f 1 \3 A I g e m e e Nieuws- en Advertentieblad r Vlaanderen. Zeeiiwsch-Belgisck Paarden No 5089. Zalerdag 28 December 1907. Gemengde berichten. 47e Jaargang. a 40 cent. eene PAARDENMARKT Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/2 en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. T e 1 e f o on No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. BBRSTB -JBXjJLJD. 'Nieuwjaaps-advertentien voor het nummer dat in den morgen van 1 Januari zal ver- schijnen, en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Dinsdag 31 dezer, des na- middags 3 ure. Ter Neuzen, 27 Dec. 1907. Firma P. J. VAN DE SANDE. MARKT t e AXEL. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bij deze bekend, dat op Maandag den 6 Januari aanstaande, zal worden gehouden, aanvang nemende des voormiddags ten tien ure. Axel, den 19 November 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Seeretaris. TER NEUZEN, 27 December 1907. Het aandeel der gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen voor de lichting 1908 der nationale militie is door Gedep. Staten vastgesteld als volgt Ter Neuzen 31 22 9 Axel 17 12 5 Boschkapelle 3 2 1 Clinge 12 8 4 Graauw en Langendam 7 5 2 Hoek 7 5 2 Hontenisse 18 13 5 Hulst 9 6 3 St. Janstcen 7 5 2 Koewacht 7 5 2 Ossenisse en Hengstdijk 4 3 1 Philippine 4 3 1 Sas van Gent. 7 5 2 Stoppeldijk 3 2 1 Westdorpe. 4 3 1 Zaamslag 8 6 2 Zuiddorpe en Overslag 5 3 2 Aardenburg 7 5 2 Biervliet 7 5 2 Breskens 6 4 2 Cadzand en Retranche- ment 5 3 2 Eede en St. Kruis 8 6 2 Groede 6 4 2 Boofdplaat 5 4 1 IJzendijke 8 6- 2 Oostburg 5 3 2 Schoondijke en Water- landkerkje 9 6 3 Sluis 6 4 2 Zuidzande en Nieuwvliet 7 5 2 Men schrijft ons Nu de //Union Sucriere" is ontbonden, zijn in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen talrijke agenten werkzaam om beeten te contracteeren. Vele zaken worden echter nog niet gedaan, want door de groote concurrentie verwacht de teler steeds stijging van prijs. Er wordt reeds tot f 12,75 geboden op de gewone wijze van voorschot. Wei een bewijs, dat de fabrikanten in 1908 veel beeten wensehen te verwerken. En dat biertoe vele middelen gebruikt worden, kan ook hieruit blijken, dat er pachters zijn, die door hun Belgischen landbeer, welke bij een of meer fabrieken ge'interesseerd is, uit- genoodigd zijn hunne beeten bij een aangewezen agent te verkoopen. Wat zoo'n uitnoodiging beteekent, behoeft niet gezegd te worden. Eerlijkheidshalve moet er bij gemeld, dat dezen pachters de prijs is toegezegd, dien anderen zullen ontvangen. Dat een hond een vreemdeling belet het erf van zijn meester te betreden, is plichtmatig. Dat een haan zich evenwel met die taak belast, komt zelden voor. Naar gemeld wordt bezit iemand te Bosch- kapelle znlk een rariteit. Doet overigeus deze haan wat des haaus is, bovendien houdt bij een waakzaam oog op den voorbijganger. Wil deze bet erf betreden, dadelijk is het beest bij de pinken den bezoeker den doorgang te betwisten. Met opgezette halsveeren schiet hij onmiddellijk toe en stelt zich in gevechtspositie. Met zijn scherpe spoven en dito bek hakt hij er op in, zorgvuldig de schoppen en slagen ontwijkend van den aangevallene. Menige leurder en koop- man moest onverrichter zake verder gaan, omdat deze gevederde waakbond hem den toegang tot het huis belette. Clinge, 24 Dec. Zondag en Maandag gaf de Muziek- en Tooneelvereeniging Weldoen door Vermaak" alhier haar eerste winterconcert. Het drama //Miskende Trouw" voldeed goed en werd zeer goed gespeeld. Een vijftal voor- drachten hadden groot lachsucceswe zouden niet weten aan welke de voorkeur te geven. Een der fraaiste nummers was zeker wel de groote potpourri door een oud-lid van het ge- zelscbap met groot talent voorgedragen. Het blijspel //Een half uurtje in doodsangst", viel ook wel in den smaak. De muziek der fanfare is goed. Ons gezelschap staat in dit opzicht sterk. Er was Zondags zeer veel en 's Maandags voldoende publiek. Nu maar spoedig aan 't werk voor de tweede winteruitvoering. Van de 270 lotelingen van de lichting 1907 die bij het 2e bat. 3e reg. inf. te Middel- burg werden ingedeeld, konden 3 in het geheel niet lezen en schrijven. C. Hoffman te Bergen op Zoom, die onlangs aan de Koningin een hondje ten geschenke zond, heeft nam ens H. M. een dasspeld met het koninklijke wapen ontvangen. Dinsdagnamiddag is te Dinteloord het 7jarig zoontje van den landbouwer De Schutter door een graandorschmachine gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. Toen men het knaapje opuam, gaf het geen teekenen van leven meer. De student H. H. de B. te Delft, die Vrijdagmorgen bij vergissing in plaats van broom kali een dosis sublimaat innam, is in weerwil van verpleging in het gesticht Bethel Maar.dagavond overleden. Zaterdagnamiddag reed te Schoten een 9jarif?e j°ngen op een kar, bespannen met een hit. De tram kwam van de eene zijde en een boerenwagen van de andere zijde. De jongen week uit, met het gevolg dat de boom van zijn kar drong in de borst van het paard van den boerenwagen, waardoor het beest ernstig verwond werd. De hit bleef door den schok op de plaats dood. Persoonlijke onge- g tfkken kwamen, wonder boven wonder, niet vocr>. Te Steenbergen viel Dinsdag zekere vrouw De Baay, terwijl zij bezig was in het R. K. gasthuis aldaav de ramen te zeemen, uit een venster op de tweede verdieping. Zij bleef ter- stond dood. Te Amersfoort schopte de geleider van een hondenwagen W. v. P. wonende aldaar, een der beide honden, welke voor den wagen gespannen was herhaalde malen op zoodanige wijze met zijn klomp in de zijde en onder den buik, dat tengevolge van dat schoppen het dier na circa een kwartier bezweek. Van deze verregaande mishandeling is aan- gifte gedaan. In den loop der vorige week werd te Maastricht zekere S., een Duitscher, werkzaam als machinist op de fabriek vDe Phoenix" in het Bosscherveld, door de marechaussee aange- houden en in verzekerde bewaring gesteld, daar men vermoedde dat hij zich ten nadeele dier fabriek schuldig gemaakt had aan diefstal van koperen kranen, lood enz. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag. circa I2Y2 uui% gelukte het hem evenwel uit de eel in de marechaussee- kazerne te ontvluchten. Hij wist zich tegen het traliewerk op te werken, en zijn lenig lichaam er door heen te wringen. Daarna liet hij zich door middel van een Jangen reep, aan- eengeknoopt. van stukken der wollen dekens, naar beneden zakken, tot op den grond. Deze afstand bedraagc ruim 14 M. Direct nadat de vlucht ontdekt was, werd da heele brigade mobile verklaard, en binnen het uur had men den vluchteling weer te pakken, vlak bij zijn woning, waar hij in de armen der wachtende mare- chaussees viel. Stevig geboeid werd hij nu voor den tweeden keer opgesloten. Hij heeft een voiledige bekentenis afgelegd. Volgens het Vad. wordt in de laatste dagen door de leerlingen der H. B. 8. met 5 j. c. aan het Bleijenburg te's Gravenhage met //bommen" naar enkele leeraren geworpen, wanneer deze zich over het plein voor het gebouw door de vestibule naar binnen begeven. De //bommen" worden door de werpers zelf vervaardigd, waarscbijnlijk door de kennis, die zij op de scheikundelessen opgedaan hebben, in praktijk te brengen. Moschel, een student in de scheikunde te Munchen, keerde Vrijdagavond in eenigszins vroolijke stemming van een Kerstjool liuiswaarts. De student zong en maakte ander burengerucht, zoodat twee agenten het noodig oordeelden, hem op te brengen. Toen hrj zich tegen zijn inhechtenisneming verzette, schoot een van die agenten zijn revolver op hem af. De student viel dood neer en de agent verdween. Een ooggetuige verhaalt in de Munchener Neueste Nachrichten, dat de omstanders den agent tegen het gebruik van zijn revolver ge- waarschuwd hebben, omdat zulk een bedreiging onno.odig was. Tegen den agent is een vervolging wegens manslag ingesteld. Te Gorkan, in Bohemen, is ontdekt, dat de doodgraver Anton Hofler aan verscheidene kappers haar leverde. dat bij afsneed van de lijken, die hij te begraven had, waartoe hij dus de kist moest openbreken. Hij stelde zich niet alleen met haar tevreden, maar nam ook even- tueele kostbaarheden, die met de dooden begraven moesten worden. Toen de misdaden ontdekt werden, opende men de kist van een vrouwen- lijk, die den vorigen dag op het kerkhof was gekomen en zag, dat niet alleen de haren, maar ook een hand van bet lijk was afgesueden, hetgeen de dief gedaan had om zich meester te maken van een gouden armband, dien de doode aanhad. Een been van 50,000 francs. Het Hooggerechtshof van New-York heeft dezer dagen een vennootschap tot tram-exploitatie veroordeeld tot 50,000 francs sehadevergoeding aan een jongen van tien jaar, Athur Clements, die door een tram was aangereden en zoodanig verwond, dat een been moest afgezet worden. De advocaten van de gedaagde partij acbtten dat de sehadevergoeding veel te hoog gesteld was voor een been van een nog zoo jeugdig persoon de Salomo die 'tHof presideerde besliste echte*-, dat juist omdat 't bet been betrof van een jong kind, de sehadevergoeding zoo hoog moest zijn. De vischsloep //Marie Bertha" uit Heijst keerde Donderdag terug met een man tekort. Een van de opvarenden, een 26jarig wednwnaar met 4 kinderen, was uitgegleden en overboord gevallen. Daar men tegen den stroom invoer, waren alle pogingen tot hulp vruchteloos. Donderdag weerklonk te Palermo een zware ontploffingeen wapenmagazijn in de straat Lattarini grande, waar een bewaarplaats van kruit en dynamiet was gevestigd, vloog in de lucht. Het huis stortte indoor den schok werden alle ruiten in de stad in een omtrek van 500 M. verbrijzeld. Een talrijke raenigte trok naar de plaats van bet onheiltroepen en brandweerlieden snelden toe. Vijf en twintig personen werden gedood en ongeveer honderd gekwetst. Een geslepen inbreker heeft zich, naar het voorbeeld van den kapitein van Kopenick, als officier vermomd toegang weten te verschaffen tot de kas van het 42e artillerie-regiment te Weenen. Hij zeide dat hij kwam om da kas te inspecteeren en men gaf hem goedgeloovig de sleutels. Na een bedrag van 43,000 kronen ontvreemd te hebben, verwijderde hij zich op zijn doode gemak. Eerst later ontdekte men den diefstal. De inbreker is, volgens een nader telegram uit Weenen, reeds gevat. Hij beet Goldstein. Het vermoorden van rijke passagiers in de spoorwegcoupe's scbijnt hoe langer hoe meer de //gebruikelijke weg" te worden. Thans weer heeft in den nacht van Zaterdag in den trein van Rome naar Ancona een ge- heimzinnige moord plaats gehad. In een afdeeling eerste klasse werd het lijk gevonden van een 50jarig man, met zekere elegance gekleed. Uit de linkeroogholte stak het gevest van een dolk. De moord moet kort na het vertrek van den trein uit Rome zijn gepleegd. Twee reizigers van een tweede k'lasse-waggon hebben verteld, dat een individu, dat in hun coupe wasgestapt er weer uit was gegaan, toen de trein al in gang was en daarop verdwenen was. Het ligt dus voor de hand, dat die man langs de treeplank de coupe eerste klasse heeft bereikt en zoo den moord heeft volbracht. Portefeuille, horloge en ketting waren gestolen, in een verborgen vestzak vond men een bril- janten ring van verscheidene duizenden francs waarde. Een later bericht meldt de identificatie van den vermoorde. Het is Octave Aguedi, een in ltalie zeer bekend ingenieur en industrieel, eenige malen millionnair. Daar hij de groote publieke werken in de streek van Foligno bad aangenoinen, maakte bij veel gebruik van die lijn, waarbij bij steeds groote geldsommen bij zich droeg. De moordenaar(s) heeft of hebben langen tijd op den loer gelegen en van de eerste ge- legenheid gebruik gemaakt, om den moord te plegen. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 28 29 30 31 1 Dec. Januari Voorm. "7.27 8.33 9.43 10.45 11.42 0.7 0.55 Nam. T59 9.9 10.16 11.15 12^31 1.18 Olt bind verscliljnt Jlnandag-, Woentdag. en VrijdHgavond, nilgeznnderd op feestdageu. bij de Kirma P. J. VAM DE SAK'BE te Ter Neuzen. Gemeenten. Op- gelegd aandeel. Voor voi ledige oefening Voor korte oefening BP o o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1