De Pink Pillen nim 4m. Puike VIGGSNS, R1JTUIGNIAKER1J. BONKERS en TRUIEN, KINDER- MEEL. A. MASQUELIER, Advertentien. Aanstaande Woensdaj uit de hand te koap: Ter Neuzen. J. DE SMIDT-PQTHQVEN. Den Heer A. S. i. DEKKER, Indien gij slecht uwe spijzen verteert, laat u bewijzen dat zij een goede spijsvertering, een goede maag geven. Neemt er de proef mee. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. iMelkvoedsel voor KinderenenZieken. De IVlaesschalck-Thierens. ilofstraat 104 recht oyer de Casinostraat, GOES. alle bouwland, bosch en weide op zijn flank nieevoereude en op zijn weg bruggen, wegen enz. 'oegravend. Een groote notenboomgaard is verplaatst zonder dat hij, naar 't schijnt, eenige schade heelt geleden. In de buurt van deze aardver- schuiving bebben zich een aantai meertjes gevormd, en het ontblootte en opgestuwde land ziet er uit als na een verwoestende aardbevino-. Te Clayton in den Amerikaanschen staat Pensylvanie, heeft een wedstrijd plaats gehad tusscheu een locomotief die door electriciteit en een die door stoom bewogen werd. De elec- trische locomotief legde 110 K.M. per uur af, maar de stoomlocomotief overtrof haar met een snelheid van 140 K.M. in denzelfden tijd, tot groote verbazing van de technici, die er vast op gerekend hadden, dat de electriciteit de overwinning zou behalen. Gemeenteraad van Ter Neuzen, Vervolg in hel Tweede Blad. D AGE N. Voorin. Nam. Zaterdag 23 Nov. 3.30 3.46 Zondag 24 u 4.4 4.21 Maandag 25 n 4.39 4.59 Dinsdag 26 n 5.19 5.43 W oensdag 27 n 6.8 6.36 Donderdag 28 7.9 7.46 Vrijdag 29 n 8.26 9.6 Genezing zonder operatie door deu nieuwen band van I» r e u k meeste r, Kanstlei 30, Antwerpen. Is den ©eastern Woestsdag van iedere maai.d te spreken bij Mej. E. VAN LEEUYVAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek,, Tf.r Neuzen, van des voomnddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialitcit in CEINTliRES, ELASTIEKE ROUS EN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder steiseS voor bet recht maken van scheef gegroeide kinderen. bij GALLE aan de Rooinsche kerk, Ter Neuzen. YAN DEN BOSSCHE. Gesticht in 1853. A. de Maessclialck—De Waele, opvolger. St.IVicolaas Wiiiis). Heeft de eer het geacht publiek bekend te maken, dat er bij hem te bekomen zijn alle soorten van BIJTUIGEN, sterk en naar de laatste smaak afgewerkt. Schriftelijk gewaar- borgd voor twee jaar. Ik beveel mij ook bijzonder aan voor het maken derDOGCARS-enTILBUUA KABREN, waarvan het huis sinds jaren als specialiteit bekend staat. P. S. De klanten die een rijtuig te her- stellen hebben behoeven alleen een bericht te zenden, daar hij, wegens den vrijen in- en uit- voer, zelf de rijtuigen te Hulst komt halen en terugbrengen. in ruinte keuze voorhanden. Het is mij aangenaam U te kunnen be- richten, dat het Amerikaansch orgel, voor ongeveer tien jaren geleden bij U ge- kocht, steeds goed voldoet en zuiver van toon blijft. Van dit sehrijven kunt D naar goedvinden gebruik maken. Met hoogachting, Uw Dw. Waarde. VROEGOP. Secretaris der Gemeente. O Vergadering van Donderdag 21 Nov. 1907. oorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, Visser, Dees, Moggre, De Masier, De Jager, Scheele en Lensen. Afwezig de heeren De Koeijer en Drost, weg ens onge- steldheid, en de heer Verbrugge. Ka opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande die worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. a* Een adres van J. Tollenaar Sr. en 11 anderen, alien ouders van kindereu die op school A onderricht in de Fransche taal genieten dat zij met ontsteltenis het besluit vernamen, dat door den Raad in de laatste zitting is genomen, welk besluit ten doel heett de Fransche taal als leervak van school A weg te nemen en de belanghebbenden slechts de keus te laten bf dat onderwijs te derven, bf van het meer uitgebreid onder- wijs gebruik te maken dat niet elk ouder zich voor dit laatste de weelde veroor- loven kan; oat het dns te voorzien is, dat aan het openbaar lager onderwijs aldns een knak wordt toegebracht, die stellig met m de bedoeling van den Raad kan hebben gelegen redenen waarom zij beleofd, doch met ernstigen drang den Hand verzueken de Fransche taal op school A te behouden. lip voorstel van den Voorzitter wordt dit pas ingekomen adres gerenvoyeerd naar Burg, en Weth. om advies. b Een adres van G. J. Schuurink, J. A. Donze en J. j ~00'cer> alien dd. 18 Juni jl. door den Raad benoemd tot desKundige voor de schatting der huurwaarde van localiteiten waarin sterken drank in 't klein wordt verkocht, waarin adressanten te kennen geven dat zjj hunne benoeming hebben aangenomen in de veronderstelling hiervoor ieder per schatting 2-a0 te z»Hen ontvangen, en door geen van hen uit de be- noennng is gelezen, dat die 2,50 onder de drie benoemden moesten verdeeld worden en zoodoende tot een luttel bedrag van ruim f 0 SO per hoofd zouden geraken, hetgeen voor zoo n m i n aangenaam baantje toch geen belooning is. Aan den benoemde Schuurink kwam een bedrag van J 2,50 niet vreemd voor, aangezien hij desiijds te Euschede meer dan eens is aangewezen voor genoemde werkzaamheden en daarvoor per schatting 2,— ontving. Adressanten verzoeken daarom eene vergoeding te mogen ontvangen van j 2,50 per persoon voor iedere schatting. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. het raads- besluit zoodanig hadden gelezen, dat aan hen gezamenlijk pei schatting J 2,50 zou worden uitbelaald, en wilden daarom ook op die wijze de afrekening met de benoemde schatters. regelen. Het is echter zooals adressanten opmerken, dat het geen baantje is. Het is ook voldoende gebleken, dat er niet gemakkelijk men9chen voor te krijgen zijn, om dat werk te doen. De heer MoesIk wil ook toe9temmen dat het niet veel is wat zou men er van denken als het eens werd gebracht op f 1,50 per persoon en per schatting. De Voorzitter: Ze vragen 2,50. De heer MoesMaar zooals geschreven wordt, werd er in Enschede maar 2 voor betaald, zoodat dan hier 1,50 wel kan. De heer De Jager: Ah we f 2,50 per persoon en per schatting gaven. zou de herschatting meer kosten dan de eerste schatting De Voorzitter: Dat zal altijd het geval zijn, als er meer kwamen, zou daarmede bij de vaststelling der vergoeding rekening gehouden worden. De heer WielandZe vragen hier thans meer dan in Enschede, en dat spijt me De heer Visser merkt op, dat indertijd door den Raad de belooning per schatting is vastgesteld op 2,50 al bliikt ook uit het yerslag niet duidelijk dat dit per persoon bedoeld was, zoo is dit toch zijne meening geweest. Peheer Wieland heeft het anders begrepen. Hij meende dat 2,50 per persoon was toegekend voor het doen der schattingen, onverschillig of er 3, 4, 5 of 6 schattingen te doen waren. Ze zullen toch niet nu eens deze en dan weer die zaak behandeld hebben Spreker is van meening dat de schatters op den een of anderen namiddag de te schatten zaken eens zijn langs gegaan en dat zaakje in orde eemaakt hebben. De Veorzitter Volgens uw npvatting zou het nog minder worden; er waren 4 schattiDgen te doen, wanneer ze dus per persoon f 2,50 voor de 4 schattingen ontvingen, was dat per schatting maar 60 cent. De heer De Masier breogt in herinnering dat vroeger wel eens f 5 per persoon is uitgeloofd voor het doen van her schattingen, maar dat men toen niemand krijgen kon. De heer Wieland: Dat is alles goed en wel, maar nit het adres blijkt dat het in Enschede met f 2 er schatting betaald werd; daarmede kunnen we Ter Neuzen niet gelijk stellen, zoodat dan 1,50 wel genoeg mag geacht worden. De Voorzitter brengt onder de aandacht, dat men de aan die betrekking verbonden werkzaamheden niet zoo licht mag opvatten, dat het voldoende zon zijn, om op zekeren middag die lokalen eens af te loopen, en dan het zaakje in orde te maken. Daarvoor behoort een onderzoek te worden inge- steld, en de resultaten van dit onderzoek te worden samen- gevat. Wanneer de functie van schatter met eenigen ernst wordt opgevat, is daar veel werk aan. Het resultaat van de werkzaamheden der benoemde heeren is geweest dat een goed verslag is uitgebracht. Do door den heer Moes voorgestelde vergoeding van 1,50 is dus zeker niet te hoog. De heer Visser zou f 2,50 per persoon en per schatting willen toekennen. De heer Moggre Dan wordt elke zaak als een afzonder- lijke schatting berekend De Voorzitter antwoord bevestigend, daar er 3 personen benoemd zijn, kost dan elke schatting 7,50. De heer Moes heeft daartegen het bezwaar, dat dan de her- schatting nog meer kost dan de eerste schatting. Dc Voorzitter: Ja, daar is niets aan te doen. De heer Lensen yraagt hoe groot de verschillen zijn waar het bij een schatting voor de drankwet om gaan kan, be- doelende of dat niet van zoo geringen aard is, dat het sop de kool niet waard is. De heer Van den Hoek merkt op dat dit steeds gaat om een bedrag van 12.50 of een veelvoud daarvan. De Voorzitter: We moeten maar hopen dat de reclames met te veelvuldig zullen voorkomen, het is echter onmogeliik daaromtrent iets te bepalen. Het voorstel van den heer Visser om per persoon en per schatung j 2,50 toe te kennen, wordt verworpen met 7 tegen 8 stemmen tegen stemmen de heeren Scheele, Dees, Moes, Van den Hoek, Wieland, Moggre en De Jager voor stemmen de heeren Lensen, Visser an De Masier. Het voorstel van den heer Moes om de vergoeding per persoon en per schatting vast te stellen op 1,50 wordt aan genomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Visser. Een sehrijven van J. de Jonge, onderwijzer alhier, waarbij deze, onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, bericht de benoeming tot onderwijzer aan de herhalingsschool aan te nemen. Hij verklaart zijn best te zullen doen dat onderwijs, voor zoover hem betreft, aan het beoogde doel te doen beantwoorden. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een sehrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 1 N'ov. 1907, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het kohier van het schoolgeld voor het vierde kwartaal 1907. Aangenomen voor kennisgeving. Een schryven van Gedep. Staien van Zeeland, dd. 15 Nov. 1907, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het besluit van den Raad dd. 24 Oct. II., no. 166, tot uit- gifie van grond in erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een adres van hot Bestuur der afdeeling Axel van de Maatschappij tot bevordering van Landbonw en Veeteek in Zeeland, waarin dit bericht dat alhier door den heer L. Boogaart, rijksveearts te Axel, met December a. s. een cursus zal worden gegeven in paardenkennis Adressant verzoekt daarvoor kosteloos een verwarmd en verlicht lokaal te willen beschikbaar stellen. "e Voorzitter merkt op dat dit verzoek in algemeenen zin is gesteld, waarom door Burg, en Weth. uader is onderzdoht wanneer men die lessen wenschte te geven. Daarbij is"ge bleken, dat men die lessen des Zaterdags zou wenscheu te geven, gedurende 2 uren in den voormiddag, en dat er ver- moedelijk 8 lessen zullen worden gegeven men wenscht de lessen te geven in een der lokalen van school C. Burg, en Weth. stellen voor het verzoek in te willigen. Aldus wordt besloten z. h. s. - Een adres van den Bond van Inspecieurs van Gemcente- lijke Politie in Nederland, zich ten doel stellende de behartiging van da belangen van de politie in 't algemeen en die van de inspecteurs van de gemeentepolitie in 't bijzonder, weike te kennen geeit dat in de algemeene vergadering op den 22sten Juni te Nijntegen gehouden, o. in. werd aange- voerd, dat de salarissen van Inspecteurs van politie in som- mige, vooral kleine, gemeenten in verband met de tegen- woordige positie van den inspecteur van politie en met de werkzaamheden die van hem gevorderd worden, niet voldoende geregeld geacht mogen worden dat in vele gemeenten toch, waar geen commissarissen van politie zijn, de geh^ele politiezorg, uitgezonderd wat betreft dat- gene wat onvermijdelijk tot den kring van den hulpofficier van justitie behoort, feitelijk aan den irispeeteur van politie is 'opgedragen dat met recht van den politie-ambtenaar wordt gevorderd, dat hij zonder aanzien des persoons, wetten en verordenineen handhaaft dat zulks a'leen kan geschieden, wanneer hij een onaf- hankciijk siandpunt onder de burgerij inneemt en wanneer hij gerekend kan worden te behooren toi den beschaafden middenstund der bevolking; dat de inspecteur van politie, teneinde aan deze eischen te kunnen voldoen, een zekeren welstand moet genieten, welke gewoonlijk geheel afhankelijk is van zijn salaris, dat naar het ocrdeel der verengenoemde vergadering, om voren om- schreven redenen zeer zeker niet minder zoude behooren te bedragen dan f 1000 'sjaars; dat op grond van deze overwegingen het bestuur van bovengenoemden Bond zich, in opdracht der algemeene ver gadering eerbiedig tot den Raad wendt, met bet verzoek eene wijzigiug van het salaris van den inspecteur van politie dezcr gemeente in bovenbedoelden zin, wel in gunstige overweginv te willen nemen. De oorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in zoovd^-re op dit adres in te gaan, met toe te zeggen dat bij een volgende begrooting een nadere regoling van het salaris zal worden overwogen thans wensohen Burg, en Weth. er niet op id te gaan, daar de begrooting voor het jaar 1908 reeds is vast gesteld. De heer Visser: Wanneer de Raad nu toezegt dat ei*by de volgende begrooting in voorzien zal worden en daardoor toestemt dat het salaris te laag is, zie ik niet in, waarom daarmede nog een jaar gewacht moet worden, daar het voor verhooging noodige bedrag toch niet zoo groot is. De Voorzitter: De inspecteur heeft thans 850, zoodat er 150 meer noodig zou zijn. De heer Visser Het is niet mijne bedoeling om het ge heele bedrag ineens te geven, maar alvast iets meer. De heer Moes merkt op, dat de vergadering van de ver eeniging reeds 22 Juni j.l. is gehouden, en dat men pas ha nadat de begrooting is vastgesteld, het verzoek inztndt. Dc vereeniging weet toch, dat de begroutingen vroeger worden vastgesteld. Hij zou er niet tegen zijn om iets meer te geven maar begrijpt niet dat ze zoo laat komen met het verzoek. Hij weet wel dat men dit bij suppletoire begrooting vinden kan, maar hij is er tegen om maar steeds met suppletoire begrootingen te komen. Hoewcl de inspecteur alhier het voor hem vastgestelde maximum reeds heeft bereikt, wil hij nog wel wat doen, maar niet voor het oogenblik, daar is hij tegen. De Voorzitter: Het is zeer zeker, dat de salarissen in de kleinere gemeenten veel achterstaan, bij die van de grootere gemeenten. Als men ziet naar Rotterdam, ik durf het niet zeker zeggen, maar ik meen dat de agenten daar een salaris hebben van bijna f 1000. Daarvoor krijgt men dan ook goede krachten, wier algemeene ontwikkeling hoogcr staat en die -dan ook in vele gevallen beter weten op te treden. Wat nu de inspecteur van politie alhier aangaat, ieder die eenigszins met diens werkkring op do hoogte is zal moeten beamen, dat er veel van deze gevergd moet worden. Er is hier nacht- en dagdienst en ai heeft de inspecteur nu niet elken nacht dienst, de controle op de agenten, berust toeh ook bij hem. Mocht de Raad dns termen kunnen vinden om nu reeds eenige verhooging toe te kennen, dan zou ik mij daarbij wel kunnen neerleggen. Met het Voorshel tot uitstel van de behandeling geef ik natuurlijk uitvoering aan het besluit van Burg, en Weth. De heer De Masier Wij 2ijn toch bij de behandeling van zaken, die uitgaven tengevolge hebben, niet beperkt tot bij de behandeling eener begrooting We kunnen toeh zeer goed het adres afhandelen en als we verhooging billijk of noodig oordeelen een lijdstip bepalen wanneer die verhooging ingaatdan kunnen we eventueel ook nog bepalen dat die erhooging maar ingaat met 1909. Wat het erzoek zelve betreft, meen ik dat er verschillende omstaudigheden zijn, die ten opzichte van den in dienst zijnden inspecteur voor inwiiliging pleiten. Wanneer we een vergelijking maken met andere plaatsen, zelfs met eene kleinere bevolking, kan niet gezegd worden dat de politie veel geld kost. Zie eens naar Zierikzee J--L- heeft nien zelfs ook nog een commissaris van politie. Zooals terecht in het adres wordt opgemerkt, is de inspec teur alhier behalvo voor hetgeen beslist tot de competentie van den burgemeester behoort, hoofd der politiehij is commissaris, inspecteur, detectief, terw^jl zijne kenDis yan talen bij de aitoefening van die betrekkingen zeer ten stade komt. Als men eens genoodzaakt was een nieuwen titularis te benoemen, zou men zeker den eisch van talenkennis stellen, en daarom misschien wel genoodzaakt zijn een commissaris te benoemen. De Voorzitter: Dat is een goede kijk. De heer De Masier Men hoort het, er is dag en nacht dienst, en daH is 850 voor iemand die het eigenlijke hoofd der politie is, toch te weinig. De heer Moes Ik ben het daarmede eens maar ik ben er tegen om nu reeds op het adres in te gaan. In de vorige vergadering is de begrooting pas behandeld. en daarom maak ik bezwaar nu reeds weeral wijziging te gaan maken, waar er zooveel tijd geweest is om het verzoek te doen. Het salaris van den inspecteur is vroeger ook at eens gewijzigd, zoodat hij op korten tijd het maximum bereikte. De Voorzitter: Als men voor eene bezoldiging afgaat op de capaciteiten van een ambtenaar, en die capaciteiten dan in het onderhavig geval ufmeet, is het zeker dat de inspecteur van politie alhier te weinig bezoldigd wordt. De heer De Jager Ik beaam wat daaromtrent gezegd wordt, maar ik ben het ook eens met den heer Moes, dat het adres eerder had kunnen ingezonden zijn, aangezien de vergadering der vereeniging reeds 22 Juni is gehouden. Ik zou daarom ook tot de volgende begrooting willen wachten. De heer Visser: Als we nu alien van meening zijn dat zijne bezoldiging te ladg is en dat hij eene verhooging ver- dient, gaat het toch niet aan dat wij den inspecteur de dupe laten worden van het te laat komen der vereeniging met het adres De heer Moes Hij had het toch zelf ook kunnen vragen. Ik ben er tegen en wil nog opmerken, dat die vergelijkingen met andere plaatsen naar aanleiding van het bevolkingscijfer riet altijd steek houden, zooals Zierikzee b.v., dat zit beter in de financien, want yerhooging van salarissen is heel mooi, maar waar zal het ten slotte met de financien heen moeten De Voorzitier: Hoe kunt u nog klagen, waar we pas een goed kloppendo begrooting hebben kunnen vaststellen. De heer Moes't Is maar de vraag hoe d a t later zal nitkomen. De heer Van den Hoek: Dat zullen we in 1909 wel ondervinden, als we dan niet meer dan f 1000 te kort komen, mogen we dankje zeggen. De heer MoesEn de inkomsten verhoogen is ook niet gemakkelijk, want er werd bezwaar tegen" gemankt om den hoofdelijken omslag hooger te stellen dan f 21000. De heer Visser Daarom wilde ik voorstellen een buiten- gewone snbsidie in de bnderwijskosten aan te vragen, maar nu de begrooting sloot was dat niet noodig. De Voorzitter: Gelukkig niet, want dan hadden we toch weer hetzelfde antwoord gekregen als het vorig jaar, dat zoo'n snbsidie voor eene gemeente als Ter Neuzen met noodig is, dat deze zijn eigen huishoudiug wel kan bekostigen. Met 7 tegen 3 stemmen wordt alsnu besloten de behandeling van het adres uit te stellen tot het volgende jaar. Voor dadelijke behandeling stemmen de heeren Visser, Moggre en De Masier; tegen de heeren Scheele, Lensen, Dees, Moes, Van den Hoek, Wieland en De Jager. Is. De Voorzitter brengt ter tafel het adres van J. J. Dregnians en 45 ayderen, welke zich bezwanrd gevoelen door de tegenwoordige heffing der belasting op de honden, dat in de vorige raadszitting gerenvoyeerd is naar Burg, en Weth. Namens dat college stelt de Voorzitter voor op het adres afwijzend te beschikken. In de eerste plaats is er bij het opmaken van de begrooting voor het volgende jaar op gerekend, van de belasting een bedrag te ontvangen dat verkregen wordt volgens de tegenwoor dige heffing. Verder moet worden opgemerkt, dat onjuist is het heweren van adressanten, dat de belasting het houden van groote honden niet tegergaat. Er loopen weliswaar nog enkele groote honden, maar die zijn toch niet meer zoo talrijk als vroeger. Wat betreit het beweren van adressanten, dat velen honden houden voor bewaking, ter verdelging van ongedierte enz daartegen kan worden aangevoerd dat voor waakhonden. trek- honden, sehaaphonden enz., dieren dus die voor een of ander doel gebezigd worden, slechts 50 cent belasting w ordt betaald. Die dieren mogen echter niet vrij rond loopen, maar voor zoover ze niet gebruikt worden voor het doel waarvoor ze dienen, op het erf van den eigenaar gehouden wordep, of op straat aan een touw. Als men eehter nagaat, dat groote honden, die dan zoo- genaamd gehouden worden voor bewaking behandeld worden als schoothondjes, kunnen Burg, en Weth. niet beamen dat verlaging der beiastinz noodig is. Men moet het maar eens nagaan hoe de menschen klagen, wanneer de politie hen aantreft op de straat met honden die ze niet mogen laten loBloopen. Dan is gewoonlijk eoder- weg het touw stuk grtgaan en klagen zo ten zeerste dot ze daarvoor worden lastig gevallen. De heer De JagerKan er ook opgegeven worden of eene rrgelihg der belasting zooals door adressanten gevraagd wordt voor de gemeente nadeel zou opleveren? De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Van den Hoek: Dat is natuurlijk: er wordt thans f 8 en f 4 voor de luxehonden betaaldadressanten stellen voor f 6, f 4 en f 2 dat is dus alles lager. Voor waakhonden wordt nu maar 59 cent betaald, die moeten evenwel worden vastgehouden, maar als men zoo'n grooten hond op straat tegenkomt, het is mij gisteren nog gebeurd dat ik er een tegen kwam waar ik een beetje bang voor werd. De Voorzitter: Die hind doet niets. De heer Van den Hoek: Ja, maar die heeft loch al eens iets gedaan. De Voorzitter: Ali dat gebeurt, worden de eigenaars ge- waarschuwd, dat zo hun dier vast moeten houden. De heer Van den Hoek: Er zijn voor zulke groote dieren wel degelijk bepalingen noodig. De Voorzitter meent, na inzage van het kohier der honden- belasting over dit jaar, dat een tarief zooals adressanten voor stellen voor de gemeente een mindere opbrengst van wel f 200 zou beteekenen. De heer Moggre Bij vermindering van het tarief zou het aantai der honden wel vooruitgaan. De heer Van den Hoek Maar de last zou ook ver meeideren. De Voorzitter heeft er meermalen van gehoord, dat be- woners ian de Nieuwstraat last ondervonden van het blaffen van kleine honden, die des avonds nog eens op straat worden gestuurd, om gevoeg te doen. Die blaffende honden zouden kunnen worden opgespoord, en verboden worden om die honden bniten te sturen. De heer Dees Het zal toeh niet gaan om te verbieden dat die honden eene natuurlijke behoefte doen. De VoorzitterNeen, maar dan moeten de eigenaars hunne dieren daarvoor maar op hun erf sturen. De heer De JagerIk wil volstrekt niet beweren dat het geen mooi inkomen voor de gemeente oplevert, maar zooals adressanten het aangeven is het toch een mooi, regel- -joatig tarief. De VoorzitterIk zou er ook nog mee kunnen instem- men, wanneer althans voor de kleine hondeD het tarief op 4 behouden bleef, en dan voor de grootere honden f 5 en /B. De heer Scheele zou hot tarief voor de groote honden liever willen brengen van f 8 op f 10. De heer MoesDaar zou ik ook niets tegen hebben, want je hebt er bepaald last van. De Voorzitter: Dat is zoo. Ik heb hot gisteren nog ge- zien, dat een kind schrok alleen op het zien van een grooten hond. ik heb de kieine toen een eind meegeuomen en haar gerust gesteld. Het beest deed in het geheel niets maar als men zoo een grooten hond van een eind ziet aan- komen, weet men niet vooruit wat hij doen zal. De heer De Jager: Dan zouden ze maar alle honden moeten vasrleggen. De VoorzitterDat zou een groot geluk zijn, de wielrij- ders hebben dikwijls last van de honden. De heer MoesEn de rijtuigen ook. De Voorzitter Door het schrikken van paarden. Ik ge- lo-.f dat het aanbeveling verdient het voorstel van Burg, en Weth. tot afwijzing van het verzoek, aan te nemen. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. i. Een sehrijven van H. Zonnevijlle, gemeentebode, welke daarin dank betuigt voor de vastgestelde regeling zijner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een sehrijven van A. P. de Vos, D. Tolhoek en Ch. J. Sturm, ambtenaren ter secretarie, welke daarin den Raad dank betuigen voor de gnnstiger regeling hunner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. tr - 0 - -A;v v".- -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2