I 31! Korlstroo Gronpr Erwlen, Entsr Stubor Haver Kanioor Ir. P. DIELEMAN, Sas van Gent. Souwgron&en te koop eeneiroote partij Voor Huishouding, Restaurant en Pension! Huis C> O E SS S1. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Te menschen te Schiedam weten wat goed is. m Advertentien. Beetenbond „Axel Station'' ONTVANGEN: Agentschap A. BEBET te Hoek. Dronkenschap bestaat niet meer. G. LUTEIJN, v/h B. Lammens, YEBKBUS8AAB: P. DOFFEMONT. A la coupe elegante. X S W M W 111 fill if H beslist het beste zelfrijzende bakmeel, K Si IIP W gebruik van eieren geheel overbodig. Import Maatschappij American Meal Cy., Arnhem. waarbij telkens voorraden zuurstof uit de gas- fabriek (tot zelfs uit Schiedam ontboden) moesten dienst doen. Tegen den avond scheen bet ge- vaar geweken te zijn, doch zij waren nog niet geheel bij kennis. Men hoopt echter, dat het ongeval geen blijvende nadeelige gevolgen zal liebben. Hen vreeselijk ongeluk. Woensdagmorgen fewam te Gent een vrouw, die haar 4jarig zoontje naar school bracht met nog een 5jarig meisje en een driejarig zusje aan den spoor-overweg in de Land van Waes- straat. Een der kleinen heeft den boom, die gesloten was voor bet rangeeren der treinen een weinig opengeschoven. De vrouw met de andere kinderen zou gevolgd zijn, terwpl de dichte sneeuwregen, die op dat oogenblik neer- viel, haar belette te zien dat een trein in aantocht was. Eensklaps weerklonk een hartverscheurende gil, de vrouw en de drie kinderen raakten onder een aausnellende locomotief en werden vrees- lijk vermorzeldde vrouw werd letterlijk in tweeen gesneden haar zoontje werd het hoofd afgesneden en het eene meisje werd eveneeus verpletterd terwijl van het andere de bil werd afgesneden tot tegeu de romp. Na in het huis van den baanwachter verzorgd te zijn, werd dit laatste slachtoifer door de stedelijke ziekenkar naar het gestichc van den Brielle overgebracht, waar 's middags de dokters tot de regelmatige afzetting zouden overgaan. Zij hobben echter maar weinig hoop haar in het leven te behouden. Te Itoesselaere is Zondagavond een kind, terwijl de moeder even de kamer uitging, op een stoel gekiauterd oru water te drinken uit de ketel die, haast kokend, op de kachel stond. Het ongelukkig gevolg daarvan was, dat het kind denzelfden avond na de afgrijselijkste marteling stierf. Te Cureghem heeft een man, die ruzie had gehad met zijn vrouw, de petroleumkan genomen, die uitgegoten op het bed en in de kleerkast, er daarna brand ingestoken en de vlucht genomen. Op de kreten van zijn vrouw snelden de buren toe en begonnen het blus- schingswerk, zoodat de brandweer, toen zij ter plants kwamen niet veel meer te doen vond. De brandstichter, die te 10 ure 's avonds naar huis terugkeerde, werd door de politie, die zijn woning bewaakte, aangehouden en ter beschikking van het parket opgesloten. Te Lyon is een drama aan het licht ge- komen. Er ontstond brand in een huis, be- woond door twee tachtigjarigen, een broer en een zuster. Men vond beider verkoold overschot in de verbrande woning. Ora de hals van de vrouw was een touw geslagen. Er moet dus worden gedacht aan misdaad of zelfmoord. Dinsdag is te Parijs weer een man van den Triomfboog op het Ster-plein gesprongen. Hij bleef op de plek dood. Men weet nog niet, wie het was. Te Parijs is een voormalig vleeschhouwer uit Rijssel overleden. De man heeft in zijn testament de plaats, waar hij zijn groot fortuin had verdiend, mild bedacht, door anderhalf millioen franken te schenken, voor de liefdadig' heidsinstellingen van Rijssel. Te Bussuyt, bij Avelghem, stapte Zondag een dame uit den trein. Haar kleeren bleven haken aan het portier, en toen de trein voort- reed, werd zij onder de wielen gesleurd en vreeselijk gekwetst. Zij stierf een uur later De ongelukkige was 65 jaar oud. De Vlaamsche Gazet schrijft De Belgische zeelui die op het lichtschip Westhinder inschepen en maar alle 28 dageu worden afgelost, hebben ontzaglijke koude ge- leden in de laatste dagen. De staatssleepboot die gelast is hun alle 14 dagen't noodige pro- viand te bezorgen, is Woensdag uitgevaren, doch de zee stond zoo hoi dat het onmogelijk was iu den omtrek van de Westhinder te 'komen. Elken dag werd de poging vernieuwd, wanneer zij Zaterdag eindelijk lukte, doch het bier en het brood die werden overgegeven waren totaal vervrozen. De lichtboot geleek aan een grooten ijsklomp waarover maar gedurig de baren sloegen. Het is waarlijk geen aangenaam baantje zee- man te zijn met zulk weer. Aan boord van het Cunard-stoomschip ArPanonia" in voile zee, heeft de scheepsdokter met gunstig gevolg een patient aan de blinde darm geopereerd. De kapitein had, tijdens de operatie het schip doen stoppen en een groot aantal vaten olie in zee laten uitgieten. Toen het schip te New-York aankwam, was de ge- opereerde patient reeds aan de beterende hand. Te New-Jersey vond men verleden week het lijk eener onbekende vrouw. Toen de po litie trachtte de identiteit vast te stellen, deed zij daarbij een merkwaardige ontdekking. Het signalement van de doode werd verspreid met verzoek om inlichtingen en daarop ontving de politie niet minder dan llUO brieven, meest uit New-York, Boston, Philadelphia en Newark, van menschen, in wier familie een vrouw ver- mist werd. Zaterdagnacht ging een der commiezen van de brigade te St. Laureins, Belgisch- Zeeuwsche grens, vroegtijdig op dienst uit. Toen hij niet laug daarna huiswaarts keerde, was hij zoodanig door de koude bevangen, dat hij eenige oogenblikken later overleed. De drie Amerikaansche mijnwerkers Baily, Brown en Macdonald, die, naar wij onlangs meldden, hun Kerstmis duizend voet onder den grond vierden, zitten nog altijd in de Alphamijn in den staat Nevada opgesloten. En de oprui- ming der vele ingestorte aarde moet uiterst omzichtig geschieden, teneinde te voorkomen, dat zij door een nieuwe instorting levend worden begraven. Hun werd dientengevolge medegedeeld, dat ze nog een week of vier onder den grond moeten blijven. Zij dragen welgemoed hun onaangename positie, ontvangen iederen dag door een speciale luchtpijp wijn, vruchten en maaltijden, benevens muziek en gesprekken langs de telefoondraad, en wisselen met hunne bevrijders gedurig grap- pige opmerkingen. Roovers hebben een poging gedaan een posttrein op de Transkaukasische lijn bij Kar- jany te plunderen. Zij hadden daartoe een- voudig een deel der rails opgebroken. Blijk- baar echter wisten zij niet dat voor de post trein een trein met soldaten reed, welke nu in plaats van den posttrein ontspoorde, met het gevolg, dat eenige soldaten werden gewond. Een gevecht tusschen de roovers en de soldaten had tot resultant dat de bandieten het hazenpad kozen. Men zoekt naar medeplichtigen onder het spoorwegpersoneel, omdat het niemand anders bekend kan zijn geweest dat met den posttrein een enorm bedrag, 2,000,000 roebel, werd vervoerd. Een kostelijke satire op de Duitsche straf- vervolgingen wegens majesteitsschennis levert Ludwig Toma iu het tijdschrift //Marz." Het nieuwe jaar, schrijft hij, zal een andere behandeling van de majesteitsschennis brengen. Ik wil 't niet uitmaken, of die verandering veel verbetering geven zal in het Duitsche leven. Maar een ding weet ik en dat betreur jk mijn oude vriend Simon Lackner zal zich niet meer zoo gemakkelijk een goed winterverblijf kunnen verschalfen. En dat is hard, want Simon Lackner is 69 jaar oud en een bovenste beste kerel. Nu moet hij als grijsaard eeu nieuwe manier verzinnen, nadat hij gedurende 16 lange jaren de oude methode met zulk een goedeu uitslag heeft gevolgd Als in 't laatst van October de koude winden begonnen op te steken, ging Simon naar de hertogelijke Neuburgsche gevaugenis, die iu 't vrije veld staat. Daar verstopt.e hij zich in een houtstapel, welke tegenover den ingang van het gesticht lag en wachtte. Wanneer dan eenige politieagenten aankwamen, trad hij te voorschijn en riep met luider stemme //Onze goeie ouwe hertog Karel is een osDen eersten en den tweeden keer wierpen de politie- mannen zich snel op den brutalen kerel en geloofden, een goede vangst gedaan te hebben. Maar reeds het derde jaar verflauwde hun ijver, daar zij toen wisten, dat Simon Lackner zich op deze gemakkelijke wijze een winterkwartier verscbaffen wilde. Simon inoest nu dik wij Is roepen voor men hem gevangen nam. En dat herhaalde zich 16 jaren lang in stipten regel- maat. Men wist niet anders, of het hoorde zoo. Als tegen het einde van October zware wolken den hemel bedekten, keek de gevangenis- inspecteur naar buiten in de herfstachtige omgeving en zei//Nu zal Lackner wel spoedig roepen." En juist den volgenden dag trok de regen watertouwtjes van den hemel naar omlaag, en van achter de houtstapel brulde 'tOnze goeie ouwe hertog Karel is een osDe politieagenten lachten. Simon Lackner lachtte en hij trad verheugd de hal van de gevaugenis binnen, waar hem de inspecteur welwiilend tegemoet kwam. Lackner herhaalde zekerheids- halve//Onze goeie ouwe hertog Karel is een...." //Weet 't al, weet 't al", viel de inspecteur hem dan in de redeje krijgt je 5 maanden." Wanneer de merels floten, kwam Simon weer uit de gevangenis en liep vroolijk door het hertogdom Neuburg. En als hij in een herberg het portret van zijn lieven Karel 111 zag, lachte hij hem met een knikje van ver- standhouding toe. Hij had immers niet vergeten, hem den goeden, ouden hertog te noemen en het os had hij niet ernstig gemeend. Nu willen zij de paragraaf in het Strafwetboek wijzigen, waarmee mijn vriend Simon Lackner sedert 16 jaren zich door den barren winter heeft heengeholpen. Is dat niet hard DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Januari 7.44 8.18 Zondag 12 8.55 9.29 Maauaag 13 10.3 10.38 Dinsdag 14 11.12 11.42 Woensdag 15 12.9 Donderdag 16 ,t 0.33 12.55 Vrijdag 17 1.16 1.35 Mejuffrouw J. M. Beukers, Lange Haven n°. 12, dicht bij de brug waar de tram overgaat, heeft zich heel goed weten te genezen van hare maagkwaal. Zij heeft daartoe genomen wat het beste is om zich er van te verlossen, en zij is daarmee uitstekend geslaagd. z/Mijne gezondheid, schrijft zij, was veel ver- minderd en ik was erg aan hevige maagpijnen gaan lijdenwaarbij benauwdheden kwamen. Bovendi'en was ik verzwakt en had geheel en al mijn eetlust verloren. Door het lezen van de talrijke getuigschriften van genezing wist ik heel goed dat de Pink Pillen uitmuutend voor de maag en de bloedarmoede zijn. Ik heb ze genomen en zij hebben mij volkomen genezen De Pink Piilen zijn het krachtigste genees- middel dat te verkrijgen is. Door de ziekten der maag te genezen voorkomen ze rheumatiek, zenuwpijnen, leverziekten. De Pink Pillen zuiveren en verrijken het bloed en zijn aan te bevelen voor vrouwen en mannen van alien leettijd. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Groote Markt, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Job. de Roos, K 157, Vlasmarkt. Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilifi, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Niettegeustaande de levensmiddelen, ook melk, algemeen duurder geworden zijn, blijft de prijs voor de Farine lacte'e Nestld (Kindermeel) onveranderd. Dit uitstekend Kindervoedsel kost per bus 85 cents. Diegenen, die nog wenschen toe te treden als lid bij bovengenoemden bond, gelieven a.S. Zaterdag II Jan., des voorm. 11 uur, ter vergadering te komen ten huize van W. Die- leman Wz. te Axel of zich aan te melden bij een der ondergeteekenden. JAN DE PUTTER Jz. SAL. DE FEIJTER. FRANS DEKKER Fz. W. DE FEIJTER. een monster zuiver en een monster Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, London 398, Engeland. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maund, bij dhr. Keersemaker (Hotel Centraal). Het beste adres voor VERF, gebeel tot gebruik gereed, is Verfmalerij te LE1MU1DEN, GROND VERF 40 ct. per KG. GLANSVERF iets duurder. Zie prijscourant en kleurenkaart, op aanvrage gratis. Wederverkoopers flinke korting. kleine of groote perceelen, goed gelegen in de plaats en aan het kanaal te Sas van Gent. Gemakkelijke betalingsconditien. Adres bureau dezer courant. geschikt als Palen voor afheining, Kepers, Dak- en Zeematerialen, bij Hulst. Buiten Begijnepoort. Hoegpisor'tstr'aat 2, GEKT. 4 diploma's en 2 gouden medailles. Patronen voor Dames en Kindercostumes ;iaar maat, naar de laatste Parijsche modellen. Bekroond Intermit. Tentoonstelling van Voedingsmiddelen te Antwerpen, Mei 1907. Eere-diploma met gouden medaille. Verkrijgbaar in origineele verpakking van een Eng. pond, t{'„{ r'\\*h'\'kf7,! bij de heeren P. J. VAN STRIEN-DE KONING, J. D. THIELMAN BAUWENS en It. WIELAND. Gezicht op do l.ange Haven en het huis waar Mej. Beukers woont. van den heer Postma, Zaadhandelaar te Harlingen. Kan ingegeven worden in Kofte, Thee, Melk, Likenr, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbaie eigenschap om tegen- zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint, enz.) bij den dronk aard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde bet hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten, en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeftte weten waar- aan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levens- lustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heeft menig jong persoon op den lechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het Inslituut, waardoor dit ongeevenaard poeder ver spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onsckadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der weield. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend dep6t te Ter NeuzenT. van Borssinn Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depfitbouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen Wacht U voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2