in houden, er kan beter een woord te veel dan te weinig in staan. Het voovstel van den heer Dees, om de alinea te doen vervallen, wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Visser, Dees Moggre, De Masier en Drost; tegen stemmen de heeren Wieland. De Jager, Scheele en de Voorzitter. Art. 21. In de 2e alinea het eerste gedeelte te lezen als volgt: //voorzitter van de vergaderingen vau het bestuur is de oudste commissaris in dienstjaren enz". De Voorzitter deelt mede dat deze bepaling noodig is ter voorkoming van misverstand. Er zijn verschillende functie's waar weitelijk steeds bepaald wordt dat de oud te in jaren als eersie optreedt, doch men moet ten deze aannemen dat de oudste in diens jaren de meest bekwame is, al zal dit niet akijd het geva) zij a. De heer Diost De oudste in dienstjaren zal in elk gevai de meeste ervaring hebben. Het art. wordt z. h. s. goedgekeurd. 25. De 3e alinea te lezen als volgt//Als Voorzitter commissie treedt op de oudste in diensljaren der twee Art dier brandmeesters" Goedgekeurd. Art. 27. De slotzin te lezen als volgt: //Hij is steeds ter beschikking van den in dienstjaren oudsten brandmeester te Sluiskil, voor diensten de brandweer betreffende." Goedgekeurd. Art. 31 wordt na eene kleine wijziging door den heer De Masier voorgesteld, vastgesteld als volgt z/Ter duidelijker herkenning dragen de commissurissen, de 8ecretarissen en de beambten als bijzonder onderscheid ngsteekon een pec voorzien van verschillend garnituur, waarvan het model enz. door Burg, en Weth. wordt voorgeschreveu. Na zonsondergaug zullen dienstdoende bij oefeningen en bij brand de plaatseu van de commissarissen en der secretarissen aangeduid worden door brandende lantaarns met groen glas en die van den opperbrandmeesier en den adjunct-opper- brandmeetiter met rood glas. Deze lautaarns zullen door de daartoe aangewezen bedienden welke de persoi en wier Jantaarn zij dragen steeds volgen, gedragen worden aan een haak, bevestigd aan het boveneinde van 2 Meter lange verticaal te houden stokken. De handlantaarns, bestemd voor gebruik bij de bediening der spuiten zullen eveneens door bedienden gedragen worden ea zich bevinden, een bij iedere brandspuic, een bij iederen brandjneester en eeu bij iederen onderbrandmeester. De bedienden zullen zorgen dat de lantaarns goed branden." De Voorzitter merkt op, dat hieruit blijtct, dat de parade- stokken vervallen. Art. 82. Te lezen als volgt„Aan den voorgevel eener w«>niDg, waar een commissaris, een secretaris of beambte der brandweer woont, wordt van gemeentewege een bordje bevestigd, waarop met goed ieesbare letters is aangegeven de bctrekking die de bewoner bij de brandweer bekleedt". Goedgekeurd. Art. 33. le. Aan de eerste alinea toevoegen d. een penning waarop vermeld staat de betrekking die den drager bij de brandweer te Ter Neuzen bekieedt. 2e. Na het slot opnemen de volgende alinea leder be diende ingedeeld bij het brandpiket zal bovendien nog out- vangeu een blauw-wit beschildesde stok met ijzeren punt en zwarten knop ter lengte van 1 Meter. Goedgekeurd. Art. 36. 1 te lezen als volgtvleder die bij de brandweer behoort zal, zoowel bij oefeningen en bij brand als voor inaat- regelen ter voorkoming van brand of brandgevaar, zouder te^en>praak verplicht zijn de hem door den Burgemeester, door den opperbrandmeester of door eenig meerdere in rang gegeven beveled uit te voeren5'. De heer De Masier is van meening dat in dit artikel nogal een zeer groote macht aan de auioriteiten der brand weer wordt toegekend, door hen ook het recht loe te kennen over de bedienden te beschikken voor het nemen van maat- regelen ter voorkoming van brandgevaar. Dat is een zeer rekbaar onderwerp en het artikel kan zoodanig worden uit- gelegd, dat een bediende er ten alien tijd aan bloot staat om door een brandmeester gerequireerd te worden, ook al is er geen sprake van oefening of van brand. De heer De Jager Wat kan een geval zijn, dat moet opgetreden worden ter voorkoming van brandgevaar Brand- schouw Maar dat doen immers de brandmeesters De Voorzitter: Er kan brand zijn bij A, en dat de brand meesters het noodig achten om bij B. op te treden teneinde to voorkomen dat daar ook brand ontstaat. De heer De Masier Dan i s er reeds brand en dient het optreden ler voorkoming van uitbreidiug van den brand. De Voorzitter: Wanueer het in een ander huis is dan waar de braod woedt, zou men dat ook anders kunnen uit- leggen. Ik gelOof dat de bepaling wel kan blijven staan, men moet aannemen dat toch geen willekeurige en onnoodige orders zMlen gegeven worden. De heer Wieland acht het ook zoo geen bezwaar want als de brandweerniannen bij je binnen wil len komen om iets af te breken of wat dan ook, moet er t->ch een bevel zijn van den burgemeester of van den opperbrandmeester en kunnen de minderen in rang dat toch niet doen De heer Drost merkt op, dat een dergelijk geval hier niet bedoeld wordt, hier worden de gevallen omschreven waarin de autoriteiten der brandweer de bedienden orders kunnen geven, die zij verplicht zijn uit te voeren. Volgens het voor- stel is dat niet alleen meer bij brand en oefeningen, maar komt er nu ook nog een derde geva r bij, nl. voor het nemen van maatregelen ter voorkoming van brand of brandgevaar. op een tijd dus ook, dat er van brand geen sprake is. Ik geloof ook dat dit wel wat te ver gaat. De heer De Masier meent dat //ter voorkoming" zou moeten worden ver van gen door //tegen uitbreiding" en de woorden z/of brandgevaar" zoudeD moeten vervallen, dan wordt het artikel veel verzacht en is het volgens hem ook voldoende, daar men toch het personeel alleen maar behoort te requireeren in geval van brand. Wanneer ze helpen aan het nemen van maatregelen tegen uitbreiding van brand moet er eerst brand zijn, zooals het thans luidt kan aan het artikel een te ruime strekkiug worden toegekend. Het artikel, gewijzigd zooals het door den heer De Masier is voorgesteld, wordt alsuu goedgekeurd. Art. 38. Het begin der le alinea te lezen als volgtleder beambte en bediende is verplicht, tenzij hem ander is bevolen a. enz. De Voorzitter: Het kan voorkomen dat aan een bediende door den brandmeester order wordt gegeven om terstond naar het terrein vau den brand te gaan, dan is het dus niet noodig dat hij eerst naar het spuithuis gaat wat volgens de nu gel- dende bepaling is voorgeschreven. Goedgekeurd. Art. 40. In de le alinea het woord «uitrukken" te lezen «uit- en inrukken," en na het woord «brandputten" bij te voegen z/het aanwenden van andere brandbluschmiddelen en rnaterieel." Goedgekeurd. Art 44. Te lezen als volgt: «De oproeping van het per soneel der brandweer bij brand geschiedt door het kleppeu der klok van den toren van het Gemeentehuis en door het blazen, slaan of geven van alarmsignalen op verschillende punten in de kom der gemeente." Goedgekeurd. De heer De Masier merkt op, dat er in de verordening geen sprake is van een brandpiket. Nu kan men dat wel begrijpen onder «aiie overisie nianschappen" zooals bet slot van art. j7 luidt, maar spreker meent, dat, waar het eene afdeehng geldt waarvoor door den Raad nog wel een afzon- derlijke iustructie is vastgesteld, dat deze ook in de ver- ordemng met naain behoort te worden genoemd. Spreker stelt daarom voor aan ariikel 17 toe te voegen „Uit de manschappen wordt een brandpiket gevonnd, aan het hoofd waarvan een brandmeesier als commandant dienat doet. In een door den Gemeenteraail vast te siellen iustructie worden de werkzaamheden van dat piket nader omschreven. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorts stelt de heer De Masier voor, omdat zulks ook reeds in de instructie voor het brandpiket is geschied, overal waar in de verordening gesprokeu wordt vau bedienden, dit te vervangen door »manschappen." Dit komt voor in de am. 17, 18, 19, 30, 31, 33, 38, 42, 47, 48, 53. Dit wordt z. h.s. aangenomen. De heer De Masier brengt ter sprake art. 45. waar ge* sproken wordt van eene uitkeering aan hen, wie in den dienst bij de brandweer een ongevul overkomt. De Voorzitter deelt mede dat het personeel der brandweer thans overeenkomstig de ongevalienwet is verzekerd De heer De Masier: Jawel, maar hoe wordt de uitkeering geregeld De Voorzitter Die wordt geregeld naar het uurloon, wat naar hij meent voor de berekeniug van da^geld elf inaai genomen wordt. De vergoedmg die het personeel geniet kau op ongeveer 15 cent berekend worden. De heer De Masier wijst er op dat na den brand bij den heer Medaeta in het vorig jaar enkele brandwecrmannen, die bevroren vingers opliepen, later een vrij beduidcude dokters- rekening kregen, die ze zelf moesten betalen. De Voorziiter Toen was het personeel nog niet verzekerd. De heer De Masier is van meeuing dat het personeel onzer brandweer, die met als bedrijf wordt uitgeoefend, ook niet in de termen valt om overeenkomstig de ongevalienwet te worden verzekerd De Voorzitter Het bestuur der Rijksverzekeringbank acht ons verzekenng-plichtig. De heer De Masier is het toch met die opvatting nog niej eens, maar wijst op het bezwaar, dat bij eventueele ongevallen slechrs eene uiikeering zou plaats hebben volgens vergoeding die door de gemeenie wordt betaald. Tegen een loon van 15 cent per uur berekend, zou de uitkeering misschien voor een zekere eategorte van bedienden, wier werkelijke verdien- sten daarmede ongeveer overeenkomen, juist zijn, mear het kan ook anderen treffen, die in hun maaischappelijLe betrek king veel meer verdieuen. En van de gemeente zelf wordt ilau toch geen verdere vergoeding meer gegeven. De Voorzitter: Neeu, als iemand van de rijksverzekering bank uitkeering krijgt wordt hem van gemeentewege natuur lijk niets meer gegeven. Maar als u meent dat zulks ge- wens.cht is, kunt u voorstellen de vergoeding voor de man schappen te verhoogen. Dan wordt uw bezwaar ondervangen. De heer De Masier Ja, maar dat is toch niet heelemaal in den haak. Met het oog op het voorkomen van ongevalleu zuu ik dat noodig achten. Er doen zich echter, gelukkig, niet dikwijls ongevallen voor en dan moet, als de vergoeding verhoogd wordt, de gemeente toch voor elke oefening ook veel meer uitgeven dan thans. De Voorzitter: Men krijgt natuurlijk verhooging van uit gaven. Ik kan ook op de beambten wijzen, die in het geheel met bezoldigd worden. De bezoldiging is voorts ook niet in de verordening geregeld. Iu verband met de ongevalien wet was het echter misschien gewenscht zulks ook in de ver ordening te regelen. Dit kan natuurlijk niet inaar zoo aan- stonds geschieden. Ik wil dat wel bij Burg en Weth be- spreken. Dit wordt goedgevonden. De heer De Jager wijst op art. 1, waarin bepaald is dat men diensfylichtig is tot men zijn 5le jaar is ingetreden. De Voorzitter merkt op, dat die leeftijd nog van vroeger is behouden, toen loting plaats had. Het kan ook voorkomen dat men veel personeel noodig heeft eu tot dien leeftijd zou moeten gaan. De werkelijke toestand is echter sedert de algemeene diensiplicht, dat de manschappen maar eeu jaar of 8 dienst doen. Er vallen er nu af die geboren zijn in het jaar 1869. De verordening in zijn geheel in stemming gebracht, wordt aangcnomcit met algemeene stemmen. n h 1 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 15 15 16 Eng. 6.s. idem Eng. s.s. lJuits. s.s Eng. s s. Eng. seh. Eng. a 8. idem idem Eng. s.8. I)uit. M.S. Eng. s.s. idem Dnits s.s. idem Eng s.s. idem idem Voor Ter Jkeiisen i Ronan j 5390 Leith River Lagan 12272 Londen Vim Ter <%e«»Keii i 'stukg. ledig River Thames Marianne j 2241 Londen stnkg 2940 Antwerpen ledig V nor Sea Serpent A bey a Wyoming Hero Rescue 2553iLonden 492 Par 1690 Goole 2195 (lull 2011 fioole stnkg. pij paarde kulen stukg. kolen Van C.ent Sea Hound Pera Dynamo Wharfe Ireda ;Eohr Astrologer 30S5 Londen stukg. 3351 Kingsiynn ledig 3425 Hull stukg. 2555 Goole idem 2799 Sunderland ledig *212 New-Castle idem 2580 Leith siukg. 3619 Liverpool idem 3664 Manchester idem Pandion jNyroca s.s. HARALD vertrok 16 dezer van Calais naar South Shields. s.s'. JENNY in lading te Wmdau voor Ter Neuzen s.s. RICHARD vertrok l7 dezer van Blyth naar Lubeck. 9.8. ELISABETH vertrok 16 dezer van Methil naar Neu- fahrwasser. s.s. HELENA in lading te Windau voor Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6