Ter Neuzensche Courant. Zaterdag 7 December 1907. 47* jaargang. No. 500!. TWBBDB BLAD Binnenland. Predikbeurten. Landbouwberichten. TWEEDS K A SKI E R. Vergadering van Donderdag. Bij de afdeeling Posterijen en Telegrafie kritiseert de heer Passtoors de verhoudingtusschen den directenr-generaal Pop en het departement van Waterstaafc, een verkouding welke slecht werkt op het personeel. Hij keurt af dat gehuwde vrouwelijke ambte- naren thans in dienst kunnen blijven, voor zooveel dit met de belangen van den dienst is overeen te brengen. Hierdoor wordt de moeder aan het kind onttrokken, en een premie gesteld op de toepassing van het Nieuw-Malthusianisme. Buitendien vrouwen drukken het arbeidsloon. De heer Heisdingen bestrijdt den heer Pas stoors in diens laatste bewermg. Voorts betoogt hip dat de Minister de post- beam bten-organisatie moet erkennen als de ware beambtenvertegenwoordiging en niet de groeps vertegenwoordiging. Hij dringt nog aan op betere behandeling van de bestellers te Enschede, die afgebeuld worden. Hij klaagt over strenge straffen, aan het personeel opgelegd, 00k aan het postkantoor te 's Gravenhage. De heer Drucker bepleit uitbreiding van de nacht-posttreinen. Spreker keurt af de toe- nemende uitgifte van gelegen heidspostzegels, De heer Lohman, de verhouding tusschen den Minister en directenr-generaal Pop bespre- kende, betoogt dat iaatstgenoemde een volkomen zelfstandig en verantwoordelijk ambtenaar be- hoort te wezen, behoudens de wettelijke ver- antwoordelijkheid van den Minister, die door zelfstandigheid van dien hoofdambtenaar niet beperkt wordt. Maar zooals de toestand thans is zijn er twee chefs de directeur-generaal en de Minister, of liever Iaatstgenoemde niet persoonlijk, maar hoofdambtenaren van zijn departement, aange- zien van den Minister persoonlijk niet kan geeischt worden dat hij met de post en telegraaf in alle details bekend kan zijn. Aan het hoofd van een zoo belangrijk bedrijf als de post en telegraaf, moet een blijvend persoon staan. buiten de politiek, een die desnoods den Minister in de Kamer kan bijstaan bij de behandeling van detailzaken. De heer Sasse van Ysselt sluit zich aan bij de klacht van den heer Drucker omtrent het gedoe met de portzegels. De heeren Buys en Heemskerk sluiten zich aan bij het betoog van den heer Passtoors, nopens het in dienst blijven van gehuwde vrouwen. De laatste spreker voorziet daarvan //monster- achtige toestanden." De heer Limburg dankt daarent.egen den Minister voor den nieuwen toestand. Men heeft zich niet te stellen op het standpunt, dat het in theorie niet wenschelijk is dat de vrouw onttrokken wordt aan de zorg voor het kind of der huishouding. Yerbod om als gehuwde vrouw te dienen, zou het concibinaat bevorderen. De heer Ter Laan bespreekt posttoestanden ten plattenlande en bepleit lotsverbetering voor brievengaarders en postboden. De heer Roodhuijzen schaart zich, in de bovenbedoelde kwestie, aan de zijde van den heer Heemskerk. De heer Schokking verdedigt de groepsver- tegenwoordiging en bestrijdt het betoog"Lint burg. De heer Borgesius meent, dat de Staat sleclns met twee zaken rekening heeft te houden in deze kwestie van de gehuwde vrouw de be langen van den dienst en de rechtspositie der ainbtenaren, en verwacht dat de Minister het besluit betreffende de gehuwde ainbtenaren on- gewijzigd zal handhaven. De Minister, de verschillende sprekers be- antwooi dende, zei, dat hem niets bekend is van een minder goede verstandhpuding tusschen hem en een hooggeplaatst ambtenaar bij P. en T. Volgeus den Minister heeft de postadmi- mstratie, op de kleintjes lettende, en om te vooikomen dat het restant der De Ruyter-zegels waardeloos zou zijn. op de minst kostbare wijze en volstrekt niet nit winstbejag de De Ruyter- zegels door overdruk tot portzegels gemaakt. Aan den heer Lohman merkt de Minister op dat, zoolang de wetgevende macht hem niet ontslagen heeft van zijn verantwoordelijkheid ook ten aanzien van het bedrijf der post en tel., het niet behoort tot de beoord'eeling der Kamer! hoe strak of hoe zuak hij ten aanzien van ambt- tenaren in 't algemeen, ook van de hoocste, de teugels moet aanhalen. M at betreft de hoofdkwestie in het debat van Bjj de replieken stelt de heer Passtoors een motie voor, volgens welke de Kamer betreurt de intrekking van het kon. besluit van 2 Maart 1901, waarbij is bepaa'd dat aan vrouwelijke ainbtenaren bij den dienst der P. en T., die in het huwelijk treden, een eervol ontslag wordt gegeven. Deze motie kwam gelijktijdig in behandeling. De heer Ketelaar adviseert, de motie op een nader te bepalen dag te bespreken. In dien zin wordt besloten. TER NEUZEN, 6 December 1907. het vraagstuk der gehuwde vrouw- heden ambtenares, verklaart de Minister, dat van hero met te verwachten is intrekking van het kon. besluit, waarbij het der gehuwde vrouw mogelijk is gc.wo!den haar betrekking te bluven ver- vullen. Vermoedelijk zal worden bepaald, op het voetspoor van het bnitenland, dat de gehuwde vrouw bij zwangerschap zich gedurende 4 maan- den zal kunnen dor-n vervanwen. Door het comite dat zich ten doel stelt te bevorderen de oprichting eener Rijks Hoogere Burgerschool met 5jarigen cursus in het voor- uialig 5de district van Zeeland, bestaande uit de heeren J. A. P. Geill, burgemeester van Ter Neuzen, M. van den Hoek, aannemer te ler Neuzen, L. J. Geelhoedt, lid van den ge- meenteraad te Zaamslag, A. Wolfert, burge meester van Hoek, Ds. J. B. T. Hugenholtz, Ned. Herv. predikant te Axel, W. Overboscb, ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst,' J. F. Rottier, gemeente-seeretaris te Hulst, P. Vereecken, wethouder fe Hontenisse, en H F. Gross, directeur der cooperatieve suikerfabriek te Sas van Gent, is een adres verzonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, met verzoek dat het Zijne Excellentie moge behagen de noodige stappen te doen, opdat zoo spoedig mogelijk, in een door Z.Exc. nader te bepalen gemeente van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, worde gevestigd een Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Tn het breedvoerig geinotiveerd adres wordt er op gewezen, dat in deze streek met bijna 51000 inwoners, verdeeld over 19 gemeenten, geen gelegenheid bestaat voor het bekomen van mid- delbaar onderwijs, terwijl evenmin door de be- woneis dier streek voor hunne kinderen gebruik kan worden gemaakt van dat onderwijs in de zelfs dichtstbij gelegen steden van Zeeland of Noord-Brabant, zonder aldaar huisvesting te nemen voor hunne kinderen, hetgeen voor fi- nancieel minder gegoeden onmogelijk is, terwijl het ook minder gewenscht is, dat de kinderen aan het toezicht der ouders geheel worden onttrokken. Voorts wordt er ook op gewezen, dat het zenden van kinderen naar de over het algemeen goedkooper zijnde Belgische kostscholen, wat thans vele ouders door den nood gedrongen doen, groote bezwaren heeft, daar het daar ge geven onderwijs niet aanpast aan de Nederland- sche samenleving, en het ook zeker niet bevor- derljjk is voor het nationaliteitsgevoel, terwijl het niet zelden gebeurt, dat kinderen, daar hunne ojleiding genoten hebbende, niet meer terngkeeren. Ook wordt in het licht gesteld dat eene Hoogere Burgerschool te Vlissingen, ook al was het er eene met een 5jarigen cursus, niet in de be- hoeften van Zeeuwsch-Vlaanderen's Oostelijk deel kan voorzien, wegens het ontbreken van voldoende reisgelegenheid en bezwaren tegen de bestaande reisgelegenheid per prov. boot, terwijl het dagelijks maken der reis van en naar A lissingen voor de kinderen uit Ter Neuzen reeds zeer bezwarend zoa zijn, dit voor de kinderen van het overig deel van Oostelijk Zeeuwsch-YJaanderen geheel ondoenlijk zijn zou. Aan de Jeden der Eerste en Tweede Kamer der btaten-Generaal en aan verschillende autori- teiten is een atdruk van dit adres verzonden. V oorzeker zullen vele belanghebbenden met belangstelling deze nieuwe poging om in deze omgeving eene Rijks Hoogere Burgerschool te verkrijgen, vernemen. Gisteren verspreidde zich alhier de tijding, dat de beurtschipper van hier op Middeiburg, M. L., liggende met zijn schip aldaar, ver- dronken was. Nader vernamen we, dat L Woensdagmidda<r zpn schip had verlaten en dat de knecht hem met bad terug gezien. Het vinden van zijn pet, in het kanaal nabij de ligplaats van zijn vaartuig, leidde tot het ver- moeden dat hij in het kanaal gevallen en ver- drouken zou zijn. Gisteren werd echter door de politic den geheelen dag te vergeefs gedregd. Ook heden leverde het dreggen geen resultaat. St Jansteen. De z'oozeer gevreesde keel- ziekte (dyphteritus) heerscht alhier in een twee- tal gezinnen. In het eene gezin zijn twee kinderen aangetast waarvan een overleden. In het andere gezin is eeu kind aangetast. Alle overigo kinderen uit de beide gezinnen zijn op advies van den dokter buitenshuis onder dak gebracht bij familie en vrienden. In de Vrijstraat (Stekene) is Donderdag juist op den middag het hofje van P. Vervaet totaal afgebrand. De inboedel is gedeeltelijk gered kunnen worden. Het hofje is voor 900 fr. bij de P. R. verzekerd. Ook bij L der YVeduwen ontstond brand op den zolder van het woonhuis, die echter ge- bluscht werd. Slechts wat kleeren zijn veruield. Zondag 8 December 1907. ftEGHTSZ&UEBS. Arroiulissements-reclithauk te Middeburg. De rechlbank heeft in hare zitting van 6 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken A. B., oud 46 j., opperman te Hontenisse, thans gedetineerd te Aliddelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevangenis- strat met in mindering brenging der reeds doorgebrachte hechtenis. C. H., oud 19 j., veldarbeider te Boschkapelle, is wegens diefstal veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. J. F. d. Tii., oud 28 j., arbeider te Honte nisse, is wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. P. J. W., oud 32 jv tinnengieter te Hulst, is wegens verduistering veroordeeld tot 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. P. C. d. B., oud 19 j., voermansknecht te Groede, is wegens mishandeling vrijgesproken. SCantonyepecht ta Tes* Heuzena Versing ran het Centraal Aardappelproef- veld, aange'.egd door de Vereeuiging ran oud-leerlingen van Landbouw- cursusseu in Zeeuwsch-Ylaau- deren 0. D. in 1907. Doel. ngouu »r uc V1UUW- Hertormrte lierh. Ter Neuzen. 9£ u. en 2 a.. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9$ u., dhr. H. J. v. d. Ouden. Axel. 9£ U. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u„ Ds. G. Van Dis. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. Raams. Sas van Gent. 9 utJ Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gerefonneerile Herlien. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. v. d. Berg. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. E. H. Broekstra. B. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 u. 2 u J. Meijer Student te Middeiburg. Zaamslag II. 9 u. en 2 u., Ds. H Mulder. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. P. II. de Jonge. Gereformeerde gemeeute (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5| u., leeskerk. Oud-ISereformeercIegeineeme (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Ebenliaiizer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5} u dhr. J. J. Kense. Zitting van 6 December. Veroordeeld zijn K. V., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der jachtwet, tot 2 boeten van j 3 elk, subs. 3 dagen hecbt. voor elke boete, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen ge- weer, alsinede van den haas, en met bevel tot vernietigjng van het geweer; W. F. D., landbouwer te Zaamslagj ter '-ake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht.; P. E. 3., werkman te Philippine, ler zake van overtreding der woningwet, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen becht., met vrijspraak van het meerdere. M. G., J. R. v. L., Iandbouwers J. M. B., wagen- maker, alien te Zaamslag, D. d. V., landbouwerszuon te Ter Neuzen, J. v. S., bediende, G. A. d. C., slager, beiden te Westdorpe, H. K., arbeider te Assenede, ter zake van het rijwieien zonder licht, ieder tot eene boete van j J, subs. 1 dag becht; E. v. V., arbeider te Assenede, ter zake als voren en zonder bel, tot 2 boeten elk^ van J 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete; C. t G., herbergier te Zaamslag, ter zake van Drankwet- overtreding, tot 2 boeten elk van 5, subs. 5 dagen hecht. voor elke boete. C. E., veldarbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht.; A. A. K., herbergier te Sas van Gent, ter zake van bet niet sluiten °P tijd) tot eene boete van subs. 1 dag hecht.; P. Al., bierhuishouder (e Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen becht.; A. R„ bierhuishouder te Westdorpe, ter zake als voren tot eene boete van subs. 2 dagen hecht.; J. J., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van het verblijven in een herberg na sluiting, tot eene boete van J 1, subs. 1 dag hecht. H.^ M. d. G., la ml bou wersknecht, C. G., werkman, L. G., gareelmaker, E. d. G., werkman, A. G., werkman, A. J., houtzager, A. K. en A. v. A., werk- lieden, P. d. B., knecht, A. d. B., werkman, P. v. B., knecht, L. D., fabriekswerker, H. D., knecht, L. F., L. d. T., G. W., werklieden, alien (e Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluitingstijd, ieder tot eene 'boete van 2, subs. 1 dag becht. voor elke boete. P. B. M., landbouwer te Boschkapelle, ter zake van het berijden van een berm, tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht.; I. D., vischkoopman, te Ter Neuzen, ter zake van het onbeheerd laten staan van bonden op den openbaren weg, tot een boete van 1, subs. 1 dag hecht.; P. d. R., arbeider te Bouchaute, P. V., leurder te Philippine, ter zake van het bevisschen der Schel'de zonder consent, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. T. R., visscher te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht.O. V., leurder aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. R. v P., leurster te Bouchaute, ter zake als voren, tot eene boete van "f 10 subs. 10 dagen hecht.; V. W., visscher te Philippine, ter zake van le het visschen, zonder vergunning, 2e als schipper het vereischte num- mer verminkt voeren, lot 2 boeten eik van 1, subs. 1 dag hecbt. voor elke boete. F. N. P., visscher te Philippine, (er zake van le als schipper het vereischte letterteeken en nummer niet voeren, 2e visschen zonder consent, tot 2 boeten eik van J 2, subs. 2 dagen hecbt. voor elke boete. L. C. W., visscher aldaar, ter zulte van het vereischte nummer niet voeren als schipper, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.; P. J. en C. A. D, Iandbouwers te Zaamslag, ter zake van wagens onbeheerd laten staan, itder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecbt.; W. W., koopman, ter zake van als geleider van een hondenkar, niet stilstaan voor een rijtuig, tot eene boete van J 1, subs. 1 dag hecht. L. d. S., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwet- overtreding, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht.; P. d. K., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.; H. d. R., boot- werker, J. F. D., arbeider, beiden te Ter Neuzen, E. T„ werkman te Westdorpe, F. d. J., werkman te Axel, J. F. F., landbouwer te Philippine, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.,- L. d. S., arbeider te Axel, ter zake van Leer- plichtwetovertreding bij herhaling, tot eene boete van J 0,50, subs. 1 dag hecht.; R. D., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene bbete van 3, subs. 2 dagen hecht.; F. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht.; F. W., veldarbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van J 5, subs. 3 dagen hecht.; J. d. H., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. W. d. B., schippersknechf te Hoek, R. T., matroos te Arklow, I), v. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hechtL. v. C., werkman te Axel, P. J. A., wagenmaker te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.A. H., timmei mansknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd, tot twee boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete; 1. P. d. G., rentenier te Zaamslag, ter zake van open- bare dronkenschap bij tweede herhaling, tot eene hecht. van twee weken. Onlslagen van l-eclilsvervolgin^ A. J. v. G., sluisbnecht te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Brandweerverordening. Het doel van dit proefveld is, zoo mogelijk, een of meer aardappelvarieteiten te vinden, die le in opbrengst, 2e in handelswaarde, 3e in ongevoeligheid voor de ziekte, de hier gcwoonlijk verbouwde soorten overtreffen. Naar genoemd doel zai gestreefd worden door de volgende middelen 1°. Het vergelijken van de hier verbouwde soorten met andere varieteiten, om te weten te komon of onder die andere misscbien een aardappel voorkomt, die beter is dan onze inheemsche soorten. 2". Het zaaien van aardappelen. 3°. Het toepassen van selectie (uitzoeking van de beste planten). Het spreekt vanzelf, dat het van te voren niet met zekerheid gezegd kan worden of dit doel zal bereikt worden; in elk geval is er een tijdvak van eenige jaren mede gemoeid. Digging, Grootte en Aard van het Proefveld. Het proefveld was gelegen in de Visserpolder, nabij het gehucht »Vaartwijk" langs het z. g. n. ./Stoofpadje''' in de gemeente Axel. Veihuurder was de heer P. de Putter, landbouwer op //Vaartwijk". Het was groot 44 A. 56 c.A zijnde 1 Gentsch Gemet. De bodem was zandige kleigrond, die, zooals bleek, arm was aan stikstofvoorvrucht suikerbieten. Verdeeling. Hot veld werd _eerst door een vorentrekker in voren g'-trokken, die 55 c Al. van elkaar waren. Daarna werd het nauwkeurig afgemeten in 15 vakken, elk van 20 roeden. Op 11 van die vakken waien verschillende varieteiten aardappels verbouwdop 2 vakken werd een bemestingsproef uitgevoerd en op 1 vak wei'den de zaailingen van dit jaar nitgeplant. Uitvoeren van het pooten, Zooals pas gezegd is, werd het veld in voren getrok ken. Op 3 en 4 April werden de aardappels gepoot. Ze werden met behulp van een verdeellat op 50 c Al afstand in de voren gelegd, zoodat op elk vak precies evenveel poters kwamen te liggen. Alle varieteiten werden gelijk bemest n.l met 450 Kg. Am. Sup per gemet. De kunstmest werd met de hand naast uen poter in de voor gelegd en zoo nauwkeurig mogelijk verdeeld. Die verdeeling kwam liierop neer, dat voor elk vak de vereischte hoeveelheid werd afgewogen en daarna, wat voor 1 reek noodig was. Yarieteitev Verbouwd werden le vak Animo2e vak Bijselaars 3e vak Avenir4e vak Wat ten5e vak Bravo6e vak De Wet; 7e" vak Frisius8e vak Sijselaars 9e vak Suameerder MansterschenlOe vak Watten; lie vak Brielsche Kralen. Zooals men ziet zijn de Rijselaars en de Watten tweemaal genomen; dit is gesciiied om de vergelijking met de vreemde varieteiten gemakkelijker te maken; aan onze eigen soorten zijn nu immers 2 kansen gegeven, aan de vreemde maar een kans. Behalve de Brielsche Kralen zijn de varieteiten geel op schotel. Eigenlijk was het de bedoeling op het tie vak Dllinkerkers te verbouwen, maar het mockt niet gelukken van deze soort pootgoed te verkrijgen. Gelijk men wellicht weten zai, is de Duinkerker een aardappel, die in Belgie vroeg aan de markt komt en dikwijls de prijzen van onze aardappelen drukt. Vermoedelijk is de Duinkerker niet anders dan een vervroegde Rijselaar. Het volgend jaar hopen we gelukkiger te zijn in het verkrijgen van pootgoed van deze soort. Afko'mst poters. De varieteiten Animo, Avenir en Bravo zijn gekweekt door den heer G. Veenhuizen te Sappemeer in Groningen. Het vorige jaar werd het pootgoed van deze soorten uit Groningen betrokken door de Vereeniging van oud- leerlingen te Axel Van het Proefveld, door deze vereeniging het vorige jaar aangelegd, was dit jaar het pootgoed afkomstig. Evenzoo is het met de varieteiten De Wet, Frisius en Suameerder Munsterschen, die het vorige jaar zijn aangekocht bij den heer De Fries te Suameer in Friesiaml. De D'atten op het 4e vak waren ook afkomstig van genoemd proefveld die op vak 10 waren afkomstig van den verhuurder van het proefveld. De Rijselaars waren aangekocht bij een aardappelhande- laar te Axel. De Brielsche Kralen kwamen uit Zaamslag waar ze eenmaal waren verbouwd. Algemeene opmerkingen omtrent groei, stand en ziekteverschijnselen Het jaar 1907 is ongetwijfeld voor onze strevk in het algemeen geen voordeelig aardappeljaar geweest, de konde zomer zonder zon en de vochtige koude, die aan dien zomer voorafging, zijn daar stellig de voornaamste oorzaken van. Wat bet proefveld betreft waren dit echter niet de eenige oorzaken, zooals nader blijken zal. De opkomst van aile varieteiten ging langzaam en onregelmatig. Het aantal achterblijvers was op alle vakken niet noemenswaard, behalve bij de Watten Op vak 10 waren van deze soort niet minder dan 50 pet. niet opgekomen. Op vak 4 ongeveer 16 pet. Evenmin als zoovele andere waarnemers, kunnen vrij voor de sleehle opkomst der Watten de oorzaak met zekerheid op geven. Sommigen, en ook wij, dachten aaninvloed van de wijze van bewaring van het pootgoed. Maar lioewel van die bewaring veel meer afhangt dan men gcwoonlijk denkt, bebben we tock wel eenig bewijs, dat deze onmogelijk alleen de schuld van het slecht opkomen is. Iemand had pootgoed van Watten, af komstig van het vorige proefveld en pootgoed van zijne eigen Watten, in denzelfden hoop, en dus op dezel'fde manier bewaard. De eersten kwamen good op, de laatste zeer slecht. Het is hier echter de plaats niet, om breedvoerig op deze kwestie in te gaan." Elke aardappelsoort moet noodwendig op den duur acbteruitgaan, raakt versleten, zooals men het uoemt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 5