Magazijn,.HET ANKER" Openbare Vorkooping Een net' BIGllOIinS, Verkrijgbaar een ALBUM, Telegrafische berichten. Advertentien. Blouses, Costuumrokken, Dames- en Heeren Ondergoederen, Damast en Haishoodelijke goederen. Indische uitrastingen. Modeartikelen, enz., enz. Zooals ieder jaar gewoonte, heb ik nu wederom ontvangen Een volledige bij de firma P. J. V AN DE SANDE, Ter Neuzen: Prijs 2,50. BURGER LUKE STAND. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen, Nederlandsch Tooneel te Gent. en prima SPLiTERWTEN. wegens Sterfgeval. keer alleen door scbepen onderhouden worden. Zeeschepen melden, dat in zee vele lijken drijven. Er moeten vooral veel slachtoffers zijn onder landverhuizers, die te Malaga op inseheping wachtten. Visschers te Velez-Malaga haalden lijken op in hun netten. Er moeten ook eenige Duicschers onder de slachtoffers zijn. Ook uit Italie komen overstroomingsberichten n.l. uit bet stroomgebied van de Tanaro in Piermont, waar de oogst verwoest en veel vee verdronken is. Eenige bruggen zijn ingestort en het verkeer op den spoorweg CevaOrmea is gestaakt moeten worden. In het dorp Gross-Sachsen, nabij Heidel berg kregen paardenfokkers twist met een boer, Friedriche Tressler genaamd. Na hem geducht te hebben gestagen, bonden zij hem in liggen- de houding vast op den rug van een wild paard, dat zij daarna met zweepslagen het veld injoegen. Een bereden gendarme gelukte het na een langdurige vervolging, het paard op te vangen en Tressler te bevrijden. De man ver- keerde in deerniswaardigen toestand en moest in het hospitaal te Heidelberg worden opge- noruen. De schuldigen aan deze barbaarsche daad zijn gearresteerd. Te Lissabon sloeg de bliksem in de ko- ninklijke munt. Het personeel verliet in grooten angst het gebouw, met het gevolg dat bank- papier en goud ter waarde van 50 millioen gulden onbeheerd achterbleven. Dieven pro- fiteerden van de zeldzame gelegenheid en wisten met een buit van f 120.000 te ontkomen. Te Aubervilliers heeft een jongeling van 20 jaar zijn broeder doodgeschoten naar aanleiding van een twist, gedurende welken het slachtoffer van den moord zijn moeder had bedreigd. Uit Namen wordt gemeld Dinsdag deed voor de eerste maal een nieuwe koopwarensneltrein dienst tusschen Brussel en Aarlen. Die trein werd op korten afstand ge- volgd door den gewonen koopwarentrein van Schaarbeek op Aarlen. Dien morgen-, ten 4y2 ure, was de eerste trein gekomen op de hoogte van Nannine, toen eenige der wagons losraakten, op den afhellen- den weg terug reden en met groot geweld op den volgenden aanstoomenden trein botsten. In den achterfoergon van den eersten trein zaten een treinoverste-en- twee remsluiters, be- hoorende tot het depot van Schaarbeek. Een der laatsten werd op den slag gedood. De treinoverste is zeer gevaarlijk gekwetst en moest bediend worden. De tweede remsluiter heeft inwendige wonden, alsook aan de beenen, maar men vreest niet voor zijn leven. Op den anderen trein hebben de stoker en de machinist talrijke, maar niet gevaarlijke wonden opgeloopen. De stoffelijke schade zal zeer groot zijn. Het verkeer is belemmerd en de telegraaf- en telefoonpalen zijn gebroken of uitgerukt. Er liepen geruchten dat ook in Marseille pestgevallen zouden zijn waargenomen. Het blijkt dat men de ziekte dadelijk heeft kunnen beperken. Aan boord van een 17 September uit Beyrouth aangekomen vaartuig was een man gestorven aan pest Het schip werd dadelijk naar Trioul gebracht, de ratten werden gedood het schip en de geloste goederen ontsmet. De passagiers en bemanning kwam aan wal in quarantaine en kregen seruminspuitingen als voorbehoedmiddel. Den volgenden dag is nog een ander ziek geworden en gestorven, maar daarna heeft men geen geval meer geconstateerd dan dat van een scheepsjongen die nog ernstig ziek is. Sedert acht dagen zijn de passagiers weder vrpgelaten. Een elfjarig meisje, wonende op de wijk Sterre nabij Nieukerken Waas, was Zondag aan het aardappelen schillen, aeergehurkt bij het haardvuur. Een vonk is op liaar kleeren gevallen en heeft er het vuur aan meegedeeld. In een oogwenk geleek ze een brandende fakkel en vluchtte op de binnenplaats. In erbarmeljjken toestand is de ongelukkige naar het gasthuis overgebracht, waar zij overleden is. Bij een wielerwedstrijd te Berlijn deed een der rijders en zijn gangraaker een ver- schrikkelijken val door het springen van de achterband van de motorfiets. Een verpleger, die daar als toeschouwer zat met zijn kinderen, sprong over de leuning om hulp te verleenen, doch hij had niet bemerkt dat een andere rijder en zijn gangmaker kwa- men aangereden. De ongelukkige werd door de aansnellende motorfiets gevat en op slag gedood. De twee rijders werden na de vreese- lijke botsing met geweld op den grond ge- slingerd. Met den een was 't zoo erg gesteld, dat men hem onmiddellijk naar 't gasthuis heeft overgebracht, waar de geneesheeren een gevaarlijke hersenschudding vaststelden. Een Parijzer uitvoerartikel. De stedelijke overheid heeft onlangs voor eenige jaren de vernietiging der Parijsche waterratten aan een ondernemer uitbesteed, die zich op dit gebied tot nu toe voortreffelijk weert en dien het, overeenkomstig het verdrag vrijstaat, de af- schuwelijke knaagdieren doodof levend te vangen. Den rattenvanger van Parijs is het echter om de levende dieren te doen, die hij met behulp van een goed geschoold personeel weet te vangen. De rattenjagers begeven zich meestal met tweeen, dikwijls ook met drieen in afvoerbuizen gewoon- lijk in de late namiddaguren, wanneer de stedelijke grond- en electriciteitsarbeiders hun dagwerk volbracht hebben. Zij zijn met de noodige groote laarzen, caoutchouc handschoenen en wijde zakken voorzien, die voor de berging der gevangen dieren bestemd zijn. De jagers wachten gewoonlijk bij een uitlooppijp in een hoofdleiding de zwemmende ratten af en vangen die ofwel met de hand of met netten. De ratten worden dan in de zakken gedaan, in bijzondere kisten met luchtgaten gebracht, waarin ze eenige dagen bewaard worden. Dan worden ze naar Engeland en Belgie uitgevoerd. Hier worden ze voor de africhting der honden gebezigd, die dan als goede rattenvangers naar Frankrijk, tot zeer aanzienlijke prijzen verkocht worden. Een der Parijsche ratteuleveranciers beweert dat voor den uitvoer alleen z. g. Parijsche ratten, d. w. z. zwarte waterratten, gezocht worden. 's Gravenhagev 2 Oct. Naar men verneemt zijn de Duitsche Keizer en Keizerin voornemens in de tweede helft der maand November hier te lande een bezoek te brengen aan H. M. de Koningin, Hulst, 30 Sept. Hotel //Amerika" te Hoek van Holland. De afbeelding hierboven is die van bet Hotel z/Amerika" te Hoek van Holland, bijzonder be- kend door de liefderijke verpleging, die de schipbreukelingen van het onlangs gestrande Stoomschip //Berlin" aldaar moehten onder- vinden. Wij hadden het genoegen een gesprek te voeren met Mejulfr. TUYN, dochter des huizes van bet Hotel //Amerika" dezelfde die door bare liefderijke zorgen de erkentelijkheid van de ge- redde schipbreukelingen inoogste en aan wie de geredde Kapitein G. W. Parkinson uit dack- baarheid een ring met Chineesche inscriptie ten gesckenke gaf; deze dame machfigde ons het volgende te verklaren Van kinds afaan was ik lijdende aan de borst. Ik raoest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig ge- bruik der Abdysiroop heb ik veel verzackting en v-erlichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstlijder ten zeerste aanbevelen. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, is geheel onschadeiijk en geneest onherroepelijk alle aandoeningeu van borst en longen, asthma. Zij geneest den koppigsten hoest en de verouderd- ste verkoudheid. De Abdijsiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prijs per tlacon 1.—2.en 3,50. Centraal-Depot L. I. AKKER, van Alkmade- straat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. ZEETIJDINGEN. Van 30 Sept. tot en met 1 Oct. o Van 30 Sept. tot en met 1 Oct. werden langs de Oostslnizen alkier 23 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 5 afge- scbut. JPositie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 3 Oct. 11.32 11.57 Vrijdag 4 n 12.19 Zaterdag 5 n 0.38 12.56 Zondag 6 u 1.13 1.28 Maandag 7 1.45 1.59 Dinsdag 8 2.16 2.33 W oensdag 9 2.48 3.4 P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd een kinderstoeltje, een zakmes en een teekening. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag -6 October a.s., te 2J/4 ure, eerste dagvoorstelling; opvoering van TValter Sol tail f tooneelspel in 4 bedrijven door Hans Olden, van het Berliner Hoftheater. Op Vrijdag den 4 October hoopt JACOBUS HOFNIAN Cz. zijn 23sten gebooi'tedag te berdenken. Dat bij nog lang gespaard blijve is de wensch van ZIJN VRIENDEN. Zaamslag, Othene, October 1907. Heden overfeed na een langdurig lijden onze geliefde Echtgenoote en Moeder, MARIA DE KRAKER, in den ouderdom van 51 jaar, 10 maanden en 22 dagen. Uit aller naam, Axel, 1 Oct. 1907. M. WOLFERT. DEN IIAAG, bericht bij deze dat zij heden Woensdag, Donderdsg en Vrijdag zal geetaleerd zijn in het Hotel des Pays-Bas" te Ter Neuzen, met onderstaande artikelen Ailes nieuwe oogsi. Aanbevelend, J. D. TH1ELJ1AN—BAUWENS. Ter Neuzen. Deurwaarder Hnine-man te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van Mejuffrouw J. STOlFELfe, te Ter Neuzen, op Woensdag 23 October 1807, des namiddags ten 1 ure, te Ter Neuzen, in de Brouwerijstraat, publiek verkoopen als: Sckaafbanken, Draaibank, Slijpsteen, Ladders, Schragen, ijzeren Bankscbroef, Touwwerk, Kelderwind, Sergeant, Hamers, Za:ren, Scbaven, Beitels, Vijlen, Booren, Spijkers, Bandijzer, groote Kuip, eene partp Hout, Verfpotten, Kisten, esnige Oudheden, Deuren en Ramen, een stel Gereedschap tot het slijpen van scbaatsen en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 3,CO rats rat. van alle gemakken voorzieu. Adres Bureau dezer courant. bevattende versehillende der mooiste fotografische opnamen van het bezoek van het Vorstelyk Echtpaar aan Zeeland, waaronder ook zeer fraaie en goedgelukte opnamen van het bezoek aan Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 19 Sept. Floras van de Velde, oud 42 j., weduwn. en Janneke de Groote, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Jan Matthijs Loof, ond 23 j., jm. en Cornelia Witte, oud 21 j., jd. Jacobus Wolfert, oud 30 j., jm. en Elisabeth llamelink, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Anna Rosalia, d. van Pieter Joannes Smolenaers en van Maria Evelina van Acker. 19 Sept. Markus, z. van Daniel Frans Dieleman en van Sara van Drongelen. 21 Sept. Tanneke Catkarina, d. van Jan Cornelissen en van Leuntje Cornelia Overdulve. Petronella Leonarda, d. van Jan Cornells Bom en van Antoinetta Adolpliina Jleerburg Snarenberg. 27 Sept. Adriana Johanna, d. van Jan Cornelia Faas en van Maria van Cadsand. Overlijden. 16 Sept. Johannes Pieter Jansen van Rosendaal, oud 1 m., z. van Cornells Nicolaas en van Francina Maria de Bruijn. (drntttiw. Huwelijks-aangiften. 13"Sept. Cornelia Josephus de Bilde, oud 26 j., jm. en Mathilde Mangnus, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Alphonsus Fran- ciscus Mahu, oud 38 j., jm. en Mathilde Dingeman, oud 30 j., jd. 17 Sept. Desiderius Jacobus Steijaert, oud 29 j., jm. en Mathilde Catharina Stobbelaar, oud 23 j., jd. 27 Sept. Cornelis Josephus de Bilde, oud26j.,jm. en Mathilde Mangnus, oud 22 j jd. Geboorten. 10 Sept. Martha Rosalia, d. van Fran- ciscus Vleeskens en van Anna Maria Verschuren. 16 Sept. Edmond, z. van Desire de Bakker en van Dorothea van Gimst. 17 Sept. Bernardus, z. van Johannes Francies van Vliembergen en van Elisabeth Lemsen. 20 Sept. Josephus Jacobus en Johannes Camilius, zonen van Cornelis Johannes Maas en van Rosalia Bcrting. 21 Sept. Martha Philomena, d. van Pieter van Schependom en van Philomena Pauwels. Overlijden. 2 Sept. Jan Francies Steel, oud 74 j., echtg. van Ludoviea Francisca de Kok. 5 Sept. Anna Maria van Heese, oud 71 j., wed. van Theodoras D'Haen. 17 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslaclit van Petrus van Heijens en van Leonie Catharina van Mol. 30 Sept. Jan Francies Taalman, oud 82 j., weduwn. van Maria Anna van Thielen. BBenssMlijk. Geboorten. 27 Sept. Louisa, d. van Leonardus Bogaart en van Barbara der Weduwe. Overlijden. 29 Sept. Jacobus Johannes Josephus Aarsen, oud 33 j., z. van Josephus ep van Maria Kouijzer. Hoflt. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Sept. Willem Ollebek, oud 27 j., jm. en Suzanna Janna Kolijn, oud 29 j., jd. 12 Sept. Jan Zegers, oud 21 j., jm. en Anna de Bruijne, oud 22 j., jd. David Scheele, oud 31 j., jm. en Janna Dieleman, oud 30 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Abraham, z. van Abraham Tolle- naar en van Janna Verbrugge. 7 Sept. Pieier, z. van llermanus de Jonge en van Helena de Bruijne. 9 Sept. Ebrina, d. van Abraham van Hoorn en van Elizabeth Ilameiink. 17 Sept. Jar.na Catharina, d. van Jan Dirk Klaassen en van Maria de Meester. 18 Sept Maria Suzanna, d. van Adriaan de Bruijneen van JohannadeRegt. 21 Sept Adriaan, z. van Adriaan Wolfert en van Janna Scheele. Jacobus, z. van Jan Bolleman en van Neeltje van Cadsand. 22 Sept. Jan, z. van Frederik de Bree en van Adriana Pladdet. 24 Sept. Helena Sara, d. van Marinus Adriaan Drabbe en van Anna Johanna Leenhouts. 25 Sept. Hermanus, z. van Michiel de Footer en van Adriana den Engelsman. Dimmen, z. van Pieter Kolijn en van Jacoba Johanna Oppeneer. Overlijden. 25 Sept. Dina de Moor, oud 80 j., d. van Cornelis en van Catharina Loof (beiden overleden). liorwarht. Geboorten. 12 Sept. Irma Maria, d. van Alphonsus de Waele en van Maria J. Matthijs. 16 Sept. Valerie Louisa, d. van Honore Gijsel en van Coleta Inghels. 22 Sept. Augusta, d. van Francois Cerpentier en van Maria L. Sturm. Overlijden. 25 Sept. Emile Arthur de Vliegher,oud 10 m z van Hendricus en van Eugenia Sinack. Pru- dentia de Koning, oud 60 j., echtg. van Franciscus van Puijvelde. 28 Sept. Gustaaf Aper, oud 17 d z. van Bruno A. Aper en van Dolphina de Munter. Overslasf. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. PleiSippine. Huwelijks-aangiften. 21 Sept. Achilles van Wijnsberghe, oud 27 j., jm. en Maria Louisa Nuij- tinck, jd. 25 Sept. Arthur Maria Gijsel, oud 21 j ,jm. en Julraa Sidonie Dhooge, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Finantius, z. van Augustaaf de Mul en van Ema Josepha van Hulle. 17 Sept. Maurice Johannes, z. van Petrus Ploegaert en van Angelic Elisabeth Pauwels. 23 Sept. Ludovicus Jacobus Alphon sus, z. van Alphonsus Franciscus de Vries en van Elodie Marie Snoeck. 28 Sept. Elza Susanna, d. van Francius Nobertus Pauwels en van Lucie Paulina van Hurck. Overlijden. 16 Sept. Bernardus Johannis Hubertu3 de Kousemaeker, oud 27 j., z van Petrus Franciscus (overl) en van Sophia Francisca Groothaert. Xamndai;. Huwelijks vollrekkingen. 26 Sept. Louis Verstraaten, oud 19 j., jm. en Janna Maria van Es, oud 23 j. jd., Geboorten. 13 Sept. Frederik, z. van Willem van de Voorde en van Christina Hamelink. 17 Sept. Adriana, d. van Maarten van Kerkvoort en van Elizabeth de Ridder. Willemina Cornelia, d. van Cornelis Willemsen en van Maatje Elizabeth Faas. 27 Sept. Jan, z. van Aarnout Hamelink en van Pieternella Adriana Goosen. 30 Sept. Krijn Cornelis Pieter, z. van Pieter van Dixhoorn en van Aaltje Geelhoedt. Overlijden. 23 Sept. Catharina Krane, oud 75 j., wed. van Martinus Oppeneer. 24 Sept. Sara de Pooter, oud 7 w., d. van Franpois Michiel en van Rachel van Drongelen. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe t 9,50, Rogge 8, Wintergerat f 9,25, Zomergerat Haver f 7,25, Erwten 11,50, Witte boonen f Bruine boonen Duivenboonen /9,50,Paardenboonen fBoekweit f Ljjnzaad f Koolzaad f Aardappela f 3 25. Boter per kilo f 1,45. Eieren per 26 atuks f 1,20. Ter weekmarkt waren aangevoerd52 atuks Rundvee, 56 varkena, waarvan verkocht 21 atuks Rundvee, 24 varkena. •o a 3 VLAG. NAAM. M«. Van en naar. Lading. Voor Xer Weuieu: 30 Eng. 8.8. Harriet 1373 Middlesbro ijzer idem Broomhill 1590 Amble kolen 1 idem Tadorna 3730 Liverpool stukg. Van Xer Neuzen 30 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londeu stukg. 1 Nederl. s.s. Automaat 3137 New-Castle ledig Eng. s.s. Harriet 1373 Middlesbro idem Voor Client i 30 Fran. sch. Euterpe 312 Aiquillon graan Eng. 8.8. Don 2658 Goole stukg. idem Calder 2004 idem idem Noor. s.s. Orn 4184 Expilla hout Van CJeut 1 Deen. s.s. Peter Marsk 3826 Methil ledig Eng. s.s. Calder 20C4 Goole stukg. a.s. HARALD in lading te Repola voor Gent. s.8. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD van Torino naar Ter Neuzen, pasaeerde 1 dezer Elseneur. s.s. ELISABETH wordt heden te Pillau verwacht. 8.8. HELENA in lading te Tyne Dock voor Pillau. if it V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3