tieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BIJV0EG3EL Zaterdag 12 October 1907. Ter Neussnschs Courant. *de berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. 47e Jaargang. touwberichten. 11 October 1907. De loting voor deNationaleMiiitie, heden alhier gehouden, heef't voor de gemeente Ter Nenzen den volgenden uitslag gehad o 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 NAMEN LOTELINGEN. de Ridder Cornelis. van Wijck Louis Jac. Aarnoudse Cornelis Jan. de Lijser Jacob. Risseeuw Pieter Jozias. Steketee Macbiel L. Leunis Cornelis Jacobus. Andriessen Geerard J. Stoffels Jan. de Kubber Johannes. Standaert Jean P. M. F. H Riemens Jacobus. DhanisPetrus Anthonius. de Zeeuw Adam, van Driel Martinus Adr. Herrebout Jozias. Gijsel Henri Johannes, de Rijk Josephus Gr. de Regt Pieter Jan. Imandt Desijre Willem. Muller Jau Gerardus. van Aerde Theophile P. van Cadsand Izaiik. Dooms Leendert. Kolijn Reinier Jacobus, van de Wege Jan. Riemens Francois Antb. WemaerEmile Johannes. Huij ssen Cornelis Jac. Drabbe Mai'inus. de Smidt Cornelis Lev. Doppegieter Augustus J. Cortvriendt Edem. Aug. Geensen Pieter Cornelis. Hamelink Willem Corn. Broekhoven Cornelis J. van Luik Marinus. Pijpelink Jacob. Rottier Jan. van de Yelde Pieter D. Dieleman Arend. van Dixhoorn Willem M. Acket Bernard W. P. de Putter Anthonie. Versluijs Arie. Renskers Petrus Job. van der Est Johannes F. Riemens Anthonie M. Jansen Willem Johannes. Dieleman Jan. Helmendach Jacobus C. Wiskerke Leonard. Kuik Dirk. van Kerkvoort Jan M. Wisse Adriaan Jan. van Doeselaar Corn. G. Fermont Eduardus Cerij 1. Koopman Dirk, de Feijter Johannes W. de Back Jacob. Goossen Cornelus Petrus. Standaert Charles Louis. Hamelink Arie. Wieland Reinier G. Merrelaar Adriaan W. Remerij Leon Emile. Koole Jannis Jac. I. Faas Marinus. Machielsen Jan J. C. Kaan Dammis. Meeusen Machiel. van Houte Joost Clem, de fiakker AlouisiusF.L. Adriaansen Marinus C. Versluijs Jacobus Corn. Hamelink Adriaan. Fokke de Goede Pieter J. Hamelink Krijn. Dekker Francois. Kaijser Lodewijk Frans. Oppeneer Levinus. Klaassen Guiljaam. Leunis Cornelis. Bootsgezel Reinier Adr. Dewaerheijt Adolf. Guequierre Adriaan Abr. Keukelaar Pieter. Meertens Jacobus Daniel. Loof Jacob Francois. Cortvriendt Gustaaf Al. de Visser Andries. Balkenstein Willem H. Opgegeven reclames. Te klein. Gebreken Gebreken Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Gebreken. Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Broederdienst Gebreken Broederdienst Broederdienst Broederdienst per postYoor r 1,32V2 en voor alle Boekhande- ADVERTEN TIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10 Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. raal bestuur van Vrijzinnige n in het district Franeker be- taande herstemming de candi- m te steunen. uit Zeeuwsch-Ylaanderen aan uaar niet vlotten met den handel Terwijl andere jaren omtrent Belgische kooplieden als om a werden opgekocht en dagelijks idingen naar onze zuidelijke gezonden, is er thans van haast geen vraag naar aard- ar tafelaardappelen, noch naar er, noch voor de industrie. it in Belgie de aardappeloogst an hier. is opgezocht den prijs, waarvoor op de verschillende Belgische ippelen verhandeld zijn en het ijzen zeer uiteenliepen. te Dinant 10 francs per 100 ;eren, Lier en Borgworm was echts 5 francs. Te Aarlen, Truiden en Thienen betaalde e Hasselt en Yperen 6 fr., te 6,25 fr., te Mechelen, Kort- 6,50 fr., te Brugge 6,75 fr., in (Mono) 8 fr. en te Namen meeste plaatsen is dus de prijs Ike hier door de landbouwers Is gevraagd wordt. De meeste in namelyk niet verkoopen dan 3,50 gulden, sommigen spreken :n per 100 kilogram. e koestal. In het Vad. schrijft van een model-boerderij, wat betreft, kan de stal van Dr. eiland in de Seine gelegen, bij nabijheid van Parijs, dienen. irst zindelijk en licht. Zij is verfd, omdat volgens proeven alauw een kleur is die vliegen in niet op stroo, maar op een lisch-zuiver zand, dat iederen ordt. Dit zand wordt uitge- ruit de mest te winnen. Het weer gebruikt om de weiden schoongewasschen zand wordt rd en weer opnieuw gebruikt. e hier opgestald wordt, is de ns haar hoog melkvetgehalte. en direct van de moeder weg- gelijke infecteerende ziekte in gaan. chiedt machinaal. Vier tepel- van caoutchouc worden aan gereinigden uier aangelegd gummislang met een emmer et een luchtpomp verbonden. r kokers is eerst een drukkend zuigen. iwennen zeer snel aan deze ing. tot op 4 gr. afgekoeld en op r gehouden. Zij komt als len handel. »r de luchtpomp, zoowel als jewende kracht, zooals voor en frigator, wordt door een De verlichting is natuurlijk litgebreider artikel hierover is D. Landwirschaftliche Presse, mededeeling is ontleend. Arnhem ig geelkoperen patroonhulzen, herpe en losse patronen, ver- ;m naar de Hembrug, worden 18000 stuks vermist. -- Te Culemborg zijn vanaf 1 Juni jl. tot op 8 dezer 96 gevallen van roodvonk aange- geven, waarvan 17 met doodelijken afloop. waaronder van de laatste week 41 gevallen, waarvan 10 met doodelijken afloop. Door de stoomtram LeidenHaarlem is Dinsdagavond by den Steenen Muur even buiten Hillegom een beschonken zwerveling overreden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Dezelfde persoon was even te voren door een auto aangereden, echter zonder dat hij eenig letsel bekwam. Een der inzittenden gaf hem een paar kwartjes, die dadelijk in sterken drank werden omgezet. Op het station Maastricht is Woensdag- avond de lampenist P. onder een in beweging zijnde bagagewagen geraakt, met het gevolg, dat rijn linkerarm verbrijzeld werd. Uit Enkhuizen meldt men: Een verversknechtje, de 15jarige zoon van de weduwe M., viel gistermiddag uit de goot van een vrij hoog huis en kwam met het hoofd op de straat terecht. Hij werd terstond per brancard naar het Snouck van Loosen-Ziekenhuis vervoerd, maar er bestaat geen hoop, hem in 't leven te behouden. Woensdagnacht waren vier personen uit Tilburg op den Bosschenweg aan het uitvoeren van alierlei baldadigheid aan de woningen laugs den weg. Juist passeerde daar de beruchte T., en lueeneude, dat ook zijne woning het ont- gelden moest maande hij hen tot kalmte aan. Daarop vielen de onverlaten hem met messen aan en brachten hem vier steken in den rug toe. Onmiddellijk werd Dr. Verhoeven uit Oisterwijk ontboden, die T., die veel bloed ver- loren had, verbond. De wonden zijn, hoewel niet levensgevaarlijk, ernstig. De marechaussee's doen ijverige nasporingen naar de daders. Men meldt uit Tiel Woensdagmiddag had op de Waal voor Rossum een ernstig ongeluk plaats. Een af- varende sleepboot greep den ankerketting van een daar liggende vischaak. Deze lag ook met een kabel aan den wal' vast. De visscher V. van Lage Zwaluwe wilde dezen kabel vlug losgooien, doch raakte er in verward, waardoor hem het onderbeen werd afgekneld. Hij is opgenomen in het ziekenhuis te Tiel, waar hem het been bij den knie is afgezet. Men meldt uit Tiel Een schip geladen met grauwkalk voor Tiel en gesleept door het stoombootje Rijnstroom, liep voor de stad op een krib waardoor het in het Paardenwater zinkende is. De lading zal grootendeels behouden blijven. Een veehouder te Zaandijk vond eenigen tijd geleden op een weiland een kikvorsch, welke door zijn lichte kleur en roode oogen zijne bijzondere opmerkzaamheid trok. Hij gaf dit. diertje ten geschenke aan een leerling der Hoogere Burgersekool te Zaandam, die zich uit liefhebberij bezighoudt met het aanleggen van eene dierenverzameling, en het sedert nu reeds bijna twee maanden in het leven houdt met muggen, vliegen enz. Niet onmogelijk zoo schrijft men ons is het, dat deze vondst er eea is van bijzondere waarde. Volgens deskundigen heeft men hier namelijk te doen met een geval van albinisme, ofschoon tot dusver albino's onder de amphi- bien, met uitzondering van de proteus en axolotl, onbekend schijnen te zijn en niet in leerboeken vermeld worden. Blijkt dit juist te zijn, dan mag dit exemplaar, dat waarsehijnlijk behoort tot het geslacht rana, soort lusea, een groote zeldzaamheid genoemd worden. Dinsdagmorgen is te Zwijndrecht door den eersten trein van Rotterdam overreden Willemstein. Het rechterbeen is hem afge- reden. en het linker is zwaar gekneusd. Door den trein, waarmee hij anders elken morgen naar Breda vertrekt, werd hij nu naar het station Dordrecht vervoerd, vanwaar hij naar het Ziekenhuis werd overgebracht. Te Aken kwam een vrouw, Gothing ge- naamd, den dokter halen bij haar man, die, naar zij zeide, ernstig ziek was. Toen de dokter kwam, ontdekte hij niet alleen, dat de man al een langeren tijd dood moest zijn, maar ook, dat hij wonden aan het hoofd had. Hij weiger- de natuurlijk een vergunuing tot begraven te teekenen en verwittigde de politie. Yrouw Gothing werd aangehouden. Bij een huiszoeking vond men onder de dekens van het bed verborgen een bijl, die versch geslepen was. De lakens droegen sporen van bloed, dat men had gepoogd te wasschen. Er was dus geen twijfel of er was een misdaad ge- pleegd. Niettemin ontkende de vrouw ten stelligste, en op alles wat men haar vroeg, antwoordde zij 't Is de goede God, die hem gestraft heeft. De duivel riep hem en zoo is hij gestorven. Het echtpaar Gothing kwam slecht overeen er was dikwijls ruzie en reeds voor twee maanden had de vrouw gedreigd haar man met een hamer dood te slaan. Men weet nog niet juist wanneer de mis daad gepleegd is, maar vrouw Gothing schijnt in alle geval twee nachten naast haar dooden man geslapen te hebben. Men vraagt zich af, of zij niet zinneloos is. Een vreeselijk drama gebeurde te Hoei in de wijk Saint-Germain. Een lantaarnopsteker had Maandag een aanval gekregen van delirium en toen zijn 70jarige moeder met een stoel doodgeslagen. De hulpkreten van het slaehtoffer werden gehoord door de buren, die den vluchtenden moordenaar vervolgden en hem zoo onbarm- hartig sloegen en trapten, dat hij meer dood dan levend in handen der politie geleverd werd. Te MunchenGladbach zijn's avonds laat twee jonge arbeiders uit Nederland zonder eenige aanleiding aangevallen en met messen gestoken. Een hunner is in het ziekenhuis gestorven. De twee aanranders zijn gevat. Miss Helen Malony, de dochter van een der aandeelhouders in de Standard Oil Company, die natuurlijk over de noodige millioenen beschikt. trouwde heimelijk met een zekeren Samuel Clarkson. 't Jonge paar scheepte zich op de stoomboot /Majestic" naar Liverpool in. Eerst had de jonge vrouw haar moeder schriftelijk om ver- giffenis gevraagd voor al't verdriet haar berok- kend. Reeds op de boot ontvingen de jong- gehuwden per marconigram algeheele vergiffenis, benevens den ouderlijken zegen. Dat sommige hotels te Parijs, die rekening houden met de eigenaardigheden der gasten, bijzondere tarieven hebben vastgesteld voor de viervoeters, die als de getrouwste vrienden van den mensch gelden en dat er voor die dieren zoo goed gezorgd wordt, dat ze kunnen getuigen zich in een hondenwaardig bestaan te verheugen, is bekend, maar niet dat er nu ook honden- pensions bestaan. Dit zijn zoo maar geen be- waarplaatsen, waar de dieren zelven een kuur doormaken of waar ze verblijven terwijl hun meesters of meesteressen een kuur volgen, maar heuselijke pensions, bestuurd door menschen, die over groote open ruimten en over honden- kennis beschikken. Naar verhouding tot het ras van den betrokken hond en de welgesteld- heid van den eigenaar, wordt er van vijf-en- twintig tot vijfhonderd francs per maand betaald, waarbij men dan ook de meest mogelijke zeker- heid heeft, dat de omgang aan de hoogste eischen beantwoordt. D AGE N. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Oct. 4.35 4.57 Zondag 13 5.20 5.46 Maandag 14 6.15 6.49 Dinsdag 15 7.28 8.14 Woensdag 16 9.4 9.53 Donderdag 17 10.35 11.12 Vrij dag 18 11.43 VAN DE 53 3d S o a 33 DER eESTSCHE COI R l VI". en Vrijdngavond, uitgezonderd op Feestdagcn. Itij de Firma P. J. I AS DE IASDF te Ter Semen, it H U H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 7