V0LKSBIBLI0THEEK, SANGUINOSL Stof-, Regen- Dames- Kinder I intermantels, @o&p. <&oom6oi&rfa6ri&/i <fflbnfeni$s& Kantoor Mr. F. DIELEMAI, HBSSHOEDEES Stammen van Pianino's. Puike VIGGENS, Verkrijgbaar alie soorten nieuwe Rijtuigen. OPE3I I J. N. COLARD C"., W ollen Doeken en Zijden Echarpen. Ter Heusen. J. de Smidt-Potioven. Advertentien. Prima ROOIV1B0TER, nitsluitend onder Rijksconlrole a 1,50 per K.G. Aanstaande Woensdag nit de hand te koop Het Weonhuis, Tain. Erf en Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De kwade dagen zijn voorbij. op Zaterdag 19 October, Firma P. J. van de Sande. STALEN Vinum Sanguinosumin Vacuo. Prijs 1,506 fl. 812 fl. 15 - de nieuwste modellen alsmede eene prachtige sorteering T3 KLOOSTBaZAMtDa noteert tot nader bericht Be Birectenr P. J. E. DAMSTE. Boet uw voordeei. Wij garandeeren onberispelijke Stemming. A. S J. DEKKER, Bij inschrij ving wit de hand te koop 1500 stuks blauwe grauwe Kanadaplanisoenen. Bij Ed. de Bruijn, Axelsche Rijtuig- en Wagenmakerij van J. D E K R A K E R. Vele gebruikte RIJTUIGEN voorhanden. Bovendien was de bi'andkast opengebroken en alle daarin aanwezige elfecten en contanten, ter waarde van 20,000 francs, verdwenen. Te ver- geefs stelde de politie alles in het werk om de brutale dieven op het spoor te kornen. Dezer dagen nu ontving monsieur Crepard een aangeteekend pakket, waaruit tot zijn groote vreugde de verloren gewaande effecten te voor- schijn kwainen, benevens een banknoot van 10 francs. In een begeleidend schrijven werdhem namens de dieven meegedeeld, dat men zich in zijn persoon vergist had. -De heeren dreven alleen zaken met rijke lui en keurden monsieur Crepard voorloopig nog niet de eer waardig met hen in relaties te staan. De tien francs dienden voor tegemoetkoming in de reparatiekosten der brandkastsJoten. Bij Shrewsbury, in Engeland, is een spoor- wegongeval voorgevallen, dat blijkens de nadere berichten een der ernstigste ongevallen van dien aard is gebleken. De trein had Dinsdag 1,20 na middernacht Crewe verlaten *en moest in 45 minuten te Shrewsbury zijn. Alles ging goed, totdat om 2 uur de trein de bocht van. Crewe, even buiten Shrewsbury inreed. Wat er op dat oogenblik gebeurde is nog niet met zekerheid te zeggen, maar in den duisteren nacht, terwijl de regen bij stroomen viel, geraakte de loco- motief uit de rails. Toen had het vreeselij ke plaats. De machine vie! om en de groote corridor-wagens, die er in voile vaart achter reden, wierpen zich met kracht op deze plotse- linge hindernis en werden door hun eigen vaart verpletterd. De een stapelde zich op den ande- ren en zoo bereikte de hoop verpletterde wagens een hoogte als die van de telegraafpalen. Hoe- velen van de verongelukte passagiers er in het eerste oogenblik gedood werden, zal wel altijd onbekend blijven, maar het gekerm en angst- geschreeuw der stervende en gewonde reizigers klonk boven het geraas van de zich verplette- rende wagens en van den uit de vernielde loco- motief ontsnappenden stoom uit. Toen het eerste oogenblik van schrik voorbij was, namen de treinbeambten, voor zoover zij niet gewond waren en het personeel van het naburige sta tion hun maatregelen. Naar alle inrichtingen werd om hulp getelegrafeerd en het reddings- werk begon. Voorloopig ging dit, door de duisternis zeer moeielijk, maar weldra waren Welslampen aangebracht en hun flikkerende, helle vlammen verlichtten spookachtig eenont- zettend tooneel. De regen, die voortdurend met groote Rjftigheid bleef vallen, had althans dit goede, St er geen gevaar voor brand in de verwoeste waggons ontstond. Toch was het redden der slachtoffers uiterst gevaarlijk. De redders moesten op de vernielde wagens klim- men en vele gewonden worden uitgehakt. Den geheelen nacht door werd onverdroten voort- gewerkt en om 6 uur 's morgens waren 16 lijken gevonden, terwijl 40 gewonden door de dokters werden behandeld. Een gewonde stierf tijdens het vervoer naar het hospitaal. Er waren 3 conducteurs in den trein. Een bevond zich in het voorgedeelte en werd gedood, een in het middelste en werd zwaar gewond en een in den achtersten wagen, die ongedeerd bleef. De machinist, de stoker en de 2 postambtenaren in den trein zijn mede omgekomen. Een kerk gestolen, verloren geraakt of ontvoerd. Het verhaal komt natuurlijk weer uit het land der onbegrensde mogelijkheden, uit Amerika. Daar stond tot Dinsdag der vorige week een vereenzaamde kerk te River Grove in Illinois, welke bezocht werd door de presbyterianen uit een tweetal kleine dorpen, die zoo ongeveer een halve mijl van elkander verwijderd liggen. Juist aan den oever der Desplainesrivier was het kerkje opgetrokken en het gold als symbool van de eensgezindheid en de broederschap tusschen de gemeenteleden, dienue dan ook trouwens ter voorkoming van een scheiding der eene helft van de andere. Woensdagmorgen zou er een bidstond in de gemeenschappelijke kerk plaats vinden en toen deed men de zelfs voor Amerika ongewone, min of meer verbijsterende ontdekking. De geheele kerk was verdwenen en duideiijk was uit de sporen op te maken, dat het luchtig opgetrok ken gebouwtje ontvoerd was op een vlot. On- middellijk toog men op onderzoek uit, maar geen spoor was er van den tempel te vinden. De kerkeraad, doende wat des kerkeraads is, heeft zich toen gewend tot de politie te Chicago, 't Eigenaardige van 't geval is, dat ook de ge heele inventaris verdwenen is, stoelen, banken, bijbels enz. D A G E N. Yoorm. Nam. Zaterdag 19 Oct. 0.10 12.33 Zondag 20 0.55 1.16 Maandag 21 1.35 1.52 Dinsdag 22 1 2.11 2.28 W oensdag 23 2.45 1 3.2 Donderdag 24 3.20 3.35 Yrijdag 25 3.53 4.11 De kwade dagen, de dagen van smart, van droefenis, van zenuwachtigheid, zijn voorbij voor Mej. Visser, te Rotterdam, Soph'iakade no. 14. Zij hebben meer dan lang genoeg geduurd, maar het is niet te betwijfelen dat zij nog zouden duren indien de Pink Pillen er niet een einde aan hadden gemaakt. Het is alleen toch dank zij de Pink Pillen dat Mej. Visser den toestand van bloedarmoede en algemeene zwakte die haar ondermijnde, heeft kunnen overwinnen. Alle andere middelen hebben schipbreuk geleden, en dat bewijst een maal te meer, wat al overtalrijke malen is gebleken, dat de Pink Pillen de grootste hersteller van het bloed. de machtigste versterker van het zenuwstelsel zijn. Aan geen enkel ander middel moet men de genezing vragen der bloedarmoede, der bleek- zucht, der algemeene zwakte, der maagkwalen en van alle zennwziekten. De Pink Pillen, die het krachtigste middel tegen die ziekten zijn, zijn het zekerste middel. z/Sedert langen tijd, schrijft Mej. Visser, leed ik aan pijnen in den rug en de lenden, aan lusteloosheid en vermoeidheid. Ik was zeer bloedarmoedig geworden en kon mijn huiswerk niet meer verriehten. Geneesmiddelen hielpen mij niets en mijn kwaal werd 3teeds erger. Ik had veel goeds van de Pink Pillen hooren zeggen, zoodat ik dat middel ook eens wilde probeeren. Werkelijk, na eenige doozen Pink Pillen gefcruikt te hebben, voelde ik mij wer kelijk beter. Ik ben toen met de behandeling doorgegaan en volkomen genezen. Ik lijd in het geheel niet meer, ik gevoel geen pijnen meer en doe mijn werk met gemak." Prijs 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKELEUNI8. Melkvoedsei voor KinderenenZieken.j DER des avonds ten 6 ure. Aan kinderen beneden de 14 jaar worden geen boeken uitgereikt. CATALOGUS te verkrijgen a 15 cts bij de I1ET BESTUUR. Mr. TAILLEURS, (j-E1\T, Tt Veldstraat 71. Is op aanvrage te Ter Neuzen te ontbieden met voor Heeren- en Kindercostumes naar maat, voor het a. s. winterseizoen. De beer II. G. WEBER, Keizerstraat te Scbeveningen, geeft ons inzage van het hier volgend schrijven Mijnheer In het belang van andere arme lijders wil ik u mededeelen boeveel goed mij de Sanguinose deed, die ik bij-u kocht. Ik leed aan hevige zenuwzwakte bad last van hartkloppingen was vreeselijk opgezet in de maag en soms zoo benauwd, dat ik dacht te sterven. Mij werd toen een weinig Sanguinose gegeven, en dat hielp mij dadelijk. Ik ben het toen geregeld gaan gebruiken en zeg uit voile overtuiging ,/het is een eenig middeler bestaat geen beter". Mijne benauwdheden en hartkloppingen zijn geweken ook het opgezet gevoel op de maag. Ik ben beter dan ik had durven hopen. Scheveningen, Kolenwagenslag 21. H. DE JONG. Wanneer gij last hebt van bloedarmoede, zenuwzwakte, malaria, piju in rug of lenden, pijn op de maag, hoofdpiju, duizeligheid of benauwdbeid, toef nietmaar ge- bruik de Sanguinose! Wat zij voor honderden gedaan heeft, kan zij ook doen voor u Maar zorgt dat gij de echte krijgt van Den H a a g. VAN DAM Co. Te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKELEUNIS en T. VAN BORSSUM WAALKES. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. TAN BEES en II. SCHEELE llzn. Advocaat eu Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, bij dhr. Keersemaker (Hotel Centraal). Alleen dan ontvangt U een echte ^erSie- tes*de Singer UsaiffnaGhine uit het Hoofdkantoor voor Zeeland, Korte Noordstraat Middelburg, zoo U hem besteld bij onzen vertegen woordiger voor Ter Neuzen en omstreken den beer I). VAN WIJCK, Donze-Visser- straat, Ter Neuzen. Zij worden geleverd des- verlangd op 50 cent per week. Mijn STEMMER komt maandelijks in Ter Neuzen. Abonnementen worden het geheele jaar door aangenomen. Ook wordt per keer gestemd. GOES. bij GALLE aan de Roomsche kerk, Ter Neuzen. TAN DEN'BOSSCllE. in de Molenstraat te Axe1!, kadastraal bekeud in sectie G nummer 1637, groot 9 aren 90 centiaren of 66 Gentscbe roeden. Te aanvaarden in de maand April 1908 na ingebiuikname der nieuwe School en Onder- wijzerswoning. Billetten in te leveren ten kantore van onder- geteekende uiterlijk December a. s. Axel. Notaris DHEGMANS. W 300 stuks witte Kanada. 700 stuks Linde Olmen plantsoeuen, Zaad- en Boomkweeker, 1IULST. Bekroond ThoSen 1098. Bekroond Heist 1904. Nieuwste modellen. Twee jaar (jarantle. Volledige inrichting voor alle reparation. Zondags <jt E S L O T E N. H II II 1/ II V Mej. Visser (CI. Schotel, Rotterdam). - - -j ?i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2