Gemengde berichten. voorgrond de heer en mevrouw Kohler die met een tweetal hoogst comische nummers, waai'onder vooral uitmuntte //De Kinderbroed- machine", de hoorders geruimen trjd aller- prettigst bezighielden. Kortom, het was daar een gezelligen avond, die een drukkere opkomst verdiend had. De schouwburg van de firma Bakker, mocht zich in een druk bezoek verheugen. De ver- schillende stnkken die hier zijn opgevoerd //De Fabrieksbaas", //De Kapitein van Kopenick", z/Jan Ongeluk" en //Mottige Janus" verdienden dien bijval dan ook ten voile. De verschillende uitvoerders, waaronder we vele goede oude be- kenden en ook enkele nieuwe, veel belovende krachten zagen, kweten zich goed van kunne taak. Zooals we reeds meldden, had de cinemato- graphe van Antoon Wegkamp voortdurend een druk bezoek. Dit kan dan ook moeiljjk anders. Daar kan men op rustige wijze iets interessants genieten. De heer Wegkamp beschikt over een flinke verscheidenheid van de alleruieuwste films, die dus steeds afwisseling bieden, terwijl een duideljjke uileenzetting, of verklaring van de voorgestelde beelden en tafreelen, het amusante daarvan zeer verhoogt. Zoowel de comische als ernstige tableaux, streden om den voorrang van belangrijkheid. Verder trokken op de kermisdenatuurwonders, de wondervisch en de //dikke dame" veler belangstelling. Daarvan kon men voor een prikje genieten. De dames van kunsten en wetenschappen hadden ook weer het gewone bezoek. Het mag wel vervrondering baren, dat ondanks de meerdere ontwikkeling, deze etablissementen nog zoo bloeien, dat ze in steeds starker getal terugkeeren. Vooral voor ver- lietden, schijnen die nog zeer aantrekkelijk te zijn. Honger is er bij gezonde magen steeds in het land. Daarvan zullen zoowel het Koninklijke wafel- en poffertjes kraam van Smits, als de vele oliebollenbakkers de bewijzen ontvangen hebben. Wafels en poffertjes kon men ditinaal nuttigen onder het genot van een stukje piano- muziek geaccompagneerd door een zanger (of wel omgekeerd). Dit kwam vroeger ook wel voor, maar de ondernemer is zeker van meening dat het beter is, dat de bezoekers van zijn gelegenheid zich, behalve met eten, niet be- hoeven te vermoeien. De draaigelegenheden hadden niet zoo een drukke nering als anders. Zelfs het cham- pagnefeest, op Vrijdagavond georganiseerd in de stoomcaroussel van Peeters-Vinken, vermocht, hoe interessant ook, ditmaal geen druk bezoek te lokken. De verschillende dansgelegenheden vermochten, de een meer, de ander minder tot bezoek uit te lokken. Door het orkest onder leiding van den heer L. M. Goudstikker werd des Dinsdags in het //Hotel de Commerce" een concert ge- geven, dat redelijk bezocht werd en waarhp bleek, dat de verschillende heeren, die deelmaak- ten van het orkest, op hun instrument goed thuis waren. Thans behoort alles weer tot het verledene. Vele tenten zijn reeds afgebroken, of vertoonen nog een naakt geraamte terwijl zeker ons nog hedenavond wacht de groote afslag van peper- koek. Of die succes hebben zal nadat onlangs albier zoo'n groote partij is cadeau gegeven Och, velen houden toch altijd van een zoet mondje Van de Vrijdag te Hansweert passeerende z/Telegraaf 3" was ter hoogte van Alblasserdam een dekknecht, zekere De Nijs van Hontenisse, overboord gevallen en verdronkeu. Vrijdag en Zaterdag zijn te's Gravenhage op het terrein van de nationale en internationale landbouwtentoonstelling verschillende wedstrijden gehouden. In den wedstrijd voor oogstwagens werd mede- gekampt door mej. en W. Dekker uit Ter Neuzen. Verder werd nog een ringrijderij gehouden van de elf provincie n, voorgesteld door paren in costuum uit elke provincie. Zeeland was daarbij vertegenwoordigd door twee paren. Een der Zeeuwsche wagens, die Vrijdag meereed in den wedstrijd op de landbouw tentoonstelling te 's Gravenhage, was versierd met het volgende gedicht Stoppeldijk. De voordracht voor hoofd der school te Pauluspolder bestaat uit de heeren Th. J. Willemsen, W. J. Creemer en H. Crijns, respectievelijk onderwijzer te Bergen op Zoom, Lamswaarde en Helden (provincie Limburg). Zaterdaguamiddag hield //Nooit gedacht" eene tamelijk druk bezochte gaaischieting. De hooge vogel werd geschoten door C. Buisrogge te Kloosterzande, de zijvogels door D. Fassaert te Lamswaarde en A. Adriaansens te Wal- soorden en de kallen door J. van Leuven en F. v. Campen te Stoppeldijk. De schieting werd gehouden, omdat zij vroeger ook op dezen dag gehouden werd, toen het nog kermis was. Nu is, zooals men weet, de kermis reeds een drietal weken voorbij. Om dezelfde reden deed Zondagnamiddag onze fanfare //St. Cecilia" eene muzikale wande- ling naar Pauluspolder. Door het schoone weder was er heel wat volk op de been, die deze stille wijk voor een paar uren recht levendig maakte. Middelburg. Bij de najaars vergaderjng der Prov. Staten zal een voorstel van Ged. Staten behandeld worden tot aanschaffing van een nieuwe boot ten behoeve van den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde. Verder een voorstel tot toekenning van een subsidie voor een avondvakteekenschool aan de ambachtschool te Hulst te verbinden. Een man, die Vrijdag op de publieke tribune van de rechtbank te Amsterdam een paar uur had doorgebracht, miste, toen hij van daar in een cafe in de Leidschestraat kwam, zijn portemonnaie met negen gulden. Men meldt uit Boskoop Alhier was Vrijdagavond aangekomen een aangeteekende brief van de Nederlandsche Bank met een bedrag van 10 mille aan bankpapier, en door een der postbeambten gesloten in de brandkast ten postkantore. 's Morgens echter was het stuk verdwenen. De brief was bestemd voor het agentschap van de Ned. Bank te Boskoop. Te 's Heerenberg zijn Donderdagmorgen zeven graanbergen. toebehoorende aan den vorst van Hohenzollern-Sigmaringen, door brand ver- nield. Vermoedelijk zijn zij door spelende kinderen aangestoken. Een krasse journalist. Den 29sten dezer hoopt de heer Herman Heyermans Sr, zestig jaar werkzaam te zijn als lid der redactie van de N. R. C. De Rotterd. diergaarde is thans in het bezit van vier jonge leeuwen, afkomstig van Duitseh-Oost-Afrika. Het zijn 3 leeuwinnen en een leeuw, alien heel mak als jonge honden. Ook is er geboren een witte kameel. Op de Noorderpier te Hoek van Holland is met den hengel een jonge haai gevangen van een halven meter lengte. Hij zal naar de Diergaarde te Rotterdam gezonden woiden. Een l'/sjarige stier van de //Vereeniging tot veredeling van het Rundvee" te Twisk (N.-H.) is voor 1500 verkdcht aan Russische heeren. Ter hoogte van de Charloische haven is in de rivier de Maas een roeiboot gezonkeu met 3 opvarenden. De roeier verdronk. Rotterdam telde Zaterdagmorgen 400.000 ingezetenen. Het Rotterd. Nieuwsblad had van dit heugelijk feit een jubile gemaakt en de vlag uitgestoken. Tegelijk had de heer Sijthof een geschenk vereerd aan de 400.000e Rotterd. in- gezetene, zijnde de jonggeborene Catharina Johanna Bom, die een mooie wieg cadeau kreeg. Eene zilveren eere-beker met inschrift mede door den directeur uitgeloofd, werd aan het gemeentebestuur aangeboden om in een museum te plaatsen. Men kent het verhaal van iernand die bij een brand een pendule het raam uitwierp en met een turf in de hand naar buiten kwam. Zoo iets is gebeurd op den Loosduinschen weg bij Den Haag. Daar raakte een vrouw die in een rijtuigje zat, waarvan het paard op hoi sloeg, zoodanig in de war, dat zij een inzittend kind uit het voertuig in het gras wierp om het geen ongeluk te doen krjjgen. Het paard werd eehter spoedig gegrepen en het kind had alleen het voetje verstuikt. Uit Amsterdam meldt men Het politierapport meldt, dat Vrijdagmorgen door de politie drie mannen zijn aangehouden, die zich door overklimming toegang hadden verschaft tot den Parkschouwburg, //vermoede lijk" met het doel diefstal te plegen. Dit //vermoedelijk" klinkt grappig, als men weet, dat de ru'ine nu al sinds jaar en dag geregeld - haast schreven wij methodisch door groote en kleine dieven wordt leeggeroofd en afge broken. Omtrent een geval var. wederrechtelijke vrijheidsberooving onder Denekamp, meldt men de volgende bijzonderkeden Maandagnamiddag om 4 uur arriveerden alhier de heeren van de rechtbank uit Almelo, teneinde een onderzoek in te stellen naar een zekere weduwe Kuipers onder deze gemeente, waar, volgens zeggen, een zwager van die weduwe zoude opgesloten zitten. Bij onderzoek bleek, dat dit dan ook waar was. Drie heeren der rechtbank, bijgestaan door een Rijks- en een gemeente-veldwachter kwamen binnen, waar zij niemand aantroffen dan een meisje van circa 10 jaar. Zij vroegen haar of zij ook wist, waar oom Jens was. z/Op het land", zei het kind, #mest helpen laden." Waarop de Officier van Justitie zeide //Maar zit bij dan niet in een kamer opgesloten i,0 neen luidde het antwoord van het meisje. Daarop gaf genoemde heer den veldwachter bevel om een deur open te breken. Toen dit geschied was, deinsdeu alien eenige passen terug vanwege schrik en stank. Daar er geen voldoende licht aaawezig was, wij 1 dit door een ruitje van circa 10 c.M. komen moest, werd een lamp aangestoken. Toen zag men Johannes Kuipers verschijnen, slechts met een stuk hemd om't lijf. Tot leger diende een hoopje verrot hooi en voor de noodige behoeften diende een kolossaleijzeren pot. Toen hem gevraagd werd, waarom hij zich zulks altijd had laten welgevallen, antwoordde hij, dat, als hij weleens moeite had gedaan om er uit te komen, men hem door overmacht bont en blauw had geslagen en hij dan soms in een a twee dagen geen eten of drinken kreeg. De ongelukkige kerel, ongeveer 50jarenoud was als een dwerg in elkaar gegroeid en had een baard van minstens 25 c.M. lang. Precies geleek hij een wild mensch. De dokter moet geconstateerd hebben, dat hij het niet lang meer had kunnen uitboudeu. Men heeft den mishandelde met een wagen naar het gemeentehuis gebracht en daarna met een rijtuig naar het Ziekenhuis te Oldenzaal, waar hij, na ingewonnen information, aanvan- kelijk goed vooruitgaat. Mag men de geruchten gelooven, dan zou men Johannes Kuipers op deze wijze uit den weg hebben willen ruimen, daar hij een beletsel was voor het aangaan van een huwelijk. Voorts zou Johannes ook aandeel hebben in de boerderij. Arrestaties hadden nog niet plaats. Een werkstaking van catechisanten is niet alledaagsch. Te Drumpt heerscht er eene al sedert twee jaren. Oorzaak daarvan is, dat de predikant de catechisatie op Zondag heeft gezet en de boerenjongens en- meisjes dezen vrijen dag daaraan niet geven willen. De catechisatie wordt dus niet bezocht en tengevolge daarvan worden "geen nieuwe lidmaten aangenomen. Een winkelier in sigaren te Dordrecht verkocht aan een hem onbekenden Engelschman een kistje sigaren en had de onvoorzichtigheid daarvoor in betaling aan te nemeii een banknoot van 10 dollar van een Zuid-Amerikaansche republiek, waarvoor hij den kooper 21 in Hollandsch geld terug gaf. Toen hij dat bank- biljet bij een bankier wilde inwisselen, kwam hij tot de onaangename gewaarwording'dat het niet meer gangbaar en dus waardeloos was. Te Bosschenhoofd bij Rozendaal is Zaterdag het 3jarig kind van J. B. in een ketel met kokend water gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Vrijdagmiddag geraakte een 2jarig kindje van den' landbouwer Knot te Westerdijkshorn in een onbewaakt oogenblik te water. Het mocht niet gelukken de levengeesten weer op te wekken. Men meldt uit Cuyk aan de Geld. Vrijdaguamiddag was in het aangrenzende Katwijk zekere J. H. bij den landbouwer Loeffen aldaar bezig gier naar het land te vervoeren, toen hij, op de kar staande, daarvan wilde afspringen, terwijl het paard aantrok. Hij viel en een der wielen ging over zijne borst, zoodat hij door de nabij zijnde personen dood werd opgenomen. Te Cuelenborg kreeg een paard in de weide een gevallen vlieger op het achterlijf, waarop het door schrik aan het loopen ging en in prikkeldraad van een hek terecht kwam. Het dier bekwam daardoor zooveel verwondingen, dat 't afgemaakt moest worden. - Op de werf De Schelde te Ylissingen is Vrijdagavond een werkman beklemd geraakt tusschen een hydraulische kraan en stang van een platenwals. Ernstig verwond werd hij naar het Roomsch-Kath. weeshuis vervoerd. In diezelfde ziekeninrichting is opgenomen een stoker van het op de reede aldaar liggende stoomscliip Norderney, die in den kolenbunker was gevallen en zware kneuzingen opliep Een dezer dagen kwam s avonds te 7 uui ongeveer een bewoner van de Zwanestiaat te Groningen in zijn aan de andere zijde van het Soephuisstraatje" gelegen werkplaats, waar hij tot zijn groote ontsteltenis een zeldzame wanorde vond, blijkbaar veroorzaakt door inbrekers. De lessenaar was opengebroken en een gulden daaruit weggenomen. Onder de tafel uit stak een kinderlaars. Doch wie schetst de verbazing van den eigenaar, toen hij bevond dat in die laars een jongensvoet stak en dat een^ kind zich onder de tafel verborgen hield, terwijl een tweede jongeu in een hoekje zat. Beide knapen waren op het bouwterrein van het agentschap j der Geldersche Credietvereeniging aan de Visch- markt binnengaslopen, hadden zich vervolgens toegang verschaft tot het achterperceel van een winkel, waar zij een doos met knijpertjes weg- namen. De knijpertjes hadden zij verdeeld en daarna hadden zij hun tocht voortgezet. Zoo hadden zij den lessenaar opengebroken. De eene jongen had er een gulden uitgenomen, die hij door een gat in zijn zak weder had verloren. De andere knaap had niets durven nemen. Toen was de eigenaar gekomen en had ze aan de politie overgeleverd. Dejongens; waren 10 jaar oud. Eenigen tijd geleden hebben een paar oudere knapen aan het Stationsplein in den nacht in de kiosk ingebroken. Toen ze binnen waren hebben ze het beste wat er te vinden was, o. a. een groote partij, chocolade, meegenomen. Waarschijnlijk werden! ook deze jeugdige inbrekers in bun werk ge-1 stoord. Na onderzoek had de politie ze heel gauw in handen. Voor de rechtbank zijn zei tot 4 maanden tuchtschool veroordeeld. Een reiziger met een der treinen aan het Centraalstation te Utrecht aangekomen, werd schijnbaar bewusteloos het bureau van den stationchef binnengedragen. Een dokter, die ontboden werd, kon aan den man niets abnor- maals ontdekken, maar deed hem voorzichtigheids- halve per brancard naar het ziekenhuis brengen, - waar de man nog altijd bewusteloos bleef.; Hier bleek echter, dat men met een simulants te doen had, die slechts bewusteloosheid voor- wendde. Hi) werd dan ook aanstonds ontslageni en onder politiegeleide naar het hoofdbureau| gebrachtbij fouilleering bleek de man hoe-| genaamd niets bij zich te hebben, geen geld.s geen horloge, geen zakdoek, zelfs geen spoor-f kaartje. Hij deelde mede naar Amsterdam te j willen reizen, waar hij door de zorgen dei j politie weer naar toe is gegaan. Hoe de man j in den trein is gekomen, blijft een raadselhij was afkomstig uit Arnhem. In een advei'tentie werd, in Maart j.l.,| te Amsterdam een melksalon voor 1500 te koop aangeboden. Die zaak was, heette 't inl die advertentie, geschikt voor twee dames. Een Gelderschman, weduwnaar met dochter, schreef er op en stelde de vraag of de affaire ook geschikt was voor vader en dochter. //Zeer- geschikt", was het antwoord van den man, aan wien de brieven gericht moesten worden. De weduwnaar en zijn dochter gingen daaropj 10 Maart naar Amsterdam, en de man, metl wien ze in brief wisseling hadden gesf aan, bracht ze naar Nieuwendijk 160, waar ze voorgesteld werden aan de Oljarige salonhoudster. Natuurlijk konden in dm salon, die vol volk. zat, geen zaken gedaan worden, en daarom ontviug de juffrouw de gegadigden boven. Daar deed ze, volgens den weduwnaar, een schitterend verslag van de prachtige zaak, die ze van de hand wou doen de ontvangsten waren tusschen 70 en 80 per week en na aftrek vau alle onkosten verdiende ze 20 vrij geld. Zij kon 't echter niet langer volhouden baar krachten! had ze overschat. Voor den weduwnaar en| zijn dochter zou 't zonder hulp ook te druk;' wezenals ze niet nog een meid in de zaakj namen, zouden ze 't niet af kunnen enz. De Gelderschman, door de mooie voorspiege-j lingen //lekker geworden", gelijk hij t noemde, storfte bij voorbaat 25, onder verplichting j vier dagen later f 75 te geven. Toen bij dat| geld kwam betalen, zat de salon weer aardig vol menschen. Nog een paar malen kwam hij j en telkens trof hij er veel publiek, maar toenl hij eens onverwacht verscheen de andere keeren wist men dat hij kwam zaten erf slechts drie ot vier bezoekers. De salonhoudster zei toen: „0 meneer,, 't is Vrijdag en Vrijdags is het nooit zoo druk. i De weduwnaar, gelijk hij-zelf getuigde, ,/dom in die zaken", geloofde dit en nam de zaak in Mei over voor den gevraagden prijs. Reeds! heeft hij er 900 op afbetaald, maar hij is allesbehalve gesticht over de overname. Met| de klandizie is het treurig gesteld de eerstel week ontving hij 43 en de ontvangsten zipil jiooit boven de f 50 geweest, behalve in denl laatsten tijd, nu hij er ijs bij is gaan verkoo-l pen. Als hij van 's morgens 6 tot's nachts 121 uur met zijn dochter in de weer is verdientl hij f 2.50 per week. De Oljarige gewezen salonhoudster stondj Vrijdag terecht wegeus oplichting. Ze ontkendej natuurlijk al de listige kunstgrepen, ooki dat het drukke bezoek tooneelvertooning wasi creweest. En het einde was, dat het O. M., j op grond dat de voorspiegeling vau J 20 viij t geld niet bewezen was, vrijspraak vorderde. Haar laatste gedachte. Te Reims werd een 14jarig meisje door de electrische tram I overreden en 30 meter meegesleurd, ze overleedl eenige uren later aan de gevolgen, doch voor I haar dood vroeg ze de pleegzuster, die haar verzorgde, of deze naar den brief wilde laten. zoeken, dien zij bij het ongeval in de hand had en voor haar vader naar het postkantoor moest brengen. Om zich te wreken op zijn vrouw, die hem heeft verlaten en, toen hij telkens dreigend bij haar terugkwam, zelfs op hem heeft ge- j Ik zal u Zeeland toonen Bezocht door Wilhelmien Ik zag mijn moeite loonen, Nu ik Haar heb mogen zien. Ik wil in Zeeland wonen, In Zeeland wil ik zijn, Waar tarwe groeit en boonen Ook vlaa en koolzaad fijn. In Zeeland wil ik zijn Daar teeh men 'tzware paard Wiena groote krachten zijn Den Duitschers schatten waard. In Zeeland wil ik wezen Daar groeit de gerst en haver, De bieten, zeer geprezen, En erwt, lucern en klaver. Aardappela, die wij poten En uien groot en klein, Die Belgen komen koopen, Als het alles goed zal zijn. 0, Heerwil Zeeland sparen Voor tegenspoed en rampen, En wil ons toch bewaren Door met den vloed te kampen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 2