Zie de lage prijsen Advertentien. Noordstraat 70, Ter Neuzen. Telegrafische berlchten. Nieuw Circus van Gent. Nederlandsch Tooneel te Gentr Slapelooze nachten. G0EDK00PE WSNKEL dat het een schromelijke onrechtvaardigheid was om den beschuldigde nog langer gevangen te houden en hij drong aan op behandeling der zaak in het begin van de volgende maand, maar de heer Jerome, de district attorney, die opnieuw het openbaar ministerie vertegenwoor- digt, antwoordde, dat er zooveel zaken op afdoening wachtten, dat het onmogelijk is de behandeling te vervroegen. Loyson, de bediende, die de Banque de Bruxelles voor 326,000 francs heeft bestolen, heeft bekentenissen afgelegd, ten gevolge waarvan het gestolene is teruggevonden, gedeeltelijk bij een bevriende vrouw, gedeeltelijk bij een bevrien den schoenlapper verstopt. De razende trein Een zeer voile extra trein, die tusschen Halmstad em Natzjo in Zweden reed en opverschillende tusschenstationsstilmoest moest houden, vertrok op tijd, maar reed voorbij alle //op onveilig" staande signalen, vloog voorbij, de stations en liet zich zelf niet door een waar- schuwingssignaal tot staan brengen. Onder de passagiers ontstond een vreeselijkepaniek, vrouwen sprongen verschrikt uit den trein, men schreeuwde voortdurend om hulp, maar niets kon de steeds grooter wordende snelheid van den extra-trein veranderen. Op telegrafisch bericht liet men den trein ten slotte op een doodloopend eind rails loopen en daar tornde hij eindelijk tegen een zand- heuvel op, zonder dat er ongelukken bij plaats hadden. Uit een onderzoek bleek, dat de ma chinist onderweg zoo gedronken had, dat hij totaal dronken was en ten slotte was ingeslapen. De stoker, die met de locomotief niet over- weg kon, waagde het niet den machinist te wekken, daar hij bang voor hem was. Beiden werden dadelijk gearresteerd. De nadere bijzonderheden van het verhaal van Julie van Laere, het vermiste en nu weer teruggekeerde meisje te Gent, maken de ge- schiedenis nog wonderbaarlijker. Ze zegt dat ze met een ander meisje 28 Mei naar Landegem wilde gaan, maar toen een ver- keerden trein te hebben genomen die hen in een groote stad bracht. Daar had zij de twee dames ontmoet die haar in een automobiel wegvoerden. Het huis, waar zij haar brachten was geen huis van ontucht, zooals men eerst dacht, maar een soort gesticht. Althans het meisje vertelt dat zij daar heele dagen rnpest wasschen, schu- ren, strijken, naaien en melaatschen verzorgen. De zuster-overste van dit gesticht heette zuster Alice, de andere zuster Zulma. Zij mocht het gebouw niet uit. Eindelijk op zekeren dag zag zl) de poort open staan en vluchtte. Ze liep een dag en een nacht, altijd voort, tot ze ten slotte van ultputting neerviel. Toen ze tot zich zelve kwam, stond er een meisje bij haar met een wit mutsje op het hoofd, naar zij dacht een ziekenzuster. Deze bracht haar in een ander gesticht, waar ze niets anders moest doen dan stalen pinnetjes in houten blokjes steken en daarvoor betaalde men haar een gering loon. Ze mocht echter ook nooit naar buiten gaan en daar ook twee maanden verbleven te hebben, vluchtte ze weer weg. Ze liep twee dagen achtereen en eindelijk kwam ze te Parijs, waar ze ook van uitputting ten gronde viel. Daar is zij door dames geholpen, die haar eindelijk ook in staat steldeu naar Belgie terug te keeren. De justitie doet een ijverig onderzoek. Onlangs werd te Chemnitz een jonge man een ingenieur, dood in zijn kamer gevonden. Een kogel was in zijn mond geschoten, een levolver lag naast hem, en men dacht niet anders dan aan zelfmoord. In de papieren van den doode vond men een testament, waarin hij zijn verloofde Bertha Beier tot algemeene erfgename benoemde. Onlangs nu, stierf ook Bertha's vader en Beitha is toen aangehouden, wegens vervalschimr van papieren.. Tijdens het onderzoek in deze zaak liet zij zich herhaaldelijk zonderling uit over den dood van haar verloofde, zoodat°men begon te vermoeden, dat zij hem vermoord had. Men kreeg de zekerheid dat zij op den dag van zijn dood van freiberg naar Chemnitz was gegaan om hem te bezoeken. Op schertsenden toon had zij tot hem gezegd, dat zij hem iets van de kermis had meegebracnt, een verrassing maar hij moest zich laten blinddoeken en den tnond openen, anders kreeg hij het niet. De ingenieur, die niets vermoedde, stemde in alles toe, maar nauwelijks had hij den mond geopend of zij loste een schot in zijn mond, zoodat hij dood neerviel. Zij legde toen zelf een valsch testament tus schen de papieren van den ingenieur en nam, denkt men, een som van 1500 mark mee, die in de kamer voor handen was. Van hier en daar. Het namaken van valsche munt schijnt toch altijd nog een winstgevende zaak te zijn, zoodat men er zich steeds aan waagt, dat bedrijf uit te oelenen. Nu, 't moet dan ook wel een streelend bewustzijn geven, wanneer men van dat ge- makkelijk speelgoed, zooals het wel eens wordt genoemd, zooveel kan maken als men wil, al is het dan ook dat men er niet op een eer- lijke manier aankomt. Met het bezit van het geld schiet men echter niet op, als men er niets voor koopen kan en als het op een uitgeven van dat valsche geld aankomt, naakt ook het gevaar voor ontdekking, al leidt dat niet steeds tot het snappen van de daders. In elk geval spoort het aan tot waakzaamheid. Pas is te Amsterdam weer een werkplaats van valsche munters ontdekt of thans komt ook uit Soerabaja een dergelijk bericht. Door spionnen op de hoogte gebracht deed de politie een inval in het huis van een Indo-Europeaan, zekere V"., vroeger stationchef bij de Kidirie- stooratram, doch daar wegens fraude ontslagen. Aldaar werden in arrest genomen 6 Chineezen, die behulpzaam waren bij het vervaardigen van valsche munt, terwijl een groot aantal gereed- schappen voor het fabriceeren in beslag werden genomen. V. werd later in een logement ge arresteerd. Valsch geld werd niet gevonden, de valsche munters waren naar het schijnt zoo voorzichtig hun fabricaat terstond naar elders te vervoeren. Dat het steeds raadzaam is onder alle om- staudigheden op z'n woorden te passen en zich niet door toorn te laten meeslepen, ondervonden de Amsterdamsche valsche munters, daar een in drift geuite verwijting tot hunne ontdekking leidde. I bans heeft een hoogloopende ruzie de justitie te 's Gravenhage weer geholpen om op het spoor van misdadigers te komen al is, het dat zulks nog niet veel resultaten heeft opgeleverd. Zondagnacht was daar op den Fluweelen Burgwal een vechtpartijtje tusschen een man en een paar vrouwen. Eerstgenoemde kreeg een klap met een parapluie die hem in zijn woede deed uitroepen, dat de vrouwen maar eens moesten denken wat hij wist van hen en van den diefstal in de Passage. Dit had een onderzoek door de justitie tengevolge van het peiceel no. 97 in het Achterom, een kroegje van verdacht allooi, en waarvan de mannen en vrouwen die er verblijf houden bij de politie met een extra zwarte kool staan aangeteekend. De politie moest, omdat er noch op kloppen, noch op bellen werd open gedaan, in het per- ceel breben, doch vond, ofschoon het huis van onder tot boven doorzocht werd, niets dan eenige stellen loopers. Op een andere wijze liet zich te Utrecht een ISjarige jongen te veel door zijn drift leiden wat hem een aanraking met de justitie zal be- zorgen. Deze kwam Maandagavond aan een der politiewachten informeeren naar zijn broeder, die zich daar inderdaad bevond, al was het niet uit vrije verkiezing. Hem was in een duister hokje gelegenheid gegeven om over zijne begane zonden aa te denken. Den 18jarige was die wetenschap echter niet genoeg.'hij wilde zijn iroeder spreben, en wel op staanden voet. Daar zijn woorden bij de agenten niet veel indruk schenen te maken, wilde hij de kracht daarvan verhoogen, door een mes voor den dag te halen. Nu was het eehter ook uit met het geduld der agenten, die toonden dat zij niet met zich lieten spotten, den driftkop ontwapen- den, en hem eveneens een hokje beschikbaar stelden, om wat te kalmeeren. De historie meldt niet, of later een ander familielid nu ook naar hem kwam informeeren. Is het niet aangenaam in een hokje opge- sloten te zitten, bekend is het dat men zTch allang niet meer tevreden stelt met zich in vrijheid over de aarde te bewegen, maar dat er tallooze pogingen zijn aangewend om door de ijle ruimte te kunnen zweven, pogingen, die vooral in den laatsten tijd met min of meer gunstig succes werden bekroond. Yeelal is een luchtballon, of liever het gas dat daarin is be- sloten, de opheffende kracht. Nu wordt echter weer melding gemaakt van eene machine, met behulp waarvan men kan vliegen. De uitvinder daarvan is een zekere ingenieur Wels, te Tran- tor.au in Bohemen. Zondag heeft deze zijne machine beproefd, en de proeven moeten vol- komen geslaagd zijn. De machine is een zoo- genaamde *glijvlieger" en heeft dus geen motor als dijjfkracht. De uitvinder steeg ongeveer 20 meter en vloog toen in lijnrechte richting 300 meter vrij kalm verder. Er zullen nu in tegenwooidigheid van autoiiteiten proeven plaats hebben. Wat zal het toch prettig worden voor de wandelaars als zij niet meer alleen te letten hebben op fietsen en auto's op den weg, maar ei ook tevens nog voor hebben te zorgen dat zij met getroffen worden door een uit de luch't vallende vliegmachine Zoover zijn we echter nog niet. Het ge- beurt ook wel eens, dat men, wanneer men meent zijn doel bereikt te hebben, tot de con- clusie komt dat het maar eene illusie was, die weer wordt verscheurd. Zoo ongeveer zal het nu ook wel de Eagelschen vergaan met hun schip te Dreadnought. Men was van meening dat men nu had een allermodernst en op de besle wijze ingericht oorlogschip. En nu komt een Fransche schout-bij-nacht het schip, of al thans de bewapening, afkeuren. De admiraal vindt n.l. verkeerd, dat alle kracht is gezocht in de bewapening met tien twaalf- duims-kanonnen. Men is in dat zware geschut zijn heil gaan zoeken onder den onjuisten indruk, dat de Japanners aan die groote vuurmouden, schietende al op grooten afstand, hun over- winningen ter zee te danken hadden. Dat was een vergissing, zegt de admiraal, gelijk hem nu uit officieele stukken gebleken is. In het begin van den oorlog gebruikten de Japanners twaalfduimsgranaten met betrekkelijk geringe lading, bestemd om de pantserbescher- ming op de vijandelijke schepen te doorboren. Toen echter bleek, dat dat weinig uitwerkte, maakten zij ijlings granaten met een hoog ont- ploffingsvermogen. En met die granaten wonnen zij den slag van Tsoesjima. De nieuwe granaten ontploften bij den geringsten weerstand, veroor- zaakten een geweldige hitte, waarin het hardste metaal smolt, en verspreidden een groote hoe- veelheid gassen, waarin de menschen verstikten. Die gassen drongen door alle openingen de Russische schepen binnen en vergiftigden de bemanning zelfs in het ruim. Het gevecht werd daarbij meest gevoerd op een afstand van tusschen de 1000 en 3000 M. Het mikken van de Japanners was goed, maar niet buitengewoon. De aard van hun granaten deed 't hem. Om de vijandelijke schepen zooveel mogelijk met dergelijke granaten te overstelpen schijnt de schout-bij-nacht 't niet noodig of zelfs verkeerd te vinden, schepen te bouwen als de Dreadnought. Zoo ziet men dat het volmaakte niet spoedig te bereiken is. Ondertus9cben, naar het ons voorkomt is het oorlogsmaterieel al verschrikke' lijk genoeg. St. Jansteen, 11 Oct. In dec afgeloopen nacht is bp den kleermaker Ivens te Clinge ingebroken, en aldaar voor een waarde van onge veer 600 francs aan geld en goederen ontvreemd. Op aangifte deed de politie onderzoek, met het resultaat dat het ontvreemde is gevonden bij F. M., een te St. Jansteen wonende Belg, die gearresteerd is. 's Gravenliage, 11 Oct. Tweeae Kamer. Bij de voortgezette behandeling van het ontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot van 3 millioen aan de Zuid-Amerikalijn, bestreed de heer Plate uitvoerig het protectionistische voorstel, waarvan hij de opvoedende kracht ontkende. Ook de heer Pierson ontwikkelde bezwarer, opmerkende dat het bezit van eigen lijnen voor ons land geen voordeel biedt, wanneer daarmede een booge subsidie gemoeid is. De Minister Veegens verdedigde het ontwerp, dat door het algemeen belang wordt gevorderd. Het ontwerp is ten slotte aangenomen met 39 tegen 23 stemmen. ROEB8 VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,675 a 47,70. u 12,a 12, Groote dagvoorstelling Zondag 13 October, om 3 uren, aan verminderde prijzennieuwe debutsmet medewerking van al de artisten van den troep, o. w. Max Waldon, nabootser van Wederlandsehe zang- en danseressenMoulier Sisters, barristende zes Sterren, de stout- moedigste luchtgymnasiarken benevens Cinema- tograaf-vertooningen enz., enz. ZEET1JDINGEN. Van 9 tot en met 10 Oct. Van 9 tot en met 10 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 49 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 8 afge- schut. Bestuurder: "ARTHUR HENDRIKX. Zondag 13 October a. s., te 21/t uur, dagvoor stelling aan verminderde prijzen opvoering van Stellalyrisch drama in vijf bedrijven door Teirlinck-Stijns, muziek van Hendrik Waelput. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: Y. MORIN. Zondag 13 October a. s., te 2 ure, dagvoor stelling opvoering van Faust, groote opera in 5 bedrijven en 9 tafereelen, woorden van Barbier en Carre, muziek van Ch. Gounod. Een inwoner van Roosendaal geeft onder- staand een geneesmiddel aan dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelenden huiduit- slag van groot belang is. De heer M. C. Engelen, cafe Groenhuis te Roosendaal, meldt ons Gedurende het laatste anderhalf jaar heb ik zeer veel last gehad van een huidziekte. Hoofdzakelijk openbaarde zich deze ziekte op mijn armen en beenen en wan neer ik den geheelen dag buiten had gewerkt en 's avonds tot rust kwam, dan waren dejeu- kingen niet te verdragen en mijn lijden was in een woord, verschrikkelijk. Het kwam wel voor dat ik geen twee uur op een nacht sliep, zooveel had ik van deze kwaal te verduren. Alle middelen tegen dit euvel aangewend, waren vruchteloos en ten einde raad wilde ik Foster's Zalf eens aanweuden. Hoe verheugd ben ik, nu ik na een paar doosjes van deze zalf te hebben toegepast, geheel van mijn lijden ver- lost ben. Ik gevoel mij dan ook verplicht de wonderlijke werking van deze zalf alom bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort die de heer Engelen gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Fositie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders JOHANNUS H U IJ S S E N JOHANNA D I EL EM AN, op 12 October hunne 30jarige Echtvereeuiging te heraenken dat God hun nog lang moge sparen is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, JOZ. HU1JSSEN. TH. v. d. W1NCKELHuijssen. ANTH. DE DOELDER—Huijssen. J. B. DOOMSHuijssen. CORN. HUIJSSEN—Wilhelm. L. BEELDENSHuijssen. JACOB A HUIJSSEN. HELENA HUIJSSEN. Ter Neuzen, 11 October 1907. Op Zondag 13 October hoopt onze gelielde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNEKE DE GROOTE, Wed. S. Jansen, haar 75ste geboortedag te herdenken dat zij nog veel jaren moge gespaard blijven is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 11 October 1907. De ondergeteekende, met de ver- pleegden in het Diaconiehuis, betuigen hunnen liartelijken (lank voor de blijken van belangstelling op zijn 70sten geboortedag ondervonden. LEY1NUS RIEMENS. Ter Neuzen, 11 October 1907. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het over- lijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Maria de Kraker, betuigen wij onzen liarte- lijkeu dank. Uit aller naam, M. WOLFERT. Axel, Oct. 1907. VLAG. NAAM. I MS. Van en naar. Lading. 10 10 Eng. sch. Eng. 9.9. idem Eng. s.8. Eng. barge Eng. s.s. idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Eng. barge Deen. s.s. Voor Ter Neuzen: Imogene 536 Charlestone pijpaard®* River Thames 2241 Londen Ronan 3390 Leith Van Ter A'euzen River Lagan Harold Voor <>ent Magg. Warring! Wans Fel Margethe Sea Gull Wyoming Corinthian Skodsborg Van Gent 2272 Londen 284 i Portsmouth 2606 Brugge 880 Lowestoft 3285 St. Petersb. 2762 Londen 1695 Goole 266 Duinkerken 4802 St. Petersb. stukg. idem stukg. soda ledig idem stukg. idem kolen ledig liout Goole Hull Londen Kinglynn New-Castle Newquay Leitb Bleyth Eng. s.s. Calder 2001 Goole idem Grosforth 3394 jNew-Castle idem Don 2658 idem Hero 2195 idem Sea Hound 3085 10 Deen. s.s. E. M. Dalgas 4166 Duits. s.s. Wilh. Behrens 4231 Eng. sch. Flower of te fall 422 Eng. s.s. Cholmley 3871 Noor. s.s. Jern 2636 Voor Selzaete Eng. s.s. Commercial 321 Havre I an Selzaete I 10 Eng. s.s. Commercial 321 Sunderland creosoot stukg. ledig stukg. idem idem ledig idem cement ledig idem ledig s.s. HARALD vertrok 5 dezer van Repola naar Gent, s.s. JENNY in lading te New-Castle on Tvne voor Pillau. s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH iu lading te Repola voor Calais, s.s. HELENA vertrok 3 dezer van Tyne Dock naar Pillau. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 7