HUIDENZOUTERIJ. Hofstede „Klaverwijk" AANBESTEDING SUPERPHOSPHAAT. 90,000 K.G. Stipifoiliaat Gemengde berichten. J. SMITS J. N. COL AED C Openbare Verkooping. Een WOOHHUIS, huishoudelijke en verdere roerende goederen. Alex Meijer's Koffie Verkrijgbaar bij defirmaP. J. VAN DESANDE, Ter Neuzen: KINDER! een ®LBUI5Sj Landbouwbergchten. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. I Melkvoedsel voor KinderenenZieken.f Advertentien. Prij scour ant van Gebak: J. S^ITS. STALEN De Openbare Veiling en Verkooping groot 47 Hectaren 98 Area 26 Centiaren, Te WESTDORPE Ls. van Waesberghe-ianssens, Prijs /2,5Q. Enkele opistepkingen beireffende tie 4ee!t wan vsiinleHarwe. Een kras feit. Na ket diner, de vorige week door de Provinciale Staten aan het Vorstelijk Echtpaar aangeboden, werd tafelzilver vermist. De Midd. Ct. vermeld thans dat in verbaud daarmede te Bergen op Zoom 5 tuuzi- kanten van het stafmuziek van het 3e regiment in arrest ziin genomen, op wie eenige der vermiste voorwerpen zijn bevonden. Door de militaire autoriteiten is een onderzoek bevolen. De gestolen voorwerpen werden aangeboden bij een zilversmid te Bergen op Zoom. In Gesnerburg, nabij Enschede, had Za- terdagavond een brutale moordaanslag plaats. Terwijl de dochter van den arbeider H., zich te bed wilde begeven, werd van af den weg, door een ruit een revolverschot op haar gelost en drong de kogel het meisje in de borst. De vermoedelijke dader, zekere P., een berucht in- dividu, heeft de wijk naar Duitschland genomen. Hoewel de wonde zeer ernstig is, bestaat erge- lukkig geen levensgevaar voor het meisje. In de derde-klas-waehtkamer van het Hollandsche spoorstation te's Gravenhage heeft in den nachc van Zaterdag op Zondag een geval van mishandeling met doodelijken afloop plaats gehad. Twee personen, een los werkman aan het station en een groentelosser, hebben twist gekregen en de los werkman heeft daarbij den ander een klap met een stok gegeven, tengevolge waarvan deze kort daarop overleed. 's Gravenhage, 18 Sept. Blijkens een uit Ned-Indie ontvangen regeeringstelegram, zijn bij een mislukten aanval op een vijandelijke stelling in Mamoedjoe (Celebes onderhoorighe- den) gesneuveld 7 en gewond 7 militairen beneden den rang van officier, terwijl 1 officier licht gewond werd. - Bij Kon. besluit is benoemd tot sluis- meester te Nieuwediep, de heer A. Bakker, hulpsluismeester aan de Oostsluis te Ter Neuzen. Eerste Kamer. De Kamer besloot morgen te 2 ure te vergaderen, teneinde het ontwerp- adres van antwoord op de Troonrede te behandelen. Tweede Kamer. In de middagvergadering aanvaardde de heer Roell, na een welkomstgroet van den heer Yan Alphen het voorzittersehap, met eene toespraak, waarin hij dankte voor de vereerende voordraoht van de Earner en voor het door de Kroon in hem gestelde vertrouwen. De Voorzitter, wijzende op den gewichtigen arbeid die de Earner wacht, hoopte dat de be- raadslagingen zullen strekken tot duurzaam belang van het gemeenschappelijk vaderland. Het ontwerp voor verzekering van zeelieden werd gesteld in handen der commissie van voorbereiding voor de verzekeringswetten. Middelburg, 18 Sept. Bij de heden alhier gehouden aanhesteding van het verlengen van de remmingwerken in de Oost-buitenhaven te Ter Neuzen en het maken eener overkapping voor Rijksvaartuigen in het kanaal van Ter Neuzen (raming 4900) schreven in de heeren J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 5345, W. A. Yerbruggen te Gouda voor 5100, G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor f 4585 en A. Tholens Dz. te Ter Neuzen voor 4535. ZEE T 1J 1 IN (4E TV. \'an 13 tot en met 17 Sept. Wig Van 13 tot en met 17 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 88 biuneuvaartuigen op- en 64 afgeschutdoor de Westsl. 15 op- eu 9 afge- schut. Positie der Stoomschepen. Getneenlepaad van Zaamslag. VERBETERIHG. De laatste regel van het achtste couplet van het gedicht ,/Wilhelmina komt", in ons no. van 11. Zaterdag, moet worden gelezen lf't Is een lust voor de oogen AANBESTEDING. Op Woensdag 25 September a. s., des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het maken van een houten taatskuip tot het droogzetten van de taatsen der groote schutsluizen van het kanaal door Walcheren. Raming 1900. Hulst, 16 Sept. Voor de vele bewijzen van bclang- stelling op 4 September ondervonden betuigt ondergeteekendezijnen hartelijkeudauk. Ter Neuzen. JOZIAS DE ERA.EER Cz. MIDDELBURG, Wafelbakker van wijlen Z.M. Eoning Willemlll, is dit jaar alhier op de kermis gearriveerd met zijn welingericht Wafel- en Poffertjeskraam, alsook met Yerverschingen en Bieren. Hollandsche Wafelsp. s. 0,07 met vanille v u ,t 0,10 Brusselsche Wafels huh 0,25 met vanille n h h 0,30 Poffertjes per portie of 2 dozijn n 0,20 n n mef vanille r/ 0,25 STANDPLAATS tegenover den heer P. J. Scheele. Aanbevelend, N. B. Bestellingen worden ten spoedigste aan huis bezorgd. ie TUSLLEUHS, GENT, ^1 Yeldstraat 71. Is op aanvrage te Ter Neuzen te ontbieden met voor Heeren- en Kinderi'ostumes naar maat, voor het a. s. winterseizoen. Ondergeteekende bericht, dat hij als altijd de hoogste prijzen besteedt voor aile soorten HUIDEN en VELLEH. Aanbevelend, Ter Neuzen. H. HARTOG. De Notaris P. Dregmans te Axel za! op Dinsdag den I Octohet* 1907, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen q ten verzoeke van den heer ALB. DIE- RLCE te Eoewacht (Zand), op zijn erf aldaar 50,000 steen, 8000 pannen, bal- Jien, brandhout, enz. bdes nam. 2 ure, in de herberg bij Ed. de Yleeschouwer te Eoewacht (Zand), ten verzoeke van LEYINUS EEGELS en de Erven zijner overleden vrouw aanhoorigheden en het recht van erfpacht op den grond, eigendom van J. B. Allefs cons., alles te Eoewacht, kadastev sectie C no. 790 groot 6 aren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Dadelijk daarna aan voormeld woon- huis de daarin aanwezige COLIJNSPLAAT, is bepaald op Maandag 7 October 1907, aanvaitg's voormiddags 10 uur, te Colijnsplaat, in het hotel //De Patrijs" ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat te veilen in 26 perceelen, in verschillende samenvoegingen en in massa een en ander nader vermeld in catalogussen, die, voor zoover de voorraad strekt, van Woensdag 18 September af, ten kantore van voornoemden Notaris koste- loos verkrijgbaar zijn. van het METSELWERK van een Woon- huis in de Nieuwediepstraat, op Woensdag 25 September 1907, des avonds ten 8 ure, in de herberg van M. Adkiaansex, alwaar van heden al het bestek en teekening ter inzage ligt. P. YERHAGE. Ter Neuzen, 18 Sept. 1907. De R. E. BOERENBOND, API). NIEUW NAMEN zal trachten aan te besteden de levering van ongeveer Inschrijvingen voor 25 September a. s. In- lichtingen bij den Secretaris. is steeds versch verkrijgbaar heerlijk en zuiver van smaak, bij B. SCHELLEEJiAN. Nieuwstraat N°. 32, TER NEUZEN. (Eantoor alle werkdagen, behalve des Maandags, geopend van 91/2 1 uur). Slnit prolongaties en beleeningen op effecten. bevattende verschillende der mooiste fotografische opnamen van het bezoek van het A orstelijk Echtpaar aan Zeeland, waaronder ook zeer fraaie en goedgelukte opnamen van het bezoek aai\ Ter Neuzen, Hulst, ter zake van hetrijden met een voertuigzonderlicht, tot eene boete van subs. 2 dagen hecbt.J. C. F. H. v. T. J. v. E alien veldarbeiders te Axel D. d. P., landbouwer en J C. D., arbeider, beiden te Hoek, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecbt.; K. H. K. 0. C. V. C. V. P. J. S. J. P. M.d.E., alien veldarbeiders te AxelJ. P. v. d. E., arbeider te Hoek; A. V., arbeider te Zaamslag L. K., werkman te Westdorpe J. V., arbeider te Zaamslag F. L., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren bij herhaling, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen becbt.S. J., werk man te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van.. 3, subs. 2 dagen becbt.R. H arbeider te te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen becbt.; A. M. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen becbt I. d. If., veldarbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen becbt. »De tarwe is de halmvrucht der kleigronden" wordt steeds gezegd. Inderdaad, dit gewas geeft de hoogste opbrengst op zware, kalkhoudende klei. Dat neemt evenwel niet weg, dat ze ook met bevredigende uit- komsten kan verbouwd worden opsommigezandgronden, en wel met name op die, welke vrij rijk zijn aan humus, eene zoodanige ligging hebben, dat ze niet licht gebrek aan vocht hebben en, als gevolg van een voortdurende rijkelijke, alzijdige bemesting z.g. ,/onde krac-bt" bezitten. De beer Eug. Kenens te Peer in de Belgiscbe Kempen, beeft op zoodanige zandgronden oogs-en te bekomen van 3080 K G. per II.A., terwijl de beer Geraerts te Bree in dezelfde landstreek gelegen zelts een •opbrengst verkreeg van 3500 K.G. per H.A. In beide gevailen was de verbouwde varieteit de Goldmdrop. Men kan zijne tarweoogsten op aanmerkelijke wijzfe vergrooten, door twee of meer verscheidenbeden ge- mengd uittezaaien. Door deze bandel wijze vermeerdert de opbrengst aan graan vaak van 3 tot 5 H.L. per H.A. terwijl bet hectolitergewicht van 1 tot 3 Kg. kan toe- nemen. YVaar men aldus te werk wil gaan, zorge men er voor varieteiten te kiezen, die op beizelfde tijdstip rijp zijn en men menge verscheidenbeden, die b.v. een groote opbrengst geven of uitmunten in de kwaliteit barer korrels, doch minder stevig van stroo zijn, met varieteiten -die goed bestand zijn tegen legeren. Een klaverstoppel of een middelmatige gift stalmest vorinen vaak de hoofdbemesting voor de tarwe. Om oogsten te verkrijgen, die voor dezen tijd loonend zijn, is echter nocb bet een, rioch bet ander" voldoende, docb is een gelijktijdige aanwending van stikstofhoudende, kalilioudende en pbospborzuurboadende bulpmeststoffen beslist noodzakelijk. Wat de stikstofhoudende betreft, zal de aanwending van 100 Kg. chilisalpeter per H. A voor het zaaien uit te strooien en licbt in te eggen,steeds uitstekende resul- taten blijken te geven. De eerste ontwikkeiing der tarweplant en met name wat voor het geheele vol- gende leven van deze van bet grootste belang is eene krachtige ontmkkeling van het wortelstelsel wordt daardoor ten zeerste bevorderd. Is er ook voor gezorgd, dat kali en phosphorsuur in ruirne mate aanwezig zijn m. a. w. is er ook vol doende bemest met kali- en pliospborzuurboudcnde meststofien, dan is tevens de plant in staat gesteld dik- vvandige stevige cellen te vormen, waardoor zij beter weerstand vermag te bieden aan de winterkou. Ook bet bestand zijn tegen legeren wordt door eene mime aanwending van genoemde minerale stoffen ten zeerste bevorderd, terwijl verder de kali bij bet verplaat- sen der voedingstoffen in de plant, dus bij het groeien en rijp worden cn bet phospborzuur bij de zaadvorming een gewicbtige rol speelt. Daarom wende men op het gewas 400 a 500 Kg. kat'niet en everivcel superphospbaat van 14 pet. per H. A. aan. De helft van deze hoeveelheid strooie men uit voor men begint te ploegen, de andere belft wende men aan op de ploegvurg, om ze vervolgens tlink in te eggen. In bet volgende voorjaar verstrokke men aan het ge was daarenboven, wanneer de tarwe op klaverstoppel komt of op stalmest na boonen of vlas 100 a 125 K.G. Chilisalpeter per H.A. Wordt ze met stalmest geteeld na aardappelen, suikerbieten of mangel wortels, dan geve men nog 150 a 175 K G. Chilisalpeter per H.A. Men strooie deze stikstofhoudende kunstmeststof in bet voorjaar zoo vroeg uit als mogelijk is en wel bij goed droog weder, zoodat men zeker is, dat het gewas volstrekt niet vocbtig staat. Direct na het uitstrooien der Chilisalpeter ga men er met de lichte eg over, die de oppervlakte van den akker ee.is tlink beroert en de harde korst verbreekt, welke zich gedurende den winter gevormd heeft. Wesitlorpe. Huwelijks-aangiften. 13Sept. Alphon- sius de Clercq, oud 24 j., jm. en Alma Marie van Keulenbroeck, oud 19 j., jd. Gebooiten. 12 Sept. Rudolf Albert, z. van Alfred Rudolf Maria Kerckhaert eu van Ludovica Maria de Neve. Kaainslas. Iluwelijks aangiften. 12 Sept. Louis Verstraaten, oud 19 j., jm. en Janna Maria van Es,oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Pieter, z. van Johannes Oele en van Elizebetk Vergauwe. 4 Sept. Pieter Hermanus, z van Cornelis Dieleman en van Maatje Cornelia de Regt. 5 Sept. Geertruida, d. van Marinus de Vos en van Elizabeth Ifolijn. 7 Sept. Catbarina, d. van Jacobus Hofman en van Adriana Maas. 8 Sept. Anna, d. van Frederik Bakker en van Janneke Hamelink. 12 Sept. Dina, d. van Adriaan Smallegange en van Suzanna Scheele. 14 Sept. Leuntje, d. van Cornelis Maas en van Elizabeth Scheele. Overlijden. 2 Sept. Jozina Hendrika Lensen, oud 18 j., d. van Pieter Hendrik en van Tanneke Lagraa (over!.). 4 S.-pt. Hendrik van Wijck, oud 7 w., z. van Adriaan en van Maria Verberkmoes 7 Sept Hermanus Jacobus Leunis, oud 2 m., z. van Anthonie en van Elizabeth de Bruijne. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter %'euzeu: 18 Eng. 8.8. Skinningrove 1459 Skinningr. ijzer Nederl. s.s. Elisabeth 5092 St. Petersh. kout 15 Eng. 8 s. River Scheldt 2199 Louden stukg. Eng. sch. Jubilee 525 Antwerpen ledig Eng. s.a. Sandsend 2025 W. Hartlep. lolen idem Harriet 1373 Middleshro jzer 16 idem Tyne Mauth 2937 New-Castle iolen Duits. 8.9. Ueinrick 2-iOti Middlesbro ijzer Eng. 8.8. Tadorna 3730 Liverpool stukg. Van Ter Veuzeu 13 Eng. s.s. Cairn Avon 4501 New-Castle Deen s.s. London 3905 Leith idem 14 Eng. s.s. Skinningrove 1459 Middlesbro idem idem River Thames 2241 Londeu stukg. 17 idem Harriet 1373 idem ledig Voor (Went t 13 Eng. s.s. Wark worth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Gull 2762 Louden idem idem Truro 3366 Hull idem 11 idem Humber 21-94 Goole idem idem Thoughtful 2215 New-Castle ledig 15 idem Sea Hound 3085 Louden stukg. 16 idem Otto 3366 Hull idem Duits. s.s. Delia 3519 Lissabon pyrite Deen. s.s. J. N. Madvig 4998 Riga h. vl. Eng. s.s. Emden 2226 Goole stukg. idem Ouse 2158 idem idem 17 idem Serula 3926 Manchester idem Ital. bark Serito 1465 Aruba guano Van Ueul 13 Deen. s.s. Alexy 2960 Burneiland ledig idem G. Koch 4552 Burutislaud idem idem Chr. Christensen 4134 Methil idem Fran. s.s. Pro-Patria 339 ,Quimper phosph. Deen. s.s. Kallundborg 4281 New-Castle ledig Eng. s.s. Lestris 3680 Liverpool stukg. 14 idem Gratie 3179 New-Castle ledig idem Pandion 3619 Manchester stukg. idem Quentin 3606 Leitb idem idem Sea Gull 2762 Londen idem Deen. 8.8. llaraldKlitgaarc 5090 Methil ledig 15 Eng. sch. Mary Seymour 432 Plymouth phosph. Eng. s.s. VVarkworth 1862 New-Castle stukg. idem Truro 3366 Hull idem idem Humber 2894 Goole idem i. HARALD in lossing te Pillau. a.t. JENNY vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. i.«. RICHARD vertrekt heden van Kroonstadt naar Torino. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. i. HELENA te Stockton on Tees te water gelaten. Zitting van Vrijdag 13 September. Voorzitter de Burgemeester-Secretaris. Afwezig de heeren De Kraker en Van Tatenhove. Voorlezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen stukken. Brief van de gezondheidscommissie omtrent onbewoon- baarverklaring van perceel C 161. Brief van die commissie waarin zij de wenschelijkheid iiitspreekt omtrent de rioleering van de sloot achter de erven van de bewoners in de Rozemarijnstraat en het erf van M. de Bruijne, tot ongevcer voorbij de schuur van A. Koster. Goedgevonden werd om aan de gemeente- architect op te dragen om hiernaar een onderzoek in te stellen. Brief van Ged. Staten, waarin zij berusten met het aan het algemeen burgerlijk armbestuur verleende subsidie voor 1908. I. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Othene werd met 8 van de 9 stemmen benoemd mej.J. F. Moes te Giesendam, op mej. De Pauw te Ede was een stem uitgebracht. II. Op de reclame van A E. de Moor tegen zijr,en aanslag in den hoofdelijken omslag werd afwijzend be- schikt terwijl P. Oppeneer naar de vijfde klasse werd teruggebracht. III. Op het verzoek om veriaging van schoolgelden van C. W. de Vos, werd gunstig beschikt. IV. Op het verzoek tot het plaatsen van een iantaarn nabij de school in den polderschen weg nabij dehoofdkom werd met 4 tegen 5 stemmen afwijzend beschikt. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe t 9,75, Rogge f 7,50, Wintergerst 9,Zomergerst Haver f 8,7 5, Erwtea 11,50, Witte boonen fBrnine boonen f Duivenboonen y9,50,Paarden boonen fBoekweity Ljjnzaad f Koolzaad f Aardappels f 2.75. Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stnks f 1,05. Ter weekmarkt waren aangevoerd52 stuks Rundvee. 40 varken8, waarvan verkocht 27 staks Rundvee, 15 varkens. nirrown1 VAN DEH TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1907 | | pagina 3