Gemengde beriehten. Wri- b te Scherpenisse, J. M. Kesteloo en W. M. Kesteloo te Oosterland, Jac. Constandse te Brouwershaven, J. van Sluis te Noordwelle, J. Hohil te Ellemeet, H. J. J. Jolivet te Aardenburg, is-- Mubregtse te Kerkwerve, Th. Louwerse, te v\ issekerke, N. Mol te's Heer-Arendskerke, jj" Kock en 0. Zuijdweg te Heinkenszand, r. de Jonge te's Heerenhoek, A. van der Burcht te rerseke, T. Adriaansen, J. Adriaansen, W. van Dulleman, P. Steutel, alien te Goes, Joh. van Baal te Schoondijke en P. A. le Grand te Zuidzande. Door de afdeeling Tholen der Zeeuwsche Laiidbouwmaatscbappij is aan eene commissie opgedragen over het ontwerp-Landbouw-onge- vallen-verzekering rapport uit te brengen aan het bestunr. Inzake bet scbrijven van de afdeeling Oost- ourg betreffende betere keuring op adem bij de verplichte hengstenkeuring, voor zoover betieft het zware paard, werd besloten te ant- woorden dat de vergadering zich met dit schrijven niet kan vereenigen, maar aandringt op gelijke behandeling bij de keuring, terwijl ook de wenschelijkheid werd besproken de longeerplaatsen zoowel te Oostburg als te St. Maartensdijk te verbeteren. Ook aan de missive van Oostburg tot op- lick ting van een Bietenbond be&loot men geen adhesie te verleenen. De //Vereeniging van beetwortelsuikerfa- bukanten in Nederland" heeft in een adres aan den Minister van Landbouw enz. hare in- genomenheid betuigd met het voornemen der legeering tot wederinvoering vaneenrijkstoezicht op de weegwei'ktuigen en de hoop uitgesproken, dat .weld ra de noodige voorstellen van wet van wettelijke voorschriften tot invoering van zoo- danig toezicht zullen tot stand komen. Vooi« ^oolzaadverbouwe^s, Dit jaar zijn te Rotterdam voor deNationale Militie 3634 lotelingeu. Levenslustige oudjes. Op dit oogenblik zijn te Rotterdam twee bruidsparen, die 146 en 120 jaai tellen. Een weduwnaar van 76 jaar zal het nog eens wagen met een weeuwtje van 70 jaar. De bruigom van het andere paar is 67 en de bruid 53 jaar oud. Te Rotterdam zijn straatbengels bezig van de nieuwe nikkelen stuivers kwartjes te maken, door de tram er over been te laten rijden. In den avond zijn eenige bijziende winkeiiers reeds beetgenomen. Men zij op zijn boede. In de volkswijk de Vogelenzang te Rotter dam heeft een ernstige brand gewoed. Een dubbel pand, waarin gevestigd was een klompen- makeiij en een huidenzouterij, is nagenoeg uitgebrand. De belendende perceelen, een zeep° poederlabriek, een bergplaats van vuurmakers en lucifers en een tabakspakhuis, hadden water- schade. Een nieuwe carriere. Een familie te Utrecht heeft thans genoeg van een dienstbode enPer annonce een dienstman voor huislijke bezigheden. Teneinde hunne financieele positie te ver beteren zijn enkele politie-agenten te Rotterdam bootwerker geworden. Het weekgeld wisselt dan ook af vaD 15—20 gulden. Zaterdag werd op 16 graanbooten gewerkt. Te /aandam is Zaterdag een tweejarig kind al spelende in de Bouwmanspadsloot geraakt en verdronken, Zaterdagmiddag is de 60jarige G. V. te Zoelen uit een noteboom gevallen. Naar zijn woning te Tiel vervoerd. overleed hij daar e'en half uur na aankomst. Bergen op Zoom wordt gemeld dat bij de W oensdag gehouden manoeuvres op de Woensdrechtsche heide, een ongeluk plaats heeft geliad. Een wachtmeester legde de samen- stelling en werking van een kanon uit, hij wist niet dat het stuk geladen was, dit ging af, waarbij een paard de lading in de borst kreeg. Van de omstanders werd niemand sfe- troffen. Men meldt uit Winschoten De geheele kas, aanwezig in het gebouw van het Leger des Heils alhier, is Zaterdagnacht gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagmorgen is op het stationsterrein te Dordrecht een meisje van 8 jaar onder een rangeerend treinendeel geraakt en over beide beentjes gereden. Donderdagmorgen vond men op een veld te Herent het lijk van een man, dat vreeselijk verminkt was door middel van een ploegijzer. De vermoorde was onherkenbaar, doch hij schijnt omstreeks 50 jaar oud in zijn zakkeu vond men een weekabonnement op den spoor- weg naast het lijk lagen eenige geldstukkeu. Van den dader geen spoor. Te Breklenburg, in de buurt van Oot- marsum, had een landbouwer dezen zomer twee ooievaarsnesten bij zijn huis. Dezen zomer stierf van een der paartjes bet mannetje. Tot hunne verbazing zagen de bewoners nu bet volgende gebeuren De twee ooievaars van het andere nest vlogen uit en haalden een troep ooievaars, alien man- netjes op. Dezen werden aan de ooievaarsweduwe een voor een voorgesteld. Hare keuze viel op een van hen, en deze bleef. De eieren, welke in het nest waren, werden er uitgeworpen, zoo- dat het nieuwe paartje met een nieuwe huis- houding begon. Men meldt uit Rilland-Bath Ongeveer 4 weken geleden werd nabij den dijk der Anna Mariapolder drijvende gevonden een in zeer verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend manspersoon. Het werd in de schorreu aldaar begraven. Dit gelezen hebbende in de couranten vervoegde zich de vorige week een net in de rouw gekleed heer, informeerende hoe het lijk er had uitgezien, daar zijn broeder was verdronken. De gemeente- veldwachter en de arts gaven de noodige inlich- tingen en hetgeen door de heer werdmedegedeeld, kwam veel overeen met hetgeen de andereu hadden gezien. Aan den officier van justitie werd verlof gevraagd en ook verkregen het lijk op te graven, teneinde het te trachten te herkennen. rijdag nu bad de opgraving plaats in bij zijn van twee familieleden. Het lijk was geheel onherkenbaar en daarbij geheel zwart, doch op den zakdoek, op bet lijk gevonden, ksvam dezelfde letter voor (de letter R.), als die op de zakdoek welke door de familieleden was medegebracht, terwijl ze beide evengroot waren. Teneinde nog zekerder te zijn, werden de knoopen aan broek en vest der kleeren, op bet lijk aanwezig, afgesneden en op de achter- zijde stond dezelfden naam (de naam van den kleermaker te Antwerpen, als op de knoopen der medegebracbte kleedingstukk'en. Aan twijfel viel dus niet meer te denken, zij hadden hun vei'dronken broeder gevonden. Uit Antwerpen was spoedig een doodkist ter plaatse, waarin bet lijk werd gedaan en vervolgens naar Ossendreckt getransporteerd. Zaterdag is het lijk vervoerd naar Antwerpen, nadat door den consul te Hansweert de noodige legalisatie der handteekeningen bad plaats gebad. De onge- lukkige was nog slechts 21 jaar oud en heette Rudoli Nelisse, van beroep klerk te Antwerpen. Met drie vrienden was bij uit roeien gegaan, het bootje was gekanteld en zoo was hij ver dronken. Het raadsel van het in het veld bij Gheel gevonden lijk van een vi'ouw die door een schot getroffen was, is opgelost. Op het spoor ge- bracht door een geweer, nam de justitie een landbouwer uit de buurt in vethoor en deze bekende, door de hem kwellende onrust ge- dreven, dat hij den dood veroorzaakt had, maar geheel bij ongeluk. Een ander was hem 's avouds komen halen om een rondzwervenden dollen bond, dood te schieten. Toen zjj den hond hoorden bromtnen, had hij in het duister op den gis eenige schoten in^ die richting gelost. Tot hun schrik hoorden hij en de anderen, die bij hem waren, een kreet als van een mensch. In hnn angst keerden I zij naar huis terug en den volgenden dag toen het lijk gevonden werd, begrepen zij wat er gebeurd was. Zij durfden toen ech'ter niets bekennen. De man is niet aangehouden andere getui- gen bevestigen zijn verhaal. In The Banner zoo schrijft De He- raut komt een niet onaardige parabel voor, die ook voor onze kerken wel tot leering macr strekken. Vier spinnen, zoo verhaalt ze, besloten een reis te doen om iets van de wereld te leeren kennen. Op hun tocht kwamen ze ook bij een schoongebouwde kerk in een Christelijke stad. Hier beviel het haar zoo goed, dat ze besloten er te blijven en ieder zocht een geschikt plekje om daar haar webbe te spinnen. Na enkele dagen kwamen ze bij elkaar om haar ervaringen mee te deelen. Met mij ging het slecht, zei de eerste spin. Ik weefde mijn net in een boek van den preek- stoel. Maar gisteren kwam de koster met een stoffer en veegde bet weg. Mij ging bet niet beter, zei de tweede spin. Ik king mijn webbe op aan een dik boek bij de voorlezersbank, maar een man met lang zwart kleed kwam en vernielde mijn werk. Het zelfde overkwam mij, zei de derde. Ik spon mijn webbe over de doopvont. Gisteren moest een kind gedoopt en mijn webbe werd stukgescheurd. Ik was wijzer dan gij alien, zei de vierde. Ik spande mijn webbe uit over de opening van de bus, die bij de deur geplaatst is, om de contributies van het predikantstractement te ontvangen. Vele lieden gingen voorbij, maar niet een vond het zeifs de moeite waard om naar mijn werk te zien. Het is nog ongedeerd en ge kunt er staat op maken, dat het nog lang zoo blijven zal. Oversfpoomingera. Hebben we hier allerwege te klagen over watergebrek, zoo zelfs, dat verscbeidenen voor zich en liun vee op grooten afstand moeten zoeken naar drinkwater, in het Zuiden van F rankrijk is men getrolfen door eene groote ramp, ten gevolge van overstrooming door over- vloedigeu regenval. Het zuiden van Frankrijk, dat eerst ounoemelijk nadeel leed door de troebelen die daar onlangs plaats hadden, is thans door een groote ramp geteisterd. In een enkelen middag vernielde een water- vloed de geheele wijnvlakte, en beleefde men daar toestanden als sinds 1875 niet meer was voorgekomen. Heel het zuid-westen van het departement van Hera uit is in enkele uren geruineerd. Twee rivieren werpen zich in zee na de nu geteisterde streek te hebben doorstroomd de Herault, welke, na daor het westen van het departement te zijn gegaan, aan het eind van haar weg de wijnvelden drenkt van Paul- han, Adissan, Pezenas, enz., Agde in tweeen snijdt en naar de Middellandsche Zee loopt en tweede stroompjc de Libron, welke uit het westen komt en den vierhoek vormt, welke zich uitstrekt van Beziers tot Cette, van Agde tot Paulhan. Daar wordt zeer druk aan wijnbouw gedaan, men krijgt er tot 200 H. L. van de F1A. Flet onheil, dat deze plek heeft getroffen is veroorzaakt door een onweder, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag is losgebarsten in den volgenden nacht door vreesefijke regens gevolgd. De dag tusschen beide was helder, mooi. Sedert is bet er verschrikkelijk geworden. Ook Vrijdag bleef de lucht nog dreigend. Maar het water was toch 50 c. M. gezakt. Te Dra- guignan heeft een nieuw onweder gisteren een brug van 10 M. weggeslagen. Te Madieres zijn vier werklieden verdronken. Ook in Spanje heeft men van overstroomingen in hevige mate te lijden. Malaga is door de over stroomingen door een groote ramp getroffen. Vele menschen kwamen daarbij om. Voortdurend worden nog iijken gevonden. Het geheele aantal dooden, dat herkend is, is daar en in de omliggende dorpen 72. Er zijn 68 gewonden waarvan er vele in het gast- huis liggen. Vele menschen lijden, tengevolge van de doorgestane koude en ontbering, aan longontsteking. Lijken van dieren en vuilnis verspreiden een afschuwelijken stank. Vele handelshuizen hebben groote scbade geleden. Bij de firma gebroeders Gomez is alleen voor een half miilioen peseta's aan zijde en tapijten te loor gegaan. De zee heeft vijf kanonnen die op het havenboofd klaar lagen, om naar Melila verzonden te worden, weggespoeld. Te Camoanillas zijn de meeste buizen ver- woest en is de wijnoogst verloren, de schade beloopt daar een half miilioen peseta's. Overal op bet veld vindt men lijken. Te Almogia zijn 28 huizen ingestort, is de oogst verwoest en zijn vele vrucktboomen ontworteld. Het water drong tot op bet kerkliof door en spoelde de lijken uit hun graven. De Claw era van Aniwerpen. De kwestie aldaar, mag voor het oogenblik als geeindigd worden beschouwd. Het werk is allerwege kervaf. Onder het werken worden door verschillende partijen nog wel enkele lief'elijkkeden(l) aau elkanders adres gedebiteerd, maar dit wordt voor kenners van de zaak be schouwd als de laatste Hifcsen van een onweer dat dreigend boven de streek heeft gehangen. In den begiune was er in de vergadering der Federation Maritime van Vrijdagmorgen nog een stroom, om niets toe te geven en den strijd vol te houden, tot de werklieden zicli den voet op den nek wilden laten zetten, doch anders gezinde leden die ook meer dan genoeg hadden van den voor Antwerpen onhoudbaren toestand, behaalden ten slotte de meerderheid en wist te bewerken dat het lock-out werd iuge- trokken. Het werk is daarop algemeen aangevangen en Zaterdag zijn de //ratten" vertrokken. Een der leden van het bestuur der Federation Maritime is gedagvaard voor den onderzoeks- recbter den heer Godenir. Deze deelde daar- omtrent het volgende mede aan bet Hbl. van Antwerpen Na over een en ander gesproken te hebben, waarsckuwde M. de substituut Godenir, M. Gylsen voor alle mogelijke gebeurtenissen, want zegde hij, ik heb de volkomenste vrijheid van handeien, nu dat een onderzoek geopend is en zoo morgen of later weer eene staking of lock out moest uitbreken, tengevolge de besluitselen der Federation Maritime, en de politie of gen darmerie weer handelend moest optreden, zouden wij de allerlaatste en strengste maatregelen nemen, daar wij niet kunnen dulden dat, tenge volge eenige partijdige beslissing de haven van Antwerpen moet geruineerd worden en wij zouden zelfs de meest invloedrijke personen der stad niet ontzien. M. Gylsen vroeg toen dat wil dan zeggen, dat ge ons, leiders der Federation Maritime zoudt opsluiten Het autwoord van den substituut luidde al- dus Ik zeg dit niet maar het wil toch hetzeifde zeggen Hewel, M. de substituut, antwoordde toen weer M. Gylsen, ik laat me daarmee toch niet bang maken en zoo de bestuursleden er voor in t kot moeten zitten, weliiu bet zij zoo maar ze zullen geen van alien een streep af- wijken van hunne aangenomen houding. ij deelen dit werkelijk verbluffend onder- houd onder alle voorbehoud mee, zoo ongeloof- lijk komen zekere uitlatingen ons voor. Het. geval Dreyfus is in het geheel nog niet geeindigd en zal nog een nasleep hebben. De uiais aan boord van de stoomboot Beltor, schijnt door de verhitting te zijn beschadigd en zoo- danig dat deze op 5 fr. waardeverlies de 100 kilo's wordt gerekend. Het schip is geladen met 6000 ton, wat zoo dus eene scbade zou veroorzaken van 300,000 fr. Dit zaakje zal voor de rechtbank afgehandeld worden tusschen de firma Dreyfus en de Federation Maritime, die geheel de verantwoordelijkheid van den kapitein op zich heeft genomen. Heden middag vergaderde de Federation Mari time. Weinig werd ons medegedeeld over de besluiten, door haar genomen, zegt de N. G. Zij hield zelfs een afzonderlijke vergadering, om le weten wat zij den journalisten meedeelen zou. Ziehier het besluit dat zij ons toever- trouwen wilde //Daar de werklieden gedreigd bebben de werkstaking binnen veertien dagen te beginnen, zoo hebben wij de noodige maat regelen genomen om in iedere gebeurtenis te voorzien. De gedragslijn van de Federation Maritime zal altijd dezelide blijven. Aan een der voornaamste stouwers heeft het parket medegedeeld dat het bij de minste neiging tot uitslniting niet zou aarzelen de leden van de Federation Maritime in staat van bescbuldi- ging te stellen. Naar van Zaterdag uit Antwerpen wordt gemeld heeft er op de Schelde eene aanvaring plaats geliad tusschen eene Regeeringsboot, met 800 personen op wej naar bet station van het Land van Waes, en Rijnbooten. Twee schepen werden aan den grond gezet en met het redden van menschen aangevangen. Een later bericht meldt, dat bij de aanvaring niemand is omgekomen. Te Louden was het Woensdag de warmste dag die er van 'tjaar nog geweest was. Om 1 nor teekende de officieele thermometer 80 gr. F., een ,graad meer dan op 12 Mei. In 't heele jaar waren er slechts 35 dagen geweest van 70 gr. of meer en van die 35 waren er 8 in deze maand. In October 1886 is het ook eens 80 gr. geweest. Zou ons zoo iets ook in de volgende maand beschoren zijn Het Engelsche blad, waaraan we dit bericht ontleenen, geeft een plaatje, waarboven het opschrifteindelijk cricketweer 1 en voorstel- lende twee zweetende voetbalspelers. De Munchenaars verkeeren in opschudding. De brouwerijen in hun stad hebben besloten, den prijs van het bier met ingang van 1 Octo ber te verhoogen. Bij het scboonmaken van den in de Jo- nashaven te Hamburg liggende Russische tank- stoomboot /Meteor", liep een zekere hoeveelheid petroleum in het water. Door een of ander toeval geraakte deze petroleum in brand, en de vlammen sloegen over naar bet schip De bemanning, bestaande uit ongeveer 50 Russen en Chineezen, trachtte zich te redden door in het water te spriugen. Daarbij liepen ecbter eenigen, die zich vastklemden aan heete deelen van het schip, brandwonden op, terwijl twee matrozen worden vermist. Een vlotschipper stierf in 1905 aan cholera, die hem in de uitoefening van zijn beroep bad aangetast. De weduwe heeft, door een uitspraak in hoogste beroep van het Reichsversicbernngsambt, pensioen gekregen op grond van de wet op verzekering tegen onge- vallen. De cholera was ontstaan, waarschijn- lijk tijdens zijn verblijf op het vbt, door mid- dellijke of onmiddellijke aanraking met het rivierwater. De besmetting kan in een oogen blik hebben plaats gehad, en a' kan dit zijn geschied terwijl de man geen werk verrichtte, toch was hij, zoolang bij op het vlot was, in m—m i E(e" |®m;ddeIde boolzaadoogst bevat evenveel minerale bestanddeelen als een goed gewas tarwe, zegt de heer ea Kodengate Marissen in zijne Bijzondere planten- teelt. Jin deze leeiaar aan de Rijkslandbouwscliool te Vagemngen laat op die uitspraak onmiddelliik volgen vooial veel stikstof en kalk, alsmede vrij groote koeveel- neden phospkorzuur en kali. Wel mag men koolzaad clus een veeleischend gewas noemen. Koolzaad worlelt vrij diep. Toch stelt bet vooral liooge eischen aan den bovensten laag van de bou wvoor. Men moet dus, als de grond zulks vi-aagt. sterk bemesten en veel, maar men werke de te gebruiken mes stoften met diep weg. 't Gebruik van stikstofriiken mest is aan te raden, zegt de beer Ten Rodengate Ma rissen ook nog en hier oestaat zoo goed als geen gevaar, dat t geWas er door zal gaan legeren. i "'-I26" de hovenstaande besehouwingen ons niet dujdelyk in de richting van den chilizak Koolzaad vraagt /.veel en gemakkeliik opneembaar jdantenvoedsel //vooral veel stikstof." Laten dit de koolzaad verboawers wel ontboudeu. In 'tOldambt (prov. Groningen) brengt men in den herfst wel eens aai de over bet te velde staand gewas. Andere bemesting bebalve »zoo nu en dan wat cbiiisalpeter" wordt daar metgegeven. Geen wonder, niet waar, dat zulks er goed bevalt, Chilisalpeter bevat veel stikstof en is een gemakkelijk opneembaar plantenvoedsel. Het kan voor den koolzaadverbonw gerust warm aanbevolen worden. Dat wij er reeds nu de aandacht op vestigen is een gevolg van de meening, dat een weinig stikstof- mest, ook in dezen tijd door 't jonge koolzaad met dank aanvaard zou worden. 50 tot 75 K.G. per bunder kan de planten (als't weer wat mee wit werken) nog beel wat voort belpen voor t winter wordt en de rustperiode voor de planten aanbreekt. CCH Uitij jj 1 Ciwii 111 o I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2