f A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor leeuwsch-Viaaiideren. Aanbesteding, AANBESTEDING. No 5074. SCHOQLBEEOEFTEIT. K nntoorbehoeften. Prijsopgaaf Bran&stof. Oonderdag 21 November 1907. 47e Jaargang. AANBESTEDING (antoor- en Schrijfbehoeften >00 K.G. Schaalkolen, 22 H.L. geklopte Cokes en ^°00 K.G. gezeefde Anthraciet. aanbesteden: aanbesteden: Binnenland, ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Voor Nederland f 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika f l,32lj2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTEN TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Tel efoon No. '4 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. EERSTE BLAD. nhare aanbesteding, bij enkele inschrijving •fzonderlijke perceelen, op ..candag 30 December 1907, ues namiddags 3 uren. ten gemeentehuize te Ter euzen, v>n de levering van: a. schoolboeken en andere school- behoeften b. voorwerpen voor het onderwijs in de handwerken voor meisjes voor de openbare scbolen aldaar voor bet school- jaar aanvangende 1 April 4908. Y,orwaarden enz. liggen ter inzage op de Bern eente-Secretarie. Ter Neuzen, 18 November 1907. B"" gemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Prijsopgaaf wordt gevraagd van ten behoeve Jer gemeente-administratie van TER NEUZEN Dveren naar ter Gemeente-Secretarie ter inzage liggende opgaaf en monsters, uiterlijk Maandag 30 December 1907, 'a namiddags 3 uren. Ter Neuzen, 18 November 1907. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER >TV ZEN vragen prijsopgaaf van re' leveren bij gedeelten, gedurende 1908 i behoeve van het Raadhuis. anbiedingdn worden ingewacht tot en met uaandag 9 December a. s., des namiddags 3 uur. Ter Neuzen, 18 November 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op Iklaandag 9 Decern- be.- a,3., des namiddags 3 uren, in het gemeeni:huis. in het openbaar bij enkele in- scbrijving,v 4 afzonderlijke perceelen het scho")nhouden ess verwar- men der openbare schoEen ft, en C in de kom en D op SEuiskii, gedurende 1903, en de werlichting in 1903, vaor wat betreft school D. De voorwaarden liggen ter inzage op de Gemeente-Secretarie en in de herberg van BRAKMAN te S 1 u i s k i 1. De inschrijvingsbiljetten, op zegel gesteld, kunnen ter Gemeente-Secretarie in eene ver- zegelde bus tot het oogenblik der besteding worden ingeleverd. Nadere inlicbtingen zijn te bekomen bij den Burgemeester. Ter Neuzen, 18 November 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op Maandag 9 Decem ber 1907, des namiddags 3 uren, in het gemeentebuis, in het openbaar in een perceel het schoonhouden, verwar- men en verlichten der in de voormaEige infirmerie in de Blieuwstraat gevesiigde schooiiokalen gedurende het eerste half jaar 1908. De voorwaarden liggen van af heden ter inzage op de Gemeente-Secretarie. Inschrijvingsbiljetten op zegel gesteld, kunnen aldaar in eene verzegelde bus tot op het oogen blik der besteding worden ingeleverd. Ter Neuzen, 18 November 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. De Duitsche Keizerin in ons land. Men meldt uit IJmuiden Te half drie Dinsdagnacht is het Keizerlrjk jacht met de Duitsche Keizerin, vergezeld van twee kruisers en een depeche-jacht, voor IJmuiden en aldaar op de reede ten anker gekomen. Wegens den dikken mist kon van land uit de flottielje niet worden waargenomen. Omstreeks half negen des ochtends gaf de misthoorn het sein dat de ,/Hohenzollern" bet anker lichtte en zicb gereed maakte om naar binnen te komen, waarna om 8 uur 40 het jacht zichtbaar werd. Te 9 uur werd de Keizerin in een stoom- barkas naar de binnenhaven gebracht, waar H. M. begroet werd door baron Bentinck namens H. M. de Koningin en door den burgemeester van IJmuiden. Onder gejuich der menigte verliet de Keizerin, na zich met verschillende autoriteiten te hebben onderbouden, met den trein IJmuiden. Men meldt nit Amsterdam Twee minuten voor half twaalf reed de Keizerlijke trein het Centraal-Station binnen, waar van machine gewisseld nioest worden. Gedurende het oponthoud onderhield de Keizerin zich met de heeren van het Duitsche consulaat. Een dochtertje van een dezer heeren zeide een gediehtje als welkomstgroet op, terwijl een jonger meisje een bouquet orchideeen over- handigde. Hare Majesteit schonk als herinnering aan het oudste meisje een broche met robijnen en aan bet jongste een dito met brillanten. Men meldt uit Apeldoorn Op den vastgestelden tijd kwam de trein met II. M. hier binnen en werd de Keizerin ontvangen door de autoriteiten. Bij de begroeting met H. M. Koningin Wil- helmina kusten de beide vorstinnen elkander hartelijk, waarna onder geestdriftig gejuich naar bet Loo werd gereden. Op het perron werden de burgemeester en andere autoriteiten aan 11. M. de Keizerin voor- gesteld. Ten 2 ure ving het dejeuner aan, bestaande uit 23 couverten, opgeluisterd door de muziek van het 8e regiment. Tegen bet uur van vertrek der Keizerin ver- zamelde zich weder een talrijk publiek in de omgeving van bet paleis 't Loo, ofschoon alle lanen naar het paleis waren afgezet. Omstreeks tien uur reden de Keizerin, Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik in een a la Daumont bespannen gesloten rijtuig van het paleis, har telijk begroet door het talrijk publiek langs de wegen. De rit ging van 't Loo door Loolaan, Oranjepark en Stationstraat naar het station. Bij bet stationsgebouw stegen bij aankomst der vorstelijke personen luide hoera's op. De Kei zerin, steeds vriendelijk nijgend, ging met bet koninklijke echtpaar en bet gevolg door de vestibule, waar de burgemeester aanwezig was, naar de wachtkamer en daar werd ook van de leden van Hr. Ms. Huis afscheid genomen. De Keizerin en de Koningin omkelsden el- kaar, en met den Prins deed de Koningin Keizerin Augusta toen uitgeleide tot aan bet salonrijtuig. Voor de Keizerin in haar salon- rijtuig stapte, kuste zij de Koningin tweemaal en onderhield zich voor het geopend portier staande nog geanimeerd met bet koninklijk echtpaar. Toen de trein wegreed, wuifde de Keizerin hartelijk met de hand. Zij droeg een sortie van wit bont en een diadeem van dia- manten in de hand een bouquet. De keizer lijke trein wordt tot aan de Duitsche grens begeleid door den ingenieur van tractie Hoek- stra en den inspecteur van vervoer Jorissen. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik werden op hun rit terug naar het paleis luide toegejuicht. De correspondent te Londen van de O. Haarl. Gt. seinde Maandag aan zijn blad, dat in welingelichte kringen te Londen het gerucht loopt dat H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik het aanstaande voorjaar daar verwacht worden. Diusdag meldde de correspondent van het blad: Als //gerucht," gelijk het ook mij meegedeeld werd, heb ik het vermoedelijke bezoek van H. M. de Koningin en den Prins aan Engeland berieht. Intusschen zijn er omstandigheden, waar uit op te maken valt, dat dit //gerucht" in overeen- stemming met de waarheid is. In de Zaterdag door de centrale anti- revolutionaire kiesvereeniging in bet district Sneek gebouden vergadering werd voor de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in dat district candidaat gesteld de heer Dr. A. Kuyper. Ook van Katholieke zijde was verklaard, dat men deze candidatuur met genoegen zien zou en dez.e steunen. De Christelijke Historische partij evenwel besloot deze candidatuur niet te steunen en hare kiezers vrij te laten. Thans wordt berieht dat Dr. Kuyper, naar aanleiding dat zijne candidatuur niet door alle fracties der rechterpartijen gesteund word, voor de candidatuur heeft bedankt. TER NEUZEN, 20 November 1907. Op de heden alhier gehouden paarden- en veemarkt waren aangevoerd 2 hengsten, 28 paarden, 6 stieren, 2 ossen, 57 koeien, 12 kalveren en 134 varkens. De volgende premien werden toegekend Voor den schoonsten dekbengst van minstens 2 jaar oud, aan de vereeniging //Toekomst", te Axel. Voor het schoonste ruinpaard van minstens 2 jaar oud, le premie f 4 aan D. Bareman te Ter Neuzen, 2e premie f 2, niet toegekend. Voor bet schoonste merriepaard van minstens 2 jaar oud, le pr. f 5 aan C. Zegers te Ter Neuzen en 2e pr. 2 aan A. de Bruijne te Ter Neuzen. Voor het schoonste jongpaard, tusschen 1 en 2 jaar oud, le pr. f 4 aan C. J. de Nijs te Ter Neuzen en 2e pr. f 2 aan M. Dekker te Zaamslag. Voor het schoonste veulen beneden het jaar, een pr. van f 4 aan W. Dieleman te Axel. Voor bet grootst getal paarden van een eigenaar, f 4 aan C. Zegers te Ter Neuzen. Voor de schoonste bit, le pr. f 5 aan A. Spruitenburg en 2e pr. f 2, aan J. A. Donze, beiden te Ter Neuzen. Voor den schoonsten springstier van minstens 1 jaar oud, 5 aan Aarnout de Bruijne te Ter Neuzen. Voor het schoonste rund (stieren uitgezonderd), uit de kantons Hulst en Ter Neuzen, le pr. 4 aan A. de Bruijne en 2e pr. 2 aan E. A. LJse- baert, beiden te Ter Neuzen. Voor het schoonste rund van buiten die kantons niet toegenend. Voor de beste baatgevende of kalfdragende koe, le pr. 5 aan A. Schelleman te Axel en 2e pr. Th. 2, Buijsse te Axel. Voor het schoonste rund van 1 tot 2 jaar oud, f 4 aan (J. L. van der Bent te Ter Neuzen. Voor het schoonste rund van 1/2 tot 1 jaar oud, f 3 aan C. Zegers te Ter Neuzen. Voor het vetste stub rundvee (stieren uitge zonderd) 5 aan H. Hartog te Ter Neuzen. Voor het grootste getal rundvee 4 aan C. Zegers te Ter Neuzen. Voor het grootste getal schapen niet aan wezig. Voor het grootste getal varkens boven de 6 stuks 2 aan J. de Meij, Zuiddorpe. Voor het grootste getal varkens boven de 25 stuks f 5 aan 0. Bosscbe te Selzaete. Door Burg, en Weth. dezer gemeente zijn tot gemeentewerklieden benoemdGilles Faas, Levinus Faas, Chr. Dieleman en Egge Bakker. Gisterenavond gaf de zangafdeeling //Geduld Overwint" der //Vereetiigde Handwerkslieden" op de bovenzaal van het cafe //La belle vue" haar eerste uitvoering in dit seizoen. De zaal was goed bezet. Door de sedert het vorig seizoen in een gemengd koor omgezette vereeniging, werden op verdienstelijke wijze een aantal zangnummers uitgevoerd, terwijl voor afwisseling in het pro- gramma werd gezorgd door de opvoering van bet blijspel //Mijn queue is weg", de comische scene //De Kunstenaars" en de pantomimeDe gefopte barbier". Een en ander werd door de hoorders met algemeen applaus beloond. Een geanimeerd bal was het slot van den avond. Het ijzeren tjalkscheepje//De eerste zorg", bevaren door schipper P. Verbeijke, van Breskens, dat hem sedert kort in eigendom toebehoort, was gisteravond met een lading beetwortelen voor de fabriek te Moerbeke uitgevaren van de haven te Paal. De schipper was gevaren tot voor de haven alhier, en was in afwacbting van gunstig tij om op de haven te komen, onder de plaat geankerd. Hedenmorgen had hij reeds beproefd om binnen te komen, doch was bij de heerschende windstilte door den strooru voorbij gedreven. Hij was daarop met sleepend anker drijvende onder de plaat, ter hoogte van de nieuwe haven. Het was mistig, ofschoon het reeds iets lichter begon te worden. Bij ber- haling werd met de misthoorn geseind. Eens- klaps ziet de schipper uit den nevel de provin- ciale stoomboot »Zeeuwsch-Vlaanderen" komen aanvaren, dwarsscheeps van zijn vaartuig. On- middellijk werden weder een paar stooten met den misthoorn gegeven. Men zag toen ook van de boot het tjalkschip in wendde het roer. Dat kon echter niet voorkomen dat de tjalk aan den voorsteven werd aangevaren door de raderkast van de boot. De voorsteven werd geheel ingedrukt en de boegspriet brak. Het water stroomde met kracht het vooronder binnen zoodat het leek, dat het scheepje terstond zou zinken. Vrouw en kinderen van den schipper werden onmiddellijk in de roeiboot gebracht, terwijl de schipper en zijn knecht zich gereed hielden daar ook in te springen. Het waterdicht beschot voorkwam echter dat het water verder dan het vooronder doordrong, zoodat de tjalk drijvende bleef. Om deze aan het vooreind wat te lichten, werd een deel der lading overboord geworpen. De vrouw en kinderen werden opgenomen aan boord van de provinciale stoomboot, welke bij het schip bleef, daar dit geheel hulpeloos was. Door den schok was ook het stuurrad gebroken en met geweld tegen den linkerarm van den schipper geslagen, waardoor die arm zoodanig gekneusd werd, dat die later door een geneeskundige moest worden verbonden. IEIIZESSCHE <01 ROT Wit blad verscliijnt tlamnlas-, Woensdag- en I'rijdagavond, nitgeiouderil op Fee.«<dageD, bij tie Kirwna I*. J. VAI OK SAKHE <e Ter Keuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 1